Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Trebali su imati agregat,to stoji, jer su morali znati kakvu mizeriju od elektra imamo.U nas je normalna pojava u XXl vijeku da ljudi prije mraka obavezno na sto stavljaju svijecu i sibicu iako nije svetac.Mi potrosimo naj vise svijeca po glavi stanovnika u evropi. :) I sad ovdje neko minimizira njihovu krivicu. Ufffffff...
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Ti ne razumiješ da mi hrišćani držimo svijeću i žibicu za,ono nedaj Bože,kad neko umre, a ne zbog elektra.
Bez struje su vjekovima živjeli naši preci, ali nisam čula da su mogli bez vode.
Taj tvoj xxi vjek je vrlo disutabilan, jer se na njega mnogi pozivaju, i ako če on biti najveće sranje u istoriji čovječanstva,jer će ratovi i prljave tehnologije isto uništiti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Pa jesu nasi predci zivjeli bez struje,ali nisu placali po 60 -70 maraka mjesecno ni za sta,slabu struju ko ima trosi duplo vise,ako nisi znao,a vodu e tu tek ima sta da se kaze,nisu placali za zrak kad dolazi voda,neznam dali si primjetio kako se sat vrti kad stize voda,naj skuplji kubici zraka na svijetu,moj djed je i klipice sibice kupovao na komad ,kavu na zrno,gas na frtalj,imao je sporet fijaker a kola drvena,soba mu je bila mala i niska,ali topla,poljski WC,za Bozic se svake godine kupao u potoku... zato je on zivio zdravo,jeo domacu hranu pio domacu rakiju, umro bez kredita i dugova,takvi su tada bili svi,a danas je jedva 1% takvih.
I nije se sikirao ko vlada,vlast se njega sjetila samo kad je trebao u rat da ide,prije i poslije toga su ga zaboravili,kao i ovi danasnji sto zaboravljaju nas.
´
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Pa sta da radimo,da isključimo struju,zavrnemo vodu,isključimo telefon,ne plaćamo televiziju, da se zavučemo u neki grm, da čekamo Božić i da se o Božiću kupamo u potoku, i čekamo da nas neko pozove u rat :lol: :lol: :lol:
Šporet fijaker je bio ko' danas internet,mi vrovci smo imali one furune i ognjišta sa verigama ,neznam da li znaš šta su verige ???. :oops: :oops:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ich dali ja znam sta su verige pa ja sam iz prnjavora nisam iz njujorka. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

"STANDARD" U NOVU TEHNOLOGIJU ULAŽE TRI MILIONA KM


PRNJAVOR, 27. JANUARA /SRNA/ - Fabrika namještaja "Standard" u Prnjavoru do kraja ove godine planira da realizuje novu investiciju u lakirnoj liniji čija se vrijednost procjenjuje na tri miliona KM, kaže predsjednik uprave ovog preduzeća Edin Dacić.
On je u razgovoru sa predstavnicima lokalne vlasti koji su danas posjetili fabriku istakao da će nova investicija doprinijeti daljem tehničkom i proizvodnom razvoju.

Image

Image

Image

"Gledamo optimistično u budućnost, a posebno smo srećni što se načelnik opštine interesuje za našu firmu i što nam može olakšati poslovanje i pomoći u razvoju", rekao je Dacić.

Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš kaže da je sa rukovodstvom "Standarda" razgovarano o aktivnostima koje opštinska uprava može uraditi da bi bilo olakšano poslovanje ovom preduzeću.

"Obećao sam da ćemo stopu poreza zadržati na minimalnom nivou, odnosno u iznosu koji smo usvojili za 2017. godinu. Nećemo se `igrati` sa privrednicima kao što je to radila prethodna vlast, koja je u jednom momentu povećala stopu poreza devet puta u odnosu na sadašnji iznos", naglasio je Tomaš.

On kaže da je bilo riječi i o školovanju stručnog kadra. "Opština je uputila resornom ministarstvu i srednjoj školi u Prnjavoru dopis o potrebi za upis još jednog odjeljenja drvoprerađivača, jer je već jedno koje je prošle godine završilo školovanje kompletno zaposleno u ovoj fabrici", rekao je Tomaš.

Tomaš je naveo da na evidenciji Zavoda za zapošljavanje u Prnjavoru od 2.400 lica koja aktivno traže posao nema nijedno iz drvoprerađivačke struke.

Fabrika namještaja "Standard", koja zapošljava oko 400 radnika, oko 99 odsto proizvodnje izvozi za kompaniju "Ikea".

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 5028441707
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Kakav je to nacelnik kad radi svecom ? :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Ovi moji crveni mundiri i rade samo svecom,to im je u opisu poslova,dijele paketiće,lože badnjake,Bogu se mole i idu u crkkvu samo kad ima dosta naroda, gori su od Gatraića, koji je nosio kameru K3 na leđima, kao oni skijaši na spustu u Goblencu.Kad god upališ tv,otvoriš paštetu izleti iz nje Gatarić i ona njegova Kondoliza Rajs ministrica inspekcijskih i drugih poslova.Sad kad prođe sveti Januar i kad dođu ovi izvještajni periodi, da se vidi šta je ko kako radio, letejet će perje na sve strane.
Ja vam kažem...
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote:
28.01.2017. 17:41
.Sad kad prođe sveti Januar i kad dođu ovi izvještajni periodi, da se vidi šta je ko kako radio, letejet će perje na sve strane.
Ja vam kažem...

:smt023
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Директори, учитељи, наставници, професори десет основни и средњих школа, као и музичке школе, прославили су заједно данас школску славу Светог Саву, у хотелу Национал, ломљењем славског хљеба, уз све православне обичаје обиљежавања светковине. Заједничко обиљежавање школске славе догодио се посљедњи пут 1985. године.
Домаћин скупа био је Бране Врачевић, предсједник Актива директора школа општине Прњавор и, иначе, директор ОШ “Свети Сава” Смртићи, једине на територији општине Прњавор, која носи назив српског просветитеља.
– Уз сагласност свих основних и средњих школа ми смо се окупили овђе. Циљ је да се окупимо и заједно обиљежимо школску славу и тако нагласити величину и значај овако великог дана- рекао је Врачевић.
Иницијатор данашњег скупа био је начелник општине Прњавор Дарко Томаш, заједно са Активом директора школа.
– Мислим да сви заједно треба да се окупљамо, дружимо, заједно рјешавамо проблеме. Након 32 године то ником до сад није пошло за руком. Морам рећи да сам покушао 2010. године нешто слично, али нису све школе биле заинтересоване тада да одговоре на позив.
Општина Прњавор ће уложити много напора да се одржи ова активност и наредних година, али и да поправимо стандард и наших наставника и ђака, јер су они будућност наше локалне заједнице – рекао је Томаш, честитајући свим просвјетним радницима и ђацима школску славу Светог Саву.

Image

Image

Image

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 979&type=3
(ТВ К3)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by BETMEN »

Tako vala svi pod jedan krov a ne svako za sebe pa direktrori prikazuju da je bilo 80 % radnika neke skole a bude ih 10 % na proslavi pa se plaća rucak za njih 10 % od 3-5 hiljada maraka ko da su jeli belugin kavijar na kile.
POSMATRAM VAS

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Image
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by corkan »

dama nije partiski orentisana ko ubaci dukat u krofnu može da igra.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »


Image

Image

Image

У Кулашима је данас пуштен у пробни рад новоизграђени мост преко ријеке Укрине, који повезује Општину Прњавор и Станари. У вријеме мог првог мандата потписан је уговор о изградњи новог моста, али због нерјешених имовинско правних односа изградња је почела тек 2015. године. Нови мост осим за путничка возила, отворен је и за саобраћај теретних возила преко 5 тона који се до сада одвијао преко Дервенте. Овај пројекат је од великог значаја за становништво овог дијела општине и заједно са Општином Станари и ЈП „Путеви РС“ уложили смо максималан труд да убрзамо пуштање новоизграђеног моста у саобраћај. Хвала Влади РС и предсједнику Додику који су још 2011. године преко ЈП „Путеви РС“ обезбједили новчана средства за изградњу новог моста. Укупна дужина моста је 81,18 метара, ширина 8,84 метара, а ширина пјешачких цести 80 центиметара. Вриједност изведених радова је 1.147.000,00 КМ.

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 6458216564
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Zar za ovu cupriju u Dragalovcima ne prigovorise neki Sinisi sto se slikao na njoj,kao ne radimo mi to,nema opstina Prnjavor nista sa tim,samo dzaba se slika,ma kao da je juce bilo. :) Sjecate se vi da sada ne trazim slike i komentare. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Ма ко је то писао :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by sifra »

Moje misljenje je da se i trebaju slikati. Ipak ovaj most veze dvije opstine i red je valjda da tu budu i nacelnici opstina :)
Alea iacta est!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

A jesmooo zaboravan narod.. :) a juce bilo :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Нисам ваљда ја?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »




Против сам да се породилиште затвори јер у Прњавору није било проблема као у неким другим мјестима. Исто је требало да буде затворено крајем године али сам од Министра тражио да то не чини и да продужи рок. Питање за надлежно Министарство: Да ли су породилишта у Прњавору и Дервенти једине здравствене установе које не испуњавају услове или их има и у другим областима али нико не спомиње њихово затварање?

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 6258132584

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by neozbiljan »

Koji ste vi spin majstori svaka čast!!!

Opet Darko traži neke odgovore, postavlja pitanja, šalje dopise. Jedno po jedno prolazi, na autoputu niko ne radi, struje i vode nije bilo, porodilište će se zatvoriti.... on i dalje postavlja pitanja.

Pa Bogdanić je član SNSD bratije!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ko pita ne skita. :) Zar ne rekose da ce 15 prnjavorcana da se zaposli na auto putu,mozda kao cistaci. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:
01.02.2017. 22:44
Koji ste vi spin majstori svaka čast!!!
Opet Darko traži neke odgovore, postavlja pitanja, šalje dopise. Jedno po jedno prolazi, na autoputu niko ne radi, struje i vode nije bilo, porodilište će se zatvoriti.... on i dalje postavlja pitanja.

Pa Bogdanić je član SNSD bratije!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Bogdanić jest član SNSD a i on u konkretnom slučaju čuva svoju poziciju jer zbog poslednjih deršavanja u nekim porodilištima ove zdravstvene ustanove se podižu na viši nivo bezbjednosti po majke i novorođenu djecu.
Naravno prnjavorsko porodilište je zatečeno u neuslovnosti za tj vid standarada jer u porodilište nije ulagano ,već se jednostavno da tako kažćem kralo na sve strane,kroz razne oblike i vidove, od krađe kroz javnu nabavku do naduvavanja nenaornmalnih primanja pojedinim guzicama kao što su plate i nadoknade po raznim osnovama.
Analiza će pokazati da ovdje ništa ni sa čim ne štima,počevši od nepotrebnog zapošljavanja nemedecinskog osoblja,pa do krađe goriva na benzinskim pumpama.
Zbog takvog stanja uvodi se i trezorski način poslovanja domova zdravlja,kako bi se rasipništvu stalo u kraj,jer u ovakvim uslovima ne da ćemo morati zatvoriti porodilište več ćemo i sam dom zdrtvlja dovesti u pitanje.
Darko Tomaš naravno nije kriv za zatečeno stanje, ali će biti više kriv od Gatraića ako ovo stanje ne promjeni.
To je jasno ko'dan,a ti žuti pusti to stranačko prpucavanje izborna kampanja je završena.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply