Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Сваког Видовдана, изнова, на Вучијаку добијете одговор на питање у наслову ове теме...
А да сте понекад присутни, ви који лицитирате са оваквим питањима, литургијама и окупљању народа код Спомен цркве Лазарице вјероватно би друкчије промишљали о симболици, осјећајима ових мајки и породица...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Pitanje nisu postavljali neki iz afrike ,vec gradjani prnjavora da bi se vidjelo ko je za a ko protiv.
Ocigledno je da su vecini ljudi vazniji stranacki interesi nego osjecaji ljudi,porodica,boraca,ali nije moje da bistrim,mi smo narod koji se stidi svoje proslosti,da je drugacije,da smo kao muslimani ili hrvati,mi bi od 600 poginulih napravili 6000,a mi eto od preko 600 napravismo jedva sedamdesetak.Nadam se da me razumijete,nemam lose namjere,radite kako vam je volja,ali prnjavor je popljuvao te ljude,najvise zaslugom SDSa,ni ovi drugi nisu bili bolji,ali SDS je poslao te ljude u rat,i smrt,vladao je 13 godina nakon rata,mogao je da podigne toranj od 300 metara,a ne spomenik,ali nije,podigli su spomenike sebi,htjeli su i spomen sobu da podignu sebi,samo sebi,ako nam njih nije dosta i njihovih spomenika ludosti onda neznam koga bi mogli reci da smo siti.Sutra kad covjek stranac dodje u ovaj ebeni grad,na ulazu ce naci dzamiju,sijaset nisana oko nje,na osnovu toga ce da sebi stvori sliku o ovoj kasabi,zanatski koji ce da vidi prije te dzamije ce mu pomoci u sticanju slike o ovoj sredini,da me ne shvatite pogresno,meni ne smeta,ja nikad ne podcjenjujem tudje,sa postovanjem gledam na sve to,kao na nase zajednicko bogatstvo,ali dali smo svi podjednako bogati kad se samo njegovo vidi i osjeca,a moje degradira.Nebi bilo strasno da se to degradira samo od njih,najstrasnije je sto i moji sunarodnici zarad sitnog cara degradiraju sve to jos i vise od njih.Nase zrtve ste htjeli u Borik da sakrijete,i eto smilovaste se i staviste ih u grad,u cosak grada,koji niko ,pogotovo ne sa strane ne posjecuje,valda da se ne kvari slika o kasabi,crkva na Vucijaku nema ama bas nikakve veze sa tim borcima,ja smijem garantovati da njih bar 70% nije ni znalo gdje je Vucijak,a kamo li da su bili ili da su sa njega krenuli u rat.Dovoljno je bilo da bude daleko od ociju i grada,dovoljno,na ivici nekadasnje ilegalne deponije,ko je birao mjesto,na osnovu cega,nikad niko nece saznati,mjesto ni po cemu nije zasluzilo da bude mjesto na kome se ova imena nalaze,jer nicim ama bas nicim ne podsjeca na njih,mozda na Veljku i par ljudi,ali to je nedovoljno.
I da skratim,i dalje postoji pitanje :"Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje",ja licno mislim da treba,ali trg su uzeli zivi,po 3,5 maraka po kvadratu,sto pokazuje koliko su njima vrijedni pali borci i njihovi zivoti,a oni su trebali samo 100 kvadrata,zamislite,preko sesto ljudi,mladica,nije moglo svojim zivotima da plati 100 kvadrata ,to je samo 350 KM,to je vrijednost od pola hljeba po palom borcu,pola kinder jajeta,pola cokolade,toliko malo su oni vrijedni vlastima ove opstine,bez obzira kojoj stranci pripadali.SRAMOTA !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Камиказа није никако исправна ова твоја тирада, али ето вјероватно тако мислиш...
Написах шта мислим о томе већ, и искрено мислим да сам у праву...
Жао ми је ако тиме вријеђам нечија осјећања!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:kad covjek stranac dodje u ovaj ebeni grad,na ulazu ce naci dzamiju,sijaset nisana oko nje,na osnovu toga ce da sebi stvori sliku o ovoj kasabi,zanatski koji ce da vidi prije te dzamije ce mu pomoci u sticanju slike o ovoj sr
Ti si sebi Kami kako reče Mika Antić izmislio sadašnjost, da bi imao gdje da prenoćiš,zar ne vdiš da isti taj SDS koji je zajedno sa braćom iz SDA sve ovo i zakuvao na ovim prostorima,sada pokušava da zajedno pravi Muslimansku državu.Gubitkom vlasti tog nesretnog Dodika u Sarajevu sve je krenulo ''nizbrdo'',terorizam u Zvorniku,žestoka manipulacija sa Sreberenicom i njenim žrtvama,Britanska Rezolucija u Sreberenici,hapšenej pa puštanje Nasra Orića,traženeje da svake godine neko iz Beograda kleči pred muslimanskim žrtvama, a o srspskim tek počinju da progovaraju Francuzi u evropskom parlamentu,a dok esdeseovi u BiH paralamentu o tome ne smiju ni riječi progovoroiti.
Dokele bre ljudi....'
Last edited by ZMIJA on 30.06.2015. 16:33, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Чим угрије ето ти змијаћа... :D
И по обичају палаца глупости о државним пословима, као из прве руке.
Чуј браћа из СДА, ја шта су као и браћа из ХДЗ... у чему је разлика, у вјери?
Не бих рекао да је вјера у питању но голи интерес...
Погледај ситуацију са Зубчевом смјеном и Бевандиним горљивим одбранаштвом...
http://www.hercegovina.rs/dragan-mektic ... ana-zupca/

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

Ovi iz HDZ a, profšure moj su nizaštojebavajući u konkretnom slučaju, Horvatska je u EU i NATO paktu,ali ako bi ti bilo lakše eto oni su rođeni rođaci,takođe oni koji Srbima čačakaju da izvineš odpzozadi.
Neće dobro proći ni ovi siromašni Muslimani,takzvana raja , dok je u Prescjedništvu BiH šef smjene Bakir Alijin sin.http://vasicrajko.blogspot.com/
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Nisam ja nista lose mislio sa tim sto stoji dzamija,neka je,nije mi smetala 47 godina ne smeta mi ni sada,ali nemogu se suglasiti sa tim da nasim borcima nije bilo 100 kvadrata pod vrbom ,kako smo mi to nekad zvali ,ili na nekom drugom mjestu,u parku,kad ima mjesta za stambenu ima i za njih,ali ne ide.....Za pale zrtve rata pojedini su rusili kuce da bi se napravio trg ,a mi dozvolismo lopovima da na trgu naprave objekte a borce (njihova imena) strpasmo u crkvu (NI NA NEBU NI NA ZEMLJI),ako mozete da mi pojasnite sta je sveto na tom mjestu,sa cime je to mjesto vezano za bilo sta,dovoljno je da jedna nepismena budala uperi prstom u neku njivu ili sumu i mi tu odmah podjemo da gradimo crkve i manastire,sa dzamijom sam samo htio da skrenem paznju na to da neko gradi gdje svako vidi i svako osjeti,a mi ,mi bi sve to sakrili u sumu,da niko nezna,i svaki put kad ovi politicari odrze govor,reknu pogresnu cifru,o broju stradalih sa nase opstine,evo i ja necu da je pominjem da vidim ko ce vec jednom skontati koliko ih je poginulo i nestalo (poginulo),Bog da im dusu prosti,drugi za svoje znaju koliko su kila imali a mi neznamo ni koliko ih je bilo.ni kako su se zvali.Koliko su licni interesi pojedinaca u nas vazni vidi se na ovom primjeru,evo i gdje je ova Komercova zgrada,moglo se i tu napraviti ,skupa sa parkom,koji mi mozemo reci da nemamo od kada su ovi zlotvori zavladali,toliko hiljada kvadrata,ali nije za njih,njih se nabilo na one jadne borce iz drugog rata,i to ne sve,nije lijepo da putnik namjernik vidi koliko je stotina mladica stradalo za ovu privatnu mizeriju.Stranacki ovo nebi komentirao,ni vjerski,ovo sve kazem kao gradjanin ove opstine,koji vec godinama pokusava da pokaze i dokaze da je interes pojedinca iznad interesa zajednice,bez obzira kako se on zvao i kojoj stranci pripadao,lopov je lopov.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »


Kao sto sam vec naveo na nekoj tamo temi,mi smo na pocetku trazenja zrtava iako je proslo preko 20 godina od stradanja.Zalosno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Danas je sahranjen jos jedan vojnik,nisam primjetio neku veliku pozornost,da je kojim slucajem sahranjivan zidov u izraelu ili musliman u srebrenici,bila bi to ceremonija,da je neko drugi trazen 20 godina od jedne strane i kriven isto toliko od druge,bio bi to skandal koga bi prenosile sve televizije,ovako je to samo jedan Srpski vojnik,kome ni Srbi ne ukazase neku veliku pocast,a i kako bi kad ga Srbi izdadose,vazno je da se mi brinemo oko prezentacije bajramskih svecanosti.E Srbi ,Srbi,sami sebi jamu kopate,kao i milion puta do sada,svaki dan nas je manje,svaki dan zaboravljamo sve vise i vise ko smo i sta smo.Eto citam prije neki dan ,u poznatoj svjetskoj stampi,da su Srbi napali u Srebrenici Vucica jer je htio da se poklone zrtvama,al su ti Srbi cudo,poklanjaju se tudjim zrtvama a svoje ignorisu,i kao slag na tortu dodje i to da ,tuku svoga premijera i urlaju:" Alahu akbar", takvi smo mi Srbi ,j*bo ti nas.
Pocivaj u miru vojnice,neka si ti stigao svojoj kuci,pa makar i ovako,nije vrijedilo za ovo da umres,nije vrijedilo,za ovo danas nije vrijedilo izgubiti prst,a kamo li glavu. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Kamikaza wrote:...nije vrijedilo za ovo da umres,nije vrijedilo,za ovo danas nije vrijedilo izgubiti prst,a kamo li glavu.
Вриједило је макар тога да ти имаш по чему пљувати и окривљивати, да је нема шипак би смио.
Пробај мало Њемачку, тамо по њиховим форумима па да видиш како ће те у прдекану да се оладиш... :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Eto citam prije neki dan ,u poznatoj svjetskoj stampi,da su Srbi napali u Srebrenici Vucica jer je htio da se poklone zrtvama,al su ti Srbi cudo,poklanjaju se tudjim zrtvama a svoje ignorisu,i kao slag na tortu dodje i to da ,tuku svoga premijera i urlaju:" Alahu akbar", takvi smo mi Srbi ,j*bo ti nas.
Naravano da sam i sama pročitala tu objavljenu vijest,da su u Srberenici Vučuća napali Srbi i kad malo dublje razmislim počinjem vjerovati, da to nije daleko od istine,jer kad bi se uradila genetska slika aktera dešavanja srebereničke farse, u njoj su u glavnom učestvovali potomci Turaka i Hjaduka,izuzimajući naravno samo Bila Klintona,za Olbrajtovu već nisam sigurna jer je i ona odrsala u Srbiji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

E moj skolski.Ne pljujem ja ,ja samo istinu govorim,znam ja i razumijem da bi i vas bar pola govorilo ovako da nemate neki licni interes i da vam nije ugrozena egzistencija ako budete kao ja.I ja gubim,ali briga me,mada da sam se patio kao vi u zadnjem ratu,neznam dali bi mogao da sve ovo gledam hladno kao sto to vi radite,pitanje je samo dali ste se za to borili.Dali ste se borili za to da neka suga ima milione i da vas drzi u saci,dok on vasu godisnju zaradu baci za vece u kafani,dali ste se borili za veca ili za manja prava,dali ste se borili da bi mogli u miru da slavite Bajram sa predsjednikom stranke ili da slavite Bozic,neznam ja za sta ste se vi borili i dali ste uspjeli,ali znam da je sramota da ovi jadnici trunu po sumama,ako ste vec isli u pakt sa turcima,sto bar ne izvukoste u tom pazaru ove mrtve vojnike,da ih porodice sahrane i da im pop ocita opjelo.
Pljujem ja i po nijemcima,vjeruj mi ,nekad pljujem nekad ih hvalim,vazim za radikala i u njih,ne stidim se reci svoje mislkjenje kao sto se nijemci stide,ja sam jedini koji je policajcu rekao da se nijemci nemoraju stidjeti za Hitlera ,jer je on bio Austrijanac :D i vjeruj mi da se slatko nasmijao,poslije toga je samnom pricao kao sa rodjenim bratom ,i danas se pozdravljamo kao neki veliki prijatelji.Istina nekad boli,ali nekad je i drugacije,jer moja teorija je razlicita od njihove,danas moze i neki arap koji je juce dobio njemacki pasos da se opase eksplozivom i pobije pola grada,dali ce i tada nijemci da placaju odstetu jer je juce dobio pasos,oni su satanizovani zbog jednog covjeka,kao i mi Srbi ,..........teoretski svi gradjani su krivi jer je neki skot uzeo drzavljanstvo te zemlje i onda napravio zlocin :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Ниси, и то никако у праву, то за интерес...
Жао ми је што тако мислиш... :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Просвјето, ајд не каки. За чији интерес би Камиказа било шта урадио?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Ајд ти мала заврзламо пробај пар дана то не радити... 8)
Не гледаш но се истресаш ђе стигнеш.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Пошто сам озбиљно схватио упозорење модератора који се позива на моје године, а како су, вјерујем, из тог разлога обрисали комплетан пост, ево поправљам и извињавам се свима увријеђеним...

Наведена плоча је, очигледно, недавно премјештена из Вијачана.
Како и зашто, ко зна... Очигледно да је неко сматрао да јој тамо није мјесто
или пак је неко сматрао да јој је овде боље мјесто... 8)
Камиказа wrote:Pogledam gore one slike kod spomen obiljezja borcima iz drugog svjetskog rata i primjetim plocu za Antu Rukavinu,nje nekad nije bilo tu,ili je bilo a ja nisam gledao kako treba,ja koliko znam on je bio iz Bihaca a ne iz Prnjavora,i nije cak ni poginuo u oslobadjanju grada vec negdje u Vijacanima,bas me zanima kako je doslo do ovoga,ako neko zna neka nam malo objasni.Izvinjavam se sto spamujem temu ali mislim da je interesantna stvar. :wink:
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by aquarius »

Pa pitajte nadležne. Sumnjam da je SUBNOR to mogao da uradi na svoju ruku. I mene je prilikom polaganja vijenaca iznenadila ploča. Po meni se ona konceptualno ne uklapa u spomen-obilježje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Не знам ни ја, откуда та плоча ту. И у чему је цака?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Како то ви не знате, који све знате... :(
Прошле године када се сликаште плоча не би...
Још сте му и вијенац намјенили.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Након толико времена, треба ли нам тај споменик?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Spomenik treba ali ga ni sa ovom vlasti nece biti….u stvari prosla ,predprosla,danasnja i sutrasnja je samo na papiru druga,sve isti ljudi iste ideje,nekad pomislim da su Causesku i Enver Hodza ipak zivi i da su se samo pritajili kod nas u opstinskoj vlasti. :D Demokratija do jaja...
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Мислим да нема ништа од тог споменика, а какви смо нисмо га искрено ни заслужили!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Pa kako ce da bude kad je u vlasti bez obzira ko Vlada uvjek Vlado,covjek izdao ljude u ratu,vratio se iako nije nigdje ni Isao,onda se izabere za Nacelnika,nakon toga ga jedva zguramo on se ustolici u Borackoj i sam sebi podigne spomen sobu,a onda ga jos ovi uzmu za desnu ruku,i sad drkaju tom desnicom skupa po narodu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Хаха, супер си то описао. Наше политичко-друштвено стање!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply