Vodovod Povelic

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Vodovod Povelic

Post by corkan »

Ovo je pravi potez od najboljeg načelnika,samo neznam zašto je doveo sveštenike nije valjda odma sahranio česme,mi u stara dobra vremen kad smo doveli vodu u selo smo nakačili prvo bure od 300 litara vina pa onda voda kroz česme,
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote: Чесме неће мрзнути, гарант. :)

Ако не буде јаке зиме, неће сигурно. Иначе се све јавне чесме конзервирају преко зиме, баш због тих проблема ако буде велики минус. Чесме раде тако што ти физички притиснеш "дугме" да вода иде. А вода је скроз до вентила, тј. напољу. Да би се то спријечило залеђивање, могуће је само да се поставе гријачи унутар самих чесми. За ову опцију која је сада направљена.

Ако ја гријешим, онда нека ме исправи мој брат просвјета!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Замотат' ћемо их... :)
Шта се ти јављаш, затрпали сте стари бунар претходно га напунивши отпадом... :(
Ископали сте нови, украсивши га скупоцјеном опремом.
Што би се рекло: Около калај унутра .....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Ајд да видимо и то чудо.

Када се нешто ради, онда човјек треба да размисли о свим могућим комбинацијама и дешавањима које могу да се десе. А изгледа да ће се десити. Ево зиме за два мјесеца, а да не причамо о локалним вандалима . . .

Што, да нисам урадио нешто погрешно? Или можда незаконито? Или можда нешто нехумано?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Брате мој просвјето, оваква чесма се мора конзервирати од краја октобра до почетка априла.

Image

А и веома лако се може покварити и још развалити.

Погледај онај бунар што смо направили, за 100 година има да буде исти. Али то када се ради домаћински и размишља главом, прије него што се уопште почне са радовима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vodovod Povelic

Post by svraka »

Ovo nije bunar. Ovo je protočna česma. Bunar u gradu (osim ako nije arteški), nema šanse da stalno ima upotrebljivu vodu. To nema veze sa načinom izvedenih radova na izgradnji istog. Bunar u gradu je u startu promašaj. Bez obzira ko ga pravio i koliko truda uložio. Neću da smaram, već sam i previše o tome pisao.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Проточна вода 8 мјесеци годишње. Шта она 4 мјесеца?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

vrsta8472 wrote:Брате мој просвјето, оваква чесма се мора конзервирати од краја октобра до почетка априла.

Image

А и веома лако се може покварити и још развалити.

Погледај онај бунар што смо направили, за 100 година има да буде исти. Али то када се ради домаћински и размишља главом, прије него што се уопште почне са радовима.
Да, али ове чесмице су лако измјењиве и уопште није проблем њиховог кориштења до мржњења...
Тај, мали проблем који си ти растегао на четири мјесеца је лако ријешив:
- електричним завојницама - гријачима или
- затвореном надстрешницом...

Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Ево:
Проблем се врло лако може ријешити са МАГНУМ Идеал тракастим каблом за одмрзавање цијеви. Омота се око цијеви, а има аутоматски термостат за регулацију.
Image

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Vodovod Povelic

Post by rocky »

Sve to stoji просвјето, ali sto to nije odmah uradjeno kako treba, košta vise to sve razvaliti i ponovo napraviti, neg da se kupilo odmah 10 mt tog kabla koji košta oko 20km/m i spojiti na struju i plus taj kabal je trebalo staviti u plocu, jer sva voda sto se prospe ledice, samo da se neko ne slomi...
Nemoj shvatiti da kritikujem al ovo su problematike koje ce izaći na vidjelo a lako su mogle biti rijesene na početku.
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Сада сам добио ПП да сам ја наговорио рокија да ово напише :idea:

Углваном, слажем са са сваком што је роки написао. Када домаћин нешто прави, онда прави да то буде функционално и добро. Овако је добро мом брату просвјети :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Vodovod Povelic

Post by corkan »

Ja neznam zašto toliko idete daleko,pa vode će biti samo do kraja avgusta a prazne česme nemogu da smrznu!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Vodovod Povelic

Post by rocky »

Netreba niko mene nagovarati da ista napisem, jer radim na takvim stvarima i vidim takve propuste iz aviona. Kako se nesto moze napraviti, pa poslije pisati ima rijesenje za ovo za ono, moje pitanje je samo zasto nije odmah uradjeno. Ja uopšte ne kritikujem sto su cesme postavljene, ja to pozdravljam i kao sto je nacelnik otvorio cesme smatram normalnom stvari, sad dali ima tu ima politike nije me briga jer je te iste sluze za sve građane! Nadam se da ce sto prije grad Prnjavor tociti tu istu vodu na svojim cesmama a te sto su postavljene nek odu u zaborav...
Idemo dalje ...

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic

Post by schwabo No1 »

У случају ПИПЕ актуелни начелник је ДОЈЕБНИК.

Воду са Повелића је при крају свога мандата довео његов претходник. Историјски подухват је био да се три пипе прикључе на већ постављене цијеви, због којих су пале и кривичне пријаве, и озида зид плача. Иронија да не може бити већа.

Лако је закључити да је све одрађено смишљено, како би се терет отплате кредита за финансирање водоснабдијевања шест мјесних заједница сјеверног дијела општине равномијерно распоредио на становнике још једне мјесне заједнице: Прњавор. Ко сада може да постави питање због чега да финансирамо туђи водовод, када имамо три пипе са којих можемо да пијемо исту воду као стока у Илови. (Ако не заледе...)

А Прњавору се спрема нови потисни цјевовод, од кога су паметни људи давно одустали, са дреновске блатуше као гаранција да ни у даљој будућности неће имати употребљиву воду, осим за испирање гована.
Историјски, нема шта!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vodovod Povelic

Post by Magyar »

schwabo No1 wrote:А Прњавору се спрема нови потисни цјевовод, од кога су паметни људи давно одустали, са дреновске блатуше као гаранција да ни у даљој будућности неће имати употребљиву воду, осим за испирање гована.
Историјски, нема шта!
Ne znam da li da se nasmijem ili da zaplacem. Za kompletan post mogu samo da stavim :smt023 :smt023 :smt023
Ove zadnje dvije recenice su me odusevile. :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic

Post by KAMIKAZA »

Potisni vod koji pomenu svabo se vec uveliko gradi,presli su preko bara i sada su negdje u reonu stare skole u okolici,u tom djelu ce da se postavljaju cjevi putem :D u stvari ispod puta,kompletan put se kopa od kuce Zdrave Moravca do Djukiceve mljekare ca 1 kilometar,tu opet skrece u sumu i negdje kod kuce bivseg nacelnika Vlade Zivkovica po svemu sudeci ponovo izlazi na put jer se tu lijevo nalazi odron a desno kuce ispod kojih je opasno kopati,nakon stotinjak metara ide kroz dvorista ljudi,ciji su objekti sa desne strane ,gledano iz pravca fabrike vode prema ceru,nekih jedva sto metara pa prelazi na lijevu stranu,ali po svemu sudeci da ce tu biti oko cera problema,jer zadiru pod temelje pa ce i tu morati da ruju putem.Poslije prodavnice je rijeseno,jedino Kuzmi idu u dvoriste,ostalo su sume ,ali tu nema ni asfalta pa moze i putem.Ali da se vratim na ovaj dio gdje se rusi kolovoz u velikoj mjeri,sada se ulazi u jesen,to ce da bude kao nekad u ulici Z. Preradovica,stariji pamte te osamdesete,kad su traktori propadali u kanale do te mjere da se jedva vidi malo iz blata. :) Ja sam opet vidovit i vidim visegodisnji rat mjestana sa vodovodom i opstinom,a i vlast ce da obecava sve,samo da ostane na vlasti,u sta sumnjam,pa ce tako ovi mjestani da ratuju jos bar dva mandata za nesto sto su imali pa nemaju,nova vlast ce samo da kaze da to nisu oni napravili i da nema para za novi put,a krpanje znamo kakvo je kud su vodovod i ova vlast krpali,dovoljno je pogledati gore pomenutu ulicu,mozete noge da polomite preko njihovih zakrpa. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Vodovod Povelic

Post by Slavica »

nacelnice svaka cast za rjesavanje ovog projekta.svi koji ovde blate tvoj rad stoje prvi u redu na cesmama.ja licno idem tu po vodu i mogu da kazem samo:svaka ti cast.zavrsices ono sto se godinama vuce kroz papire.nije lako ali si uspio.
Last edited by Moderator on 02.03.2016. 12:33, edited 1 time in total.
Reason: Zabranjeno pisanje samo velikim slovima

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Јесу ли камере шта снимиле?

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Vodovod Povelic

Post by Debeli_Shef »

Povelič stigao, šahtove poizbijao

Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic

Post by KAMIKAZA »

I kad onda kazu da nacelnik laze :) a vidi vode. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by ZMIJA »

Nećemo žedni preko vode

U gotovo nestvarnoj sceni na Carevoj gori, dvadesetak kilometara od Prnjavora dominiraju veliki šator i logorska vatra, uz prisustvo pedesetak mještana stražari prve smene.

Istopvremeno sa zvučnika priključenog na akumulator, na Todorovića brdu sa jednog izvorišta Povelič, gorom odjekuje i hit „ne može nam niko ništa“.

- Iz šume i sa ovog izvorišta nas ne mogu istjerati, kako to najavljuje neki obesni političari – moćnici, ni specijalci sa psima. Nemamo asfaltnog puta, ni dovoljno jaku električnu energiju. E ni po koju cenu nećemo dozovoliti da nam ispred nosa odvedu vodu u grad, u njihovu već postojeći vodovod – gotovo horski juče objašnjavaju svoje prisustvo ovi čuvari vode na Poveliču.

A tu nadomak Damjanovog groba, bije se strateški „boj“ između opštinskih vlasti i seljana koji rukama drže dvadesetak metara ključnog cevovoda. Ovim prvim nije dozvoljeno da, na tom račvanju, na glavni cevovod priključe i odvod vode prema gradu.

- Mi samo insistiramo da se opštinske vlasti drže sa nama ranije potpisanog sporazuma, po kojem prvenstveno snadbevanja vodom imaju šest seoskih mesnih zajednica, pa tek onda ako je bude dovoljno grad Prnjavor – kategoričan je Novak Golić, iz Gornje Ilove, gde bez vode živi u osmočlanom domaćinstvu , sa troje malodobne dece. I lokalni policajci, koji su nas saslušavali, shvatili su da su opštinari narušili sporazum o prioritetu, pa im poručujemo da se više ne igraju vatrom i narodom.

Milenko Đurđević ističe da je, poput mnogih mještana, bio širokogrud i dozvolio da mu glavni cevovod pređe kroz dvorište, pšenicu i voćnjak u opštem interesu. Kaže da je hranio i napajao radnike.

- Nepošteno je da nam sada vodu ispred nosa odvedu u grad, a nas i dalje ostave žedne – jada se Milenko, dodavajući da su na njeogovoj zemlji i dva šahta za vodu.

Ninko Đurić – Večernje novosti
01 08 2012

Samo da se oodsjetimo, ne tako davne prošlosti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Vodovod Povelic

Post by neozbiljan »

Zmile ja koliko mogu da shvatim ove tvoje pisanije, krivo ti je jer nisi bio ni kotačić u dolasku pitke vode du grad Prnjavor i rješavanju ovog vijekovnog problema.
Očigledno da si nekada bio u strukturama vlasti i narodnom predstavništvu, pa ti je vjerovatno žao što tu nisi i sada. Da za 10 godina možeš reći ja sam bio tu kad smo doveli vodu u grad. Ali budi korektan pa reci ko god da je završio, dobro došlo.

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Vodovod Povelic

Post by Debeli_Shef »

Čuo sam da vam načelnik juče nije dobio očekivani aplauz kada je narodu govorio o uspesima u zadnje 4 godine.

Post Reply