Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Тешке оптужбе СДС-а и СНСД-а

Секретар прњаворског СДС Дарио Черековић овонедељним саопштењем се обрушио на шефа локалног СНСД Драгу Калабића рекавши да је он „одлазећи политичар који ће дан након избора морати да објасни своју улогу у сумњивим трансакцијама током градње комуналних објеката и аферама које су годинама потресале Прњавор“.


Черековић је киван на Калабића који га је, наводно, оптужио за исписивања графита против председника РС Милорада Додика у Прњавора. Осим тога, још многе теме су у фокусу политичке битке две највеће партије и њихових челника. То су водовод Повелич, изградња аутопута, Гинисов котлић, стопа пореза на непокретности, продаја градског грађевинског земљишта, запошљавање у локалној управи…

Драго Калабић, председник 00 СНСД, скренуо је пажњу јавности рекавши да је „начелник Синиша Гатарић општину напунио као кошницу СДС-овом војском“. Обарање Гинисовог рекорда назвао је лакрдијом и да се „таквим рекордима у свету баве групе шерета, докоњака, финансијски обезбеђених људи“.

Саопштење секретара општинског СДС а означио је „фантомским делом“. Калабић се потом осврнуо на изградњу водовода у Повеличу тврдећи да су становници Илове обманути.

- Садашња власт у Прњавору манипулише новцем грађана Илове. Они средства уплаћују на рачун Комуналног предузећа „Водовод“ за које поуздано знам да ће бити приватизовано и да ће га купити један познати прњаворски тајкун рекао је Калабић уверавајући да „Водовод“ уз подршку власти покушава да „очисти своје дугове уплатама Иловчана уместо да оне иду на посебан рачун општине“.

Милан Пилиповић – Блиц
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Одржана трибина Социјалистичке партије

Image

Image

Предсједник Социјалистичке партије /СП/ Петар Ђокић сматра да Република Српска све своје потенцијале мора да усмјери на питања економије и побољшање квалитета живота.

"Да би то достигли, мора, прије свега, свако од нас појединачно, бити више одговоран према свом послу и да са далеко више посвећености обављамо своје дужности, да чувамо у себи осјећај солидарности", рекао је Ђокић вечерас новинарима, након што је у Прњавору присуствовао трибини СП-а.

Ђокић је рекао да вјерује да ће будуће године Републике Српске бити обиљежене солидарношћу, у којој морају да учествују сви људи и да дају допринос овоме што је направљено, јер ако то буду радили само политичари, они неће успјети.

"Сви морамо радити заједно и институције да створимо више и да коначно ову земљу дигнемо на виши ниво развијености", каже Ђокић, истичући да СП у том смислу има врло јасне ставове и да сектор аграрне привреде има јако много простора за ново запошљавање.

Према његовим ријечима, могуће је унаприједити област енергетике, саобраћајне инфраструктуре, као и индустријске производње у секторима дрвопрераде, металне прераде, машинске индустрије.

"Могућ је развој текстилно-кожарске индустрије са великом компанијама свијета, за шта је потребна сигурност, стабилност и позитиван политички имиџ Републике Српске", истакао је Ђокић и додао да постоје и лоше појаве - криминал и корупција, против којих се Република Српска мора борити.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by pat »

Uvijek propustim ove super manifestacije. :cry:
Jos u restoranu, odlicno, ne zabole ni ledja od promaje kao u satoru. :smt003

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Koliko vidim ovo je ručak a ne tribina!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Vidis sta ih je ostalo mogli su svi u jedan separe da stanu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Kaqo kod Šojića: "separence, pićence, mezence"!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Taman tako,ali moramo priznati da ih ima vise nego u Stranci zdravog razuma, :D ima ih duplo vise,oni su imali 6 clanova a ovi 15. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Ovih dan sam na nekim drugim gradilištima,pa rijeđe navaraćam ovdje na ovo naše bunjište prnjavorsko.Vidim da se u glavno izgubila dinamika u ''žestokim'' raspravam ko više, a ko manje voli i ljubi našeg načelnika,naročito poslije osvajanja Ginisa sa čorbom i vješanje Dodika u Prnjvoru koje je obišlo svijet.

Ko će svima udovoljiti,nevalaj šator,nevala Dom kulture,nevalja kancelarija pa evo nevala ni separe,pa šta valja onda ,možda vašar prnjvorski,veliko kusanje čorbe malom kašikom.!?

Koliko je bilo na tribini u Domu kulture gdje su ovi iz saveza za promjene pardon,prevare držali slovo o kriminalu Dodika, na čelu sa Miladinom Stanićem i Milankom Mihaljicom.

Moram priznati da ovi socijalisti sasvim pristojno,odašilju neformalnu poruku prema biračima,bez puno pompe laži i obećanja i parola : '' Ruka ruci, mi smo socijalisti, je sasvim na mjestu''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Ti nas Zmile baš nasmijavaš!
Jasno se vidi da ni sam ne vjeruješ u to što pišeš.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Pa ja nisam poput vas nekih,kako vidiš nekad malo i svojm glavaom razanišlajm,nisam poput vas da nosim tuđu glavu i kad se idem češljati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Jednom socijalista uvjek socijalista. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Socijalisti su ,socijalisti ujek bili,samo ljudi su promjenljivi.?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

pravda
Posts: 35
Joined: 13.08.2014. 16:39

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by pravda »

Nemaju ovi snage, tanko je to do Boga, potrošeno.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Једина снага која је у стању да се одупре урушавању Републике Српске је окупљена око Милорада Додика.

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Boromir »

schwabo No1 wrote:Једина снага која је у стању да се одупре урушавању Републике Српске је окупљена око Милорада Додика.
I svi oni žive ko carevi a narod ko j**e!!!
Na žalost, druže učitelju, takva RS treba i koristi samo vladajućoj bagri.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Urušio je on narod u Republici Srpskoj, prokleto mu sve bilo!

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Boromir wrote:
schwabo No1 wrote:Једина снага која је у стању да се одупре урушавању Републике Српске је окупљена око Милорада Додика.
I svi oni žive ko carevi a narod ko j**e!!!
Na žalost, druže učitelju, takva RS treba i koristi samo vladajućoj bagri.
Видиш, Боро, ја сам увијек уважавао туђе мишљење, нарочито ако су изнесени и аргументи на основу којих је формирано. Да би рекао да је неко багра, мораш то нечим потврдити. Нећеш ваљда као ова будалетина која се потписује као ИРИС понављати као папагај небулозе које су смислили њени шефови. Ако желиш, ја ћу ти навести десет имена, а ти онда за барем једног од њих наведи због чега је "багра". То би било макар десет посто коректно. Ако ја кажем да су муфљузи и лажови типови који користе форум за остварење својих личних амбиција и материјалне користи, ја за то имам материјалне доказе. Не лупам напамет.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by spile_86 »

ВЕЛИКА ПОБЈЕДА СНСД-А :smt041 :smt041 :smt041 :smt041
ЗА СВЕ ГРАЂАНЕ И ПРИВРЕДНИКЕ ОПШТИНЕ ПРЊАВОР

Image

Image

Image

Image

СТОПА ПОРЕЗА НА НЕПОКРЕТНОСТ ЗА ИДУЋУ 2015. ГОДИНУ ИЗНОСИ 0,08%

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Da SNSD ne radi ništa za dobro gradjana Republike Srpske već od svega pokušava napraviti predizborni marketing govori i činjenica da su na sve moguće načine pokušavali onemogućiti opštinu Prnjavor da se odrekne svog dijela prihoda od poreza za 2014.
Takodje je sad Prnjavorski SNSD pokušao dobiti politički bod prijedlogom da poreska stopa za 2015.bude 0,10 očekujući da skupštinsak većina to neće izglasati, ali tako bahati i nedovoljno politički vješti preduhitreni su prijedlogom od 0,08! :smt006 :smt006
Hvala našem načelniku i skupštinskoj većini!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Sto onda ne ukidose skroz taj porez,da se ne sramote. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Vjerovatno zato što bi nakon toga došlo mišljenje ministarstva kako je to protivzakonito :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Pa dok oni odgovore prosli bi izbori,i tako bi jednim udarcem ubili dvije musice,zajebali bi narod a zadrzali bi prihod. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Iris wrote:Vjerovatno zato što bi nakon toga došlo mišljenje ministarstva kako je to protivzakonito :wink:
Замисли ти то. Укину порез и будемо као Бахреин :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Ирис, када може СО да у току једне фискалне године мјења стопу пореза, што не би могла и да укине тај порез :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Класични политички спин:
У једној фискалној години подигнути стопу пореза за више од 400 посто. То никада, нигдје, није нико урадио, осим у Прњавору.
Порески обвезници МОРАЈУ платити порез за текућу фискалну годину. Пошто је то изборна година сада ћемо донијети небулозну одлуку да се као одричемо половине (Повећање ипак остаје 200 посто). Како је свима јасно да нема законског упоришта да се таква небулоза и проведе, ето прилике да сложимо дрвље и камење на Владу (читај СНСД), као главне кривце што се јадном народу не може омогућити лгоднији живот.
Стопа од 0,08% је припремање вруће каше за наредну годину јер је очито да актуелно руководство очекује промјену власти, али на локалном нивоу.

Post Reply