SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Dobro izlagane, za ocekivati je stabilnu skupstinu koja je pruziti punu podrsku novom nacelniku da nasu opstinu uvede u neke ljepse dane, gdje cemo sluziti kao pozitivan primjer napredka i razvoja.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Ovdje ne treba liciurati šta je važćnije kokoš ili jaja.Važni su i jedno i drugo.To je pokazala dosdašnja prakas u nekim lokalnim zajednicama. Kada je u pitanju relacija ne odbornik pojedinačno, već načelnik si skupštinska večina.
Prnjavor je tradicionalana sredina,gdje su u proteklim mandatima uglavnom bio najvažniji odbornici onai u žargonu ''šesnaesti''.
Dakle, onaj koji je činio prevagu, ne u smislu ove ili one političke stranke ,već prevagu u smislu političke opcije,odnosno koncepcije razvoja cijele lokalne zajednice.
Dakle, kolko je god važan načelnik važna je i skupštinska većina,ali ne ona većina interesno sklepana, kao u mandatu 2008-2012 gdje je načelnik Drako Tomaš ucjenjivan,čak i od nekoh svojih odbornika,jer je ucijena postala pravilo, a ne izuzetak,gdje su neki koalicioni partneri istovremeno željeli biti vlast i opzicija, te su ucjenjivali načelnika kao da su oni bili nosioci pobjede a ne pratipci iste.
Te ucjene su išle do te granice,da su čak tražili procentualno participiranje i učešće u procentualnom rashodovanju budžeta. Što je bilo i pravni i politički nosens.
Jedno je sasvim jasno, u Prnjvoru se ne smije ponoviti ona situacija iz mandata 2008-2012,gfdje smo imali nestabilnu skupštinsku većinu i tri predsjednika SO-
Dakle kolko je gdo važana načelnik i stabilna skupštinska većeina,važna je i programska,a ne interesna kolaicija
svraka wrote:Па добро Змијо, друже, није ли откос НДП-а три одборника, а откос СП-а један одборник? Зашто омаловажаваш НДП није ми јасно. Странка је забиљежила добар резултат, и има сасвим пристојну подршку

Ti si Švrako izvini politički priglup, ako u konkretnom slučaju ne vidiš razliku između otkosa NDPa i odkosa SP a
Da ti budem slikovita samo ću ti reći,NDP- eovi otkosi su udesno a SP- eovi su ulijavo, i kao takvi neka ostanu,nemam ništa protiv, i ja nikoga ne omalovažavam,samo pokušavam da komentarišem i iznosim svoje stavoave, koje ti očito ne prihvataš i ja i tu nemam ništa protiv.
Ja sam u predohdnim postovima najavila da je forimiranje skupštinske većine relativno lagan posao sa aspekta ''papaka i koljenica''ali je programska i koalicija i skupštinska većeina poprilični u Prnjavoru problematična.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Vidiš, o tme nisam ni razmišljao, imaju otkosi ulijevo i udesno. Dodro ti kažeš, malo sam priglup za politiku. Ipak mi se čini da će ovi otkosi "udesno" kako ih ti ozvaniči, biti u skupšinskoj većini. Skupšinskoj većini koja kosi ulijevo.
Njiva je pokošena. Sijeno treba zgrnuti. Košeno ulijevo ili udesno. Neka sam ja priglup, ali SP opet ima jednog odbornika.
Malo pokosio.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Naravno, nisam ja ni sumnjala da ovi što su kosili udesno hoće da kupe ulijevo.Mene bi pozitivno izneadili da je drugačije.
:lol: :lol: :lol: Samo nećete uvoditi nikakv mehanzam koalicione kordinacije.Zna se na izborima ko je i pobjedio i preuzoe odgovornost za opšte stanje u našoj lokalnoj zajednici,a ne samo u kadrovskoj politici.
Njiva je neuzorana treba je uzorati ,posijati pa onda pokositi požnjeti.Ovi tvoji dojučerašnji su samo prodavali njive,nisu ni ovce htjeli da čuvaju na njima.Ja nisam opterećena SP-om, da nisu bili u sprezi sa SDS om, mogli su imati bar četiri odbornika.I to je politika koju ti ne razumiješ.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Da se tebe Zmijo pita, ne sumnjam da bi se brzo sve uvelo u suru. Nažalost...tebe i mene se ništa ne pita.
Zna se ko je pobijedio na izborima, i to nije SP. SP je pred gašenjem. Bez Tubaka ne bi ni cenzus prešli. Prevedeno, ti si vodonoša, a ne kosbaša. :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Daj Švrakac pusti tu priču na nivou političkih pišavaca Nemoj se podcjenjivati nisi ti ipak na tom nivou.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

NDP - Tubak 3:1

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Vladan »

Svaka cast svima ali momci vi pricate o strankama koje zajedno nisu osvojile glasova koliko je osvojio samo nosilac odbornicke liste SNSD-a.
SNSD je pobjednik ovih lokalnih izbora, svidjalo se to nekuma ili ne, tako je. Ne moze se sada precjeniti znacaj ostalih partija koje su manje glasova i odbornickih mandata osvojili.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

То стоји апсолутно. То нико и не спори. Ја ово само мало Змији вадим маст, другарски. :D

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by mirabell »

Mišljenja sam da SNSD nikada neće biti dovoljno jak u Prnjavoru,imate načelnika a pitanje je da li će imati i skupštinu. Tako mu je bilo i u prošlom mandatu i šta ako se ponovi?
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Vladan »

Pusti snovi!Nije zabranjeno sanjati.
Na javi imamo situaciju da prvi put od dolaska demokratije na ove prostore, dakle od 1991. godine, SDS nema najveci broj odbornika u SO-e.
SNSD ima vise odbornika u SO-e. Ima najboljeg moguceg nacelnika. Podrsku javnosti. Jedinstvo. Republicku vlast. ....

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Imace i vecinu u SO, tako da nema potrebe da se pojedinci "brinu". Snazan Prnjavor.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

Прављење скупштинске већине од стране СДС-а у овом сазиву је на нивоу научне фантастике. Све је могуће, не кажем, али...Реално, нема шансе. Чак је и опоравак СДС-а на трновитом путу. Мада је СДС странка која ће у Прњавору увијек бити јака. Дотакли су дно. Свака промјена коју направе ће им подићи рејтинг, бар за промил. А за промјене имају простора ихихи... И заиста је штета што и Гатарић мора бити дио тих промјена, јер се ради о човјеку велике енергије...као што сам већ писао, да се не понављам.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by mirabell »

Vladan wrote: prvi put
Ovaj dio tvog posta potvrdjuje moj navod da niste dovoljno jaki...
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Срећа ваша, па је Калабић у Прњавору уништио странку до непрепознатљивости. Шта мислиш да је СНСД био организован као СДС, колика би била разлика?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Vrsta ,jebo te Kalabic!!!
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: RE: Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Debeli_Shef »

svraka wrote: SP opet ima jednog odbornika.
Malo pokosio.
Prije da je tupa kosa, a nema ko da naoštri :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Змијо, што си тако нервозна када се спомене име највећег прњаворског демагога? Да није било Калабића, не би било ни тако покондиреног Синише, који се умислио да је свемоћан и да га народ баш баш воли. А уствари људима је био прихватљиви у том тренутку од Калабића. Просто логична ствар.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Nisam ja nervozna,samo si ti u određenim predrasudama glede Kalabića. kao u ostalom prema svima koji se ne slažu sa tvojom demagogijom.Da nije bilo mene i Kalabića ne bi bilo ni Drake Tomaša, to to odgovorno tvrdim na osnovu ćinjenica koje tebei nisu poznate, jer nisi bio akter savaremnih dešavanja u Prnjavoru.Ovo šta tvrdim je provjerljivo, i to će ti potvrditi onaj što je bio ''projektoivan ''za načelnika prije Drake Tomaša,pa po toj tvojoj logici rastezljivoj do idiotizma, ja kažem da nije bilo Klabaića i Tepića, ne bi bilo ni Tomaša.
Dakle, nemožeš ti bolje svjedočiti o drugom zasjednaju AVNOJA,bolje od vijećnika koji su bili u Jajcu,druškane moj.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Vladan »

Joj, joj hoćete da kažete da je osoba takvog potencijala i referenci baš zbog navedenih uspjela da postigne sve ovo. :-) Kao da se Darkin kvalitet ne bi prepoznao i od strane drugih ljudi. Jasno je nama da vi u svojim nastojanjima da se politički profilišete i profitirate od toga, morate napraviti nešto krupno ali ovo se teško može progutati. Ne sporim eventualnu podršku ili preporuku ili čak usmjeravanje ljudi koji su odlučivali ali akcenat je na činjenici da bi takav kvalitet i potencijal svakako uspio.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Змијо, хвала ти на томе. Не знам да ли може за живота, али бих предложио да се она улица Вида Њежића не зове тако, већ ул. Драге Тепића. Само због заслуга, које ја не познајем.

Па Змијо ја сам се у СНСД-е учланио сада већ далеке 2002-е. И сјећам се када је горе именовани, по коме хоћемо да дам име улици на приједлог Којића, који је био повјереник јер је ОО био распуштен, да се бацају вреће са прегорелим уљем по СДС-овим плакатима. Био тада клинац једини који сам био против. Ујутро видим Тепића уље црне од прегорелог уља :)

Или када га је данашњи СДС-ов носилац листе, добио на суду. Или оно скакање по столицама у СО!

Сигурно је Дарко изабран,зато што су то тако обојица ДрагА одлучили.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Darko Tomas 2008. biva kandidovan i sta se desava osvaja 500 glasova vise od neprikosnovenog vladara Zivkovica, i nikad jaci Sds u Prnjavoru gubi vlast. 2012. kandiduje se Kalabic i uvjerljivo gubi od Sinise, koji 2016. jos uvjerljivije gubi od Darke Tomasa. Valjda to nesto govori o Tomasu i o tome koliko ga narod cijeni, ondnosno o Kalabicu i o tome koliko nije omiljen u narodu.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Blago nama ako stolari od doktora "prave" uspješne političare!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by svraka »

О јесте сколили Змију као да је државни непријатељ бр 1. Хајде мало олабавите, Змија је позитиван лик, само мало нарцисоидан, и политика му није јача страна. Не треба због тога да буде на стубу срама. Чова је позитиван 100%.

Змијо, друже, ја вјерујем да у твојој причи има доста истине. Мало и прегониш, али и то је људски. И сам сам такав. :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Ti Vrsta pricas gluposti.Ne osjecam potrebu polemike s tobom na temu politike.Prnjvor je malo mjesto i dobro se poznajemo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply