AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by zox007 »

Julija,iz tvojih usta,u Božije uši..... :D :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

julija wrote:a Zmiju,
nemam problem pri donosenju odluka. Svako od nas moze raspolagati imovinom koju je od oca nasledio ili u sopstvenoj reziji zaradio. Tako da nema vlasti ili pojedinca koji moze orgijati i koncesijom davati svetu srpsku zemlju.
Kosovo je srce Srbije.
A potrebni su i ovozemaljski putevi, ceste, autoputevi..skole i crkve i u 21.veku..jednoj neagresivnoj, civilizovanoj, mojoj Srbiji..koja jos uvek trazi mesto u svetu.
Jedna lasta ne čini proljće,a ni jesn jedan cvjet uveli,kaže pjesma,tako da ja nesumnjam u tvoje lične ljudske kvalitete,ali tvoji politički stavovi bi se mogli preispitivati.
Tvoja tvrdnja da bi svako mogao i trebao da raspolaže imovinom koju je od oca nasledio ili poštenim radom zaradio,apsolutno stoji ,ali stanje na terenu ne govori tako.
Okrenimo se malo u Prnjvoru pa pogledajmo oko nas ko je sa čim i kako raspolagao u poslednjih četvrt vijeka, i gdje je i na koji način nestala narodan imovina,a na čemu je ostala većina tog naroda.
Nebi da budem smarajuća,ali ko je jamio jamio je.
Ostavimo Kosovo u ovoj kampanji,njega se nažalost nije spominjalo u neto održanoj kamppanjai u Srabiji,jer smo ga zauvjek izgubili,samo to mnogi Srbi nemaju snage da sami sebi priznaju tu notornu činjenicu.
Svaka opozicai piše belu knjigu,samo kad se dođe na vlast,bela knjiga nije obavezno štivo, i rijetko ko ju ćita.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by NemanjA »

Malo sam danas bio na Ljubicu, uslikao sam na svu srecu momenat prije nego sto je pala kisa i poslje jedno sat vremena setnje kada smo se vracali drugu sliku.
Nemam sta pisati, pogledajte slike i sve ce vam biti jasno sta se trernutno slijev u akumulaciono jezero Drenova.

Image

Image
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

Зато вам ја кажем, да направите акцију са чишћењем једне каскадне бране.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »


Na 0.30 se jasno vidi kakav je most planiran kod petlje,ovamo gore ranije na Lisnjoj je jos je i uzi,kad dodje do ovakvih poplava kao sada narod ce biti bukvalno potopljen i ovaj u gradu i onaj na Vijaci i prema Drenovi,jer ce AP biti kao zid koji ce zadrzavati svu vodu ,a sa druge strane se sve zavrsava prirodnim zidom.Iz ovoga samo ima dobro Derventa koja ce dobiti besplatnu kontrolu protoka vode i nece biti ugrozena kao sada poplavama.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by schwabo No1 »

Шта мислиш Ками, пошто пројекат за аутопут још није ни у изради, да искористим своје добре везе, па да те убацим у тим пројектаната. Сигурно ће им бити од значаје твоја промишљања.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by просвјета »

KAMIKAZA wrote:
Na 0.30 se jasno vidi kakav je most planiran kod petlje,ovamo gore ranije na Lisnjoj je jos je i uzi,kad dodje do ovakvih poplava kao sada narod ce biti bukvalno potopljen i ovaj u gradu i onaj na Vijaci i prema Drenovi,jer ce AP biti kao zid koji ce zadrzavati svu vodu ,a sa druge strane se sve zavrsava prirodnim zidom.Iz ovoga samo ima dobro Derventa koja ce dobiti besplatnu kontrolu protoka vode i nece biti ugrozena kao sada poplavama.
Нормално, кад ми нисмо пријемчиви на ову црвену политику...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Swabo,uvjek vise znaju Konj i Magarac nego sam Magarac. :)
Ne mora covjek imati diplomu da bi vidio sta nam se sprema ,za to su mu dovoljne oci :) ,proekat je izmjenjen na silu,i za ovu soluciju niko uopste nije uzeo u obzir ovo sto sam naveo,smijem da se kladim u zivot,ni jedna predhodna solucija nije AP pustala tako nisko i podizala tako visok nasip kao ova aktuelna.Ti si skolovan covjek i trebao bi racionalno razmisljati bez obzira na politiku i stranku,dovoljno je da zamislis nasip od novog naselja kraj stare klaonioce do dole ispod Vrste,a ovu kolicinu vode kao sada, sve ce ti biti jasno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Da nije bilo ove vodene katastrofe nebi ni bili svjesni koliko znači stručno planiranje izgrdnje,ne samo mali i privatnih, več i veliki i kapitalnih projekata,a evo posebno kad su u pitanju vodo tokovi, brane i nasipi, a izgradnja autoputa u zoni grada bi zaista morala biti kopatibilna sa tom vodozaštitom,ako nemislimo da jednog dana ne doživimo ono što je ovih dana doživio grad Dooboj,grad koji je bio u jednom svojevrsnom loncu, u koji je prodrla voda, i gdje se nisu iz vode vidjele grdaske svjetiljke.
Za vrijeme titovog režima neki su pametni ljudi naparavili jezero Drenova,koje j akumulacionaog tipa, i ima upravo funkciju zaštite od takozvanih vodenih talasa, koje smo nažalost ovih dana imali priliku da vidimo šta su.
Da nebi jednog dana u Prnjavoru kod Pet lampi, naše lampe iz vode izvirivale,ovo na šta Kami upozorava ima logiku.
Možda malo pretjerujem, ali sibolika je simbolika.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »


Prvobitni plan je izgledao ovako,dobro proektant je koristio snimak iz devedesetih :D na kome novo naselje skoro i ne postoji,a prnjavorsku petlju je zaboravio u potpunosti :) ali na 1.28 pa na dalje,se jasno vidi da su planirali put da dignu iznad Susaka i dole da se puste ispod Milosa Petkovica,na Basince prema Vijaci,sto je donekle ostavljalo stanje oko rijeke Lisnje na sadasnjem.Ako neko ima mogucnost da na karti prenese ovu izmjenu,ja sam pokusao ali stariji covjek pa ne ide sa tom tehnikom. :D Ali samo da postavi kartu grada i povuce dvije linije ,jednu od noovog naselja gdje se put lomi pa preko klaonice do Suskove bare ,a drugu od Jelsingrada i Elektra preko Perica jaruge do onih poslednjih kuca ispod ulice Mirka Bjelica,i vidjet cete jedan strasan lijevak ,tako ce i da izgleda to mjesto kad se podigne nasip, Sva voda ce da ostane na strani grada i onda nam niko vise nece moci pomoci..
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by schwabo No1 »

И мене су зајебали, Ками. Тамо на 0,18 је изгледало да иде право преко мог мираза, али испаде да ће бити два километра даље. А баш сам се спремао да добро уновчим прудове!

Него, организуј дијаспору па пошањите преко Црвеног крста неку пошиљку дјечије хране, пелена, ћебади за дјецу која су угрожена поплавама. Вода се повлачи, али проблеми тек долазе.
http://crvenikrstrs.org/crvenikrst/inde ... e&Itemid=1

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Vec rade na tome sutra ima u Frankfurtu sakupljanje pomoci ,za Bosnu i Srbiju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by VUK-RS »

Image

Crveno je planirano,a Kami je vjerovatno zamislio kao zeleno oznaceno? :lol:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

:lol: Znam ja o cemu pisem ja sam se tu rodio,i na ovoj Perica jarugi ucio prve korake u klizanju :D Nije ova crvena linija 100% tacna ali je u redu samo povuci i liniju od ove zgrade ispod Jelsingrada pravo ispod Aleksica prema onim naj nizim kucama kod 3 loma gdje se ukrstaju zelena i crvena linija, i reci mi sta vidis,pa cem se onda zajedno smijati onome sto vidimo :) Jer tom linijom ide prirodni zid uzvisenje od Elektra preko one azne kraj puta iza Perica Jaruge i dole prema Suskovoj bari,na par mjesta je malo vislje ili nize ali skroz je nisko u odnosu na planirani nasip, to je u stvari ta opasnost koju ja pominjem,jer nema gdje voda da se razlije ni da ode,sto ce podici nivo svugdje pa i u novom naselju. :wink:
Jos nesto rijeka je planirana od Ratkovca ravno izmedju Malesa preko onog visokog stuba od radija,sto znaci cjelom duzinom ostaje na ovoj strani do grada. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

I u sred srede moj miraz. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

А јеси се усрећио са миразом :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by regeman »

doce i do nejga, za jedno 250 godina :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Da mi je naci sjeme neke egzoticne pustinjske biljke ,mogao bi pare u onoj prasini da napravim :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by schwabo No1 »

Нисмо ми дорасли напредном западу. Швабе кад праве аутопут камен не копају у каменолому. Они то културно зову "Steinbruch".
Овако:
Image

Или, само 18 километара од центра Минкена:

Image

Е, сада, ја бих волио знати у чему је разлика?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Pa razlika je u tome sto svabe u tom stajnbruhu kamione vazu i po toj odvazi drzavi daju 69% ,a kamioni koji to sve voze su u perfektnom stanju,sa novim gumama i katalizatorom.Policija ima male vagice,i cim im je neko sumnjiv kontrolisu,u slucaju da se ne poklopi sa vagom iz tog stajnbruha, oni zatvore sve to na par mjeseci i dok se sve ne izbazdira i dokaze da je opet u redu,niko ne smije da utovari ni tacke kamena.Osim toga radnici u tom stajnbruhu su svi osigurani ,kao i vozaci i inspekciju vozila kao i zamjenu ne vrse na njivi nego se vozila pa i bageri voze u servise gdje ima separator itd..itd...itd... nije samo razlika u nazivu vec u mnogo cemu.I njihove stainbruhe ne drze kumovi od gospodje Merkel,pa nema ni razloga a ni mogucnosti za mucku. :) :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

schwabo No1 wrote:
Или, само 18 километара од центра Минкена:

Image

Е, сада, ја бих волио знати у чему је разлика?
Учитељу мој има ту разлике и то какве.

Код ти Шваба се јеловина са кеменолома одлаже поред кеманолома, да се тај исти каменолом након експлатације може затрпати том истом земљом и да се исти каменолом врати колико толико у првобитно стање.

Као што се види на слици коју сте ви поставили.

Image

А код нас сва та јеловина се гура у поток Дреновицу, који је иначе планински поток и има јако брз ток ријеке. Јер вода са неких 400м надморске висине силази на 150м гдје се улива у језеро а све то на неких 3Км дужине.

И онда добијамо овакву еколошку катастрофу, која је видљива голим оком из гугловог сателита.

Image

Или да погледамо језеро са још веће висине.

Image

Али срећом није све тако црно, па ми имамо политичаре који мисле на добробит свог народа и зато су на вријеме обезбиједили алтернативни метод за водоснабдијевање из Повелича, гдје пијемо чисту изворску воду а не тај муљ из баре, зване језеро Дренова.

И да несрећа буде још већа, од мјеста гдје се узима вода за наш какав такав водовод нема ни 300м од мјеста гдје се Дреновица улива у језеро.

Image

А шта се све улива у то језеро. Можете да видите на овим сликама:

Image

Image

Image

Image

Image

И сада нормалном човјеку ће након свих ових фотографија, мислим барем мало бити мука и да ће се запитати да ли смо сви колективно луди. И сва ова небрига, за наше природно окружење ће нас коштати нашег физичког опстанка на овим просторима. И више никоме неће бити битно из које си странке, нације, вјере . . . јер ће све ово да буде једна велика пустиња као што је била 1850-те године!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by schwabo No1 »

Ја сам први за поштовање природне средине. Ако се добро сјећаш ко вам је први указао на љепоту природе и потребу очувања околине у којој живимо. То не значи да треба зауставити цивилизацијски развој и живити као у срењем вијеку.
Каменолом, или каменоломи у Љубићу су најмањи наш проблем. Двије - три пријаве од стране надлежних органа би сигурно прекинуле наставак загађивања околине, али не и ископ камена. За тим нема ни потребе.

Већи наш проблем су дугогодишње девастирање корита Укрине дивљим и, замислите, легалним шљункарама. Ко ће доказати да пруга и мост у Присојима нису оштећени због незаконите експлоатације шљунка.

Већи наш проблем је да насљено мјесто Прњавор нема ријешено снабдијевање водом. "Водозахват" на "језеру" Дренова је нелегалан и без икаквог пројекта и дозволе. Шта ће бити ако суд или неко други нареди да се у току љета брана испразни?

Већи наш проблем је то што највећи дио насељеног мјеста Прњавор нема прикључак на канализацију, а постојећа канализација се без икаквог пречишћавања испушта у отворене воде Вијаке. Шта ће бити ако се у складу са европским стандардима вишеструко повећа накнада коју смо дужни плаћати због загађивања водотока а коју ни сада не можемо да плаћамо?

Већи наш проблем је то што на подручју цијеле општине влада урбанистички хаос захваљујући свакодневним измјенама регулационих планова, непоштовању урбанистичких планова, доношење одлука противних интеесу и потребама већине. Шта ће бити ако се неко од поплављених грађана одлучи да тужбом потражи надокнаду штете од онога ко му је издао уредну грађевинску дозволу у зони за коју је знао да ће бити потопљена код прве веће кише?

Већи наш проблем је смеће и празне кутије моторног уља код јединог извора питке воде. Шта ће бити ако једног дана анализа покаже да Добра вода више није за пиће?

Оваквих и сличних питања има на десетине, можда и више. Градња аутопута није наш највећи проблем. Може нам само бити олакшица да начнемо и почнемо рјешавати проблеме који су стварни.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Priča o vodi,kanalizaciji infrastrukturi u Prnjavoru godinama se tocilja i govori u lokalnoj skupštini,ali ta priča je nažalost ostala samo priča, jer u svijesti naših građana /seljaka/birača/ostala je nepromjenjena u tom smislu.

Tek izgradnjom auto puta kroz našu opštinu,počele su se u javnosti da spominju građevinske,ekološke i ine dozvole,kao da u ranijem peridou u Prnjvoru ništa nije građeno, ili da je sve što je građeno građeno u skladu sa zakonskom ekološkom i inom procedurom.

Jezero Drenova je izgrađeno kao akumulaciono jezeru, upravo iz razloga koje smo ovih dana imali prilike vidjeti i upoznati kakve sve posledice može imati vodena stihija po život ljudi na ovim prostorima, i šta znači strateško dugoročno planiranje izgradnje strateških objekata kao što su,brane ,nasipi,pruge,mostovi, a evo sada i auatoputevi.

Posebna je priča, je priča o rijeci Ukrini i njenom devsatiranju,posebno u ovih zadnjih četvrt stoljeće demokratske vlasti na ovim prostorima,gdje nam priroda uzvraća udarac u onom pravom smislu riječi, jer smo kao društvo apsolutno neodgovorni kad je priroda ekeloška situacija u pitanju.

Nije samo u Prnjvoru došla do izražaja faktura prirode koja nam je ovih dana ispostavljena u poplavljenim područijma,u užem, a i svima nama u širem kontekstu šteta u milionima pa čak i milijardma maraka ili evra svejedno.

Valjda ćemo poslije ozbiljne analize svega šta nam se desilo ovih dana konačno se prizvati pameti svi skupa,a posebno oni koji su plaćeni i zaduženi da rade svoj posao,bilo da je u oblasti preventive ili saniranja ovakvih katastrofa.

Valjda ćemo se sjetiti u kakvom su nam stanju hidromeliracioni sistemi,vodozahvati,nasipi, šljunkare ,kamenolomi,izvori vode,šta nam rade plaćeni ekolozi,šefovi civilnih zštita,vatrogasci i ostale strukture društva,kada su u itanju katastrofe koje nam prijete,ne samo poplave već i požari,zemljotzresi i druge prirodene nesreće.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply