Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Nepotvrđena kandidatska lista za odbornike SO Prnjavor
SOCIJALISTIČKE PARTIJE

LOKALNI IZBORI 2016

1.Vukajlović Ranko
2.Đurić Ljubinka
3.Radonić Rade
4.Savić Milenko

5.Jotanović Sniježana
6.6.Tubak Savko
7.Aulić Branka
8.Tepić Drago

9.Hodžić Ajsela
10.Pezer Vojin
11.Gvozden Biljana
12.Kljunić Nebojša
13.Aleksić Brankica
14.Savić Rajko
15.Janjić Gostimir
16.Milošević Stojičić Mirjana
17.Ramić Jasmin
18.Čolić Jela
19.Samac Siniša
20.Derajić Snežan
21.Španić Nada
22.Perković Anto
23.Savić Nataša
24.Cvijetić Vlado
25 Rdišković Slobodan
26.Mikić Živka
27.Milanović Slavko
28.Ramić Jasminka
29.Kalaba Petar
30.Šišljagić Sreto
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Мислим да нам се начин размишљања не разликује много. У питању су нијансе, зато мислим да се и сама расправа непотребно развлачи. Ипак, да се мене пита, ја бих одборницима повећао накнаде, али би их везао прекршајном, и чак кривичном одговорношћу, за свој рад.

Рецимо, изгласавање одлуке која се покаже као лоша за локалну заједницу, требала би да повуче нечију одговорност... Чију?... Не може Начелник бити крив. Ни предсједник Скупштине. Па ваљда је кривица оних који су за ту одлуку дигли руку. Неизгласавање неке одлуке, такође, чиме је нанијета штета локалној заједници, требала би да повуче нечију одговорност...оних који не подигоше руку! Питао бих те тада да ли би се у скупштинским клупама нашли они који су само за попуњавање броја и наплате накнаде?!

Ако не помогнем баки да пређе преко улице, за то ме нико не може ни прекршајно, ни кривично теретити. Морално, да... И то је све.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Видим сви јавно избацили листе осим СДС-а, чему толика тајанственост?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Ninal
Posts: 228
Joined: 18.03.2015. 12:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Ninal »

Kako kazu dobar proizvod koji sam sebe prodaje nikad se nece naci na TV reklami! ;-)

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Ninal wrote:Kako kazu dobar proizvod koji sam sebe prodaje nikad se nece naci na TV reklami! ;-)
Ninal, po tebi je onda sds u ostalim opstinama los proizvod?? :oops: :oops:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Ипак, да се мене пита, ја бих одборницима повећао накнаде, али би их везао прекршајном, и чак кривичном одговорношћу, за свој рад.
A šta bi u tom slučaju ti uradio tužiocioma i sudiojama koji za svoj rad praktično neodgovaraju nikome,a koji takođe čine jedan od stubova vlasti i koji su praktično svete krave,a neki se čak biraju i doživotno.Nekako mi Švrakac mirišeš na režimsku priču i delegatski sistem.U izbornom sistemu izabrani predstavnici odgovaraju samo onima koji su ih izabrali ,(a ti su još gori od njih).čak neodgovaraju ni političkim strankama koje su ih predložile.
U mnogim našim glavama je ostalo ono najlošije od socijalizma, a došlo ono najgore od kapitalizma, i taj beton najbrže veže i netreba mu nikava armatura.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Pa snose političku i moralnu odgovornost. Ako budu loše radili i loše predstavljali one koji su ih birali na narednim izborima neće dobiti njihovu podršku. To je sasvim dovoljna kazna! :cry:

To je otprilike kao kad muž prevari ženu ili obrnuto, može se razvesti ali druge sankcije nema! :smt005

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Zmijo, na takvu odgovornost sam i ja mislio. :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Ninal wrote:Kako kazu dobar proizvod koji sam sebe prodaje nikad se nece naci na TV reklami! ;-)
А што нам је онда начелник свако вече на К3 :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Neki političari imaju loše savjetnike ,jer prekomjerno pojavljivanje u medijima ima kontra efekat.Ljudi koji se bave naučnim istraživanjima o medijima, tačno znaju kad propaganda prestaje to biti i prelazi u kontra efekat,odnosno kontra propagandu.
Topla janjetina kad se počne podrigivati na vunu je znak da se treba uhvatiti malo krompir čorbe.
Last edited by ZMIJA on 06.07.2016. 22:04, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by blek_stena »

Neozbiljni, ne želim da te učim, a ne mogu ti ni te tvoje frustracije izbiti. Sastalo se najgore, em ne zna čovjek, em isfrustriran. Ja intelektualac nisam, ali imam jednu dobru životnu školu i često učim od drugih. U vezi ti tvojih pitanja, o pravnoj prirodi poslova, samo mi je dovoljno da ti kažem opštinska uprava, republička uprava, javna uprava, državna uprava i dr. Dakle nije medicina, mašinstvo, gradjevina i sl. Ti bi se samo naklapao, i misliš da je naklapanje, kao što ti radiš, pamet ili vještina. Vjerovatno se sam sebi diviš.

Vrsta, odavno nije bilo smislenijeg pitanja i odgovora, od tog što si ti postavio Ninalu. Taman ih TUŽIBABA angažovao pojačano da rade ovih dana, a oni se sa ovakvim glupostima čisto utracaše. I kad već objavljuješ ove liste, ima li negdje lista ove partije Povratak otpisanih, da vidimo šta je to savjetnica Nikolina osnovala našim parama, i na što liči ta lista SDSovih poltrona. :lol: :smt006

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by mili »

Ti bi se Blek mogao zaposliti kao novinar jer u današnje vrijeme novinari samo izbacuju tzv.vijesti bez ikakve odgovornosti da li je nešto istina ili ne samo da se poveća čitanost ili gledanost.
Imas li ti kakve dokaze za to što iznosis da je neko osnivao nešto od opštinskih para?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Мили, Мили сада те Блек има на пеналу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by aquarius »

svraka wrote:Ако не помогнем баки да пређе преко улице, за то ме нико не може ни прекршајно, ни кривично теретити. Морално, да... И то је све.
Sve se slažem osim ove konstatacije. Kad sam govorio o baki mislio sam na društveno-koristan rad koji ne treba plaćati, a ne o prekršajno-krivičnoj odgovornosti. Zamjena teza i spinovanje je nešto što ne mogu vezati s tobom. To je rezervisano za neke druge zvjerke :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by aquarius »

vrsta8472 wrote:Видим сви јавно избацили листе осим СДС-а, чему толика тајанственост?!
A radikali ?
Nešto nisam primjetio,a baš me zanima.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by mili »

pa super samo nek iznese dokaze da je osnivanje neke partije plaćeno opštinskim novcem.
Tako izmišljati i lupetati može svako, bez ikakve odgovornosti za izneseno.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:
vrsta8472 wrote:Видим сви јавно избацили листе осим СДС-а, чему толика тајанственост?!
A radikali ?
Nešto nisam primjetio,a baš me zanima.
Непотврђена листа кандидата за одборнике СРПСКЕ РАДИКАЛНЕ СТРАНКЕ 09.ЈАНУАР за СО Прњавор
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ 2016. Год.
1. Вујиновић Славко
2. Ивановић Маја
3. Сувајац Драгомир
4. Винчић Недељко
5. Пеулић-Врачевић Дамјана
6. Милинчић Милован
7. Василић Милован
8. Ковачевић Сузана
9. Никић Сузана
10. Гаврић Симо
11. Вујиновић Гордана
12. Марић Миле
13. Пушкар Драгица
14. Моравац Петар
15. Кнежевић Славиша
16. Митрић Невенка
17. Мењук Славен
18. Милић Јелена
19. Благојевић Љубомир
20. Јокић Јеленко
21. Мачинковић Гордана
22. Остојић Милан
23. Ковачевић Мирјана
24. Митрић Перица
25. Санчанин Милутин
26. Врачевић Мирјана
27. Ђураш Синиша
28. Драгољевић Николина
29. Тубоњић Синиша
30. Вукасовић Горан
31. Врачевић Арнела
32. Грујић Раде
33. Миланковић Драгана
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by neozbiljan »

Očekivao sam bolju listu od Ujedinjene Srpske a ovo je jako loše! :oops:

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by blek_stena »

mili wrote:pa super samo nek iznese dokaze da je osnivanje neke partije plaćeno opštinskim novcem.
Tako izmišljati i lupetati može svako, bez ikakve odgovornosti za izneseno.
O mili botiću, dokaza je na pretek. Prvo treba reći da nadaleko poznata savjetnica Nikolina iz Laktaša, košta opštinu Prnjavor 2000 hiljade maraka. Naravno da nikad nije tu, nego je to sve fiktivno, od radnog odnosa, pa do njenih usluga. Bosić voli često pričati o papcima, a eto mu papaka u sopstvenim redovima. Sve je to smišljen plan, ništa nije slučajno moj botiću. Umjesto da vrijeme provodi u prostorijama opštine Prnjavor, ona je hodala po drugim opštinama i osnivala svoj Povratak otpisanih. Pitam te čijim parama, na čiju štetu i u koje vrijeme. Gdje je trebala biti kad je to radila, odnosno ko je trpio. Ne treba biti mnogo pametan, pa zaključiti da će mjesta u biračkim odborima popuniti SDSovi ljudi, jer se zna da Povratak otpisanih nema svojih ljudi. Napravili su listu od osam ljudi. Kakva je to stranka. Vi botići ste ovdje godinu dana natjecali ko će više omalovažiti neke stranke, da neće imati nikoga itd. a sada , ne komentarišete listu od osam ljudi, Zaboravih ti reći da je ovaj naš TUŽIBABA njena logistika, jer joj je osim novca, davao i auto sa vozačem da ona može to sve završiti. Čak je vozač stigao i do Sarakeva sa našom savjetnicom. Stigla je i po Prnjavorskim restoranima da sjedi i ruča, ima TUŽIBABA za reprezentaciju. Tako ti je vrbovana nosilac liste te stranke za Prnjavor. Nolilac liste je šefica onog udruženja Roma, koje je predložilo ovu našu TUŽIBABU u Sarajevu za onu nagradu o zastupljenosti polova. Čudno je botiću kako se sve kockice sklapaju. Nemoj mi reći da nisam u pravu, samo da ti kažem, nije meni zbog Nikoline, meni je zbog nekog našeg iz Prnjavora ko ima fakultet Političkih nauka, i mogao je taj da sjedi u Prnjavoru i da prima pare iz budžeta. Ako ne vjeruješ meni, pitaj onog pastirića Čerekovića, on će ti sve potvrditi da je ovo istina što ja kažem. :lol: :lol: :smt005

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by mili »

E sad čudna mi kupusa neko u pštinskoj upravi prima platu a "ne zaradjuje je".
Da li je tvoj drugar opravdavao to što je opštinu košta sve ukupno preko 4000 km jer njegova neto plata je bila 2500 km!?
Naravno da nije. Samo je još služio na sramotu opštini zbog NEdjela iz otadžbinskog rata.

Ninal
Posts: 228
Joined: 18.03.2015. 12:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Ninal »

U Prnjavoru će snage odmjeriti aktuelni načelnik Siniša Gatarić i Darko Tomaš, direktor Fonda zdravstvenog osiguranja.

Radi se zaista o odličnim kandidatima.

Gatarić je uradio dosta pozitivnih stvari u protekle četiri godine, ima odlično organizovan odbor i podržavaju ga sve članice SzP-a, osim PDP-a.


Darko Tomaš ima najveći problem u svom SNSD-u, jer protiv njega otvoreno i javno radi Drago Kalabić, kojem je ključni cilj da Tomaš izgubi.

Kalabić u potpunosti kontroliše odborničku listu, na koju je smjestio svojih 25 kandidata za odbornike.

Izlaznost u Prnjavoru bi trebala biti od 18.000 do 19.000 glasača.

Da se izbori održe sutra, Gatarić bi osvojio 10.000 glasova, Tomaš oko 8.000, Brano Žunić (PDP) oko 700 i kandidat SDA oko 500.

Stranačke liste bi osvojile:
SDS - 6.500
SNSD - 5.000
NDP - 800 do 1.000
PDP - 500 do 700
SRS RS - 800
SRS “Vojislav Šešelj” - 800
SP - 700 do 800
DNS - 700 do 800.
Stranke koje predstavljaju Bošnjake oko 700 glasova.
:roll:

Bones
Posts: 12
Joined: 29.01.2015. 16:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Bones »

Šokantna vijest!!!! Upravo sjedim sa visokim zvaničnicima SNSDa u Banjoj Luci i kažu mi kako Kalabić nije na listi SNSDa. Da li je to moguće???

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by richarddreu »

Konačno ga je kala popušio kao i njegov kum izgleda!
Je*be, je*be mali Darkić!!

osmangazi626
Posts: 26
Joined: 19.07.2012. 11:41

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by osmangazi626 »

Cujte ba, tom kiklopu je odavno trebalo stati na kicmu. Mali se malo zanio osladilo mu se da izbacuje ljude. Moj komsija ovdje u Grazu ima stan u BL pored Tomasevog, a ovdje smo djuture svi komsije. Kaze meni prosli put kad je dosao komso ,,e moj Osmane, komsija nam izbaci i zenu i djecu izkuce, neki se ajvan zavuko unjga. E sad ja nacu da ima neku ljubacnicu, neku koja se vec udavala ili je i dalje udata? '' NO ocemo ja divanim, prodjose ovi nam ,,sveti dani'' treba zivjet u duhu Alahove propovijedi.

Post Reply