Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Вадиш се Змиле ал` слабо... :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Sasvim dovoljno nekome ko nikad nije pripadao nikavom populizmu,nikad sloboda nije umela da peva, kako su sužnji pevali o njoj !!!
Brzo ćete vi i ove spomenike zapišavati, kako ste rušiuli i zapišavali i one iz NOB -e 90. godina prošlog stoljeća ima ta tvoja većina ipak logičan, ali i ne zdrav rezon.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Сикћеш... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Image

Hajde ,nije sramota sto ste bili i komunisti,vidite da je i cika Velja bio nekad, a sada veliki cetnik. :D

Marković: Velja Ilić bio član Saveza komunista

Komentara 21
0 Pošalji na mail
Na sednici Skupštine grada u Čačku, odbornik Stojan Marković (LDP) saopštio je da je lider Nove Srbije Velimir Ilić, koji je uvek isticao pripadnost njegove porodice Ravnogorskom pokretu, uz naglašavanje svog antikomunizma, bio član Saveza komunista Jugoslavije (SKJ).

Na dnevnom redu sednice bilo je razmatranje izveštaja o programima rada lokalnih
kulturnih institucija. Odbornik Marković je saopštio da se u novom Zborniku radova
Narodnog muzeja u Čačku nalazi istraživački prilog na temu "Predsednici opštine Čacak (1944-2010).


Velimir Ilić, Čačanin

U jednoj fusnoti teksta u Zborniku, koji se poziva na Arhivu Opštinskog komiteta Saveza komunista Srbije i pisanje lista "Novi glas", navedeno je da je Ilić, kao vojnik JNA u Osijeku, maja 1979. godine primljen u partiju, a potom završio i političku školu.

Ilić je, kako se navodi u Zborniku, redovno isticao pripadnost njegove porodice
Ravnogorskom pokretu, negirajući članstvo u SKJ, uz naglašavanje svog antikomunizma i monarhističkog opredeljenja.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Јел` то себе, братко, правдаш... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Ja bi mozda i postao komunista da su me oni htjeli,sto kaze onaj :"Nisam imo kila" :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:Никад био нисам, тај, комуњара... :D
Сад сам потрошио пола ста тражећи пост од твог презимењака са форума (не могу рећи рођака, јер не знам да ли сте фамилија), гдје описује неки твој догађај из ране младости :D Али не могу никако да га нађем. Па ако може да ми мало помогне, има јако много постова. Сигурно зна на коју расправу мислим!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Daja Vrsta nemuči se uzalud, ko god od ovih novopečenih veliki Srba kaže da nije nikad bio u partiji,i da se nije smijela slaviti slava laže,laže čim zine, jer su to ljudi sa kompleksima.
Ja sam generacija Vojislava Šešelja i slučajno znam mnogo toga lično o njemu,završio je gimnaziju ,,Mira Cikota'' u Sarjevu i moj jedn klasić koji je zajedno sa njim bio u razredu, pa mi priča kako je kao najkomunističkiji omladinac vodio generaciju stazama Revolucije, i nikome nije dao da nosi zastavu na čelu kolone, nego ju je lično on nosio,a kada su na tom putu noćili kod jedne škole ,njegove kolege su umotali zastavu oko koplja i zaturili u neki oluk i sakrili dok je on spavao,ujutro kad je vidio da nema zastave bio načisto poludio i potukao se sa nekolcinom kolega iz razreda.
Tako i naš prfešur pjeva kroz šumu.Odgovara na nepostavljena pitanja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:Добој - Спомен Храм "Рођења Пресвете Богородице"

Image

Спомен црква у Лазаревцу

Спомен црква у Лазаревцу, посвећена палима у Колубарској бици. Црква је изграђена по пројекту архитекте Ивана Рика 1938-1941. године.

Image
Итд... Богу хвала...
Просвјето, све је то супер и све је то фино.

А наше драге комшије Хрвати су могли исто тако да направе споменик у цркви за своје борце у нама сусједној општини Дервенти. Али не, они су га направили поред цркве.

Image

Да сви виде и да се не заборави.

А код нас!

Image

Само ми који живимо у Прњавору, знамо шта се налази у тој цркви.

А какав је наш однос према споменицима и према српским жртвама из Другог Свјетског рата. Најбоље говоре ове слике.

Док неки паметују, млади људи су узели мотике и ашове у руке и средили неколико споменика!

Image

Image

Image

Image

Image

Просвјето, добро прочитај ова имена. И онда размисли о својим ставовима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

KAMIKAZA wrote:Ja bi mozda i postao komunista da su me oni htjeli,sto kaze onaj :"Nisam imo kila" :D
Неке су на силу хтјели ал` ето није ишло Богу хвала...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:Неке су на силу хтјели ал` ето није ишло Богу хвала...
Ma daj profesore koju silu,to možeš pričati prvačićima,u SKJ u se nije ulazilo na silu,moralo se neke prepreke preskočiti,ala nku političku školicu završiti, radnu akcijicu odraditi,biti radan i pošten, pa tek se onda išlo po karanfilčić s knjižicu.
Biti u partiji bila je privilegija,dobiješ stipendiju,bolji položaj,bolje radno mjesto,dobiješ društvni stan,pa još veći stan, išlo se iz malog u veći,dobiješ krediti za parviti kuću,titov fond za studiranje,tada je partija svojim članovima i te kako valjala i pomagala,pa su se mnogi pisali molbe da se prime u partiju, a one koje je partija izbacicala iz svojih redova,gore je bilo nego da ih je srčika sustizala.Dakle profesore o kakvoj ti sili pričaš,da te slučajno nisu tukli da posteneš članom partije.
Profesore ,profesore.
Last edited by ZMIJA on 01.07.2014. 08:10, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Знаш ти, само се правиш луд... :D Комуњаро стара...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Nisam ja komunjara, ja sam ostala i sada sam komunista,komunjare su u SDS-u,a rezlika između komuniste i komunjare je ogromno velika,a to što sam stara neme veze, nism starija od Lenjina,valjda ćeme ovi moji balzamirati :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Достојевски wrote:А, и ти понекад трпиш што мисао није нашла облик у речима! То је племенит бол, и имају га само изабрани; будала је увек задовољна с оним што каже, и , уз то, увек каже више него што је потребно; воли да има залиху.
"Младић"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Budi uvjek spreman da govoriš što misliš,pa čete podli ljudi izbjegavati.

Nehru
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Робови ти ланце кују,
оковима понос ломе.
Док те по образу пљују,
ој Србијо Божји доме

Ноге су им на зло брзе,
злогласе те свуд по свету.
Изабравши да те мрзе,
клеветом ти венац плету

Са блудом би да те жене,
хаљине ти смрадне кроје.
Ал не могу да измене,
твоју душу срце твоје.

Зато желе да те киње,
изазов си безумноме.
Ненавидник те распиње,
ој Србијо Божји доме.

Труње ти из ока ваде,
пањеви без благодати.
Не разумеју шта раде,
ко ће Небо да облати.

Ко на тебе камен баца,
грех му у прашини пише.
Отаџбино праотаца,
кроз које Дух Свети дише.

Бесни хоће да те туку,
јаросни би да те згроме.
Док те кроз каљугу вуку,
ој Србијо Божји доме.

Вређају те из очаја,
збрисали би те да могу.
Ти си им ван домашаја,
ти припадаш Христу Богу.

Ко се гнуша твога лика,
Божју не види лепоту.
Отаџбино мученика,
стазо вечноме животу.

Отаџбино мученика,
стазо вечноме животу.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:.
Да ли та тачка значи, да паметнији попушта или да више немаш шта рећи?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Шта се заиста догађало на манифестацији код спомен-храма?
Новости wrote:Славиша Миланковић (32), председник Удружења “Вукови с Вучијака” и син легендарног команданта Вељка Миланковића, изражава горчину и повређеност припадника те славне српске јединице.
Верујемо да није било зле намере, али је неоспорна истина да је било лошег деловања, јер двадесеточлана делегација “Вукова с Вучијака”, на манифестацији код Спомен-храма на Вучијаку, благо речено, није имала третман који заслужује.
Овим речима “Новостима” Славиша Миланковић (32), председник Удружења “Вукови с Вучијака” и син легендарног команданта Вељка Миланковића, изражава горчину и повређеност припадника те славне српске јединице. Он истиче да није суштински проблем што су “вукови”, како каже, и тог дана остали гладни, пошто и осталим данима углавном гладују, али су изнад свега гладни и жедни - уважавања! Дакле, није њихова невоља само у пукој неугодности да за њих није било места за славском софром. Њихова места, наиме, док су одавали пошту на гробу свом ратном команданту, заузели су други.

- А, многи “вукови” су тог дана на Вучијак, одакле су пре готово две деценије пуни идеала кренули у ослобађање српских земаља, пристигли стопирајући и на штакама. Објективно, било је мучно стајати по страни на сунцу, док се о вашем јунаштву збори за софром у шатору. И то у порти спомен-храма, који је подигнут управо на иницијативу њиховог команданта, а уз благослов бањалучког владике Јефрема - каже Славиша Миланковић, питајући се да ли би се нешто слично могло догодити некој специјалној јединици у ФБиХ или Хрватској.

Парох кремански Сретен Радишковић, свештеник Спомен-храма на Вучијаку, истиче да искрено жали што се и “вукови” нису нашли за столом, након одржаног парастоса погинулим борцима.

- Пошто се делегација није била вратила са одавања поште команданту Миланковићу, људи су једноставно поседали на места на којима је био јасан натпис “Вукови с Вучијака”. Неугодно их је потом било дизати јер је углавном реч о породицама погинулих или ратним војним инвалидима, а још њих доста је стајало по страни пошто је био ограничен број места под шатором. Надам се да ће убудуће сви неспоразуми бити отклоњени утврђивањем и поштовањем тачно утврђене сатнице програма - каже 29-годишњи кремански парох.

Да је на столу стајала резервација “Вукови с Вучијака” потврдио нам је и Драган Миланковић, који је у ту јединицу ступио са 19 година и у њој преживео три рањавања.

- Саосећам са повређеношћу својих сабораца, али сам дубоко уверен да им она није са намером нанета. Ову неугодност што пре треба оставити иза нас и све учинити да се она никада више не понови - категоричан је Драган Миланковић.

Истог је мишљења и Миро Шикарац, наследник команданта Миланковића:”Поготово нама ’вуковима’ није интерес да имамо несугласица, а поготово да не дао Бог водимо некакав рат са нашом црквом”.

ИСПУНИО ОБЕЋАЊЕ
ПАРОХ Радишковић, неоснованим сматра наводе у неким гласилима да је његов говор након парастоса на Вучијаку, наводно, био у служби “врбовања гласача”, те истиче да није поменуо било коју странку.
- Свако богоугодно дело треба истаћи, а не прећутати или га омаловажити. Зато сам са посебним задовољством захвалио начелнику општине, др Синиши Гатарићу, што је испунио обећање дато на Видовдан прошле године, да ће асфалтирати порту, односно двориште Спомен-храма на Вучијаку - појашњава свештеник Радишковић.
http://bit.ly/VZEbDs

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Просвјето, ако поставим тонски запис са тог ручка тек онда ћеш да видиш да то није баш било тако црно-бијело. А већ сам ти написао зашто то не смијем да урадим.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

Te krkanluke oko crkve povodom obilježavanja značajnih datuma i održavanj parstosa poginulim borcima treba zabaraniti, jer se zamjenila suština i forma,pa većina ljudi dolazi radi piva i režanj mesa, te onog bijednog ručka,a ne da oda dužnu počast poginulim za otadžbinu,neće nas uskoro iznenadaiti i ako neko baci bombu za sofru o koju se guraju i otimaju, jer nema ništa opasnije nego poniženje i uvrede dostojanstva onima koji ga još posjeduju.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Шта те брига ти свеједно не долазиш...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

Neka si ti gore prije popa to je važno.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Веома често немаш појма о чем` збориш...
Али ето дало ти се... :)

Post Reply