Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Pod kočak!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Samo mogu reci to da je rat naj vece zlo koje moze da zadesi covjeka ili drustvo. Mnogo i previse mnogo je bilo u ne davnom ratu sr*nja i stradavanja,pa zar treba opet? Stisajte malo tenzije pojedinci,jer ovo su toliko ozbiljne stvari o kojim pisete da garantujem da niste ni svjesni tezine ove rasprave!
Image

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Jako dobro napisano. Manite se ratnih prica zar nam nisu bile dovoljne nesretne
90-te ratne godine ?

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Znači Srbi ne bi trebali ni pomenuti rat a muslimani se trebaju naoružavati, pa to i jeste bio naš problem dok smo mi živjeli još u Jugoslaviji, turci su već iživjeli u BiH i istrebljivali nas.
Što ne reći, da ako bi, ne daj Bože počelo, ja sam spreman...u svakom smislu.
>>>---------------------->>>

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Post by NemanjA »

EEE, Srbi moji ne vidite vi dalje od tog oružija. Srbi se prvo trebaju naoružati mladim pametnim ljudima, trebaju nama ljudi koji će voditi međunarodnu politiku, ljudi koji će RS promovisati u boljem svjetlu, pa na nas stranci gledaju kao na indijance, i dok je tako mi ćemo uvjek biti glavni krivici za sve!!! Ne kažem ja da se mi trebamo samo opustiti i gledati mirno sve to ali trebamo biti pametniji pa skrenuti pažnju medjunarodnje zajednice na ta dešavanja to "Tursko naoružavanje", sada će mi mnogi reći ma kakva medjunarodan zajednica, i dok je takvih mi ćemo stojati u mjestu :!: :D

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Post by night eagle »

RAT NI U KOM SLUČAJU NIJE RJEŠENJE. IMALI SMO 3 RATA U PROŠLOM VIJEKU I ŠTA JE REZULTAT TOGA: AUSTRIJU PRAVE NAŠI LJUDI (PRAVILI SU), SADA TAMO RADE KAO CRNCI NAJLOŠIJE POSLOVE (MA KOLIKO TO IZGLEDALO ČUDNO IZ OVE PERSPEKTIVE), SA NIJEMCIMA I TALIJANIMA JE ISTO (TREBA UZETI U OBZIR DA JE NAŠA VALUTA ZASNOVANA NA NJEMAČKOJ MARCI, DAKLE INDIREKTNO SU OSTVARILI SVOJ CILJ), SA MUSLIMANIMA SMO SE TUKLI U SVE TRI RATA A REZULTAT TOGA JE DA ONI DANAS IMAJU VIŠE STANOVNIKA NA OVIM PROSTORIMA NEGO ŠTO SMO MI IMALI IKAD. DOKLE VIŠE GLUPI SRBI DA ZARAD INTERESA NAŠIH vođa (OVO SAM NAMJERNO NAPISAO MALIM SLOVIMA) RATUJU, STVARAJU BIJEDU I SIROTINJU?

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Motajica wrote:Stvarno je interesantno citati sve ove filozofe sa osnovnom skolom i kupljenim diplomama
kako pametuju kao da su pokupili svu pamet svijeta. Ovoliko seljastva, primitivizma, mrznje i
bljuvotina se moze vidjeti samo na ovoh forumu.
Posten narod nema sta da jede a vi bi ratovali i pravili nove Srebrenice i Lisnje haha?
Koga briga za Bosnu i RS pa to su bre crne rupe u Evropi nema tu vise nikad
normalog zivota i civilizacije dok je cobana i seljaka koji su sisli sa planine i zatrovali
svo sto se zatrovati moze! Nego samo nastavite lajati i prijetiti ne kaze dzaBe ona
stara poslovica: PAS KOJI LAJE NE UJEDA :D




e moj motajica(neznam samo odakle ti taj naziv) kakva si ti zatucana budala ili si musliman ili polutan ili konjina -(POSLE OVOG POSTA SLOBODNO ME BANUJTE) ali jbg svi brane svoje,pozzzz vidimo se posle ban-ovanja :) :wink:
.....zivot je cudo.....

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

e moj motajica(neznam samo odakle ti taj naziv) kakva si ti zatucana budala ili si musliman ili polutan ili konjina -(POSLE OVOG POSTA SLOBODNO ME BANUJTE) ali jbg svi brane svoje,pozzzz vidimo se posle ban-ovanja
To je upravo ono o cemu pisem, primitivizam, vrijedjanje i mrznja (posebnu paznju
obratiti na avatar Stripija)...
Znaci mjerili jednog Srbina je slusati Baju Malog knindzu, dovesti mecku u
zanatski centar i biti gazda pred seljancicama zeljnih papira i love i mrziti balije i polutane? :)
Na sve ovo mogu da dodam jos ovo:

Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

:lol:
E MOTAJICA,DA ZNAS DA SI U PRAVU.
UGLAVNOM JE TAKO :P

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Hehe a ako je tako onda vise nisam Srbin, uzecu americko drzavljanstvo :)

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Motajica wrote:
e moj motajica(neznam samo odakle ti taj naziv) kakva si ti zatucana budala ili si musliman ili polutan ili konjina -(POSLE OVOG POSTA SLOBODNO ME BANUJTE) ali jbg svi brane svoje,pozzzz vidimo se posle ban-ovanja
To je upravo ono o cemu pisem, primitivizam, vrijedjanje i mrznja (posebnu paznju
obratiti na avatar Stripija)...
Znaci mjerili jednog Srbina je slusati Baju Malog knindzu, dovesti mecku u
zanatski centar i biti gazda pred seljancicama zeljnih papira i love i mrziti balije i polutane? :)
Na sve ovo mogu da dodam jos ovo:

Image

.....slusaj me dobro,kao prvo stripi je otisao u Njemacku 2001 kad je kod nas sve bilo gotovo,kao drugo ne mrzim nikog naprotiv ali nedam na svoje ,kao trece avater je samo slika (jesam trebao da stavim nekog mudzahedina sa ozrena),cetvrto baju malog knindzu ne podnosim,peto,nevozim mecku tek sad sam dobio stalne papire a ti nemozes ni da zamislis kroz sta sam sve prosao da bih ih dobio,imas moje ime na mom profilu pa ako zelis da ti objasnim zasto nedam na svoje slobodno se javi nekad.VELIKI POZDRAV I NADAM SE DA SE VIDIMO NEKAD :) :wink:
.....zivot je cudo.....

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Drago mi je da smo sve to razjasnili Stripi vidimo se onda u zanatskom centru
placam ti cijelo vece pice :D

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

ako Bog da,veliki pozzzzzz :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

che wrote::lol:
E MOTAJICA,DA ZNAS DA SI U PRAVU.
UGLAVNOM JE TAKO :P

STA JE TAKO.........UGLAVNOM :) :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

SIPA potvrdila postojanje oružja u Konjicu i Jablanici


Agencija za istrage i zaštitu BiH (Sipa) raspolaže podacima o postojanju određenog broja depoa oružja na području Konjica i Jablanice, potvrdila je portparol Sipe Željka Kujundžija.

Kujundžija je za "Fokus" naglasila da Sipa preduzima zakonom predviđene mjere i radnje iz svoje nadležnosti.

Ona je navela da više detalja o ovome ne može objelodaniti, kao i da će javnost blagovremeno biti obaviještena o svemu, ne želeći da odgovori šta se krije u

tim depoima i ko upravlja tajnim skladištima oružja u Federaciji BiH.

Izvori lista bliski bezbjednosnim službama BiH otkrili su da je oružje iz proteklog rata, umjesto da bude vraćeno u kasarne, sakriveno po pećinama u

planinskom dijelu opština Konjic i Jablanica, po nalogu bošnjačke tajne službe AID i dijela Islamske zajednice.

List podsjeća da su nedavno objelodanjeni podaci o naoružavanju grupa vehabija i na prostorima Republike Srpske (RS), u mjestima prnjavorske opštine.

Prema obavještajnim podacima, u naoružavanju vehabija učestvuju i Sanad Hebib, rođak bivšeg pomoćnika ministra policije RBiH Avde Hebiba, te imam džemata

Tevhid u Beču, u Austriji, Muhamed Porča, koji je neformalni vođa vehabijskog pokreta u BiH.

Pripadnici Policijske stanice u Bosanskoj Krupi prije dva dana su po naređenju tamošnjeg suda pretresli stan u Ulici Patriotske lige u kojem su našli oružje.

"Fokus" nezvanično saznaje, da je Amir Isaković (34) iz Velike Kladuše vlasnik stana u Bosanskoj Krupi u kojem je imao dva puškomitraljeza, tri automatske

puške takozvane ''korejanke'', dvije automatske puške marke ''CZ M-70'', prepravljeni vojni karabin, poluautomatsku pušku ''CZ M-59/66'', ručno izrađenu

kratku pušku, pištolj ''CZ'', 13 punih okvira s municijom za automatsku pušku i oko tri hiljade komada metaka različitog kalibra.

Oružje je zaplijenjeno, a protiv vlasnika biće podnesen izvještaj zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija.

Predsjednik Boračke organizacije RS Pantelija Ćurguz nedavno je izjavio da se Bošnjaci u BiH tajno naoružavaju.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Mislim šta reći?? Ovo je čista realnost!


Image
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Уххх, лијепо изгледа. :D
Image

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Njegovane gdje ti drziz svoje oruzje???U Bosni jedino nije kriza oruzlja svi ga imate pod jastukom na tavanu zakopanog u dvoristu iza sporeta na sve strane. Cuj nasli u Krupi u stanu mitraljez!!!!!Ma ima raja i tenkove.
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Njegovan wrote:Уххх, лијепо изгледа. :D
Ma još bi ljepši bio da piše Bosna i Hercegovina i naravno ovakav grb,a ne onaj trokutić...onaj sto liči na kraj od oblande,onaj što ga snajca neće da turi na oval jer izgleda ružno za oko..pa bi og gostiju mogao neko da iznakilja domaćicu...e taki je :wink:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Babrinjo wrote:Njegovane gdje ti drziz svoje oruzje???U Bosni jedino nije kriza oruzlja svi ga imate pod jastukom na tavanu zakopanog u dvoristu iza sporeta na sve strane.
Balinjo, sta je bilo?
Naravno da ga ima, i treba da bude :D
Na jesen kad raja krene u lov, ne ide lovackom puskom jer ona ima dva metka; vec ponesu automatsku pusku da zec nema sanse da pobjegne :wink:
Mora se prezivljavati :lol:

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

mnogo dobro izgled ovaj pasos ;-)

a mislim da od bosne nema nista dok se ne podijele...svako na svoju stranu i gotovo....

14 godina posle rata se jos uvijek svadjaju i nemogu ni za sta da se dogovore...tuzno....

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Управо тако Илова.
Image

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

seljak iz skakavaca wrote:
Babrinjo wrote:Njegovane gdje ti drziz svoje oruzje???U Bosni jedino nije kriza oruzlja svi ga imate pod jastukom na tavanu zakopanog u dvoristu iza sporeta na sve strane.
Balinjo, sta je bilo?
Naravno da ga ima, i treba da bude :D
Na jesen kad raja krene u lov, ne ide lovackom puskom jer ona ima dva metka; vec ponesu automatsku pusku da zec nema sanse da pobjegne :wink:
Mora se prezivljavati :lol:
Seljo po tvom nicku si orginal Balija hehehehe ppk eto vidis u tome je razlika izmedju nas dvojice.A ti se malo sakrio u Austriji pa ti kao ogromni patriota Republike Srpske!!!!Sto se ne vratis u nju pa pomognes da napreduje :)))
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Dijaspora godisnje velikim kolicinama novca "pomogne" Srpsku. I dobro je to tako. 8) :wink:

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Dobro je to kada se moze pomoci novcem svoj narod ali bilo bi jos bolje kada bi se sa rjeci preslo u djela:)a jos bolje kada bi te pare zavrsile u rukama kome su potrebne.
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

Post Reply