Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Pa mi se mjenjamo,ovo su samo za izlaske (paradne). :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Како је кренуло, и мени ће ускоро требати овај број. Али ваљда то долази са годинама. (Тјешим се.)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

I meni je to doslo od puno godina :D zderanja. :D
A i u sportu sam pretjerivao, rekli mi da je sport zdrav,i ja navalio po ovim sportskim takmicenjima. :)
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Mirsad i Emir se takmiče ko više može čvaraka pojesti :D i to je BiH :P Pedi Ešdaun se najviše čudio( bos.-ibretio) u Bosni , zubima naših ljudi. Govorio je da svi Bosanci imaju pokvarene zube. :? Tako da i te velike gaće nisu neko čudo , sve to ide sa godinama.
Svrako ne zamjeram ti kad me ispraviš, naprotiv ja bi voljela da to i dalje radiš, kada se ja preletim ili napišem onako kako izgovoram i čujem. Ipak si ti učio S-H normu a ja savladavam ovu novu : srpsko-bosansku. Bosansko u mom jeziku pripada anam njima i njihovom jezičkom osjećaju. U Sarajevu nikad nije bila "općina" već "opština" i to je za mene danas bosanski, plus svi raskošni turcizmi koji i dalje na svoj specifičan način obogaćuju leksički fond srpskoga jezika :wink: Hrvate ladno izbacimo iz imena jer hrvatski standard ne može da nadvlada te iskričave turcizme koje srpski opet ne prihvata ...otuda samo : bosansko -srpski :smt001
Mi danas u Bosni svi pričamo, što onomad govorio Vuk : --po pravilima babe Smiljane. :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Baba necu da me se dira. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

Ovo jesu Kamikazine gace,tvrdim!Grlice sta je ispravno tanam oni ili anam oni? :lol:
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

NOVI
FARSIČNI
MANDAT.
STARA KURVA BOSNA
NA REVIJI
VICTORIJA'S SECRET.


Situacija je zrela za novi početak odnosa između EU i BiH.Izjavila je negdje ,nakon sastanka Vijeća za spoljne poslove EU,gospa neoprane kose Mogerini.
Izjava je u skladu sa najaboljom komunističkom balkanskom praksom.
Kad ti ga Kardelj,onomad ,zamota u fraze, Pepica odmah nosi u rernu,misli da je za jelo.A i miriše.
Ta briselska Frazologija način mamljenja i vabljenja malih naconalnih vlasnika teritorija i državica,pod skute Zbignjeva koji se,kao Djedmaraz ovih dana preobukao u Evroatlanstske integracije.

Briselsaka Frazologija je prizeman način prikupljanja ogavne i brutalne Teritorijalizacije.
Bitno je ne dati Balkan Rusima.
U tu svrhu nema šta nam neće lagati i predlagati,uslovljavati i nuditi,zahtijevati i obećavati.
Briselska skraćenica ABBA grupa, Han -Mogerini,obećali su i 800 miliona eura. BiH što će ići sukcesivno.Vi Reforme, mi Norme.Mislim na one konjske modne detalje.
Fraza Mogerinice s početka,uobičajena je.Svaki novi briselski namještenik/pa čim počne mandat,dođe sav ushićen u svoje velike spoljnopolitičke,proširujuće i proseravajuće poslove.Gdje će ,već u BiH.Tu se najlakše ****,najmanje obavezuje i najmanje rizikuje.
Sjetite se Filea.
Samo što je on bio poleto friziran i izfeniran.
Čim sam ga vidio,kao da je iz reklame Njusvik,negdje oko ubistva Kenedija,znao sam da od posla nema ništa.Ovi dolaze neuredni,Valjda kao što je,trenutno,i sva Evrposka Unija,Ili su čitali one meričke upute za Otpr Revolucije.
Oblačite se i pohabano i siromašnije,da ne iskaćete,da vas prihvate kao svoje.
Nu.Suštinsko pitanje je šta vam možemo da ponudimo za 800 miliona evra.
Reforme su skupe.Stalno poskupljuju,Kako pada Barel tako rastu reforme.
Niste to znali.
Stvar je jednostavna,Vi imate moć i pare.Američani imaju i moć i pare i silu.Ali nemate Reforme.To vas ****.Mi imamo Reforme.I zato treba da se plati.800 miliona je ništa.Svatićete vi da su Refoirme dragocijenija i vrijednija kompanija od Epla.
I svatićete da se trebate uozbiljiti.Šta smo dobili za Sejdić Finci.A uzeli ste nam pet godina života ove napaćene i dragocijene zemlje.
Sad ste izmislili potpise u Srajevu,Lideri i izabranici će da potpišu papire.
Kakavi ste vi naivci.Generalići.
Pa. Mi smo takve kao vi,kroz istoriju,nabijali na mali prst.Jer Na K nije bilo mjesta.Deset Velikih Carevina smo prometnuli.
Ništa potpisali nismo.Turci dans žale za nama pa snimaju Sulejmana Pičanstvenog,da ih želja mine.
Odakle vam optimizam ,Briselaši.
I.Agdjejepečat.
R. V.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Bosna i Hercegovina

Post by nenad 10 »

Smaras!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

:smt009 Zmijo, nemoj više molim te! Biću dobar, obećavam! Učlaniću se u snsd ako treba.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Doduše nije ovo štivo za tebe,ali šta tu mogu, ovo je politička tema.Bolje da ti pronađeš neku lakšu lektiru.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

O braćo moja mila! Znači li to da ćeš nastaviti da mučiš forumaše tekstovima onog maleckog vulgarnog čovječuljka?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol: Od kuda ti znaš šta muči forumaše,nisu svi forumaši ljubitelji Slika i Slikovnica, neki bi nešto i da pročitaju na forumu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Могуће је да си у праву. Можда постоје особе које воле читати вулгарности пуне граматичких грешака, изашле из пера малог човјеча. Малог растом, али великог умом. :roll:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

Ne dirajte u Zmiju!
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Ne diraj kucnu zmiju,
Ali ubij koja te ujede – da te zamijeni,
I morskim trnom ubodi mjesto ujeda...
Travom sto macka bira za ujed
Moj prijatelj krave lijeci,
A baja da mu vjeruju.
Zatvori oci da vise vidi,
I mumla sto mu na um padne:
„Kravo, budi zdrava,
Ako neces – crkni.“ :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

AMABASDORIMA
TREBA ODUZETI
SLOBODU GOVORA


A kad vidim, godinma unazad,kako radi PIK u BiH ,treba im oduzeti Slobodu Zbora.
Pošto nije moguće zabraniti Slobodu Medija.
Jer bi,onda,skočio svaki živi slobodnjak da ih brani.
Mada,što se tiče BiH,nisu krivi Ambasadori.
Krivi su Mediji.
Oni još žive u turskom vaktu.
Kogod naiđe Turskim Drumom,važan je i opasn.Bježi u šume.Oni hrabriji,bliži sokacima i čaršijama,uzmu interviju.
Bilo čiji ambasdor u bilo čijoj zemlji,važna je javna ličnost.Svaki od njih,pravih,pola je špijun,pola lobist,pola tajni diplomat,pola tihih radnik na saradnji dviju zemalja.A ništa od toga nije za javnost.
Samo u BiHiS Ambasador OPV i PKV.Oda po Vzduhu i Piša Kolonsku Vodu.

. Šta vi gospodine Ambasadore,mislite o Ambroziji.

.To je dobro pitanje,Evropa je široka demokratska zajednica država, nacija,ekonomija i Njemačke.I oni ne žele da u savom susjedstvu ima amabroziju.Mi smo posvećeni da se Ambrozija,i Rusi ,iskorijene iz našeg susjedstva.A da vi budete Naši.Dio porodice Evrope.
Tako je naka srajevska novina,Nikoljdan je,pa im nestalo tema,sačinila interviju sa njemačkim Amb Helbakom.
Ja, osobno i sobno.noćas nisam spavao.Umislio da će me imenovati za amabasadora BiHiS u Njemačkoj.I počeo sam da koncipiram govor u Bundestagu.Meni je malo interviju u SDZ.Pa pčnem.Mi, Bosna i Hrecegovina i cijelo neučlanjeno susjdstvo i komšiluk.ba,posvećeni smo da stvorimo ambijent da Njemačka čvrsto i blisko sarađuje sa Rusijom.Prošlost treba ostaviti iza sebe.I onako ste poslednji rat protiv Rusa izgubili.Aplauz zapeta ovacije.
Tu se trgnem.
Čak i ja svatam da ne smiješ upasti u grešku da drugim nacijama i državama držiš Proserice.
I Amb Helbak kaže.Od 2006 BiH je u apsolutnoj paralizi.
Neko mu je rekao da je te godine pobijedio Esnsde i Dodik u Genocidnoj Tvorevini.
Moj dragi Ambasadore.
Bosna i Hercegovina je Mrtva,Mrtva,od onog trenutka kad je Vaša zemlja odlučila da prizna Neovisnu Hrvatsku.
To je značilo smrtnu presudu Bosni i Hrecegovini.Jer.Tamo,tu u toj Hrvatskoj bilo je mnogo Srba,a ovdje,u BiH,mnogo Hrvata.Koubilo se za Klaonicu.O Bošnjacima,ratnim,sve najbolje.Sijeku glave pred političarima.Kako se bar njih ne stide.
Na vašem mjestu,dragi amabasadore,čutao bih i gledao bih kako prije da odem iz bih.
R. V.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Keyser Söze »

Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »



Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Drage Nedića, bivšeg direktora Kancelarije za veterinarstvo BiH i aktuelnog direktora Veterinarskog instituta "Dr Vaso Butozan" iz Banjaluke.
http://goo.gl/Icakwr
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Bosna i Hercegovina

Post by corkan »

Prejednik BiH g Ivanić je najurio bosance, Radnici krenuli iz Srebrenika prema Orašju
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

IVANIĆ:NAS TROJICA
TRUDIT ĆEMO SE DA
PRIVUČEMO BAREM
JEDNU OZBILJNU
INVESTICIJU ZA
ČETIRI GODINE


Treba odmah raspisati vanredne izbore za Predsjedništvo BiH.
Mada se ništa ne bi postiglo.
Samo se nadam da drugi čalnaovi ne bi davali ovakave izjave.
Vildana Oslobođenje nepopravljivi je novinarski optimist.Dok je na dvije strane sačinila interviju sa sarajevskim srpskim članom Predsjeništva.
A Ivanić iskoristio stoljnjak,sreća nije to više stolnjak Hrvoja Ištuka i Hasana Grabčanovića,za prostiranje svojih opštih političkih floskula i salveta koje je usvaršio u poslednje dvije decenije.I za primjerisanje kako je moguće opstati u politici tolike decenije a ne učiniti ništa konkretno.
Nakon ovog primjera,mogu da povjerujem da čovjek može da sjedi dvadeste godina u poljskom nužniku.A da iz nužnika ne zasmrdi.
Na kraju intervijua,pošto je Ivanić rekao Ja imam svoju viziju,gdje usjecate te Vizije,Sunce Vam Jebem,Optimistična Vildana usklikne Da čujemo.
A Ivanić naniže redenik proserica.
I pomne tu Jednu Stranu Investiciju za Četiri Godine.
Nešto kao Hajdelberg cement,Mital Stil i to.
To su ,dakle Promjene.
Kojima su nas,ovdje u Republici Srpskoj,ubijali pune dvije godine.

Prvo.Šta Predsjedništvo BiH ima sa Stranim Investcijama.
Drugo.Strane investicije su obična sintagma da se ne bi moralo reći Šarena Laža,Srbima,ili Fata Morgana,Bošnjacima.
Treće.O Stranim Investicijama odlučuje interes kapitala.A u ovakvim zemljama Eksploatacioni Interes Kapitala.A ne Nas Trojica.
Četvrto.Kad je u istoriji BH,ili ovo područje,imalo koristi od Stranaih Inavesticaija.D ane idem do Ahdname.Da spomenem austrugarski Šip.a.d.
Predsjedništvo BiH ,kao i Savjet Ministara,nebitna su tijela za tako ozbiljne poslove, kao što je integracija ovog prostora u evropsku ekonomiju.
Ali svejdno,trebalo bi da znaju da je neki sadist proglasio Naseobinu Državm.I da ona pod sobom ima neke ljude.Da je zadataka svake Države,MJJ,da prvo vjeruje u svoje ljude i da njima da šansu.A ne Velikim Stranim Investicaijama.
To je politika kojoj se treba okenuti.To je jedina dugorčna politika koja je moguće.

A te proserice po Oslobođenju,pred novu godinu,nisu ni za Interni Informator Pedepea.Inače Velike Pratije.
I VIzije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

corkan wrote:Prejednik BiH g Ivanić je najurio bosance, Radnici krenuli iz Srebrenika prema Orašju
Krenuli na put AVNOJ a,Igmanski Mraš ,Stazama Revolucije ili Stazama Lutajuće Savjesti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Bosna i Hercegovina

Post by corkan »

Ivanić ima sada ponovo šansu da se dokaže mogao bi prodat ovu Bobar Banku za jednu marku stranom investitoru Todotiću!!!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Баш ме интересује хоће ли Иванић сада вратити Шкрбу из БГ-а. Биће оно, врана врани очи не вади!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Jašta će.Enoga poslao mu novogodišnju čestitku i obišao ga u Beogradu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Bosna i Hercegovina

Post by nenad 10 »

Kum Skrba 1,2,3

Post Reply