Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

schwabo No1 wrote:Истин ради, ствари овако стоје:
сутра, у суботу у 08,оо је откривање и освећење споменика код пет лампи. Споменик је посвећен свим погинулим и несталим борцима, умрлим у току рата, страдалим у току рата несрећним случајем свих концесија и народа, са подручја мјесних заједница Прњавор и Гаљиповци.
То је спомен обиљежје мјесне заједнице, а укомпоновано је тако да спомен бисте народних хероја из другог свјетског оджстају саставни дио комплекса.
Колико је архитектонско рјешење добро можемо дискутовати, али не можемо промијенути. Споменик је завршен.


Sta znaci ovo Galjipovci ??? Jel to u prevodu Muslimanska Mravica ?
Kako sada objasniti narodu sve ovo,juce nacelnik rece drugacije,da mu je nos rastao svaki put kad laze,kao pinokiju,imali bi drva za ogrev narednih 100 godina.
Izvinjavam se,nisam se dobro izrazio ,on ne laze nego precuti istinu,tu ima razlike.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by murgo »

svjedok.saradnik32 wrote: Пре свега имамо наљјвеће спомен овиљежје а то је црква на Вучијаку
jesam pravoslavac, ali crkva je po mom misljenju BOGOMOLJA a nije, niti ikada moze biti spomenik palim borcima, jer nisu samo pravoslavci ginuli za Republiku Srpsku!
A sadasnji Nacelnik Prnjavora, radi mnoge stvari dobro, jedino sto bi trebao da pazi jeste: da se ne uvlaci u d*pe kod pojedinaca!
Pitam se samo kad on ima vremena za administrativne poslove, kad ide samo od slavlja do slavlja, nema veze kojim povodom?! Ne cudi me sto mu treba privatni sofer! On hoce da bude revolucionaran po izvrsenjima nekih zadataka, pa neka malo pogleda prema razvijenim zemljama Evrope. Da vidi kako se tamo racionalno posluje!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

schwabo No1 wrote:Истин ради, ствари овако стоје:
сутра, у суботу у 08,оо је откривање и освећење споменика код пет лампи.
Јадни наши свештеници, када морају да испуњавају свакојаке хирове ових на власти. За оне који не познају основе богословља. Свештеник не смије да уради нпр. ове ствари. Не смије да служи Литургију 2х у једном дану. Не смију се служити двије Литургије у једној парохији истовремено и не смије прије Литургије да ради ништа што нема везе са Литургију тј. јутарња молитва, проскомидију и Литургију на крају. Након Литургије иде све остало. Код нас изгледа ништа не треба да буде како треба, па ни ово! Али ипак ћу доћи сутра, да присуствујем том чину.

И ово за Галиповце, како када у Гаљиповцима има споменик? И какве везе имају Гаљиповци са МЗ Прњавор?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Galjipovci su blaza rijec za Muslimanska Mravica, ,ono na sto ti mislis su Donji Galjipovci.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

bičbožiji52 wrote: To što se kao dograđuje kod Pet lampi su uradili crveni,za ,,svoje '' crvene je samo mazanje očiju narodu na ovu očiglednu opstrukciju pravljenja centralnog spomen obilježja u centru grada za 626 poginulih prnjavorčana u proteklom ratu.
Nemoj me vuči za jezik da napišem nešto što se mnogima nebi ,jako, jako svidjelo.
Evo jednog starog posta koji je danas konacno aktuelan.
Samo da korigujem,626 + 35 nestalih,da se ne zaboravi to je 661.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Откривање и освећење спомен обиљежја

Image

На Видовдан, 28.6.2014. године, у 8.00 часова, у Парку народних хероја, улица Светог Саве у Прњавору, биће откривено и освећено спомен обиљежје посвећено погинулим, заробљеним и несталим борцима ВРС и цивилним жртвама рата, страдалим у периоду од 1991. до 1995. године.

Општина Прњавор је и поред тешке материјалне ситуације у којој се налази, успјела да пронађе средства за финансирање овако значајног пројекта и тиме још једном ода почаст жртвама Одбрамбено – отаџбинског рата.

Позивамо породице погинулих бораца, ратне-војне инвалиде, демобилисане борце, патриоте и грађане Прњавора да присуствују откривању и освећењу овог споменика.

Општина Прњавор
Last edited by vrsta8472 on 27.06.2014. 17:30, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Ovako to vec moze i lici na nesto ovaj pocetni tekst. :smt023 Da se na vrijeme razgovaralo moglo je i ono sto Swabo i Vrsta predhodno navedose da se koriguje i da se to pitanje jednom skine sa dnevnog reda mirnim putem.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

schwabo No1 wrote: Споменик је посвећен свим погинулим и несталим борцима, умрлим у току рата, страдалим у току рата несрећним случајем свих концесија и народа, са подручја мјесних заједница Прњавор и Гаљиповци.
Споменик у Гаљиповцима

Image

Image

Image

Швабо, што су обједињене те двије МЗ Прњавор и Гаљиповци? Када већ у Гаљиповцима има споменик?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Помен

За брег су зашли мили моји,
њихов знамен је храст оборен.
Високу папрат сеоског гробља
повија ветар појућ им помен.

Нису прах земни моји преци,
ни пријатељи заходши рано:
препознајем им говор у реци,
на небу – лице насмејано.

Мада су страшну црту прешли
и у свему су што постоји:
из цвета, птице, из тишине
јављају ми се мили моји.

(Драгомир Брајковић)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Јадни наши свештеници, када морају да испуњавају свакојаке хирове ових на власти. За оне који не познају основе богословља. Свештеник не смије да уради нпр. ове ствари. Не смије да служи Литургију 2х у једном дану. Не смију се служити двије Литургије у једној парохији истовремено и не смије прије Литургије да ради ништа што нема везе са Литургију тј. јутарња молитва, проскомидију и Литургију на крају. Након Литургије иде све остало. Код нас изгледа ништа не треба да буде како треба, па ни ово! Али ипак ћу доћи сутра, да присуствујем том чину.
Vrsta ovo su crveni sveštenici, oni bi u crkvu isusovu tezgu unijeli ,makar nanjoj svjeće prodavali,šta znaju ovi što su se pred rat kršćavali, šta je liturgija i šta je crkva.
Oprosti im Oče neznaju šta rade.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Iris »

A vas dvojica ne znate šta pišete!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Znamo mi šta pišemo samo vi neznate da čitate
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Iris »

Znam ja da čitam samo ti NE ZNAŠ ni pisati a ni šta pišeš!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Nisam ja Vrsta, nepckam se ja na ta terpkanja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Ако ништа друго није добро урадио (а јесте),
Вељко је Лазарицом опечатио вријеме отклона од црвених времена...
Сјећамо га се о Видовдану код Лазарице на његовом Вучијаку и у Прњавору с круном српске државности...
ImageImage


User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

просвјета wrote:Ако ништа друго није добро урадио (а јесте),
Вељко је Лазарицом опечатио вријеме отклона од црвених времена...
Сјећамо га се о Видовдану код Лазарице на његовом Вучијаку и у Прњавору с круном српске државности...
To je samo privid i iluzija, skinuta je petokraka sa čela, ali ostala je u glavi moj profesore.Sad više vremena nisu ni crvena ni crkvena,došla su ona jebena.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »


Откривена спомен-плоча за 71 погинулог борца и цивила


У Парку народних хероја у Прњавору данас су откривени и освештани спомен-биста и спомен-плоча са уклесаним именима и ликовима 71 настрадалог борца Војске Републике Српске и цивилних жртава рата од 1991. до 1995. године са подручја Мјесне заједнице Прњавор.

Предсједник општинске Борачке организације Владо Живковић рекао је да Прњавор мора бити поносан на своје јунаке.

"Борци Мјесне заједнице Прњавор прошли су кроз 24 ратне јединице и учествовали су у најтежим биткама за стварање Републике Српске, проносећи славу своје општине и ратних јединица у којима су били. Ту прије свега мислим на ослобађање Дервенте и Брода, пробој коридора кроз Посавину, прошли су `крвави` Озрен, Брчко, Братунац, Добој, Нови Град, Теслић и војевали на још много других ратишта", рекао је Живковић.

Он истиче да новоизграђени спомен-комплекс има велику симболику јер изглед зида спомен-плоче симболизује успоне и падове током ратног периода, чији је врхунац била одбрана и стварање Српске.

Предсједник комисије за споменике и спомен-обиљежја општине Прњавор Бранко Шиканић навео је да је на спомен-бисти лик незнаног борца који држи круну и приказује циљ борбе српског народа, а то је очување историје, традиције и културе, што је на крају крунисано изградњом овог спомен-обиљежја.

"Ликови погинулих бораца на спомен-плочи приказани су у силуети града и распоређени према категоријама страдања", рекао је Шиканић.

Начелник општине Прњавор Синиша Гатарић каже да су у свих 35 мјесних заједница на подручју општине раније направљени споменици за пале борце, а да је данашњим чином отклоњена велика неправда према граду Прњавору који 20 година једини није имао овакво обиљежје.

"Из два разлога јако је важно да у граду имамо овакав спомен-комплекс. Тако одајемо почаст јунацима протеклог одбрамбено-отаџбинског рата, а друго чувамо од заборава успомену на њихову жртву", нагласио је Гатарић.

У изградњу спомен-плоче и бисте уложено је око 60.000 КМ, а да би сви радови на уређењу спомен-комплекса били завршени потребно је још око 20.000 КМ. Пројекат је финансирала општина Прњавор.

Током пријеподнева у Спомен-храму на Вучијаку одржани су и молитва и парастос за свих 629 погинулих бораца са подручја општине Прњавор.

СРНА




Откривено и освећено спомен обиљежје за погинуле борце ВРС МЗ Прњавор

1] Image:Image

[2] Image:Image

[3] Image:Image

[4] Image: Image

[5] Image:Image

[6] Image:Image

[7] Image:Image

[8] Image:Image

[9] Image: Image

[10] Image:Image

[11] Image: Image

[12] Image: Image

[13] Image: Image

[14] Image:Image

[15] Image:Image

[16] Image: Image

[17] Image:Image

[18] Image: Image

[19] Image: Image

[20] Image: Image

[21] Image:Image

[22] Image: Image

[23] Image: Image

[24] Image:Image

[25] Image: Image

[26] Image: Image

[27] Image: Image

[28] Image: Image

[29] Image: Image

[30] Image: Image

[31] Image:Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Чуј, треба ли...
Постављено је!
Србска државност у руци борца Војске Републике Српске...
Опечаћено... Живјели, слава борцима ВРС!
Чланови Литерарне секције СПКД "Просвјета" Прњавор у славу јунака...

ImageImage

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Просвјета шта је постављено? Колико је мени познато ово је спомен-обиљежје за МЗ Прњавор и надамо се да се на томе неће завршити. Већ да ће овај начелник да испуни своје предизборно обећање, а то је:

Image

http://www.scribd.com/doc/109531073/Pla ... -2012-2016

Страна бр.7!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Njegovan »

Slabo sam na forumu, ali evo da i ja priupitam nešto kratko i jasno... jel sa ovim spomenikom kod lampi završeno sa pričom centralnog spomenika borcima? A to pitam jer sam danas čuo od par ljudi koji su u boračkoj da ovo kod lampi nije centralni spomenik. A i nedavno na tv-u je spominjan trg za centralni spomenik. Pa ima li neko konkretno i tačno da kaže? Pozdrav,
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Rekao je nacelnik na poslednjem snimku,to je to.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Njegovan »

E jadi. :( :(
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply