Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by rocky »

Posto cujem da ce biti jos novih mjesnih zajednica, a to je da ce se D. Ilova odvojiti od Sibovske i Stivora. Dovde nista cudno dok nevidite mapu sto su spremili (hebes dayton sta ovi znaju nacrtat), zamolio bih ove koji rade na tom projektu da mi objasne kako oni to misle izvesti.....
I uglavnom sta je cilj te price? :smt006
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

И Прњавор треба подјелити, само је питање да ли за то у данашњим условима потоји политичка воља власти!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Никад овим општинарима није досадно са нама. Углавном тражили смо да имамо приступ интернету у канцеларији. Начелник нам није одобрио (Срећко Аулић)!

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »



Нема ниђе младог исана, да иде на демонстрације . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Траже оснивање нових мјесних заједница

Због оспоравања нових месних заједница и надокнада за њихов рад у Прњавору су се жестоко посвађали виаст и опозиција.

У општинском СНСД-у сматрају да је одуговлачење формирања месних заједница које су испуниле услове "постало погубно и разоткрило страх СДС-а од губљења доминације на терену". То се односи на села Парамије, Доњи Поповићи, Скакавац, Ратковац, Просјек, Горња Околица, Горња и Доња Илова.

Мићо Кондић, председниопштинске Комисије за месне заједнице, сагласан је да се тај посао више не може одлагати, а СНСД је добио подршку ПДП-а и још неких мањих партија.

У СНСД-у су уверени да општинска управа не улаже довољно у функционисање сеоских месних заједница, а исти закључак односи се и на град.

Горан Земун, председник 00 СНСД-а, наглашава да је за потребе месних заједница у прошлој години уложено скромних 330.000 КМ.

- Знамо шта су била предизборна обећања и шта је наведено у платформи СДС-а. Обећано је много, а урађено мало. Ни у овој години нема разлога за задовољство јер је прошлогодишња сума за месне заједнице увећана само за 200.000 КМ - упозорио је Земун.

Идентичан став имају и у ПДП-у, док НДП жели одржати реч и сматрају да је формирање нових месних заједница оправдано. Брано Жунић из ПДП-а сматра да су „политички комплекси и страначке позиције СДС-а узрок проблема“.

Миро Шикарац, одборник НДП-а, очекује "да се проведу све процедуре које неће довести у заблуду било кога на терену и оспорити могућност формирања нових месних заједница".

У СДС-у наводе да ће подржати само оправдане иницијативе за формирање месних заједница, али "не све и не по сваку цену".

Славиша Јењић, представник Клуба одборника СДС-а, констатује да постоји много иницијатива за формирање месних заједница.

- Да ли треба Општини Прњавор нових 20 месних заједница? То је кључно питање. Такви захтеви су у складу са законом, али у практичном смислу нас воде у лошем правцу - упозорава Јењић.

Спорне надокнаде

Одлука о новим месним заједницама и надокнадама одложена је на овонедељној седници Скупштине општине зато што се Божо Ивановић, заменик начелника, уплашио већих сукоба. За рад савета месних заједница у Прњавору ове године планирано је 75.000 КМ. Месечна накнада за председника Савета је 30, а члана 20 КМ.

Милан Пилиповић - Блиц
Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Nebi sad da komentarisem sve ove da ih tako nazovem novopecene MZ,ali samo bi pomenuo meni najblizu o kojoj znam malo vise,to je Gornja Okolica,evo ja cu u opkladu da tu ima samo 80-100 stanovnika,to je nista,znam ja da oni sada hoce da se izvade na novo naselje koje i nije Gornja Okolica,ali ne ide.Moj predlog bi bio da se postavi uslov a to je 500 stanovnika,da bi se mogla osamostaliti neka MZ,ali i uslov da u drugom djelu koji ostaje mora ostati isto toliko.pa ko ga ispuni neka i formira novu MZ.Druga stvar koja njih pece,kazem pricam o G.O,jer i do sada su Deketi bili ti koji su vodili politiku Okolice,pa i odcjepljenjem ce,ali ja mislim da je u pitanju samo politika i to seoska,a to izgleda ovako: :) Auto put ide ispod njihovih kuca,presjeca sadasnji put i ide izmedju novog naselja i njih,a stari put po svemu sudeci nece moci da zadrzi svako za sebe,to jeste bit ce svi svedeni na jedan prolaz,najvjerovatnije po sadasnjem negdje iznad Klaonice (nekadasnje) i Djuricevog puta,kazem najvjerovatnije jer ovaj tim kopa i nogama i rukama ,uz pomoc brace Kraisnika a i nekih povratnika koji imaju uticaj,da se sve to svede na onaj sokak kroz novo naselje da bi njima bilo blize,ne razmisljajuci o posledicama.Budala vidi sta se radi,znaci ako se odcjepi i formira Mz Gornja Okolica,auto put bi je presjekao i po zakonu bi oni imali prednost za put i za prolaz ispod A.P, na ime povezivanja MZ jer nigdje nije presjeceno selo na dvoje,napominjem do sada nije bilo ni ovdje ,jer ona bara oko Stojke je pripadala Prnjavoru,ali sad bi trebalo ono dole da postane gore. :D Naravno to bi umanjilo sansu logici i zdravom razumu,jer ako bi se njima po zakonu odobrio nadvoznjak u cilju ujedinjenja sela (MZ) ,onda bi se svim dole ukinuo i svi bi isli ispred grada,okolo nekih 5 km u grad,a ako bi htjeli ovi preko rijeke da dodju u 20 metara udaljenu Ul.Z.Preradovica kod prvog komsije na kafu,morali bi i 7 Km da naprave,bila bi to skupa kafa. :)
Uglavnom cilj je jasan,zna se i ko radi na tome,naravno tajno,zato je inicijativa da Ul.Z.Preradovica bude do Cera,odbacena,i ugasena,od tih isti ljudi jer bi ulica imala prioritet kod gradnje ovakvog nekog prolaza.Pa sad recite da nije seljacka politika ovladala mojim brdom. :D
Sad za one koji ce da me demantuju,ako ja lazem zasto ni nakon toliko vremena nema plana gdje ce biti prolaz za grad i nema izuzimanja zemljista koje je potrebno vec sutra kad ovi podju da ruju u tom djelu,jos uvjek se nista nezna,a zna se tako puno u ovom nasem gradu,gradu sa seoskom politikom. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Интересантна теорија!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Teorija Kamikana je sasvim logićna kako bi rekao popularni ruhvaš,ali ja mislim da ovi što se zalažu za novih 20 mjesnih zajnednica u našoj opštini, baš i ne slijede tu logiku,već jednu drugu, o kojoj bi se moglo dosta napisati.
Prije mnogo vremena, i prije auto puta, neke maninske strančice u paralamentu su se zalagale za formiranje novih mjesnih zajednica,a to je sve u svrhu da se kako sam već rekao čerupaju budžetska sredstva, jer u posleratnom periodu u mnogim mjesnim zajednicama, po jaranskostranačkom principu potrošilo se monogo budžetski para u seoskim kafanama, a u ime mjesne zajednice, i u ime vladajuće opštinske oligarhije, kojoj se u glavnom nisu podnosili izvještaji o utrošenim sredstvima, a koja su namjenjena za rad u mjesnim zajednicama.
Postalo je popularno biti secesionista, kakao na vsjetskom tako i na lokalnom nivou,pa mnogi odbornici zalažući se za formiranje nove mjesne zajednice računaju i na to da bi se ta novormirana mjesna zajednica po njima i nazivala,kako se nazivaju neke ulice u gradu po nekim znamenitim imenima.
Pa tako nap.Gornja Okolica bi se mogla zvati deketovo brdo,neka druga bi se mogla zvati kondin potok,neka treća žuneća ravnica i tako dalje i tako dalje.
Nikoga od ovih zagovarača veće disperzije mjesnih zajednica ne brine to što su sela i zaseoci mnogi pusti,u kojima žive još samo poneki starci, i u koje zalaze ponekad samo lovci, i kad su izbori neki stranački aktivisti koji te starce odvoze na biračaka mjesta.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by zox007 »

Kao i uvijek,skriveni interesi su iza ove incijative za nove mjesne zajednice,kao što reče BB...ja nevidim razloga,da nas cijepate,kao opštinu,na još sitnije komade..osim ako nije u interesu da dobijemo još predsjednika MZ,podpredsjednika,zamjenika,sekretara..itd. Gospodo odbornici,incijativa bi trebala da ide ka ulaganju sredstava u izgradnju infrastrukturnih objekata i puteva u postojećim MZ,a ne ka izmišljanju novih radnih mjesta...Ovo novca za MZ,sad u budzetu što je planirano neće biti dovoljno ni da se putevi pospu pijeskom,a da ne spominjemo da se nešto i asfaltira.... osim pred izbore :D tad ima i "donacija",sa strane :lol: :smt006

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by murgo »

normalno bi bilo da se potrosnja sredstava smanji i mjesne zajednice ujedinjavaju a ne da se cijepaju. izgleda da neko zeli jos veci broj "cinovnika" tj. pijavica.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by spile_86 »

ImageImage

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Шта је сада проблем са Д Иловом?

Image

Image

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 8082337786

Zamolio bih sve gradjane Mjesne zajednice SIBOVSKA(donja ilova)da iznesu svoje misljenje dali se slazu sa postavljenim tablama(koje su prikazane na slikama)Hvala

Jel imamo jedan spor sa Gosp. Franjom Roverom koji se neslaze sa ovim,i pored svih dozvola dobivenih od Opstine Gosp.Franjo Rover zeli da se obiljezje(table uklone)

Zanima nas vase misljene vezano za ovaj Problem!!

predsjednik Mjesne zajednice

Slavko Vincic

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by rocky »

Image


Prvo neznaju ni kako se pise Stivor na latinici...
Mogli su covjeku i u dvoriste postaviti tablu posebno ona u Sibovskoj...
Ovo vam je nesto kao ono crtanje parkinga po gradu, stavljaj table gdje stignes, u stvari vidi se da je neko iz opstine reko stavljaj tu....
Covjek se potpisuje kao predsjednik mjesne zajhednice......postoji li ta funkcija u RS?
Za mene je ovo jedna nenormalna stvar, kako da jedno naseljeno mjesto bude prekinjeno 4 puta.......
Bolje da su pare od tih tabli, ulozene da se skrpi onaj put ili nesto naparavi u skoli u Sibovskoj!
Opstinski sluzbenici su ocito ovdje najveci krivci jer su zapostavili i zakon o zastiti i pravima pripadnika nacionalnih manjina, izmjenama i dopunama Ustavnog zakona o pravima pripadnika nacionalnih manjina!!!

STIVOR NECE NIKADA NESTATI DOTICNI GOSPODINE PRESJEDNICE SAVJETA MJESNE ZAJEDNICE SIBOVSKA!!!
Idemo dalje ...

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by Cipiripi »

Jest se Donja Ilova nesto razvukla….dosla nam pod nos:))))
Kakve su ovo gluposti?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

А шта није ваљало на овој табли?

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by svraka »

Kao ti ne znaš šta ne valja? Pa zar ne vidiš ovu bodljikavu žicu sa desne strane. Ispade da je Štivor konc-logor. Da ne spominjem kutiju kablovske televizije koja zaklanja pogled i na tablu, kao i na dešavanja iza bodljikave žice.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Ето нисам знао. Хвала на појашњењу
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je malo nakaradno,S"tivor :D rijec gubi smisao bez kvake,druga stvar je postavljanje vertikalne signalizacije,ima valda neko pravilo za to,ovo mi djeluje malo nabacano,jedan je u kanalu ,drugi preko kanala,treci u njivi...nije estetski a ni gramaticki. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by rocky »

Po naredjenju nacelnika opstine table koje su postavljene su uklonjene. Nacelnik je odlukom ponistio i rjesenje koje je bilo izdato za postavljanje tabli. Na sastanku sa načelnikom i predstavnicima MZ i Stivora je dogovoreno da se traži mišljenje ministarstva lokalne uprave i samouprave RS. A do tada ostaje po starom naziv naseljenih mjesta.
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Meni ovo lici na okupaciju S"tivora,samo da se NATO ne umijesa. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хоће ли бит' рата?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Izjava Franjo I. Rover .........DRAGI PRIJATELJI, PO NAREĐENJU NAČELNIKA OPŠTINE DANAS SU TABLE SA NATPISIMA UKLONJENE SA MJESTA GDJE SU JUČER POSTAVLJENE. BILO JE PROPOUSTA U OPŠTINSKOJ ADMINISTRACIJI I IZDATO JE RJEŠENJE O POSTAVLJANJU TABLI KOJE JE DANAS ODLUKOM NAČELNIKA OPŠTINE PONIŠTENO. NA SASTANKU KOJI JE ODRŽAN DANAS U KABINETU NAČELNIKA OPŠTINE KOME SU PRISUSTVOVALI PREDSTAVNICI OPŠTINE, PREDSTAVNICI SAVJETA MZ I PREDSTAVNICI ŠTIVORA DOGOVORENO JE DA ĆE MO TRAŽITI MIŠLJENJE MINISTARSTVA LOKALNE UPRAVE I SAMOUPRAVE REPUBLIKE SRPSKE , A DO TADA OSTAJE PO STAROME NAZIV NASELJENIH MJESTA. MOLIM VAS SVE DA SE SUZDRŽITE OD LOŠIH I PROVOKATIVNIH KOMENTARA ZA DOBROBIT SUŽIVOTA I DOBRIH MEĐULJUCKIH I KOMŠIJSKIH ODNOSA. ŽIVJELI !!! ŽIVIO ŠTIVOR, ŽIVJELA DONJA ILOVA I CIJELA MJESNA ZAJEDNICA ŠIBOVSKA !!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Хоће ли бит' рата?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by rocky »

Ja sam na kraju skontao da je Stivor ostrvo u D. Ilovi. [emoji2]
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mjesne zajdnice opstine Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ja sam mislio da se imena naseljenih mjesta stavljaju tamo gdje naseljeno mjesto pocinje,ovdje ispada da je pola sobe u Donjoj Ilovi ,cetvrtina u Stivoru a cetvrtina u Sibovskoj. :D
I u nas na Ceru ima glupa podjela,kuce sa jedne strane puta su u D. Mravici a sa druge u Okolici,ali ovo vase je jos gluplje,jer sta se desava kad postar nosi postu,ili kad vatrogascima,hitnoj pomoci ili necemu drugom zatreba hitno da nadju broj kuce,u vas kao i u nas je prvi problem pronaci selo,pa onda ostalo.U nas svako selo imati svoje brojeve,i ovi prekidi ce izazvati haos.Do sada je to islo i nekako ,svi smo se znali jer nas je bilo malo,ali sad je 54000 stanovnika,i nezna svako svakoga,treba da se uvede red,kucni brojevi,sa jedne strane parni sa druge neparni,a ne kao u nas,baba se buni nece broj 6 oni joj daju 17 iduci dobije 6 ili ako se buni onda i njemu daju po zelji,sokaci trebaju da se urede da dobiju nazive i kuce da dobiju brojeve,ove koje mi imamo mozete zaboraviti,na ulazu u naseljeno mjesto i na izlazu znak,za to naseljeno mjesto ne za teritoriju,jer tu je nevazno kome taj kvadrat pripada,dovoljno smo podjeljeni i bez toga. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply