Orlo gorlo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Ne mogu oni nista ZMIJI .Zmija je ovdje kao zmija nebitna.U Prnjavoru je problem paradigma postavljena jos devedeseti godina proslog stoljeca,paradigam po kojoj se vlada ovim gradom.Vladaju istim i po istom modelu.Mozda je to i dboro,Poslije Tita Tito Ja sam sam zorno pokazao na banalnom primjeru kako se odnose oni prema onima koji ne duvaju u njihovu kesu.U njihovu kesu ne mogu svi ni duvati.Mogu samo one ublehe koje samo guraju sitnosopstvene interese.Njih ne interesuje ni politika, ni drzava, ni narod, ni ev.vizija razvoja zdravog drustva.
Na ovakvom kapitalnom projektu u samom gradu parviti ovakvae stvari je katastrofalno.Ali to je praksa ESDESA.Oni su tako radili i asvaltiral po selima puteve,pa kad dodu do kuce koja nije NJIHOVA,Jednostavno preskoce.Tako su postavljali bandere SVOJIMA betonske a onim drugim drvene stozine i podupore,Za to svi znamo i mirimo se s tim Onda dode Dodik pa po njihovoj mantri kaze ko ne glasa za mene nece dobiti plate.To je hajducija i srednji vijek.Ta politika nece nikad biti drzavana politika
Oni meni za vrijeme rata nisu priznavali zagrebacku diplomu.Oni su mene smjenjivali na OO SDSa vec sam to prilozio kao dokaz.Ja nisam moga biti rukovodilac u njihovim fabrikama,jer nisam bio njihova zecija krv.
Neko ce reci pa u Prnjvoru ne vlada ESDES.e E tu se krije sva bijeda i tuga domace politicko strancke scene gdje su svi nasi samo jasi.Staranaka u stvarnosti nema,Stranke su samo mrtvo slovo na papairu.vladaju oni sto imaju kapital,I to oni sa prvim KALJAVIM milionom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Orlo gorlo

Post by KAMIKAZA »

Jadan mrze ga vise nego tebe i mene...😄 Ja sam dobro prosao u ovoj zadnjoj raspodjeli njemu dali wc a meni rasvjetu.😂 A govorio sam mu da glasa malo za ove malo za one,jbg ja glasao za Mektica i ovi iz SDSa sad okupirali opstinu pa nesto bace i meni.😆
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Image
Image
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... 8dba55feb3
Image
Dobro sam ja i prosao.Sacuvao sam nacelnika i ogradu.Da sam glaso za Gatartica mozda bi i mene poduprli zidom
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Како је могуће да си ти увијек на погрешној страни?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Sta ti mislis, jesam li ? Ko ti kaze da sam na pogresnoj strani ?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Мислим да јеси!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

ja ne mogu sa pilatovcima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

ЉЕТОПИС Рајка Васића
петак, 21. јун 2019.

НЕ ВЈЕРУЈ МУ,
ЈЕБАЋЕ ТЕ
И КАД ПРЕДТОБОМ
КУРАЦ ОДСИЈЕЧЕ

Бакир Изетебеговић предлаже компромис око НАТО пута БиХ.
Његови Компромиси нису као Вучићеви.
Вучић даје све, Бакир оће све.
А Вучићев отац није Алија, па ће сигурно обећано испунити, неће се попишманити.
Суштина Бакировог приједлога је да шаљемо годишње Планове НАТО Пакту, док се Предсједништво поново не изјасни или док не буде Референдум.
То значи да рачуна да ће јебат Додика.
Да прихвати Чланство у НАТО Пакту.
Слање извјештаја, тзв АНП, како их је још звао Твртко Котроманић, подразумијева да се БиХ задржава на Путу Чланства у НАТО.
Република Српска је донијела Резолуцију о Војној Неутралности.
Прихватање да се АНП, годишњи извјештаји шаљу НАТО Пакту, значило би да Република Српска одустаје од Војне Резолуције и остаје на Путу Чланства.
Стога се такав Бакиров Лажни Компромис не смије разматрати.
Прво. Алији се не може вјеровати.
Друго. Република Српска се показује као неозбиљна Држава.
Република Српска је дошла на прекретницу.
Више нема одступања, ни од најситнијег ни од најкрупнијег питања.
Сад, кад попусти, Република Српска, попустила је заувијек.
Овај Мандат Пат Позиције се мора издржати, макар садашњи Савјет Министара трајао до 2022е.
Након Пата Мандата, за Републику Српску све креће напријед.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Твој кум је данас таржио интервенцију комуналне полиције јер је непознато лице одложило кабасти отпад, тј палете, и то испред куће бившег одборника, Драге Тепића, у улици Вида Њежића. Твој кум се представио као Срдић Милорад. Био сам на лицу мјеста око 15.00. Сазнао сам да су палете твоје, сазнао сам да Срдићу палете не сметају, нити ме је он звао (причао сам са човјеком), а ти сад види са "кумом" каква је ово зајебанција.
Кум ти је прва лига, е јесте се нашли, нема даље!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Sad moj kum rece da si ti obicna pijandura, i da ce traziti od nacelnika da preduzme odredene mjere, jer si opstinskli sluzbeniok, i da uznemiravas garadane.po nagovoru Drage Kalabica, koji vecers i sam rece da si ti obicni pijani idiot, ako si po ovakvoj vrucini isao da vidis obicne drvene palete pred kucom Drage Tepica. bivseg odbornika.Doduse, moj kum kaze da si ti mozda razumio da se radi o pivskim gajbama puni pivski flasa, pa da nije koja pretekla.
Istina mi u ORLU GORLU tolerisemo i dobronamjerene zajebancije ,ali na ravne casti.
Drvene palete su bezopasne, i koriste se u odredene svrhe, ali zivotinjski otpad ,moze biti veoma traumatican ako se sa njim ne upravlja kakao treba,a Drago Kalabic kaze da ti nekima gledas kroz prste za rad beli bubrezi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Змијо, ко је теби кум? Видим да се обојица обраћате неком куму, па ме интересује о коме се ради?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

O nevjencanom, kumu :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Без обзира, реци име да знамо има тог кума који те је пријавио комуналној полицији?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Prijavio je njegov imenjak. Greška je moja ako mu nije kum, ali znam da ga je tako oslovljavao u svojim komentarima.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Нисам знао да су њих двојица кумови?! Мислим да Змија има неког другог кума . ..
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Izgleda da je tako. Otkud meni da su Drage kumovi? Greška moja. I izvinjenje pravom kumu. A ovaj iz Kokora se baš bio zauzeo da se palete uklonu ispred Tepićeve kuće. Kaže da je sramota da se tako nešto lageruje ispred kuće bivšeg odbornika. Kakav spletkaroš.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Svrakac, umocio si ovaj put repom u krec.Moj imenjak nije meni kum.ali je mnogim zajebancijama kumovao.Kako si mo0gao napraviti takvu gresku ?Mora da te iemenjak nasao na krivoj nozi, kad te je nagovori da poljubis vola,mada ti nisi konj, ispao si magarac.I taj na koga aludiras nije iz Kokora vec, iz Crkvene,bivsi narodni poslanik, i njega bi trebalo da interesuju neke ozbiljne stvari, a ne palete, koje ja prenemjenjujem u energente.Ali, na pravoj si temi ORLA GORLA ,gdje svi mozemo da se zajabavamo za dobrovoljnom drustvenom odgovornoscu.
Nemoj Svrakac da se posipas pepelom, i uznemiravas mog nevejencanog kuma,koji je jedan cestit i uzoran poslovan coek i ne voli se zajabavati na nacin kako si ti dobio instrukcije od mog im enjaka KUMA
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Дај реци већ једном име тог свог кума?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Poštovana Zmijo, ja nikoga niti zajebavam, niti uznemiravam. Ja sam taj koji je zajebavan i uznemiravan. Taj tvoj prijatelj iz Crkvene, ne iz Kokora,(koji ti očito nije kum), nazvao me na službeni telefon, lažno se predstavio, i prijavio kako neko neodgovorno lice odlaže otpad ispred kuće Drage Tepića, i kako to nema nigdje u svijetu, itd itd. Tog "savjesnog građanina" koji je našao da se "brine" o Dragi Tepiću sam prepoznao. Tvoj veliki prijatelj, tvoj imenjak, mislio sam i da ti je kum, moja greška. Posao mi nalaže da i takve prijave provjerim. I ja provjerio, vidio da nije riječ o otpadu, nego o paletama koje su rashodovane i vjerovatno spremljene za ogrev, okrenuo se i otišao jer se radi o neozbiljnoj prijavi. Jako neozbiljno je na ovakav način baviti se "visokom politikom".
Lako je kao bezbrigan zajebavati siću. Ali, ima ona narodna:"Dabogda imao, pa nemao." To tvoj imenjak treba toga da se sjeti svaki put kad naumi da se sprda sa "malim" ljudima.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Moji prijatelji,a posebno kumovi, mene ne zajebavaju ,pa su te tvoje kavalifikacije TVOJ PRIJATELJ prilicno proizvoljne i neutemeljene.Za lazno predstavaljanje i uznemiravanje gradana se moze i odgovarati, da imamo uredenu drzavu,ali posto je nemamo sve je ORLO GORLO u ovim nasim jebenim realnim zivotima.
Proizvodnja cuda u Prnjavoru pripada mom imenjaku Dragi Krkobabicu i njegovom tehnickom direktoru tvornice Vedrasntiju Leptiru,gdje su ta dva oktopoda (antipoda) u zadnje vrijeme udruzili svoje otrovne pipke da sjebavaju od sebe pametnije i postetoje stare komuniste koje eto i nazalost ,i ti nazivas SICOM
Ti proizvodaci prnjavorski cuda nisu ni za zabe tucim a kamo li se baviti nekom visokom politikom.Oni su dobri preprodavci magle,a bogami i prprodavanje kona bi im islo dobro,da nisu stigi moderni traktori IMT marke.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote:
07.07.2019. 14:45

Proizvodnja cuda u Prnjavoru pripada mom imenjaku Dragi Krkobabicu i njegovom tehnickom direktoru tvornice Vedrasntiju Leptiru,gdje su ta dva oktopoda (antipoda) u zadnje vrijeme udruzili svoje otrovne pipke da sjebavaju od sebe pametnije i postetoje stare komuniste koje eto i nazalost ,i ti nazivas SICOM
Ti proizvodaci prnjavorski cuda nisu ni za zabe tucim a kamo li se baviti nekom visokom politikom.Oni su dobri preprodavci magle,a bogami i prprodavanje kona bi im islo dobro,da nisu stigi moderni traktori IMT marke.
Драга Змијо, твој имењак и ја смо два угледна грађанина овог нашег малог мјеста. И ти стварно мислиш да нас двојица, имамо времена и воље да се са тобом зајебавамо?

Мислим да оваквим писањем само себи дижеш цијену код ове раје, што ово чита.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Uh jbt
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Што у јбт?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

ПОЛИТИКА САРАЈЕВА
МОЖЕ ДОВЕСТИ
ДО ЛОКАЛНОГ
ОГРАНИЧЕНОГ
ОРУЖАНОГ СУКОБА

Прије тога, довешће до
◘ Потпуног прекида веза са Хрватима и Србима, које су постојале, крхке, након Ратова Братства и Јединства. Или су биле само потенцијалне.
◘ Блокаде Заједничких Институција. Парламентарне Скупштине, Савјета Министара, Предсједништва БиХ.
◘ Распада ЗИ дневно-практичне провенијенције, као што су СИПА, ОСА, УИО...
◘ Потпуне блокаде Недејтонске БиХ, која је инсталирана и користила је искључиво Сарајеву, односно, Политичким Бошњацима.
◘ Потрошене могућности повратка на Дејтонски Конструкт БиХ.
◘ Блокаде ЕУ Интеграција, којима се Сарајево маже ко маслом по гујици.
*
Кључно питање је да Срби и Хрвати, сада већ, спрам ситуације, зрели да се евидентирају као Хришћански Блок у БиХ, одгонетну од кога је индукована оваква политика Сарајева.
● Политика Котлине
● Политика Свих Права
● Политика Уцјена
● Политика Блокада
● Политика Лажних Нато Интеграција
● Политика сукоба са Србима и Хрватима, унутра
● Политика сукоба са Србијом и Хрватском.
Тај конгломераторијум понашања Сарајева није објашњив утицајем једног пункта.
Јер је тако осебујан, шаролик а често и контрадикторан, да се не може подвести ни под Турску ни под неку другу вањску силницу.
*
Такође је кључно одгонетнути Да ли ће Сарајево стати са оваквом Полиполитиком, са оваквим понашањем.
Моја претпоставка је да неће.
Као што сам мислио да ће блокирање Савјета Министара ићи цијели Додиков осмомјесечни мандат.
Сарајево је, сјетимо се, након Дејтона и Рата, почело са девастацијом Републике Српске, њених међународно верификованих дејтонских позиција, у сарадњи са Глупим Хрватима и Подмуклим Странцима.
То се правдало градњом БиХ, Државе, Функционалне Државе, Еврпским Стандардима...
Понеко је то могао и прогутати.
Ако није примијетио да су Хрватима већ метнули. Не пимпек нити сунећени кратеж, већ Курчину до кључне кости.
У међувремену, Сарај Чадор, Босански Муслимани, Политички Бошњаци, рапидно су губили савезнике и подржнике.
Сада им је остао само Меморијални Геријатријски Центар Стипе Месић.
А у сукобу су са свима.
Шта ће се десити ако Сарај Чадор доведе до, или намјерно испровоцира, Оружаног Сукоба.
◘ То ће бити Локални Рат Хришћана и Муслимана.
◘ Због глобалних релација, Вашингтон, Москва и Турска, неће се уплитати. Запад се уплиће само у Ратове које пројектује, припрема и реализује, уз помоћ туземних самоубица. То Сарајево није схватило и неће никад.
◘ Србија и Хрватска ће херметички блокирати Сарај Чадор Енклаву.
◘ ЕУ ће декларативно позивати на формирање радне групе за примирје али ће мало трљати руке и гледати блаконаклоно и са подршком, на потезе Загреба и Београда.
◘ Љекари Без Граница ће бити на колективном годишњем. Кристијан Аманпур ће бити недосупна. Испо јој мобилни у чучавац. Вукановић ће напустити Политику и постати Ратни Репортер Беентеве.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

На данашњи дан, Илиндан, 1941. године хрватске усташе су побацале у јаму, заклале и спалиле све Србе из родног села нашег највећег научника Николе Тесле, Смиљана код Госпића.

У Смиљану, и засеоцима до којих су дошли, укупно су на Илиндан Хрвати убили 506 Срба свих старосних доба од беба до стараца. О томе постоји сведочење Анте Антуновића од 6. јуна 1952. у Окружном суду у Госпићу, који је описао овај злочин Хрвата. У каснијим данима у Смиљану су убили још 13 српских цивила.

Хрватске кољаче су предводили Рудолф Риц (командант логора Јадовно), Јосо Аџија и Драган Девчић.

Попис каже да је 1941. године у Теслином Смиљану и околним засеоцима живела 621 особа српске националности. Од тог броја њих 558 је укупно убијено током рата на зверски начин, а међу њима је било 74 деце.

У последњем рату током 90-тих Хрвати су убили још 20 Срба у Смиљану, међу којима и 8 њих који су преживели усташке покоље у Другом светском рату.

У Смиљану сада сви Срби почивају поред Цркве Светих Апостола Петра и Павла (која се види на слици) у којој је служио Теслин отац Милутин, парох Митрополије сремско-карловачке, и у чијем парохијском дому се 1856. године родио Никола Тесла. Изнад куће је сеоско православно гробље и ту се налази масовна гробница из 1941, у којој испод дрвеног Крста почивају посмртни остаци 519 смиљанских Срба, жртава НДХ, комшија и рођака Николе Тесле.

Питање - Како би прошао Никола Тесла (кога свакодневно својатају Хрвати) да је остао на свом родном прагу током геноцида 1941-45 или 1995?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply