Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Nabicemo im za svaki slucaj jedno dvije tri Srebrenice u prvom poluvremenu, da se mozemo u drugom malo zajebavati. :) Bas steta sto Raso i Seselj nemogu da ucestvuje, valda imaju po dva zuta pa moraju pauzirati. :D
Ajd kami ne kenjaj,kad je to Rašo ucestvovao u necemu sto nije prodaja krvlju zauzete teritorije i pljačkanja svog naroda u ratu opet u drzavi u kojoj nije proglaseno ratno stanje...Srbima u istoriji niko nije sudio do sada,zao mi je sto opet sami ne rjesavamo stvari...jebes vladara kog Srbin ne ukoka :wink:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Хм, хм, хм....
Image

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Post by MASTER »

KAMIKAZA wrote:Uskoro pocinje teferic :D vehabije se spremaju ,a mi smo vec odavno spremni ,utakmica samo sto nije pocela. :wink:
MA I VRIJEME JE..PA DA VIDIMO KO JE SPREMNIJI I ZAGRIJANIJI :lol: :lol: :lol:
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Bice teska utakmica, hladno vrijeme :D a oni igraju u dugackim gacama :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Image

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Nisam neki ljubitelj bosnjaka ali sprdati se sa Srebrenicom stvarno nema smisla.
Znas onu poslovicu CHE: pametan se stidi cega se budala ponosi :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Na kom mjestu je repriza, slab mi prijem pa se moram malo primaknuti :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Okreni ka Lisnjoj antenu :)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Nije to sprdnja,nisi razumio.A uostalom,ti Srebrenicu dozivljavas kao stradanje samo jednog naroda,tj.muslimana,a vjerujem da ne znas o 3.000 Srba pobijenih u Srebrenici i okolini.O nabijanju djevojaka i djece na kolac u Bratuncu i sl.
Mi ostali to vidimo kao mjesto stradanja prvo Srba,a potom i muslimana.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa mnogi tvrde, kao i za Srebrenicke zrtve, da medju tih 3000 ima dosta vojnika.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Druze,mani se trave!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

che wrote:Druze,mani se trave!
pored toga sto si glup si i bezobrazan, to je tvoj nacin komuniciranja, mani se trave? tako mozes sa ovim poltronima kojima si okruze da pricas, sa nekim ko ukljucuje mozak na vasa trabunjanja e mozes.
Pitam te, koliko u te 3.000 ima vojnika? ti si istoricar ne ja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ja nekad negdje rekoh da bih volio nas Srbe vidjeti ljepsim i pametnijim od drugih....tesko da cu to dozivjeti. Ova pozivanja vas pojedinaca na nekakve reprize i pominjanje Lisnje to vama na obraz... i to vas pojedinih koji ste ne tako davno bili ili premladi ili predaleko....ljudi, sta vam je?

Ti,Kamikaza,si od dolaska nove (svoje)vlasti pljunuo sam na sebe i na svo ono vrijeme sto si ovde laprd'o prikazujuci sebe kao nekog realnog i ko zeli naprijed. Izgleda da si napokon u prvom licu jednine....samo sada postajes losa reklama novoj vlasti. Onima si smetao ali izgleda da ces poceti i ovima...
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ti,Kamikaza,si od dolaska nove (svoje)vlasti pljunuo sam na sebe i na svo ono vrijeme sto si ovde laprd'o prikazujuci sebe kao nekog realnog i ko zeli naprijed. Izgleda da si napokon u prvom licu jednine....samo sada postajes losa reklama novoj vlasti. Onima si smetao ali izgleda da ces poceti i ovima...
Kamikaza se polako pretvara u ono sto je pljuvao, to je opste znana metamorfoza kojoj ni stihoklepac nije izmakao. Ostaje da se vidi da li ce se pretvoriti u Dodika ili Vladu.

Za sve one koji za razliku od zatrovanih kvaziistrazivaca iz vilajeta vole istinu evo par linkova o stradalim Srbima u Podrinju. Zrtva je zrtva, bila 1 ili 1000, ali nije svejedno da li je neko vojnik, civil itd. Sa obzirom da su pojedini muslimanski funkcioneri preuvelicali broj stradalih muslimana u Srebrenici kao jedini pametan odgovor nasi su ponudili da budu kao oni te da i preuvelicaju broj zrtava jer treba stici drage nacionaliste iz Sarajeva. Samim tim su pljunuli u obraz svim zrtvama a posebno onim civilnim cije su stradanje umanjili svojim bolesnim kalkulacijama.

Evo podataka za 92:
http://www.serbianunity.net/culture/lib ... zrtve.html

Evo i za 93cu:

http://www.serbianunity.net/culture/lib ... rtve1.html

Jedna osoba iz Beograda mi je rekla da u ovom spisku postoji gomila vojnika koji su poginuli u borbi, kao vojnici, a posto su mu to rodjaci, komsije a i roditelji mu tu i dalje zive ja nemam razloga da mu ne vjerujem, pa se samim tim zbrajanjem moze vidjeti nemogucnost da se u bilo kakvom iznosu navuce zeljena cifra.

Sa druge strane, postoji i toliko pljuvani Tokaca i IDC, i posto je to jedino relevantno ja se ne mogu pozvati na drugi izvor, jer ni Vlada RS ne zeli da prebroji svoje mrtve-ko zna iz kojih razloga, a niti tudje iz jos znanijih razloga.

Evo prezentacije za kompletan period 91/95, i to za sire Podrinje , ne samo Bratunac i Srebrenicu.


Tu se vidi da je ukupno 5500 srpskih zrtava, oko cega je 1000 civila a ostatak vojska. Na kraju krajeva, Oric je osudjen za te zlocine, dobio je smijesnu kaznu ali presuda da su zlocini nad Srbima sprovedeni stoji i oznacava da ih je bilo, i samo budala moze sa presudom da se sprda.

http://www.idc.org.ba/prezentacija/Podrinje.zip

Gnusna je svaka pogibija, ali mrzim kad se neko sluzi lazima da svoje blesave ideje sprovede, bio to neki Srbin, Musliman i Hrvat.

resto:
RS kao entitet ima svoja prava i obveze. Prava obilato koristi dok obveze zanemaruje.
Svaka ozbiljna drzava, republika, region koja drzi do sebe i koja hoce da bude saveznik sa najjacima (a zna se kakve to prednosti donosi) mora da vodi racuna o svojim obvezama. RS ce morati da popise i da ''apdejtuje'' broj kako svojih zrtava tako i tudjih na podrucju RS i BiH.
Da li ce se sloziti sa 1, 100 ili 1000 ubijenih je nebitno, ali ce se sloziti i pokazati da je ozbiljna i odgovorna drzava, republika, entitet u ovom slucaju koji je prihvatio odgovornost za ono sto se desilo i Srbima i ostalima na svojoj teritoriji.
Vecina ljudi je ovdje za nezavisnot RS, je l stvarno mislite da se neozbiljnoscu, posebno oko ovakvih, moze to izboriti i usput traziti to priznanje od zemalja iz EU koje se vecina gadi?

Sad sam dokazao da SOz pored lazova Vedrana (koji tvrdi da onaj poponja nije filaret sa puskom) ima jos jednog a to je CHE.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja ili sam slijep ili ne vidim da se neki od srba ponovo naoruzava ili da prijeti ukidanjem federacije ili bilo cega, ni meni nije do rata ili bilo kakvog sukoba, ali svaki dan neki turcin s*re kako treba da se ukine RS, eto i naoruzavaju se, i sta je logicna posledica svega, opet rat,(ili to mozda oni kupuju za lov na divlje patke ?) pitanje je dali rat kad mi to hocemo ili kad to oni budu htjeli, ali da ce se sukob izbjeci to je cisto nemoguce, jer, Sarajevo se jako brine oko toga sto se u RS nesto ukralo ili nesto napravilo prosle ili ove godine, i za to se SIPA i sve druge sluzbe dizu na noge, ali ko se naoruzava vec 3 godine, to ih ne sikira , u stvari za to se bar za sada nema vremena, pa imate li vi uopste oci (bar pojedinci) mene da neko prijavi da imam vazdusnu pusku bez dozvole, kucu bi mi za pola sata opkolila policija i demolirala dok je nebi pronasla, jos jedan primjer, samo u mojoj kuci je policija i medjunarodnjaci u poslednje 3 godine, izvrsila 4 puta kontrolu, dobro ne bas sa demoliranjem ali su izvrnuli par stvari u svom pohodu i ostetili vrata na jednoj vetrini, na pitanje za odstetu su rekli da se moram zaliti pismenim putom i zatraziti naknadu ali u svakom slucaju pretresaju kucu bez nekog velikog razloga, a njima ni uz dokaze nemozes da zatrazis pretres.
Ne postajem ja nista novo,uvjek sam bio za to da budemo isti, ali isti, a ne da ja budem donji, da se mene kaznjava a druge tolerise ili obrnuto, i u slucaju ovih muslimana iz prnjavora su trebali da reaguju Prnjavorski muslimani, a ne mi, trebali su ih prijaviti da posjeduju oruzje, i ja bi onda rekao da je sve korektno, ovako oni koji znaju da su ovdje super prosli u proslom ratu traze novi, nije se naoruzao musliman iz Prijedora ili nekog mjesta gdje su fasovali, zna da ce ga tamo pojesti noc, vec ovdje gdje je bio cuvan skoro do kraja rata, on danas glumi velikog turcina, takvome treba jeb*ati majku i dici sve u zrak u samom pocetku, jer takvo djubre ce za sobom povuci i normalne ljude (milom ili silom) i onda ce i PRNJAVOR POSTATI NEKA NOVA SREBRENICA ILI BRATUNAC ;zavisno ko pocne prvi i ko bude imao bolje karte u rukama.
Ovaj put ako dodje do necega i u Prnjavoru nece biti kao 1991, sad su frontovi razdvojeni, vec se ljudi mrze , u ono vrijeme smo se druzili izlazili zivjeli skupa, i kad je rat poceo i ja sam odbio da idem da ih ubijam ili da ih tucem, danas ove nove generacije se skoro ni ne poznaju, i ako pocne ponovo bice haos, nema vise prijatelja, ni na jednoj ni na drugoj strani, mi koji smo to bili smo vecinom rasuti po svjetu, oni koji su ostali tamo su poginuli ili ostali invalidi, a njihova djeca su stasala za vojnike, i ne postoji nista opasnije od vojnika koji je kao djete izgubio roditelja u ratu, muslimani su vidjeli sta to znaci i kako je to na primjeru Mladica, a danas ili za 3-5 godina u RS je hiljade Mladica koji su imali takvu sudbinu, zato je bolje da se ne hvataju za oruzje, bar ne ovi nasi Prnjavorski.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Regeman,hvala na podacima,bas si se potrudio....samo ne vidim gdje sam ja to pricao o civilnim i vojnim zrtvama.
Jedino sto sam rekao to je da sam spomenuo 3000 zrtava srpskih i da mi ostali tu Srebrenicu dozivljavamo kao mjesto gdje su pobijeni i Srbi pa tek onda muslimani.Nista drugo nisam rekao niti sam imao namjeru.Sam postavljas pitanja,sam odgovaras,sam izvodis zakljucke iz nepostojecih odgovora i tako dalje.
Ne zelim da raspravljam sa tobom po bilo cemu,imas Vedrana pa mu se obrati po pitanju prepirki,on je dovoljno "budala" da sa tobom pise maratonske postove i objasnjava stvari koje ni sam ne poznaje dovoljno,al tebi moze.
Sto se tice Filareta,ko je ako nije on.Bolje da drzi mitraljez nego da ga za pedofiliju optuzuju kao neke.
Ajd sellam redžo,živ mi bio.

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

........pocelo je pocelooooooo........ :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Bjezte evo Stripija sa tenkom iskopali ga braca u Konovi :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Joj Kami,sjecas se onog tenka u Ilovi kad nije cijev mogla stati a lik prorezo vrata poprijeko i nabio na onaj dio sto izviruje vrecu od đubreta. :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne zelim da raspravljam sa tobom po bilo cemu,imas Vedrana pa mu se obrati po pitanju prepirki,on je dovoljno "budala" da sa tobom pise maratonske postove i objasnjava stvari koje ni sam ne poznaje dovoljno,al tebi moze.
bla, bla, truc, truc, svi vi ovde ne volite da se raspravljate ali volite koju glupost da prospete pa da se onda povucete , sad mozes samo da se vadis sta si mislio.
samo ne vidim gdje sam ja to pricao o civilnim i vojnim zrtvama.
Pa ja sam ih pomenuo, mene je zanimao broj vojnika, a ti si na pitanje postupio kao da sam te ne znam sta pitao. Mislio sam da neko ko se smatra istrazivacem makar osnovne podatke zna.
Ajd sellam redžo,živ mi bio.
isus sa tobom, sinko.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Hehe..de ti meni reci sta sam mislio.Navedi gdje sam drugacije rekao.Nije povlacenje nego sa nekim kao ti nemam zivaca da pricam.Eno ti Vedran,cojek je lud za takvima.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

che wrote:Hehe..de ti meni reci sta sam mislio.Navedi gdje sam drugacije rekao.Nije povlacenje nego sa nekim kao ti nemam zivaca da pricam.Eno ti Vedran,cojek je lud za takvima.

Na osnovu one slike koju si okacio mogu samo misliti sta ti se mota po glavi. Ako nemas zivaca sta ces na forumu.

pitanje je dali rat kad mi to hocemo ili kad to oni budu htjeli, ali da ce se sukob izbjeci to je cisto nemoguce, jer, Sarajevo se jako brine oko toga sto se u RS nesto ukralo ili nesto napravilo prosle ili ove godine, i za to se SIPA i sve druge sluzbe dizu na noge, ali ko se naoruzava vec 3 godine
Bilo bi fino da nekome padne na pamet da ratuje, samo ovaj put nema oruzja iz doba jna vec kuka i motika, bilo bi te zanimljivo vidjeti kako trcis preko njive :lol:
U drzavi je nered, i ako se priblize EU morace sami sebe d apohapse, od SA do BL, zato i provociraju ovakve sukobe, da se sto vise uspori donosenje zakona, koji se ionako donose na silu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Cipiripi wrote:Ja nekad negdje rekoh da bih volio nas Srbe vidjeti ljepsim i pametnijim od drugih....tesko da cu to dozivjeti. Ova pozivanja vas pojedinaca na nekakve reprize i pominjanje Lisnje to vama na obraz... i to vas pojedinih koji ste ne tako davno bili ili premladi ili predaleko....ljudi, sta vam je?
:smt045

p.s. Ljudi treba izdržati još koji dan . pa će otopliti ... eto roštilja , hladne pive i veselijih tema !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Post by MASTER »

KAMIKAZA wrote:Ja ili sam slijep ili ne vidim da se neki od srba ponovo naoruzava ili da prijeti ukidanjem federacije ili bilo cega, ni meni nije do rata ili bilo kakvog sukoba, ali svaki dan neki turcin s*re kako treba da se ukine RS, eto i naoruzavaju se, i sta je logicna posledica svega, opet rat,(ili to mozda oni kupuju za lov na divlje patke ?) pitanje je dali rat kad mi to hocemo ili kad to oni budu htjeli, ali da ce se sukob izbjeci to je cisto nemoguce, jer, Sarajevo se jako brine oko toga sto se u RS nesto ukralo ili nesto napravilo prosle ili ove godine, i za to se SIPA i sve druge sluzbe dizu na noge, ali ko se naoruzava vec 3 godine, to ih ne sikira , u stvari za to se bar za sada nema vremena, pa imate li vi uopste oci (bar pojedinci) mene da neko prijavi da imam vazdusnu pusku bez dozvole, kucu bi mi za pola sata opkolila policija i demolirala dok je nebi pronasla, jos jedan primjer, samo u mojoj kuci je policija i medjunarodnjaci u poslednje 3 godine, izvrsila 4 puta kontrolu, dobro ne bas sa demoliranjem ali su izvrnuli par stvari u svom pohodu i ostetili vrata na jednoj vetrini, na pitanje za odstetu su rekli da se moram zaliti pismenim putom i zatraziti naknadu ali u svakom slucaju pretresaju kucu bez nekog velikog razloga, a njima ni uz dokaze nemozes da zatrazis pretres.
Ne postajem ja nista novo,uvjek sam bio za to da budemo isti, ali isti, a ne da ja budem donji, da se mene kaznjava a druge tolerise ili obrnuto, i u slucaju ovih muslimana iz prnjavora su trebali da reaguju Prnjavorski muslimani, a ne mi, trebali su ih prijaviti da posjeduju oruzje, i ja bi onda rekao da je sve korektno, ovako oni koji znaju da su ovdje super prosli u proslom ratu traze novi, nije se naoruzao musliman iz Prijedora ili nekog mjesta gdje su fasovali, zna da ce ga tamo pojesti noc, vec ovdje gdje je bio cuvan skoro do kraja rata, on danas glumi velikog turcina, takvome treba jeb*ati majku i dici sve u zrak u samom pocetku, jer takvo djubre ce za sobom povuci i normalne ljude (milom ili silom) i onda ce i PRNJAVOR POSTATI NEKA NOVA SREBRENICA ILI BRATUNAC ;zavisno ko pocne prvi i ko bude imao bolje karte u rukama.
Ovaj put ako dodje do necega i u Prnjavoru nece biti kao 1991, sad su frontovi razdvojeni, vec se ljudi mrze , u ono vrijeme smo se druzili izlazili zivjeli skupa, i kad je rat poceo i ja sam odbio da idem da ih ubijam ili da ih tucem, danas ove nove generacije se skoro ni ne poznaju, i ako pocne ponovo bice haos, nema vise prijatelja, ni na jednoj ni na drugoj strani, mi koji smo to bili smo vecinom rasuti po svjetu, oni koji su ostali tamo su poginuli ili ostali invalidi, a njihova djeca su stasala za vojnike, i ne postoji nista opasnije od vojnika koji je kao djete izgubio roditelja u ratu, muslimani su vidjeli sta to znaci i kako je to na primjeru Mladica, a danas ili za 3-5 godina u RS je hiljade Mladica koji su imali takvu sudbinu, zato je bolje da se ne hvataju za oruzje, bar ne ovi nasi Prnjavorski.
E SVAKA TI ČAST :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Stvarno je interesantno citati sve ove filozofe sa osnovnom skolom i kupljenim diplomama
kako pametuju kao da su pokupili svu pamet svijeta. Ovoliko seljastva, primitivizma, mrznje i
bljuvotina se moze vidjeti samo na ovoh forumu.
Posten narod nema sta da jede a vi bi ratovali i pravili nove Srebrenice i Lisnje haha?
Koga briga za Bosnu i RS pa to su bre crne rupe u Evropi nema tu vise nikad
normalog zivota i civilizacije dok je cobana i seljaka koji su sisli sa planine i zatrovali
svo sto se zatrovati moze! Nego samo nastavite lajati i prijetiti ne kaze dzaBe ona
stara poslovica: PAS KOJI LAJE NE UJEDA :D

Post Reply