SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Politika u danasnjem svijetu opcenito pa i u nas znaci borba kapitalista za jos vecim kapitalom,danas biti opozicija ne znaci automatski kao u nekadasnjim sistemima,biti osiromasen. Danas ako si kapitalista opozicionar onda i dalje sluzis vlasti i tvoj se kapital i dalje umnozava samo usporenije,
Svakako je cilj svakog od njih da prodje ili prijedje u vlast,jer onda dobija vjetar u ledja,ali ne mogu svi biti vlast,pa se tako desavaju ove politicke borbe i ponekad i promjene na izborima jer ko ispece vise ovnova i volova i ohladi piva ima vecu sansu da pobijedi.Na poslednjim izborima u nasem gradu se nesto desilo,kapitalisti nisu imali interesa da peku i hlade,jer im je bilo svejedno ko ce da pobijedi,to se rijetko desava ali eto desilo se,u stvari desilo se da pobijedi onaj ko im je pasao,jer moje licno misljenje je da je Sinisa u par navrata previse favorizovao sam sebe i ignorisao uticaj stare garde,pa mu se to obilo o usi.Ali nije to prvi put,jer i Zivkovica je uradio isto,pa je i njega skinuo kapital i njegovi stranacki partneri sa vlasti .Medjutim ovaj put je to malo drugacije,u vise stranaka postoji ista struja i oni zajednicki djeluju ka istom cilju,ne kazem da je to negativna pojava za nas kao narod ,ali je negativno to sto su to ljudi koji su vec vise puta izigrali ovaj jadni narod.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Od kada su ista struja SDS i SNSD a,PDP radikali socijalisti DNS i pripadnici naconalnih manjina.
O cemu ti Kami pricas.
Vlast koja nema opozicoje je u problemu nista manjem od opozicije gdje ona ppstoji.
Esdesovi kadrovi u Prnjavoru na istom mjrstu gdje su i bili,sem par izuzetaka koji nisu odgovatali prije svega SDS (Dragomir Đorđrvic) na pr.
A bez kadrovske politike nema polotike nikakve,odnosno ostaje ona koja je zatecena a koja je kao takva ozgubila na izborima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Dobro si nabrojao ove,sve te struje imaju u sebi same po svoju struju koja je ista sa onima iz drugih partija,a vodeci ljudi svih nabrojanih pisaju u istu tikvu, narod ko narod samo onako tumara u magli.Vidjet cete sta ce da se desi uskoro,jer vlast pokusava da stvori mrtvu opoziciju usvajajuci vodece ljude iz iste,a disidenti iz tih partija se ujedinjuju u zelji da stvore ne opozciju vec novu vlast.Sad vise niko ne zeli da bude opozicija ,jer nema dovoljno kredita i para ni za samu vlast,svi ce krenuti na sve ili nista. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Konkluzoses dakle,Mektic.Stanic Kalabic i svi ovi sto bjeze ili se istjeruju iz maticnih stranaka prave neku novu hibridnu stranku kapitala i politicke moci.a kokuzi ostaju u tradicionalu i ćuvari pecata i ideologije prevaziđenih stranaka i programa.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Svaka vlast mora nekad da padne,pitanje je samo koliko vremena treba da se nadje pravi recept, kuhari su non stop aktivni. :) U ovom melu niko jos ne zna sta se u stvari desava,dal je corba stvarno prigorela ili je neki kuhar namjerno prestao da mijesa i pustio da prigori,ali cinjenica je da corba koju kuhaju polako prigorijeva iako gazda trce od kazana do kazana i mijesa.I pomocna kuharica trce ali nesto ju potpetljavaju,a kaznovi su udaljeni jedan od drugoga i ako pod hitno ne podpode i okrece neki spaiz i ne naciburaju vode sa povelica u neki udaljeni kazan, ili ne osvijetle jos neku udaljenu seosku kuhinju da se vidi koji kuhar ne mijesa,sve ce to da ode u tri lijepe.Tako stoje stvari sto se tice ove nase SeOske kuhinje. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

http://www.prnjavor.info/odbornici-prnj ... lackalici/

Izgleda da je dzaba pocela prica o rekonstrukciji trga,ove seljake to ne zanima,njih samo zanima asvaltiranje neke sumske staze i rasvjeta u nekoj nedodjiji,dzaba vam trud. :lol:
Ljudi koji nikad u skoli nisu dobili peticu ili cetvorku ,sada te cifre daju sami sebi,kao milozvucne nazive. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Konacno proradila partijica SNSDa.
Na unutarstranackim predizbornim sastancuma moglo se cuti sa kakvim I o kakvim narodnim predstavnicima saraduje nacelnik Tomas apsolutni pobjednik prosli lokalnoh izbora u naseobini Prnjavor.
Vise cak ni Kalabic nije najveci problem lokalnoj vladavini.
Dr.Vukovic zatrazio od Tomasa da se odluci između njega i ministra Klokica STJ
Kakva ucjena jednog pozitivnog idiota.
Veljki Gvozdenovicu najveci problem sto je Sinisa Sibincic direktor Vodovoda i to je njegovo nezadovoljstvo sipstvenim politikom SNSDa,to su njegovi programski inpulsi zbog kojih je iskazao nezadovoljstvo u radu ove prnjavorske vladajuce partijice.
Ovo su samo neki biseri koji su se mogli cuti iz usta sa najviseg mjesta u prnjavorskoj partijici vldajuci crvenih mundira STJ ...
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by sifra »

Ljubisa ili Sinisa Sibincic?
Alea iacta est!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote:
08.06.2017. 04:08
Konacno proradila partijica SNSDa.
Na unutarstranackim predizbornim sastancuma moglo se cuti sa kakvim I o kakvim narodnim predstavnicima saraduje nacelnik Tomas apsolutni pobjednik prosli lokalnoh izbora u naseobini Prnjavor.
Vise cak ni Kalabic nije najveci problem lokalnoj vladavini.
Dr.Vukovic zatrazio od Tomasa da se odluci između njega i ministra Klokica STJ
Kakva ucjena jednog pozitivnog idiota.
Veljki Gvozdenovicu najveci problem sto je Sinisa Sibincic direktor Vodovoda i to je njegovo nezadovoljstvo sipstvenim politikom SNSDa,to su njegovi programski inpulsi zbog kojih je iskazao nezadovoljstvo u radu ove prnjavorske vladajuce partijice.
Ovo su samo neki biseri koji su se mogli cuti iz usta sa najviseg mjesta u prnjavorskoj partijici vldajuci crvenih mundira STJ ...
Јуче сам по први пут чуо те захтјеве, који су скоро па смјешни шта ова четворица траже. Уопштене ствари, да одборник у СО не може бити директор неке ЈУ, да директор Водовода и Комуналног мора бити човјек који је завршио машинство, право или економију и тако све у том фазону. Да сви изабрани функционери СНСД-а буду чланови ОО. Ништа специјално, а толика се џева дигла око тога.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Da to ne podvijaju rep??

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Kad je cica Dodik podvrisnuo svi zaboravili sta su htjeli. :D Razbjezale se i cetvorke i petice a o ovima plus minus da i ne govorimo. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Jadna majko jadnijeh svatova
Ovi smislioci akumulatora u klubu SNSDa sa klemama plus i minus nisu skontali da je Dodik instalisan i prikljucen na napon od 380.000 volti
Njihovo svatenje stranke politike i vlasti rastezljivo je do idiotizma .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

ZMIJA wrote:
04.10.2016. 13:39
Rezultati su manje više poznati na ovim loklnim izborima ,kako u Prnjvoru tako i šire.Pobjednici se znaju.Znaju se i oni što više nisu vlast u Prnjavoru.Kako će izgledati nova skupštinska većina u prnjvorskom paralmentu, i koje stranke će ju sačinjavati.????!!!!Hoćemo li mi (pobjednici izbora) konačno u prnjvorskom parlamentu dobiti stabbilnu skupštinsku većinu,koja je apsolutno potrebna da bi novi načelnik Drako Tomaš mogao krenuti u ostvarenje svoje vizije sa svojom ekipom.
Moramo priznati da je SDS u predhodnom mandatu,odnosno sad već bivši načelnik Siniša Gatraić to apsolutno imao ,i jedna od dobrih stvari, je upravo to što je na početku mandata to pitanje bilo riješeno.
[/quote



Nazalost moja strahovanja su se obistinila
SNSD je natanji u sopstvenom struku ili ti oko pasa
Sada je vise nego jasno zasto se u Prnjvoru nema snage promijeniti politika SDSa
Nema se s kim.
Sada je vise nego jasno da se u borbu ne ide bez boraca i u svatove bez k...ca
Naravno kome jr od ovih sazrapa stalo do neke politike i neke stranke.
Daj meni i mom ditetu a sto Prnjavor stagnira i postaje selendra koga to vise interrsuje.
Nemanja i SDS ma kakvi bili mirnei ciste duse mogu na pricesce.
Ovih dana me neki veterani iz SNSDa.pitaju,sta da im kazem pukla bruka i sramota uz duz i poprojeko.
Last edited by ZMIJA on 09.06.2017. 22:32, edited 3 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:
09.06.2017. 17:46
Da to ne podvijaju rep??
Колико знам, не.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Iz ove situacije neko mora izaci kao politički mrtvac, ako je u ovoj našoj seoskoj politici to uopšte više normalno i realno.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by corkan »

Neko pijan traži nešto, što je trijezan izgubio.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Situacija je napeta sve cune stoje oduspravu,ko se prvi sagne po sapun gotov je. :D Redaljka samo sto nije pocela. :lol:
Nisu dzabe rekli da je Politika kurva a politicari organ u koji se stavlja onaj drugi organ,ono za ono. :) Kad covjek samo pogleda desavanje u zadnjih par dana,a ja sam to vec kao Tarabic i predvidio na pocetku,krene grupica a za njom odmah onih neki par preletaca koji su politicki invalidi pa se prepadnu da ih ovi ostali ne prestignu,e zato oni krenu cim osjete da se nesto klati,i tako od ubjedljive vecine za malo da postane ubjedljiva manjina,jer u nas uvijek postoji neki Zuna i neki Seka . :D Koliko ce sadasnje primirje izdrzati to je pitanje,jer apetiti su jako veliki a Darkin frizider prazan. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Ovo je vrijeme papaka i preletacevica.
Svi u skupstini sanjaju Seku i namjestsju se na ono najosjetljivije mjesto na vagi,bez koga nema vecine.
Samo je problem sto je prije bio samo jedan Seka koga na srecu ne zadavih,a sada su skoro svi SEKE cast izuzecima.
Svemu je kumovao Izborni zakon koga su nam naturili stranci posranci.
Treba listu zatvoriti,mandate vratiti strankama da one s njima upravljaju a ne ovi bogci koji kad dobiju mandat nose ga po kafanama i trguju da takozvanom narodnom voljom.
Gledam danas gdje se okupljaju i dogovaraju strategiju ucjene nacelniku.ovi iz petorke ali javljaju se jos neki sa dodatnim ucjenama.
Sta ocekivati od ovih odbornika koji nemaju ni stranke ni politike vec se dogovaraju sami sa sobom ili sa bracnim drugovima,kad su papkijadu pokrenuli ovi iz najveceg kluba i vladajuce partijice.Dobili su vjetar u leđa ,dok ovi iz SDSa trljaju ruke i cekaju svojih pet minuta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Nacelnice nasa nado
Glasat cemo za te rado
S obe ruke s cetir'noge
Mi jedemo svi piroge
Kod vas tamo sad je graja
Mi smo papci stara raja
Dobaci nam mrvu vise
Mi smo cvijece sto mirise
Sto mirese zimi ljeti
Mi smo skromni ne prokleti
Vasi tamo sa tim plusom
Svi posluju sa minusom
Kod Dodika oni zbore
Da poruse tvoje dvore
U budzetu jedna stavka
Dovest cemo , Tubak Savka
Da glasamo za vecinu
Vama pola nam'trecinu
Nacelnice jesi cuo
Ko je ovo sve zakuvo
Ko to kod vas guzvu kroji
Kad Kalabic tu ne stoji
Reko'Mile svi u stranku
****** cu vam mulu majku
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Поново затишје пред буру код нас. Мислим није нормално да сви шуте и да нико ништа не коментарише, то је само предзнак за нешто крупно :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Vlast moze biti bez opozicije ali demokratija ne moze,sto ce reci da mi polako ali sigurno ulazimo u diktaturu i jednovlasce,jer nemamo opoziciju,a sto ce opet reci da ce neko i batine da dobije u tom novom uredjenju,jer kao sto ne postoji demokratija bez opozicije tako ne postoji ni diktatura bez batina. :) Pitanje je samo ko ce da bude prvi :D sreca pa sam daleko. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Не знам ђе ово гони све што се ради. Ово је само доказ да је код нас политика без идеологије, већ група неких ситних интереса који се преплићу међу појединцима. Овдје мислим на све оне који се баве политиком.

Задња дешавања су само доказ да пола одборника неће дочекати крај мандата у странци испред које су изабрани. Да се разумијемо, није све до одборника. Има нешто и до странака.

Ево чујем да су једном одборнику из једне мале странке забранили улаз у странку, промјенили кључ на вратима и забранили приступ печату странке :)

Никада краја нашим креативностима у политици!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

:D Kod nas bi se bolje prodavali pecati nego kucni brojevi. :smt005 Evo ideje biznismenima. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply