Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Sta je ovo ljudi drvo udari Zunu po glavi a Blek padne ?? :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

А што је мене звао аутор тог текста, Нинко Ђурић и пријетио тужбама као не може на његовом тексту да буду онакви коментари. У овом Прњавору будала и кривих дрва никада неће нестати.

Углавном Нинку сам дао три опције. Да ме тужи, да ме истуче или да не објављујем оне његове текстове из Вечњерњих новости. Он је изабрао ово треће, која је по њему лично најгора опција. Јер ако његов текст не објави нико у Прњавору, неће имати никакав ефекат на сам Прњавор.

Тако да знате, да убудуће нећете читати текстове од Нинка Ђурића на прњавор.инфо порталу. Није никаква цензура, већ жеља аутора текста да се његови текстови не објавују на прњавор.инфо.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Vrsta i ti i gospodin Ninko Đurić pretendujete da budete prnjvorski hroničari naše svakodnevnice,pa s toga je očigledna svojevrsna konkurencija u medijskom prostoru.
Za razliku od tebe hroničara Ninko Đurić polkušava biti i novinar koji u svojim tekstovima tu svakodnevnicu stilizuje na način koji se mnogima ne sviđa,pa su s toga i komentari čitalaca različiti.
Budalama i krivim drvima nije obdaren samo Prnjavor toga ima i šire.
Ja mislim da bi za njega bila najgora opcija da je izabrao da te istuče,jer nelogično je da ti nešto nekom daješ ili naređuješ,već je na Ninku Đuriću da sam izabere vrstu i način obračuna.
Najbolje bi bilo da ste se u prostorijama ''režima'' dogovorili o zajedničkom medijskom nastupu ,kako bi čitaoci vaših uredaka bili srećniji.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ima jos jedna solucija,da Vrsta ispece prase i kupi gajbu piva forumasima a da mi za uzvrat noseni mirisom pive i masne svinjetine ,premlatimo novinara. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Neće Vrsta da zalazi u te svere vruće krmetine i hladne pive to je ispod dostojanstva jednog hroničara.Zvali smo ga na ORLO GORLO, ali neće tamo plaši se Klabića i Gatraića,drži se Tomaša što je sigurno sigurno.... :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 09:40
Vrsta i ti i gospodin Ninko Đurić pretendujete da budete prnjvorski hroničari naše svakodnevnice,pa s toga je očigledna svojevrsna konkurencija u medijskom prostoru.
Za razliku od tebe hroničara Ninko Đurić polkušava biti i novinar koji u svojim tekstovima tu svakodnevnicu stilizuje na način koji se mnogima ne sviđa,pa su s toga i komentari čitalaca različiti.
Budalama i krivim drvima nije obdaren samo Prnjavor toga ima i šire.
Ja mislim da bi za njega bila najgora opcija da je izabrao da te istuče,jer nelogično je da ti nešto nekom daješ ili naređuješ,već je na Ninku Đuriću da sam izabere vrstu i način obračuna.
Najbolje bi bilo da ste se u prostorijama ''režima'' dogovorili o zajedničkom medijskom nastupu ,kako bi čitaoci vaših uredaka bili srećniji.
Г. биче, ја нисам новинар нити имам жеље да се бавим новинарством. Мени је ово хоби, као што је неком хоби нпр. швалерација или фатање риба на удицу.

А што опстајемо као прњавор.инфо све ове године јесте тај што не трпимо уцјене ни са једне стране.

Ништа се нас двојица нисмо договорили, осим што је Нинко "окренуо лист", па сада воли СНСД као што је некада волио СДС. Код мене такве врсте љубави - нема.
bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 10:30
Neće Vrsta da zalazi u te svere vruće krmetine i hladne pive to je ispod dostojanstva jednog hroničara.Zvali smo ga na ORLO GORLO, ali neće tamo plaši se Klabića i Gatraića,drži se Tomaša što je sigurno sigurno.... :lol: :lol:
Па врхунац те ваше групе тебе и твог имењака јесу оне СМС поруке. Само не знам ко се више на то ложи?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
. биче, ја нисам новинар нити имам жеље да се бавим новинарством. Мени је ово хоби, као што је неком хоби нпр. швалерација или фатање риба на удицу.
Malo je dans niovinara ,onih pravi .Vremena su se promjenila.Tvoj hobi se sastoji da podržavbaš svaku aktelnu vlast u prvoj polovini mandata,a u drugoj se prestrojavaš za sledeću.Dobar ti je taj hobi....
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
А што опстајемо као прњавор.инфо све ове године јесте тај што не трпимо уцјене ни са једне стране.
Danas i opstaju oni mediji koje neko podržava,a oni pravi propadaju,opšte poznati tr
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
Ништа се нас двојица нисмо договорили, осим што је Нинко "окренуо лист", па сада воли СНСД као што је некада волио СДС. Код мене такве врсте љубави - нема.
end...
Nikave razlike nema između tebe i gospodina Ninka ,suština je ista samo su različite nijanse...
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
Па врхунац те ваше групе тебе и твог имењака јесу оне СМС поруке. Само не знам ко се више на то ложи?
U sasmom ORLU GORLU ima više režimskih ljudi ,i mi smo se ogradili od te poruke na koju se režimski pibikani poput tebe lože.ORLO GORLO podržava režim ,ali takođe razvija kritičku svijest,jer u Prnjvoru praktično nema opozicije,ako ima reci ko su ti...
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 11:15
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
. биче, ја нисам новинар нити имам жеље да се бавим новинарством. Мени је ово хоби, као што је неком хоби нпр. швалерација или фатање риба на удицу.
Malo je dans niovinara ,onih pravi .Vremena su se promjenila.Tvoj hobi se sastoji da podržavbaš svaku aktelnu vlast u prvoj polovini mandata,a u drugoj se prestrojavaš za sledeću.Dobar ti je taj hobi....
Има добрих новинара, али нажалост данас ако си новинар мораш да пишеш како ти плаћа власт или опозиција. Тешко је бити независтан и слободан. Али може се ко хоће да ради тај посоа из љубави.


bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 11:15
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
А што опстајемо као прњавор.инфо све ове године јесте тај што не трпимо уцјене ни са једне стране.
Danas i opstaju oni mediji koje neko podržava,a oni pravi propadaju,opšte poznati tr
Све медије неко подржава, прњавор инфо није медиј од кога неко живи тј прима плату, е ту је наша разлика од осталих. И зато имамо толику посјету и трајемо сво ово вријеме.
bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 11:15
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
Ништа се нас двојица нисмо договорили, осим што је Нинко "окренуо лист", па сада воли СНСД као што је некада волио СДС. Код мене такве врсте љубави - нема.
end...
Nikave razlike nema između tebe i gospodina Ninka ,suština je ista samo su različite nijanse...
Има разлике, и то добре.


bičbožiji52 wrote:
10.03.2017. 11:15
vrsta8472 wrote:
10.03.2017. 10:39
Па врхунац те ваше групе тебе и твог имењака јесу оне СМС поруке. Само не знам ко се више на то ложи?
U sasmom ORLU GORLU ima više režimskih ljudi ,i mi smo se ogradili od te poruke na koju se režimski pibikani poput tebe lože.ORLO GORLO podržava režim ,ali takođe razvija kritičku svijest,jer u Prnjvoru praktično nema opozicije,ako ima reci ko su ti...
Да би развијао критичку свијест требаш да радиш на свом угледу и опхођењу у друштву. Опозиција ће постојати, у СДС-у као што им је и природно да буду опозција, тако и са овима у СНСД-у који ће бити незадовољни унутарстраначким изборима. Мислим да ће ти бити већа опозција од СДС-а. А ти погоди који су то ти из СНСД-а који ће своје политишко дјеловање да наставе као опозиција ?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Da, to je tačno,ali da bi neko bio prava opozicija mora zaboraviti na lični komoditet,oportumizam i upšte sporazumaštvo radi pribavljanja lične koristi, kako je to na žalost kod nas u većini slučajeva.Svjedoci smo da su društveni kriteriji svedeni na najniži nivo, pa su nam medikriteti i politički konvertiti na svim nivouma vlasti,cast izuzecima.
Ti vrsta pogrešno percipiraš pojam opozicije,jer nije opozicija samo ono nezadovoljni poslije izbora u nekoj partriji ,postoji prava opzicija,koja nije rušilaćka apriori, i eto sreče da svaka partija ima unutrašnji nivo demokratizacije koja se tolerantno prihvata kao korektivi raznim partikularizmima i otuđenim partijskim i drugm centrima moći, kako grupa tako i pojedinaca.
dok toga ne bude u političkim strankama neće ga biti ni u društvu.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ja sam vama rekao da ce da pukne i da ce da smrdi,a vi odmah nakon izbora pobacali gas maske. :P
Apetiti pojedinaca su cudo.svi ovi nasi sitni politicari su kao galebovi,gore trpa a dole ispada,nikad da ih zasitis. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Lako je tebi Kami ti si otisao u Njemacku seljacku,tamo ne smrdi ni prije ni poslije izbora.
Tamo nema galebova ali ima krpaca koji piju krv dok ne puknu ,nemaju transmisiju kao galebovi.
Nama ne trebaju maske sto vama smrdi nama mirise.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

U nas uvjek smrdi kad je Politika u pitanju.
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vidovita baba »

Sta bi drugo nego luzer pisao o luzeru.
Samo bolji naslov bi bio "sreca pa drvo udarilo nesrecu"

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by Iris »

Hahaha meni zao jadnog drveta u sta je moralo udariti.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by svraka »

Непримјерено некултуран коментар.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Slazem se Svraka s tobom ovo je dno dna i molim moderatora da intervenise.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Za 289 stipendista 300.000 KM iz Budžeta opštine

U Prnjavoru su danas potpisani ugovori sa 289 stipendista, za koje će iz ovogodišnjeg budžeta opštine biti izdvojeno 300.000 KM.



Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš naveo je da mjesečna stipendija za srednjoškolce iznosi 70 KM, za studente 100 KM, dok će posebno talentovanim i studentima iz reda boračkih kategorija biti isplaćeno po 150 KM.

"Svakome će biti isplaćeno 10 stipendija, a ne devet, kako je bio slučaj u prethodne dvije ili tri godine", kaže Tomaš.

On je najavio da će uskoro biti raspisan javni poziv za dodjelu tri "zlatne stipendije", odnosno za troje najboljih studenata sa područja opštine.

"U narednom periodu izdaćemo i studentske, odnosno đačke kartice, na osnovu kojih će studenti i učenici sa područja opštine, uz dogovor sa pojedinim privrednicima u Prnjavoru i Banjaluci, moći između ostalog da ostvare pogodnosti pri kupovini školskog materijala i opreme", dodao je Tomaš.

On je istakao da prisustvo velikog broja učenika na potpisivanju ugovora za stipendiju pokazuje da opština Prnjavor ima budućnost, te je najavio da će lokalna zajednica maksimalno podržavati mlade ljude.

Student prve godine Elektrotehničkog fakulteta u Banjaluci Aleksandra Ćućić kaže da prvi put prima stipendiju i da će joj ova sredstva znatno doprinijeti poboljšanju uslova za dalje školovanje.

"Lijepo je znati da neko misli na nas i da nas podržava", rekla je Ćućićeva.

Opština Prnjavor stipendira redovne učenike svih javnih visokoškolskih ustanova, djecu iz reda porodica boračkih kategorija, poginulih boraca i ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije, te socijalno ugroženih porodica.

Stipendije se dodjeljuju i posebno talentovanim i nadarenim studentima i učenicima, a obezbijeđene su i tri stipendije za djecu sa Kosova i Metohije.

SRNA

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 2082783668
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Skolujemo djecu a sta djeci da ponudimo poslije skolovanja,pasos ili radno mjesto.? ? ?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bobi1993 »

A šta je sa prodajom zemljišta??? Zašto hroničar svakodnevnice ćuti???
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

[XXXXXX]
Imate na stranici opstine Prnjavor dokument u materijalu za 6.redovnu sjednicu SO Prnjavor. Odluka o prodalji zemljista. Ne znam kako da okacim na forum trebalo bi to saopstiti na narodu. Dobi li su izbore na kritici prodaje zemlje prosle vlasti rade isti sistem.
[/quote]
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Ako se radi o parceli u industrijskoj zoni Jelšingrad 2, onda je to dio parkirališta tvornice STSNDARD,odnosno zemljištu koje funkcionalno pripada tvornici,a koje je i ranije bilo predmet od strane oipštinske vlasti da se izuzme po svaku cijenu, kako bi se dodijlilo Petru Bespaljku za izgradnju servisa za reglažu boš pumpi.
Moja malenkost je svjedokom dih događanja gdje odgovorno tvrdim da je bila urađene i katasterska parcelacija te opštinske zemlje u posjedu STANDARADA.
Mi smo to u procesu peivatizacije STSNDARADA u to vrijeme spriječili ,ali očito da su lični i porodini interesi vječni i da voda uvjek pokušava da teće kuda je tekla.
Mislim da je ta priča osmišljena još za vrijeme načelnika Gatarića i ova skupština nažalost samo slijedi predhodnu politiku use nase i podse.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by neozbiljan »

Opet kriv Siniša, ebemu miša. Jadni ovi sve odluke donose što je Siniša smislio :smt005

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Iskreno vjerujem da će ova gatarićeva petljavina oko standardovog parkinga biti skinuta sa dnevnog reda....
Zvao me vlasnik STANDARDA i zamolio da se raspitam oko ovog slučaja,oko otimanja dijela parkinga ove prosperitetne i jedine tvornice u Prnjvoru koja je uspješno prebrodila tranizcijiske vode i uspješno proizvodi za svjetsko tržište preko 40 miliona km namještaja, na godišnjem nivou i spada među veće fabrike u regionu,sa svojih 400 zaposlenih radnika.
Prnjvor bi se moga ugledati na Kotor Varoš koji nema nrezaposlenih na birou.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Image

Калабићу да ме ниси блокирао на Фб, могао бих тамо да ти одговорим али шта ћу сада морам овдје.

Требаш прво прочитати образложење и да видиш да се зема не продаје да би се крпиле рупе у буџету, већ да регулационим планом површина планирана за изградњу производног објекта и да се комплетира парцела гдје човјек већ ради.

Знам да ово има горак укус у устима након кампање и обећавања да се неће продавати више општинско земљиште, али циљ продаје није исти као за вријеме Синише. Да се закрпи буџет на пар мјесеци.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply