Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Nisam ja zlobna šarena ptico,samo sam ja zmija ,a malo je oni koji koji imaju viška empatije prema ovim gmizavcima.
Ako nastaviš da me nazivaš zlobnom, zakazat ću tri dvoboj kod PET LAMPI . :lol: :lol: :lol:
Valjda je dovoljno me nazvati zmijom i tu se završava priča :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Ишао неки човјек друмом у зимско доба. Угледа поред пута склупчану змију која није стигла да се склони од хладноће. Човјек се сажали на ово створење, узе је, и стави себи у њедра, да је угрије, те да је пусти под неки камен или пањ, када се опорави. И змија се опорави од топлоте човјековог тијела. И прво што змија учини када се опоравила, уједе онога што јој живот спаси, и усмрти га.
Наравоученије: немам појма!...можда-не треба ићи друмом у зимско доба...не знам, нисам баш сигуран...можда треба имати камен увијек уза се...заиста не знам наравоученије ове народне умотворине.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Naravoucenje:U njedra ne guraj nista osim novcanika. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

:D Ma de, malo se šalim sa Zmijom, mada, u pravu si ti. U njedra novčanik samo, a Zmija neka se snađe sama. Ako je neko stvorenje već hladnokrvno, ne vidim razlog da mu smeta hladnoća?... :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Ma zmikija grije ljubav.:) Prema partiji. :smt005
Kao sto rekoh sve drugo gurati u njedra je pogresno,ja se sjecam one nase Mize sa harmonikom,ma pamtite vi nju svi,bar ovi stariji,ona je gurala secer u njedra ,pa kad ga podjeli nama djeci kocku na cetvero,a onaj secer se zuti kao vosak,to je nekako cudno mirisalo,i sad mi taj miris u nosu,sreca pa nije imala dosta da sam pojedem cjelu kocku ,ko zna dal bi prezivio. :D Miza je bila legenda grada,nesto kao sada ona iz velikog brata,Milankovicka,samo iz drugog vremena.Svjetska a nasa.. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Ma zmikija grije ljubav.:) Prema partiji. :smt005
Jel ti to računaš po sebi,koga je partija grijala i zmija ujedala ,nemože drugačije ni napisati. :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Ljubi bliznjeg svog :shock: ,zar da ja ljubim Merkelovicu. :smt090 :smt089
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Onda ljubi našu Željkicu i li Majkićku,a možeš i gđcu Pandrevićku,ona je veoma nervozna.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Nekako su mi ove dvije prve malo muskaraste,uzet cu trecu,ako se Mektic ne ljuti. :)
Da samo ne pomisle ljudi da sam ja jedan od onih koji su cekali cure poslije popravnog da ih tjese sto su pale,pa da sad i ja tjesim ovu jadnicu,ja to onako,jer volim plavuse. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Meni može Sejo Kalač.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by julija »

svraka wrote:Ишао неки човјек друмом у зимско доба. Угледа поред пута склупчану змију која није стигла да се склони од хладноће. Човјек се сажали на ово створење, узе је, и стави себи у њедра, да је угрије, те да је пусти под неки камен или пањ, када се опорави. И змија се опорави од топлоте човјековог тијела. И прво што змија учини када се опоравила, уједе онога што јој живот спаси, и усмрти га.
Odlična priča. Na najbolji način tumači rezultat lok. izbora i vaš odnos prema čoveku koji je disao za Prnjavor.

Nema tu puno mudrosti. Svet nekoliko decenija unazad u potpunosti kontroliše fin. industrija. Nijedna vlada sveta ne može dugo opstati ukoliko se ne preda vlasti globalnih fin.institucija. SNSD je na ovim izborima prekopirao matricu SNS-a, kojom su dobili prethodne izbore u Srbiji. Npr ne znam nikog ko je glasao SNS, a ostvarili su izuzetan rezultat. Lok.izbori u RS pokazuju da se isti trend ponovio u svim opštinama Srpske. Par izuzetaka su namerni i potvrđuju pravilo. Vodeću partiju na izborima finansiraju kreditna zaduženja tj.građani . Zbog zavisnosti od velikog novca takve Vlade su za MMF idealni partneri, jer su potkupljive i nemaju savest..
PS Jedino utešno, što daje nadu je da ovaj svet ne bi opstao da belouške presuđuju :wink:

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Претерујеш Џулија. Тако се не дише за Прњавор. Тако се дише за пар, срцу најближих, "сарадника".
Сетих се још неких претеривања, рецимо оно :"злато-злату". Обичном човеку мора засметати толика надменост. Претерали сте, бре. Паре пореских обвезника су трошене неконтролисано на нека велика доброчинитељска дела и пројекте, уз обавезно праћење камере... То се тако не ради.
Можда ти се свидела моја причица, но није моје ауторско дело, али апсолутно није писана у контексту како си је схватила. Као да је битно, важно је да ти се свидела. Народне умотворине су чудо. Свако се у њима може пронаћи. Замисли ову варијанту тумачења ове лепе причице: народ општине Прњавор је пригрлио промрзлу гују, ставио ју у своја недра, и дао јој прилику за нови живот. За узврат је добио то што је добио. Шта кажеш? Ето мени је ова варијанта природнија, рецимо, лично ја сам дао нелимитирану подршку човеку, (мислим да величине те подршке ни дан данас није свестан), а добио сам монтирани дисциплински поступак, скидање са радног места, умањење плате, породичне трауме, нарушено здравље...бре!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

julija wrote: SNSD je na ovim izborima prekopirao matricu SNS-
Ništa SNSD a nije na ovim izborima prekopirao,samo je takozvana koalicija za promjene, bolje reći prevare, promašila politiku.
To je narod čuo, a sad je na izborima i vidio te kaznio izdaju, taj antipatriotizam SDS a i njegovih satrapa u Sarajevu.
Ko izgubi ima pravo da se ljuti, uvjek bilo.
julija wrote:PS Jedino utešno, što daje nadu je da ovaj svet ne bi opstao da belouške presuđuju :wink:
Nada poslednja umire,eto sad ćete nešto da poradite na sebi,nadam se uspješno,treba te nam kao oporba,samo morate sebe pogledati stvarno i istinski u srpsko ogledalo, i sve će vam biti jasno .Kutališiti se ti hodajući katastrofa tipa: Mektića,Bosića,Šarovića,Crnadaka,Čavića,Krsmanovića i drug suruntije.Nema SDS a bez Banjaluke i Krajine,javljeno vam je, neznam jeste li za to čuli.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Bravo ptico ,bravo,napreduješ nepredviđenom dinamikom :smt023 :smt023 :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Змијо, одгмижи. Твоји аплаузи су ми као сикира на врату. Док ме кудиш, добро се осјећам. :D :D :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Ne budi na kraj srca pitco,pa mi smo u istoj bari :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by julija »

Nema potrebe za potcenjivanjem, prekrajanjem i dodavanjem.
Bilo bi lepo da se vratite malo unazad i preispitate najpre vas, a potom sve druge. Imam prilično visoke kriterijume, vrlo sam surova i prema sebi i prema svom okruženju kada dajem vrednosni sud o bilo čemu. Kultura je ono što nas čini soposobnim da razumemo jedni druge i da uživamo u složenoj raznolikosti ljudskog izraza. Primera radi jedan Nikola Pašić je bio gradonačelnik BG, a apsurda radi sada je to „Mali“. Sličnu smenu ste odabrali za Prnjavor. Koliko je ko imao uspeha odrediće najveći i najnepogrešiviji kritičar ..vreme.

Žao mi je što niste imali sluha da prepoznate poruku iz prethodnog posta, bila je pozitivna, dobronamerna i ohrabrujuća.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Гмазу, птице не живе у бари, него изнад баре! :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

julija wrote: Koliko je ko imao uspeha odrediće najveći i najnepogrešiviji kritičar ..vreme.

.
Управу си. Ајд да сачекамо да се формира власт и да прође 100 дана, и онда иду пресуде.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by cocacola »

Koliko je prethodna vlast bila uspjesna pokazase izbore, koliko ce biti uspjesna novoizabrana vidjecemo, jos ni primopredaja nije bila, tako da su neki preuranili sa ovim piskaranjima, koja obiluju filozofskim stavkama.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

[quote="julija"]Nema potrebe za potcenjivanjem, prekrajanjem i dodavanjem.

Kо те, бре, подцењује Џулија. Ја сам, бре, подцењен, не ти! Мени је најначелник одредио дупло мању плату од плате свог шофера. Мене је најначелник преместио са места начелника комуналне полиције на место комуналног полицајца. Мени је плата смањена. Против мене је вођен монтирани дисциплински поступак, који је обустављен након годину и по дана. За то време сам оседео, и разболео се. Ко кога овде подцењује и омаловажава??? БРЕ!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Има ли одговора, бре?
Ма није ни потребно. Нити очекујем одговор. Ниси ти у току, како би могла знати о чему се ради? Ма и не пита те се ништа, као ни најначелника. Ћао! Довиђења најначелниче. Заслужено-ЋАО!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

julija wrote:Primera radi jedan Nikola Pašić je bio gradonačelnik BG, a apsurda radi sada je to „Mali“. Sličnu smenu ste odabrali za Prnjavor. Koliko je ko imao uspeha odrediće najveći i najnepogrešiviji kritičar ..vreme.
Ako je i od tebe Juliška, prviše je.Aludirati i porediti gospodina Gtaraića u kontekstu Nikole Pašića. je ipak previše.
Vreme je na neki način upravo ovih dana odlučilo,istina ne istorijsko vrijeme, već vrijeme u kome živi ovaj narod.
Možemo mi beskrajno cijeniti i veličati spstvene sudove i primjenjivati sospstvene kriterijume,ali narod je izrekao svoj sud na izborima, i vrednovao nečija djela.To treba kao legalista poštovati,a svoj sud i svoje kriterijume ostaviti za sebe.
Isti sud ,suda naroda je 2012 presudio Klabiću, a u korist Gtarića, i mi smo to poštovali, barm sam ja poštovala,
Takođe sam ne malo puta za vrijeme predizborne kampanje( rijetko kad prije) iznosila svoje sudove i kriterijume vezano za jednu promašenu politiku, prije svega SDS a, a onda i načelnika Gatraića.
Takođe nisam svojevremeno žalila ni ''svoje'',kad su griješili npr.Klabića, i nisam slijepa poput tebe,oprosti što sam drska i direktna, kad je u pitanju tvoja kritika ''tvog'' Gatarić.
Ljudi koji su skloni kritici,a ne i samokritici,su obični hvalospjevci i krtizeri. Ja ću isto kritikovati i Draku Tomaša,ako bude nasjedao na neke budalaštine, kakve je nasjedao Siniša Gtaraić kao načelnik svih građana,u to budi više nego sigurna, i ako me nazivaš običnom bjeluškom.
Vi ste neki svojim hvalospjevima zaklanjali realnost i stvarnost u kome je vaš cijeneji i nedmašni načelnik djelovao, i tako mu odmgali, a da možda toga niste bili ni svjesni.Meni ako neki NAMIGNE više puta, proradi u meni lažna nada,ali brzo se vraćam u realnost, i najbolji su mi uvjek bili oni koji su mi skresavali istinu u lice.To govorim iz ogromnog životnog i profesionalnog iskutva, gdje sam nekim ljudima bila nadređena i sa njima rukovodila.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Debeli_Shef »

Aluzije na nečije prezime su besmislene. To što se neko preziva Mali ne znači da nikad neće porasti ili biti veliki čovek. Po tvojoj logici Gladnić neće nikad biti sit, Papak nikad neće biti uvaženi umetnik ili kosmopolita, Kobilić mora biti neki stočar ili džokej ... Poređenje Gatarića i Pašića je misao zrela za lobotomiju. Bome je bunika rodila ove godine...

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by cocacola »

Poredjenje ide u prilog onoj cuvenoj da su svemir i ljudska glupost beskonacni.

Post Reply