SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by droplja »

Мислиш шаргије змијице
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Tako je sestro kljunaro,sargije,sargije.....
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Hocemo li vec poceti sa prodnozama,oko toga ko ce prvi da napusti skupstinsku vecinu tj Darkine skute,kad i zasto,da vidimo ko ce naj bolje i naj preciznije da predvidi razvoj situacije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Neće niko STJ.Svi su stali u red za komad pogače.Opozicija će izgleda jedino biti Tane Peulić kao gost skupštine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by sifra »

Kada bi se drzalo nekih principa, Tomas ne bi ni imao vecinu. Ali kad je svima zinula guica za vlascu, vjerovatno ce imati vecinu od 17-19 odbornika.

Ako bude prevaspitavanje opstinskih odbora od vrha stranaka onda bi to moglo pasti na 15-16.
Alea iacta est!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

15-16 je opet većina. :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

To je klackalica onaj jedan samo stoji na sredini i mase rukama ,cas na jednu cas na drugu stranu,drzi ravnotezu.
Cudno mi je samo jedno,kad si na sredini klackalice,i kad ti recimo onaj sa lijeve strane doda nesto iz svog dzepa,on je logicno laganiji za toliko,i onaj drugi preteze. :smt017 Fizika :? Aaaaa sad sam ukapiro,oni njemu samo pruze to i on se onda pregne da dohvati i prevagnu,a on da ne padne samo se uhvati praznim rukama za stangu.Ne dobije on nista samo jadan pokusava da uzme.Pa nije onda ni cudo sto je Seka bankrotiro. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Švrakama je mrska svaka životinjica u bari koja joj može da polupa jaja u gnijezdu.Zato švrake krekeću nad svakim grmom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Само три странке имају више од једног одборника у СО.

Знаш ону пјесму из Жикине династије: Ала волим, када година изда. Све по скупи а по јефтини *****. Тако је и сада. Изборна година је издала. Политичка тежина странака које имају по једног одборника је никаква. Јер сви исто могу да очекују. Мрвице а треба четири наредне године се бавити политиком.

Тако да ће бити већина као и у прошлом мандату.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:Tako je to obicno,ljudima sam uvjek malo vise mrzak nego simpatican. :D I kod mene je kao u skupstini,klackalica,mrzak simpatican.ali ja mogu samo da pruzim praznu ruku,a nju niko nece i onda prevagne ono mrzak. :D
Ма само се шалим, али ипак пружати празну руку...их... :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Dalja destabilzacija i rasulo u SDS u koje je poslije izbora još izraženije, stvara realne predpostavke da će i njeni odbornici ozbiljnije razmišljati o svom djelovanu u SO Prnjavor.
Konačno su se stvorile predpostavke,da se u Prnjavoru, jednom i zauvjek kaže zbogom jednoj politici koja je praktično vladala četvrt stoljeća,sa neznatnim odstupanjem u periodu 2008 -2012.
Hoće li ova ekipa okupljena oko Tomaša, biti svjesna te istorijske činjenice, pred nama je ,vidjet ćemo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Bas cemo vidjeti,Srbi kad im pruzis prst hoce i ruku,ja sam ubijedjen da ova idila nece dugo trajati.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Vladan »

Ptttt, pttt, daleko bilo. Taman ljude izabrali, plakete onolike izlijepili, mlaku pivu popili ispod satre, euforicne snase smirili, i sad da opet to sve opet Jovo nanovo.
Nece moci ove noci. Ide novi zakon koji odbornici nisu jos vidjeli, bice drugacije malo, pored njihovih apetita, ovoj corbi oni nece biti kljucni sastojak.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

Zašto se malo ne priča o ljudima u opštini kojim je bio pripremit otkaz zato što nisu bili u SDSu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Neizvesno formiranje većine u Prnjavoru: Ključ u rukama NDP!

Image

Darko Tomaš, koji je po drugi put ali sa pauzom od četiri godine, izabran za načelnika Prnjavora, osim DNS i SP, koji imaju po jednog odbnornika, računa na podršku NDP Dragana Čavića, ali i PDP.

Podsećamo, SNSD ima deset odbornika, SDS devet, NDP tri, a šest političkih stranka (DNS, SP, SRS RS, SNS, SDA, PDP) osvojilo je po jedan mandat, plus Branko Deket sa liste nacionalnih manjina. Za skupštinsku većinu potrebno je 15 odbornika.
– Verujem da podrška sigurno neće izostati od NDP i PDP. To će biti široka koalicija koja će obezbediti dobar rezultat – kazao je Tomaš.

Bez obzira što ne otkriva na koga još računa, u političkim kuloarima se prave različite kombinacije.

Navodno bi se u Tomaševom političkom kolu svakako mogao naći SNS sa odbornikom Brankom Šikanićem, potom SDA (Emsad Puškar), kao i odbornik nacionalnih manjina.

Na drugoj strani, sagovornici „EuroBlica“ među lokalnim stranačkim liderima smatraju da SDS, koji je osvojio devet mandata, najodanijeg saveznika ima u Miloradu Kondiću (SRS RS).

Ipak, bez saradnje sa NDP ni SDS nema naročitih izgleda da se u skupštinskim klupama suprotstavi SNSD i njegovim stranačkim partnerima. Međutim, ni u SDS nisu se odrekli pokušaja da oni sastave skupštinsku većinu, mada se ne izjašnjavaju o kombinatorici koja bi do toga dovela.

– Od stava partijskog vrha u Banjaluci zavisiće i naše opredelenje na lokalnom nivou – izjavio je za “EuroBlic” Miro Šikarac, predsednik prnjavorskog NDP.

Brano Žunić, predsednik prnjavorskog PDP, koji se na početku mandata razišao sa SDS, dotadadašnjim političkom saaveznikom, smatra da su za njegovu partiju najvažnije promene koje su već nastupile u izjašnjavanjem građana na izborima.

Na naše pitanje, da li će PDP biti deo skupštinske većine koju zagovara Darko Tomaš, kazao je da to još nije izvesno.

– Činjenica je da smo mi iz PDP poslednjih nekoliko godina ovde u boljim odnosima sa SNSD nego sa SDS, koji se prema nama nekorektno odnosio. Više su vodili računa o prohtevima DNS i SP nego o saradnji sa PDP – izjavio je Žunić našoj redakciji.

Milan Pilipović – Blic

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Skupštinska većina 2016

Post by bobi1993 »

svraka wrote:Заправо, нема ту никаквих проблема. Плус, нема Калабића.
nema@Kalabića,ali je Nikolić prvi do Darke :)
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by bičbožiji52 »

Skupštinska većina u novom sazivu,u okolnostima koje su na terenu nikad lakša.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Nemas ti pojma,ima da se pocapaju za par mjeseci. :) Bar tako kazu moji izvori,a oni su naj blizi kazanu,i to velikom kazanu, da se SDS nece ni otimati za skupstinsku vecinu,malo ce da se foliraju kao da zele da je imaju,ali je nece,i dobit ce je SNSD,znaci do ovoga ste eto i vi u pravu.Jer glupo je nuditi za nesto ,kad to mozes imati za dzaba,osim toga sve oci su sada uprte prema SDSu u Prnjavoru,i svi jedva cekaju pa i SNSD da se podje sa spekulacijama,ko je sta dobio kada i zasto.Ovako cuna za sve koji su na vazi,kad udju u skupstinsku vecinu za dzaba,onda ce svi biti jako nervozni,SNSD ce biti ubijedjen da to ide ovako dzabana i nece im ni kad oni zatraze dati nista.SDS ce se drzati blago po strani jer se svejedno nista pametno ne moze uraditi na pocetku.Nervoza ce kulminirati za par mjeseci,jer SNSD kao sto rekoh nece nuditi nista siguran u sebe,a ovima je malo vrh prsta i pocet ce oni sami da rade na pravljenju nove skupstinske vecine i na pridobijanju SDSa.Tad ce SDS da postavlja uslove njima a ne oni njemu.Eto za sad toliko,mogao sam ja to i detaljnije ali mi se ne pisu romani,jer cete uskoro vidjeti i sami,meni ovaj scenario djeluje jako logicno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

SDS je u rasulu,nude se kvalitetni papci,skoro koljenice.Nece niko uopoziciju,koga to zanima.Sad kad nema ni Zune ,opozicija je nula bodova.Ima nekih koji bi izmisljali toplu vodu i bakarne cijevi,posebno ovi iz NDP a,ali nema od toga nista zna se ko kosi ,a ko vodu nosi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

:smt005 Al ste kosciiiiii ...uffffffffffffffff................ :smt005 A i ako budete cekali da vas Julija i Iris napoje ima da pocrkate od zedji. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote::smt005 Al ste kosciiiiii ...uffffffffffffffff................ :smt005 A i ako budete cekali da vas Julija i Iris napoje ima da pocrkate od zedji. :D
Pa vidiš tabele,svi otkosi se vide, ko želi da vidi.Moraš biti legalista, i neke stvari priznati, nije ti Ćamil Duraković nešto u rodu.Jedino ako se ovi kosci iz SNSD a ne popičkaju između sebe.Priča nekih iz NDP a da su oni ključni za formiranje vlasti, isto je kad bi u pustinji miš uvjeravao slonove da bez njega nema prašine.
Da neće možda Vlado Živković biti opozicija,nije po brkovima izgorio.Da neće možda da provodi četiri godine smjernice SDSa i Siniše Gatraića, to je naprosto nevjerovatno.SDS je u rasulu totalnom,to ko ne vidi žao mi je.
Što se tiče Iris i Julije one će donijeti vina rumenoga,svakom junaku.One štuju pobjednike.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Pa vidiš tabele,svi otkosi se vide, ko želi da vidi.Moraš biti legalista, i neke stvari priznati, nije ti Ćamil Duraković nešto u rodu.

Па добро Змијо, друже, није ли откос НДП-а три одборника, а откос СП-а један одборник? Зашто омаловажаваш НДП није ми јасно. Странка је забиљежила добар резултат, и има сасвим пристојну подршку становништва.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Lijepi su to otkosi sada,i ravni kako ti rece,ali kad se dovrnu kosci tog vina,sve ce da bude opet cik-cak,neki ce i u sumu da zalutaju. :) SDSovo vino je cudoooooo. :) Zivi bili pa vidjeli.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Vladan »

Mislim da je važno reći da je u svemu ovome ipak ključna osoba načelnik opštine. Svaka čast izabranim odbornicima - predstavnicima naroda, ali narod je njega izabrao i dao mu povjerenje, na kraju krajeva i rezultat to očigledno pokazuje. U tom smislu, odbornici treba da shvate svoju ulogu koja podrazumijeva da budu konstruktivi (to važi i za poziciju i za opoziciju), da pokusamo iskoristiti ovu dobru priliku za Prnjavor jer pitanje je hoćemo li poslije moću uhvatiti priključak. Kada voz ode, džaba nam kupljena karta! Zato vjerujem da su svi odbornici, bez obzira kojoj političkoj opciji pripadali, svjesni da moraju voditi računa koga predstavljaju, narodu je dosta individualaca koji samo gledaju lični interes, ako imaju želju da opet budu odbornici, moraju zauzvrat dati nešto ljudima koji su im ukazali povjerenje. Previše dugo je loša, primitivna slika Prnjavora, posebno iz skupštinskih redova, bila preovlađujuća u okruženju. Medijskom "izvještavanju" umnogome dugujemo za takav tretman ali ipak su odbornici igrali glavne uloge u tim epizodama. Opštine koje su bile u daleko lošijoj situaciji od nas a u kojima nije bilo problema u skupštinama, prevazišle su nas a da tog nismo ni svjesni. Koliko stabilna situacija u skupštini može biti iskorištena na dobrobit zajednice, svjedoči nam situacija u Derventi. Takođe, koliko skupštinsko ".urvanje" može unazaditi opštine, vidjeli smo na primjeru Srpca, itd. takvih primjera je i previše za ovako malu zemlju.
Nadam se da smo mi sada pametno izabrali, da su odbornici svjesni težine situacije i da su joj dorasli. Naročito se nadam da su svjesni podrške koju načelnik Tomaš ima u narodu i republičkom rukovodstvu i da nećemo ponovo napraviti greške iz prošlosti. Rijetko kad će se ovakva prilika ponovo ukazati.

Post Reply