SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Kao i Putin svojevremeno,nikakve,ali nas uzbudjuje to sto se mozemo dovesti u vezu sa njima,seoska posla. :)
Da sad ne razglabamo na ovoj temi,ali rekao bi samo da smo mi njima jako vazni jer da nema nas oni nebi imali na kome onu stvar da ostre,vidis Zmiki sta se sada desava,Putku smo mi istureni jezicak koji ga se ne tice bas posebno,i on sada trguje sa priznavanjem Kosova kao da je to njegova djedovina.On ce da prizna nezavisno Kosovo ako njemu oproste anektiranje Krima,to ti je kao kad bi ti uzeo komsijinu njivu i rekao ja cu da priznam sto je Sacir u Tesnju oteo njivu od Muje,ako vi meni ovu sto sam ja oteo prepisete 1/1.Nit te boli za Sacirom ni za Mujom,samo svoj interes gledas,a tvog komsije niko nista ne pita iako se on do juce kleo u tebe. Toliko smo mi njima interesantni,samo toliko koliko na vazi donosimo,ako zagusti u nekom pregovoru,pa 80 miliona Sirijanaca ili Ukrainaca pretezu malo Rusiju,oni nabace milion dva Srba na Kantar i uravnaju to,a za nama ih boli ona stvar.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Zar vi stvarno mislite da smo mi nekom bitni i da će dolaskom Trampa se nešto mijenjati?? Zmijo to je najmoćnija država svijeta, oni ne mijenjaju lako svoju politiku, posebno spoljnu politiku. Mani se kampanje to je nešto drugo. Šta se promjenilo u politici SAD-a kada ju je preuzeo garavi?? Ništa!
Posebno im je Republika Srpska i Bosna i Hercegovina nebitna. Pa naši najviši funkcioneri kada odu u SAD ne mogu se ni sastati sa nekim bitnim a kamo li šta drugo.
Dalje SAD ako ponovo padne na pamet da nas bombarduju ili uvode sankcije to će uraditi za 1 sekund i oko toga će se složiti cijeli svijet. Zato što smo mi nebitni. Uz to ni Rusija nije baš u poziciji da zbog neke Republike Srpske troši tolike poene. Mi im trebamo da se igraju sa nama zbog svojih interesa. Primjera radi kad Srbija ne podrži referendum i igranje ovde, Rusija kao podrži.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Baš sam naročito zahvalna što mi evo vas dvojica pojasnište neke stvari koje kao Zmija nezna,glede amerske spoljne politike i ruske srboljubivosti.
Te stereotipe i nepromjenjljivosti amerske spoljne politike koja je kao takva 200 godina zacrtana unaprijed ja ne sporim,i ne mislim da će Tramp doći na služenje molebana u crkvu na Vračaru,povodom NATAO bobardovanja i stradanja Srba u tom bobardovanju, isto kao što ne mislim da će Rusi vratiti Srbima Kosovo,samo zato što ih zovemo braćom.
Ali da se nešto u svijetu ,prije svega u Americi mijenja, mijenja se,ma kolko mrzitelji Srba osporavali i minimizirali tu činjenicu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Јесте ли гледали филм "Три карте за Холивуд"?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

E Vrsta dobro si se sjetio toga, baš tako.

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Kad u jednom malenom, na svjetskoj mapi nepoznatom, nebitnom Prnjavoru, ljudi počnu da raspredaju američku-rusku priču, to isključivo podsjeća na taj čuveni film parodiju, sa briljantnom Lečićevom ulogom. Sad ne znam ovi naši ovdje da li da kupe karte za Holivud, ili Moskvu, a mozda bi neki i za Bolivud, ha? ;)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Popišam vam se na te asocijacije,vidi se da ste MGO proizvodi.
Naravno da smo veliki i moćni, naročito mi iz Prnjavora,nosici svjetsko rekorda u kuvanju riblje čorbe,gdje je jedan priučeni seoski novinar Mrain Marinković, nagovorio tadašnje načelnika da skuva jedan velik lonac čorbe, te da uđe u ginisovu knjigu reklorda, kako bi bio poznat diljem svijeta.Nasatavak priče je poznat, još samo u tom tamo selu gdje je taj isti načelnik zbog takve budalaštine izgubio izbore, i to sa velikom razlikom u odnosu na protivnika.
Valda će Božidar Nikolić i Željko Miljanović doći na ideju da poput filma Tri karte za Holivud ,snime i film kako su u PrnjAvoru kuvali čorbu za GiNISA.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Kakav je to načelnik ako ga kako ti reče " priučeni seoski novinar" može nagovoriti. Nije ni čudo što je postao dio prošlosti kad je u pitanju načelničko mjesto. A šta bi sa tim novinarom na kraju? ;)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Kako nema, morat će izvaditi one natove bombe iz jezera Drenova ?! Kolko si ti Vedrane imao godina kad su nas perijali iz Avijana?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Konstituisana Skupština, predsjednik Željko Simić iz SNSD-a

U Prnjavoru je danas održana konstitutivna sjednica Skupštine opštine /SO/ na kojoj je za predsjednika u narednom četvorogodišnjem mandatu izabran Željko Simić iz SNSD-a.

Prethodno je dužnosti razriješen dosadašnji predsjednik Skupštine Borko Lukanović iz SDS-a.

Za potpredsjednika Skupštine opštine izabran je Miro Šikarac iz NDP-a, dok je za vršioca dužnosti sekretara SO izabran Srećko Aulić iz DNS-a.

Na današnjoj sjednici verifikovani su mandati 29 odbornika, koji su zajedno sa načelnikom opštine Darkom Tomašem položili svečanu zakletvu.

Simić je u izjavi Srni istakao da će sarađivati sa svim odbornicima i političkim subjektima u lokalnoj Skupštini s ciljem realizacije dobrih ideja i projekata koji će unaprijediti život i standard građana opštine Prnjavor i koji će ići u pravcu razvoja ove lokalne zajednice.

On je izrazio očekivanje za dobru saradnju i sa opozicionim SDS-om.

Šef kluba odbornika SNSD-a Aleksandar Vuković potvrdio je postojanje skupštinske većine od 21 odbornika, koju sa ovom strankom čine NDP, Socijalistička partija, DNS, SNS, SDA, PDP, odbornik iz reda nacionalnih manjina Branko Deket i odbornici sa liste SDS-a Vlado Živković i Bogoljub Sančanin.

Komentarišući situaciju prilikom izbora potpredsjednika Skupštine, za šta su bili predloženi Miro Šikarac i Slaviša Milinčić, oba iz NDP-a, pri čemu jedan broj odbornika skupštinske većine nije dao podršku Šikarcu, iza kojega je stao i SNSD, Vuković je rekao da se nada da će "slične situacije ostati samo na današnjem danu i da se neće ponavljati".

"Nadam se da će ova većina, ipak, dobro funkcionisati" rekao je Vuković.

Šikarac kaže da su određeni problemi prilikom njegovog imenovanja na funkciju potpredsjednika nastali zbog opredjeljenja rukovodstva stranke na opštinskom nivou da daju podršku načelniku opštine Tomašu.

"To je bio glavni razlog da naši dojučerašnji koalicioni partneri po svaku cijenu pokušaju osporiti moje imenovanje za potpredsjednika", smatra Šikarac.

On je potvrdio da je Slaviša Milinčić, kojeg je za funkciju potpredsjednika predložio Milorad Kondić iz koalicije "Radikalno za narod" - SRS RS-SRS-Snaga naroda, i dalje član NDP-a, ali i najavio da će stranački organi na prvoj narednoj sjednici zauzeti stav o dešavanjima na današnjoj sjednici.

Potpredsjednik kluba odbornika SDS-a Borko Lukanović podsjetio je da je ovaj klub nakon izbora imao devet odbornika, ali da je danas djelovao sa njih sedam.

"Dva naša odbornika, koji su imali interni dogovor sa SNSD-om da uđu u skupštinsku većinu, su napustila klub", precizirao je Lukanović i dodao da će stranka, u skladu sa Statutom, prema njima preduzeti odgovarajuće mjere.

On je izrazio očekivanje da će Skupština u narednom periodu funkcionisati u interesu svih građana opštine Prnjavor.

Odbornik iz Socijalističke partije Savko Tubak kaže da je ova partija stala uz novog načelnika opštine jer smatra da će on uspjeti dovesti investitore što će doprinijeti razvoju i prosperitetu Prnjavora.

Konstitutivnoj sjednici prisustvovao je i načelnik opštine Darko Tomaš.

Tomaš je rekao da je uvjeren da će na narednim sjednicama njegovi prijedlozi imati podršku svih 21 odbornika, koji čine skupštinsku većinu.

"Danas je samo u jednom momentu kod izbora potpredsjednika Skupštine bilo nekih ličnih animoziteta koji su iz ranijeg perioda, odnosno ranijeg saziva Skupštine, zbog čega su pojedini ljudi uskratili podršku Šikarcu", rekao je Tomaš.

Na sjednici su imenovani i vršioci dužnosti načelnika odjeljenja u opštinskoj administraciji - Svjetlana Kuzmanović za opštu upravu, LJubiša Šikarac za lokalni ekonomski razvoj i društvene djelatnosti, Brano Žunić za prostorno uređenje, Aleksandar NJegomirović za finansije, Dalibor Preradović za stambeno-komunalne poslove i investicije, Srđan Tomić za boračko-invalidsku zaštitu, Mišo Vujić za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Suzana Švraka za inspekcijske poslove i Siniša Tešanović za javne nabavke i zajedničke poslove.

SRNA

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

:smt035 :smt034 Sve je isto samo njega nema... :D
Sta im je sada Sipa u tom svemu,nesto kao nekad Seka.Ima istu i frizuru. :D Gdje su ovi grobari tu mirise na tanku pogacu. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Hirurg »

Šta je božo ivanović?

Послато са HTC One M9

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Mijenja Coju :smt005 dok se ne vrati sa bolovanja. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Da je prošlo tajno glasanje, ko zna šta bi bilo, možda bi Šiki i "izvisio".

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Sta je ostalo od opozicijeSTJ.
CUNAMI !!!
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Ostalo ih je toliko da bi svi mogli sjesti na prosvjetinu metlu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Jel jos ziv nas drug Prosvijeta.Gluho bilo ,sve zvjerlam po kestenju da se nije nedaj Boze preselio na hitet.Neznamo zaista kome je ostavio onu metlu prijeko je potrebna SDS u jer nakupilo se puno smeca.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Од када је та метла помела мог брата просвјету, нема га ни за лијека на форуму. Знамо да чита, и поздрављамо га :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

A bio se zaigrao u septembru sa onim svojim slicicama, a sad čovjeka nema, kako je metla radila, Prosvjeta zanijemio.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Vratiće se profo,trebat će nam metla dok se kuća (općina) zaprlja,puno je u njoj svakojake čeljadi koja imaju razluićite adete.
Za sad su se šćućurila dok se sofra kadi, i pop čati.U SDS u ne treba metla, tamo je potrebno hemijsko čišćenje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Dzaba, SDS vam ne izlazi iz glave. Ljudi dobili ste izbore, radite. Manite se SDS-a.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Kupio je sebi Prosvjeta usisivac,modernizovao se, metle ga vise ne zanimaju. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:zaba, SDS vam ne izlazi iz glave. Ljudi dobili ste izbore, radite. Manite se SDS-a.
Nama SDS a, vama REŽIM i Milorad Dodik .ko bi reko' da smo braća po materi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply