Savjet MZ Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li izlazite na glasanje za Savjet MZ Prnjavor

Da
22
79%
Ne
6
21%
 
Total votes: 28

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by spile_86 »

vrsta8472 wrote:Данас је ми је Жуна на факс послао ово:

Image

Мислим да је ово добра ствар, јер ће се одборници морати изјаснити у вези овог адмандмана. Добро се сјетио
Само једно мало обавјештење амандман Жунића није усвојен. За исти су гласали Земун,Ковачевић, Жунић, Шикарац, Сувајац, Вукајловић,Кондић надам се да некога нисам изоставио. :D Остали сви су били против. За исти амандам би гласали и остатак одборника СНСД који нису били на СО Прњавор тај дан,ето само толико... :smt006
Last edited by spile_86 on 31.03.2014. 22:12, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

spile_86 wrote:За исти амандам би гласали и остатак одборника СНСД који нису били на СО Прњавор тај дан,ето само толико... :smt006
Ђе буду ти одборници ако не на скупштини?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by spile_86 »

На радноме мјесту. Винчић дежурство, Малић семинар Теслић, Чупељић пошта и Мошо сахрана. :D Иначе су редовни,али тај дан нису били присутни и нису били једини доста их није било,али опет ништа не би промјенило и да су и били.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Шта мислите да се иде са иницијативом да се главна улица "Светосавска", скроз затвори за саобраћај моторним возилима и да буде пјешачка зона, тј. шеталиште?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by BETMEN »

Odlica ideja samo tesko izvodljiva zbog mogih faktora, a jedan od njih je ljenost da se proseta do poste ili neke od banaka.
Sve u svemu tesko izvodljivo ali pre svega veoma pametan predlog, svaka casat :smt006
POSMATRAM VAS

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by regeman »

dobra ideja ali fali jedna ulica jos paralelna sa SS..inace ce ovo auta da se rasporedi po ostalim ulicama i blokira sve zivo i trotoare i ulice..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

У Светосавској има 39 паркинг мјеста. Ваљда ће се једног дана пустити у функцију она градска гаража. Сваки град има пјешачку зону. И свака зграда има прилаз са задње стране. Мислим да је изводљиво, ако неко има потребу да овај Прњавор барем мало личи на град. А не на мало веће село!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by FeelFree »

Kada bi zatvorio tu ulicu, u okolnim napravio bi totalnu pometnju, i ovako nema dovoljno parking mjesta u samoj špici dana, a pogotovo za vrijeme praznika kada se narod parkira gdјe god stigne.

Onaj parking ispod opštine trenutno popravlja situaciju, ali ako se i on s vremenom pretvori u nešto drugo, gdje onda sa tolikim autima.

Na garažu možeš računati tek onda kada bude stavljena u funkciju, što se čeka koliko već godina i ko zna da li će se to i dočekati.

Time što će jedna ulica u gradu da bude zatvorena, ne vidim da će Prnjavor postati bolji i ljepši grad.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Откривено и освећено спомен обиљежје за погинуле борце ВРС МЗ Прњавор

1] Image:Image

[2] Image:Image

[3] Image:Image

[4] Image: Image

[5] Image:Image

[6] Image:Image

[7] Image:Image

[8] Image:Image

[9] Image: Image

[10] Image:Image

[11] Image: Image

[12] Image: Image

[13] Image: Image

[14] Image:Image

[15] Image:Image

[16] Image: Image

[17] Image:Image

[18] Image: Image

[19] Image: Image

[20] Image: Image

[21] Image:Image

[22] Image: Image

[23] Image: Image

[24] Image:Image

[25] Image: Image

[26] Image: Image

[27] Image: Image

[28] Image: Image

[29] Image: Image

[30] Image: Image

[31] Image:Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Сутра у 18h полагање вијенаца у Градском парку (Споменик палим борцима НОБ-а) поводом 10. јула ослобођења Прњавора од окупатора у Другом свјетком рату и Значајног датума за МЗ Прњавор.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:Сутра у 18h полагање вијенаца у Градском парку (Споменик палим борцима НОБ-а) поводом 10. јула ослобођења Прњавора од окупатора у Другом свјетском рату и Значајног датума за МЗ Прњавор.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:Сутра у 18h полагање вијенаца у Градском парку (Споменик палим борцима НОБ-а) поводом 10. јула ослобођења Прњавора од окупатора у Другом свјетком рату и Значајног датума за МЗ Прњавор.
Kad ćete vi na na Savjetu MZ pokrenuti incijativu da se Prnjvoru vrati 10 Juli kao dan oslobođenja od okupatora Drugom svjetskom ratu.Zar nesmatrate velikim licemjerstvom polagati vijence na taj značajan datum našeg grada ,koji je nečija blesava i neodgovorna politika prekrižila,a da stvar bude još gora, ista ova politika koja je sada na vlasti promovisala naš grad kao evropski grad.Dosta tog više slikanja i lažnog paradiranja za rad neke dnevne jeftine promidžbe,kvazi politika i kvazi političara.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

ОПШТИНА ПРЊАВОР
МЈЕСНА ЗАЈЕДНИЦА ПРЊАВОР



Број: 02-016-4-1/14
Датум : 24.01.2014. године


Савјет мјесне заједнице Прњавор, на својој сједници одржаној дана, 23.01.2014. године доноси


О Д Л У К У

O Значајном датуму мјесне заједнице Прњавор

Члан 1.
Савјет мјесне заједнице Прњавор, на својој сједници одржаној дана, 23.01.2014.године, донио је Одлуку о значајаном датуму за мјесну заједницу Прњавор.

Члан 2.

Значајан датум мјесне заједнице Прњавор је 10. јул, Дан ослобођења Прњавора, у Другом свјетском рату.


Члан 3.
Са седам гласова за , једним против, Одлука је усвојена


Члан 4.
Одлука ступа на снагу даном доношења





ПРЕДСЈЕДНИК САВЈЕТА

Вељко Гвозденовић
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Bravo ,izvinjavam se nisam bio obavješten,ova odluka MZ može biti kao incijativa,ali odluku značajnim datumima naše opštine donosi skupština opštine,ako se ne varam, a ako sam u krivu isparvite me.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Zasto nebi i MZ mogla da donese takvu odluku bez SO,ni meni nije SO odredjivala koju cu slavu da slavim ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Ту одлуку доносио Савјет самостално.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by просвјета »

Овај што гласа против 10. јула (иначе ти празници чије име почиње бројем :? ) вјероватно је био за:
Датум који се данас празнује као дан потписивања Дејтонског споразума је много значајнији датум у нашој босанско-херцеговачкој историји и историји прњаворског подручја. Наиме, на данашњи дан је ослобођен Прњавор а одмах затим и Бања Лука, те је тиме званично означен и крај аустро-угарске владавине.
...
Бојан Милијашевић,

Светосавска омладинска заједница Прњавор
http://svetigeorgije.org/index.php/2013 ... -prnjavora

А и ти празници које носе име са бројем на почетку нису без разлога потиснути у други план...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Jel' ti mene Vrsta zajebavaš ?
KAMIKAZA wrote:Zasto nebi i MZ mogla da donese takvu odluku bez SO,ni meni nije SO odredjivala koju cu slavu da slavim
Kakve veze ima Krsna Slava sa Danom osobođenja.grada od fašizma ? Pa ako bi svaka MZ određivala opoštinske praznike.nazive ulica i dodjeljivala određene pohvale i nagrade zaslužnim građanima i ustanovama onda nam skupština opštine nebi ni trebala.
Ja koliko znam MZ samo pokreće incijativu,a odluku donosi skupština opštine,bar je tako bilo nekad, sem da nisu u izmjeni Stauta Opštine promjenili tu odredbu Statuta,a koja je opet morala biti usklađena sa Zakonom o lokalnoj upravi i samoupravi.
Doduše u jednom selu poslije Drugog svjetskog rata na jednoj mjesnoj partiskoj organizaciji SJK u,su donijeli odluku da nema Boga,a u zaključku iste partiske kelije su tražili da se pod hitno prekine ret u Vijetnamu,da bi jedan pametnjaković poput mene sada,prIupitao predsjedavajućeg kelije ,šta ako se odluka i zajljučak ipak ne sprovedu u djelo,poput ove odluke MZ,predsjedavajući kelije mu odgovori da će isto pitanje biti stavljeno na dnevni red sledeće sjednice,partiske kelije.

Nravoučenije,nedonosite odluke koje se nemogu sprovesti u djelo.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ovdje se radi o znacajnom datumu a ne o prazniku,slavu sam naveo kao primjer,MZ trebaju da imaju nekakvu samostalnost,i imaju je inace nebi bile ni formirne.Ko moze nama u selu da zabrani da slavimo Svetu Petku,ili nesto drugo,tako i ovo. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by просвјета »

Да видимо у коме се то нашем селу слави 10. јул...
А да се славе: Петровдан у Лишњи, Спасовдан у Грабику и Штрпцима, Велика Госпојина у Вијачанима, Ивањдан и Преображење Господње у Прњавору; то знамо...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Savjet MZ Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Просвјета, да ли ти сматраш да се требамо срамотити онога чега се читав свијет поноси. Ослободити свој град од окупатора, ипак није безначајан догађај за неко мјесто. Или би ти хтио да будеш тај, који ће да прекраја нашу историју по свом нахођењу?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

KAMIKAZA wrote:Ovdje se radi o znacajnom datumu a ne o prazniku,slavu sam naveo kao primjer,MZ trebaju da imaju nekakvu samostalnost,i imaju je inace nebi bile ni formirne.Ko moze nama u selu da zabrani da slavimo Svetu Petku,ili nesto drugo,tako i ovo.
Naravno da se radi o značajnom dataumu za jedan grad, možda i najznačjnijem, a to je oslobođenje od fašističkopg okupatora,to nisu nikave slave,seoski običaji seoska zboraovanja , kojekakva maslanja i pomazanja,prekade i posluživanja,što spadaju u domenu narodne vjerseke tradicije, koje baštine pojedin mjesne zajednice, sela,zaseoci, pa čak i neke porodice,tipa Segićijade i razne ade.
просвјета wrote:Да видимо у коме се то нашем селу слави 10. јул...
А да се славе: Петровдан у Лишњи, Спасовдан у Грабику и Штрпцима, Велика Госпојина у Вијачанима, Ивањдан и Преображење Господње у Прњавору; то знамо...
E moj profesore,čega se pametan stidi, blesav se ponosi, ima ona naraodna izreka,ovdje je riječ o Danu oslobođenja grda od fašističkog okupatora,a ne ni o kakvim slavama ,svecima i zborovima.
Kad tako rezeonuje jedan čemerni profesor, šta reči za njegove učenike poput Kamikaze, koji je i suviše dobar ko ga je učio.
Last edited by bičbožiji52 on 10.07.2014. 08:54, edited 1 time in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by просвјета »

Ти каза:
čega se pametan stidi, blčesav se ponosi
... :D
А ја се слажем...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Savjet MZ Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Da, tvoje i jest ispravljane gramatičkih grešaka
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply