Kako je poceo krvavi rat u Jugoslaviji od 91' pa sve do 95'?

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Seha...jesi odgledao koji dio sudjenja iz Haga na tv? Jel tebi ono lici i na sta ozbiljno? Onako te pitam sada kao jednog obicnog covjeka.. Pa tamo se optuzbe brane cak i clancima iz novina i koje kakvim strucnim analizama i dokumentima za koje oni misle da su vjerodostojni... Prica se na stotinu jezika a prevodi se kako se kome digne....
Onaj sud je za mene samo obrtanje love....

Ljudi obrisite ove teme da se ne krvimo dalje jer cemo se svi samo unervoziti i nastaviti sa zescim prepirkama....Ima ovde mnogo ljudi druge vjere koji ce citajuci ovo samo se udaljiti od ovog foruma i izgubiti vjeru u neke svoje sadasnje prijatelje....osim ako seha ne zeli da dokaze i drugim muslimana kako moze da se bori sam protiv "vlaha"

Ja prvi nemam volje ni da citam ovo ni da objasnjavam nesto za sta svi mislimo da smo u pravu...ali,seha,necu ni trpjeti vise provokacije tipa kome se ne svidja neka ide iz Bih....ko mi to jos pomene j.ebacu i njega i forum i sve po spisku....Budi mudo pa otjeraj sve sto tako misle...a ako imamo pasose ove zemlje nije moranje i da ju volimo a vi nam oduzmite pravo na to ako mozete....
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Vjeverko,djes navalio...fino i kulturno ti kazem da svakome kome se ne svidja Bosna i Hercegovina neka ide iz nje ili neka zivi u njoj radeci protiv zakona i bude politicki disident te lezi rest svoga zivota u zatvoru.Ko si to ti momcino da nekome nesto.ebes,jes to ti neka sila,pa i ovdje ti kazem de predstavi se pa onda .ebi...i ne ne povezuj moje ime sa rijecim tipa ,,vlasi,,...,ja poznajem naziv srbin za moje komsije koje su zivjele sa mnom i zive i dan danas...ne dizi tenziju,budi cool a ako ne,potrazi neku novu temu pa curlici...ti ne volis ni drzavu u kojoj radis,u kojoj hljeb zaradjujes,staces kad si takav...a kakva to .uda ja treba da imam,pa momce ja pisem na internetu i moje postove svi citaju,nije ni jedna poruka upucena(ako nisi imenovan)samo tebi a ne nekome drugome,halo sta se desava s tobom...ove teme i postove citaju svi,pa prema tome vjerovatno ima ,,mojih,,koji se slazu kad nekad nesto napisem a ima ih i koji mi .ebu mater,ne budi jednostran,ne crni me jos vise nego me drugi smatraju...
I naravno da kad kazem,,kome se ne svidja nek ide iz nje,,je vise figurativno,u fazonu koji ces .urac bit negdje ako ti je svaki novi dan naopak,ko sto recimo masa bosanaca .ere o Americi,ovakva je onakva je,Bosna zakon a kad ih pitam sto ne idu u Bosnu,zanijeme ili nemajuci sta da kazu postaju ,,opasni,,ko i ti cipiripi,al vjeruj i njima ja isto kazem u brk ko i tebi i oni znaju ko sam ko i ti,al znas .uda su .uda...Na kraju,ovo je comp,forum,ljudi iznose svoja misljenja,svakakva,ponekad i bahata,al u biti narod cita i pise,razumijes...da budem malo samokritican i realan;kako ja mogu i s kojim pravom bit ,,politicar,,koji moze da odluci nesto po pitanju situacije u BiH,ama niko i nista,jedan obican prdator iz dijaspore koji je uhljebio svoju familiju i .erenda onima koji su ostali dole;e to bi tako bilo kad bih ja sve ove prepirke uzimo za ozbiljno i shvato isto tako sta ti ili neki drugi srbin kaze,medjutim sve ti je ovo .urceva davorija,sve do momenta kad se ne pocne dirat familija i bliznji,znaci vaznije je ne vrijedjat licnost covjeka a o politici,pa znas to,svako ima razlicito misljenje,znas ono ,,vi,, i ,,mi,,...

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

samo vas snimam, i sve ću da objavim.. neka narod čita i pita se PA DOKLE VIŠE OVAKO!

svakodnevnica je toliko okrutna, da mi dođe da se transformišem u aligatora!

ma dajte ljudi, živite taj život koji vam je bog dao.. ma kakav bio, sami ga krojite!

nedo vam bog neke bolesti jebene, pa da vas onda pitam! šatro, niko nema problema..

ako ti nemogu pomoći, odmoć ti neću sigurno! što ljudi guraju nos, i trpaju ga tamo gdje mu nije mjeso i smiju se tuđoj muci.. kao nemaju svojih problema i briga, ma daaaj!

Šeha, što se ti bolan kompromituješ? nezna te 95%, forumaša! ovo nema veze sa temom, ali eto napiso sam.. pa nek brišu, ako nekom smeta.. pozz

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ништа не брисати. Зоки твој пост је параф на сву ову причу.

Шеха, о теби сам чуо толико доброг, да понекад не могу да вјерујем шта прочитам, а везано је за тебе или си ти сам написао. Вјероватно је то продукт односа " сам против свих ".

Сви ми лајемо једни на друге зато што незнамо на кога ћемо више. Ови шупци што би то требали заступати наше интересе, баце коску међу биједни народ и наставе по уобичајеном лапати оно мало наше сиротиње.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Kamikaza, zajebi Varsavski pakt, i nesvrstane-to je gora bijeda od nas bila, to je ferceralo zahvaljujuci ideologiji a ne nekoj zdravijoj osnovi.
Isti taj Tito je na jedna vrata primao Izrael a na druga izlazili palestinci.A na isti nacin se ophodio i prema irancima i Iracanima.
Jeste postojao interes Evrope, nije ni ona bajna, da se komunizam ukine, da se obrazuju nacionalne drzave kao rezultat toga, kao sto je u SSSru bilo, ali sigurno niko nije planirao dsa ce to tako krvavo biti.Nma kraju krajeva, i ta Evropa je finansijski i na svaki ostali nacin bila prisutna i a i nakon rata.
Ne znam kako moze da stoji teza da su htjeli siromasne ljude i siromasne drzvae, kad je sama po sebi SFRJ bila takva.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ma napisao bih sad nesto - al se bojim da ce neko ko ovde kaze
e to bi tako bilo kad bih ja sve ove prepirke uzimo za ozbiljno i shvato isto tako sta ti ili neki drugi srbin kaze,medjutim sve ti je ovo .urceva davorija,sve do momenta kad se ne pocne dirat familija i bliznji,znaci vaznije je ne vrijedjat licnost covjeka a o politici,pa znas to,svako ima razlicito misljenje,znas ono ,,vi,, i ,,mi,,...
sve to ozbiljno shvatiti, preozbiljno se naljutiti, pa me balavo izvrijedjati i prozvati na sjecu ruku, nogu...
E SAD, NEZNAM STO SAM OVO NAPISAO, ALI KO ZNA, SHVATICE.....

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

zoki05 wrote:samo vas snimam, i sve ću da objavim.. neka narod čita i pita se PA DOKLE VIŠE OVAKO!

svakodnevnica je toliko okrutna, da mi dođe da se transformišem u aligatora!

ma dajte ljudi, živite taj život koji vam je bog dao.. ma kakav bio, sami ga krojite!

nedo vam bog neke bolesti jebene, pa da vas onda pitam! šatro, niko nema problema..

ako ti nemogu pomoći, odmoć ti neću sigurno! što ljudi guraju nos, i trpaju ga tamo gdje mu nije mjeso i smiju se tuđoj muci.. kao nemaju svojih problema i briga, ma daaaj!

Šeha, što se ti bolan kompromituješ? nezna te 95%, forumaša! ovo nema veze sa temom, ali eto napiso sam.. pa nek brišu, ako nekom smeta.. pozz

Zoki ovaj ti post zlata vrijedi :wink:

SVAKA CVAST
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

seljak iz skakavaca wrote:Ma napisao bih sad nesto - al se bojim da ce neko ko ovde kaze
e to bi tako bilo kad bih ja sve ove prepirke uzimo za ozbiljno i shvato isto tako sta ti ili neki drugi srbin kaze,medjutim sve ti je ovo .urceva davorija,sve do momenta kad se ne pocne dirat familija i bliznji,znaci vaznije je ne vrijedjat licnost covjeka a o politici,pa znas to,svako ima razlicito misljenje,znas ono ,,vi,, i ,,mi,,...
sve to ozbiljno shvatiti, preozbiljno se naljutiti, pa me balavo izvrijedjati i prozvati na sjecu ruku, nogu...
E SAD, NEZNAM STO SAM OVO NAPISAO, ALI KO ZNA, SHVATICE.....
"" SELJAKOVA MIROLJUBIVA IZJAVA ""
Sve je to stvar eksperimenta, zato je naj bolje da mi idemo na sigurno resenje; tj da sazidamo
betonsku podlogu izmedju ovog tamno plavog polja i ovde nevidljive mudzehadinske strane, pa onda udarimo jos stupove izmedju da nas malo vise odvoje da ne dopire onaj smrad do nas....

E mislim seljace da sad znas sto ja znam zasto ti je momak htio otkinut prst i zasto bih ti ja da sam bio na njegovom mjestu izvalio ruku iz ramena...i nek ostali prosude dokle se seljak bio ufuro u svoju ulogu,,miroljubivog srbina,,...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Seha opet kenjas :D daj mani se politike :D

I nemoj da mi diras Selju :!:
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

POLAKO ALI SIGURNO VASE RASPRAVE POSTAJU KONSTRUKTIVNE; SAMO DA SE OSVRNEM NA ORICA I MLADICA; NJIH DVA NISU ZA POREDJENJE; MLADIC NIJE KRAO; NIJE KLAO; NIJE PRODAVAO; NIJE SILOVAO; A ORIC JE SVE TO LICNO RADIO I ZA TO POSTOJE DOKAZI; ZA MLADICEM NEMA U NJEGOVOJ KARIJERI MRLJE TOG TIPA; BIO JE VOJNIK; ZA NEKE DOBAR ZA NEKE LOS; IZVRSAVAO JE NAREDJENJA ; RIJETKO JE DONOSIO SAM TE ODLUKE OKO UBIJANJA IAKO JE BIO OSVETNIK;A TO STO NEKO RECE DA JE KUKAVICA; NIJE POSTENO PREMA NJEMU; NIJE KUKAVICA ON SAMO NE VIDI RAZLOG KOME DA SE PREDA; NE VIDI NA DRUGOJ STRANI REALNOG SUDA GDJE BI I ON MOGAO DA IZNESE SVOJE I DA NA KRAJU BUDE AKO JE KRIV OSUDJEN ILI AKO NIJE PUSTEN; OVAKO PREDATI SE NEKOM KO TE OSUDIO PRIJE NEGO STO SE ZLOCIN I DESIO JE SULUDO. JOS AKO POGLEDA DA SE COVJEK ZA KOGA IMA SNIMAK KAKO UBIJA CIVILE PUSTA KAO NEDUZAN; A MNOGI ZA KOJE NE POSTOJE NIKAKVI DOKAZI ;OSUDJUJU ONDA MU SVE POSTAJE JOS JASNIJE; I ZAR VI MISLITE DA ON I KARADZIC IMAJU SANSE DA AKO BI SE PREDALI; IKAD DODJU ZIVI U HAG; UBILI BI IH MEDJUNARODNJACI SAMO DA NE KAZU I NE POKAZU ISTINU SVJETU !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kami legendo kazi im :!:
Samo u tebe vjerujem :D a ove ostale politicke jajare mos ,da ne kazem sta :D


JEDAN JE KAMI;A OSTALI SU KOPIJE :wink: :wink: :wink:
SLUSAJTE STARIJEG OD SEBE I NAUCICETE NESTO PAMETNO :wink: :wink: :wink:

OBOZAVAM DA CITAM OVE POLITICKE POSTOVE OD KAMIJA :wink: COVJEK ZNA STA PISE :D
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

seha wrote: "" SELJAKOVA MIROLJUBIVA IZJAVA ""
Sve je to stvar eksperimenta, zato je naj bolje da mi idemo na sigurno resenje; tj da sazidamo
betonsku podlogu izmedju ovog tamno plavog polja i ovde nevidljive mudzehadinske strane, pa onda udarimo jos stupove izmedju da nas malo vise odvoje da ne dopire onaj smrad do nas....

E mislim seljace da sad znas sto ja znam zasto ti je momak htio otkinut prst i zasto bih ti ja da sam bio na njegovom mjestu izvalio ruku iz ramena...i nek ostali prosude dokle se seljak bio ufuro u svoju ulogu,,miroljubivog srbina,,...
Nisam rekao da pisem miroljubivo, a niti ratnicki nastrojeno; zato me molim te ne prepravljaj... Ja samo zastupam neka svoja misljenja koja se razlikuju od tvojeg; a ona gore izjava je vise figurativno, iz sale.. ili ti mislis da je stvarno moguce te stubove sazidati :D i da se nesto pita mene...
Drugo, ne radi se o nikakvom momku vec o starcu srednjih 50tih... jbt ako on u tim godinama ispravlja krive drine na takav nacin, onda... :?
Trece, s njim nikad nisam pricao na takav nacin, na nacin na koji se tebi ovde obracam... ipak je ovo forum, a ono stvaran zivot.. s toga neznam zasto smatras da mi je taj starac "opravdano" naneo tjelesnu stetu - za koju nisam dobio ni hebeno izvinjenje, ni jednu toplu rijec... kako sam, jel bolje... ma da me popljuvao bilo bi mi lakse...
I jadan si ti ako smatras da treba nekom sjeci prste, ruke... ako neko misli da RS treba odvojeno da funkcionise - kako bi vec jednom krenulo na bolje, i nama i vama; onda te zalim, iskreno...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Seljo,moze se izgradit zid,bez problema,mada ne treba,izniko je sam,visok do bljuvesa...nisam se toliko bio osvrno na .ebeni zid,nego na ,,smrad,,koji tebi smrdi sa one strane...zbog tog smrada si umro za mene...ne obracaj mi se vise i ziv ti bio...
I necu vise da se pojavljujem tamo,gdje vlada bijes a ne razum,na ovim temama se moze fasovat secer ili visok krvni pritisak,neka hvala,nisam jos spreman da preuzmem neku od tih zivotnih ,,cari,,...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

-To sto ja imam velik nos osjetljiv na sve i svasta, jbg... i nisam mislio na narod, vec na federalne/bosanske politicare..
Citavo ovo .ranje, sva ova nestrpljivost, sva ta bljuvez- proistice iz njih, politicara; predstavnika naroda, i "naseg i vaseg".. Oni su ti koji seju mrznju medju narodom...
-Zanemarujuci slucaj sa prstom - mogu ti iskreno reci da nikad u zivotu ni sa jednim Hrvatom ili Muslimanom nisam imao problem; sukob. Cak sta vise - u prijateljskim sam odnosima sa mnogima od njih - jer osobe iz okruzenja gledam pojedinacno, po onome kakvi su, a ne sta su... Eno ti Drekavca, on zna koliko sam puta s njima pio (sa Hr. i Mus.)..
A to sto ne gotivim neke nacije generalno, kao cjelinu- zbog njihovih predrasudnih shvatanja prema mom narodu, to je sasvim nesto drugo..
Pitaj me, reci cu ti.. a ne prvo "kolji", pa onda a sta zapravo bi...
P.S. Mogu ja biti mrtav za tebe, i tvoje snove - no frks, ali sebi ostavljam za pravo da ti se obratim kad za to osjetim potrebu!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pustanje Orica je sramota, ali sudjenje Mladicu nema veze sa tim.
Treba razdvojiti mladicevu odbranu i komandovanje po pravilu od naredbi koje je izdao iz koga su potekli zlocini.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

regeman wrote:Pustanje Orica je sramota, ali sudjenje Mladicu nema veze sa tim.
Treba razdvojiti mladicevu odbranu i komandovanje po pravilu od naredbi koje je izdao iz koga su potekli zlocini.

Apsolutno nema veze,ali ako pričamo o objektivnosti i pravednosti HT onda ima...itekako ima.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nisam imao cast da ga upoznam, ali sam se sa Mladicevim sistemom komandovanja upoznao na vise nacina,sto citanjem dokumenata ,sto pracenjem situacije u to vrijeme na terenu, medijske izjave nisam uzimao u obzir pri stvaranju slike o njemu, ni nase ni njihove. Ja samo mogu reci da je on jedinstvena osoba, i da smo imali srecu da se pojavio u datom momentu, naravno za drugu stranu je to bilo kobno, u jednom covjeku je rijetko naci toliko pozitivne energije i pozrtvovanja, da ga odmah razdvojim od Karadzica, jer je skroz suprotna licnost, Mladic je bio vojnik, vrsio je svoju duznost i to naj bolje sto se moglo, naravno nekad i najjacem popuste zivci gledajuci krv, i pokolje, jer on nije bio vojnik tipa Talica i ostalih, koji su stalno dzonjali negdje daleko od prvih linija, uz mladu jaretinu i Piletinu, (vi znate na sta mislim); Mladic je bio tu gdje se ratovalo, prezirao je pljacku i pljackase , sto se za ostale oficire nije moglo reci, jednostavno receno bio je vojnik i oficir kakav bi trebalo svaki da bude.
To sto se u Srebrenici desilo, ne mogu reci da nije znao, znao je ali nije mogao da sprijeci, a da ne dodje u sukob sa Karadzicem i Milosevicem ,kao i sa velikim djelom vojnika koji su trazili osvetu za svoje poklane, osim toga i njegova familija je na isti nacin izgubila zivote u drugom svjetskom ratu, jednostavno je popustio pred cinjenicama i pred hiljadama strasnih slika koje je pokupio kroz zivot.Da me ne shvatite pogresno ,ja ne opravdavam zlocin, niti osvetu, cak to i njemu ja kao Srbin stavljam na teret, jer je mogao na neki nacin da sprijeci sve to, ali po mom misljenju bi se Vojska Republike Srpske u tome momentu raspala u vise frakcija, sto se i ocekivalo u tom momentu, i mi bi izgubili rat, iako ni ovo sto se desilo ne mozemo nazvati pobjedom, on je to znao i pustio je stvari da idu tako kako moraju, kontrirao je u pravom momentu iako na stetu mnogih civila, ali je sacuvao zajednistvo u svojoj vojsci .Zato je on bar po meni licnost decenije u Srpskoj istoriji.
E SAD MOZETE DA ME POPLJUJETE KOLIKO VAM DRAGO; NECU VAM ODGOVARATI NA PSOVKE !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ht je daleko od najsavrsenijeg i najpravednijeg suda.Mnogo nedostataka i nedosljednosti ima, ali ako cemo realno bolji je od svih alternativnih-domacih sudova, koji za obican prekrsaj ne mogu da donesu presudu.
Drugo, nek im svima sudi ko god hoce(Zao mi je sto Alija i Franjo nisu docekali poziv suda, da se glupost zaokruzi na tripartitan nacin.) samo da se te stvari vise zavrse.
45e mnogo cega nije sudjeno, gurano je pod tepih, pa su racuni stigli na naplatu sada 90ih.Ja ne bih da nekome zbog ovoga stizu racuni 2045e.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »


User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

regeman wrote:Pustanje Orica je sramota, ali sudjenje Mladicu nema veze sa tim.
Treba razdvojiti mladicevu odbranu i komandovanje po pravilu od naredbi koje je izdao iz koga su potekli zlocini.
Ti znas ko je naredio zlocin, sram da te bude.
Pojma nemas a pises tu nekakve bljuvotine. Svi dobro znamo da su vecina zrtava u Srebrenici pali tokom borbi, a dosta ih i nije poginulo, vec samo navedeni, da bih se povecao broj stradalih, pa tako optuzili Srbe za genocid. Koji se nikad nije desio u takvoj drasticnoj mjeri.
Da je bilo ubistava, bilo je. Ali se nemoze za to odmah optuziti vrhunski generalstab, kao sto to Amerika cini i tako nadmece svoju istinu do te mjere, da Srbi kao sto si ti pocnu da pljuvaju po sobstvenom narodu i pocinje da se izvinjava za djela koje nije pocinuo.
Ne padaj lako na takve notorne lazi. Samo su pojedinci cinili zlocine na tom podrucju, a ne ceo srpski narod, koji godinama pati na posledicama americke propagande.
A niko ni da spomene sta je bilo u Bratuncu ili Milicama, ..... i ostalim selima oko Srebrenice.
Dakle, budite malo konkretniji.
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:smt023 :smt023 :smt023 100 % си у праву... Нико не спомиње преко 2000 убијених Српских цивила у тој самој Сребреници и неколико хиљада око ње.... а где је сарајево.... колико је тамо убијено Срба.... О томе сви шуте ... Зато и неће да како треба формирају комисију за истраживање о страдању Срба у Сарајеву у току рата..... Јер када би то урадили , тада би се видело да је далеко више Срба убијено у Сарајеву него у Сребреници, од којих је велики број живо и бораве у иностранству, а налазе се на списку убијених.... А то никако себи неће да дозволе.... Јер како би онда Србе могли карактерисати као геноцидан народ, када би се доказало да су они убијали далеко више него Срби.... Чињенице су чињенице, а Америчка и Сарајевска пропаганда друго.... Истина ће кад тад испливати на видело.... А тешко се онда некима у целом Свету.... Правда јесте спора , али је достижна и истина кад тад исплива на светло дана....
ImageImage

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ko je poceo rat


vi ste pocel rat

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Sad bi ja rekao da nije potrebno vraćanje u prošlost, i da to nikako ne može pomoći.

Ali ipak znam da je mnogo ljudi dalo svoj život u ovome ratu, i da je njihovim najbližima teško prijeći preko toga(što i razumijem).

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ti znas ko je naredio zlocin, sram da te bude.
Ne znam ko je naredio ali znam ko nije sprijecio. Valjda se zna u pravu ko za sta odgovara.
Sto se tice ubijenih Srba, ako vec ne postoji volja Haga, onda na tome treba da porade tuzilastva u BiH i RS. Koliko znam, sve to sporo ide, ali kivi rece, pravda je dostizna i sve ce to doci pod svoje.
pa tako optuzili Srbe za genocid. Koji se nikad nije desio u takvoj drasticnoj mjeri
Koliko znam ta optuzba je pala, ne znam o kakvom genocidu pricas. Zar je bitno koja je mjera. Kako vam vise nije muka da se premjeravate i prebrojavate.
a ne ceo srpski narod
Prvo kazes nisu pojedinci a onda jesu pojedinci. Pa ako vec ne moze svaki vojnik pojedinacno da se hapsi, nek se hapsi onaj koji im je komandovao. Ako jednog po pravdi osude etiketa krivca silazi sa cijelog srpskog naroda i nema ko sta vise da nam prigovara, da nas proziva i priziva.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

Naravno da se zlocinci moraju kazniti. Ali znam da se Srebrenica vecinom desila, da bi se sakrio zlocin iz 2.svetskog rata nad Srbima. Podsetimo se Jasenovca.
Pa vise se prica o Srebrenici gdje je navodno "8 000" (cifra zrtava iz godine u godinu raste) "civila" izgubilo zivot nego u Jasenovcu 700.000 i vise.

I pored takve "pravde" trebamo jos medjusobno da se proganjamo i tuzakamo.
A sto se tice suda BiH, odlucni su nema sta, kad je u pitanju da se optuzi neki Srbin.
KOSOVO JE SRBIJA!!!

Post Reply