Vodovod Povelic

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Vodovod Povelic

Post by julija »

Suštinski jeste važno da se rekonstruišu ekonomske, zakonodavne i kulturne institucije tako da postanu mesta stvarne demokratske transformacije. Nosilac liste SDS-a ima posebnu težinu i poštovanje, nešto kao opomena i podsetnik da rata više ne bude. A svi koji čine listu imaju snagu, isti cilj i jasnu putanju da zajedničkim snagama modernizuju sistem.
Predsednik Dodik izvodi čitave poselo numere van ritma, a meni uvažena Zmija sitničari za jedan takt :wink:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Не бих се укључивао у политичку расправу али ово морам подијелити! :D
Ручак ми прекину комшо дозивајући са улице.
Кад тамо тројка из водовода. Назвах им Бога али ништа. Питам којим добром браћо а они мене питају од куда ја добијам воду! :D
Један држи епрувете и термометар а друга два неке ћитабе ал` им у њима изгледа не пише од куд ја добијам воду!
Узоркују воду и питају нас каква је вода.
Ја велим Богу хвала одлична. Када је лани пуштен Повелич на чесме престах довозити, након 40 година, са Лазине воде а сада пијемо Богу хвала са кућне чесме!

Када их питам да ли је вода за пиће један одговара не знамо ми, други ћути а трећи највећи спремно вели да није!
Е тог трећег прупитах уз другарски осмјех, да нијеци снсд-овац а он пуче уз ограду и вели неће вода бити питка још три мјесеца!
Ето, вратих се за ручак и попих чашу воде са чесме ипак добро расположен, Богу хвала!

Не замјерите ако ненамјерно увриједих ваша страначка осјећања јер стварно сматрам људе из свих Наших партија браћом!
Живјели!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by ZMIJA »

julija wrote:Predsednik Dodik izvodi čitave poselo numere van ritma, a meni uvažena Zmija sitničari za jedan takt :wink:
Dobra je stavr,da se predsjednik Dodik bar tako oslovljava,jer vrijeme u kojem živimo nije nimalo komotno da se dijelimo (mislim prije svega na Srbe)u prerdvečerje opasnih globalnih turbolencija, gdje ritam ne određuje Milorad Dodiik, već samo pronalazi najprikladniju igru za Srbe s ove strane Drine pa i šire.
A što se tiče nosioca liste SDS a,bolje da se ne podsjećamo i ne vraćamo u prošlost,mada su neki uvaženi ESDESOVCI zaboravili svoje političke i stranačke prdhodnike,pa ako će NOSILAC biti njihova savjest,bujrum.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Vodovod Povelic

Post by Debeli_Shef »

Neozbiljan, kakve to veze ima sa temom. Moderator, reaguj.

Sinoć ožednih a vode u kanisteru nema. Reko ajd da probam i tu česmulju kad već nema drugo. Nasuh čašu kad ono hlora ko u priči. Čekao sam dobrih pet minuta da se sve slegne i na kraju ne dočekah. Po vrhu čaše neka bela skrama kao da je neki deterdžent. Zaspah žedan ali mirno sanjah. Iskustva su kako vidim razna. Odabraću da i dalje plaćam preskupu česmulju a zarad zdravlja svojih ukućana ipak ću konzumirati flaširanu vodu.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Vodovod Povelic

Post by neozbiljan »

"Debeli" odmah sam napisao da smo otisli daleko od teme, ali raspravu su poceli drugi a ja sam se nadovezao. Do mog posta ti nije smetalo sto smo se udaljili od teme Povelic.

I u gradovima u kojima se desetinama godina pije voda sa vodovoda kada ju naspes odmah u casu zamutice se. Tako da ti ako si u ovim visim zonama gdje voda pitka pustena slobodno konzumiraj i nista ne brini. :smt006

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Vodovod Povelic

Post by Debeli_Shef »

To za vodu u drugim gradovima nije istina. Nigdje tolike koncentracije hlora nema kao kod nas. I ajde, pokažite nalaze Instituta za zaštitu zdravlja. Zašto se bojite?

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Vodovod Povelic

Post by droplja »

Како се неће бојати кад вода није ни узоркована. Послије избора ће, и наравно резултат бити лош. Сад се ћути да не губе гласове али провалиће то народ. Сретно идем на добру воду, и тако ћу наставити док могу ићи
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Vodovod Povelic

Post by bičbožiji52 »

Voda je sasvim dobra,ubačeno je miloduva i kalopera,umjesto hlora. :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Vodovod Povelic

Post by Zar »

Voda je za cistu desetku, nema rjeci kojim bi pohvalio Gatarica i nas SDS!
Ista ocjena za osvjezenje koje dovedose medju nas :D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Stručnjak odgovara: Zašto je voda iz česme nekad bela?

Nema razloga za paniku, ali treba ipak pozvati lokalni vodovod, kaže Martin Ris, jedini svetski ocenjivač ukusa vode
...
bela voda znači daa se vazduh odnekud provija u cevi i zbog toga mehurići vazduha čine da voda bude mlečno bela.
http://www.newsweek.rs/nauka-tehnika/51 ... -bela.html
Jak pritisak, hlor ili nešto treće? Zbog čega iz srpskih česmi teče bela voda
Nadležni u Beogradskom vodovodu i kanalizaciji objasnili su zbog čega je nekad voda koju pijemo bele boje, kao i da li ima razloga za brigu.

Kada građani sipaju vodu i vide da čaša iznenada pobledi obično prokomentarišu da je u pitanju hlor. To je velika zabluda. Objašnjenje je sasvim drugačije.

Bela voda koju vidite u čaši ne utiče na zdravstvenu ispravnost vode za piće, barem tako tvrde iz Beogradskog vodovoda i kanalizacije. Oni su zbog čestogpostavljanja ovog pitanja čak postavili i odgovor na sajt kako građani više ne bi brinuli bez razloga.http://www.yumama.com/zdravlje-i-ishran ... i-tec.html

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: RE: Re: Vodovod Povelic

Post by droplja »

Zar wrote:Voda je za cistu desetku, nema rjeci kojim bi pohvalio Gatarica i nas SDS!
Ista ocjena za osvjezenje koje dovedose medju nas :D
Ти кад би с доње пипе код Гатарића попио, тек би се тада одушевио. То би теби за 10 било
Нема те нема па кад дођеш пун си емоција, напио се човјек Дренове па сам себе уверава да је то Питка вода. Свашта
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Vodovod Povelic

Post by Debeli_Shef »

Imate li vi kakav dokaz za te tvrdnje? Nije valjda problem pribaviti uzorak i nalaz veštaka. Ipak tu vodu koriste i deca.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Vodovod Povelic

Post by bičbožiji52 »

Svako vodu srče na vlastitu odgovornost,neki bi i kanalizaciju pili, samo da dokažu da su njihovi čobani doveli pitku vodu u grad.
Stoka sitnog zuba.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Код кафеа "Кинг" радови у завршној фази.
Image

Вриједни радници Водовода прикопчавају Повелич код робне куће "Прима".
Image

Дјелима за Прњавор...

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Vodovod Povelic

Post by droplja »

Ово је геноцид а не дијелом Просвјета. Има ли гдје квадрат да водовод није прекопао да се благосиља. Најбољи начелник и леп куруз ударнички раде на копању путева и паркинга. Цијеви пуцају од леда и хладноће? Притиска? Незнања?
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Гори море, топе се планине... :)
Стиже Повелич у прњаворске сјелине...

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Vodovod Povelic

Post by neozbiljan »

Ovi SNSD-ovci renoviraju kupatilo a ne lupaju pločice!
Nezahvalnici!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic

Post by KAMIKAZA »

Lako je njima u njih je kupatilo otvorenog tipa. :)
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by ZMIJA »

Ovo nije kupatilo ,ovo je pretapanje koalicionara u jeinstvenu političku partiju Mislim da je u kadi neki od ''sumnjivi'' radikala.Za to je bila potrebna pitka voda u gradu,kako ne bi prosipali čorbu i kapljevinu. :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Vodovod Povelic

Post by Vladan »

Sta bi SDS radio u kampanji da im Darko nije doveo vodu do Crvenog krsta.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by ZMIJA »

Ostali bi I bez onog kotlica ribanca.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Vodovod Povelic

Post by Brankica »

Prije dva dana pustise nam vodu "Povelic" u ulicu(V. Milankovica). Medjutim, da li ima veze sa cackanjem po cijevila i sahtu ili ne, samo par desetina metara nize se izlijeva kanalizacija (kod kontejnera), curi niz ulicu, smrdi nadaleko. Odmah s drugu stranu ulice se po citav dan igraju djeca. Da li ikome smeta, da li je iko prijavljivao, da li sam i ja trebala ovo napisati, ko ce ga znati? Mogu da ne prodjem na tu stranu ali mi zao djece. Nadam se da ce neko nadlezan obratiti paznju na ovo.
(Svraka, ima li veze s vama, mislim, je li mozete djelovati?)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vodovod Povelic

Post by просвјета »

Није канализација но вода, а смрди вам контајнер!

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Vodovod Povelic

Post by Vladan »

Znači opet se ne mješate u svoj profesorski posao ali zsto za druge stvari ste tu.

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Vodovod Povelic

Post by cocacola »

Strucnjak za kanalizacije, sahtove i ostale podzemne vode se javio, pa da ga čujemo, on to tako fino objasni da nam se zamraci pred ocima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Post Reply