Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Ti si Neozbiljni orginalni primjerak politike SDS a, kome se može nešto dokazati, a li ga se ne može u to ubjediti.
U konkretnom slučaju ti vidiš što šeliš da vidiš, ali ne vidiš ono u šta ti se iz podsvjesnih razloga ne gleda.
Ti vidiš referendumn,ali ne vidiš bakirovu apelaciju Ustavnom sudu,ti vidiš posledicu, ali ne vidiš uzroke posledice.
Referendum nije akcija ,referendum je reakcija.Da nekome nije cilj ukidanja Dana Rerpublike Srpske, ne bi ni nama trebao taj referendum.
Vama je referendum opravdanjer za poraz na izborima,i neka tako ostane, kad ste slijepi kod očiju,bezobrazni kod obraza,bosi kod opanaka,gladni kraj pogače,i td itd, ako ne promjenite i otklonite suštinu uzroka zbog koji ste doživjeli debakl na izborima a to je, podanička ,probosanska i antisrpska politika u Sarajevu.
Očito vi se osjećate hedikepiranim što u javnom prostoru nema više referenduma,nema više velikih priča o referendumu, nema više šlagvorata sa kojim ste započinjali i završavali sve svoje konferencije za štampu,javne nastupe ,saopštenja i šta sve još.
Referendum je završen i on je otišao kao takav u istoriju cijelog srpskog naraoda, i prvi put u toj istoriji od Kosova ravana, pokazao da se može važna bitka dobiti i mirnim putem.
Kad bi neko tako u Sarajevu rekao da je nebitan referendum 1. Marta 1992 ne bi se nanosio glave Bašačaršijom,ali hvala Bogu u Republici Srpskoj nije takao, što je znak da smo bolji dio te nesretne državne zajednice koja se još odziva na ime BiH.

Niko ovdje ne ''zvecka'' oružjem,oružjem zveckaju Halilovići,Suljagići.Izetbegovići,Mektići.Orići.Džaferovići.Mi smo zveckali glasačkim listićima kad su padali u glasačke kutije,samo vi to niste čuli ,niste htjeli da čujete,jer vi ne čujete i ne vidite što treba da čujete i vidite .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Debeli_Shef »

Ovdje oružjem zveckaju nevažni likovi kao ona sarajevska novinarska narikača Hadžifejzović i propali političar i ne tako dobar general Halilović. Ko njih uopšte doživljava kao bitne faktore političkog života. Čak ni ove nižerazredne sarajevske diplomate nemaju pojma o budućim potezima. Njih samo zanima koliko love će ušićariti za mandata. Bitni ljudi sede u evropskim i svetskim centrima moći i treba imati mudrosti i znanja da pročitamo "male signale" i da pokušamo biti barem pola koraka ispred. Međutim, to je nemoguće bez nacionalnog konsenzusa i strategije. Pare smo potrošili, bitno je da ne ponesemo gaće na štapu.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Magyar »

ZMIJA wrote:Referendum je završen i on je otišao kao takav u istoriju cijelog srpskog naraoda, i prvi put u toj istoriji od Kosova ravana, pokazao da se može važna bitka dobiti i mirnim putem.
A kakvu su to bitku Srbi dobili? I sta su dobili? Otkad je u protektoratu bitno sta mislimo?

Vidim Zmile da te dobro ponijela Lemijeva pobjeda pa si cak i nebitan referendum okarakterisao kao jedan istorijski vazan dogadjaj u rangu sa Kosovskim bojem. Ove jesenje gljive nisu sve otrovne. Neke samo izazivaju halucinacije. :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

U zlu se ne ponizi, u dobru se ne ponesi.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Slažem se sa Magyarom. Referendum Srbima nije donio apsolutno ništa. Mile je sada podnio apelaciju za utvrđivanje ustavnosti proslave 1. marta, da se oduži Bakiru. Red je. Treba i Bakir da malo konsoliduje svoje redove, da i on malo brani interese Bošnjaka. Ruka ruku mije, lice obadvije.

Zapravo, sva ta gungula oko referenduma je donijela jednu morbidno ružnu konstataciju: jedan dio srpske populacije (veći dio-tako su izbori rekli) smatra da je drugi dio srpske populacije (manji dio, ali nemali-trećina barem) "probosanski, podanički i antisrpski"!
Razumijem da se iz političkih interesnih razloga, neki lider iz srpskih redova etiketira kao "probosanski, podanički, antisrpski..." Ali trećinu svog naroda?

Referendum je bio i prošao. Svoju ulogu je imao (kako za koga), inače ga ne bi ni bilo. Treba se paziti kontraefekta.Ovdje mislim na jogunasto forsiranje bilo čega, pa tako i značaja referenduma. Evo malo poređenje: Na lokalnim izborima Gatarić nije silazio sa vijesti, portala, reklama... Ko je vidio da se igdje u svijetu, načelnik slika kraj svakog metra asfalta, kraj svake presječene vrpce, kod svakog jadnika kome treba humanitarna pomoć?...itd. Posledica-izazvan je revolt kod običnog čovjeka. Reklama koja ima svoje opravdanje posebno u politici, imala je kontraefekat. Tako isto, forsiranje značaja referenduma, sa akcentom na izdaju RS, implicira da je najmanje 30% stanovništva izdajničko. To je bolesno razmišljanje, i samo može izazvati kontraefekat. Šta će se desiti kada ovih 30 % Srba popizdi, i glasno kaže: ko to ima pravo da nas naziva izdajnicima? Jel* možda onaj što je vukao šlepere cigareta, dok sam ja bio u rovu?

Čuj, staviti u isti rang predizborni trik sa istorijskim događajem?... mislim Zmijo da si pretjerao.

Na volju, svakom.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Magyar wrote:Vidim Zmile da te dobro ponijela Lemijeva pobjeda pa si cak i nebitan referendum okarakterisao kao jedan istorijski vazan dogadjaj u rangu sa Kosovskim bojem. Ove jesenje gljive nisu sve otrovne. Neke samo izazivaju halucinacije. :D
Prvo crvena papriko ja nisam poredila referendum sa kosovskim bojem,već sam rekla od kosovskog boja pa do danas, što je apsolutno smislena razlika.
Drugo ako misliš da sam ja tako pametna odmah oladi,ovu kvalifikaciju o referendumu u Republici Srpskoj su rekele neke sijede glave Srpske akademija nauka,pa ako su oni jeli ludi gljiva, onda sam i ja malo labrcnula.
Zatim, mene ničija pobjeda nije ponijela ni zanijela, i ako pratiš ove moje pisanije ja tvrdim da ovi kako ti reče lemijevi nisu pobjedili kolko su ovi bosketovi izgubili, i to stalno pokušavam ovim ESDESOVIM botovima,ala Neozbiljni prituriti pameti, ali ,bot je bot i on to ostaje, možeš ga prekovati on se na svoj način sjaji u sopstvenoj gluposti.
Ajde brate da te nako bratski priupitam, ako referendum tako nije bitan, zašto o njemu digla tolika prašina,ne samo u našem protektoratu,već malo i šire ako si to pratio.
Magyar wrote:A kakvu su to bitku Srbi dobili? I sta su dobili? Otkad je u protektoratu bitno sta mislimo?
Srbi su mnoge bitke u svojoj istoriji dobijali,ali su ih gubili u miru, i ovo je istorijska žvakalica a ne moja,sa kojom se mnogi slažu.
Ovaj referendum u Republici Srpskoj je i postavljen kao paradigma,po prvi put i istoriji srspkog naroda,da se nešto može dobiti u miru i bez nasilja.
Nelson Medela nije bio u protektoratu,već u klasičnoj robijašnici,ali je u njoj dobio bitku protiv južnoafričkog aparhejda i ušao u svjetsku istoriju kao idol crne, i ne samo crne rase na svijetu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Slažem se sa Magyarom. Referendum Srbima nije donio apsolutno ništa. Mile je sada podnio apelaciju za utvrđivanje ustavnosti proslave 1. marta, da se oduži Bakiru. Red je. Treba i Bakir da malo konsoliduje svoje redove, da i on malo brani interese Bošnjaka. Ruka ruku mije, lic
Možeš se ti ptico sa Mađarom slagati do zore,ali ti i Mađar ste dava različita svijeta GLEDE politike.
Ti si ESDESOV bot,a kao takav nisi releveantan ništa pametno reći o referendumu.
svraka wrote:Zapravo, sva ta gungula oko referenduma je donijela jednu morbidno ružnu konstataciju: jedan dio srpske populacije (veći dio-tako su izbori rekli) smatra da je drugi dio srpske populacije (manji dio, ali nemali-trećina barem) "probosanski, podanički i antisrpski"!
Razumijem da se iz političkih interesnih razloga, neki lider iz srpskih redova etiketira kao "probosanski, podanički, antisrpski..." Ali trećinu svog naroda?
Imate vi poravo morbidnim nazivati svojevrsnu odbranu Dana Republike ,ali to sve govori o vašoj plitkoći političke pameti i nedostatka patriotske svijesti,ali Srbi s ove strane Drine su na referendumu rekli svoje i na izborima politički kaznili vas koji tako razmišljate
svraka wrote:Čuj, staviti u isti rang predizborni trik sa istorijskim događajem?... mislim Zmijo da si pretjerao.
Ti Švrako prije nego što i pročitaš šta sam napisala slažeš meni odgovor,neznam šta si se samnom toliko opteretila.
Ja nisam nigdje stavila u isti rang taj predizborni trik kako ti tvrdiš (referendum) več sam samo navela od tog istorijskog događaja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Magyar, izvini, ne mogu se složiti s tobom, Zmija rekao da je to nemoguće. Ja sam SDS-ov bot, tako da naše slaganje po bilo kom osnovu nije glede.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Нисам се "оптеретила". Ја сам мушко, и једини исправан трпни глаголски облик може бити "оптеретио".
Бар сам у матичним књигама тако уписан, као мушко.
И није тачно то што пишеш за читање твојих текстова, ја сам један од ријетких који их чита са дужном пажњом, поготово оно смеће од Рајкуле. Друга је ствар да ли се са тим текстовима слажем или не, али их читам са дужном пажњом.
Сама бесмисао референдума је евидентирана резултатом истог. Колики је оно проценат био за "да"? 99,99...%? А да ли је ико сумњао да ће бити тако? Није. Па која сврха онда? Одговор: предизборна кампања.
Сврха референдума је да народ да своје мишљење о неком питању, а не да даје вјетар у леђа некој политичкој опцији. Да ли постоји Србин који ће рећи да 9. јануар није Дан Републике? Не постоји!
Дакле-кампања.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Magyar »

A ono jest*. Ja sam brzopleto procitao sta si Zmile napisao. Istina je da nisi poredio Boj i defenDerum. Izvini. I ne kopiraj druge. Valjda imas svoj stav.
Referendum je bio karina i kako rece svraka vjetar u ledja. Ev* i ja sam neki Srbin, ali posteno da ti kazem nisam izasao na referendum jer sam morao da radim. To dovoljno govori valjda, o svemu. E sad, ja se sa svrakom slazem iako je SDS-ov bot i ne mozemo da se slazemo. I ne slazemo se jos otprije. I rekli su da ne mozemo da se slazemo pa se onda slazemo da se ne slazemo. Il se slazemo? Ne znam vise nista, ja sam muslimanka iz Konjuhovaca! :D
jde brate da te nako bratski priupitam, ako referendum tako nije bitan, zašto o njemu digla tolika prašina,ne samo u našem protektoratu,već malo i šire ako si to pratio.
Gdje se digla prasina? Jebena srpska ideja je da se nas nesto pita i da smo mi glavne baje. Zato nas i jeste izginulo toliko u zadnjih sto i kusur godina. Mi smo ti! Mi smo nebeski narod! A jesmo, al u kurtzu!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

svraka wrote: morbidno ružnu konstataciju: jedan dio srpske populacije (veći dio-tako su izbori rekli) smatra da je drugi dio srpske populacije (manji dio, ali nemali-trećina barem) "probosanski, podanički i antisrpski"!
ZMIJA wrote:Imate vi poravo morbidnim nazivati svojevrsnu odbranu Dana Republike
Ево примјера класичне замјене теза. Морбидном констатацијом сам окарактерисао тврдњу да је 30% (и више) популације Срба у РС "пробосанско, поданичко и антисрпско". Види се из цитата. И тачно је, без икакве дилеме, морбидно је дијелити Србе на начин да је једна половина патриотска, а друга половина да је издајничка.

У уста ми се ставља да сам "одбрану Дана Републике" назвао морбидном.
Ово заиста није фер. Било би коректно Змијо да се извинеш због овог подметања.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Alo narode jeste li nakon ankete sada i poniženi??

"Ne poštujemo Ustavni Sud" političku instituciju-provodimo odluke
"Ne poštujemo Tužilaštvo BiH"- odazivamo se na pozive za saslušanja.

Bravo Mile, pravi nas budalama do mile volje.

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Ima rjesenje i za ovaj "problem" - pobjedite na izborima i radite kako vam volja. Samo nemojte opet u koaliciju sa SDA.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

U koaliciju sa SDA se mora. Da li će SDS, SNSD ili neki drugi predstavnik Republike Srpske ali sa njima se mora jer je BiH takva država. Nije ti smetala koalicija od 2002. Godine.

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

SDS je usao u koaliciju sa SDA da bi smijenio sa vlasti SNSD, posto drugacije ne moze da ga pobjedi. SDS uopste ne zeli da promjeni nacin obnasanja vlasti, oni samo zele dobre pozicije,plate i fotelje u Vladi RS i javnim instirucijama. Njima je guza zeljna moci, nista niti hoce, niti mogu da promjene. Izabrali su najgori moguci nacin. Koaliranje sa SDA da bi pobjedili svoju bracu, rodjake i komsije. Svi smo imali priliku da vidimo kako je to kada je SNSD u koaliciji na drzavnom nivou. Nije bilo ovoliko napada na RS jer smo bili jedinstveni.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by mirabell »

Vladane,dok čitam tvoje postove uopšte nemam osjećaj da ti razmišljaš o onom što pišeš. Vrtiš jednu te istu priču stalno... Čovječe opusti se malo,u grču si. Nećeš ostati bez posla ako ponekad zbog raje malo popustiš priču SNSD,SNSD,SNSD...
Shvataš li ti da je ovo rekreativno prepucavanje bez ikakvog uticaja na političke prilike...ili neprilike
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:U koaliciju sa SDA se mora. Da li će SDS, SNSD ili neki drugi predstavnik Republike Srpske ali sa njima se mora jer je BiH takva država. Nije ti smetala koalicija od 2002. Godine.
Nije problem u koaliciji,već je problem u popuštanu i podništvu prema koalicionim partnerima
Bakir je svoju apelaciju Ustavnom sudu napisao još za vrijeme pokonog Sulje Tihića,ali ju nije aktivirao poslije izbora 2010 kada su SNSD a i SDS bili zajedno u Sarajevu,jer je Dodik tada u Sarajevo poveo sa sobom i Mldena Bosića i njegov SDS,a nije kao što je Bosić 2014 odletio ko' som na trokuku u matematićku koalicij,bez dovoljno legitimiteta.
I sada mu je kriv Milorad Dodik i Bakir Izetbegović za njegov izboreni debakl.To je razmišljanje na nivou trinaestogodišnjeg dječaka,a ne lidera največe opozicione stranke.Smiješna je ova sadašnja kolalicija SAZAP,koja naknadno žvaće referendum.
Čavke se smije svojoj nedoslednosti i gluposti,on bi malo htio, a malo nehtio referenduma.
Ako su referendm sveli kako to kažu na neptrebnu anketu ,zašto su ga u Narodnoj skupštini svi jednoglasno podržali.
Sada se posipaju pepelomm po glavi,a najsmješni je onaj lik Šukalo,pavićev papak sa 280 glasova.
Nije za svakoga politika ,brale moj...
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Naravno, moze se to posmatrati i da vrtim jednu te istu pricu. I sta sa tim?
SDS je na forum zasjeo u ljeto 2012. kada se Drago Kalabic kandidovao za nacelnika, promovisali su sds puleni svoju stranku i Gatarica maximalno i sledece cetiri godine su radili isto. Medjutim, ove godine nisu bili sami, i SNSD aktivisti su imalu koga da promovisu. Koliko smo bili uspjesni svjedoci cinjenica da je Darko Tomas pobjedio. I sta vi sada hocete? Imamo pravo da promovisemo naseg novog nacelnika, ne kitimo se tudjim perjem, ne izmisljamo, ne spletkarimo, ne forsiramo jer nam to nista nije potrebno kada imamo rezultat i rodjenog pobjednika na celu. Uzivamo jos malo a onda pocinjemo da radimo.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Vladan wrote:Nije bilo ovoliko napada na RS jer smo bili jedinstveni.
Bili smo jedinstveni dok Miletu nije postao Fahro Radončić i ekipa iz Federacije pa je izbacio SDS iz većine. I pri tom da ne zaboravimo ono javno poniženje pred Milom lično da Fahro sa njim ulazi u koaliciju samo jer je manje zlo od SDS-a, tačnije da nije učestvovao u stvaranju Republike Srpske.
Vladane vidiš kako lupetaš.

Zmijo kad nađeš kako su i kojom odlukom postali podanici ikoga javi se a do tad samo možeš onako naglabati ovdje.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

E moj Neozbiljni ,politika nije pravna vec umjetnicka vjestina,koja se cesto ne pokriva odlukama na koje ti aludiras.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Ko gubi ima pravo da se ljuti. Ponavljam se ali moram: necu da dizem rejting SDS, o njima vise ne diskutujem, nema potrebe, sve sto su imali pokazali su na izborima. Jos su dobro i prosli.
Sve mi vise licis na portparola SDS-a, ti u Prnjavoru, Vaskovic u RS. Osnovni cilh ti je odrzati ih u zivotu a zasto kada je narod rekao svoje, nece oni propasti, ali bolje je za sve nas da budu podalje od opstinske kase. Ako me razumijes. Izgubili ste izbore. Tacka.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

To što smo izigrani referendumom,
To što nema dnevnica za referendum,
To što nema prevoza za policiju,
To što nema prevoza za prosvjetare,
To što nas više niko ne uzima za ozbiljno,
To što je sve više bijede i nezaposlenih a toliko stručnjaka e to je Vladane problem.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Naiđoh na jedan jako fin tekst, čisto da se podsjetimo.



STEFAN BLAGIĆ
Šta je sve RS izgubila za vrijeme Dodikove vladavine


"Najveći nacionalista još od Nikole Pašića, najveći patriota ikada, najveći predsjednik kojeg smo imali. Najveći, najveći, najveći...

I dok u moru busanja u prsa pred TV kamerama Dodik veliča srpstvo i svoju vladavinu, kada se kamere ugase, više se čini da on postaje najveći izdajnik srpskog naroda, nakon Vuka Brankovića. Jer, dok zavlači narod jeftinim populističkim pričama, u realnom životu Dodik polako, ali sigurno, gasi Republiku Srpsku.

Da počnem ispočetka.

Prilikom prvog mandata kao premijer Srpske, Dodik je sproveo nešto što će se kasnije pamtiti kao gubljenje teritorije i presijecanje Republike Srpske, a to je međunarodna arbitraža za Brčko distrikt. Tako je Brčko zauvijek otišlo iz ruku RS, a pripadalo joj je po Dejtonu. Dokaz za to je činjenica da se referendum o Danu RS nije sproveo u Distriktu.

Predstavnički dom Parlamenta BiH 03. 07. 2002. godine usvojio je Zakon o Sudu BiH sa 31 glasom "za", od 36 prisutnih.

Za Zakon su glasali svi poslanici iz FBiH i poslanici iz Republike Srpske:

Branislav Lolić (SNS)

Tihomir Gligorić (tada SPRS)

Željko Mirjanić (SNSD)

Abdulrahman Malkić (SDA)

Nedžad Šašivarević (SBiH)

Dragi Stanimirović (SDP)

Sjednicu su napustili svi poslanici SDS-a: Mirko Banjac, Miloš Jovanović, Ljubo Kovačević, Mirko Mijatović, Zoran Spasojević i Momir Tošić, a dva poslanika PDP-a Branko Dokić i Dušan Stokić bili su uzdržani.

Samo na jednoj sjednici 2007. godine, poslanici SNSD-a su verifikovali 18 takvih zakona.

Godinu dana nakon toga, 13.10.2003. poslanici SNSD-a u Parlamentarnoj skupštini BiH glasali su za Zakon o Tužilaštvu BiH. Tako je Dodik uspostavio i sud i tužilaštvo na državnom nivou.

U decembru 2003. usvojen je i prvi Zakon o odbrani BiH kojim se predviđa uspostavljanje Ministarstva odbrane BiH. 2005. godine Nikola Špirić je potpisao Zakon o odbrani BiH sa članom 84. koji kaže: „Parlamentarna skupština, Vijeće ministara, Predsjedništvo, te svi subjekti odbrane , u okviru vlastite ustavne i zakonske nadležnosti, provešće potrebne aktivnosti za prijem BiH u NATO savez.„

Za vrijeme Dodikovog mandata 2007. i 2008. izgubili smo grb i himnu Republike Srpske. Grb nikada nismo vratili (danas postoji amblem), a himna je promijenjena.

2009. godine arbitraža o Brčkom unesena je u Ustav BiH. U toj arbitraži između ostalog stoji: „Ne ograničavajući opšti karakter gore navedenog, modifikacija konačne odluke od strane Tribunala može obuhvatiti odredbe kojima se teritorija Distrikta u potpunosti prebacuje iz onog entiteta koji se ne pridržava odluke i stavlja pod isključivu kontrolu drugog entiteta.“

Ovo u principu znači da, u skladu sa ostatkom odluke, Arbitražni tribunal za Brčko još ima ovlašćenja da distrikt dodijeli nekom od entiteta u slučaju težih nepoštovanja uslova utvrđenih odlukom. S obzirom na to da je već pripadalo RS, ima li potrebe reći kome će pripasti?

2016. godine izgubili smo krsnu slavu Republike Srpske. 9. januar se više neće slaviti, bez obzira na referendumsko izjašnjavanje gdje su građani Srpske, njih 99.81 odsto, rekli da žele da se 9. januar obilježava i SLAVI kao Dan Republike Srpske.

Sada recite vi meni, ko je ovdje izdajnik i šta je sljedeće što ćemo izgubiti?".

FRONTAL.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol: STJ ala se ti nalupa gluposti! !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Ti reci sta nije istina zmijugo.

Obrati se babi Majkić možda ona zna. Pošto očigledno ne zna ni koliki su budžeti a soli pamet o odbrani i bezbjednosti pa možda zna ova ranija dešavanja.

Post Reply