SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Da bi neko bio izdajnik naroda treba da bude neki faktor,a to ova četvorica svakako nisu i ne samo njih četvorica več još i osamdestčetvorica.
To nije ništa novo, papaka ima na sve strane i u opozicioji i poziciji,važno je da se ostvare neki sitnosićarđijski interesi.Ako si dobro pročitao šta sam napisala iz toga se lako da zaključiti ova moja tvrdnja.
U Prnjavoru nije pobjeđena politika SDS a, a sve dok je ovakvih politički škembića, ona će da traje i traje.
Ovi iz SNSD a će morati sa SDSom ne ručavati već praviti zvaničnu koaliciju već sam rekla, i ako SDS se svakim danom sve više i više urušava, i to više nije vodeća opoziciona partija,već partija u stečaju iz čije se stečajne mase prvo namiruju obaveze prema Miloradu Dodka.
Ja bi pšoštovala stavove ove četvorice da su izašli iz stranke i optužili SNSD aTomaša za kolabarciju sa SDSom a ovako ovo je obično prđenenje u ladnu vodu sa ovim parapartijskim klubovima i ''politikama''
Nije SNSD a potukao SDS ,već je Tomaš potukao Gatraića,ali nekima je to uzalud objašnjavati ,.jer da je to tako kako ti tvrdiš SNSD a ne bi pravio našjiru moguću koaliciju sa svim odebornicima u skupštini, već bi imao svoju vlastitu skupštinsku večinu,pa bi se onda mogo jasno utvrditi ko je u SNSD a zaigrao na poznatu kartu bivšeg odbornika Seke.Ucejenom !
Ovdje se treba prestati baviti Dragom Klabičem i njegovim ''kuruzarima''već prijeći na darkine pibikane koje je podržavao i promovisao a oni mu isto kao i Klabiču sada zabijau nož u leđa.
Dakle, isto kako su Klabića sjebavali one koje je one promovisao ,tako sada sjebavaju Tomaša upravo oni kojima je on više pomogao nego svome ocu Petru.
Ovdje je sve jasno ko' dan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

U pravu si ti kad kazes da nije SNSD potukao SDS ,ali nisi u pravu kad kazes da je Darko potukao Sinisu,meni se cini da je vrh SDSa uz dogovor sa Darkom izdao Sinisu,to je onda kao da si istukao svezanog covjeka.A da ne pricamo o tome da Darko nikad nebi uspio da mu nije bilo Kalabicevog bloka,sad ti nesto traze za uzvrat,ali trazi i ova bagra iz SDSa ono sto im je obecano,pa kako zadovoljiti svima.Po ovome ispada da je Dako kao Darko osvojio jedva 3000 glasova,ostalo su mu donijeli ovi ostali uz predizborni tajni dogovor.SDS je Nemanja po drugi put sjebao za vlastiti interes,neke stvari se sad tek vide a vidjet ce se jos i bolje kad sve izadje na vidjelo,jer kao sto rekoh,ako dobiju kolace a ovim clanovima SNSDa ostanu pomije,vidjet ce se a ako ovi iz SDSa ne dobiju kolace vec pomije,cut ce se sta je obecano kome.Nema tajni ,sve se nekad sazna.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Мислим да више нико не може да контролише слијед догађаја. Ако се СНСД који је на власти распада, шта онда очекивати од СДС-а и ових малих странака у наредне три године?!

Следећа година је свима јако битна и ту ће сигурно бити свашта!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Svi su Vrsta na vlasti,jedni u Banjaluci drugi u Sarajevu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »


Ugasili fantomski "SNSD plus"

Image

U PRNjAVORU ne postoje više dva "krila" vladajućeg SNSD, pošto je fantomski "SNSD plus" živeo samo između dva skupštinska zasedanja i ugašen na poslednjoj sednici Skupštine opštine. Time je uslišeno upozorenje predsednika Milorada Dodika da se "ne uvažava nikakva mogućnost da u okviru SNSD postoji plus ili minus".

Međutim, da ni izbliza nije stavljena tačka na SNSD-ovske razmirice u Prnjavoru, govori i činjenica da trojica od četvorice prisutnih odmetnutih odbornika, ne samo da nisu pojasnili da li se vraćaju u stari klub, nego su demonstrativno napustili skupštinsko zasedanje.

- Obaveštavamo vas da više ne postoji klub odbornika "SNSD plus" - pročitao je Željko Simić, predsednik SO, kratko saopštenje četvorice od deset odbornika SNSD.

To je potvrdio i Goran Zemun, ali i ne malo iznenadio prisutne da će, zajedno sa Aleksandrom Vukovićem i Veljkom Gvozdenovićem, bojkotovati sednicu SO. Četvrti buntovni odbornik Draško Aulić nije se ni pojavio, još ranije pravdajući izostanak godišnjim odmorom.

Novi bunt, tačnije napuštanje sale, Zemun je kratko obrazložio izostankom dogovora sa predsednikom OO stranke i načelnikom opštine dr Darkom Tomašem, posle zajedničkog sastanka sa predsednikom Dodikom. Zemun, međutim, nije pojasnio da li se trojica nezadovoljnih odbornika vraćaju u stari klub SNSD.

USLOV

POVRATAK ove četvorice u skupštinski klub SNSD bio je uslov svih uslova - kategoričan je Tomaš. - Draško Aulić se pismeno vratio 29. juna, a ostala trojica u dopisu navode da ukidaju klub "SNSD plus", ali se nisu izjasnila da li se vraćaju u klub. Zasedaće stranački organi i odlučiti o njihovoj daljoj sudbini.

Tomaš je za "Novosti" obrazložio da do sastanka sa nezadovoljnima nije ni došlo, a pogotovo ne do ispunjenja zahteva o njihovom imenovanju 50 odsto članova Izvršnog komiteta stranke, kadrovskim rešenjima i drugim "blago rečeno neozbiljnim i neprimerenim zahtevima", jer se nisu vratili u skupštinski klub SNSD.

- Gde bi mene kao načelnika, sa istorijskom većinom osvojenih glasova i odgovornošću, dovela takva politika. Jer, sem koalicionih partnera, meni kao predsedniku stranke sa zahtevom za još većim učešćem u vlasti, mogli bi da se pojave i ostalih šest odbornika SNSD - kaže Tomaš.

Ovih dana za predsednika stranke jednoglasno je izabran Tomaš, čiji izbor su podržali Milorad Dodik i Željka Cvijanović.


NAGOVOR KALABIĆA?

KAKO su "Novosti" pisale, trvenja u prnjavorskom SNSD umnogome su posledica otvorenog unutarstranačkog sukoba između dr Darka Tomaša, načelnika i dosadašnjeg v. d. predsednika stranke i ranijeg predsednika stranke i aktuelnog poslanika u NSRS Drage Kalabića. Ipak, nezadovoljna četvorka tvrdi da iza njihovog bunta ne stoji nagovor Kalabića.

Ninko Đurić - Večernje novosti
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Image
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Da pojasnimo neke stvari koje očito javnosti nisu jasne. Ekipa prelivoda, (Živković Vlado i Sančanin Bogoljub), inkasirali su mnogo, mnogo više, nego što su to očekivali za sebe dugogodišnji članovi SNSD-a. Vlado Živković kao nosilac liste SDS-a je inkasirao, nakon ovih lokalnih izbora, više nego da je SDS dobio izbore. A to mu je omogućio Tomaš sa pravljenjem "skupštinske većine"upravo sa njim i Sančaninom. Za račun njegovog glasa, i glasa Bogoljuba Sančanina, stranački aktivisti SNSD-a su ostali kratkih rukava. I šta sad ovdje nije jasno?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Kakve veze ima Tomaš sa esdesovim prelivodama,nije on dabar pa da pravi branu za svoje jezero kako prelivode ne bi u njega zaronile.Baš je Tomaš neozbiljan kako je to omogućio kupanje, a i sam znaš da si protjeran iz SDS a i smijenjen sa formacijskog radnog mjesta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

Ima on veze ite kako,samo što niko neće da mu plati ideju koja nije naša.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Prije bi se reklo, što može biti i u domenu zavjre da su esdesove prelivode prešle u skupštinsku većinu SNSD a po zadatku znajući da u crvenoj odborničkoj grupaciji ima raznih djetlića pobjeglića koji neče'' izdržati''što se i pokazalo sa ovim klubom SNSD a plus, nakon samo cirka pola godine djelovanja skupštine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Мислиш да су "тројански коњ", Владо и Богољуб?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Konji jesu a dali su trojanski jos cemo da vidimo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:
21.08.2017. 07:48
Мислиш да су "тројански коњ", Владо и Богољуб?
U politici je sve moguće,politika Siniše Gatraića se pokazala poprilično ''sirova ''i agresivna pa je on lično platio veliku cijenu na proteklim lokzborima koje je katastrofalno izgubio, dok je SDS za jednog odbornika u odnosu na predhodni mandat povećao odbornički skor.
Last edited by ZMIJA on 22.08.2017. 11:26, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

То би било супер, када би тако било.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

SDS je kao i SKJ ,nestane vlasti i politike ali ostane partija u srcu, i u principu nepismeno ali vjerno članstvo.Vidjelo se sada na slavi opštine kolko ima esdesovaca, a kolko kao drugačiji od njih.Svi se slizali ko zavađena (brača) rodbina na saharani oca.Nezna se ko na koga više reži na onom uzglavlju sa popovima, ali niko ne napušta terern.
Tomaš poziva na političko jedinstvo,samo neznam na koga se konkretno to jedinstvo odnosi,u višepartijskom sistemu
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Mi smo kao indijanci,kad se zadimi svi smo tu i navalimo na neke seljake koji se voze kroz nasu teritoriju sa kolima,ili koji zele da se nasele na nasu njivu,pa im onda pokrademo konje i krave a ponekog ih i dotucemo,a kad se to zavrsi onda se opet uhvatimo za vratove.Tomas je danas nesto kao Dzeronimo,poglavica koji pokusava da spasi rezervat zvani Prnjavor i sve indijance koji zive u njemu,sa time sto ce da ih ujedini u borbi za spas Bizona koji su potrebni bijelom vracu Nemanji za pravljenje kobasica.Ali kao i u svakom plemenu pa i u nas i nasih Lapaca nadje se neki koji nece da igra Kisni ples ,nece da bijeli covjek lovi njegove Bizone,da neki iz poslanickog plemena bere njegovo zito,i da neki tamo Bledodiki pravi prugu kroz njegovu preriju,pa se suprodstavi sam svom plemenu,i ako ne pobjegne u brda oni ga stave na stub mucenja,ali ako pobjegne na obalu,onda baca strijele na radnike na pruzi,gadja kocije koje prolaze,puca na lovce na Bizone,neda nikome da dodje do izvora sa vodom.....U sunce ti jebem al me ovaj indijanac podsjetise na naseg Dragojla... :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

Gospodine Tito ako mozete s neba da siđete i obuzdate ove svoje pionire , otišli su u pičku materinu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Лијечимо се есемесом. Умјесто да се хранимо месом.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

Uvijek primjećujemo da se loši ljudi u ovoj opštini drže skupa čak iako se nepodnose.U tome je snaga,dobri ljudi su osamljeni i to im je slabost.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Народ ћути.
Док народ галами, пљује, псује, буни се, протествује,...има наде,... мрда се,...жив је!
Али народ ћути.
Погледајте само када је задњи пост написан. Да нема Змије, паучина би се ухватила на екрану. А и Змија није народ, већ је гмаз.
Народ ћути, а то значи само једно...бјежанија ће убрзо...заузимај резервне положаје...Србија, Аустрија, Швицарска, Њемачка, енглеска, Кипар, Грчка, Русија, Флорида...како ко, и како гдје. Углавном, зна се ко гдје шта има, и гдје ће, подвијеног репа. Кофер пара под мишку, и као да га никада овдје ни било није.
А ми?
А ја?
Да ћутим? Да ћутимо?
ОК. Ево, и ја ћутим.
Само, то неће на добро.
Историја је показала да се спрема велико срање кад народ заћути.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Није енглеска малим словом написана грешком. Тако их доживљавам.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

svraka wrote:
02.04.2018. 19:36
Да нема Змије, паучина би се ухватила на екрану. А и Змија није народ, већ је гмаз.
Važno je da da se čuje cvrkut pitce ŠVRAKE ,ona na viskoj stoji grani, i svakako dalje vidi od gmaza
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Змијо, нисмо битни, ни ти, ни ја. Нас двојица смо два маргиналца. Два маргиналца који спас траже на двије различите стране. Ја на једној, ти на другој. А објективно, спаса нема. Погледај мало форум, и јављање форумаша... Нема их. Заправо, има људи, али ћуте. Људи ћуте. Доста им је свега. Ја мислим да се чаша прелила. Ово што ја видим, сигурно и ти видиш. Није добро. Сви твоји "миљеници политички" нестаће са ових простора прије него почне апокалипса. А почиње сутра. У прошлом посту сам написао које су то дестинације на које ће наше вође да спиче. Како се који гдје удомио. А ти и ја, остаћемо овдје. Да скапамо...

И твој, много пута цитирани лик за обожавање, господин Рајкула, има одступницу, мјесто за бјежанију. За разлику од тебе и мене.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Ja ne dijelim s tobom isto mišljenje .Ja sam sebi veoma bitan, i ovaj cijeli svemir bez mene bi veoma patio. :lol: :lol: :lol:
Ja nisam megaloman, ali ne mislim ni da sam maraginalac, u mom sistemu vrijednosti.Ja ne tražim spas ni na kakvim stranama,jer sam trenutno na vertikali h.
Spasa nam nema, ali propasti nećemo.Kažeš nema forumaša.Naravno da ih nema,Ovaj sadašnji načelnik ne troši novac na forumaške nadničare (kao onaj predhodni), već ulaže u važne prokte, kako u one ljudske ( stipendiranje i školovanje mladih ljudi ) tako i u one infrastrukturtne,kružne tokove,rekonstzrukcije ulica i trotoara u gradu ,opremanje škola,gradske rasvjete seoske infrastrukture, završni radova izgradnje autoputa i oštećenih pristupnih saobraćajknica,Ljudi ćute, jer nemaju riječi i ne mogu prosto vjerovati svojim očima, da i naš Prnajavor KONAČNO , polako ali sigurno u tom smislu se diže iz pepela.
Pao si pod presiju ovih što su na tvojoj strani,ovi što sve šta znaju, znaju da kukaju na Republikku Srpsku i njene institucije, i po svaku cijenu žele da i u Republici Srpskoj zaposjednu te ''propale '' institucije,jer malo su im one što su zaposjeli u Sarajevu, pa bi i u ove u Banjoj luci. ALI MALO MORGEN.
To što ti vidiš, i ja sigurno vidim,ali ja vidim malo dalje .Da je predobro, nije, ali nije ni kako ti kažeš apokaliptično.
Ja nemam političkih miljenika, ali razlikujem babe i žabe , odnosno politike koje nam život znaće, i uvjek se oporedjeljujem na manje loše, jer i meni nije loše kako može biti još lošije.
Oslobodi se ptico malo te dnevene doze BN propagande i prnjvorske kanalizacije ,jer bolje je nekad za jedno veće popiti i gajbu pive, nego gledati te apokaliptične ,antisrpske komercijalne televiozije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply