SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by blek_stena »

Kamikaza, mlate s tobom, kao sa praznom vrečom, Žao mi je ipak si ti stari forumaš. Za jedno od tih i ne znam da je u PDPu, a ja sam prilično dugo vremena tu. Drugo sa te liste, takodje nikad nije bio u PDPu, ali je bio u nekoj kombinaciji. Kažem samo bio. Pominjete neko odjeljenje, Hajde, pa navedi mi koje je to odjeljenje. Sad je vrijeme da te podsjetim na još nešto. Nedavno sam negdje pisao kako je ona propast od Damira Savića rekla našim ljudima na pregovorima kako će se on potruditi da ""uništi PDP"". To je bilo onog momenta kada im je Žunić rekao na pregovorima da kreću krivim putem i da nema govora da će ih PDP na tome pratiti ( na izborima se vidjelo šta su doživjeli) Nakon što su se razišli, onda je taj ideolog, Damir, inače TUŽIBABIN posilni imao za strategiju da neke ljude iz PDPa prevuće u SDS, Tako su jedna ili dvije podguzne muhe brže bolje prešli u SDS i to nakon razlaza. To je lako vidljivo, iz datuma njihovih imenovanja. Tako da ovo što su te tvoja braća slagali nije bio dio nikakvog dogovora i sporazuma, zato sam ti i rekao da taj sporazum oni stave na uvid javnosti. A to što ste pisali, mogli ste još pisati i dodati dvadeset imena. Sjeti se da si ti sam napisao da ima 10 imena po dubini, mimo opštine. Sve skupa, ti si naveo nekih petnaestak ljudi, a ti vidi koliko ovdje imaš. U namjeri da sruši PDP, oni su mnoge ljude navlačili da izadju. Sječaš li se i to da je onaj pastirić što trčkara za ovčicama pisao kako su PDP napustili Živanić, Jotanović, ..... i još neki. Pored nekih su uspjeli da pridobiju onu pobjegulju Krivdić,(čudo da ti i to nisu rekli) koja im je kasnije stala i na listu. Hoću reći, šačica njih je prešla u SDS, zato što su im ovi dali jedno ili dva mjesta, ali to nije ništa više bilo niti imalo sa PDPom. Sve radi bolesne namjere SDSovaca da napakoste PDPu. Kasnije su oni probali i mog druga da mijenjaju, jer su stalno Borenoviću kljucali kako odoše ""dobri ljudi" radi Žunića. :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Ja sam samo prosledio post,dobar dio tih ljudi i ne poznajem. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Moj bleki ta "pobjegulja" je izmislila svijet za Žunu. Ta žena je ugledni profesor u prnjavorskoj Gimnaziji i za razliku od tvog "druga" ima zanimanje i jako uspješno radi u struci.

kornjacaspalalagosa
Posts: 39
Joined: 18.02.2016. 21:59

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by kornjacaspalalagosa »

Gospodine Blek, smatram da je Kamikaza ispunio dio postavljenih pitanja koje si ti tražio. Smatram da je korektno da loptucu ne prebacujes u tudje dvorište i da kažeš šta nije tačno. Molim te argument nije, nisam upućen, a još sramnije je da nekoga nazivaš pogrdnim imenom pogotovo kad je rijec o damama. Smanji dozivljaj, mislim da mozes biti dobar sagovornik kad pocnes da se ponasas u skladu sa ciljem koji imas. Nemoj da me neko ne daj bože poveže sa ovim nesrecnicima iz Sds-a, kako stvari stoje tamo je mrkli mrak i ono jedino svjetlo istine se ugasilo.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by blek_stena »

Kornjačo, pominjanje dame je samo bilo upotpunjavanje odgovora Kamikazi, Ne možete uticati na razmirice nas koji smo nekad bili u istoj stranci, pa su jedni otišli, a drugi ostali. Šta ja treba sada da hvalim gospodju?, da li sam šta slagao? Može nekima biti žao i smatrati nepotrebno, ali kao što rekoh, nju su Kamikazi na moje čudo izostavili, ali ostaje to da je ona razočarenje za mnoge od nas koji su nekad nešto uradili za nju. Što bi neko bio ""papak"" a neko ne bi bio nešto drugo. Ja lično znam koliko je PDP u više navrata pomogao gospodji i porodici, tako da dozvolite da imamo jpravo na razočarenje. Mi ga ispoljavamo ovako. Sjeti se samo, šta su ove gubitničke budale pisale ovdje kako moj drug "šamara ženu za osmi mart," pa nisu ovakvi kao neozbiljan ustali ovdje i rekli, ""dajte ljudi, pustite gluposti"", a sada se brecaju na jednu riječ. Molim te Kornjačo da malo sve to sagledaš iz jedne širine. Volio bi da svi na ovom forumu skaču kad se neko nazove pogrdnim imenom, ja bi tome bio spreman dati svoj doprinos, iako mislim da nisam ja u takvom načinu nastupanja i pisanja išao previše u širinu, nego sam to radio samo probranim, meni omiljenim likovima. Sjeti se da je godinama ovdje moj drug opisivan svakako, e u zadnje dvije tri godine, hoću i ja da se umiješam i kažem koju rijeć drugačiju.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by blek_stena »

Neozbiljni, odjednom si postao previše osjetljiv. Uzimaš sebi mnogo za pravo, to jest da sudiš o ugledu drugih ljudi, da li si ti ta mjera? Možda je za mene ugledan moj drug, za tebe nije, ok. Vidim da imaš tu osobinu da one koji su ti dragi ili bliski po nekom odnosu, hvališ, a spreman si automatski druge da oblatiš. Ok, meni ne smeta, davno sam rekao da si ti nečim kažnjen što si takav, a valjda ti je ta osobina ostala iz dugogodišnjeg lizanja čmara svih prnjavorskih jačih političara, Bolje bi bilo da nisi bio u blizini TUŽIBABE, ali ti je izgleda projektni zadatak bio sladji, Medjutim, usput si dao dopri nos katastrofalnom porazu. Nisam ja iznenadjen što si ti postao narodna majka ili narodni advokat, meni je jasno da tebi nije cilj ništa od naroda, već ti je cilj sasvim drugi, a to je neutralisati one koje si pokušavao neutralisati već duže vremena, pa si se okliznuo i to tako dobro, da kad si ustao nisi znao da li si udario glavom ili dupetom. Pa si na kraju shvatio da ti je svejedno, jel je tebi to isto. Jedino u čemu se slažem s tobom, da dotićna jeste dama, i nisam rekao da je neugledna, čak što više, nikad nisam čuo ni trač, a kamoli da sam se istinito uvjerio da je po nečemu razočarala svog supruga ili što šta drugo. Ja sam ti jasan, nadam se. I da ti kažem, ""pobjegulja"" ostaje, jer sam ja za nju derao opanke da bi dobila koji glas više u narodu, nisi ti. Sad je kao ti više cijeniš, a nisi joj ni glasa dao kad je bila predhodnoj listi. Licemjerno je to od tebe. Ona je prokockala moje povjerenje, i što se ti tu miješaš bez potrebe. Valjda samo zbog toga da bi mi gricnuo drugara za pozadinu.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Magyar »

Gdje se moze naci nacrt budzeta za 2017? Trazio sam tamo na sajtu opstine, ali nisam uspio pronaci.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Cekaj da ga nacrtaju :) Nas nacrt budzeta ce uskoro da izgleda kao onaj plan u katastru,sav saren kao djetlic. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Po nekom mmom skrmnom vjerovanju, javna rasprava o budžetu od usvajanja nacrta do prdloga budžeta je jedna obična besmislica.
Zašto to kažem ??
Zato što je dosadašnja praksa vođenja rasprave od nacrta do predloga ,nimalo ili veoma malo, razlikovala od nacrtanog ili zacrtanog do konačno predloženog odnosno usvojenog.U toj raspravi učestvuje veoma mali broj ljudi ,a i ti što se tim povodom okupe na nekim mjestima su u glavnom direktni ili indirektni korisnici budžetskih sredstava.Inače mislim da je jedna šira javna rasprava o budžetu neki relikt nekog prošlog vremena, a istovremeno dereogira odbrničku strukturu u opštinskom parlamentu koja uparavo predstavlja šire nareodne mase i njene interese, i koja treba da kroz skupštinske rasprave i putem amandmana da kreira konačni izgled budžeta.
Druga je stvar što budžet kao osnovni i najvažniji dokument,više od polovine odbornika bukvalno ne razumije ili razumije pogrešno.
S obzirom, da sve više i više u praksi funkcija načelnika neformalno pretvara u funkciju opštinskog menadžera,tako i javna rasprava o budžetu gubi svoj smisao.Ako sve više i više jednu lokalnu zajednicu i njeno vođenje kao takvu predajemo u ruke jednog čovjeka načelnika -menadžera, onda mišljenje nekog ALEKSE sa padina Ljubića postaje zaista irelevantno.

U nekim evropskim zemljama načelnik komune ili opštine se se bira putem konkursa,i on je u tom slučaju čisti menadžer koji račun polaže lokalnom parlamentu a koji kao takav sublimira i provodi interese građana i birača koji su ga izabrali na izborima,ali ovo je sad jedna savim druga tema.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

99 % odbornika kad cuje rijec BUDZET ,zna samo da se radi o onome od koga on dobija pare naredne 4 godine,nista drugo.Ne moze me niko ubijediti da neki ,da ih sada ne imenujem,znaju sta se tu u SO uopste radi i raspravlja,oni su dovedeni sa ulice u stolice,gledao sam onaj jedan film kad su svi velikani pozvani na slavlje a oni poslali svoje sluge na dvor,da bi se ismijavali sa vlasti,svi onako krezavi i neodgojeni,ne znam kako se zvao,ali mi danas nasa skupstina lici na taj cirkus,i ne samo danas ,nego i juce a takva ce kako vidim biti i sutra.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Nije Kami sve ni u tim parama za odbornički dodatak,već mi dobrano idu te idiotske kritike oko te odborničke nadoknade.
Živimo u srcu krvavog kapitalizma,a u glavama su socijakističke ideje o nekom dobrovoljnom radu, i to gdje baš, u vršenju narodne vlasti.Ljudi zaboravite neki dobrovoljan rad i omladinske radne akcije, toga više nema ,nema ni delegatskog socijalističkog sistema samoupšravljanja .Proipalo je to.
Druga je stvar što ti odbornici ne rade, ili neznaju da rade svoj posao, pa bi nekima i dnevnica od 10 km bila prevelika.
Nisam čula niti jednu oozbiljnu raspravu kod usvajanja nacrta budžeta od strane odbornika, bilo da su pozicija ili opzicija.a ide se u javnu raspravu sa nacrtom budžeta.
Skupština koja bi trebala bit kao najviši zakonodavo normativni nivo je derogirana i kao takava postaje servis načelniku, mjesto da je to obrnuto.Nije puno bolje ni na višem nivou vlasti, kad je u pitanju Vlada i republička skupština, gdje puno melje ,a sitno brašno ide iz vladine vreće.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Pa tako ce da nam bude sve dok budemo birali stranacke glupsone a ne strucnjake.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by просвјета »

Е мој Камиказни, страначки " глупсони " како ти велиш, су окосница било које странке!
На жалост...


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Зар код нас постоји политика из идеала?! Постоји само голи лични интерес и ИМТ логика!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by bičbožiji52 »

Je li to mudrost, da ne očekujemo mnogo ni od sebe ni od drugih? Je li to gubitak ili dobitak, ako saznamo pravu mjeru, svoju i tuđu? Gubitak je što je ta mjera sitna, a dobitak što ne tražimo više.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Ova IMT logika je to sto nas je dovelo u cor sokak,covjek sidje sa IMTa i direktno u odbornicku fotelju. :smt005 Jos na stalu smrdi a neki i na zatvor,ali se on uzivio u ulogu vaznog baje i samo trepce kao Cicolina. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Биче, то је наша реалност.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

KAMIKAZA wrote:Ova IMT logika je to sto nas je dovelo u cor sokak,covjek sidje sa IMTa i direktno u odbornicku fotelju. :smt005 Jos na stalu smrdi a neki i na zatvor,ali se on uzivio u ulogu vaznog baje i samo trepce kao Cicolina. :D
 Bolje je i neznalica nego tvrdoglavica.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

SO Prnjavor: Smanjene odborničke naknade

Odbornici SO Prnjavor na današnjoj sjednici jednoglasno su izglasali smanjenje odborničkih naknada za 2017. godinu.

Radi se o smanjenju u skladu sa oredbama novog Zakona o upravi i lokalnoj samoupravi RS, prema kojem visina odborničke naknade izosi 50 % od prosječne plate u opštinskoj upravi.

Podsjećamo, do sada je odbornička naknada iznosila 65 % od prosječne plate u opštinskoj upravi, odnosno oko 450,00 KM.

Prema izmjenjenoj Odluci, odbornička naknada iznosiće oko 370,00 KM.
(TV K3)


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »



Aulić i Milanković položili zakletvu

Zamjenik načelnika opštine Prnjavor Slaviša Milanković i Draško Aulić iz SNSD-a, koji je u odborničkim klupama zamijenio Novku Petrović, položili su zakletvu na današnjoj sjednici Skupštine opštine /SO/, čime su zvanično preuzeli funkcije na koje su imenovani.

Petrovićeva je mjesto odbornika napustila zbog sukoba interesa.

Na sjednici je završena i procedura imenovanja Srećka Aulića na mjesto sekretara Skupštine.

Predsjednik SO Željko Simić kaže da je sjednica bila uspješna - usvojeno je nekoliko odluka iz oblasti stambeno-komunalnih poslova i uređenja prostora, a imenovana je i komisija za obradu zahtjeva za dodjelu studentskih stipendija.

On kaže da je bilo dosta konstruktivne rasprave, usaglašenih prijedloga, da su mnoge tačke usvojene jednoglasno, te da treba nastaviti raditi u ovom trendu jer će na sjednici u februaru, između ostalog, biti riječi o kapitalnim investicijama, sportu, poljoprivredi, kada se očekuje veći broj amandmana i dodatna usaglašavanja.

Načelnik opštine Darko Tomaš je istakao da se kroz diskusiju nastojalo doći do što boljih rješenja.

"Donijeli smo odluku o utvrđivanju cijene vrijednosti imovine po zonama koja predstavlja osnovicu za obračun poreza na nepokretnosti. Opterećenje građana biće tri puta manje u odnosu na prethodni period, dok će za privredne subjekte ostati na istom nivou kao ranije jer je ta stopa i prošle godine bila najniža", istakao je Tomaš.

Šef kluba opozicionog SDS-a Slaviša Jenjić kaže da na današnoj sjednici nije bilo "teških" odluka, nego je uglavnom bilo riječi o proceduralnim stvarima, odnosno odlukama koje su na snazi bile i prošle godine.

U radu današnje sjednice SO Prnjavor učestvovalo je 26 odbornika, dok su tri bila odsutna.

SRNA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Image

Ovo su moji rodjaci nemoj ko da ih dira. :D
Da vidimO sada ko bolje razgrce snijeg,ovi mogu sa dvije lopate. :D Zuni odma da se da otkaz. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Zar postoji opozicija u opstinskom parlamentu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by bičbožiji52 »

Kako vrijeme prolazi široka skupštinska koalicija u Skupštini opštine Prnjavor,u dosdašnjem radu pokazala je visok nivo efikasnosti što je za svaku pohvalu, a posebno se juče dojmila neizglasana odluka skupštine o prodaju grdskog zemljišta dijela parkinga tvornice STANDARD, što je predhodna vlast na špekulativan način na čelu sa bivšim načelnikom Gtaraičem bila pripremila da oskrnavi prilaz ovoj najvećoj tvornici namještaja u Republici Srpkoj, i napravi još jedno ruglo u Industrijskoj zoni Jelšingrad 2.
Naravno klub odbornika SNSD a je prepoznao špekulaciju i kao takvu svojim neizglasavanjem stavio van snage, što je za pozdraviti i nadati se da ovakave špekulacije iz oblasti imovinsko pravne svere i u buduće neće moći dobijati škupstinski pečat, kako je to do sada u mnogo slučajeva skupština pokrivala svojim odlukama i rešenjima.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply