Narodni poslanici iz Prnjavora

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

Nakon opštih izbora Prnjavor je dobio tri narodna poslanika.Dva u Narodnoj skupštini RS i jednog u Parlamentarnoj skupštini BiH.Od opštih izbora prošlo je više od dvije godine,odnosno poslanici su "prerpolovili"svoj mandat.Koliko ste zadovoljni njihovim radom,jesu li opravdali povjerenje dobijeno od građana,kakava je komunikacija poslanika i građana naše opštine,koliko su aktivni u rješavanju lokalnih problema i slično.Imate li kakve prijedloge za poslanike,sugesije,kritike,pohvale?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Vidim Savaš udaraš prave i konkretne teme,nema šta,samo čini mi se na ovom forumu izgleda ima malo sagovornika, jer smo ko mala čaršija čut če se.
Od prnjavorskih poslanika i funkcionera naša opština čini mi se za sad ima bodova nula.
Ovo kad kažem imam na umu susjednu opštinu Dereventu, drugi po rezrušenosti grad odmah iza Vukovara, u ovom proteklom ratu,a trenutno čini mi se Prnjavor je sad iza Drevente dva dana jahanja u kasu,a da ne spominjem opštine u ravnici,Laktaši, Srbac Gradiška i drugi.
Jedino šta Prnjavor ima to je medijska tvornica i kuinja u kojoj se krčka srpstvo evo već 20 godina,ali i u tu tvornicu medijsku ne zalaze naši bajni prnjavorčani na položajima .
Zahvaljujući jedino narodnom poslaniku iZ SDS a Miladinu Staniću koji zaista promoviše borbu protiv kriminala i korupcije,čuje se za Prnjavor ,i da nam nije narodnog poslanika Drage Kalabića koji nas promoviše u Srajevu i brani nas od svih častivi i nečastivi, mi bi naprosto propali.
Za Prnjvor se još čulo da kroz njega prolazi autoput Banja luka Doboj, i da se dali na sreču i nesreću nije nikako mogao zaobići.
Prnjavor je nažalost poznatiji sa negativnim nego pozitivnim stvarima, a dali zato trebaju naši visoki položajnici da se stide, ili a se ponose pitanje je sad.
Tema je prava ja je podržavam i ako treba o svakom poslaniku i funkcioneru sa naše opštine reknem u brk šta mu po mom mišljenju valja a šata ne vala ja sam spremna argumentovano .
Ne mislim da sve treba gledati crno, ali da treba stvari argumentovano i kritički uputiti onima koji nas zastupaju na višim nivoima vlasti, za to imaju velike plate treba govoriti zašto ne .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by grlica »

зашто змијо мислиш да је мало саговорника на форуму , напротив доста је овај форум видио разних саговорника.
Кад смо код теме - Драго и Станић су најбољи представници и прошле и садашње власти ,-- као да их је полава избацила на врх онакве какви су . Један је гражданин, а други Драгојло свјецки сељак и лоповчина , лично ми је дражи Драгојло јер макар има дара за умјетност , онај СДС ов ми је превише блијед.
Толико о нјима
ово што саваш поставља врло је изазовно и боље како наш народ каже . " не млати пуно ... "
е тако ( реко да ми змија не помисли како нема саговорника .

змиле што не пишеш о томе како Миле сели Косово у РС ?
Шта мислиш да ли ће му Кусто помоћи да и српске светиње камен по камен пренесу у лакташе ?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

grlica wrote:ашто змијо мислиш да је мало саговорника на форуму , напротив доста је овај форум видио разних саговорника.
Raznih da, ali poraviuh vrlo malo.
grlica wrote:Кад смо код теме - Драго и Станић су најбољи представници и прошле и садашње власти ,-- као да их је полава избацила на врх онакве какви су . Један је гражданин, а други Драгојло свјецки сељак и лоповчина , лично ми је дражи Драгојло јер макар има дара за умјетност , онај СДС ов ми је превише блијед.
Nije njih nikakva poplava izbacila oni su izabrani od ovog naroda i to demokratski.
grlica wrote:ово што саваш поставља врло је изазовно и боље како наш народ каже . " не млати пуно ... "
е тако ( реко да ми змија не помисли како нема саговорника .
Ja pužem nisko, a ti letiš visokošta je sa sredinom.
grlica wrote:змиле што не пишеш о томе како Миле сели Косово у РС
Nemoj da silazimo sa teme ,ona je precizno determinisana, Narodni poslanici iz Prnjavora
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by corkan »

Da su ih djeca iz obdaništa birali sigurno nebi prošli, jer djecu nemožeš tako lako salagati dok nas odrastle oni muvaju tako lako, da kad gledaš Stanića na TV on samo zna ovaj onaj i nešto muca :oops:
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Имамо три народна посланика. Поглед на све троје из мог угла гледања.

Драго Калабић

Image

СНСД

Народни посланик је 2002, једна од најконтраверзнија личности у нашем граду. До сада је промјенио, око 5 странака за сада је у СНСД-у. Лично се познајемо, између нас двојице је било све и свашта о томе сам већ писао. Углавном за толике године колико је тако високопозициониран у државним институцијама ја лично не знам шта је урадио добро за своју општину. А баш сам пратио нашу локалну политику, задњих 10 година.

Миладин Станић

Image

СДС

Народни посланик од 2010-те. У СДС-у од оснивања. За Прњавор не знам да ли је ишта урадио осим што је једном дао изјаву како је на ергели лоше стање. Налази се у опозицији, па је то мало и разумљиво. Исто и овог народног посланика лично познајем још од времена док је шверцовао девизе "испод врбе", па на овамо. Знам да је био широког срца, па је нама клинцима из "угловнице два", знао по некада да коју марку или коју килу динара што је инфлација појела. Привредник, иза себе оставио Млинпек у дубиози па га касније купио и још је покуповао пар упропаштених предузећа па сада ту издаје другим фирмама. Све у свему, ништа специјално.

Александра Далшашо-Лепир

Image

СНСД

Народни посланик од 2010-те. Исто лично познајем о овог народног посланика. Заједно смо одрасли, зграда до зграде. Не спада у групу политичара типа првог и другог. Иза себе нема никаквих репова нити ораха у џеповима. Једини професионални политичар из Прњавора који је одрастао у граду Прњавору. Жена у политици је особа да се покаже странцима како има ето и код нас жена у политици. Сандра колико може ради и дјелује. Маневарски простор је ту мали због самог стања у СНСД-у, али у сваком случају требамо да је подржимо.

Све у свему.

Наши народни посланици углавном након избора забораве оне који су изабрали. Зато нам и јесте тако како је. Умјесто да нам говоре, гдје има какав конкурс за пројекте и да гурамо исту причу, за наш град они углавном вријеме проводе да задовоље своје личне или приватне послове. Зато нам и јесте тако како је.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by Franz »

Nista za dodati....Vedran objasnio.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Svakako treba uz poslanike dodati i ostale visoke funkcionere sa područja naše opštine, koji godinama ,,vegetiraju'' na višim nivoima vlasti u ime ovog naroda koji ih je ili birao, ili delegirao bilo na koji način.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by corkan »

Kako ja vidim Vrsta ti si se pomalo očešao od svakog poslanika samo Aleksandra ti se omakla iako je manevrisala u skučenom prostoru.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Ова прва двојица су алфа и омега, у својим странкама. А Сандра то реално није тако да се никако не може упоредити са њима.

Ако сам шта погрешно написао, слободно ме исправи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Vedrane redaj dalje slike ne zabušavaj,nisi ništa pogrešno napisao ,ko napišeš ispravit ćemo te. :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Само говори имена, пишем :)

Мислио сам да нешто да напишем о Новаковићу и Томашевој. Ипак су они били по два три мандата посланици :smt002 Шта мислите :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Naravno da treba o njima govoriti i pisati, sve šat su dobra a šata nisu dobra donjeli našoj opštini, s pozicija svojih visokih položaja, dali bilo pozitivne dali negativne kritike nisu valda sveci.Oni su javne ličnosti i mi razbijamo mitove o njima..
Pored Novakovića tu je dakako i Tomaševa ,tu je Moman Malić,mistrica Cvijanović,SlavišaSandić,Vladoo Vujanović Đuka Huremović,daj da im bar slike poredamo, pa da se molimo za njihovo zdravlje ,ima ih još samo ne mogu trenutno da se sjetim, jer prvo tražim njihove ev tragove lokal patritizma u našoj opštini, pa tek onda njihova imaena.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

Mislim da bi trebali da se držimo teme.Ovakva postavka teme jeste namijenjena za narodne poslanike ,dakako da se kao parametar uspješnosti ili neuspješnosti mogu komentarisati i bivši narodni poslanici.Sve ostalo je izvan teme,meni lično ne smeta ali pobrojana gospoda nisu niti su bili narodni poslanici u neko da kažem skorije vrijeme.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Slažem se da ne idemo sa teme,ali ako govorimo o nekavim doprinosima sveukupnim da tako kažem,za našu opštinu od strane narodnih posanika ne možemo to posmatrati segmentarno i pojedinačno .
Na primjer narodni poslanik je bio i Dragan Đurić.Nemanja Vasić,Momir Malić Dragana Tomaš,Momčilo Novaković,i svi su oni bili u prilici da urade nešto konkretno za svoju opštinu,kako bivšui tako i današnji poslanici,a ne da gledaju svoja posal i voze se u skupim automobilima,neki čak i na pecanje idu sa tim skupim limuzinama.
Ako ste otvorili temu gospodine Savaš, koja je na mjestu, valjda bi bio red da napišeš imena tih bivših i sadašnjih poslanika, imenom i prezimenom, i da daš svoju ocjenu za ono što su doprinijeli za opšte dobro kao narodni poslanici, recimo reda večćina 1-10, jer ja sam svoju već dala za njihov ukupni doprinos i napisala da je to bodova nula za Prnjavor,to je moje mišljene.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by regeman »

Sto je Sandrin izbor ziva rana pojedinima u snsdu...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

Pa ja sam to zmijo i rekao,nije problem bivši i sadašnji poslanici i njihova ocjena odnosno ocjena njihovog rada.Po meni je skretanje sa teme bilo nabrajanje nekih drugih koji nisu bili niti su sada narodni poslanici .O tome sam govorio.Naravno da ću i ja napisati po neku riječ za svakog od njih i bivše i sadašnje, polako .

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by bičbožiji52 »

I meni se jedna dama do skora visokopozicioniran kadar SNSD žalila na Sandru i na njen izbor.Shvatio sam to više kao žensku ljubomoru i međugeneracijski sukob...Meni lično je Sandra kao andol u politici,niti pomaže niti odmaže. Mlada je neka uči. :D
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Све у свему, ништа конкретно од народних посланика. Када видим Дервенту која је била срављена са земљом и Прњавор у коме није било рата, видим ко је и како лобирао за свој град тј. општину.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

U pravu si vrsta. I ne samo Derventa,evo na primjer i Srbac u nekom ranijem periodu recimo dok je SNSD imao vlast u Srpcu a SDS na nivou RS dosta se i tada ulagalo u Srbac.Prnjavor je ostao zamorče podjela po političkoj liniji na nekoliko strana a u suštini ni jedna strana nije nešto posebno "donijela"u Prnjavor osim ako se izuzme SNSD-ovo lobiranje za onih 5,7miliona za vodovod ,što je opet na kraju do te mjere ispolitizovano(sama realizacija) da je to dobrim dijelom i srušilo rejting samog SNSD-a.Jedino šo je neupitno jeste to da mandat aktuelnim poslanicima polako ulazi u predvečerje.Da li će ih njihove stranke ponovo kandidovati a gradjani ili mehanizam kompezacione liste ponovo izabrati ostaje da se vidi,ili će to biti neka nova imena i to ostaje da se vidi.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

evo da malo oživimo ovu temu,pa da malo sumiramo rezultate rada i političku poziciju naših narodnih poslanika obzirom da su već uveliko ušli u poslednju četvrtinu svoje poslaničke utakmice.Postavlja se logično pitanje koliko su svoju poslaničku dužnost dobro radili,koliko su bili u kontaktu sa običnim građanima koji su ih birali kao i to smatrate li da će ponovo biti kandidovani od strane svojih političkih subjekata na opštim izborima 2014.godine .?

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by čiča »

Dragojlo neće ponovo biti kandidat za sadašnju funkciju, on mora ispuniti kamikazino proročanstvo i postati premijer RS nakon sledećih opštih izbora.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by bičbožiji52 »

savaš wrote:evo da malo oživimo ovu temu,pa da malo sumiramo rezultate rada i političku poziciju naših narodnih poslanika obzirom da su već uveliko ušli u poslednju četvrtinu svoje poslaničke utakmice.Postavlja se logično pitanje koliko su svoju poslaničku dužnost dobro radili,koliko su bili u kontaktu sa običnim građanima koji su ih birali kao i to smatrate li da će ponovo biti kandidovani od strane svojih političkih subjekata na opštim izborima 2014.godine .?
Moraš malo biti preciznji Savo,koji i čiji poslanici ,neki jesu a neki i nijesu, odradili svoju ulogu narodnih poslanika ,ako misliš da oživiš ovu temu, malo kokretnije reci,nemoj ko kiša oko Kragujevca,poslanik SNSD a U naraodnoj skupštini republike Srpske iz Prnjavora Aleksandra Delašašo Lepir je pošteno do sad odrađivala svoj mandat za razliku recimo od Stanića Miladina, koji se samo propinje i svađa sa pričom o borbi za socijalnu državu i pravdu u borbu protiv korupcije i kriminala .
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

čiča wrote:Dragojlo neće ponovo biti kandidat za sadašnju funkciju, on mora ispuniti kamikazino proročanstvo i postati premijer RS nakon sledećih opštih izbora.
Samo se ti zezaj Cica,kad Dragojlo postane Premijer,ja cu dobiti:Orden vidovite Zorke sa zlatnim vjencom. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by savaš »

Pa iskreno nisam u prilici da nešto posebno uđem u suštinu aktivnosti naših poslanika osim ono što vidim ili čitam u medijima a i ne poznajem ih ovako nešto baš pa da kontaktiram sa njima zato i pitam vas koji ste očito bolje upućeni u ove političke zgode i nezgode u našoj općini. :smt006

Post Reply