Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:

sta sam rekao...kome mmf zajase na vrat ne silazi lako..
Биће све вишие и више социјалних "резова", не зато што то са власти хоће, већ зато што морају. Задња је од ММФ-а, а ако их не послушамо, одошмо под хипотеку читава БиХ :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Mr X »

Bo BiH razpadla?


Image Nekdanji visoki predstavnik mednarodne skupnosti v BiH Paddy Ashdown meni, da je Bosna in Hercegovina bližje razpadu, kot je bila kdajkoli po vojni.

Mislim da ovo svako razumije šta piše?!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seljak iz skakavaca »

Ekskluzivni intervju za „Novosti“ prvi predsednik Republike Srpske Radovan Karadžić
Ne bi bilo rata da Alija nije mutio

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 20karadzic

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Mr X »

seljak iz skakavaca wrote:Ekskluzivni intervju za „Novosti“ prvi predsednik Republike Srpske Radovan Karadžić
Ne bi bilo rata da Alija nije mutio

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 20karadzic
Hm...Pročitao i ne znam šta da mislim.Vjerujem da sad govori istinu i da će probati to da odbrani na sudu,ali bojim se da je Karadžić već osuđen dakle čak prije početka suđenja da je osuđen na doživotnu robiju jer svaka druga opcija osude bi bila za međunarodnu zajednicu veliki poraz! Nedaj se Rašo!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:
regeman wrote:

sta sam rekao...kome mmf zajase na vrat ne silazi lako..
Биће све вишие и више социјалних "резова", не зато што то са власти хоће, већ зато што морају. Задња је од ММФ-а, а ако их не послушамо, одошмо под хипотеку читава БиХ :smt005
samo sto ovi nasi politicari se ubise da objasne da rade sto treba a ne sto moraju dok se u Hr i Srbiji ubise daobjasne da to moraju, j... lud zbunjennog :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
samo sto ovi nasi politicari se ubise da objasne da rade sto treba a ne sto moraju dok se u Hr i Srbiji ubise daobjasne da to moraju, j... lud zbunjennog :lol:
Видиш да није лако бити политичар :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Сарајево, град џамија
Datum: 30.12.2009 23:00
Autor: Глас Српске

СAРAЈЕВО - Сарајево, некада мултиетничко, послије рата је постало 80 одсто муслимански град, а минарети многобројних џамија које су саграђене арапским новцем послије завршетка рата у великом броју красе долину града, пише њемачки "Шпигл".


Према ријечима Саида Јамаковића из Завода за планирање развоја Кантона Сарајево, грађење џамија један је од начина да се маркира територија, док за ове промјене у Сарајеву професор у Гази Хусрев-беговој медреси Мустафа Спахић окривљује иностране мисионаре.

- Испрва су то били Саудијци, у међувремену новац дају богати бизнисмени из земаља Персијског залива богатим нафтом - рекао је Спахић, који сматра да се мора зауставити навала радикалних фанатика у БиХ коју финансирају арапски спонзори.

"Шпигл" наводи да је уз помоћ новца из Саудијске Aрабије у БиХ саграђено или обновљено 158 џамија.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

NEMA OVDJE DRZAVE; SAD SAM NESTO GLEDAO STARE VJESTI;PA NADJOH OVO :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=FA8LoBuYHUE&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=dsuZrWmizco&NR=1
BEZ RIJECI !!!! :evil: I OVAKVI SU JOS UVJEK NA SLOBODI !!!!! :twisted:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Sneza »

Sve više se može primjetiti prisustvo Turske u BiH... Da li se ona pojavljuje da bi skupila bodove kod međunarodne zajednice ili želi da ostvari politički uticaj preko ulaganja u privredu a možda stvarno želi da pomogne Bošnjacima???

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

Od svega pomalo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Sneza wrote:Sve više se može primjetiti prisustvo Turske u BiH... Da li se ona pojavljuje da bi skupila bodove kod međunarodne zajednice ili želi da ostvari politički uticaj preko ulaganja u privredu a možda stvarno želi da pomogne Bošnjacima???

СУТРА ТРИБИНА "НЕООСМАНИЗАМ - ПОВРАТАК ТУРСКЕ НА БАЛКАН"



БИЈЕЉИНА, 1. ФЕБРУАРА (СРНА) - У Бијељини ће сутра бити одржана трибина под називом "Неоосманизам - повратак Турске на Балкан", у организацији Светосавске омладинске заједнице (СОЗ) Епархије зворничко-тузланске.

"Повод за одржавање ове трибине су недавне изјаве турског премијера Реџепа Тајипа Ердогана о `великом добру` које је османлијско царство донијело на просторе покореног Балкана, као и тежње данашње Турске да поново успостави свој утицај на Балкану", изјавио је за Срну генерални секретар СОЗ-а Епархије зворничко-тузланске Велислав Мишура.

Гост предавач биће познати оријентолог професор др Дарко Танасковић.

Трибина ће бити одржана сутра у великој сали Народне библиотеке"Филип Вишњић" у Бијељини, са почетком у 18.00 часова. /крај/да/вј
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

turska je sekularna drzava i ovdje ima samo ekonomski interes. Poeticne price o povratku osmanskog carstva amo su u ravni sa ''bratstvom'' nas i Rusa. Nas sisaju Rusi a Bosnjake ce ocigledno Turci.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Turska nastupa po sistemu,ako nece evropa da dodje kod nas ,hocemo mi kod njih :D
Nije tacno da turska nema nike druge interese u bosni,osim ekonomske,jer da je tako ,nebi oni stotinama godina finansirali odrzavanje zelene transferzale,koja nije ni u jednom momentu od pada turskog carstva, dosla u pitanje,oni su vjekovima tu i stalno pokusavaju na ovaj ili onaj nacin da ojacaju svoj interes.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Nije tacno da turska nema nike druge interese u bosni,osim ekonomske,jer da je tako ,nebi oni stotinama godina finansirali odrzavanje zelene transferzale
Imaš li ti dokaze za to ?

Mješanje islamskog svijeta u BH lonac je čisti profit i ništa više. Naravno, postoji tu priča o širenju islama u Evropi, ali je to već na fonu ( nama tako srodne ) mitomanije koja je sporadična.
Ako nije ekonomski interes onda je cilj navlačenje regruta za bijelu Al Kaidu. O bratskoj pomoći tu nema ni slova. Čisti profit.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Bosna i Hercegovina

Post by MAXIMUS »

Citat ... Ivona Živković ( postao sam obožavalac :D )

,,EU nije sila koja bi sada ratovala za svoje interese iako sada ima i svoju vojsku. Ali, EU ima i "meki trbuh", a to je Balkan i zemlje koje su bile decenijama pod sovjetskom dominacijom. A nož u "meki trbuh" može biti Turska.

EU mora da kontroliše Panonski bazen, Dunav i Moravsko-Vardarski koridor. U medjuvremenu SAD pravi transverzalu: Albanija- Kosovo- Jug Srbije -Bugarska -Turska i faktički na taj način hoće da ostvare kontrolu nad najvažnijim koridorom za protok sirovina i energenata iz Azije.,,

ukratko ... mi smo kako god se uzme ,,koridori,, za neometan protok tuđih interesa !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

aquarius wrote:
Imaš li ti dokaze za to ?

Mješanje islamskog svijeta u BH lonac je čisti profit i ništa više.
Pa ne trebaju tu neki ekstra dokazi,mada ih je posjedvala stara drzava i to u izobilju,makedonija,cosak bugarske,kosovo,sandzak,bosna i sve do livna je njihovo, cak ni do danas nije uspjelo presjecanje te zone.SELA KOJA POVEZUJU TO SVE SU I DANAS MUSLIMANSKA,tamo gdje su otisli za vrijeme ovog rata,vracaju se i to sa velikim parama,i u jos vecem broju nego sto su otisli,i onda mi neko kaze da je to ekonomski interes turske.Kakav interes ima turska da vrati muslimane u livno i oko njega ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

U jednom interviju sa Ratkom Mladicem,pominje se ZETRA i 1984 godina,kada je bila olimpijada u sarajevu,Mladic tu negdje u sredini teksta pominje da je saznao sta znaci skracenica ZETRA (ZElena TRAnsferzala)
Mi smo se kao mladi momci (momcici :P ) smijali kad smo 1984 culi za to,stvarno je bilo smjesno,mada ja sam vec 1986,samo nepune dvije godine kasnije, shvatio da nece izaci na dobro,i da sve to nije bila sala. :wink:
http://www.genocid.org/tekst.php?articl ... rowstart=1
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

KAMIKAZA wrote:Turska nastupa po sistemu,ako nece evropa da dodje kod nas ,hocemo mi kod njih :D
Nije tacno da turska nema NIKE druge interese u Bosni,osim ekonomske,jer da je tako ,nebi oni stotinama godina finansirali odrzavanje zelene transferzale,koja nije ni u jednom momentu od pada turskog carstva, dosla u pitanje,oni su vjekovima tu i stalno pokusavaju na ovaj ili onaj nacin da ojacaju svoj interes.
Ojhahahahjjjjj!!!Jedini interes koji Turci imaju u Bosni je izvoz berbi jer toliko bosnjacke djece se radja da bosanske berbe nemaju kad stic posunetit sve te kukurjeke.Zelena transverzala je zelena u proljece i ljeto a u jesen i zimu ode u tri lijepe materine.I umal' ne zaboravi,Kami hoces li da ti posaljem jedne original NIKE iz zemlje safari?
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Turska nastupa po sistemu,ako nece evropa da dodje kod nas ,hocemo mi kod njih :D
Nije tacno da turska nema nike druge interese u bosni,osim ekonomske,jer da je tako ,nebi oni stotinama godina finansirali odrzavanje zelene transferzale,koja nije ni u jednom momentu od pada turskog carstva, dosla u pitanje,oni su vjekovima tu i stalno pokusavaju na ovaj ili onaj nacin da ojacaju svoj interes.
kakve druge osim ekonomskih? Kakve druge interese uopste neko moze imati? Vjerske? ma daj, iza svega se krije profit, jeftina snaga, resursi kojih je sve manje. Turska je sekularna drzava, da je Iran u pitanju ili Jemen isl pa i nekako..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

Pa interes je u resursima i trzistu. Kakvom god, nek ima 4 mil. ljudi njima je dovoljno. Samo se mi vodimo nkim megalomanskih projektima dok drugi rade. Pa gdje Kinezima intreres kod nas, kad svako selo ima stanovnika kao BiH? A sve njihova roba ovdje..
Gdje koka koli interes da kupuje fabrike vode po Srbiji i Bosni?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

E jbga izbrisao sam greskom svoj post :lol: zajebano je biti moderator :D
4 miliona ljudi ,od kojih je najveci broj bez posla,a i oni koji imaju platu ona je zanemarljiva,i gdje oni da nadju sebi interes u ekonomskom smislu,taj broj stanovnistva nije interesantan ni za jednu malo vecu firmu,ali teritorijalno smo interesantni jer smetamo u sredini.Najveci cirkus ce da bude ,kad mi ostanemo u sredini, a svi oko nas udju u evropu :D jebo svicarsku,ona ce biti nula za nas ,bit cemo poreska oaza i Al kaide baza :smt005 Kad onda navale arapi avionima na aerodrom Alije Izetbegovica u Sarajevu,i kad se razmile po sumama ,nema te evrope koja ce da se odbrani od invazije ,bosna ce biti metastaza evrope. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

Pa zemlje poput Turske, Kine, Indije i ulaze na takva nerazvijena trzista koja imaju kakvu takvu tendenciju razvoja. Nece ulaziti na usa ili Njemacko trziste jer nemaju kvalitet niti sta ponuditi tamo. Malo u energetski sektor, malo u bankarski, malo u infrastrukturu. Ne bi onda firme iz hrvatske i Srbije toliko lobirale za ovo trziste da im ne valja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VUK-RS »

SNSD: Sarajevska fašizacija Dodika put ka raspadu BiH - VIDEO

SNSD danas je ocijenio da je posljednji slučaj fašizacije predsjednika ove stranke Milorada Dodika na Federalnoj televiziji, jednom od javnih servisa, najbolji rad na raspadu BiH. U priopćenju se naglašava da je posljednji slučaj fašizacije lidera SNSD-a Milorada Dodika jedan od najkrupnijih razloga da reagiraju službena tijela na zajedničkom nivou, koja to neće učiniti, i da to osude sarajevski politički službenici, koji to takođe neće učiniti.

"Sistematski govor mržnje produciran iz Sarajeva, uz asistenciju dijela međunarodne zajednice, obavlja svoju drugu etapu. Prvo je Republika Srpska proglašena genocidnom, sada se njeni lideri ocjenjuju fašisoidnim, a u trećoj fazi i svi Srbi će biti etiketirani fašizmom i genocidom", navodi se u priopćenju, koje je potpisao izvršni tajnik SNSD-a Rajko Vasić.

U priopćenju se dodaje da javni mediji, pa i Federalna televizija, govore samo ono što sarajevski intelektualci i političari misle, nastojeći pri tome da u to ubijede javnost. Iz SNSD ocjenjuju da je to što radi Federalna televizija, njihova glavna politička emisija, kao i televizija BiH, "prešlo prag minimalno potrebne tolerancije za zajednički život u BiH".

"SNSD smatra da nije potrebno na takvo djelovanje vraćati istom mjerom, jer to prelazi granice političkog, europskog i civilizacijskog praga, ali treba biti svjestan činjenice da je ovakva politička tehnologija najbolji rad na raspadu BiH", navodi se u priopćenju ove stranke.

U političkom magazinu "60 minuta" na FTV sinoć je emitiran video klip postavljen na siteu "YouTube" u kojem je premijer RS Milorad Dodik prikazan u ulozi Hitlera.

RAK – Do sada bez prigovora

Regulatorna agencija za komunikacije BiH do sada nije dobila prigovor na prilog Federalne televizije u kojoj je premijer Republike Srpske Milorad Dodik prikazan kao nacistički vođa Adolf Hitler. Glasnogovornica RAK-a Amela Odobašić rekla je Srni da prigovor nije stigao, ali da RAK može reagirati i po službenoj dužnosti nakon što pregleda sadržaj priloga koji je emitovan sinoć u političkom magazinu "60 minuta"

(Dnevnik.ba)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Franz »

Hahaha...odlican sketch...

Ma ovo je ekstra...sve politicare, ma koje boje bili, treba povrgnuti slicnim ismijavanjima...
...a ne da mi sin sutra cim prohoda kaze "tata, hocu u i ja u SNSGFYZX PALAC KRIVI, tamo ima 'ljeba bez motike".

Kapa dole za autora.
Slicno treba uraditi i na konto ostalih koji sebi daju previse znacaja, ma koje stranacke boje bili.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Bosna i Hercegovina

Post by OldTownBoy »

gledao sam vec jednu slicnu zajebanciju i niko je nije ni pomenuo ali sada kad su nam Milu nagazili odma frka ! Doduse ova prva parodija nije prikazana na tvu. Bakir je pet puta ponovio da nema nista sa snimkom samo ga pusta onako zanimljivosti radi a i poznato je da je veliki Miilin obozavalac.
um caruje a Dundo Maroje

Post Reply