Savjet MZ Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li izlazite na glasanje za Savjet MZ Prnjavor

Da
22
79%
Ne
6
21%
 
Total votes: 28

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Izbori u MZ 2013

Post by vrsta8472 »

Наша визија или испит политичке зрелости Прњаворчана

Након нешто више од двије деценије, колико уживамо у благодатима друштвеног уређења еуфемистички названог демократија, хладне главе и полупразних стомака можемо да закључимо неке ствари.

Image
Као прво, преварили су нас! Демократија као владавина народа остала је само мртво слово на папиру, док је њено мјесто заузела владавина малог броја партијских функционера, широј јавности позната као партитократија. Смјењивање политичких странака на власти, одлазак старих и долазак нових, ријетко са собом доносе и бољитак за ширу заједницу. Улоге се мијењају, док (не)радња углавном остаје иста. Политички представници, након што буду изабрани у органе власти, своје рачуне полажу искључиво политичким партијама које су их номиновале. Грађани, бирачи по правилу остају изневјерени. Наш народ би рекао – намагарчени.

Ове негативне тенденције, наравно, није поштеђена ни наша локална заједница. Неријешени горући проблеми, попут водоснадбијевања, (пре)често остају у сјени страначких препуцавања, међусобних оптужби за опструкцију, као и многих других „цака и фазона“ којима се пажња обичног човјека преусмјерава са горућих на секундарне или чак имагинарне проблеме. Замисли, правимо котлић за Гиниса! Као да већ немамо довољно гротескних друштвених и политичких феномена које бисмо могли кандидовати за књигу рекорда. Манипулација на почетничком нивоу, али нажалост, још увијек даје (не)жељене резултате. Негативне посљедице партијског политиканства примјетне су на сваком кораку. Од највишег, па све до нивоа обичног грађанина. Антагонизми постају све већи и то не само у изборној години, како смо навикли, него сада већ и у континуитету. Озбиљност ситуације, као и борбу против ове болести, не бисмо смјели довести у питање.

Оно што охрабрује јесте буђење грађанске свијести у најави. Непосредан повод су избори за Савјете МЗ који су нам, за разлику од свих претходних избора, понудили нову и што је најважније – непартијску политичку снагу. Ради се о Удружењу младих „Наша визија“, које чине некомпромитовани млади људи, а који су се нашем граду већ доказали као способни људи којима волонтерски друштвени ангажман није стран и који могу да одраде позитивне ствари за нашу локалну заједницу. Поред тога, млади из „Наше визије“ нису осуђени на лојаност никоме до грађанима Прњавора. Нема гвозденог закона олигархије, стого хијерархијског односа, макијавелистичке „циљ оправдава средство“ доктрине, нити било каквих тоталитаристичких метода присутних у политичким странкама. Структура и односи унутар удружења, за разлику од оних унутар политичких партија, дозвољавају свакоме да изнесе своје мишљење, које ће сасвим сигурно бити уважено и прихваћено као релевантно. Стога и одлуке донесене на овај начин додатно добијају на квалитету.

На крају ваља истаћи још једну ствар. Ништа од горе наведеног није гаранција само по себи. Бројни су примјери образованих, младих, перспективних, па чак и генијалних људи од којих је чамотиња политике начинила моралне и духовне наказе, како наш велики правник и историчар Слободан Јовановић каже, полуинтелектуалце. Или можда чак и горе од тога. Међутим, то ни у ком случају не значи да својим досадашњим дјелима и горе наведеним стварима млади из „Наше визије“ нису заслужили шансу. Избори за Савјет МЗ који се одржавају у недељу прилика је да им је и укажемо. То ће за нас грађане бити најбољи показатељ да ли се можемо издигнути изнад партијског политиканства и да ли заслужујемо боље од тога. Мој одговор је да.

Саша Аулић


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Izbori u MZ 2013

Post by svjedok.saradnik32 »

Ја се извинјавам , али морао сам ово да пријавим, највећа протекција и манипулација данас се десила на једном средству јавног информисанја... Ово чак нема ни на РТРС , на РТС када су милошевију говорили добро јутро предсједниче, мислим да администратори су злоупотријебили главну страну овог портала и ставили у неравномјеран положај остале кандидате за избор у савјетима МЗ. Гађење , толико хвала.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izbori u MZ 2013

Post by KAMIKAZA »

Pa dobro nemoj sad da si na kraj srca,bilo je tekstova na pretek i o vasoj stranci,a o onima ostalim da i ne pricamo,uvjek je necije vrijeme dolazilo a necije prolazilo,pa tako i sada. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

velja
Posts: 11
Joined: 26.08.2013. 12:04
Location: Popovici

Re: Izbori u MZ 2013

Post by velja »

Kakva laz momka koji zeli da bude vjerovatno vodja nove politicke stranke u ovoj opstini. Momka koga je i njegov Tomas pljuno a sada pokusava kroz ovo svoje neko dejstvo da se prikaze kao bolja opcija i od SDSa
Velis imaju izvjestaji

LAZE MALI DEBELO LAZES

Pa sada ovom narodu pokusavas prikazati SDS kao losu stranku a gore si na 2 spratu pred vratima non stop gdje su mali pare
Evo papira na objavu tu sve ljepo pise nidje izvjestaja nema
Zao mi je neki tvoji pajdasa koji neznaju gdje su se nasli i skim imaju posla
VELIKA SI TI MUSTRA DJETE ali ima nas koje nemozes prevariti kao i one tvoje dodikovce


SVE ZA SDS!!!

Image

Image

Image

Image
Ide Veljko i za njima vuci

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

e svaka čast Veljo za ove izvještaje! Da se zna koliko ko troši naših para!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izbori u MZ 2013

Post by KAMIKAZA »

Nakopirao si kao da se radi o milionima,u 3-4 godine se ovdje radi o 6000 KM :D i nisu dostavili izvjestaj,od cega,skuplji je papir za izvjestaj od te mizerije,pa socijalna pomoc je veca od ovoga.Pogledajte oko sebe,gospodine ..... jedan vas predizborni rucak je kostao par puta vise od ovoga.Jeste vi u srcu SDSovac ali clanska karta vam je trenutno drugacija,malo ste se zanijeli. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

Drago mi je što Velja objavljuje ove izvještaje pa u kojoj god je struji... više mi je muka od te struje :x i od struja i vjetrova!
Niko ne sumnja u humanost za Plavog ali nešto mi se ne poklapa onolika revnost dok se sakupljao novac naspram onog muka koji je nastao poslije smrti Plavog. I logično da se svaki čovjek zapita šta je sa novcem - a ovde gdje se najviše pisalo i pričalo o tome poslije svega ni slovceta. A zar ne bi bilo zgodno da se ostatak novca premjesti u neki Fond Prnjavora za liječenje takvih sličnih slučajeva....
Nemojte mi što god zamjeriti opet sam dokona i besposlena pa se bavim sumnjom u sve . Da li je bjeli anđeo zaista vrsta?! DA li možda vrsta nije običan manipulator kao Batko :smt017 (to nađoh na fb neki dan). Vrstu su u medijima na K3 proglasili i novinarom čak šta više -kako on može biti novinar , a ako već jeste onda se i ja bavim istraživačkim novinarstvom :D o vrsti eto... svrakac mi je promjenio malo pogleda na prnjavorstvo il na ovo info-manipulisanje...
Kako god bilo vidim vrsta da si opet u modi pa reko da malo zabiberim :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Izbori u MZ 2013

Post by schwabo No1 »

Мјесна заједница није политичка организација.
Мјесна заједница је удружење грађана (и радних људи, што би се рекло) насељеног мјеста или дијела насељеног мјеста.
Удруживањем у мјесну заједницу становници, да не кажем опет грађани, настоје уредити друштвени живот у своме мјесту, без обзира на политичке структуре.
Због тога је добро да органи мјесне заједнице нису продужена рука било које политичке странке, па ни оне на власти.
Због тога је потребно изаћи на изборе и изабрати оне за које сматрамо да ће радити на добробит свих грађана.
Због тога је добро изабрати оне који ће за мишљење питати грађане, а не партијске шефове.
Видимо се у недјељу.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Izbori u MZ 2013

Post by просвјета »

Ето Швабо, није било тешко, проговори и ти како треба... :smt006

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Izbori u MZ 2013

Post by Lasse »

svjedok.saradnik32 wrote:мислим да администратори су злоупотријебили главну страну овог портала и ставили у неравномјеран положај остале кандидате за избор у савјетима МЗ. Гађење , толико хвала.
Колега, нико ти не брани да на овом порталу промовишеш своју опцију. То радиш од самог почетка, и да се не лажемо, због тога си се и регистровао на овај форум. То што је већина форумаша засићена (не само) вашим политиканством, то је други пар рукава. Знам да у странци ниси навикао на то, али овдје на форуму свако има право да мисли својом главом и да изнесе свој став. У виду коментара или колумне, свеједно је. Немој да будеш фрустриран због тога.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

FOND "PLAVI" OPŠTINA PRNJAVOR - mislim da je to rješenje i uspomena :) :(
DA SE ZAKLJUČI OVA PRIČA :roll: I zaustave zli jezici :oops: i zato naprijed Bosno naprijed HercegovinO :D :D :D OLEA< LE
... prihvatimo jednu himnu i navijaj za želju i PLAVE kao reprezentativni KLUB I BOJE !
a oPŠTINA OVA NAŠA PRNJAVOR PRVA NEK NAPRAVI KORAK sa onim svojnim silnim fondovima za manjine i folklor a MI SRBISTI bodrićemo Vas sa strane :wink: :D
Vaša grlica from Sarajevo
29 dan avgusta (istekao mi oglas za Vašu Srednju i stoga grlica ovako piše (razlog--neije imala sva ovjerena i kopirana dokumenata --al je prijavu napisala :D :smt006 )
još samo da je otkucam na pedagozima :smt002 :smt001

Nemoj ni ti lase da si baš uvijek najpametniji sa tim svojim kolumnama --ne
znam ni izgovoriti. :mrgreen: :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izbori u MZ 2013

Post by KAMIKAZA »

:D Opet si se dovrnula najutro , :smt030 nesreco jedna. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Izbori u MZ 2013

Post by Neki_to_vole_vruce »

Grlice reci mi ovo, jesi jos uvjek raspustena kao dok si zivjela u Prnjavoru? Ocigledno jesi jer nosis brkove u kuci. Naravno kako sam ja primjetila a i ostali ovde si uvjek pod opijatima bilo alkohol ili neke travarice :shock: al dobro to je tvoje demokratsko pravo, ali mene zanima zasto si se uhvatila ovog pokojnog momka? Da ti se nejavlja slucajno u tripovima? Ti si definitivno bijeli mag Republike Srpske. Predlazem da otvoris neki sobicak i ugovaras buducnosti, ajde malo osvjesti se i radi nesto. Nije zivot samo uzgajanje gandze :!: Na pocetku pisanja malo si bila zanimljiva ali sada je ovo postala smaracina. Zato malo kucne aktivnosti, joga i teretana, izbaci taj prgavi jezik kroz fizicke aktivnosti. Malo se srami, pljujes po svemu a dok si ovde zivila bilo ti je sve super. Ipak je tamo ljepse nego ovde, ali ja Sarajevo volim koliko i pokojni Milan Mladenovic. :smt006

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

ma vidim ja krenulo me jutros od pola 6 :D primila sam dobre vijesti i zato sam hepi :D :) :P :D a net mi za dž. , juče kad mi je bilo teško ni mreže za dž.
dargo mi je što mi se ovi bliski poznanici i pravi Prnajvorčani kat-kad jave ovako javno :D :D
da još uvijek sam raspuštena , nosim odgovore na BiH pitanja , pratim KOLUMNE raznih izdavača , ponekad gluvarim ponekad pišem , radim , živa zdrava ko švabo i šta mi fali .
iamm socijalu u RS onoj nenadjebivoj državi na Balkanu --izazvali me i navukli Prnjavorčani pa se ja s njima tako dopisnem u dokolici a za DŽ!

PS ,
baš mi je drago što se nađosmo ovde na MZ -temi. :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

Neki_to_vole_vruce wrote:Grlice reci mi ovo, ali ja Sarajevo volim koliko i pokojni Milan Mladenovic. :smt006
SARAJVO OD BLATA I SNEGA
SARAJVO KRISTAL U OČIMA

koliko vi imate toplana na kvadratni metar naselja ili ti kvartova drugarice poznanice?
imam moćno pero - jezik srpski

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Izbori u MZ 2013

Post by Neki_to_vole_vruce »

Prije svega na ovo tvoje zadnje pitanje mi je ponizenje odgovoriti. Hoces reci da ti imas toplanu? Imas al kad sjednes onom svom pekaru u krilo!!! A mozda poslije dobre halve zamislis da si na Floridi pa ti bude toplo :!: Sto si ti dolazila u Prnjavor ako je tamo u Medjedovini toliko fino? Trebala si ostati do zadnje pa glumiti gradjanku tamo, ali guzica se uplasila pa bjezi. Znam ja da je vama sarajlijama zeznuto sto se nije ispunila vizija Dragana Kalinica pa da Pale budu glavni grad RS, al bice nekad bar glavni grad regije kad poslije jos jednog rata se sravni Sarajevo sa zemljom. Nismo poznanice, tako da nemas pravo da me prozivas tako. Znaci nakacena si na neciji internet, vazda greba, inace sarajevski stil :!:

Spremni ste za evrope sa sve vasim toplanama i burekom, a da i cevapom :!:

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Izbori u MZ 2013

Post by svjedok.saradnik32 »

Lasse wrote: Колега, нико ти не брани да на овом порталу промовишеш своју опцију. То радиш од самог почетка, и да се не лажемо, због тога си се и регистровао на овај форум. То што је већина форумаша засићена (не само) вашим политиканством, то је други пар рукава. Знам да у странци ниси навикао на то, али овдје на форуму свако има право да мисли својом главом и да изнесе свој став. У виду коментара или колумне, свеједно је. Немој да будеш фрустриран због тога.
Другар, мало си побркао лонце и поклопце, ја сам рекао да злоупотреба НАСЛОВНЕ стране ставља у неравномјеран положај остале кандидате за савјет МЗ Прњавор. Толико смо тога писали како су избори за добробит града а не политикантство, а накрају шта би?! како објашњаваш ову чињеницу ???
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Izbori u MZ 2013

Post by Neki_to_vole_vruce »

Sto se ti srdis? Na portal sve mozete da objavite sta hocete, platite i dobijete svoj dio kolaca i stranice! Nemoj vi iz SDS da se sada pravite kao fini, sta je kod vas na glavnoj stranici, svaki vam je clan stavio sliku SDS na profil ili u naslov :smt005

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izbori u MZ 2013

Post by regeman »

mislim da se digla prevelika frka oko izbora..cini mi se da je Cik napravio zajeb sto je na ovaj nacin dopusteno partijama u ovom nasem nakaradnom sistemu da se kandiduju.inace rad u savjetu je volonterski, sa dosta truda i rada, kako mi rekose neki clanovi onih bivsih savjeta..tako da je najbolje za ljude staviti koji imaju volje, idealna prilika da stranke mladje ljude istaknu..da se malo i nvo aktiviraju, razna udruzenja..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Izbori u MZ 2013

Post by Lasse »

svjedok.saradnik32 wrote:ја сам рекао да злоупотреба НАСЛОВНЕ стране ставља у неравномјеран положај остале кандидате за савјет МЗ Прњавор
Да, текст јесте на почетној страни. Као и сваки до сада што је био. У чему је проблем?
regeman wrote:cini mi se da je Cik napravio zajeb sto je na ovaj nacin dopusteno partijama u ovom nasem nakaradnom sistemu da se kandiduju
Потписујем. Само, код нас изгледа све мора да иде преко странака. У складу са политичким системом.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Izbori u MZ 2013

Post by svjedok.saradnik32 »

Па другар како да ти објасним а да се не увриједиш, јеси некад био-чуо за конјске трке, хиподром, е сад имаш два коња и два џокеја истих предиспозиција , једном џокеју даш прслук са гивитом од 10 кг а другом надуван хелијумом... е у том је разлика. еее тако да знаш.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Izbori u MZ 2013

Post by grlica »

Oj Vrućo mi je , vidim da moj prljav veš ovde ručno trljaš (jezikom) a tvrdiš da se ne poznajemo -još mene napadaš za prgav jezik!
Pobrkala si lončiće ; đe će bit glavni grad do glavnog grada -to je i budali jasno no po tvom nama Sarajlijama jedino nije :lol: konačno ste dobili svoju ljepoticu na Vrbasu za mini prestonicu i halal vam bila , no ne barći u naš ataar. Da si ti bila na Palama i ti bi Pale poželila za glavni grad -to ti je kao maketa Sarajeva !
Imamo: toplanu . ćevape , tramvaj, suđukice, trolu, klepe , sogan-dolmicu, mućkalice , sač na svakom brdu većem od 600 metra nadmorske visine , baklava , hurmašice, tufahije, zeljanicu , burek-burečki , razne pituljice koje naš narod tradicionalno sprema , i za običng smrtnika uvjek vruć šiptarski hljeb , somun , kifla i ostali peksimeti.
došla sam u taj vaš grad jer mi se đed rodio tu ,a Oni moji Srbi odozdo tj. iz Sarajeva , počeli praviti državu pa prvo sebe zajebali i tako i mene ujedno pa se nađoh u vašem kraljevstvu :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Izbori u MZ 2013

Post by ZMIJA »

Grlice prie par dana sam prošla Sarajevo uz duž i poprijeko,pa sam nako malo skočila do Pala gore preko Bemabaše,otišla sa Pala na Jahorinu, a odozgo se vratila na Lukavicu i Istočno Sarajevo, i u dvije riječi razočarala sam se.
A ako insistiraš naparavit ću putopis.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Izbori u MZ 2013

Post by vrsta8472 »

Вељо, хвала ти што објављујеш оне спискове. Зар нисмо, најгори од све дјеце :smt001

Углавном има 3.500 КМ које нисмо Општини објаснили, шта смо радили са њиховим парама. Па да поднесем извјештај, да неко не мисли да смо гори од оних (СДС-СНСД), што нас оптужују за махинације - малверзације. У питању је пројекат "Од нас зависи", гдје смо требали да социјално-искључене укључимо у израду општинске стратегије развоја у наредних 10 година. Тај дио од 3500 КМ је 30% од укупног износа и тај дио је општина давала а оних 70 УНДП и Швајцарска агенција за развој у сарадњи са Општином Прњавор. И замисли да требаш правдати 70% пара странцима, са свим могућим ситницама па хоћу да ти покажем само како изгледа тај мој фолдер са тим извјештајим (ако те интересује било који извјештај, слободно ми јави да ти пошаљем на мејл):

Види :arrow:

Image

Па нека ми неко каже да немамо извјештај :D Имам ту 1ГБ извјештаја.

Како смо тај пројекат радили заједно са Општином Прњавор сви ти извјештаји су били прослеђени и Општини. Ако треба имам доказ и све мејлове, у којима пише коме и шта сам слао и када и сва преписка. И када се све то завршило, и када смо од УНДП-а добили све позитивне оцјене за тај пројекат, нама стиже допис да доставимо Општини правдање утрошених средстава (не бих овдје да, постављам и те мејлове) и да им то доставимо на увид. Фино са службеног мејла, пошаљем одговор да смо све извјештаје доставили и УНДП-у и Општини и да смо од УНДП-а, добили све паре, јер се тај новац исплаћује у траншама у зависности од реализације пројекта и да смо Општини доставили све те извјештаје. И нормално одговор је као, треба се доставити лично тој и тој особи тај извјештај. Ја фино одговорим да не волим да неко од мене прави мајмуна и да ми не пада на памет да све то поново шаљем и пишем, када сам већ послао. Али џаба, ударио тук на лук и не можемо се договорити. Та особа не жели од те особе извјештаје већ од мене да јој ја пошаљем. Е неће да може. Каже ако то не доставимо, написаће нам како нисмо оправдали та средства која смо добили. Кажем нека напише, боли ме Q, јер знам да смо све урадили како треба и да смо за ту годину добили завршни извјештај тј. биланс стања и биланс успјеха који је овјерен у АПИФ-у. Углавном суштина читаве приче је та, да ником не дозвољавам да од мене прави будалу, поготово не неко из општине.

Даље, за свједока. Прњавор.инфо није званичан медији већ незваничан. Поготово овај форум. Овдје царују незваничне информације, за разлику нпр. од општинског сајта гдје царују званичне информације. Прњавор.инфо се нигдје не рекламира, и зато стварно нема потребе. Квалитет нашег рада је број посјета, који се свакодневно увећава. Сада да се вратим теми. Овдје је постављена тема Избори у МЗ Прњавор. Свако од вас, озбиљних политичких странака што СДС што СНСД је могао да овдје постави и објави своју листу. Напише неки, проглас или циљ дјеловања па да мало дискутујемо о томе. Да видимо ко је какав, и да најбоље идеје изађу на видјело јавности. Обе странке су се у овој кампањи понашале, као да не постоје. И читава кампања се своди на блаћење нас, као неке криминогене структуре која жели да опљачка и МЗ и Општину и њене грађане. То је сва кампања, ако неко може нека ме аргументовано исправи да није. Ни једно, Јавно саопштење није упућено нама који уређујемо ову страницу. Ни један захтјев, за банер или слично. Ама баш ништа. И да сте то упутили, ево ако нико ја обећавам да бих објавио. Сада је касно, петак је вече сутра предизборна тишина, а ми из Наше визије нисмо имали другог медијског простора за обраћање, него овај интернет и интернет кампању. Нормално да ћемо то да искористимо, не би ли што више јавност упознали са нашим радом и циљевима. За сво ово вријеме кампање, нисам примјетио ни једну активност ни једне странке. Тако да немаш право рећи да смо у бољој позицији, ми само радимо оно што смо наумили а то је да освојимо што више мјеста у Савјету МЗ Прњавор. И ништа више. О никоме, нисмо рекли ни једну ружну ријеч. Што се опет од ВАС великих странака, није могло испоштовати. Нема шта у народу не причате о нама, као да смо највећи криминалци и олоши, али опет и то је дио кампање али и рекламе за нас. Јер и лоша реклама је реклама. Немамо страначку машинерију, немамо буџет. Сакупили смо између себе 190 КМ за кампању и од тога смо одштампали летке и плакате. Али смо зато имали живу ријеч, са нашим суграђанима. Оно што ви велики странке немате, и неће имати јер се својим радом и битисањем све више удаљавате од малог обичног човјека, којег муче мали животни проблеми. На свима нама, је да у недељу покажемо колико смо радили и да убиремо плодове нашег рада. Ипак је демократија чудо, а ја чврсто вјерујем да ће се у недељу догодити чудо и да ће мали и неискусни Давид побједи два огромна и искусна Голијата :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Izbori u MZ 2013

Post by schwabo No1 »

grlica wrote:... I zaustave zli jezici :oops: i zato naprijed Bosno naprijed HercegovinO :D :D :D OLEA< LE
... prihvatimo jednu himnu i navijaj za želju i PLAVE kao reprezentativni KLUB I BOJE !
Ово твоје одушевљење ме на кратко врати у вријеме када су, након укидања популарних "тачкица", благодети потрошачког друштва стигле и до наших скромних домава.

Један од статусних симбола био је и радио пријемник "RR120" нишке производње, са кога смо први пут чули радио рекламе: "Плааааавиии рааадиииооооон".

Image

Тада нисам могао ни предпоставити да ће графичко рјешење са популарне кутије послужити као идеја за омиљену ти заставу драге ти наше.

Post Reply