Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by regeman »

tako je, kuda zuriti, 2010 je juce bila

http://www.snsd.prnjavor.info/naslovna. ... 1277287710
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:OO НДП Прњавор изражава забринутост због стања поплављених подручја и чуђење зашто на територије читаве Републике Српске није хитно проглашено ванредно стање по узору на Србију.
Mogli su izraziti i zabrinutost što se rat U Siriji ne privodi kraju,šta oni znaju šta je vanredno stanje,proglašeno je vanrdno stanje u Prnjvoru dava puta u 10 dana,a vlst nije našla za shodno da u Omladinsko naselje gdje se na desetine kuća redovno plavi,zbog jednog kamiona sitnog pijeska i 2.000 km vrijednosti zemljanih radova.
vrsta8472 wrote:Активности Цивилне заштите РС и Министарства пољопривреде су такве да по њиховом игнорисању ситуације можете да помислите да је сунчан и ведар дан у Републици Српској. Очигледно да празна буджетска каса РС не би поднијела одштете стноавништву и пољопривреди те се стога избјегава проглашење ванредног стања.
Prde metla, puče držalica :lol: :lol: :lol:
vrsta8472 wrote:Такође је нејасно зашто се у овој ситуацији није прибјегло формирању кризног штаба који би требао бити централна база у овој поплави која је по изјавама метеоролога највећа у последњих неколико деценија.
Sve će biti jasno kad vi dođete na vlast,možete formirati krzni štab za vođenje međuzvezdanih ratova i fatanje crnih rupa u svemiru :lol: :lol:
vrsta8472 wrote:Иако су поплаве већ биле и иако се кризна подручја знају, не знамо колико људи је одсјечено од струје и воде, колико има недостатак хране и огрева.
Kako može biti da vi to neznate,a tako ste pripametni,neznate ni svoju sopstevnu valnu dužinu na kojoj eto prdite u ladnu vodu.
vrsta8472 wrote:Члановима 4.и 7. Закона о робним резервама Републике Српске се дефинишу надлежности и управљање над истима па се са правом питамо да ли исте посједују складишта и ако да, има ли шта у њима?
Kad ste tako tupavi, kako ste ovakve fiškalske rečenice sročili,nisu Robne rezerve predvojnička obuka, na kojoj vršite prvi stepen opismenjavanja,pa da se u to razumijete :lol: :lol: :lol:
Last edited by bičbožiji52 on 16.05.2014. 15:37, edited 5 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bazinga »

Gdje je nestao dugmić "lajk"? :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by regeman »

dobar pokusaj vrckavih dokolicara u Prnjavoru. Samo dzaba, ovo su stavke zakona koji je pogodi ko donosio. Zakon se ne postuje i svi su zbunjeni, zna se ko je za sta nadlezan i sta se radi u ovakvim situacijama.
ali nije vrijeme na rasprave nego na teren. :!:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Gdje ste sinoć bili kad su se ljudi i njihova imovina spašavali,na terenu,ja sm malo pilvao Lišnjom,ne što mi se kupalo ,već što mi se žurilo da uradim više , pa sam propao u nabujalu rijeku,a ti procjeni ko j od nas dvojice dokloičar i vickaroš.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

:D Znao sam ja da nije bila Ajkula,ljudi se dzabe prepali. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Змија, морепловац!

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ivan78 »

Šta je sa narodom, ne svadja se više Bosanac sa Srbinom. Sava prekri granice. Bosna se izli po dvorištima, udje u kuće. Ne pita niko nikoga kako se zove, gdje ide da se moli i kome. Vrbas poplavi Banja Luku. Svako gleda da spasi živu glavu. Utihnu sve. Svi postadosmo jedno.
Da ne dodje do ovakve tragedije ne bismo postali jedno.
Jesu li se morale Spreča i Usora izliti da bi pravoslavac pomogao muslimanu, a musliman katoliku. Šalje li nam neko znak!? Neko ko je veći od svih političara kad se skupe, od svih naroda i svih gradjevina, pa i cijele zemlje. Presušiće to, neće Maglaj vječno ostati kao jedna velika rijeka. Vratiće se Vrbas i Bosna u svoja korita... a mi?? Hoćemo li se mi vratiti svojim medjusobnim svadjama i podjelama, hoćemo li nakon svega vratiti u svoja korita ili ćemo iz ovoga nešto naučiti. Ili ćemo možda slučajno ostati razliveni svuda bez obzira na ime i prezime!? ...Ehh kamo puste sreće...
(FOTOGRAFIJA JE PORUKA STUDENATA IZ SVIH ZEMALJA KOJI SU NA MANIFESTACIJI „GRADJEVINIJADA“ U BUDVI: SVI ZAJEDNO U BORBU)
Članovi rafter centra Una-Aqua su već u četvrtak upućeni u Doboj kako bi pomagali stanovništvu ugroženom poplavama. Udruženje ABC je unesrećenima poslalo hranu, lijekove, vodu i druge potrepštine, javlja Fena.
Devet iskusnih skipera i jedan vozač otišli su u Doboj sa standardnom rafting opremom i svoja tri čamca. S njima su krenuli i neki od članova Udruženja ABC. Njihova spremnost i profesionalnost ubrzo je pokazala rezultate.
A u Prnjavoru.....
Prikupljanje pomoći za stanovništvo ugroženo poplavama na punktu kod Hrama Svetog Velikomučenika Georgija.
ПОВОДОМ КАТАСТРОФАЛНИХ ПОПЛАВА КОЈЕ СУ ЗАДЕСИЛЕ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ ОПШТИНСКИ ОДБОР САВЕЗА НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА ПРЊАВОР ОРГАНИЗУЈЕ ХУМАНИТАРНУ АКЦИЈУ ПРИКУПЉАЊА ПОМОЋИ УГРОЖЕНИМ ОПШТИНА .
ЗАМОЉАВАМО СВЕ ЧЛАНОВЕ, СИМПАТИЗЕРЕ САВЕЗА НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈЕЛДЕМОКРАТА КОЈИ СУ У МОГУЋНОСТИ ДА ПОМОГНУ ДА СЕ ОДАЗОВУ ОВОЈ ХУМАНИТАРНОЈ АКЦИЈИ.


:?: :?: :?:

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by svjedok.saradnik32 »

Има мој иване болест још, само да знаш није болест све што боли ево ти примјер.

Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by spile_86 »

ivan78 wrote:
Šta je sa narodom, ne svadja se više Bosanac sa Srbinom. Sava prekri granice. Bosna se izli po dvorištima, udje u kuće. Ne pita niko nikoga kako se zove, gdje ide da se moli i kome. Vrbas poplavi Banja Luku. Svako gleda da spasi živu glavu. Utihnu sve. Svi postadosmo jedno.
Da ne dodje do ovakve tragedije ne bismo postali jedno.
Jesu li se morale Spreča i Usora izliti da bi pravoslavac pomogao muslimanu, a musliman katoliku. Šalje li nam neko znak!? Neko ko je veći od svih političara kad se skupe, od svih naroda i svih gradjevina, pa i cijele zemlje. Presušiće to, neće Maglaj vječno ostati kao jedna velika rijeka. Vratiće se Vrbas i Bosna u svoja korita... a mi?? Hoćemo li se mi vratiti svojim medjusobnim svadjama i podjelama, hoćemo li nakon svega vratiti u svoja korita ili ćemo iz ovoga nešto naučiti. Ili ćemo možda slučajno ostati razliveni svuda bez obzira na ime i prezime!? ...Ehh kamo puste sreće...
(FOTOGRAFIJA JE PORUKA STUDENATA IZ SVIH ZEMALJA KOJI SU NA MANIFESTACIJI „GRADJEVINIJADA“ U BUDVI: SVI ZAJEDNO U BORBU)
Članovi rafter centra Una-Aqua su već u četvrtak upućeni u Doboj kako bi pomagali stanovništvu ugroženom poplavama. Udruženje ABC je unesrećenima poslalo hranu, lijekove, vodu i druge potrepštine, javlja Fena.
Devet iskusnih skipera i jedan vozač otišli su u Doboj sa standardnom rafting opremom i svoja tri čamca. S njima su krenuli i neki od članova Udruženja ABC. Njihova spremnost i profesionalnost ubrzo je pokazala rezultate.
A u Prnjavoru.....
Prikupljanje pomoći za stanovništvo ugroženo poplavama na punktu kod Hrama Svetog Velikomučenika Georgija.
ПОВОДОМ КАТАСТРОФАЛНИХ ПОПЛАВА КОЈЕ СУ ЗАДЕСИЛЕ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ ОПШТИНСКИ ОДБОР САВЕЗА НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА ПРЊАВОР ОРГАНИЗУЈЕ ХУМАНИТАРНУ АКЦИЈУ ПРИКУПЉАЊА ПОМОЋИ УГРОЖЕНИМ ОПШТИНА .
ЗАМОЉАВАМО СВЕ ЧЛАНОВЕ, СИМПАТИЗЕРЕ САВЕЗА НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈЕЛДЕМОКРАТА КОЈИ СУ У МОГУЋНОСТИ ДА ПОМОГНУ ДА СЕ ОДАЗОВУ ОВОЈ ХУМАНИТАРНОЈ АКЦИЈИ.
:?: :?: :?:
Зар је Иване битно ко скупља,како скупља,испред које организације скупља,??По мени битно је да се помогне било како, јер у оваквог времену је потребна било каква помоћ,а ко је како радио ћемо оставити да коментаришемо касније!
Има мој иване болест још, само да знаш није болест све што боли ево ти примјер.
А теби свједоче да кажем, па како те није срамота сада било шта писати! Зар нам је и сада потребно политичко препуцавање у оваквом времену.Ја намјерно нисам ништа хтио писати јер у оваквом времену није битно како уграбити који политички поен већ ПОМОЋ и СОЛИДАРНОСТ! Кани се политичког препуцавања бар сада,а као што сам рекао Ивану када све ситуација бар мало смири коментарисаћемо...

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ivan78 »

Зар је Иване битно ко скупља,како скупља,испред које организације скупља,??По мени битно је да се помогне било како, јер у оваквог времену је потребна било каква помоћ,а ко је како радио ћемо оставити да коментаришемо касније!
Bas zato, nisam u donjem tekstu procito da se pozivaju mladi bilo koje stranke. Vec se pozivaju "gradjani". Mozda nisam dobro cito. Utovarala je omaldina pakete pakovane u vrece za smece, bez bijelog papira i crvene masne.Nigdje nije bilo nikakvog stranackog obiljezja ili se varam.
Sto niste svi zajedno imali sluha pa akoSvetosavski pripada jednoj a ne drugoj politickoj opciji odredili stocnu pijacu za prikupljanje pomoci i da tu mogu doci "gradjani Prnjavora".
Ne pise nigdje u novinama da su ovi iz Bihaca krenuli iz stranacki kancelarija. Ljudi koji pomazu, pomazu srcem a ne partijskom knjizicom.
Objavještavamo sve zainteresovane Prnjavorčane, koji mogu i žele da pomognu ugroženim stanovnicima Doboja, da pomoć u hrani, vodi, odjeći, ćebadima i higijenskim potrepštinama, mogu donijeti u Svetosavski dom kod Hrama Svetog velikomučenika Geogrija i u prostorije Turističke organizacije Prnjavora, smještene u boračkoj zgradi na magistralnom putu.

Svi oni koji žele da se pridruže volonterima, koji će organizovano ići u Doboj kako bi pomogli u čišćenju grada i saniranju posljedica katastrofalnih poplava, mogu da se prijave na broj telefona 051/660-853.
Prijaviti se mogu samo stariji od 22 godine.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by spile_86 »

Поента је да се помогне како ко може и да буде да су сви укључени небитно која политичка странка, организације ... била упитању. Што се тиче самог текста у њему пише да се позивају чланови и симпатизери и у њих су урачутани сви и млади,жене итд. Наравно да нема обиљежја нигдје нити ће код нас бити када се помоћ буде слала, нити ћемо ићи на то да се то слање медијски пропрати нама је првонствено битно да се помогне и ако се иде преко странке и ако ће помоћи у чему је онда проблем да се помогне или је добро дошла помоћ само ако није страначки обиљежена?

Немам у плану се више дописивати са тобом јер имам преча посла,а ти ако си беспослен слободно коментариши....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

U ovakvim situacijama se pokazuje da smo mi svi ovdje u ovoj Bosni ili Srbiji i Hrvatskoj,u jednom velikom kazanu puno vecem nego sto je onaj za Ginisa,bez obzira na nasu vjersku ili politicku pripadnost mi se svi zajedno krckamo.Ljudi u inostranstvu ne mogu da vjeruju da se danas u ovoj situaciji niko nije izjasnio ka Srbin ili Bosnjak,vec se samo sa tugom pomenu stradalnici u Bosni ili Srbiji,bez pominjanja bilo kakve stranacke ili vjerske ideologije,jednostavno su svi svuda jedno.Steta sto nam se sada ovo desilo,ali jos veca steta je sto nam se nije desilo 1991,da je to bilo tada mi nikad nebi zaratovali,shvatili bi da smo jedni drugima najpreci,danas nas jednako bole stradali u Maglaju ili Obrenovcu,jedna ovakva katastrofa, tada nas je mogla dovesti pameti,i nebi stradale onolike hiljade mladica za nista. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by mackdizdar »

spile_86 wrote:Поента је да се помогне како ко може и да буде да су сви укључени небитно која политичка странка, организације ... била упитању. Што се тиче самог текста у њему пише да се позивају чланови и симпатизери и у њих су урачутани сви и млади,жене итд. Наравно да нема обиљежја нигдје нити ће код нас бити када се помоћ буде слала, нити ћемо ићи на то да се то слање медијски пропрати нама је првонствено битно да се помогне и ако се иде преко странке и ако ће помоћи у чему је онда проблем да се помогне или је добро дошла помоћ само ако није страначки обиљежена?

Немам у плану се више дописивати са тобом јер имам преча посла,а ти ако си беспослен слободно коментариши....
Ma nemoj mi reći... Nebitno koja plitička stranka pa ste vi požurili da se organizujete i stavite 2 kvadrata loga stranke, eto čisto da se vidi? E u tom je razlika između vas i ostalih, i ta će vam razlika stajati i na papiru u glasačkim kutijama oktobarskim. Pomoć ne treba i ne smije biti stranački obilježena. U protivnom bi trebali da je koriste samo simpatizeri vašeg loga ili smiju i drugi??? Fuj fuj, fuj gadite mi se...

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by CHEJK »

Gdje su sada ekipe iz parka Mladena Stojanovića, silni momci u borbi protiv "kriminala" i koji uopšte "ne kupe" političke poene????? Kada treba zasukati rukave raditi i doprinijeti, nema ih a kada treba laprdati i pljuvati sve i svašta tu su.... Do juče na tv-u mlate praznu slamu za "dobrobit naroda" a sada sjede u suvim i toplim kućama. Momci lopate u ruke pa u poplavljena područja pomozite ljudima!!!! Neće me čuditi da ovo učine tek kada se sve ovo završi, pa lijepo kao oslobodioci Doboja dođu "u pomoć". :( E muko moja. Sramota! Zar je bitno gdje su gradjani nosili pomoć, bitno je da su pokazali humanost i participirali u skladu sa mogućnostima u ovoj humanitarnoj akciji. Lično sam dostavio raznorazne potrepštine za djecu koje mojoj djeci neće nedostajati i kupio hranu, jer i sam imam djecu u Svetosavski dom kod Hrama Svetog velikomučenika Geogrija. Učinite svi po neko dobro djelo, flaša vode, deka iz ormara, nećete ni osjetiti a nekome će dobro doći ko nema više ni krova nad glavom! Pustite sada političke razmirice, budimo ljudi!
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Ове активнодти појединих страначких активиста ме подсјетише на једну ноћ ратне 95. године. Ничим изазвани, борбрна дејства су била прекинута већ 24 сата, активисти странке која је тада имала апсолутну власт, зађоше по Новом Граду послије поноћи и лупањем на врата виком:
"Бјежи те, бјежите одмах, усташе прелазе мост!"
узбудише становништво и учинише да је до 4 сата ујутро Нови Град био празан. Нормално, борци Новиградске бригаде пођоше за својим породицама и до јутра напустише линију одбране. Наравно, усташама ни трага, миран дан у аватињски пустом граду, али је изгледа требало одржати обећање из неког договора о размјени (или продаји) територија.
Шта сада продајете, браћо Срби. Са чиме мешетарите?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Tako je Švabac ,svjedočim ti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by mackdizdar »

Čisto da se vidi kak sami sebe demantujete..

http://rtrs.rs/vijesti/vijest.php?id=112653


A ovo je moj portparol na slici???



Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Neznamo ko je dans držao konferenciju za štampu,kome nije do Dana žalosti, i ko krši,ne kodekse već zkone :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

mackdizdar wrote:Čisto da se vidi kak sami sebe demantujete..

http://rtrs.rs/vijesti/vijest.php?id=112653


A ovo je moj portparol na slici???



Image
Хвала на линку. Поштујем ставове господина Додика.
Што се тиче фотографије, да сте прочитали вијест на порталу видјели би да је фотографија поводом сасвим друге акције која нема везе са непогодама које су нас задесиле.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Žurnal.info wrote:Dobro ste pročitali naslov: Republika Srpska u svom budžetu nema niti jedne marke namijenjene za krizne situacije!

Potop je u Republici Srpskoj odnio 17 ljudskih života, natjerao hiljade ljudi da sa zavežljajima napuste svoje domove, uništio na hiljade kuća i stanova, poljoprivredne usjeve, puteve, industrijske zone… Vodena bujica rušila je sve što joj se našlo na putu, od Zvornika, preko Bijeljine, Brčkog, Šamca, Banjaluke, Prijedora do Kostajnice. Štete se procjenjuju na nekoliko milijardi maraka.

NEMA NOVCA ZA KRIZE

Vlasti Republike Srpske nisu na početku katastrofe proglasile vanredno stanje na području cijelog entiteta (mada sada tvrde da su tri dana ranije znali da potop prijeti), jer nisu željele da preuzmu punu odgovornost za spasavanje ljudi i dobara u ugroženim područjima. Jasno je i zašto su tako odlučili.

Uz već poznatu činjenicu da vladajućoj oligarhiji u RS nije stalo do građana i njihove dobrobiti, da se radi od naroda otuđenoj, nekompetentnoj i samoživoj manjini, odbijanje da se proglasi vanredno stanje na dan kada je katastrofa počela posljedica je činjenice da ova vlast nema novac odvojen za krizne situacije.

U Budžetu RS godinama ne postoje sredstva koja se izdvajaju za krizne situacije, a koliko je ovaj entitet bez para potvrđuje podatak da u budžetu za 2014. godinu više uopšte nema stavke : budžetske rezerve, iz koje se sredstva povlače u kriznim i nepredviđenim situacijama.

Robne rezerve u Republici Srpskoj praktično ne postoje, a Civilna zaštita je potpuno neopremljena. Za Civilnu zaštitu je u ovoj godini izdvojeno 4,7 miliona maraka, od toga na plate je potrošeno 3,6 miliona maraka, dok je za nabavku postrojenja i opreme predviđeno bijednih 60 hiljada maraka.

U proteklim godinama je potrošen ogroman novac, prije svega onaj od privatizacije Telekoma RS. Dijelilo se šakom i kapom tajkunima, biznismenima bliskim vlasti, rodbini i prijateljima, lobistima po svijetu…

Samo na izgradnju Vlade Republike Srpske potrošeno je 220 miliona maraka. Dobri upućeni tvrde da je za izgradnju savskog nasipa, koji svake godine popušta pred vodenom bujicom, treba 50 miliona maraka. Ali, vlast nije briga za to što su ljudi u semberskim selima gotovo svake godine poplavljeni. Vlastodršci su željeli da svakome ko dođe u Banjaluku i vidi vladinu zgradu zastane dah, demonstrirajući tako sopstvenu moć i navodnu nepobjedivost.

ODBIJEN KREDIT ZA ZAŠTITU OD POPLAVA

Da su mislili dobro ovom narodu i pokušali da preduprijede posledice poplava, realizovali bi kredit od 55 miliona evra, koji je prije nekoliko godina odobrila Evropska investiciono-razvojna banka. Narodna skupština RS je još 2011. godine usvojila odluku da se zaduži kod EIRB u iznosu od 55 miliona evra (oko 108 miliona maraka) za rješavanje problema na područjima izloženim poplavama.

EIRB je odobrila taj kredit, ali ta sredstva nikada nisu povučena niti su uložena tamo gdje je bilo planirano. Problem je nastao kada su se u vlasti počeli gložiti između sebe kome će biti povjereni radovi, odnosno ko će iz cijelog posla izvući novčani korist. Da su taj kredit realizovali u rješavanje problema na područjima koje pogađaju poplave sada bi štete na tim prostorima bile i do 30 posto manje, tvrde stručnjaci. Međutim, nisu to učinili, jer ih nije bilo briga. Ni za poplave, ni za narod.


DISKRECIONO PRAVO NA RASIPANJE BUDŽETSKIH REZERVI

U posljednje četiri godine podijeljeno je skoro 97 miliona KM iz budžetske rezerve. U svim zakonima o budžetima u BiH piše da se ovaj novac daje za hitne i nepredviđene situacije, ali ništa detaljnije od tih uslova nije propisano,čime se ostavlja na volju ministrima i načelnicima da sami odrede šta je hitno.

Novac iz rezerve se dijeli na dva načina: kolektivnim odlukama vlada, odnosno Skupštine u Brčko distriktu i pojedinačnim odlukama ministara. Takvo tzv. diskreciono pravo je na državnom nivou uvedeno Zakonom o budžetu za 2007. godinu, kada je na čelu Vlade bio Nikola Špirić. Na osnovu toga predsjedavajući i njegova dva zamjenika su dobili mogućnost da samostalno odluče kome će dati četiri posto ukupne budžetske rezerve. Tako su prošle godine Vjekoslav Bevanda, Nikola Špirić i Zlatko Lagumdžija mogli podijeliti po 114.026 KM.

Ista prava uživaju federalni premijer i njegovi zamjenici te premijer i ministar finansija Republike Srpske. Prema podacima koje je CIN sakupio i objavio, 14 državnih i entitetskih ministara je tokom prethodne četiri godine na taj način podijelilo više od 3,2 miliona KM.

Državni revizor Miro Galić kaže za CIN da revizorima predstavlja poteškoću nejasna i nedefinisana legislativa o trošenju budžetske rezerve.

„Čim nemate jasna i precizna pravila igre, onda tu dolazi do subjektivnog raspolaganja sredstvima“, kaže Galić. On smatra da je diskreciono pravo diskutabilna kategorija, ali je zakonita.
http://zurnal.ba/novost/18012/potop-vla ... -situacije

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

КАМИКАЗА, де ти мени, као добро обавијештен, а очигледно неуталан аналитичар, објасни шта се ово дешава на политичкој сцени након поплава.
Ови из савеза за мијењање се разгаламили на све стране - од Федералне ТВ, ЈЕБЕН телевизије и Ал џазире до АТВ-а и РТРС-а. Да не говорим о угледним блоговима типа Васковић и принтаним медијима као Аваз и Слободна Босна - а они из СНСД-а се ушутили, санирају штете од поплава, праве планове и лобирају код донатора, а истовремено пишу кривичне пријаве.

Изгледа да се све покарабасило. Ко ће кога да смијени, а ко ће у шипке у октобру?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

E moj Swabo neznaju oni kakav ce samar da dobiju od Dodika (koga ja nevolim) negdje oko naseg vasara,ili malko kasnije,pa oni krenuli grlom u jagode.
Da me ne shvatite pogresno,ja sam za promjene,nije dobro da se vlast ne mjenja bar svakih 8 godina ako ne prije,pa makar bila i najbolja,sto ova u nas nije,ali ko da ih odmjeni.
Dodik nije samo Dodik,ima tu ljudi koji su iza njega,na njegovoj kampanji rade i strani savjetnici,u ovih je samo trac,a znas kakav je narod ,kad zamirise pecenje i piva sve zaborave.
Dodik ce da ubaci takvu financijsku spricu pred kraj da ce narod kao i uvjek da pomisli da nam je krenulo na bolje,koliko ce to biti stvarno moguce dugo odrzati,vidjet cemo,ali ima on zaledjinu.
Izbori ce biti knap,ali ja tipujem ( i pored svega sto je ubraljao),na Dodika,mislim da ce jos ovaj put opstati,pre par mjeseci sam rekao da ce se desiti nesto veliko sto ce on iskoristiti u svoju kampanju,i desilo se ,a on ne stoji,vec koristi dati momenat,medijski je jaci,financijski takodje ,u njegovim rukama je sve, kao u boksera koji brani titulu,sudije su naklonjene njemu,tako je u svemu,mora se zavrsiti nokautom ili se gubi mec,oni nisu sposobni za nokauta,mozda sami sebe mogu nokautirati ali njega nebi rekao da mogu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by regeman »

а пропусте се посебно мисли у случајевима обезбјеђења правовременог обавјештавања грађана о елементарним непогодама, изградњи и одржавању насипа, издавања потребних дозвола за градњу у водоплавним подручјима, како стамбених, и других објеката и путне мреже, одржавању насипа током поплава, експлоатацији шљунка, испуштању воде на бранама и друго", саопштено је из кабинета предсједника Републике.
Ako su tacni navodi iz krivicne prijave. Sva ova odgovornost se nalazi u jedno tri clana zakona o vodama...vrlo lako ce se detektovati odgovorni..sjede vrlo blizu sefa, sefice ili su ih oni imenovali. cini mi se da podzakonski akt koji definise vodoplavna podrucja nije ni donesen nakon 2 poplave..tako da, vlast se bavi sobom, narod sobom.
gdje je novac nestao, namjenski za nasipe, nek pita Kusturicu kome su dali desetine miliona km, ili onog Dzonija Teslu sto je pootvarao silne fabrike po Hercegovini uzimajuci milione kredita i zatvarajuci ih netom..
Привредно друштво „Никола Тесла“ Бања Лука је закључило Уговор о кредиту са Банком Српске а.д. Бања Лука, чија је намјена финансирање основних средстава за потребе „Пројекта Билећанка“. По основу закљученог Уговора, Инвестиционо-развојна банка Републике Српске је са Банком Српске а.д. Бања Лука одобрила зајам у износу од 5 милиона КМ у 4 транше. Привредно друштво „Никола Тесла“ д.о.о. је до 01.04.2014. године у три транше повукло средстава у укупном износу од 3.950.191,38 КМ, а преостали износ средстава ће повући до краја априла“, наводи се у писаном одговору Владе РС на посланичко питање посланика ПДП-а Зорана Ђерића.
Државно предузеће „Никола Тесла“ је прошлу годину завршило са губитком од 1,2 милиона КМ, створеним обавезама од 4 милиона КМ и са нула марака прихода од продаје, наводи се у финансијском извјештају за 2013. годину који је у посједу пословног портала Kапитал.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Камичак, ово твоје наклапање има једино сврху омамљивања већ грогираног боксера... :D
Комуњаре падају на јесен а потом тек слиједи акција... Живи били па видјели...

Image

Post Reply