Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Ево првог кандидата
На редовној сједници Општинског одбора Савеза независних социјалдемократа Прњавор која је завршена прије 10 минута. Општински одбор је донио једногласну одлуку да кандидат за начелника општине Прњавор на локалним изборима 2016 године испред ОО СНСД Прњавор буде магистар економских наука Дарко Томаш.

:D Opaa Djurdjo prvi, pa odma pobjednik. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by blek_stena »

Kami,misliš da se neće kandidovat najbolji u istoriji,v v v stanice prnjavor Gatara veterinar....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Mozda i hoce ali ce ga Darko ostaviti za minimum 4-5000 glasova iza sebe.Bez obzira na ovu preuranjenu predizbornu kampanju koju njegovi sledbenici vode vec godinu dana. :wink: Mada me nebi iznenadilo da se sada Gataric povuce i gurne nekog ovna, umjesto sebe ,kao zrtvenog kandidata,jer to je jedini nacin da se spasi ugled i saceka neki novi Kalabic na drugoj strani,mislim da ce on na vrijeme skontati da gubi,kao sto je predhodni put skontao da dobija 100%.
Opet postoji i druga solucija,da se Darko povuce usljed pritiska druge struje iz SNSDa,i da za kandidata dodje neko kao Zemun,bandera koju ce Sinisa da preskoci sa 6000 glasova.Jos uvjek je sve moguce,bit ce zrtava u svakom slucaju,sa ove ili sa one strane. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Ovo je preuranjena priča vezano za isticanje imena kandidata,s obzirom da još nije završena koaliciona priča SNSD a DNS a i SP o zajdničkom nastupu i zajedničkim kandidatima na sledećim lokalnim izborima.Da će ta zajdnička priča oko zajedničkih kandidata biti vraški teška pokazuje i ovo ''istrčavanje'' u Prnjavoru i Tesliću,i kod jednog i kod drugog suparničkog bloka.
Otrgnuti lokalni centri moći u svim političkim partijama guraju po svome a partisjske centrale se bave same sa sobom,jer izbori su nešto što se dovija i odvijat će se na terenu i među narodom a ne u kabinetima i šefovskim kancelarijama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Od svih snsd-ovaca Darko ima ubjedljivo najveće šanse za pobjedu. Snage su otprilike 50-50.

Teško je vjerovati da je ovo Darkova želja da ide za načelnika, očigledno je da je ponovo podlegao pritisku pojedinih moćnika, jer zna i on da je mnogo lagodnije voditi fond koji godišnje raspolaže stotinama miliona nego opštinu koja kuburi sa milion problema i vraća dugove.

Proveo je 4 godine u svadji sa odborom sopstvene stranke i djeluući u sjeni šefa, sada ponovo ide u nešto što nije njegov izbor dovoljan razlog da se ne glasa za njega.

U saopštenju se navodi da je ovo odluka OO bez ikakve konsultacije sa koalicionim partnerima, nešto je trulo u vladajućoj većini... :smt006 :smt006

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Slavica »

KAMIKAZA wrote:,i da za kandidata dodje neko kao Zemun,bandera koju ce Sinisa da preskoci sa 6000 glasova.J
Ko god dosao,načelnik Gatarić će ga preskociti za 4000 glasova. :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Darko bi ga prebacio sa preko 5000,ali nece on ici u to,cisto sumnjam,ja nebi na njegovom mjestu,ima on i boljih ponuda,a stranka mu nije bas neka preokupacija i velika ljubav kao Kalabicu,mislim da nije nesto ni emocijalno vezan za Prnjavor,tako da ga ovaj put ne vidim u toj prici.Mada mi je zao sto je tako,izbor ce biti ogranicen i pobjedit ce opet Sinisa. Kazem, samo ako Darko ne udje u igru,inace SNSD nema drugog kandidata da je vrijedan paznje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:Od svih snsd-ovaca Darko ima ubjedljivo najveće šanse za pobjedu. Snage su otprilike 50-50.
А обојица Штрбачани, биће још неизвјесније :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

vrsta8472 wrote: А обојица Штрбачани, биће још неизвјесније :smt001
Štrpci su uvijek odlučivali izbore pa tako će i ove.
Ni prošli put Darko ne bi pobjedio da su Štrpci podržali Vladu.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by blek_stena »

Moram da priznam da mi ova matematika nije jasna, koja govori da ""su Štrpci uvijek odlučivali izbore"". Na naše izbore u Prnjavoru izlazi oko 20 hiljada birača, a u Štrpcima možda izlazi nešto preko hiljadu, možda malo više. Kako ova hiljada odluči , na prema ostalog broja glasača. Zašto ne bi rekli da na primjer izbore uvijek odluče Potočani i Hrvaćani zajedno? U čemu je razlika?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Zato sto su ovi Strbacani Masoni i njih se pita. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Bleki, Kami ti je dao odgovor, zidari odrade svoje!! :oops: :oops:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Složila bi se sa nekim predhodnim na ovoj temi,da je još uvjek na sceni mit o štrbačanima,kao najdominantniijoj grupaciji biračkog tijela u našoj opštini ,koja u krajnoj računici odlučuje ko će biti na vlasti u našoj varošici.
Naravno to ima svoju pozadinu i istorijske razloge zašto je to tako,isto kao i činjenicu da jedna druga po velčini biračka populacija,a to je područje Ilova koje nikad nisu imali neke značajnije ljude na vlasti u Rio De Prnjavoru.
Oni, Ilovčani u glavnom su sačinjavali prnjavorsku dijasporu na privremenom radu u inostranstvu i nisu imali vremena da se bave vlašću u lokalnoj zajednici.Oni su svoje zarađene novce u Njemačkoj ulagali u Prnjavoru, a svoju političku volju na Bakuli predavali štrbačanima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Zmiki, tek poslednja dva mandata su načelnici Štrbačani. :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svjedok.saradnik32 »



Ред је да се и ја укључим на овој теми,!!
Изборна кампанја се полако захуктава, неки су изашли са ,, најјачим адутима'' у првој руци на столу, да ли ће им се обити о главу или је ово само још једна од добро изрежираних представа из кухињице црквенског СНСД-а . О ТОМ по том, остаје да се види шта ће бити од свега тога у наредном периоду.
За почетак свога излагања предлажем да погледате овај видео који је слика и прилика било ког кандидата за начелника испред СНСД-а. Њихов систем је
1. Покради
2. Што више задужи
3. Доведи што више родбине
4. Повећај намете народу
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Strbacki masoni su od uvjek postojali,mozda se tako ne zovu ali to je ta pozadinska moc,u staroj jugoslaviji se nista nije moglo odluciti bez njih a evo i danas,po broju stanovnika nije nista jaca ta strana od Ilova ili pa cak ni od ovih oko potocana i kokora.znaci nije do stanovnistva vec do organizovanja ili mozda i neke pozadine,ko zna,mozda ni oni sami neznaju cemu pripadaju.
Moc pozadinskih snaga se naj vise pokazala gradnjom onog doma na raskrsnici u njih,budale znaju da se XIV Srednjobosanska Brigada nije osnovala u strbcima,ali spomenik je postavljen tamo,a na pravom mjestu je zaboden neki kamen koji je urastao u travu,a i njega su nosali tamo amo ,pa mi djeca nismo ni znali vise gdje je.Oni su za cetnicke vlasti bili veliki cetnici,za komunisticke vlasti bili su veliki komunisti,za vrijeme ove sadasnje Srpske su veliki Srbi,ko zna kad dodju turci mozda i veliki turci postanu.A mozda su nekad i bili ,nema dokaza ni za jedan od predhodnih navoda,jer oni i istoriju pisu sami.Ako im danas neko kaze da su bili komunisti,moze da nastrada,a juce su bili,i to veliki,tako ce i sutra kad ovo prodje biti zabranjeno pricati o ovome danas,a u knjigama ce da stoji onako kako njima pase.Zato ja njih nazivam masoni,jer to su njihove metode,a nadje se poneki znak od ovih i kod njih,na kucama i ogradama,pa je sve moguce. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Polako taj stereotipi o ''štrbačkim'' Masonima i ''Ilovskim auslenderima'' se lagano topi ,jer i podjela na četnike i partizane gubi smisao ,posebno poslije ovog poslednjeg rata gdje su Srbi na ovim prostorima bili jedinstveni i nisu pucali jedni na druge, kao što je to bilo u predhodnom ratu.
Jedan od predhodnih načelnika bio je prnjavorski ratni komadant Vladao Živković ,sa kome su svi jednako bili zadovoljni i nezadovoljni bez obzira na geografske dileme,ali je činjenica da je poslednje izbore izgubio časno od malađanog štrbačana Draka Tomaša,samo zato što nije bio iz Štrbaca.
Ilovčani su na Motajicu u poslednjem ratu prvi izašli na čelu sa Draganom Đurićem u odbrani naše opštine od Ustaša,koji su nadirali iz pravca susjedne nam Dervente i pravca Slavonskogh Broda,bar se to tako od prilike tumači povodom proslave 24.Marata najnovijeg Dana opštine Prnjavor.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

Evo sad se vijeca i koji kraj opstine je ciji. Braco mila besposlena. Polako, cucete sve. SDS jos nije odabrala svog kandidata, i za razliku od SNSD ima mnogo dobrih i cestitih ljudi u SDS. I na demokratski nacin ce i ovaj put biti izabran najbolji medju najboljim. Kao sto sam vec napisao negdje, u ovom kokuznom vremenu, jedini koji moze da nas izvede na pravi put je dr Sinisa Gataric. A Darko bi bio samo marioneta u rukama Drage i slatkog tate. Ponovilo bi se opet ono vrijeme kriminala i zelenasenja i prijetnji u Prnjavoru ( 2008-2012). Sinisa ima iza sebe rad i plan za bolje sutra.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Koji je to plan?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

Polako, sve cete cuti i vidjeti. Nemojte brzati. A njegova djela govore vise nego rijeci.

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by knele »

Realnost je da je Darko pametan momak to stoji ali ce opet biti u sijenci Drage i nista nece moci uraditi kao sto je to bilo od 2008 do 2012,opstina je stajala u mjestu.Sa druge strane Sinisa ima svoj svrst stav i zna sta radi,dosta je toga dobrog uradio za vrijeme ovog mandata a tek ce imati prostora kad produzi mandat za jos 4 godine posto je ovaj mandat samo vraćao prispjele obaveze tudjih kredita.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by spile_86 »

Слажем се са вама Синиша има чврст Немањин став.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by bičbožiji52 »

NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by blek_stena »

Ovaj nadareni Pokemon kaže da Siniša ima plan. Nešto mi je sinulo iz one komične serije Alo Alo, kada one švabe kažu "" Helga ima plan"". Naravno, ko je gledao.

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Slavica »

knele wrote: Sinisa ima svoj svrst stav i zna sta radi,dosta je toga dobrog uradio za vrijeme ovog mandata a tek ce imati prostora kad produzi mandat za jos 4 godine posto je ovaj mandat samo vraćao prispjele obaveze tudjih kredita.
:smt023 :smt023

Post Reply