Crni oblaci nad Prnjavorom

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Nocas je uragan prosao kroz Prnjavor.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vidovita baba »

Jeste jeste uragan i to bukvalno. Ne u pozitivnom smislu.
Ovo je jedina prava tema koja može opisati naredne 4 godine "nadvili se crni oblaci nad Prnjavorom"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

To samo za SDS vazi.Nestali u vihoru.Jutros u Prnjavoru sija sunce I ako je oblacno.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by KAMIKAZA »

Niste slusali kad vam se govorilo.Kazu:"Narod kad zasuti vlast mora da reaguje" Ovaj narod je zasutio prijje dvije godine a vi reagovali i to pogresno tek zadnji mjesec.Ako ste vec htjeli asfaltom da ih kupite onda se radi samo priprema a asfalt se dadne nakon izbora. :)
SDSa vise nema ni u romingu ,jos kad se objave pravi podatci o stanju budzeta vi ste diskvalifikovani za narednih 10 godina.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by Vladan »

Tek ćemo vidjeti cjenu tog asfalta - biće skup kao avetog Petra kajgana - Gatariću na dan primopredaje opštinske dužnosti miraš objelodaniti stanje opštinskog računa. Nećemo da Darko opet plaća SDS-ove dugove, tu lekciju smo naučili.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Ovog Mektića trebaju proglasiti za ''počasnog'' predsjednika SDS a u Prnjavoru Svaka mu dala, ovakvim budalaštinama je samo da vjetar u leđa opziciji. Školski primjer kako ne treba voditi kampanju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vidovita baba »

Jeste jeste i nebo plakalo juče nad Prnjavorom.
Prjavore, laku noć i moje saučešće naredne 4 godine.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Bako, prije bi se reklo da si ti ćorava nego vidovita.Pa sjeti se šta si pisala u svojim proročanstvima. :lol: :lol: :lol:
Sad uzmi pa udaraj kamen o kamen, kleti bako,ovo zlo mšto nas je snašlo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by mirabell »

Mi smo Srbi čudan narod,volimo taj jednopartijski sistem i da nam jedan čovjek radi o glavi
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by corkan »

Vladan wrote:Tek ćemo vidjeti cjenu tog asfalta - biće skup kao avetog Petra kajgana - Gatariću na dan primopredaje opštinske dužnosti miraš objelodaniti stanje opštinskog računa. Nećemo da Darko opet plaća SDS-ove dugove, tu lekciju smo naučili.
jest se sjebo što se tiče asvalta,sad da ga je nekako pokupit.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by KAMIKAZA »

Sad gledam racune i zamislite kako je stoka punila kase,za vodu su pisali stanje brojila za 50 kubika vise i naplacivali iako je stanje brojila u ovom momentu za preko 40 kubika manje nego prije dva mjeseca.Cisti kriminal. Osim toga dobio sam racun za porez sto se kaze odokativno,ali sa rokom placanja od osam dana... Nek ste izgubili lopovi a ja nikad necu platiti pa me tuzite.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Finansijski kolaps: Dugovi doveli frekvencije Radio Prnjavora pred gašenje

Image

Opštinska radio stanica u Prnjavoru dužna je 100.000 KM za struju, 30.000 za poreze i doprinose, a plata za šestoro radnika kasni više od pola godine.

Ovaj jedini javni medij u prnjavorskoj opštini, u koji godinama nije gotovo ništa uloženo u modernizaciju tehnike, dospeo je u veoma tešku situaciju.

Razlog je i tužba za podmirenje dugova po osnovu neisplaćenih plata za kojom je posegao bivši direktor Dragan Jelić.
Njegov naslednik i sadašnji direktor, Dragan Malić ističe da je preduzeo mere na stabilizovanju finansija, ali one još nisu dale očekivani rezultat.

– Smanjili smo broj zaposlenih, sklopili reprograme za struju i poreze, obavezali se da ćemo u naredne dve godine isplatiti obaveze prema dvoje radnika koji su sporazumno napustili kolektiv. Jedno od njih je i moj prethodnik – kaže Malić.

Image

On naglašava da je za njihov rad ove godine u opštinskom budžetu doznačeno 75.000 KM, ali je do sada uplaćeno 55.000 KM.

– Opštinskom donacijom te novcem koje sami zarađujemo, ovaj medij ne može opstati. Naš program najvećim delom nije komercijalnog karaktera nego su to informativne, obrazovne, emisije o nacionalnim manjinama, sportu i drugim oblastima – naglašava Malić.

On podseća da Radio Prnjavor, koji dnevno emituje 12 sati vlastitog programa, prolazi kroz najtežu fazu od osnivanja, pre više od tri decenije.

Zaposleni, većinom dugogodišnji novinari i tehničari, smatraju da lokalne vlasti ne čine dovoljno na stvaranju boljih uslova za rad, unapređenju informisanja i poboljšanju finansijske pozicije.

“EuroBlic” je uskraćen u pokušaju da od lokalnih vlasti sazna njihove stavove u vezi problema na koje ukazuju u Radio Prnjavoru.

Siniša Gatarić, odlazeći načelnik, nije nam se javio na telefonski poziv, a Darko Tomaš, koji će za nekoliko dana preuzeti ovu dužnost, nije odgovorio na naše pitanje o radu opštinske radio stanice. Ni za njega ova tematika nije nepoznata, jer je pre četiri godine bio na funkciji načelnika Prnjavora. Ni tada u opštinskom radiju nije bilo mnogo bolje

Radio iznad načelnika

Radio Prnjavor nalazi se u opštinskoj zgradi, a prvi sused novinarima je načelnik.

Njegov kabinet je sprat niže, ispod studija, ali ovaj medij zbog bliskog komšiluka do sada nije imao naročitu privilegiju. Radio je tužio i prethodnk Dragan Jelić, kojeg zastupa bivši direktor ovog medija advokat Mladen Sarić.

Milan Pilipović – Blic


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by Vladan »

Nažalost, već dugo vremena su nad Prnjavorom nadvijeni crni oblaci. Smatram da su lošoj slici o stanju u Prnjavoru umnogome doprinijeli mediji a posebno K3 zahvaljujući svome "stručnom, objektivnom i nezavisnom" izvještavanju. Boriti se protiv napretka tehnologije je iluzorno i nepotrebno, posebno u 21. vijeku, kada je sve "digitalno i električno". Međutim, slati negativnu sliku o dogadjanjima u SO-e, gdje sjede ljudi koji se često vrijeđaju, provociraju, "mrko" gledaju ili čak fizički obračunavaju - a čemu smo imali prilike da svjedočimo u pislednjih nekoliko godina, istovremeno opravdavajući slanje takve slike pod pravo građana na informisanost je u najmanju ruku licemjerno. Izbor sagovornika, montaža priloga, izvještavanje su stvari poslovne politike koju ne želim da komentarišem. Svi smo svjedoci "kvaliteta" a o političkoj naklonosti da ne govorim. Sve se to radi dok istovremeno postoji lokalni javni servis (radio) koji grca u dugovima a niti se gasi niti se sanira stanje u njemu. Javnost je upoznata sa basnoslovnim tranšama koje idu K3 za priloge koji nažalost promovišu samo našu malograđanštinu i šund. Pitamo se zašta se izdvajaju javna sredstva - da i onako lošu sliku o Prnjavoru putem tv-a još dalje širimo i promovišemo.
Za one koje ne znaju, opština posjeduje i video opremu za potrebe snimanja raznih priloga, o tome se malo zna, zašto se ta oprema ne ustupi radiju neka neko od zaposlenih snima sve što je potrebno i dostavlja gotov materijal zainteresovanim tv kućama a ne da dajemo pare K3 za ništa. Ili neka se odluči šta ćemo sa radijem, ako je skup ili se ne može drugačije organizovati da bude rentabilan, neka se zatvori. Najgore je ovakvo stanje. Sredstva trošimo a rezultat nam je mizeran.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by bičbožiji52 »

Sasvim je izvjesno da Radio Pranjvor kao opštinsko glasilo na ovim oisnovama ne može opstati iz više razloga.
Budućnost o kojoj smo sanjali polovinom 20 vijeka je počela,bar što se tiče tehničke mogućnosti.
Naime brojne tehnologije počele su da podrivaju klasične infrastrukture radio industrije.IPOD,MP3 plejeri su preusmjerili slušaoce sa lokalnih stanica.Koristeći ova sredstva i muziku preuzetu sa interneta ili narezanu sa kompakt diskova,svako je mogao da stvori svoju plej listu i program u kome ne bi bilo priče voditelja,reklame,čekanja na svoju žerljenu pjesmu.Tako se pojavila klica radija budućnosti.U odnosu na te najnovije tipove radija budućnosti (internetski ,digitalni radio) postvalja se pitanje hoće li novinari uopšte biti potrebni jer slušaoci,tj.strimeri imaju mogućnost da sami traže informacije ili naručuju njihov automatski odabir.Distribucija programa preko intereneta sve više raste.Na desetine hiljada radio stanica širom svijeta mogu se slušati besplatno.Mnoge nacionalne,regionalne i lokalne radio stanice u Velikoj Britanioji ali i u regionu,puštaju svoj program preko verb sajtova i tako se mogu slušati širom svijeta.

Gdje je u svemu ovome naš Rdio Prnjavor,sem što je u ogromnim dugovima sa zatarjelom opremom i budžetskom ovisnošću,koja je postala neodrživa.I gospoda iz EU koja tradicionalno ima odgovore na sva pitanja, iz svih svera i oblasti života, na ova pitanja o sudbini mas medija i lokalnih radio stanivca uglavnom privatizaciju vidi kao rešenje ,a ona u konkretnom slučaju znači gašenje Radio Prnjavora kao takvog,jer se na medijskom tržištu nemože opstati iz navedenih razloga.
Novu vlast u Prnjavoru očekuju mnogi problemi,koji se neki od njih moraju rešavati sistematski i dugoročno, a to će neki put morati biti i bolno i sa odlučnim rezovima.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Vladan wrote:Nažalost, već dugo vremena su nad Prnjavorom nadvijeni crni oblaci. Smatram da su lošoj slici o stanju u Prnjavoru umnogome doprinijeli mediji a posebno K3 zahvaljujući svome "stručnom, objektivnom i nezavisnom" izvještavanju.
Ovo si dobro rekao, samo mislim da među tim medijima prednjači RTRS. Poslednje 4 godine opozicija u Prnjavoru medijski prostor koristili su samo na blaćenju svega što dolazi iz Prnjavora. RTRS I SRNA su se utrkivali ko će lošiju priču plasirati o Prnjavoru.
4 godine stvaranja nestabilnosti.

Kad nekom kažem da sam iz Prnjavora prvo mi kaže kako nije stabilna skupštinska većina i kako se samo o tom priča. Onda ja kažem ne baš suprotno 4 godine stabilna većina i u njoj su i opozicija i pozicija(na nivou RS).
Pa kod vas voda ne valja, ja kažem i to je riješeno. I tako u nedogled.

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by Vladan »

Ako već citiraš, budi korektan do kraja i navedi sve šta sam napisao. Govorio sam isključivo o Prnjavoru - kao što se i vidi u mom postu. Imenovao sam i glavnog krivca - po mom mišljenju sa kojim se ne morate složiti, isto kao što se neću ni ja složiti sa vašim.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by bičbožiji52 »

Skupštinska većina u proteklom madatu zaista je bila stabilna,za razliku u periodu 2008-2012 kad je opozicija bila prije svega esdesova i koja je ''čuda'' činila da zagorča život vlast SNSD a prije svega.
Sjetimo se samo one ĆUREĆE koalicije,Seke Žune,onog odbornika SDA i načina kako su oni opozicionirali.
U protekle četiri godine ''ružnu'' sliku o Prnjavoru slao je svojevrsni politički mobing od strane esdesa nad odfbornikom takođe iz esdesa Brankom Šikanićem.
Odbornici SNSD a uglavnom su izlazili na glavana vrata skupštinske zgrade i nisu se vraćali na opštinski sastanak.
Što se tiče K3,taj medij uglavnom uvjek stoji uz vlast, a naroćito vlast ESDESA a kakava je to bila vlast vidjeli smo na proteklim izborima.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by KAMIKAZA »

Vidjet cemo kakvi su bili kad se svedu racuni.Ako bude nula bolji su duplo od vas.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Racuni su katastrofalni to je vise nego jasno,samo ovi"moji"jos slave pobjedu,a ovi rznose sto se raznijeti da.Samo da na kraju ne bude sve je isto samo njega nema.
U Domu zdravlja je gorw nego u Mosulu,ljekari se razbjrzali a nemedecinari nabijaju raczne dok se jos moze,gorivo,mazivo,ugalj,sitne nabavke postaju krupne.Dok stigne nacelnikov trezor ode voz kroz kuruze.Tamo je trebalo uvesti policijski cas poslije izborne noci Odmah,poslije brojanja glasova.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by vrsta8472 »

Штета за радио, а тај Јелић има образ ђон када је тако нешто могао да уради фирми у којој је радио!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by blek_stena »

Evo lijepe teme, na žalost. Kao prvo, kadar NDPa sjedi na čelu radio Prnjavora čitave četiri godine. NDP je imao rast glasova i završio izbore. sa tri odbornika. Tako da sam u dilemi kako da se ponašam, jer su na jednoj strani građani rekli kako su dobri, a na drugoj strani imaju pravi pokazatelj rada sebe i one TUŽIBABE, iako nisu sve sami krivi, jer se problemi vuku iz predhodnog mandata. Neozbiljni je već požurio da kaže da je opozicija kriva za loš rejting radia i blaćenje opštine. Gle čuda, opozicija kriva što vlast nije znala naći rješenje, odnosno što u radio Prnjavoru nisu sebi znali naći posla. (rđavom k.... i dlaka smeta) Da se malo i podsjetimo. Prije jedno dvije godine, moj drugar, sada već bivši odbornik je obavijestio javnost da će se ugasiti turistička organizacija, a da su pred gašenjem radio Prnjavor i Boračka organizacija. Znamo šta je bilo sa turističkom organizacijom, a evo ostvaruje se i najava za ove ostale. Osim toga, taj isti odbornik je već tada predložio nešto što je bila znatna pomoć radiu. Koliko se sjećam, predlagao je izmjene statuta radio Prnjavora, u kojema bi bilo određeno da zaposleni iz radija ne mogu raditi bilo šta za druge javne ili privatne medije. To bi za rezultat imalo uvođenje discipline u tu kuću, jer bi se najmanje dvojica ljudi morali opredijeliti za koga da rade. Ne mogu imati status stalno zaposlenog lica u radiu, a raditi za druge medije, i čak koristiti resurse radia. Pored toga, jedan od tih ima registrovan internet portal ( pa vi vidite gdje on više troši svoje radno vrijeme i o kome vodi računa) a drugi je imao do skora svoj list, a možda još uvijek ima i danas. Skidanjem sa grbače radia ove dvojice "radnika", već bi dug radia bio mnogo manji. (ako ništa drugo, onda za platu i doprinose,) Medjutim, taj predlog najaktivnijeg odbornika tadašnje opozicije, za koga Neozbiljni kaže da su nešto krivi, nije prošao. Protiv tog predloga su upravo bili i odbornici NDPa čiji je kadar danas direktor i koji sada jauče iz sveg glasa. Ovom prilikom ću izbjeći kako su se skupljali novci za reklamu, i kako se i to malo sredstava otkidalo od radija, tj. malo je išlo radiju, a malo za sporednu djelatnost zaposlenih u radiju. I o ovome bi se moglo pričati u detalje. Interesantno je šta će sada Tomaš sa ovim mudroserima, koji su ranije odbijali dobre predloge, a sad ponovo imaju neku "viziju", i samo bi gledali kako da se ubace u naredni mandat. Predizborna obećanja nove vlasti će brzo biti na ispitu. :smt006

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Tebi je neozbiljni u mislima izgleda. Neozbiljni nigdje nije pomenuo Radio Prnjavor već je samo se nadovezao na Vladanov post o predstavljanju Prnjavora u medijima a tvoj drugar je završio političku karijeru i to je jedna od rijetkih dobrih stvari na ovim izborima.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by ZMIJA »

Što si Neozbiljni toliko ličan???U pravu je Blek ,bez njega će opozicija izgubiti,a ti preferiraš liturgiju u paralamentu.
Čudan si lik,već duže analiziram tvoj psiho-profil.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Crni oblaci nad Prnjavorom

Post by neozbiljan »

Nisi stručan tako da mi je nebitna tvoja dijagnoza.
Nisam ja ličan, blek je, vidiš da me stalno spominje :smt005

Post Reply