Kako je poceo krvavi rat u Jugoslaviji od 91' pa sve do 95'?

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

То доказује тезу да злочини имају име и презиме, а не народност и вјеру.
У мом случају то су страни држављани који су се борили за ислам убијајући српске војнике и цивиле на подручју Озрена, а у случају који је Шеха навео, срби из Јајца ( ово срби малим намјерно ) таманили своје комшије друге вјере. Оно што је заједничко и једним и другим је да имају име и презиме и тако и треба да одговарају.
Колективна кривица, трула теорија.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ciji ste svi takvi pametni? :lol: :lol: :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Cista istina sto Aqua rece.Dodao bih jos to da su razlozi borbe islamskih fundamentalista u Bosni i Hercegovini proizilazili iz svemuslimanske borbe protiv kriscanstva i svega sto nije muslimansko,sto hocu da kazem da ti arapski zlocinci nisu u Bosni ubijali za Bosnu nego za ,,islamsku,,stvar i davali zivote kako bi otisli ko biva ko nekakvi sveci kod alaha...(ne ide se kod alaha odsjecanjem glava)...S druge strane srbi su ubijali sela i zaseoke muslimana,misleci da su srpski junaci i da ce se pjesme o njima opjevat,hoce al u panjevima...Kao sto vidimo,svak ce da odgovara za svoje zlocine,,imenom i prezimenom,,jasta...

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

Počelo suđenje za zločine u Jajcu

Za hapšenje i strijeljanje civila Tužilaštvo BiH tereti Mirka (Špire) Pekeza, Mirka (Mile) Pekeza i Milorada Savića...
fino fino...... nije dovoljno sto haski tribunal proganja i optuzuje srbe bez ikakvih dokaza, vec mora i sud Bosne i Herzegovine pa i hrvatski sud tu da pripomogne.... sve dok ne zatvore sve srbe u neki rezervat, kao Indijance u Americi....... sramota sta smo sebi dozvolili.....!!!
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

OVO JE SAD SAMO ZA SEHU I REGEA; DAL STE VAS DVA CULI ZA NATO I VARSAVSI PAKT; PA AKO JESTE ; A MISLIM DA JESTE :D DAL STE CULI ZA NESVRSTANE; I TOOOOO STE CULI; BAS LIJEPO :lol: E TITO KOGA MI PSUJEMO NA SVA USTA JE ISKORISTIO POLOZAJ BIVSE JUGE I JEDNAKO DOBRO JEB*VAO I RUSE I AMERE; A USPUT I OSTALE ;SVI SU MU DAVALI SVE A AKO NEKO POKUSA DA GA PRITISKA (SJETIMO SE PAR KRIZNIH MOMENATA NA GRANICAMA JUGOSLAVIJE) ON GA SAMO KLEPI PO USIMA SA NEKIM SITNIM DOGOVOROM BAS SA TOM DRUGOM STRANOM I SVI SE SMIRE DAJU PARE; POMOC; AUTA; LJUBE RUKE ITD !!! :lol: E SAD UMRO TITO A NE OSTA NIKO PAMETAN I ETO VAM INTERESA STRANIH SILA; VI HOCETE DA KAZETE DA SVJET NIJE MOGAO I NAS DA PRIHVATI 1989 U PREGOVORIMA OKO EVROPE I DA SA TIME IZBJEGNE RAT; ALI NECE EVROPA BOGATE I JAKE ; NJIMA TREBA SIROTINJA; ROBLJE; RUDNA BOGATSTVA ZA DZABE; SVI SU ZNALI DA JE PROPADANJE RUSIJE (KOJA JE ISTO TAKO NAGRIZENA SA STRANE) SAMO NESTO PRIVREMENO KAO I BOGATSTVO AMERIKE (POGLEDAJ STANJE NA STRANIM BERZAMA) ZATO JE TREBALO NA BRZINU PROBITI TU FAMOZNU NESVRSTANU BAZU JUGOSLAVIJU I EVROPU PROSIRITI I IZBITI SA NJOM NA GRANICE SA ISTOKOM I CRNO MORE; DA NIJE BILO RATA U NAS ; BUGARI I OSTALI SE NIKAD NEBI USUDILI OKRENUTI LEDJA RUSIMA I OSTATI U SENDVICU !
O INTERESIMA EVROPE I SVJETA SE MOZE GODINAMA PISATI ; JER JE TO NAJ CRNJA I NAJ SIRA TEMA !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:Cista istina sto Aqua rece.Dodao bih jos to da su razlozi borbe islamskih fundamentalista u Bosni i Hercegovini proizilazili iz svemuslimanske borbe protiv kriscanstva i svega sto nije muslimansko,sto hocu da kazem da ti arapski zlocinci nisu u Bosni ubijali za Bosnu nego za ,,islamsku,,stvar i davali zivote kako bi otisli ko biva ko nekakvi sveci kod alaha...(ne ide se kod alaha odsjecanjem glava)...S druge strane srbi su ubijali sela i zaseoke muslimana,misleci da su srpski junaci i da ce se pjesme o njima opjevat,hoce al u panjevima...Kao sto vidimo,svak ce da odgovara za svoje zlocine,,imenom i prezimenom,,jasta...
MA DA MUDZAHEDINI I SRBI SU SAMO UBIJALI :D MORAM DA SE NASMIJEM IAKO JE ZALOSNO; MUDZAHEDINI SU POZVANI U SVETI RAT; NISU DOSLI SAMI; A SAD SU VAM TESKI; TI AKO SI BIO U SRPSKOJ VOJSCI ;A JESI ; ONDA SI MORAO DA VIDIS I POBIJENA SRPSKA SELA I TO PRIJE NEGO STIGOSE MUDZAHEDINI; NJIH NIJE BILO U NAPADU NA VOJNU KOLONU I NA SRPSKE SVATOVE; POBILI SU NASI MUSLIMANI DOSTA SELA DOK OVI NE DODJOSE; NE KAZEM DA SRBI NISU ALI OBICNO SE ZNALO KAD I GDJE CE SRBI DA UDARE; PA SE VRSILA EVAKUACIJA STANOVNISTVA; OVI DRUGIO SU UPADALI NOCU KLALI I NESTAJALI; ODNOSECI ZA SOBOM GLAVE NEDUZNIH LJUDI. KAD DANAS PRICAMO O SRBIMA ; NE PRAVIMO RAZLIKU IZMEDJU SRBA KOJI SU DOSLI IZ SRBIJE I INOSTRANSTVA I VRSILI ZLOCINE I BOSANSKIH SRBA; VI SVE NAZIVATE SRBIMA I OSUDJUJETE; A VASI MUDZAHEDINI SU DOSLI SA STRANE I VJERA IM JE NALOZILA DA SE BORE ; SMANJUJETE SVOJU ODGOVORNOST POVECAVAJUCI NJIHOVU; PA SAMIM TIM SE VI SVI OGRADJUJETE OD NJIH ;ZLOCINE PRIPISUJETE NJIMA; A VI STE CISTI !! :? MALO SUTRA !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Kami,sta se desava s tobom,odakle ove rijeci dopiru...mozda te neko pritisce u tvoja krsna bedra pa si se odjednom uznaduo...ti si taj koji od srpskih zlocina pravi junacke poduhvate i od srba ubica i zlikovaca pravi narodne heroje...ja osudjujem u svakom mom postu greske moga naroda i stidim se zlocina koji su pocinili imbecili i izrodi moga roda,ali po tvojoj prici svi mi muslimani bijasmo mudzahedini i ubice,ma hajde ne .eri...bio sam u JNA a ne u srpskoj vojsci i vidio sam u Hrvatskoj popaljena hrvatska sela i pobijene hrvatske civile(desetine i desetine)ti ko biva to ne znas...vidio sam i sta su pojedini Prnjavorski junaci pocinili u Pakracu i Dragalicu,tvoji i moji(da ne kazem drugovi)poznanici,sramota ...ispade po tvome(sds-ovskom)muslimani napali srbe u Sloveniji,Hrvatskoj,Bosni,Mozambiku,Paragvaju...i de bolan ne bulazni Kami tako ti kruha...

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

seha wrote:Kami,sta se desava s tobom,odakle ove rijeci dopiru...mozda te neko pritisce u tvoja krsna bedra pa si se odjednom uznaduo...ti si taj koji od srpskih zlocina pravi junacke poduhvate i od srba ubica i zlikovaca pravi narodne heroje...ja osudjujem u svakom mom postu greske moga naroda i stidim se zlocina koji su pocinili imbecili i izrodi moga roda,ali po tvojoj prici svi mi muslimani bijasmo mudzahedini i ubice,ma hajde ne .eri...bio sam u JNA a ne u srpskoj vojsci i vidio sam u Hrvatskoj popaljena hrvatska sela i pobijene hrvatske civile(desetine i desetine)ti ko biva to ne znas...vidio sam i sta su pojedini Prnjavorski junaci pocinili u Pakracu i Dragalicu,tvoji i moji(da ne kazem drugovi)poznanici,sramota ...ispade po tvome(sds-ovskom)muslimani napali srbe u Sloveniji,Hrvatskoj,Bosni,Mozambiku,Paragvaju...i de bolan ne bulazni Kami tako ti kruha...
Nevredi nista sto samo ti "priznajes" zlocine nad Srbima. Treba te zlocince osuditi, a ne pustati na slobodu sa javnim izvinjenjem, kao Nasera i ostale.
i zbog tog Srbija netreba, pa cak i nesme da saradjuje za Hagom.
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Bravo Dreki,podupirem tvoje napore da Srbija i RS prekinu saradnju sa Haškim Tribunalom i osnaži neraskidive niti koje nas povezuju sa našim vernim partnerima koji nam nikad nisu okrenuli leđa,Somalijom,Iranom,Vijetnamom i Severnom Korejom.Živeli!!!
Image

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

lisnato_testo wrote:Bravo Dreki,podupirem tvoje napore da Srbija i RS prekinu saradnju sa Haškim Tribunalom i osnaži neraskidive niti koje nas povezuju sa našim vernim partnerima koji nam nikad nisu okrenuli leđa,Somalijom,Iranom,Vijetnamom i Severnom Korejom.Živeli!!!
Jesi smesan...... hahaha.
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Не заборави Кубу !!! :P

Ало људи, јел размишљате ви од чега ћемо живјети , ако " раскинемо " са Европом и свијетом ?!
Сами од себе... ?! Нема шансе !

Именујте ми један домаћи производ из сфере широке потрошње који свакодневно користите...
јел` има...
Ови папци из власти само путеве отварају, ко` да ћемо асфалт јести, уста их хебем жваљава ! :evil:

Нама потуре неку умоболну о завјери бјелосвјетских завјера, само да би нас склонили са улица и одагнали било какву назнаку масовног протеста.

Клинци се кољу на улицама без иакаквог разлога, пале јадне бабе по Сарајеву, газе ногама по трамвајима...

Ало, докле.... !!!!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ne reko ja nigdje da su zlocini pogotovo nad civilima pa makar i nasi ,junacka djela. Grijesis , ja samo hocu da kazem da mudzahedin ,Musliman ;Srbin ;Hrvat; Rus, Amerikanac i svaki drugi treba jednako da odgovara i da mu se sudii, a ne kao sto je to sad slucaj ,suditi samo Srbima a za druge traziti objasnjenja i razloge za oprostaj ili zaborav.Ako su samo Srbi ubijali ko onda pobi nase ? :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

ko onda pobi nase
Па, постали камиказе ! ( мало црног хумора )
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ama Kami,dokle sljepilo,dokle covjece...kome se ne sudi,jes ti normalan...i u Hagu i u Bosni se sudi i svim muslimanima i hrvatima koji su cinili zlocine,nemoze se sudit onima koje bi ti htio da posaljes tamo...stvar je sto su na sudjenju ljudi koji su prijavljeni za pocinjene zlocine,pa jel hoces sad da se ja dobrovoljno prijavim kao ubica i zlocinac pa da ti srce bude na mjestu...a iste smo neprijatelje imali u pocetku,e moj Kami,promijenio si se kad ne treba,nisi takav bio ni kad je vladalo ludilo...steta...
Last edited by seha on 09.02.2008. 22:26, edited 1 time in total.

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Ne bih da se mešam,ali moram da primetim kad se radi o Haškom Tribunalu,da mi deluje da je blago pristrasan...da ne kažem da to veze nema sa pravom(nisam ni ja neki pravnik :lol: ),da se prihvataju iskazi trećeg lica,dovode nekompetentni svedoci i čitaju izjave(!!!) istih...ali opet ne verujem da je to namerno i pretenciozno,ne bi oni...
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jel ti, lisnato,hoces da kazes kako je Haski Tribunal pristrasan muslimanima,ma daj...ne budimo smijesni...nego kapacitet zlocina se sudi u hagu,razumijes...a da su muslimani pocinili vece zlocine,vjeruj da bim se Hag na.ebo majke,ne sumnjaj u to...nego sto je,to je...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:..a da su muslimani pocinili vece zlocine,vjeruj da bim se Hag na.ebo majke,ne sumnjaj u to...nego sto je,to je...
MA NEEEEEEEE NISU CINILI ZLOCINE ;JA BI SVE SHVATIO DA IMA LOGICNO RIJESENJE DA COVJEK SAM SEBI ODSJECE GLAVU I DA JE UTRPA (NE JEDNU VEC DVIJE) JEDNOM NEDUZNOM TURCINU U RUKE ;OVAJ SE TURCIN STVARNO NECKAO; AL OVAJ BEZ GLAVE DOSADAN I JOS NAVALIO HOCE I DA SE TAJ NEDUZNI SLIKA SA NJEGOVOM GLAVOM; I TAKO ON PRISTANE; JER GDJE DA ODBIJE COVJEKA; USLIKA SE I HASKI TRIBUNAL ;TAJ NEPRISTRASNI SUD GA OSLOBODI USLED NEDOSTATKA DOKAZA; VJEROVATNO SU TRAZILI IZJAVU SVJEDOKA ; AL OVOM SE GLAVA ZAGUBILA PA NE MOZE DA CITA ..... BLA BLA BLA CUDNA PRICA !!! :twisted:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Капацитет злочина, кажеш ?!
Ако је по том судити, онда, што се Хага тиче, Срби осим муслимана и хрвата у овом рату побише и јевреје у конц-логорима широм Европе четрдесетих, Курде у Турској од педесетих на овамо, Индијанце у Америци, Јермене у Турској, пингвине на полу...

Трудим се да будем реалан, али понекад стварно претјерујеш Шеха.

Чуј, да су "...muslimani pocinili vece zlocine,vjeruj da bim se Hag na.ebo majke,ne sumnjaj u to... "

Сумњам и то дебело ! :evil: Помније си требао пратити суђење оном кољачу Орићу, па да видиш сав апсурд " Хашке правде ". цццц
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Naravno da ne mislim da je strani uticaj na ovo naše "melo" imao ikakve veze sa protekcijom ili sa ljubalju prema bilo kojoj od zaraćenih strana,ali propagandna mašina je radila svoje čitavo vreme sukoba u bivšoj SFRJ,a glupo je očekivati da posle svega oni izađu i kažu:"Jeste,jeli smo g*vna,lagali smo malo da vam zamažemo oči,a priča je bila potpuno drugačija."Ljudi su morali da održe kontinuitet :lol: Mislim,da sad ne širim priču,smešne su im te optužnice po komandnoj odgovornosti,kao sad je Milošević kriv što je u Lipljanu neki pijani "srpski gardista" ubio šiptarskog civila,e važi,pravda al' do mojega.I ako se sećaš,optužnica protiv Miloševića(nemoj misliti da sam jedan od onih što ga brane,naprotiv) podignuta je u drugom mesecu intervencije NATO na KIM,pošto su zaključili da se njihove akcije ne odvijaju baš prema planu.I kad pogledaš statistički, najveći broj optuženih su Srbi,a prvi oslobođeni je onaj što je bio najmanje jaje "Vukovarske trojke",eto pre par meseci.Ti sad naravno to možeš pripisati kvantitetu zločina,ali ja mislim da to nije baš tako jednostavno,da u HT ima i "političkih procesa".
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Oric je po tebi koljac a po Srebrenicanima i bosanskom narodu heroj,isto tako kako je Mladic po Srebrenicanima i narodu bosanskom koljac a po tebi Aqua i tvome narodu,narodni heroj ili ti junak...Pa Oric se predo i odgovaro za pocinjena djela,eno ga u Tuzli hoda slobodno,bogat ima svasta nesta(ako ti i ja sta pisnemo o njemu,covjek posalje ljude i nas guta noc)a gdje general Mladic,sta je rec...pa ako je junak i srbendra,sto se ne preda i ne odgovara,ah da zaboravih Mladic je srbin a Hag je sud samo za srbe,pa ce general dobit dvadesetak godina...ccc...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Бојим се само Бога свемогућег, тако да " херој Сребернице " може да ми га подува. А Насер , ако нешто крије, онда и шаље те о којима ти причаш. Да му је чиста савјест, били би мирни и ти и ја и сви они који сумњају у " хашку правду ".

О Младићу нећу . Сматрам да је ово што ради, ако је уопше жив, прилично кукавички.

Као легалиста поштујем презумпцију невиности, тако да " осумњичени за ратне злочине " није и " ратни злочинац " све док се то на Суду не докаже.

Ето, по Хагу " осумњичени " Насер није " злочинац". Правосудне институције РС, не сматрају тако, али их Хаг дерогира по " систему легислативне хијерархије " и међународних обавеза преузетих " фамозним " Дејтоном.

:roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ponekad si dvosmislen Aqua
(a meni znas nekad to nabacit)te ne razumijem tvoje iskaze do srzi,pokusaj malo bolje da se izrazis u vezi,,zlocin je zlocin,,bez obzira ko ga pocinio...Oric je osudjen a Mladica ni zglave...razumijes,pravda za sve ista,pa ako nije kriv,nek ide i on svojoj kuci...ali...

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

seha wrote:Oric je osudjen
Znači onako,realno,prema kazni,Mladić je ubio 7000 ljudi u Srebrenici,a Orić je obio trafiku u Bratuncu.Je l tako bilo,onako,realno?
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Tijesto,Oric je osudjen!Drugo je sta ti i ja mislimo ili znamo...dokazi covjece,to je parametar sudstva po kojima se dijele arbitri i kazne...isti takav vrijedi ovdje u Americi a takodjer i u Rusiji...cak nije vazan ni broj zrtava koliko je vazan dokaz o zlocinu,hocu rec,bezobzira koliko srpska strana negirala broj pobijenih ljudi u Srebrenici,Hag ima dokaze o tim hiljadama mrtvih i dokaze (video snimci)i vojna arhiva vrs o Mladicu kao zapovjedniku napada i unistenja Srebrenice.Za Orica nemase,sve sto se tvrdilo doslo je sa srpske strane,sad dali je on ulazio u sela i ubijo srbe civile ili je on branio Srebrenicu od srpskih napada pa pri tome ubijo srbe,stvar je suda i boga dragoga...naravno ,znas ono,,nismo mi andjeli,,...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Трудим се да будем јасан, али видим да ти тешко иде " тумачење ".

Наравно да је " злочин злочин и да има име и презиме ". Насер О., Рамиз Д, Сафет Х. Алија И. процесуирани су и суђено им је у одсуству за злочине над српским цивилним становништвом пред Окружним судом Бањалука, а на основу оптужнице коју је подигло Тужилаштво РС. Исти су осуђени на дугогодишње казне затвора, али у одсуству.

Ко је то Младићу судио у Федерацији ?

Мени се чини да је он само " оптужен " од стране Хага, а његове " злочиначе намјере " тек требају да докажу.

Шта ту није јасно ? Шта је ту " двосмислено " ?!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply