Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

[/img]
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

salcn wrote:Problem je sto u nasem gradu nema organizacije,svako misli za sebe(Vlast).

Srce jednog drzavnika treba da bude u glavi :!: :!: :!: :!: :!:

Politika je kao bilijar.cilj se postize sudaranjem

Ima ljudi koji od svog bogastva nemaju nista osim straha da ce ga izgubiti :smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039

JEL VIDITE VI STA FORUM NAPRAVI OD COVJEKA ;DODJE LJUT;NERVOZAN ;TUKAO BI SE SVADJAO ;A VIDITE KAKO SAD MUDRO ZBORI !!!!!!!!!
:smt039 :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Za sve je kriva piva

Post by salcn »

Za dobrobit naseg grada a i moga sela( :D :D ).Bolje je imati pametnog neprijatelja nego nego ludog prijatelja. :P :P :P :P :P :P :D :D :D :D :D :D .


Ja cu sad na racun Serega da vam kazem nesto:Pre mnogo godina,jedan iz Serega je pravio krov za kucu,kako bih krov napravio sve bih moralo da bude na mjeru.Na kraju se ispostavilo da je jedan rog od krova kraci...hmmmmm.Kaze sebi: "Posto si iz serega moras nesto pametno smisliti"Covjek se dosjeti da taj rog sto je kraci mora imati istu duzinu kao i ostali :D :D :D :D :D Uzeo lola i upregao VOLOVE pa ce da rasteze drvenu gredu. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .To je ziva istina.Covjek je iz Seraga ime nije bitno :D :D :D :D .

Mozda ovo nece pasati nekome iz Serga stacu moram u koaliciju. :P :P :P :P :P
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Forum od mene nije nista napravio.

Ja se smo drzim parole:Isprovociraj i vidi ko je kakav :D :D :D :D :D :D

Nije mi zao sto me ljudi ne poznaju vec mi je zao sto ja njih ne poznajem.
Kad sve saberem i oduzmem---------------------=Srbadija

:D :D :D :D :D :D
Image

User avatar
krstan
Posts: 84
Joined: 24.02.2006. 03:32

Post by krstan »

Salčne,Salčne,u svašta se pretvaraš,stvarno se nisi promijenio ništa....To je dobro,jer ti si uvijek imao i dobrih i loših,al' nisi loš čovjek,kad se sve sabere i oduzme!
Uzmi sve što ti život pruža...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

EHHHHEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ !!!!!!!!!!!
ODOSTE OD TEMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!
TEMA JE SPOMENIK MRTVIM BORCIMA NA TRGU !!!!!!!!!!!!!:twisted:
NE NAPADAJTE SE MEDJUSOBNO; NAPADAJTE NJIH IZ VLASTI ;ONI SVEJEDNO NI ZA STA DRUGO I NE SLUZE !!!!!!!!!!!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:EHHHHEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ !!!!!!!!!!!
ODOSTE OD TEMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!
TEMA JE SPOMENIK MRTVIM BORCIMA NA TRGU !!!!!!!!!!!!!:twisted:
NE NAPADAJTE SE MEDJUSOBNO; NAPADAJTE NJIH IZ VLASTI ;ONI SVEJEDNO NI ZA STA DRUGO I NE SLUZE !!!!!!!!!!!! :lol: :wink:
ONDA CU MORAT OPET U ZATVOR,A NEIDE MI SE VISE.
3 PUTA DOSTA :lol: :lol: :lol:
A sto se tice spomenika to obavezno
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Vlast nesmijemo dirat :lol: :lol:
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Predsjednica Biljana se nalazi tamo gdje je svojim dobrotovornim radom u akciji ''mijenjanje opanaka u patike na Karacu'' zasluzila.
Opet sve to nema veze sa temom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

regeman wrote:Predsjednica Biljana se nalazi tamo gdje je svojim dobrotovornim radom u akciji ''mijenjanje opanaka u patike na Karacu'' zasluzila.
Opet sve to nema veze sa temom.
Tacno da nema veze sa temom
Slazem se sa tobom :!:
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

regeman wrote:Predsjednica Biljana se nalazi tamo gdje je svojim dobrotovornim radom u akciji ''mijenjanje opanaka u patike na Karacu'' zasluzila.
Opet sve to nema veze sa temom.


STANI MIRNO KAD GOVORIS O BILJANI PLAVŠIĆ!
OPET SE U TEBI JAVLJA ONAJ STARI SRBOMRZAC! :smt093

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sto se tice tih spomenika nemam nista protiv ali,ali,ali.... puno je stvari koji se prije toga trebaju uraditi npr kao sto neko spomenu onu zradu sto je napravljena bez papira,to prvo treba rijesiti pa kad se stvore potrebni usluvi za to spomenik nije frka napraviti. Da se mene pita (a srecom se ne pita) ja bih prvo tim porodicama obezbjedio da mogu normalno zivjeti tj da imaju rjeseno pitanje egzistencije a vjerujem da bi za njih to bio prioritet u odnosu na spomenik.Mislim da oni u svojim dusama imaju izgradjen spomenik a da im ovaj fizicki ne bi puno toga promjenio u zivotu.
Opet kazem nisam protiv spomenika vec sam za to da porodice ne moraju pored tuge trpiti i glad.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

che wrote:
regeman wrote:Predsjednica Biljana se nalazi tamo gdje je svojim dobrotovornim radom u akciji ''mijenjanje opanaka u patike na Karacu'' zasluzila.
Opet sve to nema veze sa temom.


STANI MIRNO KAD GOVORIS O BILJANI PLAVŠIĆ!
OPET SE U TEBI JAVLJA ONAJ STARI SRBOMRZAC! :smt093
muko moja..taman pomislim kad ono...
e moj CHE,opet se u tebi javlja mali navijac kome je bitno da urlice ali ne zna ni zasto ni za koga.Cas pljujes komunjare a cas pozivas da se stoji u redi ispred istih.
Od Slobodana Milosevica jedina osoba koja mi se vise gadi je BILJANA PLAVSIc.
Zasto?

evo da ti cika regeman pojasni,jer cika regeman cita sa vise strana a ne kao ti sa jedne.opet mozes zajedno sa pojedinom forumskom bracom da me napadas kako namecem misljenje.Boli me k.ita.

95e godine kad je zbog nepopustanja politici slobinih zeljaa u RS ista ta Rs i R.Karadzic bili izlozeni sankcijama i kad se u Srbiji nije moglo znati nista o Rs,zadatak slobinih ljudi je bio da u Rs nadju osobu koja ce za njihov racun siriti talas ''slobinog socijalizma'' po Rs a zauzvrat ce dobiti toliku pomoc da ce sa svojom novom strankom moci igrati znacajnu politicku ulogu u RS i diskreditovati one koji se ne slazu sa Slobom a to je R.Karadzic(**** mi se i za njega samo ga pominjem kao ulogu u ovom malom trileru).
Naravno,Biljka tad osniva SNs(jel tako bi?).Tu su skupovi po halama,bogat prehrambeno-vocni program...paralelno sa tim SPs otvara po vecim gradovima u RS svoje kancelarije a glavna osoba koje je najbolje lokacije trebala da obezbijedi i da logisticku podrsku te kadrovsku je Biljka Plavsic.Naravno,pitanje je otkud joj pare da sve to radi odjednom i sa svojom i sa tudjom strankom.Pa dao Sloba,na kraju krajeva on je svugdje trazio svoje ljude da uzimaju fabrike za njega i oni bi za to dobijali procenat.Izgleda da ga je biljak unaprijed dobila.Naravno,da nije bilo Haga sve ovo malo jada od fabrika po Rs a to su rafinerija,pokoji rudnik i termoelektrana bi zavrsili u Zlobinim rukama-zahvaljujuci Biljani i njenoj provajderskoj sabraci,pre svega u vidu nezrelog pocetnika Dodika.

To sto citas knjige osudjenih ratnih zlocinaca,uz to isfrustriranih,pa ''lepo'' je to da im dajes podrsku.kupujuci taj toalet papir,
Evo ovom prilikom se pokenjam u buducnosti u jutarnju kafu svakom onom ko poveze Srpstvo i Srbo(mrzce) sa Radovanom,Ratkom i Biljanom kao vaskolikim spasiteljima Srba i Srpstva.
Vas je kao i mene branila ona bijeda sto je masovno izginula po ratistu i ako je neko heroj to su oni a ne ova djubrad koja je tad zderala po restoranima na palama sve pljeskajuci pjevaljku po dupetu dok su ispod jnih ginuli ljudi sa 20godina.a sve to po dozvoli Radovana,Krajisnika i Biljke smiljke te klickovica,zupljanina..dopuni niz po volji..

I zato sam i rekao da ako imate vec zelju da nekome pomognete,onda pokusajte da tim porodicama pomognete na pravi nacin-novcano,materijalno.Ni njihovom herojstvu nema satisfakcije ako im porodice crkavaju od gladi- sa sve glednjem u taj spomenik.A ne da uvaljeni u svoje udobne fotelje prdite o tome kako njima treba pomoci ali eto bitnija je kamena ploca od svijesti.
A ti je nemas.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

regeman wrote:
che wrote:
regeman wrote:Predsjednica Biljana se nalazi tamo gdje je svojim dobrotovornim radom u akciji ''mijenjanje opanaka u patike na Karacu'' zasluzila.
Opet sve to nema veze sa temom.


STANI MIRNO KAD GOVORIS O BILJANI PLAVŠIĆ!
OPET SE U TEBI JAVLJA ONAJ STARI SRBOMRZAC! :smt093
muko moja..taman posmislim kad ono...
e moj CHE,opet se u tebi javlja mali navijac kome je nitno da urlice ali ne zna ni zasto ni za koga.Cas plujes komunjare a cas pozivas da se stoji u redi ispred istih.
Od Slobodana Milosevica jedina osoba koja mi se vise gadi je BILJANA PLAVSIc.
Zasto?

evo da ti cika regeman pojasni,jer cika regeman cita sa vise strana a ne kao ti sa jedne.opet mozes zajedno sa ovom forumskom bracom da me napadas kako namecem misljenje.Boli me *****.

95e godine kad je zbog nepopustanja slobinim zeljama u RS ista ta Rs i R.Karadzic bili izlozeni sankcijama i kad se u Srbiji nije moglo znati nista o Rs,zadatak slobinih ljudi je bio da u Rs nadju osobu koja ce za njihov racun siriti talas ''slobinog socijalizma'' po Rs a zauzvrat ce dobiti toliku pomoc da ce sa svojom novom strankom moci igrati znacajnu politicku ulogu u RS i diskreditovati one koji se ne slazu sa Slobom a to je R.Karadzic(**** mi se i za njega samo ga pominjem kao ulogu u ovom malom trileru).
Naravno,Biljka tad osniva SNs(jel tako bi?).Tu su skupovi po halama,bogat prehrambeno-vocni program...paralelno sa tim SPs otvara po vecim gradovima u RS svoje kancelarije a glavna ososba koje je najbolje lokacije trebala da obezbijedi je Biljka Plavsic.Naravno,pitanje je otkud joj pare da sve to radi odjednom i sa svojom i sa tudjom strankom.Pa dao Sloba,na kraju krajeva on je svugdje trazio svoje ljude da uzimaju fabrike za njega i oni bi za to dobijali procenat.IOzgleda da ga je biljak unaprijed dobila.Naravno,da nije bilo Haga sve ovo malo jada od fabrika po Rs a to su rafinerija,pokoji rudnik i termoelektrana bi zavrsili u Zlobinim rukama-zahvaljujuci Biljani i njenoj provajderskoj sabraci.

To sto citas knjige osudjenih ratnih zlocinaca,uz to isfrustriranih,pa ''lepo'' je to da im dajes podrsku.kupujuci taj toalet papir,
Evo ovom prilikom se pokenjam u buducnosti u jutarnju kafu svakom onom ko poveze Srpstvo i Srbo(mrzce) sa Radovanom,Ratkom i Biljanom kao vaskolikim spasiteljima Srba i Srpstva.
Vas je kao i mene branila ona bijeda sto je masovno izginula po ratistu i ako je neko heroj to su oni a ne ova djubrad koja je tad zderala po restoranima na palama sve pljeskajuci pjevaljku po dupetu a sve to po dozvoli Radovana,Krajisnika i Biljke smiljke.

I zato sam i rekao da ako imate vec zelju da nekome pomognete,onda pokusajte da tim porodicama pomognete na pravi nacin-novcano,materijalno.Ni njihovom herojstvu nema satisfakcije ako crkavaju od gladi-sve gledajuci u taj spomenik.A ne da uvaljeni u svoje udobne fotelje prdite o tome kako njima treba pomoci ali eto bitnija je kamena ploca od svijesti.
A ti je nemas.
Zivio govornik
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Che nemas ti pojma o zivotu ti si jedna prelivoda(JAJARA)
E blagos blesi :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote: Vas je kao i mene branila ona bijeda sto je masovno izginula po ratistu i ako je neko heroj to su oni a ne ova djubrad koja je tad zderala po restoranima na palama sve pljeskajuci pjevaljku po dupetu dok su ispod jnih ginuli ljudi sa 20godina.a sve to po dozvoli Radovana,Krajisnika i Biljke smiljke te klickovica,zupljanina..dopuni niz po volji..

I zato sam i rekao da ako imate vec zelju da nekome pomognete,onda pokusajte da tim porodicama pomognete na pravi nacin-novcano,materijalno.

OVO JE SUSTINA SVEGA SIROTINJA JE GINULA; SIROTINJA JE GLADOVALA; SIROTINJA JE STRAHOVALA I NA KRAJU SIROTINJA JE I ZALILA; A ONI SU UZIVALI I PRODAVALI STA SU MOGLI I STA SU HTJELI; U OVOM RATU SU PRODAVANE TERITORIJE SKUPA SA NARODOM I VOJSKOM ZA MASAKRIRANJE !!!
DANAS ONI TROSE TE PARE ;KAD KAZEM ONI MISLIM NA GOSPODU SA SVE TRI STRANE A NAROCITO NA NASE SRPSKE VLASTODRZCE ;KOJI SE I DANAS DIZU U ZVJEZDE A RAT SU MOZDA SAMO VIDJELI NA TELEVIZIJI !!!
SVI SU ONI ISTI I MLADIC ; KARADZIC; BILJANA ;KRAISNIK ;ITD ...SVE JE TO PODMITLJIVA BAGRA ; JER KAKO INACE DA SE OBJASNI DA SU ONAKVI KAO ORIC OSTALI ZIVI U SREBRENICI A DA SE SAMO SIROTINJA UBIJALA ;U NAS NE POSTOJI PRIMJER DA SU REKLI TO NEMOZE I GOTOVO; VEC UZMI ORASJE ;TAMAN ZAUZMU NAREDBA NAPUSTI ORASJE I TO 18 PUTA; A U POVLACENJU IZGIBE SIROTINJA ;NJIH NIJE BILO TU ;ONI SU SVAKI PUT CEKALI DA VOJSKA ZAUZME ;TAD SU NAJVECE PARE ;BRZO NAPLATE I ONDA SE POVLACI !!!

A STO SE TICE TOG SPOMENIKA ;PARA IMA I MORA BITI; AKO JE TO NEKA CIFRA OD 100 HILJADA (ONI SPEKULIRAJU SA CIFROM OD PREKO POLA MILIONA KM) ;ONDA TREBA DA SE NAPRAVI PROEKAT I DA SE NADJE IZVODJAC PA SA CIFROM PRED NAROD; NEK NAROD ODLUCI; A KO I KAKO CE DA PLATI RIJESICE SE U HODU; NACELNIK I NJEGOVI NE TRAZE NACIN KAKO CE DA PLATE IZGRADNJU; PARA IMA DOVOLJNO ;ONI TRAZE MOGUCNOSTI DA STO VISE UKRADU ;TO JE ZA NJIH PROBLEM KOJI TREBA DA RIJESE JER OVI IZ OPOZICIJE IM ZAVIRUJU U SVAKI RACUN !!!
U NAJGOREM SLUCAJU OPSTINA BROJI 54 000 STANOVNIKA ;SVAKO CE IZDVOJITI PO 2 KM I SA 108 000 SE MOZE NAPRAVITI SKROMNO SPOMEN OBILJEZJE ; ALI TO BI BILO NAJSRAMNIJE RIJESENJE OVOG PROBLEMA !!!!!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:
regeman wrote: Vas je kao i mene branila ona bijeda sto je masovno izginula po ratistu i ako je neko heroj to su oni a ne ova djubrad koja je tad zderala po restoranima na palama sve pljeskajuci pjevaljku po dupetu dok su ispod jnih ginuli ljudi sa 20godina.a sve to po dozvoli Radovana,Krajisnika i Biljke smiljke te klickovica,zupljanina..dopuni niz po volji..

I zato sam i rekao da ako imate vec zelju da nekome pomognete,onda pokusajte da tim porodicama pomognete na pravi nacin-novcano,materijalno.

OVO JE SUSTINA SVEGA SIROTINJA JE GINULA; SIROTINJA JE GLADOVALA; SIROTINJA JE STRAHOVALA I NA KRAJU SIROTINJA JE I ZALILA; A ONI SU UZIVALI I PRODAVALI STA SU MOGLI I STA SU HTJELI; U OVOM RATU SU PRODAVANE TERITORIJE SKUPA SA NARODOM I VOJSKOM ZA MASAKRIRANJE !!!
DANAS ONI TROSE TE PARE ;KAD KAZEM ONI MISLIM NA GOSPODU SA SVE TRI STRANE A NAROCITO NA NASE SRPSKE VLASTODRZCE ;KOJI SE I DANAS DIZU U ZVJEZDE A RAT SU MOZDA SAMO VIDJELI NA TELEVIZIJI !!!
SVI SU ONI ISTI I MLADIC ; KARADZIC; BILJANA ;KRAISNIK ;ITD ...SVE JE TO PODMITLJIVA BAGRA ; JER KAKO INACE DA SE OBJASNI DA SU ONAKVI KAO ORIC OSTALI ZIVI U SREBRENICI A DA SE SAMO SIROTINJA UBIJALA ;U NAS NE POSTOJI PRIMJER DA SU REKLI TO NEMOZE I GOTOVO; VEC UZMI ORASJE ;TAMAN ZAUZMU NAREDBA NAPUSTI ORASJE I TO 18 PUTA; A U POVLACENJU IZGIBE SIROTINJA ;NJIH NIJE BILO TU ;ONI SU SVAKI PUT CEKALI DA VOJSKA ZAUZME ;TAD SU NAJVECE PARE ;BRZO NAPLATE I ONDA SE POVLACI !!!

A STO SE TICE TOG SPOMENIKA ;PARA IMA I MORA BITI; AKO JE TO NEKA CIFRA OD 100 HILJADA (ONI SPEKULIRAJU SA CIFROM OD PREKO POLA MILIONA KM) ;ONDA TREBA DA SE NAPRAVI PROEKAT I DA SE NADJE IZVODJAC PA SA CIFROM PRED NAROD; NEK NAROD ODLUCI; A KO I KAKO CE DA PLATI RIJESICE SE U HODU; NACELNIK I NJEGOVI NE TRAZE NACIN KAKO CE DA PLATE IZGRADNJU; PARA IMA DOVOLJNO ;ONI TRAZE MOGUCNOSTI DA STO VISE UKRADU ;TO JE ZA NJIH PROBLEM KOJI TREBA DA RIJESE JER OVI IZ OPOZICIJE IM ZAVIRUJU U SVAKI RACUN !!!
U NAJGOREM SLUCAJU OPSTINA BROJI 54 000 STANOVNIKA ;SVAKO CE IZDVOJITI PO 2 KM I SA 108 000 SE MOZE NAPRAVITI SKROMNO SPOMEN OBILJEZJE ; ALI TO BI BILO NAJSRAMNIJE RIJESENJE OVOG PROBLEMA !!!!!!
Svaka cast.Sam si zaboravio Dusanica :D
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

PRIJE PAR DANA SAM VIDIO POKRAJ SAVE JEDAN SPOMENIK IZ 50-IH GODINA NA KOJEM PISE KAKO SU SE POSLIJE BORBI SA NEPRIJATELJIMA NA KOZARI BORCI TU SPUSTILI I NA TOM MJESTU PRESLI SAVU.....I NESTO OPET RAZMISLJAM,ZA TAKVE STVARI SE ONDA PODIZALO SPOMEN-OBILJEZJE,MISLIM SVAKA CAST,TAKO JE I TREBALO,A VIDI OVE NASE IDIOTE....
Last edited by che on 29.12.2010. 09:07, edited 1 time in total.

User avatar
PATRIOT BOYS
Posts: 99
Joined: 13.02.2007. 23:18
Location: BANJA LUKA--PRNJAVOR

Post by PATRIOT BOYS »

IMA LI IST OD PODIZANJA SPOMENIKA.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

PATRIOT BOYS wrote:IMA LI IST OD PODIZANJA SPOMENIKA.
NESTO JE CHE ZATAJIO :D :D
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

NISAM,SAMO OVAJ FORUM JE POSTAO TOLIKO DOSADAN DA VISE NEMA TEMA KOJE SU ZANIMLJIVE.....
A I SPREMAM REVOLUCIJU! :smt070 :smt071

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Gevara, nesto mislim, Fidel Kastro je na samrti pa mozemo njemu podic' spomenik na trgu.

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Gevara, nesto mislim, Fidel Kastro je na samrti
Па зар се не опоравља, некидан сам чуо тако нешто... Надживјеће он још два-три Буша... :lol:
Viva Fidel... :lol:
Него људи тема је озбиљна, а Че у најмању руку није заслужио исмијавање. Стиди се Дрипац! :oops:
Школски примјер српске неслоге : неко нешто паметно предложи, затим се јави неко други, каже да би било паметније нешто друго, на крају у међусобним препиркама пропадне обадвоје.
Слажем се да треба подићи споменик, такође треба помоћи и породицама погинулих бораца, али тренутно се не ради НИШТА од тога! 'Ајмо по реду, једно, па онда друго...

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

:smt056

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

OK, bez sale.
Istorijski gledano, spomenici u nasim krajevima su dio dnevne politike, i malo ih opstane duze od pola vjeka. Promjeni se "sistem" i spomenik se rusi. Zato bi ja uceci se od istorije gledao unapred: borcima skromnu spomen plocu ( i onako ce se vec naci neki novi revolucionari da je skinu za po vijeka), a onih sto hiljada maraka za spomenik sto neko spomenu ranije, njih trba podjeliti djeci poginulih boraca, otvoriti im po stednu knjizicu sa po par stotina maraka, nek ide kamata do punoljetstva.
Da zakjucim: spomenik borcima-DA (skroman), ali zato pare - DJECI!
Vjerujem da bi i pokojni borci da mogu napravili isti izbor.

Post Reply