Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Њего, послушај

http://youtu.be/gcxjUjc6LEQ?t=51s
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Njegovan »

Šta da kažem Vedrane već RAZOČARAN SAM. Iskreno. :(
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Njegovan »

Ne preostaje nam ništa nego da se sami angažujemo i podignemo skroman spomenik na trgu. Ako se ikad pokrene takva akcija ja sam tu. Po mom mišljenju dobrovoljnim učešćem privatnih predizeća i naroda moglo bi se podići takvo nešto.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Ове године највјероватније, неће ништа моћи више одрадити. Али следеће године ако исто тако ништа не буде у плану за израду тог споменика, идемо прво са скупљањем потписа по читавој општини и да то доставимо Борачкој организацији и Скупштини општини. Више мање, то је већим дијелом одрађено већи дио око сакупљања потписа по МЗ ко ће бити ангажован. Па да онда видимо, шта ће нам рећи. Ако они власт (мислим на све власти које су до сада биле) то не одраде онда идемо са народом. Већ имамо сву документацију из катастра за локације у Градском парку, на Тргу српских бораца на мјесту фонтане (треба нам одобрење ГРАДИП-а), за локацију да се направи нови Трг између Хотела Национал и Ламела, и овај Код пет лампи али тамо се више ништа не може радити због овог новог споменика. Знаш да смо ту документацију сакупили, прије 4 године и да смо при Борачкој док је Шики био предсједник формирали Комисију које сам и ја био члан и наш форумаш че. Али како је Владо дошао на мјесто БО, нико више није сазивао никакве састанке а не знамо да смо у међувремену расформирани. Па да видимо, шта ће онда да смисле!

Онда да се распише Јавни конкурс за идејно решење и да Скупштина БО Прњавор одлучи које је идејно решење најбоље. И да се на основу идејног решења, распише нови конкурс за извођача радова. Углавном ту има посла минимум двије године, али мора се некако почети. У међувремену, би без власти сами организовали сакупљање пара за споменик и да на тај начин покушамо затворити ту финансијску конструкцију. Јесте да то у старту многима не одговара, али шта ћу им ја њихов проблем. Ако гријешим волио бих да ме неко исправи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

gavro15
Posts: 38
Joined: 10.07.2013. 22:25

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by gavro15 »

Drugovi "političari", samo jedno pitanje pa ću se vratiti na podforum koji pratim. Zar niste bar danas mogli zapostaviti politiku pa sutra nastaviti?

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Njegovan »

Gavro, danas ili sutra pričali isto ti se 'vata. Komentari, pozitivni ili negativni su uvijek dobro došli. Samo potpisujem ovo što Vedran reče. Treba spomenik napraviti umjesto one prljave fontane koja odiše prljavštinom. Pošto nisam na forumu blagovremeno me obavjestite kad kreće akcija. ;) Tu sam.
Image

gavro15
Posts: 38
Joined: 10.07.2013. 22:25

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by gavro15 »

Sve ja to kontam ali danas nikako nije dan za politička prepucavanja. Možemo šest dana pričati i mudrovati. Današnji nikako nije za to.tačka.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Ovu priču načelnika oko podignuti spomenika slušala sam niz godina i to je prepisano štivo njegovog prdhodnika Vlade Živkovića koji slučajno ili ne i dans u centru pomenute aktuelnosti.
Tačno je da su u svim mjesnim zajednicama podugnuti spomenici poginulim borcima u ratu,tačno je da je opština Prnjvor i njena boračaka organiazcija pomogla da se i svakom borcu na ponaosob podigne spomenik,ali ako zađete i pogledate te pojedinačne spomenike na mnogima čak i ne piše gdje je pokojnik i na kakav način izgubio svoj život,što sa ove vremenske distance nas kao suvremenike poginulih,prilično boli, jer spomenici se podižu za žive, a ne za mrtve,kako bi se oni mogli podsjetiti zašto je i kada neko dao svoj život.
Definitivno spomen crkva na Vučijaku nemože biti alternativa centralnom obilježju poginulih boraca naše opštine ,koliko god to neko uvijao vjersko politički celofan, za dnevno političke potrebe.

Ps.

Načelnik u svom govoru reče da imaju podignuti spomenici za svih 626 poginulih boraca,ali zaboravi napomenuti da nekoliko desetina još nije ni sahranjeno i nezana se gdje su im kosti,naravno to je pitanje za nekoga drugog,Nebih dalje komentarisla.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Iris »

A zašto crkva u Vučijaku ne bi mogla biti centralno obilježje poginulim i nestalim (jer neki još nisu ni pronadjeni) borcima u poslednjem ratu?
Nalazi se pored puta, znači pristupačno je i vidno za ljude koji dolaze sa strane, a istovremeno porodice se tu mogu u miru moliti za svoje postradale!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Ne mogu da cutim, :) ovo sa spomenikom u parku je moglo sto kaze Swabo da se uradi drugacije ,ali idejno resenje je prihvaceno kao takvo i nema sta sad da se komentira.
Mene niko ne moze da ubjedi da se ovdje nesto ne muti,i da se stradanje ne minimizira,ali na dusu im.Sve sto su trebali da urade je da sve ovo samo nazovu drugacije i stave jednu malu plocu ispod ove statue,uz napomenu da se podize za 661 palog borca ovog grada,i to bi bilo dovoljno,ovo sto je sa strane za borce opstine prnjavor,je u redu,moglo se ukonponovati ovako ili onako.Znaci nista se ne trazi od ove drzave ili opstine ,osim da prizna koliko je ljudi stradalo iz ovog grada,i da se to napise na neku plocu (nemoraju cak ni imena da budu) koja ce ostati tu, U OVOM GRADU, za istoriju,zar je to toliko tesko ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Шта да радимо са вама неиживљеним политичарима - манипулаторима жељним моћи...
Ако ништа друго није добро урадио (а јесте) Вељко је Лазарицом опечатио вријеме отклона од црвених времена...
Сјећамо га се о Видовдану код Лазарице на његовом Вучијаку и у Прњавору с круном српске државности...

ImageImageImage

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Iris wrote:A zašto crkva u Vučijaku ne bi mogla biti centralno obilježje poginulim i nestalim (jer neki još nisu ni pronadjeni) borcima u poslednjem ratu?
Nalazi se pored puta, znači pristupačno je i vidno za ljude koji dolaze sa strane, a istovremeno porodice se tu mogu u miru moliti za svoje postradale!
Niko nema ništa protiv spomen crkve kao takve,nema čak ni protiv toga da u Crkvi stoje ploče sa imenima ljudi koji su dali svije živote za Republiku Srpsku,ali to nemože biti alternativa jednom spomeniku na nekom centralno mjestu u gradu, gdje svi putnici prolaznici i građani savako momenta mogu da se podsjete onih koji su zaslužni što živimo slobodni u svojoj državi, a da prije toga nemoraju otiću u neku crkvu,jer mnogi poštovaoci poginuli možda i ne idu u crkve,pa samim tim su uskraćeni da vide i pročitaju imena poginulih.To što je crkva pored puta je nepotrebno tumačenje gluposti.

Da ne elaboriram dalje mislim da ćeš svatiti šta u principu znači jedan spomenik na pravom mjestu ,jer moja generacija je odrasla karj bista narodnih heroja,i svako dijete je znalo imena istih ,jer su to bile naše lampe, kako ih poularno zovemo,a ne neka imena iz nekih enciklopedija.
Dakle da skratim ovo pojašnjenje jer i onako mislim da je besmisleno,jer ti nisi moja baba iz Pležnice Gornje kod Doboja,već predpostavljam neka mlada i obrazovana osoba,kojoj je ovo sve u principu jasni,al važno je bespotrebno politički žonglirati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Iris wrote:A zašto crkva u Vučijaku ne bi mogla biti centralno obilježje poginulim i nestalim (jer neki još nisu ni pronadjeni) borcima u poslednjem ratu?
Nalazi se pored puta, znači pristupačno je i vidno za ljude koji dolaze sa strane, a istovremeno porodice se tu mogu u miru moliti za svoje postradale!
Ево зашто. На твоје питање је одговорио мој брат просвјета.
просвјета wrote:

ImageImageImage
Паметан човјек па зна, да слика говори 1000 ријечи. Погледај само цркву ко цркву. Путнику намјернику који пролази поред ње, не би ни на крај памети пало на памет да уђе унутра и погледа шта има. Али зато ако прође поред 5 лампи, има шта да види и да му одмах све буде јасно.

Хвала ти брате просвјето, што си тако сликовито и интелигентно одговорио сестри ирис љ.г 2014-те.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Храм Пресвете Тројице један је од највећих у РС и посвећен је погинулим борцима са подручја општине Теслић, у рату од 1991. до 1995. године, чија су имена (њих 507) исписана на спомен плочи постављеној у унутрашњости цркве . Градња храма почела је 1997. године а освећење је обављено 26. септембра 2010. године. Унутрашњост цркве је комплетно осликана, а њена купола мања је само од оне на храму Св. Саве у Београду. На храму се налази 11 позлаћених крстова.
Image
Мало порадити на осликавању Спомен храма на Вучијаку и начинити повезницу (линк) у Парку хероја...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Dobra ti je ova usporedba drugar,gdje nadje njih jedini su osim nas koji nisu napravili centralno spomen obiljezje palim borcima. :lol: Primjer je super,i oni su navjesali slike boraca u crkvu kao i mi.Ali pogledaj sta im narod misli i govori:

3 mal geteilt

Sunny Goran mislim da je vreme za izgradnju centralnog spomen obiljezja na trgu.....do kada cemo se stideti tekovina otadzbinske borbe...?
31. Januar 2013 um 23:26

Aleksandar Pavličević samo nam još to treba...
31. Januar 2013 um 23:28

Sunny Goran zasto?
31. Januar 2013 um 23:30

Aleksandar Pavličević Skoro svako selo, zaseok, mjesna zajednica, ima svoje spomen obilježje, ima li potreba sada za tim "centralnim"? Kome se pravi? Neko će zapustiti spomenik u svom dvorištu i dolaziti na trg? Dalje, koštaće koliko jedna montažna kuća porodici koja nema g...Mehr anzeigen
31. Januar 2013 um 23:51 · 3

Sunny Goran narod koji se stidi svoje proslosti je narod bez buducnosti....pogledaj hrvate,bosnjake....svako selo ima spomenik a u gradovima su centralni....sta mi u teslicu imamo,partizansku kosturnicu i edu blazeka.....oni ce i dalje tu ostati dok ce zrtve otadz...Mehr anzeigen
1. Februar 2013 um 00:23 · 1

Sunny Goran da dodam jos da teslic radi takvog razmisljanja nikada nije postrojio teslicku brigadu na trgu dok se u centru kamenice postrojavaju pripadnici ABiH na proslavi jedinice....i na to smo pljunuli ....nase se obiljezavanje jedne od najvecih jedinica VRS koja je dala izuzetno veliki broj zivota u otadzbinskom ratu svodi na skrivanje po jasenovi i perisicu sakice ljudi....sramota.
1. Februar 2013 um 00:29

Aleksandar Pavličević Šta je taj rat dao nama koji danas ovdje živimo? Zbog čega su ti ljudi izgubili živote (ne, nisu ih dali, oduzeti su im)? Sasvim sam uvjeren da bi svima nama bolje bilo da se to sve nije dogodilo...
U nekim gradovima postoje "spomen sobe" kao način od...Mehr anzeigen
1. Februar 2013 um 00:37 · 1

Sunny Goran rat nikome ne daje nista ,sta si ocekivao ,da ces jesti zlatnim kasikama...ali su zivoti ovih boraca dali to da jos mozes zivjeti u teslicu,zapitaj izbjegle iz sarajeva ,brezovih dana,zenice...itd zasto se ne vrate na prijeratna ognjista....nemogu jer ...Mehr anzeigen
1. Februar 2013 um 00:50

Zdravko Milena Radić Koliko bezpotrebnih riječi a još bezpotrebnije rasprave?! Ako me pamćenje ne vara, Teslić ima centralni spomenik posvećen borcima otadžbinskog rata i to u velelepnom izdanju spomen hrama koji je posvećen Svetoj Trojici a na spomen našim poginulim borci...Mehr anzeigen
1. Februar 2013 um 00:57 · 1

Sunny Goran znam zwrle za hram....ali da li oni koji dodju u teslic znaju za hram......neznaju jer za njih je hram samo jos jedna crkva kakvih ima na svakom koraku.......hram je samo vjerski gradjevinski identitet teslica i nista vise......a spomenik je sasvim nes...Mehr anzeigen
1. Februar 2013 um 01:11 · 1

SVE JE ISTO KAO U NAS,DALI SMO MI SRBI KOLEKTIVNO IZIGRANI ,ILI OVO IMA JOS NEGDJE ????
Njihov nacelnik je:

Načelnik opštine Teslić Milan Miličević rođen je 25. januara 1963. godine. Po obrazovanju je doktor medicine- specijalista neurologije.

Prije stupanja na mjesto opštinskog načelnika, bio je odbornik u Skupštini opštine Teslić od 2008 do 2012, predsjednik Kluba odbornika SDS-a, predsjednik Opštinskog odbora SDS Teslić, kao i član Gradskog odbora SDS-a.

Oženjen je i otac je dvoje djece.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Рекох ти ја да си промашена инвестиција, коме год... :)
Нисам ти ни прочитао овај пост. Јасно ми је да имате задатак укаљати безобзирно... :(
Зар хоћеш рећи да је овако боље? Image
Него овако! Image
Ја мислим да ти знаш и осјећаш али ниси у прилици право рећи... :)
Ови што не знају за Цркве и Бога не признају, ни жртве не признају...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Ukaljati ???
Ne vidim zasto bi neko od nas zelio ukaljati bilo sta,niko nije rekao da nije trebalo napraviti crkvu,da nije trebalo podici ovaj spomenik kod 5 lampi ili bilo koji drugi,to vam je los izgovor.Trebalo je podici jos deset po gradu,trebalo je podici i crkvu na mjestu desetog jula,sve je trebalo,i mi smo za,ali trebalo je i ovo sto mi 20 godina zagovaramo da se napravi,i to kao prioritet.Steta je sto nisi procitao predhodni post,jer u njemu sam samo htio da pokazem da je politika nasa i njihova ista,da su i ljudi isti,stranke,cak i oni koji komentiraju,ima ih koji brane takvo stanje ali ima ih kao i u nas koji se ne boje i ne stide reci da to nije u redu.Eto dvije susjedne opstine,u obadvije na vlasti oni koji su te ljude i mobilisali,dva doktora su nacelnici,itd..itd,sve je isto,dobro u njih nije marveni doktor kako ovog naseg neki nazivaju,ali obadva zanimanja su jednako teska za izuciti i jednako plemenita,pa prema tome smatram to jednakim,a ni oni ni mi ne dobismo centralno spomen obiljezje.Zato se namece logicno pitanje,jeli to slucajno ili namjerno stvoreno stanje,i jeli slucajno cvrsto u obadvije opstine na vlasti SDS,ako je tako onda je i logicno da je do SDSa to sto se nije podigao spomenik ni u njih ni u nas. :wink: .
Neznam dali si pratio forum tada,ali ovdje se prije par godina pokusavalo izdejstvovati pravljenje velikog krsta na ljubicu,zamisli ni tako nesto nije moglo bez politike,i nikad nije zbog toga proslo,a bilo bi lijepo da se vidi i iz aviona ko ovdje zivi.
Nedaleko od Sehera su dva hrvata postavili ogroman krst na uzvisenju,imam slike rado cu ti poslati kako to izgleda,vrijedi pogledati sta uradi dobra volja i zelja da se pokaze svoje,ali u nas to ne ide ,ali ide desetak metara vislja dzamija,nego sto je bila,i 10 puta jaci zvucnici nego prije,na to se vi niste bunili,ni ja se nebi bunio da smo i mi imali istu privilegiju,ali na zalost nismo i nemamo,ne kod muslimana vec kod vas ,nasih sunarodnika zagrizlih u pogresnu politiku.Ja sam ubjedjen da je ovo ustupanje koje cini SDS nekima jednako pogresan korak kao i onaj iz devedesetih kad su radili upravo suprotno,svima sto bi rekli i njima i nama treba neka sredina koja je odrziva a ne ovo gore, dole,tamo, ovamo. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:Ови што не знају за Цркве и Бога не признају, ни жртве не признају...
E moj profesore,komunisti nisu baš vjerovali u Boga, a i u crkvu nisu išli/sem po neki krijući/ali su svojima poginulim podizali velelepne spomenike ,SUTJESKA ,KOZARA,KADINJAČA koji su se iz svemira mogli vidjeti ,a svojim herojima i borcima dodjeljivali nevjerovatne penzije i razne društvne privilegije/liječenje,školovnje,putovanje i sl./dok ovi što se sad kriju iza crkve i kletu Boga poput vas, svoje spomenike kriju u crkve,a borcima za mjesc borbe dodjeljuju 1.2 km,toliko o vašem vjerovanju u Boga i priznanju onim što svoje živote za slobodu dadoše.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote: Мало порадити на осликавању Спомен храма на Вучијаку и начинити повезницу (линк) у Парку хероја...
Просвјето, колико код да се трудиш свима нама показати као велики Православац и Србин, види се да си припадао Кумровачкој школи и да још ниси сапрао ону петрокраку са чела. Једном комуњара, увијек комуњара! Како ти радиш самовољно ревизије историје, и ево у овом случају Парк народних хероја, преименујеш у Парк хероја. То ти онако, или има нека званична одлука? До када ћемо ми Срби да сами себи прекрајамо историју. Па они што су гинули до 45-те су сви били ем Православни ем крштени. Или си и то можда заборавио :smt002 И они заслужују и парастосе и помене од стране свих нас. Или можда ти сматраш да не заслужују. Они који су погинули рецимо 43-е или у првој половини 44-е као да су знали за шта се боре. Осим да свој народ ослободе од окупатора.

Коа што и сам рече:
просвјета wrote: Ови што не знају за Цркве и Бога не признају, ни жртве не признају...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Никад био нисам, тај, комуњара... :D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Добој - Спомен Храм "Рођења Пресвете Богородице"

Image

Спомен црква у Лазаревцу

Спомен црква у Лазаревцу, посвећена палима у Колубарској бици. Црква је изграђена по пројекту архитекте Ивана Рика 1938-1941. године.

Image
Итд... Богу хвала...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:Никад био нисам, тај, комуњара...
Mnogi se Srbi sada stide priznati da su bili u partiji, isto kao što su sdidjeli priznati da su bili Srbi dok su komunisti bili na vlasti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Prosvjeto,jel ti to nas zajebavas ? :D
Pa ovi u Lazarevcu imaju i spomenik,nije samo crkva,ni mi ne trazimo da srusite crkvu i napravite spomenik vec trazimo samo i to da se napravi.
Ova crkva u njih je spomen kosturnica za 50 hiljada ljudi 20 hiljada srba i ostalo svabe,to je nesto drugacije od ovoga u nas, kako sam rekao taj Vucijak nema nikakve veze sa Prnjavorskom brigadom iz koje je najvise nastradalih boraca.I kako su predhodnici rekli to je samo crkva,a ne kao u ovom slucaju spomen kosturnica,i crkva u jednom.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

А зар ми немамо споменика... Богу хвала у сваком селу а ево и у граду... :D
За Змилета, ако не вјерејује нека провјери у њи`овој евиденцији... :D
Нит` сам био нит` имам шта крити...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:За Змилета, ако не вјерејује нека провјери у њи`овој евиденцији...
Baš nas zajebavaš profešure,ja sam svjedokom bila kad ste tu istu evidenciju uništavali,ja sam lično spasila 6 velikih knjiga žalosti,u koje te se upisvali poslije titive smrti ,gdje su najveći sdesovci u Prnjvoru suze lili za drugom Titom,gdje su neki i samoubistva spominjali zbog prevelike tuge i žalosti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply