Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:Е сада ствар која мени боде очи је ова. Свако има право да ли да пости или не пости. Поготово када те неко "позове" а ту испред тебе све исјечено под углом од 45 степени на почетку Великог поста. Да сада не улазим у дубиозу како се пости овај пост. Да је уље дозвољено само викендом а риба два дана за вријеме читавог поста од седам седмица. И да та странка у свом називу има још , префикс српски.
Daj Vrsta ne provaljuj se ovim glupostima,mješaš žabe i babe,kakve veze ima post sa stranačkim aktivnostima,pa tako nije ni u Teheranu, a da bi bilo u evropskom Prnjvoru.
Ćlanstvo u SDS-u ne znači i obaveznu religioznost,a članstvo u SNSD ili u bilo kojoj stranci istu ne isključuje.
Sama sebe pobijaš u dvije rečenice,nešto ti bode oči, čemu daješ za paravo, pa šata je pjesnik s tim htio reći?
Prefiks srpski u nazivu stranke ne podrazumjeva da svi obavezno poste, i da akao neko mrsi da bi ga treabalo anatemisati.
Valjda bi jednom trebalo razibiti mit da su u SDSu samo Srbi, i da je SDS samo srpska stranka, a da su ostale stranke antisrpske.
Krajnje je cinično nečije tanire skenirati i u njima masnoću gradirati,pa to nisu radili ni komunisti 1948 u vrijeme nasnažnije ideološke zatucanosti,kad su iz partije izbacivali ako je neki komunista,nekoj Krsnoj slavi u to vrijeme prisustvovao.
Jednom udbaš uvjek udbaš.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Iris wrote:Vrsta, post u vrijeme posta je izbor svakog čovjeka, a ne obaveza!
A ima jedna stara, naša domaća izreka "neće grijeh U usta, već IZ usta"
Ирис, ти и ја можемо до сутра ујутро да пишемо о посту и свему осталом. За мене, ако је неко члан десно оријентисане странке, он се онда залаже за неке мало традиционалније вриједности. Не мора нико да пости или неко треба да се сили на пост. Али рецимо, постави себи питање. Да ти у госте дође неко на Велики петак, да ли ћеш тог госта послужити мрсном храном? Тако исто и са овим скупом. Те жене су позване на тај састанак, а дочекало их је то што је дочекало на столу. То ми нико па ни ево просвјета, који зна да сам управу не може оспорити.

И да, читаво наше православље је базирано на Светом писму. Све оно што нема темеље у Светом писму, нема ни у православној вјери коју већина нас ваљда исповиједа. Ја нигдје нисам прочитао, да гријех не улази на уста? Можда сам прескочио неки дио, па ако није проблем да ми нађеш тај цитат или дио гдје се то објашњава.

Унапријед хвала на одговору.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

bičbožiji52 wrote:Daj Vrsta ne provaljuj se ovim glupostima,mješaš žabe i babe,kakve veze ima post sa stranačkim aktivnostima,pa tako nije ni u Teheranu, a da bi bilo u evropskom Prnjvoru.

Ако узмеш у обзир да нам на сваки већи црквени празник у првом реду стоји неки политичар док камера снима, онда том логиком дођеш да тај барем за вријеме поста не саблазни оне око себе. Па био он и најбољи проевропски начелник.
bičbožiji52 wrote: Ćlanstvo u SDS-u ne znači i obaveznu religioznost,a članstvo u SNSD ili u bilo kojoj stranci istu ne isključuje.
Слажем се. Али се ти исто мораш сложити да су виђенији чланови и једне и друге странке, били Брозови омладинци и то они најгори.
bičbožiji52 wrote:

Sama sebe pobijaš u dvije rečenice,nešto ti bode oči, čemu daješ za paravo, pa šata je pjesnik s tim htio reći?
Prefiks srpski u nazivu stranke ne podrazumjeva da svi obavezno poste, i da akao neko mrsi da bi ga treabalo anatemisati.
Нисам ја тај који треба то да суди. Искрено сам гори од свих вас, али неки ствари које прописује наша Црква се држим. Али исто тако очекујем и од народних "трибуна", да барем јавно буду "фарисеји" :D
bičbožiji52 wrote:
Valjda bi jednom trebalo razibiti mit da su u SDSu samo Srbi, i da je SDS samo srpska stranka, a da su ostale stranke antisrpske.
Krajnje je cinično nečije tanire skenirati i u njima masnoću gradirati,pa to nisu radili ni komunisti 1948 u vrijeme nasnažnije ideološke zatucanosti,kad su iz partije izbacivali ako je neki komunista,nekoj Krsnoj slavi u to vrijeme prisustvovao.
Jednom udbaš uvjek udbaš.
По логици ствари. Не би требао бити члан СДС-а неко ко је Хрват. Члан СДА, неко ко је Србин или ХДЗ-а неко ко је Бошњак. Свака птица своме јату лети. И залагање свих тих странака, које себе сматрају у неку руку националистичким јесте очување народа којем припадају. Ако гријешм, исправи ме.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Хајте мало причајте о СДС-у ... :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Просвјето, не рече ти мени да ли сам ја погријешио за оно нарезивање под углом од 45 степени.

Тј. шта погријеших или сагријеших
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Vrsta je u pravu ,ne moze se u postu sunka jesti a prvi do popa biti. :D Sliku sutra saljem popu pa neka on sudi. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Ирис ти је лијепо казала оно што си већ требао знати...
Знаш када је оно Господ писао острвљеној гомили спремној на каменовање Магдалене?
Е то што је написао њима и нама је писао у вијекове...
Па ко има уши нека чује...
А сад доста идемо одмарати. :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Не знам шта је, објаснила осим да гријех не улази на уста?

А ја никога нисам осудио појединачно, већ сам нагласио само пропуст који је очигледан.

Никако ти мени да одговориш, да ли сам ја укриву или управу за оно што сам написао
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by rocky »

Vrsta da te nije neko ozracio na poslu............ :D
Jel za tebe Srbin ili pravoslavac samo onaj sto ide u pravoslavnu crkvu?
Jel za tebe musliman ili bosnjak samo onaj sto ide u dzamiju?
Jel za tebe hrvat ili katolik samo onaj sto ide u katolicku crkvu?
Za mene ne, za mene ta osoboba moze biti samo vjernik koji vjeruje u Boga i postuje svoju vjeru ma bilo koje nacionalnosti da bude.
Vrsta vazno je postovanje a ne dal neko posti ili mrsi....... :smt006
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Ко ће га знати.

Ја овдје говорим о православним Србима, конкретно њима се највише занимам. Остали, нека своју муку муче. У то не бих да улазим!


Мислим да увијек мора да постоји корективни фактор.

Ето ако буде слика, са неке следеће феште у посту, сигурно неће бити месине.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Ружно је гледати у туђи тањир... :D
Шта то има у људима тужно...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Vrsta je u pravu ,ne moze se u postu sunka jesti a prvi do popa biti. Sliku sutra saljem popu pa neka on sudi.
Koga ti vidiš u crkvi od ovih iz SDS a,oni više mogu izdržati pod vodom nego na liturgiji,
Oni kad su se se vratili u crkvu,pred crkvom su se pozdravljali sa pomaže Bog naraode ,na sredini crkve dobar dan narode, a pred oltaraom zdravo drugovi :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Koridor92 »

brane žunić-političar u pokušaju,

još jednom pokušava da obmane javnost svojom zlosretnom konferencijom za štampu.
počeo sam iznositi njegova (ne)djela koja je počinio, ovdje na forumu, ali pošto me žunić lično zvao i molio da prestanem, nisam nastavio. ali ovo mu ipak ne mogu prećutati. zbog čega je dotični toliko željan pažnje u poslednje vrijeme i zbog čega u poslednje vrijeme širi toliko neistina na račun, kako SDS-a tako i ostalih političkih subjekata koji djeluju na području opštine prnjavor!??
on i kiklop su prošlom mandatu doveli preduzeće VODOVOD do prosjačkog štapa, dovođenjem svojih nesposobnih kadrova i radeći nedozvoljene (kriminalne) radnje u istom.
sada taj isti žunić želi da lopticu prebaci u dvorište SDS-a. zbog čega žuniću ne kažeš, koliko si sa svojim kumom kiklopom isisao para iz vodovoda i šta ste uradili po pitanju boljeg vodosnabdijevanja opštine dok ste bili u koaliciji?
ne sumnjamo uopšte, da kod tebe postoji i pozitivna strana, ali ipak ta krimiogena uvijek prevagne.
ovo tvoje izlaganje, je tvoj definitivan politički krah!
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Koridor92 »

vrsta8472 wrote:Е сада ствар која мени боде очи је ова. Свако има право да ли да пости или не пости. Поготово када те неко "позове" а ту испред тебе све исјечено под углом од 45 степени на почетку Великог поста. Да сада не улазим у дубиозу како се пости овај пост. Да је уље дозвољено само викендом а риба два дана за вријеме читавог поста од седам седмица. И да та странка у свом називу има још , префикс српски.

Е па браћо Срби, ајд молим вас да избришете тај префикс српски, јер ако је неко Србин за мене је и православан. Ако је православан, зна шта му је чинити за вријеме поста. Нема ту никакве дилеме, а ни оправдања! Ја разумијем да се многима, што су на власти али и у опозицији још није сапрала она петокрака са чела. Али ако нешто јавно радиш, па ајд барем не саблажњавај оне који вас требају сутра бирати. Ако своју вјеру не поштујете, како можете онда било шта друго поштовати?
vidi, vidi ANštajna. kako se on razbacuje glupostima... neko bi se na njegovom mjestu sakrio u mišju rupu i ne bi izlazio 7 godine, posle ove izjave, a on ovako kurčevit i glup čak ima hrabrosti i da nastavi...

e pa ANštajne, pošto vidim da se "razbacuješ" Srpstvom, da ti skrenem pažnju na par činjenica, koje si morao naučiti i znati prije upuštanja u ovu nebuloznu raspravu, jer su to stvari iz opšte kulture!

1. Post je stvar izbora, a ne način dokazivanja
2. Sve religije imaju neki oblik posta, ali ni jedna ne uslovljala pripadnike svoje crkve da se toga izričito pridržavaju, nego im ga sugerišu
3. Pod pojmom posta, ne podrazumijeva se samo uzdržavanje od određene hrane i pića, nego i od činenja rđavih djela, misli, postupaka i sl. (što je u tvom slučaju više nego očigledno, sa toliko zlih misli i djela, koje svaki dan učiniš)

to je u kratkim crtama što se posta tiče. ima toga još dosta, ali ovo su neke najosnovije stvari, ako želiš da naučiš još, javi se slobodno...

što se tiče Srpstva i Pravoslavlja. pazi šta si napisao u samo jednom danu:
vrsta8472 wrote:јер ако је неко Србин за мене је и православан.

i ovo:
vrsta8472 wrote:Ја овдје говорим о православним Србима, конкретно њима се највише занимам.
e sad, šta je pisac htjeo da kaže????
u ovom slučaju ANštajn???
da li su Srbi Pravoslavci
ili Srbi mogu da budu i druge vjere ili čak i ateisti???
da li je SDS Srpska ili Pravoslavna partija????
da li je članstvo u SDS-u uslovljeno pripadnošću Pravoslavne crkve???

kada na tih par pitanja ANštajne budeš znao odgovore, možeš reći da nisi baš kompletna budala, kako te mnogi sada doživljavaju :smt006 :smt006 :smt006


PS
svim pripadnicama ženskog pola, koje učestvuju na forumu, želim srećan 8. mart!!! posebno našoj forumašici Juliji :smt049 :smt049 :smt049
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Sve u svemu od crkve i posta vi iz SDSa napraviste sada dzumbus :D da je kojim slucajem ovu salamu jeo neki iz SNSDa ili nedaj boze Brane Zunic,vi bi svi pljuvali na njega kako je on izdajnik srpstva i kako je to sramota za nas narod.......ali posto su ovo pojele sestre Srpkinje iz SDSa onda to i nije neki grijeh.Bas me zanima kad bi se ovdje pokrenula rasprava o oboljenju debelog crijeva,dal bi se i to na kraju svelo na politicku raspravu i dal bi se uzrok oboljenja trazio u stranackoj pripadnosti.
Ja nisam neki ekstremni vjernik,vise vjerujem u ljude nego u Boga ,ali ne podcjenjujem crkvu i ubjedjen sam da postoji neka visa sila,sta je to ,neznam i ne volim ni komentarisati.Ali mislim da sam kao mali morao da postim da bi se pricestio,to sam upamtio,nismo postili sve postove,ali dva najveca smo postili komplet,danas postim kad imam priliku da sam kuci,na putu se nemora postiti cak ni u muslimana.Mislim da je Vrsta u pravu,ako si Srbin i ako se busas u prsa i svima pokazujes da je to tako bez obzira dal to njih interesovalo ili ne,onda moras da postujes crkvene zakone i propise,znaci post je bitan,i ako neko ne posti ne mora bar javno da se prezentira sa salamom.Ako ni zbog cega drugog ono bar zbog ljudi koji to postuju i praktikuju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

.
Last edited by просвјета on 09.03.2014. 01:09, edited 1 time in total.

filip
Posts: 26
Joined: 10.01.2011. 23:37

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by filip »

Врста,човјек са којим се често не слажем у мишљењу али овај пут мислим да је сасвим у праву...Јест да су ове моје али није у реду...Мислим ја гласо за ту странку ,не једном више пута..па тако дођу нешто ко моје...Кад узмеш крст мораш да га носиш,неможе то пред изборе; Браћо Срби и сестре Српкиње а овамо кад прође може свакако..Е сада још нешто,ја овај форум пратим одавно па не могу да не примијетим дволичност код већине форумаша који су овде по партиској линији.Овај пут опет о мојима (СДС).По некада би могли да рамислите када нешто браните (просвета,Ирис и др.)да ли тиме чините висе штете него користи.Знате побиједили смо зато што је Калабић био са друге стране..Е сад ако Калабић буде опет за двије године са друге стране можда опет побиједите (кажем Ви пошто нисам сигуран да ћу ја да узмем удјела у тој побједи).Сватите ово као добронамјерну критику једнога старога СДС'-овца који на странку гледа као на вјеру па је није никада ни мијењао...а опет,кажу;..само се будале не мијењају..ко зна можда сам ја будала а опет можда и нисам..ко зна...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Чуј ти ових СДС-оваца. Ја стварно нисам погријешио нимало када сам рекао, да вам се та петокрака још није сапрала са чела и да сте они лошији Брозови ђаци!
Koridor92 wrote:da li su Srbi Pravoslavci
Видим да си читао Шешељеву "Идеологију српског национализма", гдје он опширно и нашироко објашњава да постоје три врсте Срба. Срби православне вијероиспојвести, Срби исламске вијероисповјести и Срби римо-католичке вијероисповјести :smt003

А на ово питање ћу ти одговорити, као што је одговорио Св. Владика Николај Велимировић
15. Писмо

Једном патриоти који каже:

Довољно је бити добар Србин а вера је споредно

И ја кажем: довољно је бити добар Србин, али по угледу на најбоље и најславније Србе, који су се јавили на изложби људи у овоме свету за минулих хиљаду година. Но не смем да кажем као ти: вера је споредно! Јер би ме сви Срби утерали у лаж.

Добар си Србин, ако имаш слатку душу краља Владимира, издржљивост Немањину, христољубље Савино, ревновање Милутиново, кротост Дечанскога, смерност Урошеву, пожртвовање Лазарево, витештво Страхињино, правдољубље Марково, срце Југовића мајке, поуздање Миличино, благост Јевросимину, милост Косовке девојке, трпељивост поробљеног робља, видовитост слепих гуслара, мудрост српских попова и калуђера, стидљивост народних девојака, надахнуће народних певача, даровитост народних занатлија, отменост народних ткаља и везиља, јасноћу народних пословичара, умереност и одмереност српских сељака, сјај крсне славе свих крштених Срба.

Но није ли све ово од вере? Ваистину, и основа и потка свему набројаном јесте вера Христова. Ако ли ти немаш у себи ниједну од побројаних врлина славних ти предака а ипак се називаш Србином, онда си само једна чувена фирма на празном дућану. А то, мислим, не желимо ни ја теби ни ти себи.

Рећи некоме: буди добар Србин а вера је споредно, исто је што и рећи једној овци: буди ти само угојена а паша је споредно!

Не може нико бити добар Србин а да пре свега није добар човек. У свету пак нити је било нити има икакве силе, која може човека учинити савршено добрим, осим силе вере Христове.

Немој, дакле, желети Српство без садржине.

Не био ти човек без памети путовођ ни Србин без вере ортак.

То ти желим и поздрављам.
Koridor92 wrote: 2. Sve religije imaju neki oblik posta, ali ni jedna ne uslovljala pripadnike svoje crkve da se toga izričito pridržavaju, nego im ga sugerišu
Рекох ја теби да си ти усташа језуита. Да ниси то, онда би сигурно знао ово. Да нас Црква баш условљава постом (имају неки изузеци, али када си здрав и прав нема изузетака). И сада ћу ти навести пар цитат, гдје је пост баш условљена!
Пазите на себеда срца ваша не отежају преједањем и пијанством (Лк 21,34)

Тешко вама који сте сити сада, јер ћете огладњети (Лк 6,25)

Тај подвиг, који нам саветује један од највећих учитеља монаштва, био је подвиг светих апостола. У његовом амбијенту су се они уподобили да чују глас Духа. А док они служаху Господу, говори писац њихових дела, и пошћаху, рече Дух Свети: Одвојте ми Варнаву и Савла на дјело на које сам их позвао. Тада они, постивши и помоливши се Богу и положивши руке на њих, отпустише их (Дап 13,23). Из окружења подвига, који су чинили пост и молитва, чула се заповест Духа о призвању незнабожаца у хришћанство.

Најприроднија храна је она коју је Творац одредио човеку - одмах по стварању - храна из биљног царства: Бог је рекао нашим прародитељима: Ево, дао сам вам све биље што носи сјеме по свој земљи, и сва дрвета родна која носе сјеме; то ће вам бити за храну (Пост 1,29). Тек после потопа је разрешена употреба меса (Пост 9, 3).

"Како!" - повикаће овде умишљени интелектуалци: "Месна храна је од Бога разрешена човеку, а ви забрањујете њену употребу?" На то ми одговарамо речима апостола: Све мије слободно, (то јест, све ми је дозвољено) али све не користи; све мије слободно, али све не изграђује (1 Кор 10,23). Ми избегавамо употребу меса, не зато што га сматрамо нечистим, него зато што оно ствара нарочиту гојазност у читавом нашем саставу, и спречава духовно напредовање.

Света Црква својим мудрим утемељењима и поставкама, разрешавајући хришћанима који живе у свету употребу меса, није допустила његову непрекидну употребу, него је време месоједенија раставила периодима уздржавања од меса, периодима у којима се хришћанин отрежњује од свогчмесоједенија. Такве плодове поста искуством може дознати на себи свако ко их се придржава.

Извор
Koridor92 wrote: 3. Pod pojmom posta, ne podrazumijeva se samo uzdržavanje od određene hrane i pića, nego i od činenja rđavih djela, misli, postupaka i sl. (što je u tvom slučaju više nego očigledno, sa toliko zlih misli i djela, koje svaki dan učiniš)
Још један доказ да си био лош Брозов ђак. Па ниси ни амо а ниси ни тамо! Ово што ћу ти ја сада написати учи се на првом часу вјеронауке. Разлог зашто смо ми овдје на овом свијету, јесте тај да у овом привременом животу задобијемо живот вјечни. То се постиже са два основна начина, а то је пост и молитва. Кажу да су то два крила, која нас воде ка Богу. Сви ми који смо Хришћани, позвани смо да мисионаримо колико је то у нашој моћи. Ако видиш некога да гријеши, из братске љубави позовеш га да не гријеши више. Ето живо ме сада интересује, да ли ће на следећем скупу било које партије за вријеме поста (ако буде сликања), бити кркања меса. За ово што се десило у првој седмици Часног поста је за мене велики гријех. Јер са једним гријехом ту иде још сепет других гријехова. И за крај, Покајте се и вјерујте у јеванђеље! Покајте се, јер се приближило Царство небеско (Мк 1,15, слично са Мт4,17)

Koridor92 wrote:kada na tih par pitanja ANštajne budeš znao odgovore, možeš reći da nisi baš kompletna budala, kako te mnogi sada doživljavaju :smt006 :smt006 :smt006
Која је то духовна радост за мене, када ме неко Христа ради сматра за будалу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Још један доказ да си био лош Брозов ђак. Па ниси ни амо а ниси ни тамо! Ово што ћу ти ја сада написати учи се на првом часу вјеронауке. Разлог зашто смо ми овдје на овом свијету, јесте тај да у овом привременом животу задобијемо живот вјечни. То се постиже са два основна начина, а то је пост и молитва. Кажу да су то два крила, која нас воде ка Богу. Сви ми који смо Хришћани, позвани смо да мисионаримо колико је то у нашој моћи. Ако видиш некога да гријеши, из братске љубави позовеш га да не гријеши више. Ето живо ме сада интересује, да ли ће на следећем скупу било које партије за вријеме поста (ако буде сликања), бити кркања меса. За ово што се десило у првој седмици Часног поста је за мене велики гријех. Јер са једним гријехом ту иде још сепет других гријехова. И за крај, Покајте се и вјерујте у јеванђеље! Покајте се, јер се приближило Царство небеско (Мк 1,15, слично са Мт4,17)
Vrsta, šta ti misliš kad bi ovi iz SDS a zadobili život vječni,i ti kao dokazani vjernik i hršćanin ne bi trebao spominjati Tita,jer Tito Ipak nije mesija, i ne može sav sagarešaenja svojih,na svoja leđa preuzeti, pa kad bi ga i posthumno razepaeli.

Ja godinama gledam kako ovi iz SDS a griješe, ne samo zato što ne poste ,već se ni Bogu ne mole,tako da se nadam da neće nači ni mjeto u nebeskom raju.
Neki su zaista umislili da su ta dva božija krila,dvije najveće političke vladajuće stranke,pa se onda i Žuna s pravom zamislio kuda ide ovaj svijet bez PDP a

Možda bi bilo dobro osnovati neki čisto vjersku stranku,koja bi za vrijeme kampanje i u toku postova umjesto kampanje misonarila, pa bi nam se možda ukazo i novi, pravi mesija, veči i od Dodika i od Bosića,a da ne spominjemo Tita I Radovana.

Ovi što su do sada vladali, toliko su zla narodu zgriješili,ne zato što mezetili u vrijeme velikog posta,već što su narod opljačkali i doveli do kontejnera.




.
Last edited by ZMIJA on 09.03.2014. 11:40, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Vrsta, ti bi kao "hroničar svakodnevnice" trebao nepristrasno prenositi dešavanja iz lokalne zajednice, bez iznošenja svoga mišljenja.
A kritikovanje i to samo jedne strane i to na tako neumjesan način ne dolazi u obzir!!!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

P.S. Što se tiče konkretnog dogadjaja, obilježavanje 8.marta, iz povjerljivih izvora :wink: , znam da je bilo prelijepo a nekima čak i odlično :D

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Koridor92 »

vrsta8472 wrote:Видим да си читао Шешељеву "Идеологију српског национализма", гдје он опширно и нашироко објашњава да постоје три врсте Срба. Срби православне вијероиспојвести, Срби исламске вијероисповјести и Срби римо-католичке вијероисповјести
da li sam ja ili ti to čitao?
jer, kao što sam već napisao, ti čas pišeš o Srbima, kao Pravoslavcima izričito, a čas kao o Srbima koji mogu biti Pravoslavni jer te oni i najviše interesuju!
sam si sebe pobio u dvije rečenice...
nećeš da odgovoriš na postavljena pitanja, nego sa veoma lošom demagogijom pokušavaš da skreneš temu u drugi tok.
loš ti je mentor, a ti još lošiji đak!

PS.
znam zbog čega se ljutiš, nije ti dečko poklonio dovoljno pažnje za 8. mart :smt005 :smt005 :smt005
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Iris wrote:P.S. Što se tiče konkretnog dogadjaja, obilježavanje 8.marta, iz povjerljivih izvora :wink: , znam da je bilo prelijepo a nekima čak i odlično :D

Pa moralo je biti prelijepo, kad jedes sunku i salamu u postu,a i krofne na masti su super. :D jos ako su bili i neki pokloncici za dame. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Ovi iz SNSD- a kažu da je kod njih bilo još ljepše ,neznam jeli Žuna šta obilježavao ,povodom 8. Marata,s obzirom na njihovu ideološku matricu :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Znate sta je Zuna uzeo zeni za 8 mart ???? :D uzeo joj je 100 maraka :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply