AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

Чија је ово карта?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Stara karta.To je sve planirano da se uradi do 2015.preko 500 km auto puta u BiH,ludilo koje polako dobija oblik,put koji nigdje ne vodi,sto bi se reklo kruzni tok za narod koji radi za platu od 500 KM.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by murgo »

vrsta8472 wrote:Просвјета, један приједлог. Шта мислиш да Камиказине стихове сакупимо у једну малу књигу. То да Грлица лекторише и мало доради, па да направимо једно поетско вече у Дому културе?
...naplacivati ulaznice a novac dati u humanitarne svrhe! :smt005 :smt005 :smt005
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Opet nedovršena pjesma
Nedovršen je i autoput :smt003
KAMIKAZA wrote::D Zmiki ,jelde da je ovo zadnje malo bezobrazno,sta mislis da izbrisem ?? :D
Kad si već napisao nemoj brisati,pjesničke slobode su bezgranične, a sam pjesnik sebi postavlja granice.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:pjesničke slobode su bezgranične,
Dok ga ne uhvate oni o kojima pjeva. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Nije, dakle svačije ni pjevati :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by grlica »

čitam , ovu vašu prepisku .. jedva se ubacih na net jutros , krajnje je vrijeme da se ovi naši pjesnici popišu i predstave svijetu.
BAš su se sastali: Kami i Zmile.
Sve je kao nekad tj. od kako je čovjeka i svijeta ; oovaj naš most na Drini (autoput) dobija svoje pjesnike, pisce. Grlicu je uhvatila neka tjeskoba od besposlenosti (bojim se da mi se ne ugasi ona mladalačka želja za pisanjem i knjićevnosti) , pa sam juče isčupala se i pohrlila u biblioteku. Uveli su u Matičnoj da je nezaposlenim besplatna članarina. Najbolja biblioteka od svih koje sam do sad vidjela .I nisam puno njuškala već samo zavirim s početka u srpsku i rusku književnost (njima jedino vjerujem) i uzmem Autobiografiju Nušića i Na dnu -neku dramu od Gorkog. Ustajem u 6 , prije djece da imam samo svoje vrijeme, tako da sam počela da čitam Nušića ,(predlažem makar predgovor pročitati) i nađoh izvorište smijeha, dobre priče... Sjetih se onog osjećaja da nikad nisam mogla ispit spremati dok ne pročitam neku knjigu prethodno - to da se naviknem malo :P :D da vas ne gnjavim...

Treba nam forma , i nešto ćemo osmisliti :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Trebaju nama gusle grlice,nemamo guslara sve epske pjesme su ili u direktnoj ili približno direktnoj vezi,ti to znaš bolje od mene i da nije bilo Filipa Višnjća mnoge epske pjesme ne bi dočekale Vuka Karadžića, a da o Radovanu i ne govorim.
O izgradnji auto puta kroz Prnjavor izgleda da smo dosta rekli ili približno dosta ,još da sačekamo ovaj kontranapad prnjavorske opozicije na Gatarića i Nemanju pa nam je forma tu .
Nemoj da te hvata ta tjeskoba,počinjem ružne misli slagati o tebi gluho bilo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by schwabo No1 »

Можете ви гуслати и свирати .урцу колико хоћете, аутопут ће бити завршен 2016. у јесен, а свечано пресјецање врпце ће обавити председник РС Милорад Додик са начелницима општина Добој, Лакташи и Бањалука!

Поред Прњавора ће пролазити аутопут, али неће бити ознаке "Излаз Прњавор", пролазиће гасовод, али у Прњавору неће бити градске топлане на природни гас, термоелектрана ће радити на петнаест километара од Прњавора, али у Прњавору од тога неће бити користи. Прњавор никада неће имати питку воду из водовода. У Прњавору никада неће бити кружни ток, јер су "прњаворски сокаци преуски за таква рјешења саобраћаја". Захваљујући добром вођењу од стране локалних власти Прњавор ће постати геријатрија зарасла у драчу и коров. Нека нам је на зравље!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by grlica »

imam ja i guslara , tek mu je 12 godina al odlično zna svoj posao i ima svoje male prilagođene gusle što mu je djed napravio :D Ne boj se ti Zmile za guslara , znaš šta su u stanju da urade samo 3-4 glumca ... nego treba nam nešto drugo , ja to zovem formom a neki PROJEKTOM. , Mada to nije isto , ja bi se mogla potruditi za formu al za projekat ne znam šta ćemo (Projekat = Pare) :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

schwabo No1 wrote:Можете ви гуслати и свирати .урцу колико хоћете, аутопут ће бити завршен 2016. у јесен, а свечано пресјецање врпце ће обавити председник РС Милорад Додик са начелницима општина Добој, Лакташи и Бањалука!
Očito Švabo nisi razumijio našu ironičnu prepisku na ovoj temi autoputa, i naravnoi da će se autoput završiti, a guslanje se odnosi na ove što trenutno traže ekološke i sanitarne dozvole i dlake na trasi auto puta,pošto više nem prašine pala je kiša ,a blata nema jer se radi o kamenitom terenu.
schwabo No1 wrote:Поред Прњавора ће пролазити аутопут, али неће бити ознаке "Излаз Прњавор", пролазиће гасовод, али у Прњавору неће бити градске топлане на природни гас, термоелектрана ће радити на петнаест километара од Прњавора, али у Прњавору од тога неће бити користи. Прњавор никада неће имати питку воду из водовода. У Прњавору никада неће бити кружни ток, јер су "прњаворски сокаци преуски за таква рјешења саобраћаја". Захваљујући добром вођењу од стране локалних власти Прњавор ће постати геријатрија зарасла у драчу и коров. Нека нам је на зравље!
Naravno da će biti izlaz za Prnjvor, i sve ono što je potrebno da sadži jedna moderna saobraćajna komunikacija, i nikako ne treba porediti izgradnju autoputa sa rešavanjem vodosnabdjevanje grada pitkom vodom, jer su u pitanju različiti majstori i graditelji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Swabo dace bog da budemo i ti i ja zivi 2016-te a ja ako i ne budem,evo forumasa ,pa neka te podsjete u kakvoj si bio zabludi,pa neka te opomenu i 2020-te, da nebi zaboravio ,jer auto put te nece moci podsjetiti na to,mozda neki zarasli nasipi koji ce svjedociti o masovnom ludilu.Da bi nama neko dao jos kredita moramo imati debelu osnovu ,a mi za sada imamo samo debelog predsjednika i njegove debele kumove,sa jos debljim racunima,od te debljine je nama samo pripao debeli dug i debela kamata. :)
Gusle su instrument sa kojim se opjevavaju junastva i dobra djela,jel vidite vi u ovoj nasoj truloj samozvanoj drzavi nesto dobro,ili junacko,nema ni za lijeka,one su sluzile i za opjevavanje tuznih i nemilih dogadjaja,ali ovaj nas jad ni one ne mogu da izdrze,za ovo nase se ipak mora napraviti neki posebno izdrzljiv instrument ,od nekog specijalnog celika,jer kad se ovo opjeva svaki instrument ce da crkne koji bude svirao uz to. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by kuzmo »

--------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:48, edited 1 time in total.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by grlica »

:smt005 :smt005 :smt005 BRAVO KUZMO , ovo se zove ZDRAV HUMOR :D
imam moćno pero - jezik srpski

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by samuraj »

Dok se vi prepucavate,i jedni i drugi kupe al kupe lovu svako na svom majdanu...a narodu puste neku sporednu temu da se bavi njome.
Oni,ali i njihovi poltroni samo ubace sporednu temu i niko se ne bavi životnim pitanjima!
Čuj ode ljubić,prašina pada po njivama...šta vam je bre ljudi pa ljudi odaju gladni,žedni bez posla - pravog liječenja,obespravljeni do bola...a vi o prašini.
Kolike su penzije,ivalidnine,plate...to nije važno jeli!
Ovo oko auto-puta je zajednička caka sds i snsd na koju se svi upecaše,a podjela vlasti i plijena je na nivou...dobro im i jednima i drugima!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

kuzmo wrote:U medjuvremenu ce otac Radovan da se vrati sa sluzbenog puta da otvori auto-put i dodijeli svima po 15 duluma sume sto je obecao i to sve uz gusle

Radovane vrati nam se vrati,ovi ce nam zemlju rasprodati.... :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by bičbožiji52 »

samuraj wrote:Dok se vi prepucavate,i jedni i drugi kupe al kupe lovu svako na svom majdanu...a narodu puste neku sporednu temu da se bavi njome.
Oni,ali i njihovi poltroni samo ubace sporednu temu i niko se ne bavi životnim pitanjima!
Čuj ode ljubić,prašina pada po njivama...šta vam je bre ljudi pa ljudi odaju gladni,žedni bez posla - pravog liječenja,obespravljeni do bola...a vi o prašini.
Kolike su penzije,ivalidnine,plate...to nije važno jeli!
Ovo oko auto-puta je zajednička caka sds i snsd na koju se svi upecaše,a podjela vlasti i plijena je na nivou...dobro im i jednima i drugima!
Neznam ratniče čemu ova tvoja konstatacija služi,kad kažeš i jedni i drugi se prepucavaju na sporednoj temi,bila spoedna ili ne sporedna, mi ovdje se ne možemo ništa drugo nego da se prepucavamo,bolje i to nego da s upucavamo.
izgradnja autoputa nije sporedna tema, i kao dugo, izborna godina takođe nije nevažana tema,a kao treće, teme ovdje postavljaju forumaši a ne nikavi vanzemaljci.
A ko su to oni i njihovi poltroni,na koga konkretno misliš ,ako tu frazu prihvatimo kao ispravnu, postavlja se pitanje, a čiji si ti poltron.
Kažeš niko se ne bavi životnim pitanjima,a koja su to životna pitanja,a ako nije životno pitanje recimo izgradnja,bolnice ,škole,tvornice,termoelektrane ,rafinerije,autoputa na kome se trenutno prepucavamao.
Penzije ,plate i invalidnine,jesu važne teme, ali da bi se do njih došlo treba zaraditi i platu i penziju i invalidninu .
Priča o izgradnji auto puta kroz Prnjavor isforsirana je prije svega od lokalne vlasti,koja želi jednim metkom da ubjie dva zeca ,prvo da skrene pažnju javnosti sa lokalnih problema koji se ne rešavaju, /i ti si tu u pravu/ i drugo da na jedan prljavi politikanstki način napadne republočku vlasti ,kako bi se dodvorili narodu za sledeće opšte izbore .
Mi živimo u vremenu apsurda to je tačno,naša načelnik umjesto da sjedne sa ,,učiteljicom'' kako on to kaže ,a koja je trenutno predsjednica Vlade, i nešto pametno dogovori za Prnjavor,jer i te kako ima potrebe za takvim nečim/škola,bolnica,vodovod'/on se u medijima počeo da prepucava,za rad samo njemu poznatih apatarktnih politikanstki ciljeva, i tako nanaosi direktnu štetu narodu koji on predstavlja.
To nije politika,to je golo politikanstvo.
Evo konačno se oglasilai opzicija u Prjavoru, i pokušava razotkriti mit o našem načelniku, i to je dobro i za načelnika a i za građane naše opštine.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Tracom se bave jedni i drugi,a ucjenom i jedni i drugi i treci,pa i ostali :) Sta je svrha svega,samo uzimanje vlasti ako je neko nema ili ocuvanje vlasti ako se vec uzela,to su osnovni ciljevi prnjavorske politicke scene,ako je to sve sto mi dobijamo ,mislim na nas glasace u stvari gradjane ,jer nas ima i bez prava glasa,onda je to nista.Drugo pitanje je ,ima li racuna za nista uopste izlaziti na izbore,mislim da nema,ali se grdno varaju oni koji misle da ce narod isto tako misliti i kod izlaska na ulicu.Po meni ako ovaj narod krene na ulicu,mi kao drzava i sistem nemamo moc da ih zaustavimo,nemamo neko svjetlo na kraju tunela u koje bi uperili prst i rekli sacekajte da stigne do nas,pa cemo onda pricati,nemamo covjeka sa vizijom ,nemamo partiju po mjeri te mase,niko nije opozicija,ona klasicna,sa kontra idejama,sa necim drugacijim necim novim,sve su to stare fukare i stare otrcane fore.Sa tim se ne zaustavlja masa,ako dodje do toga ,neka nam samo bog bude na pomoci. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:46, edited 1 time in total.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by čiča »

Ima ih i sa vizijom :smt005 :

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

čiča wrote:ma ih i sa vizijom :
Ovog baksuza ni za živu glavu, sve što je opjevao propalo je :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Image

Brane Žunić, predsjednik OO PDP-a Prnjavor, demantuje tekst objavljen u listu "Novi pečat" br. 18. - od 19.9. 2013. god., na stranama 16. i 17. koje su u vezi sa navodima o obustavi izgradnje auto-puta, dionica kroz Prnjavor.

- Na pisani tekst u listu "Novi pečat" - zaustavljanje radova na autoputu - dionica kroz Prnjavor, želim ovim putem da demantujem navode objavljene u moje ime u tekstu koji ima za cilj dodatnu zavadu na relaciji SDS-PDP, za koje se zna da su u Prnjavoru na suprotnim stranama, ali to u svakom slučaju ne znači da se trebamo služiti lažima.

Uvaženoj gospođi lista, koja se telefonski predstavila kao "Milaković" ili slično, rekao sam jasno da je ovog puta opština na pravoj strani i da su čak na sjednici Skupštine opštine usvojeni, pored ostalih i prijedlozi PDP-a koji su slični stavovima načelnika opštinne dr Siniše Gatarića. Takođe, dotičnoj gospođi, sam rekao da je očigledno šta se krije iza priče o pokušaju reketiranja i da u to ne vjerujem i ne bih komentarisao. Sva priča je potpuno pogrešno prenesena sa očigledno drugom namjerom. -
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by samuraj »

Biču,auto-put jeste za narod i za ovo vrijeme potpuno SPOREDNA STVAR! evo i zašto biču.
Dok se uništavaju fabrike,radna mjesta i kompletna privreda....zdrav razum kaže biču da auto-put nije sada prioritet,naavno da se sad snsd-ovci neće složiti ali to je tako.
Da sad ne nabrajam uništene fabrike i ostalo-ali biču hajde da se pozabavimo koliko smo mogli da smo te milione uložili u proizvodnju.
Ti ćeš vjerovatno reći da i na ovoj izgradnji auto-puta dođe do novh radnih mjesta - pa jeste ali strancima i kapitalistima koji su davno "zbavili" mehanizaciju.
Ovakvi poslovi biču se rade ne zbog prioriteta već što se na većoj cifri više računi naduvaju.
A da sds-ovci ne polete isto su i oni radili i rade, priča o vodovodu je vječna tema na kojoj je potrošeno milione km a vode nigdje - priča traje još od 1996 g. i famozne kandidature živkovića za načelnika.
I još se nisu odrekli poveliča kao privatnog vlasništva!
Znači biču životna tema nije auto-put već....radna mjesta,osnovna sredstva za život,penzije i td. pa tek onda auto-put!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by bičbožiji52 »

samuraj wrote:Biču,auto-put jeste za narod i za ovo vrijeme potpuno SPOREDNA STVAR! evo i zašto biču.
Dok se uništavaju fabrike,radna mjesta i kompletna privreda....zdrav razum kaže biču da auto-put nije sada prioritet,naavno da se sad snsd-ovci neće složiti ali to je tako.
Da sad ne nabrajam uništene fabrike i ostalo-ali biču hajde da se pozabavimo koliko smo mogli da smo te milione uložili u proizvodnju.
Ti ćeš vjerovatno reći da i na ovoj izgradnji auto-puta dođe do novh radnih mjesta - pa jeste ali strancima i kapitalistima koji su davno "zbavili" mehanizaciju.
Ovakvi poslovi biču se rade ne zbog prioriteta već što se na većoj cifri više računi naduvaju.
A da sds-ovci ne polete isto su i oni radili i rade, priča o vodovodu je vječna tema na kojoj je potrošeno milione km a vode nigdje - priča traje još od 1996 g. i famozne kandidature živkovića za načelnika.
I još se nisu odrekli poveliča kao privatnog vlasništva!
Znači biču životna tema nije auto-put već....radna mjesta,osnovna sredstva za život,penzije i td. pa tek onda auto-put!
Ratniče ja ću sve ovo potpisati što si napisao ,ali dozvoli na da neke stvari pokušam dopuniti i ev.proširiti aspekt pogleda:

-iz nečije perspektive sporedna stvar je i novo odjelo sa polovnim cipelama,a da ne govorimo o auto cesti koja je dugorčna priča, jer bez autoceste nema protoka ljudi i kapitalapa i takozvanih stranih ulaganja, što je preduslov u današnjem svijetu za kakav takav normalan život ljudi.

-Mi da smo ulagali u proizvodnju, i da smo o tome strateški razmišljali mi ne bi već postojeće fabrike i proizvodnje,ama baš sve do temelja uništili, i u plačkaškoj privatizaciji pod jednom sumnjivom neoliberalnom kapitalističkom parolom o prilagođavanju svjetskom tržištu i novom načinu stvaranja nove vrijednosti,sve fabrike prodali za svega 18 pišljivi milopna maraka.
Sadašnja Vlada je uložila preko 40 miloona maraka u četrdesetak proizvodnih firmi od kojih su mnoge propale, i samo je jedna poslovala sa pozitvnom nulom.dakle pelcovanje mrtvih konja je uzaludan i skup posao, toliko o ulaganju u države u takozvano očuvanje radnih mjesta i spašavanje na takav način privrede sa naglaskom prerađivačkog sektora.

-Poljska je jedna od rijetki zemalja koja je u odnosu na ostale evropske zemlje najmanje najmanje ulagala u autoputeve i putnu infrastrukturu,pa ako se ulaganje u izgradnja autoputeva pokaže kao strateški promašaj ,Poljsaka će stati ispred Njemačke prije svega, o tom po tom.

-O naduvavanju računa i o usputnom ugrađivanju uz velike projekte nekih majstora naše stvarnosti,je jedna druga tema i posebno pitanje korupcije i kriminala, koje je svojevrsni rak našeg društva ,ali ne smijemo zbog raka društva samo umirati, moramo se i rađati i životu radovati i nadati, čovječanstvo je prolazilo i kroz teže periode,ali čovjek je na kraju ipak preživio.

-O sdsovcima i snsdeovcima ne bi trebali na ovoj temi, uvjek će biti neki esovci, jedni koji će razgrađivati a drugi izgrađivati, evo ovi nešto izgrađuju i to se mora pozdraviti sviđalo se to kome ili ne.






-
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply