AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by kuzmo »

KAMIKAZA wrote:Naj pametnije je rekao Zivojin Vukovic ,kad su poreznuci postavljali traku oko njegove kuce,rekao je da traku treba staviti na ulazu u prnjavorsku opstinu i na izlazu :D
Sve ovo treba poapsiti pa onda polako sa elektricnim pendrekom po guzi dok ne priznaju ko je sta radio,i onda nularicom po glavi da se zna ko je prekontrolisan,onako kao kad seljaci sisaju ovce,jednu po jednu do poslednje dlacice oderati i pustiti u drugi tor,pa cim vuna malo podraste opet iz pocetka. :D .
E,ova ti je svaka na mjestu :smt023

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by mackdizdar »

bičbožiji52 wrote:Reagovanje je krenulo kad je pukla kolaicija,kako ne kontaš, a poćela kampanja,Ljubić je napadnut daleko prije izgradnje autoputa o tome smo na forumu slikali i pisali.
Sezonu lova na predsjednika republike Srpske Milorada Dodika krenula je iz Trebinja preko onog hadži Slavaka Vučurevića, što pokušava naparaviti ono što ovi iz Srajeva odavno sanjaju, a to je kantonizacija Republike Srpske i uvođenje bosanskog jezika na prostore unitarne BiH,to svi vide, samo ne vide ovi bivši sledbenici politike Radoana Karadžića, koji su se preobrazili iz velkosrba u europejce.
Srećom Republika Srpska se gradi i izgrađuje, kako u Banaja luci,Bjeljini , tako i u Hercegovini, kako od škola bolnica ,tunela rafinerija,termoelektrana i auto puteva ,to svi vide, samo ne vide neki krmeljaši kojima je jedina preokupacija sjesti u foteleju i srušiti što se srušiti može.
Republika Srpsak se pretvara u veliko gradilište, i tu se nema šta gasiti ,samo kad se završi gradnja posadit cvijeće .
Da se nije počeo graditi autoput i ne samo auto put,isti ovi bi pričali kako se samo obećavalo, a ništa se ne radi, a sad kad se počelo ozbiljno da radi,onda se kao krši prko koljena ,koga kočljena Vedrane,znaš li ti od kad se zagovara izgradnja auto puta Banja luka Doboj, jel možda od januara ove godine ,ne, sigurno ne,to ti ne trebam objašnjavati.
Reći da se jedan ovakav projekt kao što je autoput radi bez plana ne može proći ni kod kotla rakijskog.
U kojoj ti državi živiš kad sve tako napreduje p ti m..... mutava, sve napreduje i iizgrađuje se a narod nema gaća na sebi, jbo te put kog niko neće moći platiti u 2 pravca do b.luke i nazad. posadit cvijeće kad pocrkamo od gladi, to da--- oooooo boze kakvih sve debila ima...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Polako ljudi izginucete,necete ni docekati otvaranje autoputa :D ma necete vi svejedno docekati pomrijet cete od starosti,ali ja to samo onako kazem. :lol:
Jednom kad sve ovo bude juce,onda ce Cvijanovicka da se vozi traktorom po novoj trasi,jer ce biti neprohodna za auta ,i pjevat ce Dodiku pjesmu od Sani :"Idem putem koji nigdje ne vodi". :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by bičbožiji52 »

mackdizdar wrote:U kojoj ti državi živiš kad sve tako napreduje p ti m..... mutava, sve napreduje i iizgrađuje se a narod nema gaća na sebi, jbo te put kog niko neće moći platiti u 2 pravca do b.luke i nazad. posadit cvijeće kad pocrkamo od gladi, to da--- oooooo boze kakvih sve debila ima...
Sigurno ne živim u kojoj ti živiš,moja država će tek da se stvori, a to je Republika Srpska za koju su izginula moja braća,dok su tvoja svrtala i krala, i šta tu sviraš kome .urcu.
Koji narod nema gaća,nema onaj koji ste pokrali dok su moja braća ratovala za Republiku Srpsku,a ti i takvi kao ti koji nemate pojma šta znači država i otadžbina, pa ti smeta njena izgradnja,ne samo autoputa već i bolnica,škola,Banjaluke galavnog grada,rafinerija,termoelektrana,a takvi antipatrioti i trebaju da pocrkaju od gladi, jer neće ništa da rade,samo čekaju da mu država nešto da a istu tu državu ne priznaješ.
Ova je godina rodila, koliko si plodova uspremio, ili si samo pred lokalnim kafanama pivu žicao da ti neko plati, i po vas cijeli dan dupe žuljao, lajući na Dodika i Kalabića, to si naučio od malo starijh baraba nego što si ti.
Oni koji nemaju platiti put u dva pravca do Banajaluke i ne trebaju u Banajluci, nek kupe kartu u jednom prvcu do Zenice, i neka tamo idu, tamo vam je i mjesto.
U Republici Srpskoj od gladi mogu pocrkati samo takvi kakav si ti,koji neće ništa da rade , sprcao si naljepše godine a boji se gladi,kako te nije sramota to govoriti .
Nazivaš me debilom što iznosim svoje patriotsko mišljenje, i što se divim da kroz moju Srpsku se gradi nešto što ima cijela Evropa,pa debil te je naparavio momak ,tvoj tatako je uzročnik nus pojave poput tebe.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by mackdizdar »

bičbožiji52 wrote:
mackdizdar wrote:U kojoj ti državi živiš kad sve tako napreduje p ti m..... mutava, sve napreduje i iizgrađuje se a narod nema gaća na sebi, jbo te put kog niko neće moći platiti u 2 pravca do b.luke i nazad. posadit cvijeće kad pocrkamo od gladi, to da--- oooooo boze kakvih sve debila ima...
Sigurno ne živim u kojoj ti živiš,moja država će tek da se stvori, a to je Republika Srpska za koju su izginula moja braća,dok su tvoja svrtala i krala, i šta tu sviraš kome .urcu.
Koji narod nema gaća,nema onaj koji ste pokrali dok su moja braća ratovala za Republiku Srpsku,a ti i takvi kao ti koji nemate pojma šta znači država i otadžbina, pa ti smeta njena izgradnja,ne samo autoputa već i bolnica,škola,Banjaluke galavnog grada,rafinerija,termoelektrana,a takvi antipatrioti i trebaju da pocrkaju od gladi, jer neće ništa da rade,samo čekaju da mu država nešto da a istu tu državu ne priznaješ.
Ova je godina rodila, koliko si plodova uspremio, ili si samo pred lokalnim kafanama pivu žicao da ti neko plati, i po vas cijeli dan dupe žuljao, lajući na Dodika i Kalabića, to si naučio od malo starijh baraba nego što si ti.
Oni koji nemaju platiti put u dva pravca do Banajaluke i ne trebaju u Banajluci, nek kupe kartu u jednom prvcu do Zenice, i neka tamo idu, tamo vam je i mjesto.
U Republici Srpskoj od gladi mogu pocrkati samo takvi kakav si ti,koji neće ništa da rade , sprcao si naljepše godine a boji se gladi,kako te nije sramota to govoriti .
Nazivaš me debilom što iznosim svoje patriotsko mišljenje, i što se divim da kroz moju Srpsku se gradi nešto što ima cijela Evropa,pa debil te je naparavio momak ,tvoj tatako je uzročnik nus pojave poput tebe.
Hahhahhaahhaaa...
Kakva retorika kakve mudrosti, tvoja braća a ne moja,a? Plodovi, patriota, barabe, sprcati... Kakve mudrosti napisane a sve od jedne persone... Obaraš rekorde u napisanim glupostima, izbio si na prvo mjesto. Ja sam RVI i takve kao ti sam gledao kako žicaju po kafanama dok su Moja braća bila tamo gdje vi niste smjeli nos pomoliti a sad serete o patriotimu učeći od Debelog Lijevčanina koji kako reče "nije imao nagon da ratuje" ali je zato bio biznismen Ronhill. Stoga ćutite i gledajte svoju političku a našu državnu propast.Mislim na RS ne BiH. Toliko od mene.. Ajde,smrdi i dalje...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by bičbožiji52 »

mackdizdar wrote: Hahhahhaahhaaa...
Kakva retorika kakve mudrosti, tvoja braća a ne moja,a? Plodovi, patriota, barabe, sprcati... Kakve mudrosti napisane a sve od jedne persone... Obaraš rekorde u napisanim glupostima, izbio si na prvo mjesto. Ja sam RVI i takve kao ti sam gledao kako žicaju po kafanama dok su Moja braća bila tamo gdje vi niste smjeli nos pomoliti a sad serete o patriotimu učeći od Debelog Lijevčanina koji kako reče "nije imao nagon da ratuje" ali je zato bio biznismen Ronhill. Stoga ćutite i gledajte svoju političku a našu državnu propast.Mislim na RS ne BiH. Toliko od mene.. Ajde,smrdi i dalje...
Ja sam samo tvoje ružno ogledalo u kojem se ogledaš, i nemoj smijati sopstvenom liku u ogledalu i k tome dodaj još i psovanje kao znak svoje intelektualne ineriornosti, jer si počeo da psuješ i vrijeđaš, a tebe spomenu niko nije, jednom riječju KOČIJAŠ, i mani se imputiranja svojih osobina nekom drugom.
Svaka čast tvojoj braći ako su ratovali ,a nažalost i tebi ako si ratovao, a nisi ni svjestan zašto si ratovao,moraš se malo izdignuti iznad stranke kojoj pripadaš SDS u, nisi valda ratovao za stranke,jel kad smo ratovali, u rovovima nije bilo stranaka, valda si toliko trebao da zapamtiš i da znaš.
Naravno da bi mogli propasti ako bi svi slijedili tvoju bolesnu logiku,po kojoj se stidiš kakavog takvaog napretka nečeg zašta kažeš da si se borio.
Neće propasti Republika Srpska dok je na čelu neko poput Milorada Dodika,smrdjelo to tebi ili ne .
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by mackdizdar »

bičbožiji52 wrote:
mackdizdar wrote: Hahhahhaahhaaa...
Kakva retorika kakve mudrosti, tvoja braća a ne moja,a? Plodovi, patriota, barabe, sprcati... Kakve mudrosti napisane a sve od jedne persone... Obaraš rekorde u napisanim glupostima, izbio si na prvo mjesto. Ja sam RVI i takve kao ti sam gledao kako žicaju po kafanama dok su Moja braća bila tamo gdje vi niste smjeli nos pomoliti a sad serete o patriotimu učeći od Debelog Lijevčanina koji kako reče "nije imao nagon da ratuje" ali je zato bio biznismen Ronhill. Stoga ćutite i gledajte svoju političku a našu državnu propast.Mislim na RS ne BiH. Toliko od mene.. Ajde,smrdi i dalje...
Ja sam samo tvoje ružno ogledalo u kojem se ogledaš, i nemoj smijati sopstvenom liku u ogledalu i k tome dodaj još i psovanje kao znak svoje intelektualne ineriornosti, jer si počeo da psuješ i vrijeđaš, a tebe spomenu niko nije, jednom riječju KOČIJAŠ, i mani se imputiranja svojih osobina nekom drugom.
Svaka čast tvojoj braći ako su ratovali ,a nažalost i tebi ako si ratovao, a nisi ni svjestan zašto si ratovao,moraš se malo izdignuti iznad stranke kojoj pripadaš SDS u, nisi valda ratovao za stranke,jel kad smo ratovali, u rovovima nije bilo stranaka, valda si toliko trebao da zapamtiš i da znaš.
Naravno da bi mogli propasti ako bi svi slijedili tvoju bolesnu logiku,po kojoj se stidiš kakavog takvaog napretka nečeg zašta kažeš da si se borio.
Neće propasti Republika Srpska dok je na čelu neko poput Milorada Dodika,smrdjelo to tebi ili ne .
Nadobudni tupavče, ne pripadam ni sds-u a ovim tvojim smradovima neću nikad, ćisto da znaš... Nisi ti samo ružno ogledalo,sav si ružan/a i slijepo slijediš ono što ti kažu da trebaš slijediti i spreman si reći da jeste čak i kad si 100% siguran da nije jer si slijepac i tupavac koji samo čeka da čuje nešt od svog predsjednika da bi imao šta ponavljati na kafi (užicanoj) sa glavoklimačima iz istog svinjca... Vaš će nas napredak unazaditi ali ajdesad će izbori pa ćete tamo gdje vam je uvijek bilo mjesto... I dodik će za dragom, samo na državnom nivou... :smt006 :smt006 :smt006

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ivan78 »

a to je Republika Srpska za koju su izginula moja braća,dok su tvoja svrtala i krala, i šta tu sviraš kome .urcu.
jesu to tvoja braca koja ponikose u Lamincima sto bi ti reko ranih 90. pri prvim klimatskim promjenama- prvi srpski dezerteri.
stranacka i ratna, svi zaposjeli dobre pozicije a ti dobro znas ko je sve tu pripado sad ih polako hapse za kriminal.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by bičbožiji52 »

mackdizdar wrote:Nadobudni tupavče, ne pripadam ni sds-u a ovim tvojim smradovima neću nikad, ćisto da znaš... Nisi ti samo ružno ogledalo,sav si ružan/a i slijepo slijediš ono što ti kažu da trebaš slijediti i spreman si reći da jeste čak i kad si 100% siguran da nije jer si slijepac i tupavac koji samo čeka da čuje nešt od svog predsjednika da bi imao šta ponavljati na kafi (užicanoj) sa glavoklimačima iz istog svinjca... Vaš će nas napredak unazaditi ali ajdesad će izbori pa ćete tamo gdje vam je uvijek bilo mjesto... I dodik će za dragom, samo na državnom nivou... :smt006 :smt006 :smt006
Naravno nije ružno ogledalo već ti u ogledalu, ne razumiješ ni pročitati šta sam ti ja napisao,svaka ružana kurva lupa ogledalo zbog svog ružnog lica u njegovoj refleksiji.
Nemoj se sramiti svoje pripadnosti SDS u i ako si razočaran u tu politiku,za tvoju utjehu nisi jedini ,ali ne možeš nazivati ljude smaradovima, i zapamti sve stranke na jednu stranu, a Republika Srpska na drugu, jer Srpska nije samo politička, već prije svega patriotska dimnzija
Nazivati druge slijepcima, a i sam biti slijepac je krajnji idiotizam.
Nemoj biti frustriran ljudima koji su na izborima legalno i legitimno izabrani,ma koi oni bili, oni obnašaju biračku volju većine naroda, i to treba poštovati ako poštuješ Republiku Srpsku, za koju si se kakao tvrdiš i sam borio i ratni vojni invalid postao.
Imaš pravo da se ne slažeš sa nekom politikom i političarima ,ali nemaš pravo da budeš frustriran i nezadovoljan izgradnjom i razvojem Srpske, ma kakav on bio, i mene ne možeš uvrijediti ma šta rekao o Dodiku, nekoj mojoj političkoj opciji ,ali me možeš uvrijediti sa zluradošću prema Srpskoj valjda smo se zanju borili.
Nemoj meni svoje atribute pripisivati,ja mislim svojom glavom i govorim svoje riječi, za razliku od tebe koji nemaš tu samokritičku svijest, jer se raduješ kako će jedni otići sa vlasti, a onda će kao tvoji doći,što govori da si i lažovčina kad tvrdiš kako ne pripadaš ni jednoj stranci.
Budi ti navijač svoje stranke, niko ti ne brani, kao u ostalom i meni, ali nemoj ljude sa kojima se ne slažeš vrijeđati, jer to je prostakluk i primitvizam.
Živjela Srpska :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by seljak iz skakavaca »

Ja sam za to da se kamen uveze, cuvajmo nase kamenje- nemamo ga mnogo, pa da i generacije poslije nas mogu da vide kako je on divan :lol:
Pogotovo volim nase turisticko legliste zmija, koje svi mi, pogotovo kamenobranitelji, posjecujemo redovno, i, divimo mu se.
Doduse, ja bi uvezao kamen da natrpamo Ljubic kojem manjka, sto i mi ne bi imali skijaliste, kao neki :lol: , a autoput ne bih ni gradio, em je interesantnije putovati dva sata iza slepera do Klasnica, a jos je interesantnije preticati ga na nasoj sirokoj i preglednoj magistrali,.. pa onda, fino se i trkati sa kolima hitne pomoci, vladinim obezbjedjenjem,.. na autoputu bi tek tako prosli pored nas, bezveze. A i, ne bi imali tako jaku magistralu kroz centar grada, tako da ni onaj pjesacki preko magistrale ne bi bio vise tako interesantan. Mislim- dodjes, i prijedjes. Bezveze.
Htio sam jos pomenuti i saobracajno ostecene, ali, neda mi se,..

Elektrana? Jooohohohoooj, pa kome to jos treba. Ja kad sam dolje, najvise volim da sjedim u kuci, i da gledam sijalicu kako igra kolo. Mislite da nije interesantno? Jeste. Elem, mi se tako skupimo u kuci, pogotovo u gluvoj zimi, i posmatramo. Kad zaigra, pogadjamo ko je sta u selu ukljucio, da li vari, melje kuruze, ili je samo pojacao radio. Pobjednik biva proglasen za pobjednika. Doduse, ako je zimi uopste i ima. Jer mi, cuvamo nasa stabla, i ne obnavljamo bandere!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Đada i izgradnji

Šta se ono na Vijaci bjel
Il' je snijeg il' su labudovi.
Nit je snijeg ,nit su labudovi
To je džada Dodik Milorada,

Al ' besjedi Gatraić Sinša,
Čuješ li me od Laktaša Mile
Dosta više, i te tvoje sile.
Nećeš više, rovat mi Ljubića,
Mog mi Raše, i Nemanje Vasića

Za to čula ravijola Željka,
Pa ovako Knezu odgovara,
Ćuješ li me moj presvjetli Kneže
Na pijacu gdje se stoka veže,
Ti ne čitaš prave inđijele,
Što su tebi nedavno prispjle,

Vako njojzi Kneže odgovara,
Gospo Željka ,dođi na oranje,
Pa da vidiš orginalno stanje,
Moj se Ljubić nevidi iz bliza,
Udarila na seljkake kriza,

Nema više ljubičkog kamena,
Ni kamena bacit sa ramena,
Prašina se digla do nebesa ,
Prazna osta, opštinsak nam kesa,
Plati brzo dva tri miliona
U protivnom nema kamiona.

Još je Kneže nešto Željki reko',
Šta je nardo nažalost dočeko'.
Da ga vodi učiteljka Željka
Od subote pa do ponedeljka,
Te ju zove u školske odaje ,
Djeci našoj nauk da predaje,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Fino pjevas Zmile. :D
Nego ja imam jedno pitanje oko ovog makadamskog auto puta,sta ce se desiti,akoo,akooo,koncesiju za Celar tj,taj famozni kamenolom koji nam je rasturio puteve,a jos ni nije poceo sa radom,dobije neko drugi,recimo Integral ili sestra firma kako to u svjetu zovu od MG Minda,i oni onda kazu mi cemo kad se zavrse radovi sve vratiti u stanje u kakvom smo zatekli.A znamo kakvo je sad stanje i kakvo ce tek biti za 2 mjeseca.Ovo ce nekima izgledati sada kao zajebancija,ali moze da se desi,velike su pare u igri,onaj Rudarski Inzinjer rece da ce se pravi koncesionar znati nakon tendera za dodjelu koncesija,koji ce da bude gotov za dva mjeseca.A tada neka nam bog bude na pomoci,jer ovi sada sto su vrsili ispitivanje majdana i kvalitete ne duguju po ovom svemu nama nista,a oni koji dodju nece nam nista dugovati jer zaticu katastrofalno stanje puteva. :roll:
Drugo sto me interesuje je kako se dodjeljuju te koncesije,posto se cjena materijala vec zna (4% drzavi),neznam sta se onda moze licitirati,po meni je logicnije da se licitira ovaj dio koji se daje drzavi i opstini,i onda mozda dodje neko ko je spreman da dadne 10%,ovako tender dobija onaj ko dadne vise nekome u dzep.Ili ja opet grijesim. :roll:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by ZMIJA »

Sad savaka žaba u Prnjvoru krekeće o koncsijama, a da o tome pojmna nema ni šta je to koncesija.
Vlada je prije nekoliko godina dodjelila preko stotinika koncesija vezano za izgradnju mini elektrana u Republici Srpskoj i od tih stotinjk knceija kakao bi privukla strane i domaće investitore i ulagače, jer se o tim mini elektranama počele da pjevaju narodne pjesme.
Šta se desilo na kraju balade ,od tih stotinjak koncesija urađene su svega dvije ili tri mini elektrane,od kojih je jedna ELIN na izvoru Vrbanje gdje sam lično imala priliku da posjetim i da to iz bliza vidim,a ostale koncesije mislim da su u većini vraćene od koga su i dodjeljene,dakle zaključak cilj sa koncesijama u ovom konkretnom slučaju nije postignut i hidropotencijal u Republici Srpskoj ostaje do daljnjeg neiskorišten.
Dakle ,ova galama oko koncesije ljubićkog kamena je napuhana i nema nikave realne osnove,jer da je taj kamaen toliko na cijeni Hrvati bi svoju Dalamatinu napravili besplatno, kad se uzme kolika je Dinara na spram našeg Ljubića.
Naravno da oštećeni regionalni kao i lokalni put morat će se popraviti i dovesti u prvobitno stanje, i tu nem sumnje da će se to uraditi,ne zato što se u Prnjvoru podigla stranačka galama, već jesdostavno život se nastavalja i poslije izgradnje autoputa.
Da se kojim slučajem nije počeo raditi autoput kraj Prnjavora,nikad se niko ne bi sjetio Ljubića i njegovog kamenja ,s obzirom da je Ljubić ,,nagrižen'' još za vrijeme rata na nekih dsetak likacija u smislu ekspoloatacije kamena i niko se nije ni po dupetu počešao od lokalne vlasti u smislu naraušavanja okoliša i ugrožavanja eko sistema i koji gravitira Ljubiću.
Mi smo devstirali rijeku Ukrnju izvozeći iz nje neplanski i besparvno do nezamislivih granicašljunak, i od jedne rijeke ljepotice naparavili smo ruglo o tome se pisalo i govorilo od strane raibara ,eklološki osvještenih građana i dobronamjernih ljudi ali lokalana vlast nikad nije ni pokušala da prstom mrdne po tom pitanju,poslije smrti pokojnog Save Kesića poznatog ribočuvara i ribe i Ukrine,koga su braća čim je pao onaj državni sistem, još za vrijeme rata naprosto istukli i bacili u Ukrinu u zimskom periodu i od tada je Ukrina opštinsko siroče o kojoj niko amambaš niko ne vodi računa.
Po važećoj opštinskoj odluci 100 m od korita Ukrine je zabaranjeno je izgradnja bilo kakavi objekata bez debele dozvole,a sad kreni uz Ukrinu i pogledj šta su baraća zaposjela i bespravno izgradila ne 100 m od korita već uz samu rijeku i u rijeci,i pogledaj kakao je besplanska ekspolatacija riječnog korita uradila od rijeke.
Kako se toga nismo sjetili ,nismo jer Ukrina se ne može podignuti na nivo na koji se trenutno podigao Ljubić i to samo zato što se radi autoput,a da je trebalo i kamanje za zagaradu vVada vjerovatno bi se i tada podigla ovolika prašina.
Dakle svima imalo razumnim ljudima j je jasno da je ovo jednostavno bespoštedana predizborna kamapanja, da se ljudima bacai još koja šaka predizborne prašine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by grlica »

ZMIJA wrote:Džada na vidiku

Šta se ono na Vijaci bjeli
Il' je snijeg il' su labudovi.
Nit je snijeg ,nit su labudovi
To je džada Dodik Milorada!

Al ' besjedi Gatraić Sinša,
Čuješ li me od Laktaša Mile
Dosta više, i te tvoje sile.
Nećeš više, rovat mi Ljubića,
Mog mi Raše Karadžića

Za to čula premijerka Željka,
prva srpska dama
od megdana
pa ovako Knezu odgovara:
-čuješ li me moj presvjetli Kneže
Na pijaci što si
anam, gdje se stoka veže.
Ti ne čitaš prave inđijele,
Što su tebi nedavno prispjele,

Vako njojzi Kneže odgovara:
Gospo Željka ,dođi na oranje,
Pa da vidiš orginalno stanje,
Moj se Ljubić ne vidi iz bliza,
Udarila na seljake kriza!

Nema više ljubičkog kamena,
Ni kamena bacit sa ramena,
Prašina se digla do nebesa ,
Prazna osta, opštinska nam kesa,
Plati, brzo dva - tri miliona
U protivnom nema kamiona.

Još je Kneže nešto Željki reko :
Šta je narod nažalost dočeko,
Da ga vodi učiteljka Željka
Od subote pa do ponedeljka,
Te ju zove u školske odaje ,
Djeci našoj nauk da predaje,
( ne da mi se ovo veliko slovo na početku reda ispravljati , pazi Zmijo kako zboriš , nisam ti ja ko -lektor :D ) Opet nedovršena pjesma , kad budem imala malo više duha moramo je dogoniti :wink: :D :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Dodikova svita zabrinuta,
brigu brinu,zbog auto puta,
Jadi su ih, pod Ljubicem snasli,
pa na duel ,nisu ni izasli.
Nema mu*a, ni Dodik ni Zeljka,
da izadju ,tu pred Hajduk Veljka,
nase gore ,Sinisu Gataru,
da po jednu,zvekne im samaru, :)
Pa pitanje da postavi jasno,
jel jos rano ili za sve kasno,
sto sa njime, nece da govore,
kad je casno, dobio izbore.
Da ih pita, cije stjenje vade,
cijim pjeskom ,ovu dzadu grade.
Koga za to pitali su juce,
da ih malo ,za usi povuce.
Da ih pita, ciju vodu mute,
i ko kurve ,zasto stalno sute,
Cije pute, po selima,ruse,
sto se sljive i jabuke suse.
Sto Ukrina ,ne cvjeta nam vise,
i sto zute ,padaju nam kise.
Zasto sve se naopacke radi,
dok Milorad ,pjeva na estradi. :smt034
A i Zeljka, zaboravi sada,
sve ljepote, ovog naseg grada,
sto je i njoj, prvu koru dao,
da bi danas ,u nemilost pao.
Kad se dupe ,dovrne fotelje,
zaboravi glava prijatelje,
pa se pitam ,valda i sa pravom,
dal se sudi,guzicom il glavom :lol:

:D Zmiki ,jelde da je ovo zadnje malo bezobrazno,sta mislis da izbrisem ?? :D



,
.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by grlica »

ništa ne briši , odlična je !
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by просвјета »

Почасно мјесто предсједника СКК-а "Таласа" нашем великом епском стручњаку Камију. :smt006

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by svjedok.saradnik32 »

МИНИСТАРСТВО САОБРАЋАЈА И ВЕЗА

Путеви ће бити реконструисани ?!

19.9.2013



Министар саобраћаја и веза Републике Српске Недељко Чубриловић разговарао је данас са директорима „Аутопутева Републике Српске“ Душаном Топићем, „Путева Републике Српске“ Недељком Кнежевићем и главним републичким саобраћајним инспектором, Даниславом Драшковићем о изградњи аутопута на дионици од Добоја до Прњавора, коришћењу путева приликом извођења ових радова, те о инспекцијском надзору над одржавањем јавних путева.

Директор „Аутопутева Републике Српске“, Душан Топић рекао је да се радови на изградњи аутопута, на дионици од Добоја до Прњавора, одвијају планираном динамиком, да за ове радове постоје обезбијеђени сви законом прописани акти, те да се радови изводе уз поштивање важећих стандарда.

У току састанка, констатовано је да се сви приступни и јавни путеви, које извођач користи приликом изградње аутопута, одржавају у стању несметаног и безбједног одвијања саобраћаја.

Истакнуто је да јавно предузеће „Путеви Републике Српске“ обезбијеђује редовно одржавање регионалног пута Р-476, на дионици Укрина – Горња Вијака, те да ће, због повећања безбједности учесника у саобраћају, поставити додатну саобраћајну сигнализацију.

На данашњем састанку закључено је да је потребно синхронизовати активности инспекције и јавних предузећа, с циљем успјешног извођења радова на изградњи аутопута, уз уважавање потреба локалне заједнице.
Да не кажете да нисам објективан, :smt006
Да ли је ово само мртво слово на папиру или стварно тако остаје да се види у наредних неколико дана.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

svjedok.saradnik32 wrote:.

У току састанка, констатовано је да се сви приступни и јавни путеви, које извођач користи приликом изградње аутопута, одржавају у стању несметаног и безбједног одвијања саобраћаја.
Mora da je sastanak bio na Palama,konji jedni dodjite na lice mjesta da noge polomite. :)

svjedok.saradnik32 wrote:.
Истакнуто је да јавно предузеће „Путеви Републике Српске“ обезбијеђује редовно одржавање регионалног пута Р-476, на дионици Укрина – Горња Вијака, те да ће, због повећања безбједности учесника у саобраћају, поставити додатну саобраћајну сигнализацију.
Garant ce da zabrane saobracaj Babama i Djedovima na regionalnom putu. :D
Sad ce da postave dodane znakove :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by vrsta8472 »

Просвјета, један приједлог. Шта мислиш да Камиказине стихове сакупимо у једну малу књигу. То да Грлица лекторише и мало доради, па да направимо једно поетско вече у Дому културе?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by просвјета »

Обрати се СКК-а "Таласима", знаш како, они се љуте кад их обилазиш... :D
Иначе, није проблем. :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

:D Nemojte bas u Dom kulture,ne pase to,znate da sam nekulturan. :D
Pre dva tri mjeseca sam slucajno gledao neku dramsku sekciju,i obradili su moju pjesmu o Majci koja nije uspjela da doceka sina,nesto kao drama uz rep dvoje mladih,oni su Srbijanci,a do teksta su dosli jer su mislili da se radi o njihovom Prnjavoru,i da je Forum njihov,pa kad su skontali vec je bilo kasno,nakacili su se i sad cesto citaju,sve znaju sta se desava u nas. :D Zamolio sam ih da mi dostave snimak kad budu iduci put negdje izvodili.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by svjedok.saradnik32 »

ја могу са комшом да поразговарам око штампања збирке..... :D
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by mackdizdar »

bičbožiji52 wrote:
mackdizdar wrote:Nadobudni tupavče, ne pripadam ni sds-u a ovim tvojim smradovima neću nikad, ćisto da znaš... Nisi ti samo ružno ogledalo,sav si ružan/a i slijepo slijediš ono što ti kažu da trebaš slijediti i spreman si reći da jeste čak i kad si 100% siguran da nije jer si slijepac i tupavac koji samo čeka da čuje nešt od svog predsjednika da bi imao šta ponavljati na kafi (užicanoj) sa glavoklimačima iz istog svinjca... Vaš će nas napredak unazaditi ali ajdesad će izbori pa ćete tamo gdje vam je uvijek bilo mjesto... I dodik će za dragom, samo na državnom nivou... :smt006 :smt006 :smt006
Naravno nije ružno ogledalo već ti u ogledalu, ne razumiješ ni pročitati šta sam ti ja napisao,svaka ružana kurva lupa ogledalo zbog svog ružnog lica u njegovoj refleksiji.
Nemoj se sramiti svoje pripadnosti SDS u i ako si razočaran u tu politiku,za tvoju utjehu nisi jedini ,ali ne možeš nazivati ljude smaradovima, i zapamti sve stranke na jednu stranu, a Republika Srpska na drugu, jer Srpska nije samo politička, već prije svega patriotska dimnzija
Nazivati druge slijepcima, a i sam biti slijepac je krajnji idiotizam.
Nemoj biti frustriran ljudima koji su na izborima legalno i legitimno izabrani,ma koi oni bili, oni obnašaju biračku volju većine naroda, i to treba poštovati ako poštuješ Republiku Srpsku, za koju si se kakao tvrdiš i sam borio i ratni vojni invalid postao.
Imaš pravo da se ne slažeš sa nekom politikom i političarima ,ali nemaš pravo da budeš frustriran i nezadovoljan izgradnjom i razvojem Srpske, ma kakav on bio, i mene ne možeš uvrijediti ma šta rekao o Dodiku, nekoj mojoj političkoj opciji ,ali me možeš uvrijediti sa zluradošću prema Srpskoj valjda smo se zanju borili.
Nemoj meni svoje atribute pripisivati,ja mislim svojom glavom i govorim svoje riječi, za razliku od tebe koji nemaš tu samokritičku svijest, jer se raduješ kako će jedni otići sa vlasti, a onda će kao tvoji doći,što govori da si i lažovčina kad tvrdiš kako ne pripadaš ni jednoj stranci.
Budi ti navijač svoje stranke, niko ti ne brani, kao u ostalom i meni, ali nemoj ljude sa kojima se ne slažeš vrijeđati, jer to je prostakluk i primitvizam.
Živjela Srpska :smt006
Bla,bla, bla truć,truć,truć... Umirem od smijeha. Ajde sad malo pitaj dragu da te pusti iz guzice, da udahneš pa se ponovo vrati i piši dalje... odustajem jer vidim da učiš od najboljih glupaka kako pisati a ništa ne reći...Džaba budali pričati i ponavljati. Živa bila... :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Просвјета, један приједлог. Шта мислиш да Камиказине стихове сакупимо у једну малу књигу.
:D Nemoj covjeka da maltretiramo malo je sto mi je radio zadacu iz TC 2 godine :D ja sam inace bio jako smotan za ono tehnicko crtanje pa da mi nije bilo njega okinuo bi vec u prvoj godini,sad jos i knjigu da pise o meni. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply