Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Ja se hvazam u kolo :smt005 :smt005
Postaviš pitanje ja kažem ne znam tačne podatke i neću da lupam a ti kažeš što se hvataš u kolo.
Nemojte opet na sport tu sam Vam pokazao odnos Darka Tomaša prema sportu. Bio sam ja u sportu i prije Darka i za njegovo vrijeme a i poslije. I odmah ću ti reći da su tu nijanse oko ulaganja u klubove. Sigurno znam da Siniša više pomaže kod organizacija sportskih manifestacija i slanja djece na razna takmičenja. To znam iz iskustva i nemoj komentarisati ako nisi upućen.

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Debeli_Shef »

Opet demagogija. Provjeri preko Sportskog saveza koliko je novca od predviđenog budžetom uplaćeno na račun klubova. Ja ne lupam dečko, ja znam. Ti nabadaš pa šta ubodeš. Ogromna razlika.

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

http://www.prnjavor.info/u-septembru-za ... ju-vrtica/ Evo jos jedne pozitive koja je uradjena od strane nacelnika Gatarica.

User avatar
klara
Posts: 9
Joined: 10.10.2007. 14:35

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by klara »

Od sad pa ubuduće sve SPAM Poruke biće obrisane!
Zabranjeno citiranje prethodnog posta!
Zabranjeno pisanje više postova zaredom!
klara

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vidovita baba »

E crveni, ubiše vas ovi SDS-ovci, svaka čast, a imaju argumente zahvaljujući predanom radu našeg načelnika dr Sinise Gatarica, tako da im nije teško.

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

E drugari, ako zelite da pogledate dobar fudbal u organizaciji MSDS, dodjite na igraliste kos Gimnazije, da se druzimo i popijemo po jedno pivo. Vidimo se!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:
vrsta8472 wrote:Демантоваће Томаш све ово, сигурно. Па да видим коме ћеш онда ти да вјерујеш. Томашу или Васковићу?
Naravno da očekujem odgovor. Da vidimo i drugu stranu medalje, to sam tražio i od Vas ali očitno niko ne može odgovoriti.
Саопштење за јавност


Уговор Фонд здравственог осигурања са компанијом „PROINTER ITSS д.о.о.“


У РС протеклe двије године, Фонд здравственог осигурања Републике Српске је провео велики број процедура отверног поступка јавних набавки, у укупном годишњем износу од 100 милиона КМ. Главна служба за ревизију јавног сектора није имала ни једну замјерку, ни на један од проведених отворених поступака јавних набавки.

Поједина средства информисања су пренијела нетачне податке да Фонд има уговор од 2,5 милиона КМ са компанијом „ПРОИНТЕР“. То је апсолутно нетачна чињеница.
Фонд је у фебруару мјесецу ове године провео јавну процедуру, отворени поступак за набавку Disaster Recovery система. Као најбољи понуђач је изабрана компанија PROINTER ITSS д.о.о. Уговор је потписан 23.02.2016. године и износио је 330.993 КМ (са ПДВ-ом).





Служба за односе с јавношћу
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

SDS u predizbornu kampanju ulazi sa projektom SNSD-a VIDEO

https://www.facebook.com/darko.tomas.sn ... 123758065/

Vršilac dužnosti predsjednika Opštinskog odbora SNSD-a Prnjavor Darko Tomaš istakao je da je iznenađen činjenicom da sadašnja opštinska vlast najavljuje puštanje vode u grad Prnjavor u narednim danima, podsjećajući da je projekat puštanja vode u grad sa izvorišta Povelič projekat politike SNSD-a, na način da priritet u vodosnabdijevanju ima šest mjesnih zajednica sjevernog dijela opštine, a nakon toga i sam grad.

Tomaš je na konferenciji za novinare u Prnjavoru naglasio da je projekat SDS-a fabrika vode u Drenovi, napominjući da je SDS u nekom ranijem periodu zadužila Opštinu Prnjavor do 2039. godine sa više od četiri miliona KM za izgradnju te fabrike.

„Da li SDS ovim najavama o puštanju vode u grad sa izvorišta Povelič u isto vrijeme proglašava neuspjeh svog projekta fabrike vode, za koji Opština još nije ni počela da otplaćuje kredit“, rekao je Tomaš.

On je naveo da sadašnje rukovodstvo Opštine u posljednje četiri godine nije uložilo ni jednog feninga iz budžeta lokalne zajednice u ovaj projekat, te podsjetio da je za ovaj projekat najveći dio sredstava obezbijedila Vlada Republike Srpske i predsjednik Republike Milorad Dodik.

„Vlada Srpske je još 2008. godine iz Razvojnog programa obezbijedila 5,7 miliona KM za završetak projekta, a uloženo je i milion KM iz opštinskog budžeta. Ta sredstva su realizovana u mandatnom periodu od 2008. do 2012. godine kada su izgrađeni gotovo svi objekti u ovom projektu vodosnabdijevanja“, poručio je Tomaš.

Tomaš je istakao da aktuelna vlast u ovaj projekat iz budžeta nije ulagala ništa, a s obzirom da nije bila u mogućnosti da se kreditno kaduži, zaduživala je Komunalno preduzeće „Vodovod“, koje je 2012. godine imalo kreditno zaduženje 150.000 KM, a danas oko 1,5 miliona KM.

On je dodao da je SNSD u svom mandatu smatrao prioritetom da izgradi infrastrukturu odnosno distributivnu mrežu prvo na području šest mjesnih zajednica, a onda i za sam grad Prnjavor, što su, kako je naveo, i uspjeli krajem 2012. godine.

„Tada su završeni kompletni distributivni cjevovodi. Sve ono što danas ima za grad, bilo je spremno i tad, ali pod pritiskom ljudi koji su blokirali radove nismo mogli da pustimo vodu kod Crvenog krsta“, rekao je Tomaš pitajući da li oni koji su 2012. godine motivisali građane da blokiraju radove sada imaju morala da kažu da oni rješavaju problem snabdijevanja grada vodom.

Tomaš je podsjetio da su podjedinci iz SDS-a u to vrijeme govorili da na izvorištu Povelič nema dovoljnih količina vode za snabdijevanje i šest mjesnih zajednica i samog grada.

„Danas se ti pojedinci ne oglašavaju, pa ih pitam da li imaju neki novi elaborat ili vjeruju onome što smo mi tvrdili 2012. godine. Mi smo i tada tvrdili da ispitivanja pokazuju da ima dovoljno vode“, kazao je Tomaš.

Tomaš je istakao da je prema Zakonu o slobodi pristupa informacijama, prije sedam dana od načelniku Opštine Prnjavor zatražio informaciju koliko je svake godine, počevši od 2002. godine do danas, uloženo u ovaj projekat i svaki pojedinačan objekat na ovom projektu, koje godine je završen i iz kojih sredstava je finansiran, kao i da li svaki od pojedinačnih objekata ima upotrebnu dozvolu, s obzirom na to da se određene količine vode isporučuju domaćinstvima, fakturišu i naplaćuju.

„Do danas nisam dobio odgovor, a razlog za to je su sredstva za projekat u većini slučajeva obezbijeđeni za vrijeme mandata SNSD-a u ovoj lokalnoj zajednici, da je najveći dio obezbijedila Vlada Republike Srpske iz Razvojnog programa, te da je u sadašnjem mandatu sve što je građeno, građeno iz ličnih sredstava građana sjevernog dijela opštine Prnjavor i od 2,5 miliona KM koje smo mi ostavili nakon 2012. godine sadašnjem načelniku na raspolaganje“, objasnio je Tomaš.

On je istakao da je predizborna kampanja od strane SDS-a već uveliko počela, te da SDS ne bira sredstva, vrijeme ni mjesto da obmanjuju javnost i iznosi laži o njegovom privatnom životu, ali da SNSD neće odgovarati na sličan način.

„Naša politika nije politika destrukcije, omalovažavanja niti blokiranja bilo čega što se radi u ovom gradu. Mi smo konstruktivni, želimo naprijed, želimo da radimo i gradimo i građani su nas po tome prepoznali i u nekom ranijem periodu“, naglasio je Tomaš.

Govoreći o skorom početku predizborne kampanje, Tomaš je najavio da će u narednih sredam dana potpisati koalicione sporazume sa koalicionim partnerima, nakon čega će krajem avgusta biti održana konvencija SNSD-a na kojoj će biti predstavljen program stranke i svi kandidati za odborničke mandate u Skupštini opštine Prnjavor i kandidat za načelnika opštine.

Prnjavor.info

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

Vidim da nesposobni Tomas ne cita bas forum, cim rece toliko gluposti. Dzaba njemu diploma kad on nema pojma o pojmu, ni o opstini ni o stranci, jer da je neki VD ne bi dozvolio toliki raskol u izbornoj godini, ne bi dozvolio da ga natjeraju da bude kandidat... samo zna podici kredit i cekati da neko vraca. Smijesno.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Има ли нешто а да није тачно то што је написано?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Vrsta, da li je normalno da jedna firma sa tako malim brojem zaposlenih, firma koja se juče pojavila na tržištu dobije sve tendere državnih institucija?? Istovremeno ta firma povezana ni manje ni više nego sa Predsjednikom Dodikom :!: :?:

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vidovita baba »

Malo mi se ovo ne uklapa, "u pogledu vodovoda postojalo je tada sve što postoji i sad, ali pod pritiskom ljudi nije se uspjela tada pustiti voda kod CK." Kontradiktorno potpuno, sa jedne strane se pokušava pokazati sposobnost osobe koja je to sve obezbijedila već tada a sa druge strane ta ista, sposobna, osoba nije mogla spriječiti ili pobijediti pritisak tamo nekih ljudi. O čemu mi pričamo, malo smo sposobni malo nismo.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Budala je ko povjeruje u tu priču, eto mi smo sve završili samo prepustili vama da pustite u funkciju. Možeš misliti. A o tim navodnim barikadama je tek besmisleno pričati. SNSD koji upravlja MUP-om i tužilaštvima nije uspio ili razbiti te blokade ili kasnije istražiti i procesuirati ljude koji su blokirali stvar od opšteg interesa.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Бабо види ову слику коју је усликао мој брат просвјета:

Image

Колико је центименатара потребно да се пусти вода у град?

Знаш да је било тзв Јариње, и шта је требао урадити Томаш да у сред изборне кампање пошаље полицију? Па јел' случајно што се по Грабик Илови све оно асфалтира од пута гдје имају двије бабе са три зуба до прилаза гробљу или је то дуг начелнику према онима који су држали под опсадом Тодорића брдо?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Znači da su im bitniji izbori i fotelje od opšteg interesa građana. Prošli su izbori zašto nisu zahtijevali istragu i podnijeli krivične prijave??

A ako tako gledaš možemo sve nagađati. Zašto se asfaltiraju ulice po gradu, zašto se proširuje vrtić, pravi muzička škola... teorija zavjere je mnogo.

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by cocacola »

Neozbiljan, ti neki sportski znalac,ili sportista sta vec( nije ni bitno) a nisi na turniru ovom vašem ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

mihadrag
Posts: 8
Joined: 09.07.2016. 08:39

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by mihadrag »

Pokemon wrote:Vidim da nesposobni Tomas ne cita bas forum, cim rece toliko gluposti. Dzaba njemu diploma kad on nema pojma o pojmu, ni o opstini ni o stranci, jer da je neki VD ne bi dozvolio toliki raskol u izbornoj godini, ne bi dozvolio da ga natjeraju da bude kandidat... samo zna podici kredit i cekati da neko vraca. Smijesno.

Gataricu bas tesko palo kad je postao nacelnik sto ima 2.500.000 na racunu, a ne kao Tomas koji je zatekao debeli minus. Kako vas nije sramota? Pa, to su cinjenice koje ce se dokazati narednih dana. A to pokemone sto ti nista nisi postigao u zivotu svojim trudom i radom, ne znaci da su drugi nesposobni, ne omalovazavaj covjeka, ako nesto ne mozes da sporis Tomasu to je da je izuzetno pametan i sposoban covjek. Znam, moras, Gataric ti obezbjedio da mozes da potkradas DZ, pa sta ces raditi sa privatnim fakultetom kad on ode. Meni je iskreno tebe zao.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

cocacola wrote:Neozbiljan, ti neki sportski znalac,ili sportista sta vec( nije ni bitno) a nisi na turniru ovom vašem
Nisam u Prnjavoru, zato ti idi. Podrži sportska dešavanja u našem gradu. I bravo za SDS-ove omladince što to uspijevaju već tolike godine organizovati.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Jad je ovaj SDS danas donosi covjek racun za vodu i uz njega daje neki proglas kako cemo dobiti konacno vodu grad do pocetka septembra a mi seljaci nakon glasanja, u potpisu Lep kuruz i Karate Kid. :) Eeeeeee napusili su se seljaci Qrca sa SDSom i njihovim obecanjima ovaj put necete.Kako vas nije sramota ,koji put obecavate isto,budala zna da nema te tehnike koja moze istim cijevima istovremeno da doprema vodu sa povelica i iz jezera istom potrosacu i da on onda bira koju ce ili da vi kazete ovome moze a ovaj nije glasao za nas pa njemu nedamo.:) Mozda vi imate neki novi patent pa cete meni na Ceru dovesti vodu sa povelica ako glasam za vas ili ce mi je nacelnik mozda u kanisterima donositi. Lagareeee.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Image

Nemam ništa protiv DNS-a i njihove liste, ali imaju jako nepismenu i brzopletu osobu koja im vodi fb profil.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Cek....cek....za malo da zaboravim sad mi rekose da je jedan politicar ,rekao da kafane nece biti na Ceru,jednostavno on misli da to nije lijepo mjesto blizu je spomenika ..... i on nece dozvoliti u stvari on ce o tome porazgovarati.Jel nemaju ljudi nesto vaznije i vrednije za obecati glasacima.Zar je kafana ta koja treba da odluci pobjednika.Neznam ko je imao danas gore na ceru miting ali saznat cu,mislim da je bio SNSD.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Slavica »

neozbiljan wrote: . Podrži sportska dešavanja u našem gradu. I bravo za SDS-ove omladince što to uspijevaju već tolike godine organizovati.
I od mene podrska i lijepo je da mladi rade i da se druze u sportu.Svake godine odrade ovaj turnir kako treba i na ponos.Samo naprijed mladi ljudi. :smt006

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

Evo pitanjca sad za vas, crvene: E zasto nesposobni Darko nije ocistio korito Lisnje i Vijake poslije poplava iako se i sam davio u Omladinskom naselju kada je ispao iz camca? Zasto te godine nije isplacena steta gradjanim Prnjavora i pored toga sto na republickom nivou na vlasti bio snsd???

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by droplja »

Па и послије 2014 није ништа урађено. Такође није штета ником плаћена од града.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Nije Darko komunalac da čisti korito rijeke.

Post Reply