Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Bezbjednosna situacija zadovoljavajuća



Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš i načelnik Centra javne bezbjednosti /CJB/ Banjaluka Željko Spasojević konstatovali su na današnjem sastanku u Prnjavoru da je bezbjednosna situacija na području ove opštine zadovoljavajuća.

Image

Spasojević kaže da je saradnja sa lokalnom zajednicom, kao i podrška od predstavnika lokalne vlasti osnovni preduslov za uspješan rad policije.

“Zajednička je ocjena da je u Prnjavoru stanje bezbjednosti zadovoljavajuće i stabilno. Razgovarali smo i o nekim budućim projektima koji će doprinijeti dobrom stanju u ovoj opštini”, rekao je Spasojević.

On je istakao da se od policije u Prnjavoru očekuju intenzivnije aktivnosti na rasvjetljavanju nekih krivičnih djela iz prethodnog perioda koja se uglavnom odnose na imovinske delikte.

Image

“Danas su u Stanici policije Prnjavor bili i načelnici određenih krim sektora CJB Banjaluka koji su održali sastanke uz analizu dosadašnjeg rada. Mi smo generalno zadovoljni rezultatima, međutim, stanje nikad nije u toj mjeri dobro da ne bi moglo biti bolje”, rekao je Spasojević.

Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš kaže da će u budžetu biti planirana sredstva za postavljanje određene opreme na području lokalne zajednice, koja će doprinijeti prevenciji i rasvjetljavanju određenih krivičnih djela.

“Planiramo da važne saobraćajnice, putne komunikacije i trgove na području lokalne zajednice pokrijemo video nadzorom. U narednih nekoliko dana poslaćemo Centru dopis sa ovom našom inicijativom, kako bi nam pomogli u izradi projektne dokumentacije, odnosno da nam ukažu šta je od tehničkih uređaja potrebno da se taj plan realizuje”, rekao je Tomaš.

SRNA

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 6434743900


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Česme kod Crbvenog krsta totalno su uništene od vandala neznamo više i kolko puta.Priča o video nadzoru sama po sebe neće riješiti sve veći i veći vandalizam na području naše loklane zajednice.
Masovna pojava je uništavanje putne signalizacije,gdje se vandali skoro takmiče u krivčnom djelu čupajući iz zemlje saobraćajne znakkove i tako direktno ugrožavaju bezbjednost u saobraćaju.
Naravno, policija ne može sama, ali mora osmisliti način kako te pijane ili drogirane budale,jenom otkriti i iznijeti u javnost imena obijesnih tatini sinova, kojima je sve dopuštreno u ovom našem gradu.
On je istakao da se od policije u Prnjavoru očekuju intenzivnije aktivnosti na rasvjetljavanju nekih krivičnih djela iz prethodnog perioda koja se uglavnom odnose na imovinske delikte
Ovo je stereotipna rečenica koja se koristi nekim prigodama, građanima ne znači ništa.To smo već čuli mnogo puta, ali bi lijepo bilo ćuti da je policija privala one, što evo konkretno, neznamo više i kolko puta uništavaju gradske česme sa pitkom vodom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by corkan »

Zmile voda se mora kupovati u Marketima u koje je našelnik zaposlio svoje građane ,a ne da se toči po raznim česmama i izvorima.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Česme kod Crbvenog krsta totalno su uništene od vandala neznamo više i kolko puta..
Hajde sad je bar ovo rijeseno,necete valda lomiti cesme sada kad ste na vlasti. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

A ko je lomio cesme.Jel ti mozda znas.
Kakve veze to ima sa vlascu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Necemo sada o imenima,nije red. :D A i sto bi se ja zamjerio kad nece niko drugi,dokazni materijal ima i milicija,a mislim i dobar dio forumasa,pa nebi bilo bas lijepo da se samo ja trtim.Oni koje su nalogodavci poslali su propjevali poslije prve samare i nemojte misliti da vam se nece obiti nekad o usi.Sve je na cekanju,bit ce jos izbora, :D evo popravite ih vi sada i ako ih niko ne porusi,znaci da ste ih vi rusili,mislim vi opozicionari od juce,a danas vlast. :lol: Ili ste vi to za noc istrijebili vandale iz prnjavora. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Priznat ces ti kad dođes amo.Obavjesti cu REZIM
:lol:
Jebiga izgleda da ovi sto lome crsme sjede u skupstinskoj vecini,nema vise SDSa :lol:
Nema ni profesora Prosvjete,mozda on predvodi ovu gerilu i onom celicnom metlom lupa gradske pipe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Logicno gledano gdje je bio interes SDSa da lomi ono sa cime se ponosio i sa cime je se svaki dan reklamirao kod gradjana.Dragojlo ni vama nece dozvoliti da se kroz djela promovisete,ako on nije u prvoj klupi onda nema nastave
Profesor je drugi tip,on je protiv takvih stvari bez obzira ko ih kome radio,ne poznajete ga dovoljno.Ali tu je on bez brige ne skida se tako lako sa foruma,to je zaraza. :) .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote: Profesor je drugi tip,on je protiv takvih stvari bez obzira ko ih kome radio,ne poznajete ga dovoljno.Ali tu je on bez brige ne skida se tako lako sa foruma,to je zaraza. :) .
.

Нема га на форуму, али ено код мене на Фб лајкује све што Драго напише :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

:D Nije on takav :D ,mozda ga zena zeza sto ne pomaze u kuci,provalila mu je sifru pa ga sa tim ucjenjuje . :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Нема га на форуму, али ено код мене на Фб лајкује све што Драго напише :smt005 :smt005 :smt005
Možda on smatra da se Drago vratio u SDS, da tamo malo počisti situaciju,pošto su Vladao i kompanija ostavili tamo haos.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by corkan »

Vrsta uvlačiš se i ti polako kod načelnika možda te ponovo prime u stranku.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vidovita baba »

A gdje je Darkic danas? Zašto nije bio sa RVI u Prnjavoru?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Ћоркан, шта му се имам "увлачити", нисам крио да сам за њега био и 2008-е када је био пчолитички анонимус а ни сада када је политичка громада. Треба остати дослиједан својим ставовима.

А јел' треба као Синиша нон-стоп да буде на К3?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Ћоркан, шта му се имам "увлачити", нисам крио да сам за њега био и 2008-е када је био пчолитички анонимус а ни сада када је политичка громада. Треба остати дослиједан својим ставовима.
STJ ode ti do bubrega :smt005 :smt005 Gori si od Lineleuma.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by mili »

Vrsta, niko nije ni pitao zasto nije bio na K3 vec zasto nije bio sa RVI!!!
A počeo si se ti bio uvlačiti i Sinisi na početku mandata pa kad ti nije prošlo onda si ga pljuvao.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Мили, били су представници власти Шики и Жељо. Друга ствар је та да је то био Међународни дан инвалида а не међународни дан РВИ. Инвалиди су и они из удружења слијепих, или из Невена. Како су код нас нажалост најбројнији РВИ, они су медијски највише и заступљени.

Иначе то обилажење парастоса тј. свако село има парастос + Дан општине + Слава општине итд. губи сваки могући смисао. Као што Међународни дан инвалида није парастос за инвалиде како је то представљено у овом ТВ прилогу, већ дан када се указује на проблеме инвалида који они имају у свакодневном животу.

Итд. углавном код нас све губи смисао па и тај дан! Али то је већ друга тема.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by mili »

A nije ti palo na um da RVI opštine Prnjavor Međunarodni dan invalida obiljezavaju kao svoj dan!?
Nije naravno jer si ti okupiran uvlačenjem u dupe.
Kod Sinise ti to nije prolazilo, kod Darke do sada jeste jer je to i njegova taktika, onda Vrstac samo nastavi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Inače parstose treba vratiti tamo gdje im je mjesto i obilježavati ih na jedan ozbiljan i prikladan, način kako bi to poštovanje prema žrtvama imalo svoj puni smisao.Ovu trenutnu vulgarizaciju i estradizaciju lokalnih nabiguza povodom seoskih parstosa gubi svaki smisao.Naravno, ta u mnogo slučajeva parada privitivizma i estrade na račun opštinskog budžeta treba dovesti u red ,i ne samo zbog budžeta, već i zbog onih kojima se drzi parstos.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Ето гле чуда, РВИ Међународни дан инвалида обиљежавају као свој дан. Ко би рекао . . .

Број парастоса треба смањити на нека 4 годишње што општина сноси трошкове. За ове остале, нека плаћа ко хоће и крај приче. Парастос у Мравици, након парастоса Мемориални турнир у малом фудбалу, уз музику и пиће. Видио својим очима, ево змије нека потврди ако лажем. Да ли је то парастос тј. помен мртвима?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ja sam od prvog dana bio protiv toga,mi slavimo poraze i pokolje nasih naj milijih i to uz muziku ,cajke i urlanje.Zalosno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Polkitika obilježavanja i parstosiranja onima koji su svoje živote položili za odbranu i slobodu svog naroda je od samog početka poslije rata nakrivo postavljena.Naravno, da ispravljanje već dobro iskrivljene krive Drine ne može se očekivati od lokalne vlasti i jednog načelnika ma ko on bio.Jer po onoj narodnoj, selo nestane ali običaji prežive, ma ko ih i kakave smislio kroz vrijeme dograđivao.
Nesvatljivo da se boračka populacija iz godine u godinu zloupotrebljava u različite svrhe,kako stranaka ,politika i pojedinaca.
Ova parastosizacija po selima što se finansira iz opštiunskog budžeta treba prekinuti .
Kako reče Vrsta, svesti to na na pristojan broj u toku godine i na određenim mjestima uz jednu dostojanstveniju formu od ove esdesove boračke šatorijade,olimpijade,krkaijade po selima i zasecima.
Naravno, ta reforma ili po nekim pristalicama moragizacije AGENDA boračke problematike i politike, ne može biti nosilac NAČENIK opštine ili neka politička stranka.Upravo što je dosadašnju politiku iz ove oblasti kreirala stranka dobrih domačina a koja je sada u rasulu i ona i njena politika.
Prvo, žalosno je što se boračka organizacija kao glavni nosilac te politike urušava iznutra, sa svojim podjelama unutar same sebe.Ta silna udruženja ne služe nizašta sem za pojedine grupe i pojedince koji ostvaruju neke svoje a ne interese onih koje navodno predstavljaju.
Žalosno je što u Prnjvoru nemamo centralno obilježje za poginule u otadžbinskom ratu, već smoi to politikom SDS a ''sakrili'' u crkvu na Vučijaku, i to kao kopenzirali za nešto što se zove centralnim spomenikom ,a koje je trebalo da dominira u centu grada, i da bude mjesto odavanja sponena i poklona.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Do 2007 godine je to bilo strasno.Parastos je 2007 godine odrzan cak seda dana ranije,a do tada su parastosi bili prave igranke,uz muziku i slavlje do zore,familije su bojkotovale parastos i nakon 2007 se to malo unormalilo..
KAMIKAZA wrote:25.05.2007
SLAVILI STE KO POBJEDU; PREPADALI S DREKOM BJEDU;
POKRAJ KUCA; PALE BRACE; SKIDALI STE PJANI GACE;
PJEVALI STE O VOJVODI; CICA DRAZI I SLOBODI;
NISTE ZNALI; KAKO PATE; SESTRE ;MAJKE; DJECA; TATE !!!

KAKO PATI TA RODBINA;STO JE DALA ZADNJEG SINA;
I KAKO JE NJIMA BILO; DOK SE KOD VAS TO SLAVILO;
NI JEDNOGA OD NJIH NE BI ; SAMO TVOJA HORDA SILNA;
STO SE SLADI POKRAJ STOLA; NAPUNJENA I OBILNA !!!

DA JE BILO TO PO MOME; LETJELE BI U VIS CASE ;
SAMO S NJIMA LETJELE BI; U ZRAK LUDE GLAVE VASE;
NEBI PJESMA I VESELJE; SJECALI NA PRIJATELJE;
STO SU ZIVOT JADNI DALI; DA VLAST VI BI SACUVALI !!!

OTISO SI NACELNICE BAS PRI KRAJU CJELE PRICE;
KAD JE POSLA ;PJESMA S BINE;SIDJI RASO SA PLANINE;
KO NIJE TI NESTO MILO ;STO JE TAKO SVE TO BILO;
I STO SU TI BAS PRI KRAJU ;REKLI STA O TEBi ZNAJU !!!

NISI SMIO CEKAT DANA; KAD SE SVE TO STVARNO ZBILO;
PA SE ZATO SEDAM DANA ; SVE TO PRIJE PROSLAVILO;
ALI JA CU; ONOG DANA ;PA MAKAR MI ZADNJE BILO;
ZAPALIT IM TAMO SVJECU; TAMO GDJE SE SVE TO ZBILO !!!

KO JE ZNAO DA STE SPREMNI ; ISTORIJU MJENJAT NASU;
I NA GROBU DA STE SPREMNI;ZAPJEVATI VI UZ CASU:
DA VAM STVARI NISU SVETE; STO JE NEKO DAO DJETE;
STO TAJ NEKO SVAKOG DANA SLUSA KREKU CRNIH VRANA !!!


NISTE VRIJEDNI MOJIH SLOVA;NA VAS MI IH BACAT ZAO;
KAD STE MOGLI IGRAT PJEVAT;TAMO GDJE SAM JA PLAKAO;
TAMO GDJE SE SVAKI KRSTI; I GDJE SVAKO KAPU SKINE;
VI STE S PJESMOM I RAKIJOM URLALI SA NEKE BINE !!! :?

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by Vladan »

Има ли неко конкретан приједлог за поправак ситуације ако се можемо сложити да овако даље не уде. Колико знам, на форуму има људи из свих политичких опција, има и тренутних и бивших а можда и буду&их одборника, а убрзо нам слиједи доношење новог буџета, има ли кога да изнесе приједлог на јавној расправи, да се буџетом за 2017. планирају средства за другачији начин обиљежавања парастоса? Или било чега другог!

Post Reply