Orlo gorlo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

komadara
Posts: 16
Joined: 17.08.2016. 21:49

Re: LJUDI POMAGAJTE

Post by komadara »

Imal neko pametan da meni kaže đe ima kupit kuruza, jerbo ovo goni da komadare ove godine neće bit. A ja sam ondak propo. Ondak nema ni onog nataliteta kako sad zovu pravljenje djece nema ni škole ni svega . A vi se tu zajebavate sa vrovačkim govnetom koje pametuje jel šampita slađa jal krempita. Jebem li ga govno ostaje govno.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Orlo gorlo

Post by bičbožiji52 »

Komadara se može praviti i od govana i ondak ti nisi propo' gareant ali prije vrovački pokupi ****** iz župe oni su nadohvat ruke,a lako se i prepoznaju Evo ova dvojica garant znaju gdje je skeptička jama iz.https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A8828EF
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

komadara
Posts: 16
Joined: 17.08.2016. 21:49

Re: Orlo gorlo

Post by komadara »

Moreš ti filozofjerat kolko voliš jerbo je napravit pravu komadaru velka nauka a govno ostaje govno i kad se osušiš jopet smrdi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Profesore moze se peci komadara i filozofirati ali nije pristojno vrijeđati i nazivati nekoga GOMLETOM cak na prostornoj odrdnici koju afirmises.De se ozeni i osisaj pit' cemoo viski jebrs tvoju komadaru.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

komadara
Posts: 16
Joined: 17.08.2016. 21:49

Re: Orlo gorlo

Post by komadara »

moj crvuljak jesam ja privodio dva puta do sad neke snaše al me lopovi napili kraj kaznja pa kazanj prevrnu a snašu istamburaju pa je nikad više ne viđeh. Zato ja kad privedem jopet neću piti ni surutku a doli toji tvoj viskij. ja. ato što ste se vas dvojica govana našli uvrjeđeni kad ja spomenu govno ja jope vidim kao dokaz da ste baš jedno veliko govno. vrovačko, jerbo je nepristojno ****** spominjati al kad ti blatiš boljeg i pametnijeg ondak je to sve u redu. A komadaru najbolju pravim samo ja. da se zna.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Orlo gorlo

Post by bičbožiji52 »

O jadni ti komadaro, baš nam je žo' dođi u orlo gorlo da piješ ko' čoek pusti se seoskog kazanja ,ti si živa legenda i velkomučenik.Mi smo ti vrovci dobri ljudi i izbacujemo normalna izmeta,ima nas u zdrugu par komada,
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

komadara
Posts: 16
Joined: 17.08.2016. 21:49

Re: Orlo gorlo

Post by komadara »

Jok! slabo ti je kanđilište, takvim smaradovima nema mjesta kraj mog kaznja.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Orlo gorlo

Post by bičbožiji52 »

Image

Samo još da mi je baciti komadaru, pa da se ponovo ženim.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Jedan od prioretnih problema koji treba istaći u prvi plan na prvoj sesiji ORLA GORLA je tragikomična igra Ljubića u ovoj sezoni.
Uzalud što su neke stvari ambijentalnog karaktera stvorile predpostavke za kolko toliko uspješnu igru kluba.pobjede ni na vidiku.
Da li je igrački kadar i sama igra na travnatom terenu na tako niskom nivou ili su u pitanju neki drugi razlozi , javnost o tome nema predstave.
Čaršija ko' čaršija, ima svoje komentare za ovakav neuspješan nastup prnjvorskog klubskog miljenika,dok na drugoj strani naš trkač Kivi i njegov klub ne prestaju da nas radosno iznenađuju osvjenim medaljama sa međunarodnih takmičenja.
Kakao je moguće da nam loptanje na velike golove tako sabo ide u Prnjavoru.Zli jezici govore da su u ljubiću još uvjek ostali tragovi nekih neraščišćenih računa iz prošlosti,dok su Ljubićem uperali ovi iz stranke dobrih domaćina na čelu sa Nemanjom i njegovim poslušnicima.
Akdemici ORLA GORLA su trenutno poprilično podjeljeni kako po pitanju prnjvorskog režeima, tako i po pitanju samog fk, Lubić kome očito ne ide,dok režim kao režim, uz sve objektivne i subjektivne poteškoće uspjeva u budžetu postići suficit i započeti izgradnju nekih infrastrukturnih zahavata kako u samom gradu tako i na seoskom području.
Jedan nod akademika veoma blizak režimu obećao je peći janje, a o tome nije obavjestio svoga kuma, što je dovelo do velike nervoze među ovim prnjvorskim misliocima iz sjene.
U svakom slučaju na sledećoj akademskoj sesiji zbog narušeni odnosa u ovoj opozicionoj udruzi,na sesiju su dozvoljene kratke cijevi za sofrom,mada je jedan akademik- poslanik tražio da se ponesu i palije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Zbog neslaganja oko najvažnijeg pitanja u udrzi ORLO GORLO nastao je najveći problem od istorijskog formiranja ove jedine oporbene grupe u našem malom Rio De Prnjavoru.Naime naš uvaženi član akademik poslanik nameće akademiji svoje stavove bez konsenzusa, što je protivno osnovnom načelu ovog zdruga formiranog iz nužde
Naime, po uzoru nekih mislilaca iz opštinskog parlamenta i ovdje se nazire ORLO GORLO plus, što bi naravno bilo pogubno po ovu slobodno misleću grupaciju akdemske pameti.
Dok jedan od akademika, predstavnik krupnog drvenog kapitala,voda amsadaora ugledne švicarske države.u ORLU GORLU skoro gori, jer je akademik-poslanik po več nebrojeni put, skida moju zmisku malenkost sa viber grupe ORLO GORLO samo zato što nisam da se ruši režim u Prnjavoru.
Dok nam jedan akademik pripadnik ORLA GORLA pod kodnim nazivom Raga umire, jer on i njegova ostarjela majka 87 godina nemaju socijalno osiguranje i ne mogu ovjeriti zdravstvenu knjižicu, i ako je naš uvaženi akademik Raga borac prve kategorije i heroj civilne humanosti (nastradao u saobraćaju pomažući drugima) bori za život kako svoj tako i svoje socijalno i zdravstveno neosigurane majke,koja je izbjegla sa svog ognjišta iz sela Crni Vrh na tromeđi glamoč Grahovo Drvar,a sada je u izbjegličkom smjerštaju, neisigurana , bolesna i stara sa svojim sinom našem akademikom iz treće lože zvanim Raga.
Kao osnivač sazivam ORLO GORLO da rasčistimo ove neke stvari koje ne dolkuju i zahtjevam od prnjvorskog režima ranu, jer smo zbog režima skrajnuti pa se kao i skupštinska većina u vladjaćoj stranci, nažalost počinjemo baviti sami sa sobom
Dragi poštovaoci ove rubrike za sada toliko.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... lQ8DD3TO0a_
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

edo majka
01.10.2017. AT 20:57
.
Majko moja mila!!!Uz svo poštovanje slavnim Soluncima ovo je kakriktura borbe protiv zaborava.Ako bude svaka opština osnivala svoja udruženja poštovalaca slavnih SOLUNACA onda će opštinskoh udruženja biti više negp SOLUNACA sa ovih prostora Samo još da se počnu održavati parsatosi SOLUNCIMA pout ovih što se održavaju poginulim u otadžbinskom ratu, kao i ovi četnicima i partizanima trebat će nam jedan budžet za te krkanluke.
Ako će se moći povući neka sredstva iz EU fondova nemam ništa protiv a u protvnom ova politika da se ne zaboravi ,brže će se zaboraviti nego što je upamčena.
Mladi odlaze,natalitetna politika bodova nula,naša sela pusta i neobrađena i mjesto da se susrećemo sa budčnosti ,mi se zabijamo u prošlost.Kolektivna terapija najneophodnija,i jedna ludnica veća od Popovače.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Zbog nedolicnog ponašanja ugledninovoprimljeni akademik prve masonske loze Orlo Gorlo Raga prdlozio je privremno "lađenje"uvazenog akademija Bokase.Predlog na poslednjoj telefonskoj sesiji većinom glasova usvojen
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Rajko Vasić za "EuroBlic": "Izgubljena svaka šansa za pomirenje vlasti i opozicije u Srpskoj"

Boris Knežević | 21. 10. 2017 - 18:00h

Član Glavnog odbora SNSD Rajko Vasić tvrdi da je poslednjim dešavanjima u Narodnoj skupštini izgubljena svaka šansa za pomirenje između vlasti i opozicije u RS.


U intervjuu za “EuroBlic” Vasić, između ostalog, bez dlake na jeziku govori o stanju u SNSD, odnosima u vladajućoj koaliciji, optužbama za kriminal i korupciju koje opozicija već godinama šalje na račun vlasti u Srpskoj.
Ovo što radi opozicija je amaterski posao. Oni su u rascepu između želje da budu opozicija Republici Srpskoj i namere da budu opozicija Dodiku i SNSD. Njihov glavni problem je to što nemaju politički program – tvrdi Vasić.
Zar politički program Saveza za promene, između ostalog, nije borba protiv kriminala i korupcije?
Pričama o korupciji ne dobijaju se izbori, jer smo svi lopovi. Ja, makar govorio o sebi, ako nešto mogu da uradim lakše i brže - tako ću i uraditi. Nemojmo se puno zanositi oko toga.

Tvrdite da borba protiv državnog kriminala nije dovoljno inspirativna za prosečnog birača u RS?

Mi smo to još davno istraživali, analizirali, ukrštali podatke. U izbornim jedinicama gde su ljudi bili najviše protiv kriminala i korupcije - SNSD je dobijao najviše glasova. Jednostavno, to nisu stvari na kojima se dobijaju izbori. Opozicija je na tome potrošila ogromno vreme jer im je tako rečeno. I nama su ranije govorili kako samo treba pričati o borbi protiv korupcije, kako treba optuživati SDS za kriminal, za šverc, ali smo vrlo brzo shvatili da to ne pije vode. Ljudi ovde ne gledaju političku stranku kao na istražnog sudiju. Ovde je jedini važan politički program Republika Srpska. Ne postoji drugi. Dugo je vremena SNSD na vlasti da bi se to opoziciji moglo oprostiti.
Sad deluje kao da delite dobronamerne savete vašim političkim protivnicima.
Ja sam politički tehnolog. Ne mogu da kažem da su svi u SNSD sveci, dok su na drugoj strani svi đavoli.

Postoji li šansa za bilo kakvo približavanje vlasti i opozicije oko ključnih nacionalnih pitanja? Da li su poslednja dešavanja u Skupštini tačka posle koje nema povratka?

Nema nikakvih šansi za približavanje, jer se SDS i SNSD ne razumeju. Ne pričaju istim jezikom. Nemaju isti sistem vrednosti. SNSD možete da optužite za kriminal i za Dodikovu samovolju. Možete da nas optužite i za bahatost lokalnih divljaka, za bacanje para u administrativne centre i za svašta drugo, ali je na izborima glavna tema RS. U programima SDS i PDP Republika Srpska ne postoji.

Da li je sukob opozicije s predsednikom RS glavna tačka razdora? Stiče se utisak da je tu već dugo reč o nekoj vrsti ličnog sukoba Dodika i opozicionara.

To nema veze. Mi smo imali grdnih problema u saradnji s SDS i onda kad smo bili u nekoj vrsti koalicije na nivou BiH i na lokalu u pojedinim opštinama. To su dva različita pogleda na svet. SDS je potrošio sve svoje mogućnosti. Sada je došao do Govedarice, koji predstavlja novi pad.
Kako to mislite?
Posle Kalinića, Čavića, pa i Bosića, jasno je da im izbor Govedarice za stranačkog šefa predstavlja novu silaznu stepenicu. Mnogi ljudi su im otišli, kuva nezadovoljstvo. Možemo mi sad govoriti o tome da su ti što su otišli ovakvi ili onakvi, ali ako je otišao jedan Slavko Dunjić, Nenad Stevandić, ovaj ili onaj, to više nije normalno.

Koliko sukob između vlasti i opozicije ugrožava stabilnost RS?

Ovo što se događa neće naštetiti RS, jer će SDS da izgubi na sledećim izborima. Nema nijednog podatka, tendencije ili trenda koji bi govorio o tome da će SDS profitirati od ovog što sada radi. Birači na to ne gledaju na način kako to oni zamišljaju. Oni rade neustavan posao i ne priznaju većinu u parlamentu.

Ima li tu krivice i do vlasti? Kako reagovati ako Vlada ne poštuje rokove za odogovore na poslanička pitanja ili ako predsednik Republike smenjuje glavnog revizora?

Naravno da ima krivice i do vlasti, ali Vlada i vlast su dobili glasove na izborima. Osim toga, nesposobna opozicija daje mnogo veću slobodu vlasti, pa čak i onu koja nije regularna. Vlast je takva. Suština vlasti nije poštovanje svih procedura i zakonitosti. Suština vlasti je vladanje. Naravno da ne mislim da SNSD sve radi dobro. Međutim, ovo što radi opozicija je rušenje RS. Oni moraju da poštuju većinu u parlamentu. Parlament je stub države. Predsednika Republike možemo promeniti ili se, ne daj bože, može dogoditi da se on razboli, ali parlament, kakav god da je, predstavlja stub države. SDS i SzP pokušavaju da naprave mali kijevski Majdan. Oni to rade s „ležećom“ Rankom Mišić, s ovim ili onim. Međutim, birači nikad neće masovno odgovoriti na to, čak i kad bi plaćali ljude da protestuju. Vreme ulice i takvog rušenja vlasti je prošlo. To više ne prolazi nigde u regiji.
Zar Dodik i SNSD nisu organizovali ulične proteste pre nego što će doći na vlast?
To je bilo neko drugo vreme. Postojala je akumulacija u kolektivnoj svesti, nezadovoljstvo i strah zbog rata, raspada zemlje. To se tada moglo iskoristi u političke svrhe. Nema više takve akumulacije. Kad ljudi u prolazu sad vide demostracije SNSD ili SDS, većina ih pomisli – vidi ovih budala.

Da li je SNSD autokratska stranka? Vlada mišljenje da bez Dodikovog odobrenja ništa ne može da prođe?

Nije dobro da se SNSD poistovećuje s Dodikom. On donosi sve važnije odluke zato što je u jednoj fazi, negde oko 2010. godine, shvatio da je stranka počela da ga nadrasta. Autoritativan lider smeta stranci i to Dodik demonstrira na mnogim mestima. On je napravio „kabinetizaciju“ SNSD po kadrovskim i po odlučujućim segmetima, što nije dobro. Imamo toliko članova u stranačkoj organizaciji da se to mora uvažiti.
Uoči svakih izbora postavlja se pitanje iskrenosti saradnje SNSD i DNS.
Problem koalicije je uvek kad ona pokuša da preraste u nešto što nije. Koalicija je jedan nagodbeni, pijačni sporazum. DNS je imao ogromnu korist od koalicije s SNSD. Manji partner uvek ima korist od saradnje s onim većim. Konkretno, DNS je zahvaljujući koaliciji napravio svoju državu u Prijedoru.

Kako ocenjujete saradnju između vlasti u RS i Srbiji?

Srpska mora da sarađuje sa Srbijom i da ima dobre odnose, ali mi pre svega moramo da gledamo svoja nacionalna posla. Sa Srbijom moramo imati dobre odnose, što ne znači da moramo da budemo dobri i sa Vučićem. Vučić nije nikakav nacionalni lider. On je dijagnoza Srbije i politički bolesnik. To će čak i najpovršnija analiza lako da pokaže
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Жали Боже времена што утроших читајући ове редове исписане руком Васић Рајка. "Велики бунтовник у редовима СНСД-а", Рајко Васић, објашњава неуком пуку (иначе, гласачком тијелу), да је глупо тражити подршку народа на борби против криминала, већ да је једини пут "борба" за Републику Српску?!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Прича је оргинал иста као она СДС-а када је очајнички покушавао да сачува власт која је почела да бјежи из руку као љигава риба. "Пусти све крају, битно је очувати РС, а ко РС може други очувати него МИ, МИ који је створишмо, МИ СДС!" Сада ту исту шупљу причу прича СНСД.

Какав криминал, коме је то битно гањати криминал, и то сада када се спашава РС од нестајања!? А Миле управо сада спашава РС од нестајања, зато нема времена ни снаге да се бори за егзистенцијална питања својих сународника.

А Л И !!!, чим Миле спаси РС од издајничке опозиције и агресивних јастребова из Федерације БиХ, позабавиће се стандардом свог народа. Или, што би рекла она народна пословица:"Не липши магарче до зелене траве." Наравно, јешћемо златним кашикама...али мало сутра.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

СВЕ ЋЕ ТО, МИЛА МОЈА,
ПРЕКРИТИ РУЖМАРИН,
ИЗБОРИ И ШАШ

Стваралац Момчило Крајишник је изјавио да је ситуација у Народној Скупштини за рјешавање на Изборима. Али се чуди што је предизборијада кренула прерано.
Ја, пак, мислим да су трационални јесењи опозициони обичаји, у част скидања добре Љетине, познати као Надувавање Пиштаљки, и организовани, а биће их још, у сврху одустајања од Избора.
И као посљедица да Савез За Младена Иванића и његове Непромјене, на Изборима нема шта да тражи.
Сам Есдеес је тога свјестан. Педепе, њихово Руководство, никада се није ни чешао због Избора. А Чавић, који се може удружити и са Милосавом, зна да су му шансе никакве.
Стога су ово опозициони трзаји и скретање пажње на себе. Са једином посљедицом да се каже Ево, ту смо.
Есенесде може лошије проћи од убједљиве побједе, ако погријеши у једном од два појединачна кандидата, ако кандидатске листе за посланике, укључујући и оне за Парламентарну Скупштину, не буду потковане из Организације, и ако Феудалци, Мајкуни и Шефиди не буду хтјели и могли да покрену девастирани страначки механизам на начин како су то радили за себе, на Локалним Изборима.
Есдеесу ће на наплату стићи четири године Пробосанске Политике.
Они се тога не могу ријешити ни у сљедећем мандату.
Имали су прилику, након губитка двадесет општина на Локалним Избори, да напусте Власт у Сарајеву, а да претходно кажу да су погријешили, да су искориштени и да Издајничку Штафету предају Додику и Есенесдеу. И да се окрећу Републици Српској.
Дабоме да они то нису могли учинити.
И посљедице још једног сарајевског превеславања, као што је Лагумџија, ономад, превеслао Хрвате, наплатиће се.
Лагумџија, а скоро и Странка му, платио је то одласком са Политичке Сцене. Као и Комшић.
Стога је Савез За Промјене и подузео Операцију Астал Ноћас Мора Пасти.
Ако, пак, мисле да би то могао бити увод у Уличну Демократију, Рушење Власти и Добит на Изборима,
Собарице су.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Рече лијепо премијерка да је договор између власти и опозиције практично немогућ, да је опозиција деструктивна, и да ће се будућност РС ријешити на предстојећим изборима. При томе је вјероватно рачунала на сигурну побједу. Што је, заправо, више него извјесно. Реално, не постоји могућност промјене власти демократским средствима (изборима), овдје, у нас. Сав "труд" и баљезгања опозиције своди се на лични интерес појединаца из опозиције, и заузимање маргиналних функција. А то им актуелна власт врло радо препушта. Значи сви задовољни. И вуци сити, и овце на броју. Банде свих боја су подмирене.
Власт већ сада има довољно мобилисаних "удомљених и ухљебљених" чланова који ће јој донијети побједу на изборима. Наравно, рачунајући на велики број апстинената који уопште неће изаћи на изборе, и тиме индиректно подржати актуелну власт. А опозиција?, па то и опозицији одговара. Опозицији не треба власт. "Опозиција" је направила еволуцијски искорак унапријед. Опозиција је патентирала нови лоповлук: како проћи боље у опозицији него у позицији! Опозиција је банда интересџија који никоме не одговарају ни за шта, а њима лијепо. Мислим на гарнитуру смрадова која као представља опозицију. Опозиција није незадовољни народ, опозиција су ликови који су себи узели ауторско право да заступају незадовољни народ. А заступају га тако да до судњег дана могу да пљују по власти, да за "свој народ" лију крокодилске сузе, и да криминалну власт никада не скину, јер им то и није у интересу.
И једни и други су, да ли свјесно или несвјесно, заборавили историјску чињеницу: промјена власти у "банана" државама се НЕ врши демократским путем, изборима, него, или револуцијом, или акцијом страних моћника. СДС у РС није са власти скинут демократским путем, већ притиском свјетских креатора граница и политике у банана државама. Они који су измислили Бин Ладена, ти исти су му и главе дошли. БиХ има сва обиљежја банана државе, РС има све атрибуте банана републике. Народ је доведен до стадијума изумирања, револуција му дође као васкрснуће. А страни моћници су одавно зрели да изврше "хуманитарну интервенцију".
Све то што ће се неминовно десити, све је то управо оно што не желим да се деси. Не због себе, мени је заиста све свеједно. Матор сам, проживио сам...
Али...
Шта ће бити са нашом дјецом?
Како радили, тако нам Бог помогао.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Premijerka je još i suviše lijepe riječi uputila našoj opoziciji predvođenom SDS m kroz takozvani Savez za promjene.Esdesom koji se rapidno raspada po svim šavaovima, jer ga napuštaju gotovo svi članovi i funkcioneri, i ova jedna od nacionalnih stranaka u BiH koja je poslednja osnovana,a sigurno prva silazi sa političke scene.Svi to vide sem Vukote Govedarcie stečajnog upravnika ove nekad najaveće političke stranke kod Srba u na prostorima BiH prije svega.
Gotovo i za nepovjerolvati je da nekad nacionalni pokret kod Srba SDS,postao privjesak ili nadomjestak najvećoj stranci Muslimana u BiH stranci SDA koju takođe tresu unutrašnji potresi i nesporazumi,ali zato živo političko meso SDS a dobrano kompezuje i učvršćuje generalnu politiku ove stranke i nejnog lidera Bakira Izetbegovića prema reintegraciji BiH u jedinstvenu i unitarnu državu njegovog oca, koji je istu ostavio u amanet turskom predsjednigu Erdoganu.
Uporno insistiranje voditelja da kroz cejlovečernju emisiju zvučnog naziva ena pa ena kako bi rekli Slovenci ,premijerku smori unutrašnjim objektivnim i neobjektivnim problemima Republike Srpske,nije imalo efekta ,jer je to gospođa Cvijanović na sebi svojvstven način argumentovano objašnjavala.
Mozda je velika sreća što imamo izbore svake dvije goidine pa se mutna politička scena u BiH pa i u Republici Srpskoj prepire u hladnoj vodi ,te se tako u žitu smanjuje kukolj koji je devedesetih godina prošlog vijeka prekrivao srpska polja, kasnije zalivena krvlju,jer kukolj nikad nije mogao zamjeniti žito.
U Hagu se živ okreće Radovan Karadžić dok mu Vukota Govedarica zajedno sa Bakirom i stranim amabsadorima čereči ono u šta još jedino vjeruje a to je Republika Srpska.Vukota i Mlađo od Bosne, toliko su se oduševili bakirovim divanima i planovima da čak i puteve po BiH trasiraju i određuju u ime Srba,što je nezamisliv paganski običaj na ovim prostorima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Orlo gorlo

Post by KAMIKAZA »

Jes vala,samo nije kukolj iskorijenjen nego je presao u SNSD to je ogromna razlika,sad je dobro nadjubren ima da izdziklja za cas i da prekrije crvena polja.Kad malo razmislim,dodjem opet na onu moju da su to sve ista go*na.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Orlo gorlo

Post by KAMIKAZA »

One pare sto mi trosimo svake dvije godine na izborne kampanje, treba podijeliti sirotinji,a ovi svejedno sami sebe biraju i zalud ih samo bacamo,sto kaze Svraka,nikad mi izborima necemo skinuti ucaurenu vlast,mi mozemo skinuti naziv stranke,ali osobe (za malo da pogrijesim i kazem ljude) nikad.Nekad je bilo sjasi Kurta da uzjasi Murta a sada se samo zamijenu za drzavnu kobilu,mi koji smo naucili da nas jasu ili da idemo pjesice i dalje kaskamo,a oni nikako da sidju,vec su suljeve dobili od kada su u sedlu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Код нас политика више нема смисла
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Orlo gorlo

Post by neozbiljan »

Uzalud je vođenje bilo kakve politike kad narod ode. Za 10 godina necemo imati kome bilo sta propovjedati. Moraš biti lud ili strašno bezobrazan da kazeš da neko smara Premijerku unutrašnjim neobjektivnim problemima.
Ovdje se učvrstila garnitura ljudi koja se uhvatila za državne jasle i održava postojeće stanje. Tu mašineriju je nemoguće izborima pobjediti.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:
31.10.2017. 12:24
Tu mašineriju je nemoguće izborima pobjediti
Da Neozbiljni, sa ovom rečenicom rekao si sve.Za pametnog i informisanog dovoljno da spozna svu bijedu i jad srpske podjele i izdaje, za šaku vlasti u Bnajaluci,Ako nećemo birati vlast na izborima, onda ćemo da se pobijemo, kako reče onaj kozojeb Govedarica u NS Republike Srpske , upravo svjestan te tvoje rečenice ,da Srbi ne mogu promjeniti vlast ako se ne pobiju,pa makar to bilo međusobno ubijanje.
Naravno nije to vaša pamet,vezano za promjenu vlasti,to su uvozne komponente narandžaste revolucije,kakve su viđenje zadnjih godina u bijelom svijetu.Ali upravo taklve promjene vlasti narodu nisu donijele ništa dobro,dapače krv i suze.
Deset godina je čini mi se i predugačak pariod,za koji veliš da nećemo imati kome pripovjedati,jer mi već sad nemamo to kome propovjedati, jeli je svima poprilično jasno da je đavo došao po svoje,da ćemo kao narod ostati na niovu statističke greške,ali za to smo odgovorni svi, a ne samo oni,oni koje treba stranom silom i zelenim dolarima maknuti sa vlasti ,ne pitajući ni tu šaku naroda koja je preostala.
Tvoj Čavke,tvoja trenutna politička inspiracija je još i najpametnija sijeda glava među promjenašima,ali nažalost i najomraženija politička faca u ovim međusrpskim previranjima,jer Srbi ne vole prepametne,na šta Čavke preferira u svom političkom vokabularu,za razliku od Mladena Ivanića koji mudrost smatar svojim izumom,dok ove druge političke najamnike i političke neznalice promjenaše nije vrijedno ni spominjati

Razloiga za zadovoljstvo naravno nema ni trenutni Bog među Srbima Milorad Dodik koji o svemu vodi računa,samo ne navraća u vlastito dvorište da vidi šta to njegova djeca rade i grade i čime se sve bave,pa je tako svu svoju moć vlasti stavio u vlastit gepek poput onomada premijera Kličkovića i njegovog državnog budžeta.
Starni tutori dobro su spoznali tu srpsku paradigmu koncentracije vlasti i moći u jednom čovjeklu, i na jednom mjestu, po uzoru na Miloša Obrenoivića koji za svoga zemana vidio leđa odlazećim Turcima iz Srbije,dok Dodik nema problema samo sa odlazecima, već sa dolazećima, ne samo Turcima već i drugim osvajačaim oličenim kroz ova globalna preslagivnja moći i interesa, močnih.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

ЈАВНА ПРЕДУЗЕЋА
СУ БИТАН ЕКОНОМСКИ
СЕГМЕНТ КОЈИ СЕ
ОЗНАЧАВА
КАО ЈАВАШЛУК

Прво нисмо имали ништа а онда су дошли Нијемци и уништили нам све.
Тако је било и послије Нијемаца.
Прво је дошла Приватизација и уништила све. А онда су се појавила Јавна Предузећа и уништила оно што је остало.
Ми, на Балкану, не знамо двије ствари.
Не знамо да нас јебу. И не знамо да уживамо у томе.
Увијек гледамо у погрешног куроњу и уживамо у сношају који није наш.
Тако смо се разлетили по Сфрјишту. У рушењу те јадне, некад добре земље, мајке социјалстичке, спаситељице сиротињске, створитељице и незаслуженх нација...
Кад смо то успјешно завршили, борећи се, онако успут, против Бугара, јер свако има своје Бугаре у глави, схватили смо да смо остали голе гузице. Само са једном великом Рупом на њојзи.
Да не би пали у депресију, одмах су Странци Усранци донијели пограме, овлаштња, европске стандраде...
И наметнули Приватизацију.
Приватизација је кад узмеш нешто Државно, нешто Друштвено, нешто Социјалистичко, и набијеш то на Битеф.
А, истовремено су Државну Својину, која се није могла приватизовати, прогласили Јавном. То, као што сви знамо, значи Курвањском.
Плебс, који је здушно подржао Приватизацију, а тај исти Плебс, није никад ништа имао приватно осим Стјадина на Кредит, и евентуално Викендицу грађену кредитима Зеленог Плана, није имао појма шта су Јавна Предузећа.
Али је имао појма сваки крајпуташ, провинцијалац, лажњак, кадров, кудров, шаров, који је похрлио да заузме мјеста у цијелом том Сектору Јавашлука.
Политичке Странке, којих нема, и које нису успјеле да изграде унутрашње демократије, процедуралије и критеријуме, па то нису могле ни у Друштву којим владају, подржале су тај Шљам.
Сад је оно Голо Дупе дошло до Голог Зида. А он ладан, Сунце Ти Јебем.
Ну.
Још увијекк није касно да Власт, укључујући Политичке Странке које то јесу и Политичке Странке које то нису, пљуне у шаке и изгради критеријуме јавног послеништва. Успостави Процедуралије. Јавна Предузећа прогласи Државним. И заснује Контролу тих Предузећа. Која ће бити гора и прописно окрутнија него према мрском непријатељу. Мислим, Приватнику.
То је стратешка ствар.
Прво. Мора се сачуати ово што још имамо. Друго. То може постати костур Економије, без обзира што овдје нема ни Ж од Економије. Треће. То ће помоћи Здравом Приватном Сектру. Оним ријетким самониклицама а не онима који су јамили, похапали и зграде изградили.
За све то није потребно никакво знање.
Али Власт, а о Опозицији да не причам, нема најбитније што је потребно. Свијест о Држави и њеном конструкту.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply