Crni oblaci nad Prnjavorom

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Nisam stručna al' sam zato besplatna i benevalentna,neznam zašto se pališ. kad te bodem tvojom viljuškom.
Blek je malo bolji od tebe,ako se razumiješ u čojstvo.

Za svaki slučaj evo ti jedan profić po Jungu

Za Vas se najveci zivotni izazovi kriju u drugim ljudima i u odnosu sa njima; kroz njihove postupke, ponasanje i delovanje. Pokrece Vas velika strast, impuls koji se zasniva na culnosti, putenosti, dodiru, hedonizmu, uzitku. Bez obzira koliko delujete snazno (psiholoski ili fizicki) u osnovi Vi ne mozete bez drugih. Tezite ka ekstremima, dozvoljavate drugima da Vas usrece, ali takodje i da Vas razocaraju, osujete i povrede. Za Vas faktor iskustva nema bitan uticaj, skloni ste ponavljanju principa istih gresaka (karma ili?) u novim ili slicnim situacijama, kao i sa novim osobama. Ponekad hodate po "tankoj liniji" izmedju radosti i tuge, srece i nesrece, stvaralackog i rusilackog nagona ... kao u igrama bez granica Vama je vazno da se krecete i da idete dalje kroz zivot. U sustini Vi ste slabiji nego sto se predstavljate pred svojom okolinom i nego sto to drugi misle. Ponekad ne umete da se zaustavite u kriticnom trenutku. Imate naglasenu sklonost ka fiksacijama
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by blek_stena »

neozbiljan wrote:Tebi je neozbiljni u mislima izgleda. Neozbiljni nigdje nije pomenuo Radio Prnjavor već je samo se nadovezao na Vladanov post o predstavljanju Prnjavora u medijima a tvoj drugar je završio političku karijeru i to je jedna od rijetkih dobrih stvari na ovim izborima.
Ako ti kažeš neozbiljni, onda jeste završio karijeru, ja to stvarno ne znam, ali već sam ti jednom rekao i napisao. Moj drugar je tako htio, to je valjda svakome jasno. Trebalo, bi i tebi da bude. Eto šta ti nazivaš dobrom stvari, a ja ti govorim kako je čovjek imao pametan predlog, ali su sveznalice iz bivše vlasti znale "kako to treba". Naravno, ti si čitavo vrijeme podržavao takve štetočine, red je da ih osudiš ako imaš K od karaktera, ali ja mislim da ti to nećeš, jer vrlo dobro znaš kako tamo nekoliko likova peruša i unazađuje radio Prnjavor. Nisi se ni jednog momenta osvrnuo na suštinu mog napisanog teksta o tim likovima koji izvlače novac, a rade za Prnjavor net,druge medije i tamo neki list. Ne osvrčeš se, jer nemaš herca, i znaš da je to tako. Možda se drugar radi takvih likova i povukao, ali da znaš, ja ću biti tu, da ponekad uletim radi probisvjeta iz radio Prnjavora, i mnogih drugih možda i nadolazečih, jer je lijepo nagaziti budžetske mešetare.
Zmijo, uvrijedio si me kad kažež da je Blek "malo" bolji od neozbiljnog. Ako ne priznaješ da sam mnogo bolji, onda te molim napiši ubuduće da sam gori od njega neću se ljutiti, Biti "malo bolji" od Neozbiljnog i nije neka pohvala.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Opet se svi okomili na jednog bezazlenog neozbiljka pa se utrkuju ko će ga više ocrniti. :smt005 :smt005

Vidi blek, taj tvoj drug je jedna totalno nebitna osoba u političkom životu. To je bio uvijek a sada posebno. Da je bio pametan mogao je napraviti od PDP-a jednu čvrstu stranku u Prnjavoru i biti Ivica Dačić prnjavorske političke scene. Ovako je bio i ostao jedno veliko Ništa u politici.
Ne kažem ja da on nikada nije imao dobar prijedlog ili razmišljanje ali nije politika jedan prijedlog o radiju ili crvenom krstu.

Ne znam šta imate sa problem sa tim drugim prnjavorskim portalom ali očigledno to forsirate iz meni nepoznatog razloga.
Vrsta pazi da neko ne kaže da i ti primaš platu iz državne kase a uređuješ portal :smt005 :smt005 Pošto izgleda nekog za to prozivaju.

Na kraju blek, ti kad budeš kritičan prema svima bar upola kao ja javi se. Jedan od rijetkih sam koji je prozvao i SDS i SNSD i PDP i NDP i sve moguće kad to zasluže.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:Opet se svi okomili na jednog bezazlenog neozbiljka pa se utrkuju ko će ga više ocrniti. :smt005 :smt005
Nemoj sebi pridavati nikavu važnost,u političkom sistemu i životu si apsolutno nebitan, jer nikad nisi bio akter tog političkog sistema i života,sem što si obična medijska poklisara .Da si bezazlen stvarno jesi, i nema se te Bog zna šta crniti kad sam sebe dovoljno crniš u tom istom medijskom prostoru.
neozbiljan wrote: Vidi blek, taj tvoj drug je jedna totalno nebitna osoba u političkom životu.
Vidiš Neozbiljni kakava je tvoja kavalifikacija Brane Žunića,jednog veoma anagažaovanog odbornika u opštinskom paralamentu u proteklom periodu.Tvoj je problem što ti nikad to nećeš postati, a spreman si njemu, i ne samo njemu, držati lekcije šta bi bilo kad bi bilo.Ti bi valjda učio babicu kako se dijete rađa.
neozbiljan wrote:Ne kažem ja da on nikada nije imao dobar prijedlog ili razmišljanje ali nije politika jedan prijedlog o radiju ili crvenom krstu.
Ti kad budeš na čelu neke političke stranke,i kad budeš a tom političkom strankom jedan duži niz godima u lokalnom parlamentu,onda nećeš iz svega toga izvlačiti samo jedan dobar predlog ili jedno dobro razmišljanje,već ćeš svatiti da si se bavio politikom,sa manje ili više uspjeha.
Lično poznajem Branu Žunića i lično sam s njim učestvovala u lokalnom političkom životu, i ako se s njim ne slažem u nekim stvarima (što je sasvim normalno) mislim da je političar za respekt ,za razliku od tebe, koji za čovjeka ladno kažeš da je jedno NIŠTA.Zar nije malkice vulgulgarno to od tebe.
neozbiljan wrote:Na kraju blek, ti kad budeš kritičan prema svima bar upola kao ja javi se. Jedan od rijetkih sam koji je prozvao i SDS i SNSD i PDP i NDP i sve moguće kad to zasluže.
To bi bilo dobro Neozbiljni da je to tako, ali nije,pogotovo kad svi znamo da bi ti to trebalo biti kao sastavni dio profesionalne etike ili esnafa.Suviše brate lupaš pa se otkrivaš do muda,ne ovdje u ovom medijskom špaizu već u dnevnom boravku.
Šarjaj malo brate...
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by blek_stena »

Neozbiljko, čini mi se da dobijam novu razonodu sa tobom. Bježiš sada od tvoje teze da j RTRS nanijela štetu opštini Prnjavor i da je opozicija ta koja je saučestvovala sa televizijom. Ti bi rado pisao o mom drugu, a ne o temi. Ne kažeš da li je televizija nešto prenijela što nije bila istina. Većinom što je prenosila državna televizija, prenosile su i ostale, jer je rijetko kad nešto praćeno iz B. luke, a da nije i od ostalih medija. Ali ti samo kažeš da su se ""RTRS i SRNA utrkivali ko će prenijeti lošiju priču"". Kažeš to za to što ono što je prenošeno nije išlo u prilog tvom miljeniku i favoritu na izborima, gdje si po ko zna koji put promašio promovišući tu TUŽIBABU ovdje na forumu, za razliku od mog druga koji je mnogo puta rekao da taj mora ići, i otišao je kao što vidiš. Mediji prenose događaje, konferencije, incidente, afere koje neko navodi, a nije njihovo ulaziti u istinu, jer to ostavljaju akterima, Ti sad malo razmisli koji je to događaj koji su oni prenijeli a da se nije odigrao. Mislio sam da toliko znaš o medijima. Bježeši od tih gluposti koje si napisao o RTRSu i SRNI, postaje ti draža tema moj drug i kako on nije niko i ništa u politici. Moj drug je skroman čovjek i ne boluje da bude "neko i nešto". A mogu ti reći da je vać samim takvim svojim stavom već nešto. On ima svoj stav, da li bio pogrešan ili ispravan, o tome se da pričati, On nije od onih ljudi koji su morali stotinu guzica polizati da bi napr. dobio stan, posao, ili neku sitnicu. Ti najbolje znaš kako je to. On je jednostavno svoj čovjek i uživa vjerujem u svom takvom stavu. Sad se nije kandidovao za odbornika, nego je prepustio nekome drugome da udje. I u tome ja vidim neku njegovu veličinu, za razliku od onih koji su po šest mandata. I povodom tvoje nove teze o dobrim partijama, reci mi boga ti koja je to partija dobra i kakve ima rezultate. Ova naša bijeda i svakodnevnica unazad 25 godina, i ovaj nestanak ljudi i privrede sa ovih prostora nam najbolje govori koja je partija dobra. Osim toga, "dobre" partije se postaju finansiranjem i podmićivanjem iz budžeta, i najbolji primjer ti je upravo ova tema, gdje je kadar NDPa vodio radio Prnjavor i sve je propalo, a taj NDP kao dobio rast glasova. Pitaj Nemanje o asfaltu tamo u Štrpcima, i obavezi Šikarca da mu plati 1200 kvadrata, pa da ja vidim koliko je partija dobra, Znam da se ovo kosi sa tvojim shvatanjem, jer je za tebe je partija i političar dobar ako promijeni nekoliko partija, zavuče članove porodice u strukture i da onda sisaju sve nas dok im ne dodje vrijeme za penziju. Nemoj se ti ljutiti na to, imaš ti pravo da imaš svoj stav, i da ideš kroz život sa takvim stavom, i ja ga prihvatam, Samo daj i ti meni pravo i drugima, da kroz život idemo hodajući, a ne gmižući, pa se ti sad pronadji.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by KAMIKAZA »

A jeste li vi i iu jednom momentu pomislili da Neozbiljni nije taj za koga ga smatrate vec neko ozbiljni kao i sto ni Blek nije taj vec Tarzan ili Bic nije Bic vec kandzija,ili ja nisam ja vec Romeo :) itd mnogi nisu ti ljudi za koje ih smatrate i sa time se nanosi steta liku i djelu tamo nekog pojedinca.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by cocacola »

Neozbiljan svakom nađe mana, samo sebi nijedne. Kažu da savršenstvo ne postoji, pa da li ta teorija pada u vodu, pošto imamo "savršenog" neozbiljnog u nesavršenom svijetu. Elem, ne bi se direktno bavio sa njim, nebitan je lik, ali indirektno moram. Ovdje se pokrenula priča o radiju, vi gospodo zaposleni na radiju, kako radite i koliko se trudite u svom poslu ( čast nekim izuzetcima) dobro da već nije ugašen, pri tom ne sporim tešku situaciju koja vas je zadesila, aliii.... Šta ste vi gospodo tako spektakularno medijski uradili proteklih godina, dok drugi mediji idu ili bar pokušavaju ići naprijed, vi nazadujete.. I eto šta se dešava, a neko je valjda odgovan za takvo stanje? Šta je sa listom " Naš zavičaj" malo ga ima, malo ga nema. Ima vas tamo nekih urednika Boga pitaj koliko, a list vam se svede na 13 stranica, kad oduzmeš reklame, cijelih 9 strana za mjesec dana. Ali eto, sad više nema ni tih 9, jer se list vec par mjeseci ne štampa. Ima li ga, ili nema? Zašto ga pokrećete ako niste u stanju održati kontinuitet svih 12 mjeseci? Da li je u pitanju nerad, ili je istekao rok trajanja, ne znam, da se nešto treba mijenjati, treba se.
Last edited by cocacola on 08.11.2016. 11:51, edited 1 time in total.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by bičbožiji52 »

Neki ovdje poput Neozbiljnog veličaju kapitalizam,globalizam,sad već kvazi nacionalizam,parlamentarizam,demokratiju,ljudska i životinjska prava,''slobodu medija''multikulturalnost,istopolnost bračnih zajednica i sve šta nosi Novi svjetski poredak,a zalažu se da neko iz budžeta finansira jednu socijalističku lokalnu radio stanicu,kao bivše opštinsko glasilo OK SKJ e.
Naravno po onoj staroj narodnoj .''Fali more drž' se obale'' Što je sigurno sigurno je,reče časna sestra i stavi kondom na svijeću.
Krajnje je vrijeme da mnogi svate šta je kapitalizam i svjetsko tržište,a ne samo ona rijetka sirotinja što radi u realnom sektoru sa pelenama u radnom kombinezonu ili sa pokretnim klozetom na gradilištu.
Agenda,agenda druže Neozbiljni ,u glave svima, a ne samo njima.
Prodajte radio crkvi,evo predloga, neka svira vjerske note, ili neka puštaju na njemu cvrkut ptica i riku delfina,ekološke svijesti radi.
Sve šta visi o budžetu a ne daje rezultate treba rezati,racionalizovati budžetsku potrošnju, ne trošiti tuđše pare u gluposti poput onog Gtaraića i onog famoznog kotlića STJi bezveznih putovanja i odliklovanja po svijetu o narodnom trošku.O tome je u prošlom mandatu pošteno ukazivao i kritikovao odbornik Brano Žunić, koji je za tebe jedno veliko NIŠTA, kako ti to posprdno reče.Sram te bilo !!!
To nova lokalna vlast mora uzeti za ozbiljno i mjesto da Tomaš podigne neki novi kredit treba da podigne ili inicira odgovornost onih koji su radili mimo zakona ,ili će u protivnom brzo biti bivši kao i njegov predhodnik.Ovaj narod neće više tolerisati



.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Ti veoma bezobrazno izvlacis samo dio onoga sto ja napisem. Nisam ja rekao za njega kao covjeka da je nista već da je ništa u političkom životu a da je znao mogao je napraviti od PDP-a jaku stranku jer mu je išlo na ruku to što su SDS i SNSD ovdje loši.

Zmijče o kakvom ti medijskom prostoru u kom ja sebe crnim??

Ja zmijo imam pravo da komentarišem svoje predstavnike, sviđalo se to nekom ili ne. Mnogo puta smo pominjali onog Tepića što skače po stolovima u skupštini ili jednog Seku koji ne zna gdje se nalazio, imam pravo da komentarišem takve likove jer upravljaju lokalnom zajednicom u kojoj živim.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by bičbožiji52 »

Tebi smetaju Tepić.Žunić .Šikanić,Kalabić i sl.,naravno da oni skaču na vaše gluposti i uvrede, jer imaju karakter i obraz,a to se ne uklapa u tvoju koncepciju ''ne talasaj. gledaj svoja lična posla''
Zbog takvog opšteg oportunističkog pristupa i jesmo dogurali dokle smo dogurali kao društvo u cjelini.
Što malo ne progovoriš o ovim što su nas opljačkali i jebu nas 25 godina,jedni te isti ,šta se fataš Tepića jado jadni,mala je ovo čaršija, i svi sve znamo ,ko je kome pupak vezao.Tebi žao stolova po kojima Tepić skače, a nije ti žao opljačkanog Prnjavora od onih kojima ti iz dupeta stalno viriš.De se malo presortiraj druže moj prnjavorski.
Zbog takvog ptičijeg razmišljanja ostat ćeš ono šta u stvri i jesi, ptica koja nikad poletejeti neće.Moje veliko razočarenje.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:

Ne znam šta imate sa problem sa tim drugim prnjavorskim portalom ali očigledno to forsirate iz meni nepoznatog razloga.
Vrsta pazi da neko ne kaže da i ti primaš platu iz državne kase a uređuješ portal :smt005 :smt005 Pošto izgleda nekog za to prozivaju.
Данас да би се преживјело, човјек треба да ради два - три посла. Свако се сналази како зна и умије. Сада шта ко приговара, можда је то само љубомора на нас вриједне :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Da se mora raditi dva tri posla da bi se preživjelo to je Vrstić apsolutno tačno,ali to je mantra ovog neoliberalnog kapitalizma, i to je ono loše na šta smo prisiljeni da usvajamo kao pravilo,ali se analogno tome postavlja pitanje da li imamo dva tri života ili. samo jedan jedini.
Isdtina je i da i neki preferiraju i ono šta je najlošije iz socijalizma,da me ne možeš malo platiti kolko ja mogu malo raditi, i kao takvi samo čekaju da se zaposle u državnoj administraciji i da postanu budžetska klasa.
Da je neko vrijedan to se ne može sam za sebe reći ,to trebaju reći drugi.
Ovi iz radio Prnjvora,sigurno su vrijedni, ali zašto je preduzeće propalo,postavlja se logično pitanje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Radio Prnjavor-Saopštenje za javnost

Image

Nakon objavljenog članka u dnevnim novinama “Blic” izdanje za 6. novembar, o teškoj finansijskoj situaciji u kome se nalazi JP “Radio Prnjavor”, na forumima su se pojavili natpisi koji su, u najmanju ruku, nekorektni prema zaposlenima u ovoj firmi.

Finansijska situacija radija jeste teška, ali takvom stanju najmanje su doprinijeli radnici koji svakodnevno korektno obavljaju svoj posao. Svojim radom i zalaganjem, svi mi, na čelu sa rukovodstvom firme i uz pomoć opštine Prnjavor kao našeg osnivača, trudićemo se i dalje da budemo u službi slušalaca.

Na stabilizaciji finansijskog stanja radi se već duže vrijeme, a u skladu sa mogućnostima i raspoloživim ljudskim resursima realizujemo i naš radijski program.

Na žalost, umjesto na razumijevanje i podršku za rad, nailazimo na razne osude, a na pomenutim forumima izneseno je i niz netačnih informacija.

S tim u vezi, ovim saopštenjem apelujemo da se o zaposlenima u radiju, kao i o samom Radio Prnjavoru, ne iznose neistine i informacije koje nisu u skladu sa stvarnim činjenicama, jer to prije svega nismo zaslužili nakog višegodišnjeg truda i poručujemo da su vrata naše medijske kuće svima otvorena, te da se o pravom stanju možete uvjeriti lično u našim prostorijama.

Iskreno se nadamo da će Radio Prnjavor i dalje ostati medijska kuća sa dugom tradicijom, te da će uz podršku lokalne vlasti kao osnivača nastaviti da služi svojim slušaocima.

S poštovanjem

Kolektiv Radio Prnjavora

JP “Radio Prnjavor” /prnjavorlive.info/

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by cocacola »

I ko je na kraju odgovoran za ovakvo stanje? Nije kriv direktor, nisu zaposleni, nije Janko, nije Marko, a radio pred gašenjem.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by blek_stena »

Za boga miloga kakvo je ovo saopštenje. Ovo su pisali nekakvi amateri, a ne novinari. Ni jednog argumentovanog navoda. Sve nešto u magli i nedefinisano. Ukazuju ljudi na razumijevanje, Trebamo da razumijemo Marina što mu je guzica u radio Prnjavoru, a usta i ruke na drugim medijima i drugim poslovima koji omogućavaju apanažu.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Njima je bazna stanica u radio Prnjavpru a obavljaju fus u konkurentskim medijskim kucama
Zasto je Radio Lubic kako tako ali sigurno slusanija lokalna stanica.Zato sto je privatni medij i tamo nema tri zeca dva zeca
Iskreno sam se nadala da ce radio Prnjavor kao lokalna radio stanica opstati i ostati ali ne na ovakvim osnovama.Tamo neki priuceni novimarcic Marin Marinkovic vedri i oblaci jer nema ko da bar pokusa preuredoti i stvoriti odzive uslove funkcionisanja ove lokalne radio stanice.
Darko Tomas je na potezu jer je opstina osnivac.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by cocacola »

Ispade da su oni tamo svi savršeni. Mi ovdje diskutujemo, razmjenjujemo mišljenja, to što su ona u ovom slučaju većinom kritički nastrojena, a kakva bi trebala biti? Da je tamo dobro, nije, čim vlada takva situacija. Postavlja se pitanje, zašto je radio u takvom stanju, ko je odgovoran?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Pola grada na prvi dan nove pravoslavne godine nema vode,,grad osvanuo neocicen od snijega koji nas je iznenadio u januaru, struju imamo kao za vrijeme probijanja koridora 1992.
Na K3 samo se slavi i pjeva STJ.Ovo je sve otislo u 3 p.m.
Vrijeme je da se Isus spusti sa nebesa i da nas izbavi Sodome i Gomore.STJ.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Nevrijeme, praćeno sniježnim padavinama koje je pogodilo Opštinu Prnjavor dana 13.01.2017. godine napravilo je veliku havariju na srednjenaponskoj (SN) i niskonaponskoj (NN) mreži.

Svi radnici Elektrodistribucije su na terenu od ranih jutarnjih časova i rade na otklanjanju kvarova koji su nastali usred nevremena.

U noćnim časovima je došlo do kvara na postrojenju Prnjavor 110/20 kV pa je zbog toga na području čitave Opštine došlo do prekida u isporuci el. energije.

Svi srednjenaponski vodovi su nakon nevremena, tj. u jutarnjim časovima bili u beznaponskom stanju, a najveći broj kvarova je prouzrokovan usljed padanja stabala na vodove i pucanje el.energetskih vodova.

Ovim putem apelujemo na krajnje kupce el. energije da radnicima Elektrodistribucije omoguće pristup i sječu stabala na svojim parcelama koja svojim padom mogu prouzrokovati havariju na el.energetskim vodovima.

Do 18 časova radnici su uspjeli da vrate veliki dio ovih vodova u naponsko stanje.

Dijelovi srednjenaponskih vodova na kojima nisu otklonjeni kvarovi su:

– Stara Šibovska- dio SN voda od D.Grabika prema Gornjoj Ilovi.

– Stanari Vijačani- bez napona je ostalo 6 trafostanica ( Ljubić, Jošavica, Podljubić, Podvučijak, Kamenolom).

– Kojin Han- bez napona su Otpočivaljke, Novo Selo, Orašje

– Nova Šibovska- bez napona su 3 trafostanice (Maleševići 1,2 i Suvajci.

– U toku je otklanjanje kvarova na vodu Stari Hrvaćanikoji bi u večernjim časovima mogli biti pod naponom.

Radovi na otklanjanju preostalih kvarova biće nastavljeni u ranim jutarnjim časovima. Nakon stavljanja svih srednjenaponskih vodova pod napon biće nastavljeni radovi na otklanjanju kvarova na niskonaponskoj mreži.

RUKOVODILAC SLUŽBE TEHNIČKIH POSLOVA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Hronicaru Vrsta zasto grad nije ociscen imas li kakvo izvijesce po tom problemu naseg grada
Bila bi ti zahvalna ako bi mi nam to pojasnila necijim saopcenjem.Uvjek ista prica .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Čekaj pa to pitanje postavi sljedeće godine. Eto ti vrstin odgovor.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Ајд реално, да ли се град може очистити за један дан?

Оно што добијем од информација објавим, мене сви питају као да сам ја тај који све то зна. Пао мокар снијег, не знам шта очекивати.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Ajd Vtsta ne pizdi grad se cisti dok snijeg pada a ne kad prestane paadati.
Naravno nece ga cistiti Neso Kraisnik kadar SDSa
Vazno je doci do exstra profita.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Ево биће још снијега

Image

Па да видимо како ће да чисте!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply