AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ovo je jos jedan dokaz da smo mi definitivno ludi i da imamo jos ludje rukovodstvo, tolike pare a zasto, taj nas glavni grad biciklista predje za 15 minuta, poprijeko sa kraja na kraj a bogami i po duzini :D kakav tunel i kakvi mladi, od kud se nadje taj iz Obiliceva da zastupa narod, za te pare mozemo ´napraviti jos jednu zgradu vlade :smt005 a oni bi da ih sprcaju u tunel ko da smo kako neko rece Tokio, jaka nam infrastruktura, kanalizaciju ljudi nemaju a ovi bi pravili tunel, o boze kako je ljudska glupost beskonacna !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Tvoj sef ima mnogo ideja, nema mu kraja. :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:Tvoj sef ima mnogo ideja, nema mu kraja. :wink:
SVAKA NJEGOVA IDEJA JE NOVA SAVREMENIJA VES MASINA ZA PARE !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ovako, zamoljavam moderatora da preimenuje temu u "Dodik Projekti, RS"... :lol: :lol:
Do tad, evo jedan tekstic o jos jednom novom projektu Vlade RS...
Nova zgrada Parlamenta RS-a na mjestu Gradskog stadiona
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik najavio je izgradnju zgrade parlamenta RS-a na prostoru gdje se danas nalazi Gradski stadion Banja Luka.

"Imamo namjeru da do kraja mandata izgradimo novo sjedište parlamenta RS-a", rekao je Dodik na pres-konferenciji nakon tematske sjednice Vlade RS-a koju je sazvao predsjednik RS-a Rajko Kuzmanović.

Naveo je da će se, s gradskim vlastima Banje Luke, dogovoriti da Gradski stadion bude izmješten na prostor blizu Kampusa, a da se taj prostor iskoristi za izgradnju zgrade parlamenta.

"To bi onda bila jedna cjelina gdje bismo imali na jednom mjestu zgradu Vlade RS-a, Televizije RS-a i parlamenta, a predviđamo i da nađemo partnera za izgradnju jednog visokorangiranog hotela na tom prostoru tako da kompletna ulica bi bila obuhvaćena novim institucijama za potrebe RS-a", rekao je Dodik dodajući da će biti izgrađena i koncertna dvorana.
Ko je tu sad pametan.. u prvu ruku- zanemaricu potrebe novca u bitnije svrhe:
Naravno, gosp Ronhil zeli da `ocera` huligane, ocu reci - navijace Borca sto dalje od zgrade vlade... jbg, sta ce da kaze neki diplomata iz strane zemlje kada vidi kako se tuda secu cudni ljudi... mislim...
Pitam se, da li je ta zgrada uopste tako potreba;
i da li je tako jednostavno oboriti ponos grada.. Ok, ako bi se sagradio novi, savremeni stadion za Borac, doneklen je i ok, ali.. :lol: :lol:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma pazi, oce oni taj stadion napraviti, samo ce im trebati duze nego nama, a mislim da ce time samo da smanje posjetu jer ce biti jako daleko od grada, i to je jeko los potez, bez obzira sto ce biti nov stadion.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ako izuzmemo onu ,, šta je preče i odkud pare,, Banja Luci treba novi i moderan stadion !
Istina da je ovaj u centru ali ozbiljni stadioni i nisu u centru !
U suštini najbezbolnija investicija bi bila pravljenje PARKINGA kod stadiona i dorada tribina ali Mile voli temeljno da odradi posao ( mislim na zgradu vlade i pomoćne objekte , stadion je , po meni , maska )
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

"To bi onda bila jedna cjelina gdje bismo imali na jednom mjestu zgradu Vlade RS-a, Televizije RS-a i parlamenta, a predviđamo i da nađemo partnera za izgradnju jednog visokorangiranog hotela na tom prostoru tako da kompletna ulica bi bila obuhvaćena novim institucijama za potrebe RS-a", rekao je Dodik dodajući da će biti izgrađena i koncertna dvorana.
MILE, SADAME !!! :twisted:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

aquarius wrote:
MILE, SADA ME !!! :twisted:
SAD CE TE ON; SAMO DA SE SKONCENTRISE !!! :D

Ma covjek nije nista lose mislio , sve bi to bilo super ,tako treba, ali Mile daj i nama malo te trave da popusimo pa da sanjamo skupa !!!
Od kuda nam te pare, stadion zgrada, bla ,bla, bla, milijarde i milijarde, a mi se ,mislim kao drzava hranimo na kredit, dajte ljudi da ojacamo tu poljoprivredu da bar kruh ne uvozimo , znate li vi sta bi znacile te milijarde kad bi se pravilno investirale u proizvodnju hrane, kad budemo imali sve drugo ,onda da pravimo te dvorce, kad cemo poceti domacinski da mislimo, ne stalno da pokazujemo nekome koliko smo jaki, pametni,lijepi i bogati, nece nas zbog toga niko vise cijeniti u svijetu, ako imamo jednu zgradu vise, mislim da bi postovanje stekli ako bi nam kvota nezaposlenosti pala ispod 10 %. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Koncertna dvorana...za Cecu i co...tugo moja..zasto zemljotres shiba Kineze, oni se bar trude.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

regeman wrote:Koncertna dvorana...za Cecu i co...tugo moja..zasto zemljotres shiba Kineze, oni se bar trude.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
N I S I :!: :!: :!: N O R M A L A N :!: :!: :!: :!:
:smt043 :smt043 :smt043
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

http://www.capital.ba/danas-pocinje-rek ... cija-kc-a/

HVAAALAAA BOOGU.... ako ovo odrade kako treba, onda nek rade sta god hoce... nek izgrade i jos jednu zgradu vlade, 5 stadiona, podzemni grad... samo nek podignu kliniku.. da se ne mora zbog svake sitnice u BG (a ni tamo nije kako treba)...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Boze odma hocemo da budemo najsavremeniji, ja bi bio sretan da budemo u sredini, ali slabe su sanse, sramota je sta se radilo do sada, zgrade stoje zapocete vec 25 godina, a mi se sjetili sad da odjednom trebamo da predjemo sve one koji su gradili, radili ,odrzavali godinama, dok smo mi rusili ,krali ,privatizovali legalno i ilegalno, sad cemo za noc sve da sredimo, ljudi kad cujem nekoga da ovako prica ili pise smuci mi se, pa u nas svaki doktor ima svoju klinikui i pacijente samo zajebava, dok mu ovaj ne da pare i onda u zavisnosti koliko da on ga toliko i lijeci a ako je super dobra musterija on ga posalje u svoju ordinaciju na dalje placanje, svu opremu iz bolnica su pokrali bas oni, jer cistacici nije to ni trebalo, kradu djelove i opremu samo da bi ljudi isli privatnicima tj. njima, takvi su se nekad zvali saboteri i bivali su strijeljani na licu mjesta, u takvu sredinu se ne treba investirati, prvo treba svu tu djubrad rastjerati , dovesti mlade ljude , sposobne , neiskvarene, i tek onda dati pare u opremu i uredjivanje, ovako ako oni ostaju, oni ce ponovo sve po starom. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Post by alibaba »

Da li je negdje dostupna skica autoputa BL-Doboj???
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

aahhaaa !!!
Rade je astrolozi ... naručio Mile !!! :lol: :lol: :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Post by alibaba »

Bas ti hvala maximus!!!
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

alibaba wrote:Da li je negdje dostupna skica autoputa BL-Doboj???
Ma ne treba ti tu skica; tu gdje sad kupuju razni nasi profiteri zemlju, tuda ce 100 % :lol: oni su uvjek korak ispred svih , mada su u ratu bili jedan iza svih !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

alibaba wrote:Da li je negdje dostupna skica autoputa BL-Doboj???
Od toga autoputa nema nista koliko sam ja cuo,dustali su,valjda nije potrebno tako da do daljnjeg je odlozeno... ne mogu uraditi do gradiske a jos sad i do bojdo-a bilo bi previse,ne valja se topao hladne vode napiti :lol:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

KAMIKAZA wrote:
alibaba wrote:Da li je negdje dostupna skica autoputa BL-Doboj???
Ma ne treba ti tu skica; tu gdje sad kupuju razni nasi profiteri zemlju, tuda ce 100 % :lol: oni su uvjek korak ispred svih , mada su u ratu bili jedan iza svih !!! :D
Tako to obicno ide, sta ces, posteni ljudi nasli priliku da zarade
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Post by alibaba »

Ma dobro sad to...
Toga je bilo i bice. :smt013

Znaci neme skice ili???
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ima, potrazi na sajtu vlade rs, imas projekt autoputa, i tasu kojom ce ici, bl - doboj 70 km, i to preko mahovljana :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

VUK-RS, zar su od svih onih miliona (citaj milijardi) uspjeli da naprave samo ono do Klasnica i ovu animaciju? Zar nema nista drugo? :roll: :cry:

gOLUb85
Posts: 67
Joined: 07.10.2008. 08:26
Location: gdje je srcu najmilije

Post by gOLUb85 »

Nicky wrote:VUK-RS, zar su od svih onih miliona (citaj milijardi) uspjeli da naprave samo ono do Klasnica i ovu animaciju? Zar nema nista drugo? :roll: :cry:
pa bice i autoput jednog dana... nadamo se svi :D
BiH/RS/Prnjavor/Strpci

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Dakle, danas konacno i potpisan ugovor!

Ovakvo nesto me raduje:

Рудолф Крап:
Запослићемо армију људи и машинерије

Велики инфраструктурални пројекти, посебно у временима економских криза, су добар стратегијски потез јер су гаранција да ће се привреда у земљи опоравити и расти, рекао је Рудолф Крап, директор пројеката "Страбага" за Централну и Источну Европу у интервјуу за "Независне новине".

Крап тврди да ће за прву фазу изградње дионице аутопута Бањалука - Добој "Страбаг" запослити више од хиљаду локалних радника и да ће читав регион уз дионице будућих аутопутева економски профитирати, а цијене некретнина и имовине расти.

НН: Шта РС добија оваквим пројектом у смислу запошљавања људи и учешћа домаћих фирми?
КРАП: Познато је да су инфраструктурални пројекти једни од најважнији за било коју земљу, посебно у данашњој финансијској ситуацији. Премијер Додик је направио добар стратегијски потез како би најбоље извукао за своју земљу. У Аустрији смо, на примјер, видјели након рата да је изградња саобраћајница била база за развој земље. Ови пројекти су увијек гаранција да ће се привреда у земљи опоравити и расти. Филозофија "Страбага" је да када се налази у страној земљи да ангажује домаће фирме и раднике. То ћемо урадити и у РС. Постојаће велика потреба за храном, добрима и горивима, што ће читаву привреду стимулисати на даљи развој. Као што можемо видјети из примјера моје земље, простор у близини аутопута је увијек атрактиван за различите фирме што додатно доприноси просперитету.

НН: Конкретно, колико би у првој фази могло бити запослено људи?
КРАП: За једну етапу овог типа требаћемо више од хиљаду радника, али требаће нам такође и инжењери, геодетске фирме, добављачи, итд. Читав тај крај ће профитирати јер требамо енергију, горива, асфалт, требамо камен, шљунак, а требамо дати и новац како бисмо откупили земљиште.

НН: Генерално, колико је изградња једног аутопута велика инвестиција у смислу ангажовања машина и опреме?
КРАП: У Мађарској имамо један сличан пројекат овом Бањалука - Добој. Ангажовали смо једну армију од преко 60 шлепера који раде 24 часа дневно. Имамо 40-50 багера различитих величина, огроман број ваљака, мјешалица за бетон, мјешалица за асфалт и сличне опреме. У питању је заиста један енорман пројект.

НН: Да ли то значи да ће нека насеља уз руту економски живнути?
КРАП: Наравно. То је увијек тако са насељима која се налазе дуж рута која се увијек економски развију. Имамо потребу за свим стварима за раднике које су иначе људима потребни, од смјештаја, хране, пића итд. У тим насељима увијек долази до миграција нових људи и увијек порасте вриједност некретнина и земљишта.

НН: Можете ли нам рећи колико ће времена треба за тај први лот и колико ће временски трајати вожња од Бањалуке до Добоја?
КРАП: За руту ове величине, око 70 километара, потребно је око три године за изградњу. А ако узмемо да се аутопутем у просјеку возимо 110 км на сат, можете лако израчунати колико ће бити краћа вожња. Ако сад требате више од сат и по, лако можете замислити колико ће то бити побољшање.

НН: Имате ли сличних пројеката другдје у Европи?
КРАП: Да. На примјер у Мађарској, гдје радимо задњи дио коридора М6. Градимо у Ирској. Потписали смо уговор у Санкт Петербургу за сличан пројекат. Прије 14 дана смо потписали уговор у Пољској, то је остатак аутопута до њемачке границе. Имамо одређене пројекте нафтовода, један у Црној Гори, један у Румунији, а имамо и сличну понуду у Албанији. Имамо пројекте и у Италији. То значи да ми радимо у цијелој Европи.

НН: Како послује "Страбаг" у садашњој економској кризи?
КРАП: За 2008. имамо предвиђени промет од више од 11 милијарди евра. Тренутно имамо преко 60.000 радника и јако добро котирамо на берзи. Наравно, и нас је погодила финансијска криза као и друге, али вјерујемо да ће за отприлике годину дана криза бити превазиђена. Хвала богу, и књига наруџби је пуна.

НН: Да ли ће се свјетска криза осјетити на послове у РС?
КРАП: Веома смо увјерени да ћемо добити комплетно финансирање за РС јер је већ прије годину дана владао велики интерес свјетских банака. Вјерујемо да ће барем половина, ако не и сви, и даље стајати иза пројекта тако да ћемо заједнички са Владом моћи завршити цијели посао.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Izgradnja autoputa naišla na probleme

Izgradnja dionice autoputa Banja Luka - Doboj, koja u dužini od 30 kilometara prolazi koz prnjavorsku opštinu, predstavljaće najveći problem u ostvarenju projekta. Naime, autoput najvećim dijelom prati stari magistarlni put Banja Luka - Prnjavor, a taj dio je veoma naseljen i bogat stambeno-poslovnim objektima.

Problem predstavlja to što će sa desne strane magistrale u pojasu širene 50 metara morati biti porušeni svi objekti u cilju izgradnje prnjavorske dionice, koju u Direkciji za puteve i infrastrukturu smatraju najkritičnijom, zbog potencijalnog neslaganja velikog broja lokalnog stanovništva, koji bi bili suočeni sa rušenjem.

Iz Centrlnog ureda za imovinsko-pravne odnose u Banjoj Luci upozoravaju da će u Prnjavoru situacija biti sliča kao u Lakatašima, jer će u obje opštine stanovništvo biti izrazito pogođeno rušenjem objekata i oduzimanjem zemljišta.

- Olakšavajuća okolnost problema u laktaškoj opštini predstavlja činjenica da se naselje nalazi u ravnici, pa je moguća izgradnja puta neposredno pored naselja uz izmjenu projekta ili, u krajnjem slučaju, tzv. "izmještanje objekata". Prnjavorska opština nažalost predstavlja nerješivu zagonetku u načinu obeštećenja pogođenih stanovnika, koja stoji pred Vladom i našim Uredom ali je zasigurno da će objekti biti rušeni - izjavio je načelnik Centralnog ureda za imovinsko pravne odnose, Radoljub Krčević.

Na konferenciji za štampu, koja će se održati sutra u 15 časova, Načelnik opštine će se zvanično oglasiti povodom novonastalog problema.

Bosnal
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply