Obraz opstinskih cinovnika

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

http://prnjavorlive.info/odlomljeno-drv ... e-u-parku/
Mislite li da je vrijeme da počnete da radite nešto ili samo i dalje da ispravljate pravopisne greske???

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ZMIJA »

Ja sam takvom slučaju umalo postala žrtva prije para dana pred poštom kad je odlomljena grana podrobila kola ,ali ovima odgovornim uzalaud praktična upozorenja ,jer drvored u Prnjvoru ili nije nikako, ili je samo djlimčno prokresan,valjada ji i zato odgovoran Dodik,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ZMIJA »

...
Last edited by ZMIJA on 09.05.2014. 23:32, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by svraka »

Pretjerao si sa svojom zlobom.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by aquarius »

Нека је јасен био труо...

„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by просвјета »

ZMIJA wrote:... drvored u Prnjvoru ili nije nikako, ili je samo djlimčno prokresan,valjada ji i zato odgovoran Dodik,
Ето није за то одговоран али џаба вам, морате у сошку... :D

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

Prestanite se zajebavati više.Ko je kriv, ko je zloban, ko ce u sosku, najmanje je bitno!Djecak od nepunih pet godina je sa tezim povredama zavrsio u KBC.Pored njega je bilo jos troje djece istog i manjeg uzrasta, a medju njima i moje djete. Zato, tako vam boga prestanite sa sprdacinom, jer djecu vam nec(u)e oprostiti!!!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by Iris »

Nadam se i molim da dijete ostane živo i bez težih posljedica, jer nisam upućena o kojoj vrsti povreda se radi!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by grlica »

Izuzetno mi je žao što se desilo ovako nešto u Prnjavoru . Svako ko ima djecu pomisli da se to moglo i njemu desiti. Takve stvari se dešavaju jednostavno , ne često ali se dese -zašto baš meni? prvi je vapaj unesrećenog. Razumijem bijes i revolt ali ne razumijem zašto odmah tražiti i razapinjati krivca . Da li je svraka poželio da se ovako nešto desi?! Da li je njemu sad možda drago što se to desilo pa se smije "nepismenim budalama"?! Tako ste postavili stvari.
Ja nikad djecu nisam puštala u taj park , posebno ne blizu ograde vrtića jer je uvijek tu bila visoka travuljina i boca. To ustvari i nije park .Za mene je to uvijek bila "prokleta avlija" , stalno mi je neka "negativa " zračila odozdo iz tog nazovi parkića . Borovi , tamno , zaraslo ... Tek je Tomaš malo doveo u red prokletu avliju . Djeca su izvodila časove praktične nastave, čini mi se da su ga djeca i uredila. I opet se znalo da je treća klupa narkomanska a ona donja klupa nova bila je predaleko i blizu gustiša. Ne znam da li je sad tu pokošeno al isto kao što se odlomilo drvo mogla se odnekud pojaviti i zmija i ako ništa prestrašiti posjetioce. Kažem ne znam kako sad izgleda da li je pokošeno i uređeno.
Hoću reći oduvijek mi je bila nepovjerljiva prokleta avlija, u tami borova zamišljala sam događaje iz prohujalih ratova... Rijetko sam silazila dole .
Uvjek sam govorila da to treba srediti , il spomenik tu postaviti jer tako bi vratili neki stari centar grada , il ljetnu pozornicu il bilo šta. Niko nikad nije bio specijalno zainteresovan za avliju i tako poludivlja i zaboravljena uzela je opet svoj danak.
Strašno!
želim da se što prije oporavi to dijete , a roditeljima mnogo sabura što bi rekli braća Turci , a vama dragi forumaši isto mnogo strpljenja i odbrojavanja u sebi do 100 ,dok se nešto ne kaže ovako javno.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by VJESTICA »

:smt023
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

Svraka je svoj posao danas uredno odradio, zasto njega pominjes kao "krivca"????
Za tvoju informaciju park je sredjen i to je jedina lokacija gdje djecu mozes slobodno pustiti bez bojazni da ce im se nesto desiti, ili ipak moze?????Danas sam cuo komentar: "..pa sta ce djeca u parku"?
Stvarno, sta djeca rade u parku!?
Ta ista djeca se igraju vec cetiri godine u tom parku i nazalost prolaze pokraj obiljezenog drveca za sjecu vec skoro dvije godine, ali gle cuda....drvece nikako da se isjece samo.Najgore u svemu ovome je sto drvo koje je palo nije bilo ni obiljezeno za sjecu, a kamoli odsjeceno!Nama ostaje da nagadjamo gdje i kada ce pasti sljedece, a nadleznima da i dalje naplacuju kom.naknadu.Ostaje da se vidi sta ce nadlezni da poduzmu po ovom pitanju.Svi se nadamo de se nece ponoviti!!!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by svraka »

Drvo koje se srusilo je bilo obiljezeno za sjecu!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by просвјета »

Да ли је то дрво понад клупа које користи Пет лампи?

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

Nisam primjetio da je bilo obiljezeno.Drvo je kod policije na granici sa vrticem.Vidi se na slikama jasno.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by murgo »

svraka wrote:Drvo koje se srusilo je bilo obiljezeno za sjecu!
Nisam specijalista, ali drva se sijeku prije nego sto prolistaju!
nema zabave bez zena i rakije

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ivan78 »

Stvarno, sta djeca rade u parku!?
Pravo pitanje, sta rade tako mala djeca u parku bez roditeljskog nadzora!?

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

Djeca nisu bila bez roditeljskog nadzora, i ne lupetajte vise ,roditelji su bili u parku sa djecom, pa da li roditeljski nadzor moze sprijeciti da drvo padne?Javna zelena povrsina,trava ,djeca se nemaju gdje povrjediti,mirni praznicni dan , park pun roditelja sa djecom, kad gle cuda drvo puca po stablu i pada na djete.Roditeljski nadzor, ma sram vas bilo. Dosta vise , ovo vec prelazi u bezobrazluk pojednih.Stidite se ovakvih komentara.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by KAMIKAZA »

Steta je sto je ovako tuzan dogadjaj zavrsio na temi politika,poceli smo i nesretne slucajeve gledati kroz politicke stranke,dobro je sto jos niko nije rekao kako su mu roditelji iz te i te stranke,ili koje su vjere.Spustamo se na niske grane.
Umjesto da djetetu pozelimo brzo ozdravljenje,i da ponudimo krv ili neku drugu pomoc,mi vjecamo ko je kriv,pa eto kriva je priroda,na nama je da pokusamo naci najbolje resenje,da zastitimo i to drvece a i gradjane,po meni je najbolje resenje,to da se jedne godine drvece detaljno okrese,da se ostave samo centralni stupci i to da se i oni skrate,tako bi se formirala nova krosnja,koja bi bila i jaca i laganija.
Jos jednom zelim tom djetetu da brzo ozdravi,i da se tako nesto nikad nicijem djetetu ne desi ponovo,a sve ostalo je manje vazno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by ALEK »

Djete ce biti dobro, i nadam se da se nece nikad vise ponoviti.Tacno ovo nema veze sa politikom, nego da se adekvatno reaguje i da se ne ponovi nikad vise.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by svraka »

Nadam se brzom oporavku djecaka. Nesrece se desavaju i kod najvece paznje. Jednostavno se desavaju. Dobro je to sto mi svojim djelovanjem mozemo uticati da se desavaju sto rjedje. Ali, ipak se desavaju. Ne mogu da opisem koliko mi je tesko zbog ovoga sto se desilo.

Bez ikakve zadnje misli, navodim jos neke od potencijalnih izvora ovakvih nezeljenih dogadjaja. Neke situacije koje je moja sluzba evidentirala, sacinila sluzbene zapisnike i fotodokumentaciju, i proslijedila nadleznim institucijama na rjesavanje. Kao sto je uradjeno i u slucaju u parku kod Policijske stanice.

- stabla u gradskom groblju u Prnjavoru,
- gradski trg sa mermernim plocama koje otpadaju
- klizista na lokalnim putnim pravcima u ingerenciji opstine Prnjavor
- ostecenja regionalnih i magistralnih puteva u ingerenciji JP Putevi RS
- ostecenja raznih gradjevinskih objekata sirom opstine Prnjavor, a koja predstavljaju potencijalnu opasnost za slucajne prolaznike
- nenamjensko koristenje prnjavorskog vodozahvata iz jezera Drenova
- svjesno trovanje zivotne sredine kao direktna posledica odbijanja koristenja usluga KP Park,
- neadekvatna zastita od poplava, itd

Za sve navedeno, moja sluzba je sacinila naprijed navedenu dokumentaciju. Potpuno mi je jasno da se ne mogu svi poslovi, svi registrovani problemi, rijesiti u jednom danu. Niti su svi u nadleznosti jedne institucije. Ali, sta je prioritet...? Onaj ko donosi odluku sta je prioritet, nosi i teski teret kritike ako se nesto nezeljeno desi. Da je mene neko pitao, sta prvo da uradimo, da saniramo kliziste izmedju Crkvene i Kokora, ili da posijecemo sva ostecena stabla u gradskom drvoredu i parkovima... ja bih rekao ovo prvo. Vodeci se iskljucivo mislju sta za stanovnistvo predstavlja vecu opasnost. Ali...desi se to sto se desi. Srusi se stablo bora samo od sebe i ozlijedi djecaka. U parku na ulazu u grad smo nedavno oborili oko 20 borovih stabala, potpuno suvih. Ni jedno nije bilo trulo, i moglo je stajati godinama da nikoga ne ozlijedi. Nesrece se desavaju.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by zox007 »

Slažem se sa svrakom u jednom,nesreće se dešavaju!Da nebih pravili novu političku hajku od ovog,kao što smo skoro kad je nesrećnim slučajem poginuo radnik na auto putu....nema potrebe!
Nepotrebno se pravdaš,šta je prioritet....niste došli prije par mjeseci na vlast,već prije 1,5 godinu..tako s te tačke to neprolazi! :smt006

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by svraka »

Ne osjecam potrebu da se pravdam. Niti sam dosao na vlast, niti sam kada bio na vlasti. Sve si pogresno protumacio, onako kako tebi odgovara. Nema veze, samo ti po svome.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by zox007 »

svraka wrote:
Bez ikakve zadnje misli, navodim jos neke od potencijalnih izvora ovakvih nezeljenih dogadjaja. Neke situacije koje je moja sluzba evidentirala, sacinila sluzbene zapisnike i fotodokumentaciju, i proslijedila nadleznim institucijama na rjesavanje. Kao sto je uradjeno i u slucaju u parku kod Policijske stanice.

- stabla u gradskom groblju u Prnjavoru,
- gradski trg sa mermernim plocama koje otpadaju
- klizista na lokalnim putnim pravcima u ingerenciji opstine Prnjavor
- ostecenja regionalnih i magistralnih puteva u ingerenciji JP Putevi RS
- ostecenja raznih gradjevinskih objekata sirom opstine Prnjavor, a koja predstavljaju potencijalnu opasnost za slucajne prolaznike
- nenamjensko koristenje prnjavorskog vodozahvata iz jezera Drenova
- svjesno trovanje zivotne sredine kao direktna posledica odbijanja koristenja usluga KP Park,
- neadekvatna zastita od poplava, itd

Za sve navedeno, moja sluzba je sacinila naprijed navedenu dokumentaciju. Potpuno mi je jasno da se ne mogu svi poslovi, svi registrovani problemi, rijesiti u jednom danu. Niti su svi u nadleznosti jedne institucije. Ali, sta je prioritet...? Onaj ko donosi odluku sta je prioritet, nosi i teski teret kritike ako se nesto nezeljeno desi.
Izvini,što sam glup,ali iz gore navedenog,što ti potpisa("moja služba") slijedi da si u direktnom ili indirektnom odnosu sa "vlasti" u Prnjavoru? Ako griješim,prosvijetli me :?: :smt006

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by svraka »

Hajde da pokusam da te prosvijetlim, mada ne garantujem uspjeh, ne zato sto si navodno glup (nisi sigurno), vec zato sto ti neke cinjenice jednostavno ne odgovaraju.

U opstini su zaposlene cistacice. Vezane su za aktuelnu vlast?

Pravna pomoc je opstinska sluzba koja nije mijenjala sastav zaposlenih kada se promijenila opstinska vlast. Vezani su opstinsku vlast?

Vozaci u opstini su dijelom Tomasevo nasledje. Vezani su za aktuelnu vlast?

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Obraz opstinskih cinovnika

Post by zox007 »

svraka wrote:Hajde da pokusam da te prosvijetlim, mada ne garantujem uspjeh, ne zato sto si navodno glup (nisi sigurno), vec zato sto ti neke cinjenice jednostavno ne odgovaraju.

U opstini su zaposlene cistacice. Vezane su za aktuelnu vlast?

Pravna pomoc je opstinska sluzba koja nije mijenjala sastav zaposlenih kada se promijenila opstinska vlast. Vezani su opstinsku vlast?

Vozaci u opstini su dijelom Tomasevo nasledje. Vezani su za aktuelnu vlast?
Ja imam SVOJ stav,nevezano za bilo koju političku stranku,više sam kritika uputio nego pohvala(u daleko većem broju), ali to nije do mene,pošto Načelnik nije "usmjerio" svoje djelovanje na ono zbog čega je odnio pobjedu na izborima :!: Prvenstveno je to "dovodjenje reda" u Opštinu Prnjavor :!: Umjesto toga je digao porez,zaposlio još ljudi u ionako "pretrpanu" administraciju,pa se izvinjavam što nisam zadovoljan. Opština mora da ima čistačice,pitanje je koliko? Za vozačima nevidim nikakve potrebe,pa i ovi naši "privatnici" koji na računima imaju daleko više novca od Opštine,se vožu sami u autima.zar ne? Što se tiče "Tomaševog naslijeđa",nebih to provlačio,jer se oduži na "Živkovićevo naslijeđe",pa "Vasićevo naslijeđe"....Tomaš mi je bio pozitivan lik,ne krijem,šteta što su ga "potpetljavali" svi,a naročito zlo u vidu g.Kalabića... Smatram,da je mogao da da daleko više,pošto je ekonomske struke,za pokušaj povratka bilo kakvog ekonomskog oporavka u vidu otvaranja novih firmi....Za Načelnika Gatarića nemogu reći ništa pozitivno po tom pitanju,jer nema nigdje u Prnjavoru "pozitivnog ambijenta" da bi privukao bilo kakve investicije,koje bi se manifestovale zapošljavanjem običnih radnika i s tim omogućilo bilo kakvo preživljavanje "radničkoj klasi" u Prnjavoru :!: :smt006

Post Reply