Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Zmiki vi iz SNSDa ste kao mala djeca,kad tata Dodo kaze bice sladoled ,vi mu odmah slijepo vjerujete,i tako odrastoste a ne polizaste ni jedan. :)
Ja se izvinjavam ali moram da se ponovim po stoti put,jer izgleda da neki ne kapiraju sustinu,ili bolje da odgovorim pitanjem.Dali igdje u svjetu postoji neka drzava iz dva djela tj. drzava koju presjeca neka druga drzava ? Mislim da je pitanje prosto,ja cu odgovoriti da ne postoji,da bi mogao dalje da napisem o cemu se radi,a neka me demantuju oni koji znaju da ima,ako ima.RS tj. njena teritorija je prsjecena u sredini,sa distriktom Brcko,ako neko nezna neka pogleda sta je distrikt i da to nije RS,znaci mi bi u nekoj Dodikovoj samostalnosti o kojoj on stalno da ne kazem prica vec se*e,bili jedna dvodjelna drzava koja bi se pripojila, predpostavljam,jednoj Srbiji,koja nije bila sposobna svoj teritorijalni integritet da ocuva a da bi mogla nas,ali eto mi bi se pripojili jer cika Dodo hoce da sve njegove "Vile i Dvorci",budu u jednoj drzavi.Ali kako da idemo sa kraja na kraj te drzave,nemamo mi svi helikoptere kao on,i to na gas,pa da sparaju :) mi nemozemo da odemo a da ne naidjemo kroz distrikt,ili federaciju,Mislite li vi da se u Dejtonu nije mislilo na budale tipa cika Dode i njemu slicnih,a oni iako znaju da je nemoguce da se osamostalimo iz jos nekih razloga ,i dalje prodaju jaja pod bubrege jadnom narodu.Uglavnom evo turci dolaze iza brda,a mi jos nismo spremni da ih docekamo,jedino se Dodik spremio :) ,ima kave ,ratluka i cigara za njih :D a nabavio je sebi i helikopter da moze da bjezi dok se oni budu sladili. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Keyser Söze »

Anex 4 Daytonskog ugovora, dakle Ustav Bosne i Hercegovine:
1. Continuation. The Republic of Bosnia and Herzegovina, the official name of which shall henceforth be "Bosnia and Herzegovina," shall continue its legal existence under international law as a state, with its internal structure modified as provided herein and with its present internationally recognized borders. It shall remain a Member State of the United Nations and may as Bosnia and Herzegovina maintain or apply for membership in organizations within the United Nations system and other international organizations.
2. Democratic Principles. Bosnia and Herzegovina shall be a democratic state, which shall operate under the rule of law and with free and democratic elections.
3. Composition. Bosnia and Herzegovina shall consist of the two Entities, the Federation of Bosnia and Herzegovina and the Republika Srpska (hereinafter "the Entities").
...
Sto se prije prestanemo lagati, svima ce biti bolje!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

U SNSD-u ima jako malo ozbiljnih političara. Trebalo bi da su se kao partija odavno preispitali i da su došli do korisnih zaključaka šta se u Dejtonu dogodilo, kuda će i kako nadalje.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by blek_stena »

[quote="ZMIJA"]Naravno ko ima dupe ima i mišljenje,a zašto i vi iz PDP a ne bi isto imali.Vi ste pod rukovodstvom Mladena Ivanića prvi počeli rasprodavati i prodavati,od banke za jedan evro pa nadalje ,pa eto još niste propali,ali moram priznati zahvalajujući vašim ekspertima, koji imaju moć mimikrije do apsolutne nerazprepoznatljivosti, te ste kao takvi stizali pod rep i SDS U I SNSD a, i tako sačuvali svoju autohtnu vrstu.
A što se tiče Dekleracije o Samostalnosti Republike Srpske vi ne smijete ni pod jorganom o njoj razmišljati, a kamo li kao neka ozbiljna politička stranka javno obnarodaovati kao svoj programski cilj.
Da vas podsjetim citiraću jednog vama i ne samo vama mrskog analitičara naše političke stvarnosti:

Zmijo, najmanje je važno gdje sam ja, ako ti to uopšte možeš znati, ali sigurno je da sam mnogo daleko od SNSDa i SDSa, jer je to meni isto, jedna medalja sa dvije strane. Ja sam tamo gdje je manje zlo. Tačno je da je Ivanić prodao Kristal banku za 1 euro. Ta banka dala mnogo kredita, nekima i 20 miliona ( Čičić), bila dužna radnicima za plate, državi za doprinose i onda je tvoj lider zamislio da ide u stečaj, da prevari radnike i državu, a da ovi tajkuni nemaju kome vratiti pare kada se ugasi banka kao subjekt, i da ih niko ne tereti. Zajebo ih Ivanić, jer je prodao banku kupcu koji je preuzeo obavezu plaćanja dugovanja prema radnicima i budžetu, a isto tako tajkuni i njihove nekretnine su došli pod udar tog kupca, oni koji su mislili da neće vratiti kredit. Slično ste vi moj Zmijo uradili i danas sa Balkan investment bankom ( danas Srpskom bankom) ili Bobar bankom gdje ste ostavili katastrofu kao i prije u Kristal banci. Što se tiče referenduma i tog jalovog srbovanja Dodika je već svima dosta. Ali da ti kažem, više puta sam čuo javno izrečen stav Ivanića i PDPa, da se sa referendumom ne smijemo igrati, da kad se odlučimo, onda treba da bude samo jedan referencum, i dok se ne odlučimo, trebamo se ponašati kao na primjer Slovenci u bivšoj Jugoslaviji, sve crpiti što možemo, a onda u jednom trenutku održati referendum. Ko će nas priznati poslije referenduma 2018, hoće li Srbija (a njena situacija sa Kosovom ) ? Previše je to ozbiljno pitanje, da bi bilo prepušteno avanturistima. Da si malo htio da pratiš, čuo bi za ove stavove, kao i neki dan izrečen javno stav Ivanića, na BNu, da on nije za NATO, dok pitanje ne riješi Srbija, i da nemamo šta tamo tražiti. Mislim da je dovoljno mudro, ko razumije. Za razliku od Ane Trišić Babić, kadra SNSDa u Sarajevu, koja je bila na čelu neke komisje i potpisala neke sporazume , i koja se prije nekoliko dana ubi pričajući kako Bih treba u Nato i kako je to jedina budućnost i bezbjednost za nas. Tako, Zmijo da malo razmisliš kada želiš reći da se drugi ne smiju javiti. Vjeruj mi ja Dodiku više ništa ne vjerujem, jer se sjećam kako je rekao da će podnijeti ostavku ako Brčko ne pripadne Republici Srpskoj i to je rekao javno, šta je uradio, ništa, ispao smiješan, i pokazao strancima da riječ u naših političara ne važi ništa. Vaša deklaracija može biti samo način da se javno kaže šta bi vi željeli ( i ja bi to želio), ali je to vaše daleko od realnosti, da bude 2018. A možda neku deceniju tamo kasnije, to bi možda i bila realnost. Pretpostavka svega toga je da opstanemo kao Republika i da nas ne pojede kriminal korupcija, a kako ste krenuli jedni poslije rata, a drugi poslije njih, neće biti lako.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Zmiki vi iz SNSDa ste kao mala djeca,kad tata Dodo kaze bice sladoled ,vi mu odmah slijepo vjerujete,i tako odrastoste a ne polizaste ni jedan.
Bar ti znaš gdje sam ja odrasla i za vrijeme kojeg vakta.Tada su neki pričali da će se Jugoslavija raspasti i da će Slovenci dobiti svoju državu Sloveniju,Hrvati dosanjati svoj tisućljetni san, i imati svoj lijepu Hrvatcsku, i da će Crnogorci, jedno od dva oka u glavi ispasti iz te lobanje,zatim da će Makedonci dobiti svoju državu, koju još ne smju ni zvati pravim imenom,da će Šiptari oteti Kosovo,u to vrijeme 99 % tadašnji ljudi nije vjrovalo u tu mogućnost, ali se ona ipak desila.
Pa ja tebe pitam Kmikaza,imaju li i Srbi pravo s ove strane Drine,Srbi u Republici Srpskoj, da sanju svoj san, san o Smostalnoj Rešpublici Srpskoj.Ja vjerujem da imaju.Pusti Dodika i sladoled..
Keyser Söze wrote:Sto se prije prestanemo lagati, svima ce biti bolje
Dejtonski mirovni okvirni sporazum je zamišljen kao prelazno rešenje u BiH, i tu imaju samo dvije mogućnosti:

-Da se vremnom nadležnosti Republike Srpske lagano prenesu na nivo BiH ,i da Republika Srpska kao takava ''očeruzpana''ne bude trebala nikome, a posebno Srbima s ove strane Drine.

-Ili da se u BiH sva tri naroda dogovore da žive i jedinstvenoj i unitarnoj BiH, ili da se mirnim putem raziđu na najmanje dvije, a po potrebi i tri strane.

Dakle treće mogućnost nema,a SNSD a u svoju programsku orjentaciju izabrao je Samostalnost Republike Srpske, i da joj se vrate oduzete nadležnosti, koje su bile pšredviđene Dejtonskim sporazumom.
julija wrote:U SNSD-u ima jako malo ozbiljnih političara. Trebalo bi da su se kao partija odavno preispitali i da su došli do korisnih zaključaka šta se u Dejtonu dogodilo, kuda će i kako nadalje.
Malo pretenciozna konstatacija da u SNSD a ima jako malo ozbiljnih političara,kad znamo da u SDSu izgleda nema ni jednoga,kad su ozbiljini politički projekti u pitanu.
blek_stena wrote:Zmijo, najmanje je važno gdje sam ja, ako ti to uopšte možeš znati,
Ko je uopšte rekao gdje si ti, i jeli to uopšte važno,a ja tačno zna gdje si, i ko si,i daj savaladaj već jednom ove osnovne elemente svog pisanja na Forumu,kako bi znala na šta da ti repliciram.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

E da si i ti igrao tenisi i malo više sanjao reket,možda bi i ti nešto kresao.Slažem se s tobom da nije ništa Bogom dano,a malo prije sam ti navela primjer takođ nemoguće misije na ovakv raspad Jugoslavije,koji se ipak desila, a to je bilo samo prije 30 godina.Ništa u budućem vremenu neće biti promjenjivije od promjena granica ,nažalost niko nije rekao da će to biti apriori mirnim putem.Nažalost !
EU će se raspasti, prije nego to mnogi i predpostaviti mogu.
Naravno bit će teško očuvati i to što se ima,kad se uzme demogrfska slika našeg društva i nacije, i velike migracije,miliona ratom unesrećenih ljudi iz Arpskog svijeta, koje moraju negdje naći smještaj,a tolika naša sela i gradovi postaju samo nekretnina.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by neozbiljan »

Bilo bi realno pričati o samostalnosti kada bi bile stabilne i sigurne plate, penzije, radna mjesta da narod ne laje od gladi, a u ovakvoj državi pričati o samostalnosti je samo bacanje prašine u oči i ismijavanje naroda. Kupovina jeftinih glasova na ružan način!! A do 2018 imaćemo još 10-tak referenduma kao i prošlih godina, ništa novo!

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Keyser Söze »

Za razliku od vecine ja vjerujem da Dayton i nije lose rjesenje, i da je bolje rjesenje jos uvijek teze ili nemoguce naci. Dayton je i lekcija da svi moraju nesto dobiti i nesto izgubiti. Tvrdnje da Dayton ne valja nikome, da je prelazno rjesenje itd itd su samo jedan udoban alibi vladajucima koji je tako primamljiv kada im se postave neugodna pitanja o konkretnim rezultatima njihove vladavine u oblasti ekonomije, socijalne i zdravstvene zastite, prava radnika, you name it. Na kraju krajeva, da su sve nase zajednice demokratske u pravom smislu rijeci i da omogucavaju jednaka prava svim gradjanima, potpuno bi bilo nebitno da li ce se zvati RS, BiH, EU ili neka nova balkanska zajednica. Dok mi zivimo u nadi o nezavisnoj ovoj ili onoj, prodje zivot u duhovnom i materijalnom siromastvu. Dokle ce nam obecavajuci goluba na grani stalno stavljati vrabca iz ruke u sopstveni dzep?
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Upravo se na tu kartu i igra Znali su to i tvorci Mirovnog Dejtonskog sporazuma da će vrijeme učiniti svoje.Srbe se nije moglo tako da kažem pobjediti u ratu, zato se računalo na pobjedu u miru.Vrijeme ne radi za Srbe.Nemoj mi samo reći da se teško živi u Republici Srpskoj, i da u njoj ima kriminala i korupcije,na tim pričama trebali smo je 1996 odamh ukinuti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Keyser Söze wrote:Za razliku od vecine ja vjerujem da Dayton i nije lose rjesenje, i da je bolje rjesenje jos uvijek teze ili nemoguce naci. Dayton je i lekcija da svi moraju nesto dobiti i nesto izgubiti. Tvrdnje da Dayton ne valja nikome, da je prelazno rjesenje itd itd su samo jedan udoban alibi vladajucima koji je tako primamljiv kada im se postave neugodna pitanja o konkretnim rezultatima njihove vladavine u oblasti ekonomije, socijalne i zdravstvene zastite, prava radnika, you name it. Na kraju krajeva, da su sve nase zajednice demokratske u pravom smislu rijeci i da omogucavaju jednaka prava svim gradjanima, potpuno bi bilo nebitno da li ce se zvati RS, BiH, EU ili neka nova balkanska zajednica. Dok mi zivimo u nadi o nezavisnoj ovoj ili onoj, prodje zivot u duhovnom i materijalnom siromastvu. Dokle ce nam obecavajuci goluba na grani stalno stavljati vrabca iz ruke u sopstveni dzep
Meni je Dejton skinuo pušku s ramena,niko mu se više nije radovao od mene.On je zaustavio rat.
On je dao šansu miru i prosperitetu,ali nažalost neki nisu još izašli iz ratnih rovova,nisu popustili ni milimetra od svojih ratnih cijeva i tu je kvaka.
Ovako organizovana Državna zajednica BiH nije nikome na srcu,svi bi da je prekomponuju i promjene,ali naši političari nisu nikavi državnici,već obične jajare na grbači ovih naroda.A što bi i bili drugačiji kad nad njima bdiju međunarodni protektori,kojima za razliku od naroda koji ovdeje žive,upravo paše ovakava Državna tvorevina,kao raj za njihove visoke plate, koje u BiH zarađuju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Ето много разлога, које ти чика Змиле тако лијепо наброја, да се управљање БиХ преузме колико год то је могуће. А могуће је тим више што смо ми спремнији државнички управљати њоме, на добробит њених грађана. Е тада ће се и перцепција наших "сувладара" БиХ промјенити и позиција Републике Српске и у многоме поправити изгледи за јачање њене позиције у БиХ.
Вјероватно се понеко и неће сложити али оваквим бахатим представљањем наше, скупо плаћене, Републике тај положај је много ослабио...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Vidjet ćemo vrlo brzo, koji to vi, ste više državnički spremni upravljati BiH.Ova ''vaša'' garnitura je već jednom državnički upravljala Republikom Srpskom,pa je Republika Srpska ostala ''očerupana'' za sijaset nadležnosti koje su prenesene na nivo BiH,a koje se moraju vratiti tamo gdje su bile,jer su se te prenesene nadležnosti pokazale vrlo neefikasnim na nivou BiH, i veoma štetne po Republiku Srpsku.
Dok god naši suvladari u BiH ,smatraju da je Republika Srpska nastala na genocidu,i da su Srbi u BiH izvršili agresiju,ta percepcija se neće promijeniti.Čuda se rijetko dešavaju sama od sebe,i lisica je dugo trčala za ovnom, misleći da će mu muda otpoasti, jer će konačno morati pući tamo gdje se naizgled vidi da je najtanje.Toliko o percepcijama.
Već sam rekla ,glede bahatosti vlasti u Republici Srpskoj,smo je ladno još davne 1996 mogli ''likvidirati''Koja to vlast nije bila bahata,pa valjda se razumijemo čika profesore.
Last edited by ZMIJA on 30.04.2015. 18:22, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Саопштење за јавност поводом пријаве одборника Жунића и давања исказа у полицији

Image

По трећи пут у кратком периоду СДС-ови и моји политички опоненти на издисају, покушавају да се подигну на кољена, преко мојих леђа, мада објективно нису у стању да ми се уздигну ни до појаса а камо ли до рамена, или ми било шта друго учине и парирају. Изузев најпримитивнијег оговарања и тужакања, чак и код репресивних државних органа.

Посљедњи због којег сам поново морао на саслушање у полицију је Бране Жунић, предсједник ПДП-овог крила окренутог против СДС-а и мене лично као секретара ове најјаче странке у Прњавору. Полицијским инспекторима у станици у Прњавору давао сам исказ поводом пријаве Бране Жунића да сам, наводно, ударио на његову част и достојанство, на његов морални интегритетет. Другим ријечима, да сам га оклеветао као дугогодишњег узорног политичара и суграђанина, и све то на форуму прњаворског Информативног портала-ИНФО.

Да ли сам ја, Даријо Черковић, заправо форумаш под псеудонимом „Свједок сарадник“, који тешко клевеће уваженог Жуну, било је кључно питање на које сам морао да одговарам ревносним инспекторима и полицајцима. Овај поступак одборника Жунића сматрам класичним примјером злоупотребе и бестидним покушајем мог застрашивања државним институцијама. Тачније-полицијом!

Подсјећам јавност да је то у претходна два случаја покушао Жунићев кум и бивши кадаровик СНСД Драго Калабић. Тада сам по његовој пријави и јавним прозивкама, у полицији морао да дајем исказ о мом, наводном, учешћу у некаквом шврљању цртежа и исписивању парола против Милорада Додика и, такође наводном, премлаћивању Слободана Кнежевића, смијењеног надзорног органа на пројекту Повелич. Наравно да сам познатим јавним демантијем Калабића отресао о земљу. Не само због ових клевета и безочних лажи, али и због његових изоствљених јавних одговора, интересантних не само прњаворској јавности. Прије свега, да нешто више објасни о свом загонетном присуству у мистериозном хапшењу генерала Момира Талића у Бечу, као и његовим истинским сазнањима у монструозном и никада расвјетљеном злочину над Милетом Настићем, из Прњавор, који је он иначе водио као бивши полицијски инспектор.

Познато је да је Калабић након изгубљеног јавног клинча са мном на протеклим изборима прошао као бос по трњу. Исту судбину је доживио и његов кум Жунић.

Иначе, њему овим путем поручујем да сам након овог посљедњег боравка и давања исказа у полицији, од добро обавијештених добио стотине списа о његовом (не)моралном продавању земље и другим работама. Обећавам да ћу многобројна документа настојати предочити широкој јавности и то управо путем Прњавор-Инфа, Макар за то потражио помоћ и услуге и фамозног „Свједока сарадника“. Баш као што то Жунић чини са очито њему јако сличним форумашем „Блеком стеном“.

Јасно је да кумови-губиташи имају намјеру да ме на овај начин ућуткају и застраше. Да на друштвеној мрежи, по новом закону као јавном простору, од мене направе преплашеног младог човјека и своју жртву. Да на тај начин као очити политички мртваци изнова васкрсну, на моју и штету цијелог Прњавора. Сањају и труде се да бих ја требао на информативне разговоре кад год је неко од њих или њихових и вербално угрожен или ако је већ полиција у приправности и на улици. Очито да још увијек не схватају да прошло то вријеме када је овим крајевим друг Тито пролазио а сви илоле неподобни су редовито затварани.

Иначе сви они који ме иоле познају добро знају да бих ја, као млад и прогресиван човјек, дигао свој глас и против диктатора Тите, а камо ли ове двојице актуелних политичара у дефинитивном одласку.

С поштовањем.

У Прњавору 30.04.2015.године

http://prnjavor.info/saopstenje-za-javn ... -policiji/

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Cipiripi »

Nije stanje toliko ni lose kada vidimo ko se to trudi da bude bolje! Dugogodisnji politicar tuzaka covjeka, za koga ne moze ni biti siguran da je to on,zbog pisanja na Forumu. Ovaj drugi se brani tako sto optuzuje njega za neke druge stvari….i tako kod nas politicari trose svoje mandate skoro 20 godina nakon rata. Usput,sekretarova izjava ima pravopisnih gresaka sto i nije bas primjereno….iskreno se nadam da je krivo preneseno u suprotnom trebala bi Iris obratiti paznju na to kad vec proziva forumase..:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Magyar »

Kao mala djeca.
vrsta8472 wrote:знају да бих ја, као млад и прогресиван човјек, дигао свој глас и против диктатора Тите
I to bi ti bilo zadnje u zivotu. Zavrsio bi negdje u Hercegovini tucajuci kamen do kraja zivota :D .
Sve što možeš danas, uradi juče!

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ivan78 »

Иначе сви они који ме иоле познају добро знају да бих ја, као млад и прогресиван човјек, дигао свој глас и против диктатора Тите,
Daj Boze onakve diktature, fabrika, radnicke klase, socijalne sigurnosti i mira! Sto slavite 1. Maj kad nemate ni fabrike ni radnicku klasu?

Image

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by 1389 »

Nisam mogao a da ne odgovorim, pa tu vasu radnicku klasu i jesi unistile te iste generacije koje su je i stvarale, a ne sadasnje generacije mladih. A sve fabrike i preduzeca su rasprodali tadasnji pioniri i omladinci! I sad nam ti isti kace pokojnog Titu, kao on je znao sta i kako, a sadasnji mladi to ne znaju. Tako da je jako licimijerno postavljati te iste slike vaseg vodje i pricati nama kako je nekad bilo sve do ....!
Dedicama se vise nije dizala ona stvar, pa ajde da malo ratujemo i utvrdimo cija majka crnu vunu prede.
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ivan78 »

A sve fabrike i preduzeca su rasprodali tadasnji pioniri i omladinci! I sad nam ti isti kace pokojnog Titu,
da,to su uradili tadasnji omladinci koji su tudju djecu poslali u rat da lakse otudje fabrike, masine i rastjeraju tvoje i roditelje svih nas, tamo uposlene. Oni ti sad najvise pljuju po Titu, valjda im je malo ostavio.... A oni kad budu odlazili ostavice samo svojoj djeci i unucima, ne meni, tebi ni nasoj djeci. Samo svojoj 1/1.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

Stice se utisak da smo zavidno napredovali u takozvanoj umetnosti zaboravljanja.
Drzava se para gde god povuces, nezadovoljstvo u narodu buja, nasilje cveta, republicka vlast demonstrira samovolju i javasluk..a organi reda jedini rade svoj posao :D obavljaju informativne razgovore sa forumasima.
I forumasi uzvracaju udarac, nostalgicno evocirajuci uspomene na Tita.

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by 1389 »

ivan78 wrote:
A sve fabrike i preduzeca su rasprodali tadasnji pioniri i omladinci! I sad nam ti isti kace pokojnog Titu,
da,to su uradili tadasnji omladinci koji su tudju djecu poslali u rat da lakse otudje fabrike, masine i rastjeraju tvoje i roditelje svih nas, tamo uposlene. Oni ti sad najvise pljuju po Titu, valjda im je malo ostavio.... A oni kad budu odlazili ostavice samo svojoj djeci i unucima, ne meni, tebi ni nasoj djeci. Samo svojoj 1/1.
Pa sto glasate i dalje za te iste nazovi "omladince"? Ovdje se vec 30 godina ne mijenja politicka struktura, samo se boje i drzave mijenjaju!
Koliko ova drzava u stvari i nije drzava se pokazalo u proslogodisnjim poplavama... A to da je vama bilo bolje za vrijeme TIte to vjerujem, jer se nije znalo za bolje (nije bilo stranih televizija, interneta i stl.), samo koliko znam i za vrijeme Tita su ljudi odlazili u inostranstvo trbuhom za kruhom kao i danas dan ili ne?
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Бише и неке фабрике прије 45-е па их, не распродаше, но отеше људима.


User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

просвјета wrote:Бише и неке фабрике прије 45-е па их, не распродаше, но отеше људима.
Jednim zlom, ne možeš čika profo pavdati drugo zlo,ali je zato rast BDP 1956 npr. bio nezamislivi 11 %.već od japanskog. Ne otvarj nešto u šta se očito ne razumiješ,ili razumiješ,ali prduckaš u hladnu vodu.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Наравно, отета имовина плус силни кредити исток запад да би 70-их пустили народ у њемачке... :)
Тако је било, ако ћемо право.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

1389 wrote:A to da je vama bilo bolje za vrijeme TIte to vjerujem, jer se nije znalo za bolje (nije bilo stranih televizija, interneta i stl.), samo koliko znam i za vrijeme Tita su ljudi
Šta ti znaš o Titi majke ti ?Nije svijet nastao poslije interneta i fejzbuka.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply