Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

seha wrote:. Zmija, Svraka, Grlica.
To su samo tri životinjke, dvje lete jedna gmiže :smt005
просвјета wrote:Не због вјере, пријатељу, не... но због гордости...
Gordost je ljudska osobina :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Seha, prica ti jeste miroljubiva, ali je suplja.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Danas je najbitnije svrako upravo to što si zapazio - MIROLJUBIVOST ....
Da ne duljim , imam jedno praktično pitanje;
živim na nekakvoj zamišljenoj liniji razgraničenja između dva entiteta. Na jednakoj udaljenosti od mjesta stanovanja nalaze se dvije gimnazije. Jedna je naša u I. Sarajevu, smještena u bivšu kasarnu , nema ni fiskulturnu salu već 20. godina (bilo je nekih improvizacija ali su sve propale) , zgrada je dotrajala , skučena i mračnih hodnika.Čak su u istoj zgradi smještena dva SŠC.
Druga gimnazija nalazi se na Dobrinji u FBiH - Peta gimnazija. Zgrada je nova novcata , učionice su bogato opremljene svima nastavnima pomagalima , svjetla je, ima salu, lijep ulaz sa visokom ogradom ...
U koju od ove dvije gimnazije bi upisao dijete?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote: U koju od ove dvije gimnazije bi upisao dijete?
Ni u jednu,daleko je Sarajevo otabace mi se djeca. :D

A Sehu ne razumije svako, ali onaj ko razumije i ko ga zna,zna i da ima nesto u ovim rijecima,ko smo i sta smo bolje da ne istrazujemo jer ko zna ko bi na kraju bio Turcin a ko Srbin ili Hrvat,u sustini je najbitnije da smo ljudi.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

grlice ovaj put se ne slazem sa tobom!Upisala bih djecu tamo gdje pripadaju,bez obzira na okolnosti...Sad ja pitam tebe.
Zivis u mjestu u kojem nemas nista,ali tu je narod kojem pripadas,a rodjena si u mjestu koje je uglavnom naseljeno vehabijama i ukoliko imas zensko dijete ona bi se vjerovatno udala za nekog vehabiju,ali u tom mjestu imas sve tu ti je prakticno dom.Gdje bi se odlucila da zivis???
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Pitanje je hipotetičko , nisam se izjasnila šta bih ja , samo sam postavila jednu nedoumicu. Ne sumnjam vještice da bi većina odgovorili kao ti ALI evo pojednostaviću ;
da li bi poslala dijete na Pale na fakultet ili u Sarajevo? JA bih vještice poslala svoje dijete u Sarajevo na fakultet. S jedne strane "ogriješila " bi se o srpstvo a moje dijete bi za tu "grešku" dobilo bolje i naprednije obrazovanje, npr.
Gimnaziju sam namjerno spomenula jer to doba (tinejdžersko) je opasno i nepredvidivo. Poenta moje priče jeste --zašto praviti zidove , zašto uskratiti djeci zbog straha ili mržnje bolje obrazovanje ( ne omalovažavam naše visoko obrazovanje ) ali pokušavam približiti koji su nam to povodi da djecu ne uputimo na bolje , raznovrsnije -- sa većim mogućnostima izbora budućeg zanimanja.
Često viđam te gimnazijalce u trolejbusu , nisam primjetila "vehabijske " crte i ponašanje. Postoje npr. i katoličke škole u obliku internata -tu se pored obrazovanja veliki akcenat stavlja na vaspitanje , naše školstvo (ovako kakvo je sad ) tešku će dosegnuti taj odgojno - vaspitni sistem kakav je u takvim školama. Te škole pohađaju i djeca koja nisu katolici --to je stvar izbora i roditelja.
Ja sam vještice kao i ti u ratu završila osnovnu a u opštem rasulu (izbjeglištvo -raseljenost) srednju.Mnogo toga smo propustile , čak toliko da nam te šškole danas zapravo ničemu i ne vrijede , slabo ko radi ono za šta se školovao .
Želim da kažem da ni zbog kakvih predrasuda ne bi h mogla djeci uskratiti što bolje obrazovanje , prosto jer mi je žao sebe što sam mnogo toga propustila zbog usijanih glava koje su vodile politiku mržnje .
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

Ne strepim ja hocu li se ogrijesiti o "srpstvo".Jesi li sigurna da srpska djeca imaju iste uslove za skolovanje u federaciji kao ih imaju ovdje?Ne zelim ignorisati sve sto se desilo i praviti se da je sve kao prije.Ne osjecam tako i nikad necu!Ne zamjeri mi to,mozda i nisam iu pravu ali boricu se svim silama da se moja djeca nikad ne pomijesaju sa muslimanima.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Vjestice znas kako to uvjek biva,ono od cega strahujes i protiv cega se boris,to te uvjek snadje.To ti je kao kad covjek hoce samo musko djete,e bas taj dobije sve kceri.Nedaj boze da te snadje takvo nesto protiv cega se kao sto rece svim silama boris,ali nikad ne reci nikad,ne mozemo sebi da sudimo a kamo li svojoj djeci.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

Jezik pregrizao!
Kazem boricu se,ali ko zna sta me moze snaci u zivotu i bas zbog tog necu izazivati sudbinu.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

A sta da ti dijete dobije stipendju za Harvard? A tamo masa muslimana, od directora za bezbjednost(nas covjek iz Prnjavora, musliman, ph.dr.) preko profesora i studenata. Bil i tad bila nesrecna, vestice?
Srebrena Krila

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

Iskreno neznam sta bih!!!I nisam rekla da bih bila nesrecna,samo smatram da se ne trebamo mijesati.Kad bi se desilo da moj sin ozeni muslimanku prihvatila bih je i ne bi joj branila da u mojoj kuci klanja,nosi dimije...ali morala bi i ona postovati moje svetce.Zato sam rekla da se ne trebamo mijesati.Ako smo nekad i bili isti narod sad definitivno nismo i jezim se od takvih izjava.Vrlo postujem sve vjere i ne vrijedjam nikoga,ali znam ko sam,i sta ne zelim.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Brakate babe i žabe,u BiH nisu problemi njihovi narodi ,Muslimani Srbi i Hrvati,već do krvi konfrontirane politike u ieme tih naroda,politike koja je nametnuta prije svega s vana, zarad neki tuđih interesa,prije svega,a bosanska raja je obični prolčjev,koji prati velika varenja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

Nisi u pravu,ne brkam ja nista!Kakve veze ima politika sa stvarima o kojima sam pisala.kad smo se toliko voljeli i postovali kako smo onda dozvolili da nam se desi sve sto se desilo?Kako je mogao komsija da puca na komsiju?kako je mogao komsija da otima kucu od komsije?Kako su mjesoviti bracni parovi koji su i djecu imali mogli da ubijaju jedni druge?Mozda nam je rat nametnut,ali cini mi se da je narod jedva docekao da zapuca na komsiju.Sa ili bez politike mi prosto nikad necemo biti isti,a da smo to ranije shvatili i malo poradili na postovanju drugih naroda mozda bismo izbjegli strahote koje smo dozivjeli.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Sve je danas politika moja vještice,manje više,ja se s tobom slažem da su nas strani zavojevač, evo da upotrijebim ovu pomalo zaboravljenu floskulu,zgrabili tamo gdje smo odvajkada kroz istoriju bili najtanji, a to je nacija i vjera,koju smo za vrijem bratstva i jedinstva,samo za rad naših kratokorčnih ličnih interesa bili malo potisnuli u stranu,a kad je došlo vrijeme da se zapuca na komšiju, brata Muslimana ili brata Srbina,kao i brata Hrvata,jedva su to neki dočeklai,kako bi zgrabili nešto što im nikad nije pripadalo,tako da ti strani zavojvači su vrlo dobro proučili naše mentalitete,pa i našu istorisku zbilju,koju su samo u datom momentu iskoristili za svoje interese.
Mnogo toga je bilo lažno u svima nama,u ostalom ko što je to i dansa,kad nas sve trese kriza idntiteta,kad živimo u sopstvenom strahu od sami sebe ,a kamao li u odnosu na druge i drugačije.
Možda mi svi trebamo da malo izživimo sami sebe,jedni pored drugih, u našim različitostima,pa bi možda jednog dana svatili, da akao baš nismo isti, jesmo jedni drugima bar slični.
Nisu narodi jedni drugima palili kuće,to su radili u ime njihovo oni koji nikad kuće nisu gradili,to su radili najmanici zla, koji su jedva dočekali da rat započne,pa su stradali mnogi nevini ljudi iz svih naroda i narodnosti, biše nam zajedničke države.
U ratu je isto gorjela, kako srpska, tako i muslimnska i hrvatska kuća,isto je plakala i majka srpska i majka muslimanska, kao i majka hrvatska,jer majka ja majka ,a susza je suza ma iz čijeg oka, otrgla se.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

Uvijek je se gledalo da se ne mijesa. Znam to vrlo dobro. I ne samo, kako neki kazu, po selima, vec i u samoj carsiji, i te kako. Ali poltika nije dala da se ta averzija, jednih prema drugima, pretvori u mrznju i pokolj. Dakle, sve je politika.
Srebrena Krila

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Koridor92 »

KAMIKAZA wrote:Bas zato ja i govorim ovo sve,jer nas narod nije nepismen ni zatucan,mi smo pismeniji od nijemaca,mi smo za njih kulturu izumili,nase skolstvo je na zavidnom nivou,kod nas ne postoje nepismeni,dok ih svabe imaju preko 10%,takvom narodu kao sto je nas,nebi trebalo da se moze podvaliti,ali eto i to je moguce.
:smt023 :smt023 :smt023
seha wrote:Svaka pametna, lagana, pismena prca pje vode. Sve tvrdnje imaju istine i neistne u sebi. A svaki covjek navlaci vodu na svoj mlin. Zmija, Svraka, Grlica... svi ste u pravu a i niste. Fol i jeste u tome sto vi mslite da smo m ustvari vi, a mi misliimo da ste vii ustvari mii. I kad covjek procita ovu moju zadnju recenicu, i nemoze skontati nsta drugo vec da mi jesmo jedan narod. Jedan narod, od pamtivjeka sto se kao nesto razlikovao, bitke vodio, krv se prolivala... a sto? Zbog jebene vjere, Vjere koja je zamrsila konce i istoriju do te mjere, da mi neznamo vise nista drugo do otpajanja, mrznje, laganja jedni na druge i ostale tabule raze. Provjerom krvi, nas stotinu, n.p.r. iz Prnjavorske opstine, vidjeli bi da smo oko 70% iiste krvi(haplogrupe), neslovenske. I sad, mozda bas ja necu bit u toj grupi, vec cu bit u onih 30% slavena,a ja musliman. Dakle, drke drake do bljuvesa. Kako god sam ja turcin, zato sto ostase moji djedovi turcii, poslije odlaska onih pravih Turaka, hiljade je turaka sa srpskim i hrvatskim imenima, ciji su djedovi po odlasku, opet onih pravih Turcina, vratili se, ili samo po prvi puta uzeli pravoslavnu il katolcku vjeru i onda tako , kasnje postali Srbi i Hrvati. Mrka nam je kapa!
e, da vidimo malo šta se ovdje i o čemu piše.
kako vidim, uključili se i braća turci u priču o pomirenju i izjednačavanju. o nipodaštavanju i minimaliziranju.
Mi i vi, kako napisa, nismo niti ćemo ikada biti jedan narod. znam da je to ne samo vaša, nego i ostalih poganih naroda i kako zmilkan napisa "zavojevača", da pokuša Srpski narod i nacion asimilirati u svoju etničku skupinu, ali evo već blizu dva milenijuma vam to ne polazi za rukom! naša vjera Pravoslavna ne dozvoljava nasilna pokrštavanja i prevođenja u nju na silu, kao što to čine katolička i muslimanska! istorija nam govori o najkrvavijim masakrima i genocidima vršenim u ime pape i vatikana, kako na prostorima Evrope i Azije, tako isto i na tlu oba Američka kontinenta i dijela Afrike. svjedoci i sadašnjih vremena, gdje od postanka muhamedanske vjere pripadnici iste vrše nezapamćenje i stravične zločine nad pripadnicima, kako ih oni nazivaju "nevjernika" u ime alaha. prisjetimo se događaja, koji se zbiše u samo zadnjih 100 godina na Balkanskom poluostrvu. ko je počinio najveći broj zločina i u čije ime??? da li ti šeha želiš da izjednačiš Srbe sa balijama i ustašama? da li želiš da svi mi priznamo i kažemo, ok bilo je to što je bilo, puj pike i demo dalje, jer zaboga, mi smo svi isto?
Bosna i hercegovina Srpska zemlja, okupirana od strane Austrougarske monarhije 1908. god. 70% stanovništa čine Srbi Pravoslavne vjeroispovijesti, 30 % ostali. ali 90% stavništva tadašnje BiH želi nezavisnost i prirodno pripajanje matici Srbiji. šta se dešava, ubistvom onog psa ferde, počinje WWI i trećina Srpske populacije biva ubijena! WWII ustaše pobiše 700 000 Srba u jasenovcu, na najmonstruozniji način, plus ostala stratišta koja u onoj jeb.noj jugaslaviji niko nije smjeo pomenuti. 90. godine, ponovo se vežu zastave muslimansko-hrvatske, nabavlja se oruzje preko mađarske, italije i ostalih i uz pomoć arapskih država, počinje još jedna orgija.
ovaj mali čas iz istorije, sam održao čisto zbog publike, jer znam da ti ovo znaš, možda čak i bolje nego ja. provjerom krvi, ko zna šta bi se ustanovilo? ali opet pitanje, šta bi ti uradio, kada bi te Bil Gejts pozvao i rekao, da su otkrili, da si ti njegovo dijete i naslednik njegove imperije, da li bi povjerovao u tu priču, jer on sigurno nije Sloven, a bogami ni turčin! 500 godina, turčin je harao i palio ove prostore, otimao djecu iz naručja Srpskih majki, silovao i ubijao kćeri. zašto se tada niko ne nađe da se zapita, zbog čega se to radi, jer svi smo mi samo ljudi i svi smo isti???
ustaše vade oči i takmiče se ko može više da izvadi za jedan dan, pa se opet niko ne nađe da se zapita, zbog čega to čine, pa zar nismo svi ljudi i zar nismo svi isti?
gdje završiše odsječene glave pripadnika Srpskog naroda u ovom zadnjem ratu?? odnesoše ih tvojima u iran. pa se niko tada ne zapita, zbog čega se to radi i u čije ime, pa zar nismo svi ljudi i zar nismo svi mi isti narod?
šta ćeš reći majkama, gdje su im sinovi, šta ćeš reći braći i sestrama, gdje nestadoše njihovi najmiliji? šta ćeš reći djeci, ko im pobi očeve, čije kosti danas nakon 20 godina, ne mogu naći? rijetki su oni "srećnici" koji barem sahraniše zemne ostatke, da im mogu doći i pokloniti se njihovim sjenima, svijeću upaliti za pokoj.

zbog toga i zbog takvih stvari, nama svima u amanet, nije dozvoljeno izjednačavanje sa vama niti sa bilo kojim drugim narodima. dokle god se i zadnja kap uzalud prolivene Srpske krvi ne osveti i ne posveti, nema pomirenja i suživota!!!
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Koridor92 »

grlica wrote:Danas je najbitnije svrako upravo to što si zapazio - MIROLJUBIVOST ....
Da ne duljim , imam jedno praktično pitanje;
živim na nekakvoj zamišljenoj liniji razgraničenja između dva entiteta. Na jednakoj udaljenosti od mjesta stanovanja nalaze se dvije gimnazije. Jedna je naša u I. Sarajevu, smještena u bivšu kasarnu , nema ni fiskulturnu salu već 20. godina (bilo je nekih improvizacija ali su sve propale) , zgrada je dotrajala , skučena i mračnih hodnika.Čak su u istoj zgradi smještena dva SŠC.
Druga gimnazija nalazi se na Dobrinji u FBiH - Peta gimnazija. Zgrada je nova novcata , učionice su bogato opremljene svima nastavnima pomagalima , svjetla je, ima salu, lijep ulaz sa visokom ogradom ...
U koju od ove dvije gimnazije bi upisao dijete?
katolička crkva pomaže pripadnike svoje vjere, koji su slabijeg materijalnog stanja, raznim paketima pomoći, novčanim sredstvima, pomoći pri školovanju, pomoći pri odlasku iz zemlje (BiH) u druge zemlje na privremeni rad (Italija, Njemačka, Švicarska) - Pravoslavna crkva za razliku od katoličke, veoma malo pomaže, najviše u tom dijelu oko humanitarnih paketa pomoći, ali baš životno ugroženim!

muslimani-vehabije daju muškarcima 400 KM, a ženama 200 KM mjesečno,da propagiraju vehabizam, odnosno, da oblačenjem po njihovom običaju to čine. -Pravoslavna to ne čini!

jevreji, priča za sebe, samo nađi sponu da si pripadnik jevreja i reci što želiš i gdje želiš da ideš! Pravoslavna crkva to ne čini!

u koju bi ti crkvu išla???
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Koridor92 »

VJESTICA wrote:Ne strepim ja hocu li se ogrijesiti o "srpstvo".Jesi li sigurna da srpska djeca imaju iste uslove za skolovanje u federaciji kao ih imaju ovdje?Ne zelim ignorisati sve sto se desilo i praviti se da je sve kao prije.Ne osjecam tako i nikad necu!Ne zamjeri mi to,mozda i nisam iu pravu ali boricu se svim silama da se moja djeca nikad ne pomijesaju sa muslimanima.
:smt023 :smt023 :smt023
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Koridor malo si strog,nije ni nama mane,svi smo mi jednako krivi i svi smo mi jednako patili,neko negdje vise neko negdje manje,ali mislim da je pogresno siriti mrznju dalje na nasa pokoljenja,dovoljno je sto se mi mrzimo i sto su nam se predci mrzili,vrijeme je da se zivi,ako ne mozemo skupa ,a ono bar jedni pored drugih.
Seha,niko nama nije branio da se druzimo ili zabavljamo,pa i zenimo jedni sa drugima,bilo je svega,vazan je karakter covjeka,a ne vjera,vazan je pristup svemu,jer ako volis svoju vjeru,postovat ces i tudju.Ni jedna vjera ne nalaze da ubijas druge,ni da ih mrzis,vec bas obrnuto,sve propagiraju mir i toleranciju,to sto danas neki novi vjernici sve to tumace na svoj nacin,to je iz licnih interesa,ali da je po Bibliji i Kuranu ,nikad se nebi ubijali.
Vjestice,nije pravi covjek odbacio ni zenu ni djecu jer su druge vjere ili iz mjesanog braka,odbacila je fukara koja nije nikad ni voljela ni postovala,ni zenu ni djecu.
Onaj ko se odluci za mjesani brak,mora da se odluci i za toleranciju,mjesani brakovi koje ja poznajem ,a ima ih puno,kao i moj :D su u stvari puni tolerancije,nekad i kad bi nesto rekao ili pomislio ,onda to ne uradis jer postujes partnera,pa tako ne dolazi do konflikta i sve postane dio tebe.
U nas su mjesani brakovi bili normala,mislim ne oni majka Srpkinja otac Cetnik pa mjesani brak :D vec pravo mjesani,malo su redji bili brakovi izmedju muslimana i kriscana,ali ne zbog vjere ili necega drugog ,vec zbog ishrane,muslimani,bar oni pravi koje sam poznavao nisu jeli svinjetinu,pa su djevojke i zazirale od udaje u kriscanske kuce,a i obrnuto jer su ocekivale da ce promjena i ishrana biti problem.Mada poznajem puno onih koji su jeli i svinjetinu i puno djevojaka i momaka koji nisu gledali na tu razliku,pa su i brakove sklapali,zasto ne ako se ljudi slazu u drugim stvarima,ishrana je i onako danas sporedna stvar.
Mislim da najvise ispastaju djeca jer se nadju na nekoj margini ,pogotovo ako je kao u nas doslo do sukoba ta dva naroda,ili kao ovo sada u Ukrajini,te osobe naravno jednako vole i majcinu i ocevu stranu i nadju se izmedju dvije vatre.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

Koridor, t si se nekad ukljucio u ovu pricu. Ja sam ovdje odavno!
Srebrena Krila

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Koridor92 »

seha wrote:Koridor, t si se nekad ukljucio u ovu pricu. Ja sam ovdje odavno!
izuzetno si bezobrazan!

ko si ti, a ko sam ja, vidi se iz priloženih tekstova. da li te boli istina koju ja pišem? da li ti je žao, što nisi mogao, kao tvoji preci, klati Srbe i ubijati toljagom njih po dvjesta trista dnevno? da li ti je žao, što nisi imao mogućnost, da siluješ Srpske djevojke i žene, kao tvoji djedovi? da li ti je žao, što nisi uspjeo vaditi oči Srpskoj nejači, starim i bolesnim??
reci, napiši javno! nećemo ti zamjeriti, jer znamo da vam je to u krvi!
samo, jbg. Srbi ovaj zadnji rat ne dočekaše naivno, kao sve prethodne, organizovaše se i stadoše na branik otadžbine. učinili ste zla, ali daleko manje od onoga što ste kroz vijekove činili. i ti bi sada da pričaš o poštenju i o tome kako smo svi mi ljudi.
KAMIKAZA wrote:Koridor malo si strog,nije ni nama mane,svi smo mi jednako krivi i svi smo mi jednako patili,neko negdje vise neko negdje manje,ali mislim da je pogresno siriti mrznju dalje na nasa pokoljenja,dovoljno je sto se mi mrzimo i sto su nam se predci mrzili,vrijeme je da se zivi,ako ne mozemo skupa ,a ono bar jedni pored drugih.
zbog čega ja širim mržnju? zbog toga što pišem o najmonstruoznijim zločinima koji su se desili nad Srpskim narodom, samo u zadnjih 100 godina? da li ja zbog toga širim mržnju i netoleranciju? da li bi trebali da ćutimo i da ne spominjemo naše žrtve, našu braću i sestre koji stradaše od neprijateljske kame? i onda ti isti neprijatelji dođu i pišu o toleranciji?
svi oni Srbi, koji misle da treba zaboraviti i ćutati, bolje da se odmah ubiju, da ne vrijeđaju slavne i mučene duše naših palih..
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Bosna i Hercegovina

Post by seha »

Hahahahhahahahahaha. Cuj ti zvekana al' se iskaki!!! Hahahahahahhahahaha
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Koridor92 wrote: svi oni Srbi, koji misle da treba zaboraviti i ćutati, bolje da se odmah ubiju, da ne vrijeđaju slavne i mučene duše naših palih..
Ja ne govorim kao Srbin,vec kao covjek,prizivati duhove proslosti je pozivati nasu djecu da umiru za nesto imaginarno,ili ti u ovim poslednjim pokoljima vidis nesto sto nam je dobro donijelo,donijelo nam je smrt,mrznju,tajkune,korupciju,......jednom rijeci zlo,a da nije bilo tih jebenih ratova,danas bi mi bili zapad a mozda bi svabe dolazile kod nas da rade.Nas danas ima svugdje vise nego u svojoj zemlji,nije nas dobro otjeralo ,sve su nam to ratovi donijeli i nas strah od komsije a ljubav prema nekom turcinu,rusu,ameru ili svabi.Zar su nam oni preci od nas sami ?
Evo i ja mrzim,mrzim ljude koji su mi pobili prijatelje,rodjake,brata,ali ne mrzim narod,ne mrzim Medu kockicu,i dalje imam prijatelje na svim stranama,ako se svi saberemo i shvatimo da nije svaki Srbin=Cetnik,niti svaki Hrvat=Ustasa,a ni svaki Musliman=Mudzahedin,onda cemo moci da zivimo skupa,i ako ne mozemo bas skupa onda jedni pored drugih.Mi nismo Izrael i Palestina,ne mrzimo se jos toliko kao oni,ali ako ovako nastavimo,bit cemo isti ako ne i gori.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

E vidis kami kad budu i muslimani tako lijepo razmisljali,kao ti,mozda cemo i moci zivjeti jedni pored drugih.Ja nekako osjecam njihovu mrznju i inat svakodnevno.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Zbog ovakvih trauma i dubokih podjela u glavama ljudi, ova i ovakava BiH je duboko podjeljena, ajde da je nazovemo državna zajednica dvaju entiteta i triju nroda.
Ovo što Koridorac iznosi je nažalost bolna istina iz naše, kakao dalje, tako i bliže prošlosti,gdje su Srbi kao naraod uvjk bili prvi stradalnici u svakom pogledu, bilo da je u nekoj buni, ratu, i da li je u pitanji bio mir.
Apsolutno ne mislim da treba živimo zaraobljeni kao Srbi u svojoj prošlosti,ništa mnaje kao i ostala dva naroda Muslimani i Hrvati, u ovoj napaćenoj i nesretnoj zemlji,al' nam je zato vrlo bitno u kakavoj ćemo budćnosti živjeti.
U BiH nesmije ničija dominacija biti ni nad kim,politika čistih računa i svjetla obraza savakako između ova tri naroda.
Moguće je živjeti u BiH ali pod uslovima da se njeni narodi dogovore kako, a ne da to strani tutori nameću ,oni isti što su nas i potomogli da se između sebe pokoljemo.
Za sad imama Dejton,i dok se sva tri naraod ne dogovore on je Sveta knjiga koja je zaustavila klanje na ovim BiH prostorima, i svi ga se trebaju pridržavati,ali se neki nepridržavaju ,a to je prije svega takozvana međunarodna zajednica, koja je suprotno Dejtonu posgla uveliko prema neovalaštenom nametanju koja su u osnovi naraušila ovaj temelj, ove i oakve BiH.
Kad se trošnoj kući ruši bilo kakav temelj ispod nje, po svim proračunima ta će se straćara sigurno urušiti,što je trenutno ova i ovakava BiH.
Sarajevska slijepa politika koju vode još uvjek oni koji su rušili i Jugoslaviju i bivšu nam BiH, se potajno raduju tom rušenju ove i ovakve BiH, nadajući se da će naparaviti novu ,jedinstvenu i modernu BiH u kojoj ć se vladati po principu jedan građanin jedan glas,što je na ovim prostorima nemoguća misija .
Ovo mislim da je bespredmetno objašnjavati, ko do sad svatio nije nikad neće ni svatiti.
Ako bi se isključili strani mentori, možda bi u nekoj skoroj budućnosti i bio moguć dogovora tri naraoda u BiH,koji i po postojećem Dejtonu mogu da urade sve što se jednoglasno dogovore,bio to Dejton 2 ili Dejton 16.
Ali BiH je evropska štala u kojoj žive evropski konji , evropski lakeji , evropske provdažije i svjetske drkadžije, koji ništa dobroga u BiH odavno nemogu donjeti, sem sebi visokih plata i luksuznog života na račun,da budem dao kraja vulgarna, zatucane bosanke raje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply