Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Keyser Söze »

svraka wrote:Ovakvi budalaši kao Mirza, proizvod su zatucanosti, primitivizma i šovinizma. Sva tri navedena termina nisu ekskluzivno pravo samo jedne grupe ljudi. Jedne nacije, jedne vjere, jednog političkog ubjeđenja... To su univerzalne veličine prisutne u svakom društvu. Mirza je proizvod kojeg su modelirali i Bošnjaci, i Hrvati, i Srbi.
Potpisujem! Jos bi samo da dodam da je veci problem od ovoga devalviranje znanja i kompetencije! Tzv novinar koji daje medijski prostor ovakvima i time jos vise raspiruje mrznju i podijeljenost je veci problem. Budala ce uvijek biti, pitanje je da li mi zelimo od njih praviti heroje ili treba promovisati neke zdravije ideje. A dok ne bude tako, sa zahvalnoscu pozdravljam sve one koji uspiju prozrijeti ovakav vid primitivizma i ne uzvracati primitivizmom!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

svraka wrote:Evo saznasmo ko je srušio krst na Zlatištu. A ja bih volio da saznam i ko je podigao taj monumentalni objekat. Kao i prateću dokumentaciju za isti. Zašto neimari takvog jedinstvenog objekta ostaše nepoznati?
Pa nije valjda da neznaš ko stoji iza podizanja krsta na Zlatištu,da nemaš možda namjeru podnositi kakvo Ćage zbog nelegalne gradnje ?!
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Mislim da od svega sto je rekao ovaj debil Mirza ili kako se vec zove,jedino tacno je ovo oko krsta,pitanje je dali je krst bandera sa poprijecenom vrljikom,i dali je sa ovim kako ga Svraka nazva monumentalnim objekatom,neko htio da promovise hriscanstvo ili da ga degradira.Vec sam rekao da je to neko pravio da bi bilo sruseno i da bi se stvorila ujdurma oko toga.
Za Mladena sam vec rekao ,to je bila njegova imovina,bez obzira sto mi u tome vidimo smece,i nalazila se na njegovom imanju,znaci ako je tuzio nama kao opstini je izgubiti spor,dali je to bilo vrijedno toga reci cu :mozda i jeste. Mladenu je tamo gdje je sada bolje nego u ul. Z.P a i stanovnici i inspekcija nemaju takve probleme kakve su imali,mada mislim da je steta sto je Mladen morao da ode sa mjesta gdje je se rodio,ipak ma kakav da je on je sa nama i mi sa njim odrastao,i nikad nismo imali nikakvih problema do ovog slucaja.Ako nam nije pomogao nije ni odmogao i uz malo razumjevanja je se mogao izbjeci sukob sa njim,a i sve sto je nakon toga slijedilo.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

ZMIJA wrote:Švrakac de ti nama reci, ti si za to najpozvaniji,kako se završio sudski spor između opštine i Mladena Stojanovića Mlađe,vezano za likvidaciju sirovinskog otpada iz njegovg dvorišta.jeli istina to što se po gradu priča, da je Mlađo opštinu dobio na sudu, i da će opština njemu morati nadoknaditi svu štetu vezano za vrijednost sirovinskog otpada, i plus za nanošenej duhovne boli.
Nije bilo sudskog spora. Valjda bih i ja bio pozvan da je bio. Istina, trebao se i sud tu umiješati, zbog svih Mladenovih ispada i prekršaja, kao i krivičnih djela ometanja službenih lica u vršenju poslova iz svoje nadležnosti, te vrijeđanja i direktnih prijetnji službenim licima. No, odustao sam od svega toga, upravo vodeći se Mladenovim mentalnim stanjem.
Čuj termina:"sirovinski otpad"!!!
Bravo Zmijo! To što se "priča po gradu" prije će biti da izlazi iz tvoje kuhinje. :smt006

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Šta misliš Kamikaza, imam li ja pravo da kupim plac pored tvoje kuće, i na tom placu, koji je moj, lagerujem radio-aktivni otpad? On je za tebe možda otpad, i smeće, i opasan je za život, ali za mene je sekundarna sirovina. Moja imovina! Postoje granice, za koje mi je baš čudno da ih nisi postao svjestan, i pored toliko vremena provedenog u Evropi. Dragi moj, Mladen je ugrožavao živote ljudi, svojih komšija prvih, a ti opet šuplju priču o privatnoj imovini! Na kraju krajeva, svak svoje zna. Pomozite čovjeku nek pokrene tužbu. To bi i meni olakšalo odluku da pokrenem krivične prijave (od kojih sam bio odustao) zbog prijetnji meni i mojoj porodici.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

:D Radioaktivne flase,u ovom Mladenovom slucaju se nije radilo o opasnim materijama,ali vec sam rekao ,nisam bio pristalica tih metoda koje su primjenjene,ali ako se gleda danas na to,mozda je bilo i dobro,jer sa Mladenom je bilo tesko razgovarati,a opstina nije bila spremna da se pogadja,znaci jedino sto je preostalo je bila sila.I moj stric je njegov komsija,i njemu je smetalo,ali to ne mjenja moje misljenje.U njemackoj ima ljudi koji svoju kucu zabacaju do krova,dvorista zatrpaju sekundarnim otpadom,ali drzava nesmije da intervenise,u nas je jedan Mladen,u njih ih je hiljade,cak i stan u zgradi gdje zivi 20 drugih stanara oni zatrpaju smecem,imam slike kuce u kojoj su pacovi kao macke, a pokrepali leze u kadi,jedan ludak kod Birkenfelda je oko kuce navjesao plakata sa natpisima,Boze cuvaj Ameriku,Boze pomozi Sloveniji......... ima tu i zastava,smeca,ako se sjetim uslikat cu iduci put,jedinstveno je ,ali nije lijepo i ne izgleda uredno,cak se krsi i zakon,jer plakate vece od 80x80 cm trebaju dozvolu,za postavljanje na neko mjesto,ali on ne sisa zivu silu,radi sta hoce,pustio je bradu kao Mladjo samo je neki mrsavko,i radi sta hoce.Na svojoj je zemlji i nikome ne smeta,malo je odbacen od naseljenog mjesta kraj glavnog puta je ,ali nema komsije´i ni policija ga ne dira,osim kad se bas primakne sa nekom plakatom putu oni ga tada opomenu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Bravo Zmijo! To što se "priča po gradu" prije će biti da izlazi iz tvoje kuhinje.
Ja nemam nikave kuhinje, i nemam nikave potrebe da se češem tamo gde me ne svrbi.Ja tebe samo pitam ma kakave ti predrsude imao o meni,ono šta sam čula.
1. Je li Mladn Stojanović dobio opštinu na sudu vezano za pokrenuti spor ,vezano za dislociranje deponije sirovinskog otpada iz njegovog dvorišta.Da ili ne?

2. Je li tačno da su specijalci demineri iz Prijedora u svom zapisniku konstatovali da su samo našli jednu školsku protuenkovsku minu, i da su po njihovom zapsniku bespotrebno dizani,jer školska mina pa makar bila i tenkovsak je u konkretnom slučaju otpad kao i svaki drugi.

3 Je li tačno da su svi psi nađeni kod Mlađe bili uredno pelcovaničak i čipovani.Da Ili ne.

4 Je li tačno da je 30 tona stakla za reciklažu nezakonito oduzeto,zatim nekolko tona kartona,određena kolčina željeza, bakara i aluminijuma koji je kod Hasna otkupljen,bez ikakvih popratnih papira,čaršija kaže da je to naprosto čovjeku oteto bez ikakvog zapisnika i procedure koja se u takvim situacijama obavezno mora zapisnički navesti i konstatovati i kao takav zapisnik ponuditi vlasniku na potpis.Je li ispoštovana ta procedura ili nije.

5 Je li novlašteni zdravstveni radnik/ljekar opšte prakse/ mogao Mlađu uputiti na psihijatriju 18 dana,kad je opšte poznato da je Mlađo 'šifrovani''psihićki bolesnik i koji se uredno liječi kod svog porodičnog ljekara, i kao takav se smatra prihvatljivim u društvenoj zajednici,koju on razumije, a koja nažalost ne razumije nejga,ali ta društvena zajednica ,nema pravo da dokidanje njegove slobode(neovlašteno upućivaje na psihikatriju) i otuđivanje nejgove imovine, dok se on tamo prisilno nalazio.

6 Je li Švrakac možeš dokazati i pokazati o kakvom se to radijoativnom matrialu radi u konkretno slučaju.

7 Je li onda možeš ti definisati,šta je i kako se najčešće naziva sirovina iz koje se reciklažom dobije ,staklo,alauminij,željezo, bakar,karton i sl.ak to nije sirovinski otpad, pa makar i u žargonu bio,kako se po tvojoj terminolgiji nazivlje ,odgovori mi.
Sve su ovo priče, ne iz moje nikave kuhinje,već ovo Mlađo priča po gradu i pokazuje određene papire nekim ljudima, i nada se velkoj odšteti po prvonsžnosti presude,ze svoju kako on kaže otetu imovinu,a poseno oštetu za nanesneu duševnu bol.
Ako nešto o tome znaš,obavjesti nas i mani se predrasuda, ovo ne piše Rajko Vasić već Zmija.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Све што си написао је камара глупости. Расправа с тобом по овом питању је чисто губљење времена. И не само с тобом, с било ким. Да не буде забуне, радиоактивност је поменута као поређење у контексту апсурдне тврдње да на свом посједу можеш радити шта те воља, и да ти нико ништа не може. Могао сам написати да имам право узгајати конопљу на свом посједу, или нешто треће, небитно... Ниси схватио поруку, свјесно или несвјесно, не знам. Још ће се сутра нека будала закачити и тврдити како сам ја рекао да се на Младеновом посједу налазио радиоактивни материјал. НЕ, НЕМА РАДИОАКТИВНОГ МАТЕРИЈАЛА. Нема ни дроге! Нема ни проституције! Само смеће које се морало уклонити.
Твоји мотиви Змијо, у најмању руку су сумњиви.
Ако те заиста интересују појединости из случаја, обрати ми се у канцеларију.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Možda je to zaista i kamara gluposti,ali te gluposti se prepričavaju po gradu, i ja te samo pitam da mi shodno svojim szananjima odgovoriš na postavljena pitanja, i ako ti smatraš da je to uzaludno gubljenje vremena onda je to tvoj problem.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Zmijo , tvoji postovi i bitisanje na forumu zaista se pretvorilo u kamaru gluposti.Spamuješ svaku temu , ovu BiH sa Mlađom i lokalnim tračevima i pričama , onu Jugoslaviju sa indolentnim Rajkom --mada si obećao da se nećeš više ljubavisati sa svojim stranačkim kolegama ... na forumu :?
Na kraju krajeva, počela me zamarati i tvoja tzv. brzina kucanja ili pisanje krajnje nepismeno i neprilično za školovanog čovjeka za kakvog se izdaješ.
Rima ti nije peckava i šarmantna već ohola i zajedljiva. Mnogo si se promenio bre Zmijo. :D Vjerujem, da si se vinuo u nebesa kad si Mileta vidio rame uz rame sa Vučićem. I ja sam , ali zbog brige Vučića za Bosnu a ne zbog halapljivog i izduvanog Mileta.
Sve što plateš zmijo po forumu , lakom brzinom , vidno golim okom pripada prošlosti...

I o Zlatištu imam koju riječ , al onako ... izgleda je taj groteskni objekat tek maslo Miletovih hajduka. Ni sad ne znam šta se tačno desilo tu? Ko je to podigao, tako divlje i preko noći , pa se sad niko od Srba ne smije ni jediti što je to srušeno . Imate li Informaciju da li je glasina da je to SNSD -eovo maslo , tačna ?
Stvarno je sramota da smo toliko podjeljeni , da nam ladno sruše simbol i znamenje a mi nemamo kad ni da se izjasnimo ,svijetu i Evropi da je to: velika uvreda , da mali Mirza ne smije biti ničiji heroj jer primitivizam ,(kao što rekoste vi forumaši ) , nije junaštvo.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Zmijo, kamara gluposti, kao što sam već rekao. Svi tvoji navodi, taksativno nabrojani u 7 tačaka, su kamara gluposti. A sve su one navedene, ne zbog mene, ne zbog konkretnog slučaja Stojanović, nego radi potencijalnih budala koje će se za iste zakačiti, i razvodniti priču na forumu svojim budalastim komentarima do besmislenosti. Ne postoji država u svijetu gdje bi Mladen Stojanović za svoje prekršaje i krivična djela ovako jeftino prošao. A ti Mladena koristiš da bi meni uzvratio za moju kvalifikaciju Rajka Vasića i njegovog političkog angažovanja. Možeš se ljutiti koliko hoćeš, ja imam pravo na svoje mišljenje, a ono je da je Vasić Rajko poltron i demagog. "Čovjek" koji je zarad svog vlastitog profita spreman da proda i ćaću i mater. To je i uradio! U njemu si našao ideologa?! Normalno je onda da pokušaš da me ocrniš na sve moguće načine. Normalno je onda i da ćeš u meni imati vječnog oponenta dok god se budeš držao takvih likova kao što je Vasić Rajko.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote: Radioaktivne flase
Radioaktivne flaše???

Razmisli, ako ovako nešto napišeš meni lično, naravno da ću te negirati i ismijati. Ali kad nakačiš na forum...? Cilj je proizvesti podsmijeh kod posjetilaca foruma! Čuj: radioaktivne flaše!

Otiđi molim te do oca djevojčice (bolesne djevojčice) u komšiluku, koja je trovana paljenjem izoliranih žica i plastike, i tamo prodaj ovu bolesnu priču... radioaktivne flaše??? Daj, molim te za malo ozbiljnosti i realnosti. I ljudskosti.

Poštujem smisao za humor, ali sve ima granice.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

To je bio samo sarkazam na tvoju izjavu,kad bi moj komsija deponovao radioaktivni otpad,znaju ljudi da ni ti ni ja nismo mislili pri tome da je u Mladje bilo tako nesto.
Rekao sam vec ,nisam pristalica tih metoda ali u ovom slucaju se eto pokazalo dobrim,mozda i za Mladena,a posebno za komsiluk,znam za bolesnu curicu u komsiluku i strasno mi je i pomisliti na probleme koje su oni imali sa tim pred vratima,osim toga i djed je bio bolestan pa cjela situacija nije bila u redu,ali komsiju ne mozes da biras. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Image

Za mene je Zlatište mnogo više nego što možete da pretpostavite :D , dragi moj forumaši. :P
Mogao bi kamenčić skinuti Mirzu na Skenderiji kad bi se uzljutio pravi rod , krv , i pleme :wink: nadam se da niko ove male stilske figure neće uzeti za zlo (forumpivo) AL DOK SMO MI GORE A ANAM ONI I TAM NJIOVI HAJDUCI DOLE , BIĆE mir u Bosni
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Da.

Ti i ja ćemo se razumjeti, to nije problem. Problem nastaje kada neko treći, ko čita ovo što mi pišemo, i ne shvata gdje je zbilja, a gdje je sarkazam! Evo, prvi Zmija se zakači za radioaktivni otpad. Tek čekam Zmijinu reakciju na drogu i prostituciju koju spomenuh.

Preventivno: nema Zmijo radioaktivnosti kod Mlađe, a nema ni droge. Nema ni prostitucije. Samo otpad. Bogu hvala, nema sada ni otpada, odvezen je. Na račun opštine, istina.

Kaže komšija Mladenov:"Pametan je Mlađo, ne plaća odvoz otpada godinama, i sada mu sve besplatno odvezoše."

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

A krst i cijela priča o tome biće reakcija na fol nedefinisane granice u Bosni ... pošto ona tročlana aždaja već dogovara moguće podjele :shock:
U par metara i države i svejetovi i carstva se sudaraju. Italijani su djelili zadnji put. I traje... Sve su to provokacije: i krst i Mirza ...! da se zna i ispita može li se šta podjeliti , kako razbiti Bosnu postoje li zapravo dva Sarajeva ili je jedno sarajevo ---- i čiji je šeher ustvari :o
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Dijeliti. Podijeliti.

Postovi su OK, ali molim te pazi na pravopis. Vrsti i Kamikazi neću zamjeriti, ali ti nemaš pravo na ove greške.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Neću , pišem onako kako se osjećam , ako me preuzmu emocije ni na šta ne pazim . Neću ( a i ne stižem sa ovakvim "lažnim netom a djece u petoj) , da se koncentrišem toliko jer nisam plaćena a moraš priznati da je možda i najteži posao ko :( lektora , još uvijek to ne radim , ne radim ništa ni u polju ni oko polja srbistike , profesorskog zvanja . Ja sam zaboravljeni i odbačeni škart ovog društva :( počela sam već da se osjećam kao profesor u penziji :? Sjećam se divnih umjetnika-studenata koj su napuštali fakultet jer tu nisu našli ono što su tražili.Koliko proze i poezije ode u nepovrat ...
Još sam sva divlja , još mi život ne umije nametnuti normu ... jer nisam ja više akademski kadar ... ja sam domaćica koja više priča o čvarcima nego o književnicima :|
ps . makar sam se vratila čitanju :wink: dobila lampicu na poklon :) nema interneta ni daljinskog ali lampica je bolja od svega toga zajedno
:)
Meni je podjeljeno , a dijeliti i podjeliti. Tako ja čujem . Nemam bosansko srpski pravopis u kući :smt002 :smt001
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Ne zamjeri. Nisam zlonamjeran. :smt006 :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

svraka wrote:Vrsti i Kamikazi neću zamjeriti,
Хаха

Као нас двојица смо као непоправљиви :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Ma ne, nikako. Vas dvojica ste sasvim OK. Pozitivni ste momci. Poštujem i vaše stavove i vaše akcije. Samo ste oskudnog obrazovanja, posebno pismenosti. A to nije nikakav grijeh. Mislim, nije grijeh prema okolini. Prema samom sebi jeste, u neku ruku.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

:D nisam ja kriv,krive su: Muruveta,Nada,Stevo,Milos,......i svi oni koje sam zaboravio pomenuti a predavali su mi Srpski jezik.pardon SH ili HS. :)
Uvjek su mi govorili da ne uce pametni nego vrijedni,a ja nisam bio vrijedan. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

:D Sviđa mi se tvoj optimističan pogled na svijet. Pozitivan!!! :smt023
Mada mi je teško osloboditi se predrasude da si seronja.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Image
Pa sta ti mislis zasto bi mi inace ovolike gace visile na balkonu ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

:lol: :lol: Опет покушаваш да изманипулишеш јавност. Као, нико не зна да су ово Врстине гаће. :lol: :lol:

Post Reply