Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Post by seha »

Kriv sam sto sam ucestvovao u zbrci na Shekijevoj temi,izvini Sheki.Otvorio sam ovu da bih mogao dalje diskutovati sa ostalima o dobroj i losoj strani drzave nam Bosne i Hercegovine.Kaze Ivancho kako su Srbi barijera izmedju radikalnog islama i kriscanstva,kako oni koce muslimane u klanju i ubijanju te neda svijet takvim krvolocima drzavu,a drzava vec postoji,smijesan neki ovaj Ivancho.A nesto se pitam sto se priznade Hrvatska a onakve zlocine pocinise Hrvati nad Srbima i ostalim neistomisljenicima,sto se priznade Njemacka a onakva okrutna i djavolska bila,nema na koga nije udarila,sto ce se Kosovo odvojiti i biti priznato kad znamo kakvi su Albanci ,a vidi cuda i oni Muslimani.Najveca misterija svega toga je sto znamo da je Kosovo u Srbiji,da je kolijevka srpstva a eto opet ide u nepovrat,i onda meni Che i Ivancho pametuju o nevjerovatnosti postojanja drzave Bosne i Hercegovine,ona postoji i postojace za vijeke vjekova,i Srpska i Hrvatska i Muslimanska a vi separatisti cete vjerovatno potraziti neki novi brlog u kome vjerovatno nece biti puno istomisljenika...

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

drzave nam Bosne i Hercegovine
Mislim da si se pogresno izrazio. Kao prvo rekao si da si jugosloven koji ne priznaje novostvorene drzave, a kao drugo to "nam" ne ide uz zivot u australiji ili sad ili gdje si vec.
drzava vec postoji,
niko nije ni rekao da ne postoji samo sam rekao da je to zajednicka drzava a ne muslimanska, i to vec jednom ti i takvi kao ti morate da svatite da bosna ne moze biti bosna bez REPUBLIKE SRPSKE. Ako ne bude REPUBLIKE SRPSKE nema ni bosne. Sve jasno.

onda meni Che i Ivancho pametuju o nevjerovatnosti postojanja drzave Bosne i Hercegovine
Po treci put seha, junacino bosanska, drzava bih postoji i priznata je u svijetu ali samo kao drzava koja se sastoji iz pederacije bih i REPUBLIKE SRPSKE.
a vi separatisti cete vjerovatno potraziti neki novi brlog u kome vjerovatno nece biti puno istomisljenika
ne mi separatisti cemo da bjezimo iz nje negdje u sad ili australiju.

u sustini najlakse je zivjeti negdje na drugoj strani svijeta i pricati o bih politici i uopste o stanju ovdje na pustom balkanu, a o tome nemati pojma.
druze seha jedno je cuti vijesti na medijima, a drugo osjetiti na svojoj kozi.


Pozdrav.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Franz »

seha wrote:i onda meni Che i Ivancho pametuju o nevjerovatnosti postojanja drzave Bosne i Hercegovine,ona postoji i postojace za vijeke vjekova,i Srpska i Hrvatska i Muslimanska
A musliman mi sa arapskog poluostrva (kolijevka islama) za vrijeme boravka tamo kaze, citiracu: "The muslims in Bosnia have not experienced the right islam, are they are able to look themselves in the mirror?"(oni kod vas u Bosni vidjeli nisu islama, da li uopste imaju ogledala kuci?)"
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

E SEHA,POSTAJES RADIKALAN KO ABU HAMZA!
EVO KOPIRAM POSTOVE SA ONE TEME,OCITO NISI UTVRDIO GRADIVO! :wink:

Ja ne mrzim Bosnu!Bosna bila srpska vazda,ako Bog da i ostace.
Ali ne volim brate ovu federaciju/pederaciju,ustase se povampirile,opet bi nas klali ko 41/45,i uspjeli bi ponovo,samo da nemadosmo naoruzanje i da sjecanja nisu bila svjeza!
Kakva zajednicka drzava samoubico?Ni slucajno! Ali ne smijemo poistovjecivati rijec Bosna sa muslimanima,ili nekakvim bosnjacima...
Odrekli su se nase srbende,odnosno izrodi srpski Bosne 93.,pa muslimani dobise srpsku zastavu,srpsku kulturu,srpski jezik,srpsku istoriju...samo vjeru sotonsku zadrzase!
Seha,BiH jeste priznata kao drzava,ali kada i ko ju je priznao!!!!Gdje su Srbi koji nisu htjeli iz Juge?Referendum bez Srba,uplitanje Njemacke,izazivanje rata i sataniziranje samo srba...znas,skoro je to bilo!
Pozdrav brate!

seha (citat):
Che,de malo ohladi sa tvojim srpstvom,dosadan si,stalno jednu te istu glupost valjas.Srbi moji mili,da ste vi srbi to vi najbolje znate a bogami to dobro znamo i mi muslimani.Nemate potrebe da objasnjavate nesto sto smo svi skupa ucili u skoli iz predmeta zvanog Istorija,Historija ili Povijest,kad moram da budem malo sarkastican...Moje misljenje,ustvari ono sto sam naucen,je da ste dio bosanskog naroda,zvani srbi koji zivite sa druga dva bosanska naroda zvana hrvati i muslimani,jasno ko dan,zar ne?Banja Luka,Sarajevo i Mostar su gradovi BiH gdje zive sve tri naroda skupa sa ostalima,kako je drzava Bosna entitetski podijeljena tako i ova tri grada vrijede za pijadestale vecinskih nacionaliteta koji zive u njima.Dakle sta to nakon teskog rata i svih poslijeratnih nacionalnih spekulacija treba da misle ova tri podijeljena naroda nego da se mrze i da nastavljaju agoniju vjestacki napravljene turbo mrznje.A vidite to je najlakse odrzavati kada se narod separatise i dok anarhisticke nacional-sovinisticke svinje vladaju tim podijeljenim sredinama,na sve tri strane gospodo moja.Pa vidite vi to srbadijo moja,samo ko i moji muslimani,vidite samo druge a ne vidite sebe,otvorite oci dok je sunca jos,kasno ce bit kad se smrkne za svagda...



SEHA,BRATE,JA TE NE RAZLIKUJEM OD BILO KOG DRUGOG COVJEKA,MILIJI SU MI SVI BOSANCI NEGO NEKI TAMO PIROCANAC,TI NAM VODE NE BI DALI DA SE NAPIJEMO...AL NECEMO O TOME!

Srbi moji mili,da ste vi srbi to vi najbolje znate a bogami to dobro znamo i mi muslimani.
HEHEE,ZNAM DA ZNATE KO STE I STA STE

SEHA,UCILI SMO ISTU HISTORIJU,ALI SAD MUSLIMANI IMAJU NOVU KOJA SE POSVE RAZLIKUJE OD DOJUCERASNJE.IMAJU I SVOJE HISTORIOGRAFE,SVOJU GRAMATIKU BOSANSKOG JEZIKA,SVOJU HISTORIJU KOJA KAZE DA SU PRABOSNJACI GRADILI PIRAMIDE U EGIPTU,DA SU SVI BOSANCI BILI NEKI TAMO BOGUMILI TE MASOVNO SVI U JEDNOM DANU NA BILINOM POLJU PRIMILI ISLAM,DA KOTROMANICI NISU PISALI CIRILICOM,VEC BOSANCICOM,BOSANSKOM CIRILICOM...DA SU BILI BOSNJACI A NE SRBI...

MI NISMO BOSANSKI NAROD ZVANI SRBI,MI SMO SRBI KOJI ZIVE U BOSNI,STAROJ SRPSKOJ DRZAVI,GOVORIMO SRPSKI JEZIK SA IJEKAVSKIM IZGOVOROM,NAJCISTIJIM I NAJORIGINALNIJIM OD SVIH,IMAMO SVOJU ISTORIJU OVDJE KOJA SEZE DAVNO PRIJE POJAVE MUSLIMANA...I NIJE TO SRBOVANJE,TO SU CINJENICE!


Pa vidite vi to srbadijo moja,samo ko i moji muslimani,vidite samo druge a ne vidite sebe,otvorite oci dok je sunca jos,kasno ce bit kad se smrkne za svagda...[/quote]

OSTAJTE OVDJE,JER SUNCE TUDJEG NEBA NECE VAS GRIJATI....
VRIJEME,NIJE TAKO....
PJESMU JE SANTIC POSVETIO SVIM MUSLIMANIMA IZ BOSNE,IDE OVAKO!

OSTAJTE OVDJE...
Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat k'o što ovo grije;
Gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke k'o će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Ko pusta grana kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat’te se njojzi u naručja sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvjetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratski ruku steže –
U tuđem svijetu za vas pelin cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat k'o što ovo grije, –
Gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...

Aleksa Šantić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Naravno da je tako Franjo,nikakve veze mi sa tim arapima nemamo,uzalud nas poredite s njima kad vama to odgovara.Evo u ovome slucaju tebi odgovara naziv musliman u tebi poznate svrhe,kako si smijesan Franjo,djecace sa predgradja,znas ti i bolje de se malo potrudi...Zaboravio si da su Muslimani priznati kao,,nacija,,1974-e a kao vjera su egzistirali jos od Turskih vremena,ja pricam o Muslimanima kao naciji te time pobijam tvoj pakosni osvrt na moje pominjanje moga identiteta...znas li mozda ko si ti,jesi li siguran u sve te price koje ti pricaju,ha?

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA........................................AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA..................AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA......................AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA..................................AAAAAAAAAAAAAAA...................................AAAAAAAAAAAAAAAAAA..................FRANJO,DJECACE IZ PREDGRADJA....HAHAHAHAAAAA.......................................... :smt044

SEHA,JESI LI TI MUSLIMAN,BOSNJAK,BOSANAC,JUGOSLOVEN,SRBIN MUHAMEDANSKE VJERE...SAM SEBE KOMPROMITUJES...DE ODLUCI SE VEC JEDNOM!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Hehe...da tebe djecak iz predgradja nesto priupita: "jesu problemi zdravstvene, finansijske ili sexualne prirode, jesu te pritisle tako teske tegobe kad otvaras ovako visokointeligentne teme?"

I evo porucuje ti lik do mene "nema bez trcanja nista" :lol:

Preporucuje ti da iskopas negdje Narcisa Farukovog i osnujete bend "50pfening"...zasvirate vrshnjacima svojim, red harmonike red alkohola, ubacite koju rimu da budete u fazonu i veselju vasem nece biti kraja! :smt030 :smt034 :smt033 :smt005
Its too late to change events
Its time to face the consequence

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bosna i Hercegovina je drzava tri ravnopravna naroda;Srba,Hrvata i Muslimana!!!Che ne zbunjuj ljude ,ti si se tako puno ilupeto o tome ko si i sta si da di niko nije ravan,ali eto da ti odgovorim,da ne budem nekulturan i jalov kao ti.Ja sam Jugoslaven,Bosanac i Musliman iz bivse Jugoslavije,sadasnje Bosne i Hercegovine koji momentalno zivi u Americi i vidi slucaja imam Americko drzavljanstvo.Ne pada mi na pamet da budem toliki patriota bilo koje od struja koje navedoh da pripadam pa da se vratim dole te da budem zatrovan kao i ti druze Che,neka mene ovdje nista mi ne fali...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

:smt091

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ne razumijem vase nastojanje za kobojage "zajednicku silovitu bla bla" a mrzite sve sto je srbsko...Mislis zaista da ce Srbi nekad prihvatiti tu drzavu, da ce pricati izmisljeni bosanski jezik; da ce prijeci preko svega i zaboravit svoja nacionalna obiljezja....
hoce, al maunu...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

ЖИВЈЕЛА
РЕПУБЛИКА СРПСКА
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Njegovan wrote:ЖИВЈЕЛА
РЕПУБЛИКА СРПСКА
:smt023 :smt006 :smt058

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Ne razumijem vase nastojanje za kobojage "zajednicku silovitu bla bla" a mrzite sve sto je srbsko...
Ne verujem da moji prsti ovo kucaju,ali SiS je pogodio u srž problema :lol: .Neko bi još i poverovao onom licemerima iz Sarajeva da njihov put do stabilne BIH ne vodi preko uništenja ili nestanka Srba u Bosni.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:Bosna i Hercegovina je drzava tri ravnopravna naroda;Srba,Hrvata i Muslimana!!!Che ne zbunjuj ljude ,ti si se tako puno ilupeto o tome ko si i sta si da di niko nije ravan,ali eto da ti odgovorim,da ne budem nekulturan i jalov kao ti.Ja sam Jugoslaven,Bosanac i Musliman iz bivse Jugoslavije,sadasnje Bosne i Hercegovine koji momentalno zivi u Americi i vidi slucaja imam Americko drzavljanstvo.Ne pada mi na pamet da budem toliki patriota bilo koje od struja koje navedoh da pripadam pa da se vratim dole te da budem zatrovan kao i ti druze Che,neka mene ovdje nista mi ne fali...
JA NEBI DA SE MJESAM AL MORAM :D AMERICKO DRZAVLJANSTVO I NJIHOV PASOS SU NULA; TU U NJIH NISTA NEMOZES DA PROMJENIS ;NI DATUM RODJENJA NI ZEMLJU ;NI GRAD; DOK JE NAS BOSANSKI (puj,puj,puj) :D VAS BOSANSKI ; FLEKSIBILAN; MOZES DA SE RODIS U IRAKU A DA TI PISE DA SI SA BAS CARSIJE; MOZES DA MJENJAS GODINU I DAN RODJENJA; IME OCA I MAJKE; JEDNOSTAVNO BiH DRZAVLJANIN AKO SI PRAVI MUSLIMAN MOZES DA BUDES CAK I AKO NEZNAS NAS (VAS) JEZIK. :lol:
A OVO 3 RAVNOPRAVNA NARODA :D MI ZVUCI SMJESNO; RAVNOPRAVNI HRVATI KOJI SU SA 19 % SISLI NA 3 %( sa tendencijom daljeg opadanja) I PROSJEKOM STAROSTI OD 60 GODINA; NJIH STE VEC ISTRIJEBILI I USKORO CE BITI SAMO FEDERACIJA MUSLIMANA; O SRBIMA JE TESKO DA SE PRICA; STO TI GOD REKNEM NECES VJEROVATI; ALI MUSLIMANI IDU NA DUGOROCNO ALI SIGURNO UNISTENJE SRBA BAR KAO NARODA; DA NIJE BILO OTPORA PROSLI BI KAO SRBI U HRVATSKOJ ;DANAS SIGURNO NEBI BILI NAROD ;MOZDA CAK NI NARODNOST; VEC NEKA GRUPACIJA. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

lisnato_testo wrote:Neko bi još i poverovao onom licemerima iz Sarajeva da njihov put do stabilne BIH ne vodi preko uništenja ili nestanka Srba u Bosni.
Ko drugom jamu kopa ,,fizički je radnik,, kaže jedna stara Kineska poslovica ... :lol:

...EBENA tema i mogli bi tri dana ,,balaviti,, i mislim bez obzira na razno razne dokaze i teorije svi bi ostali pri svojim tezama i stavovima ... u ovoj priči ne preovladava razum i objektivnost ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nece biti, nece - Hrvatska ni Turska
vec je ovo nasa, Republika Srbska

:twisted: :twisted: :D

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

SiS,nešto si mi prebledeo i dobio koju kilu:)
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Pa jbg, znas ove slave.. Januar cuda cini.. a ne mogu odoljeti mirisu prasica, mljac mljac...
Nego, da se vratimo temi:
Koje sredstva ti koristis za uzgajanje kopriva???
Ja pokusah sa toxinima, al nece pa nece...

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

Ja nepriznajem Bosnu i Herzegovinu kao svoju drzavu. Iz tih razloga, jer je muslimani iz Sarajeva predstavljaju kao svoju "muslimansku" drzavu.

Recimo, kad je u pitanju sport. Navijaci BiH nose na stadione obelezje Turske, arabije, Mjesec i Zvezdu. I zato se zalazem za samostalnu Republiku Srpsku, da konacno dobijemo svoj pravi identitet. :wink: :wink: :wink:
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

* Banja Luka
* Bijeljina
* Prijedor
* Trebinje
* Doboj
* Foča
* Gradiška
* Mrkonjić Grad
* Bileća
* Derventa
* Bosanska Dubica
* Kneževo (Skender Vakuf)

E ovaku zemlju volim ja
:D :D
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Zaboravio si Modricu i Teslic,ali svaka cast to je sto ti volis,to si sto si,sta drugo moze biti salcn nego Srbin do kosti...

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

salcn wrote:* Banja Luka
* Bijeljina
* Prijedor
* Trebinje
* Doboj
* Foča
* Gradiška
* Mrkonjić Grad
* Bileća
* Derventa
* Bosanska Dubica
* Kneževo (Skender Vakuf)

E ovaku zemlju volim ja
:D :D

To Salcn Srbineeeee...... Svaka ti cast!!!

Srbi imaju vise od 63% katastarskog vlastistva u BiH, sto ponovo dokazuje, da je to stara srpska zemlja!!!
Last edited by Drekavac on 31.01.2008. 19:11, edited 3 times in total.
KOSOVO JE SRBIJA!!!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:biti salcn nego Srbin do kosti...
Па, нормално. А шта би требао бити? :lol:
Image

User avatar
Casper
Posts: 222
Joined: 29.01.2008. 14:09
Location: RS

Post by Casper »

Zasto ne bi mogli u ovaku drzavu:

Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sta ako spadne sa ormana nesto tesko pa slomi onaj dio sto visi sa strane?!?!
Previse je rizicno...

Post Reply