Narodni poslanici iz Prnjavora

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by dkrajina »

Nadjoh na internetu odgovor,svraka nadam da je opsiran i jasan.
[img] Dodik je bratu Goranu dodijelio koncesiju na 503 hektara obradivog zemljišta 21. septembra 2008. godine. U odluci Vlade RS ističe se da se poljoprivredno zemljište dodjeljuje firmi „Agro voće“ iz Aleksandrovca bb, što je kućna adresa Milorada i Gorana Dodika. Možda bi to i bilo u redu da je u to vrijeme uopšte postojala firma „Agro voće“. Ona je, prema Službenom glasnikuRS od 26. decembra 2008. godine registrovana tek tada, četiri mjeseca nakon što joj je dodijeljena koncesija. Osnivač i direktor firme je Goran Dodik, (svi dokumenti u posjedu „Žurnala“).

Koncesija je dodijeljena na period od 25 godina, a jednokratna naknada za koncesiono pravo utvrđena je u iznosu od 19.916, 25 Konvertibilnih maraka.

Dodik na sjednici vlade, održanoj 24. novembra 2008. godine, (znači mjesec dana, prije nego je Goran Dodik, prema „Službenom glasniku“ RS registrovao firmu «Agrovoće»), donosiOdluku o izmjeni odluke o dodjeli koncesije bratovoj firmi. Precizira se da se „Agrovoću“ umjesto 503 hektara dodjeljuje 234,4 hektara, a da se koncesiona naknada sa 19 hiljada 900 maraka umanjuje na 11 hiljada i 400 KM. Sa 268 hektara, (izvađenih iz koncesije), isječena je šuma i to oko 5000 kubika, čija je vrijednost pola miliona maraka. Balvani su prodani, a onda je uništena zemlja ponovo vraćena državi, odnosno „Šumama Srpske“ i njihovom direktoru Neđi Iliću, koji je imao zadatak da kroz knjige legalizuje ovu transakciju.
Na ovom zemljištu braća su izgradila brojne objekte: od hladnjača za voće, pratećih objekata, pa do prekrasnog motela. Kako ne bi došli u situaciju da ih neko upita kako su to sve uradili na zemljištu pod koncesijom, oni su, jednostavno, cijeli pejzaž preveli u svoje vlasništvo. Premadokumentima koji su u posjedu „Žurnala“, ova nelegalna transakcija izvedena je početkom 2010. godine. Tada su braća Dodik 2700 dunuma državnog zemljišta, (preko 2300 dunuma u vlasništvu JP „Šume Srpske“ i oko 350 dunuma u vlasništvu SO Laktaši), prepisali na sebe.

Nepoznato je da li su za tu zemlju platili RS ikakvu naknadu. Otuđene su šume, njive, voćnjaci i pašnjaci, u neposrednoj blizini Bakinaca. Privatizovane su Borine, Guberovac, Mailovača, Smrekanovac, Golo Brdo, Kose, Miljevačke kose, Bistrovac, Strana, Rječica...

Cijeli posao verifikovala je Republička uprava za Geodetske i imovinsko pravne poslove, tako što je njive, voćnjake, šume i pašnjake sa opštine Laktaši i „Šuma Srpske“ preknjižila na firmu „Agrovoće“, čiji je vlasnik Goran Dodik. Dokumenti nepobitno svjedoče da je novi vlasnik 2700 dunuma državnog zemljišta firma „Agrovoće“ i da je za cijelu ovu finansijsku transakciju plaćeno oko 4500 maraka.
zivot je surov

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

Nacinio sam malu gresku. Nije 400 dunuma, nego 400 hektara. Sitnica.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by dkrajina »

svraka wrote:Nacinio sam malu gresku. Nije 400 dunuma, nego 400 hektara. Sitnica.
:lol: :lol:
zivot je surov

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

Spile, nije potrebno. Evo, covjek te preduhitri. Zapravo, moze biti da je ovo sve izmisljotina. Negiraj, kad si se vec ukljucio. Negiraj, ili postani saucesnik.
Last edited by svraka on 13.12.2013. 15:57, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:Nacinio sam malu gresku. Nije 400 dunuma, nego 400 hektara. Sitnica.
To je sitnica,ali za Dodika, :) za nas je i dunum velik.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by regeman »

jebes zemlju, na njoj ce se nesto i raditi..ako nista dace nekom dunferu da ju obradjuje..pitanje je koliko nas je samo kostala KK Igokea..pa ljudi su mjesecne fakture dobijali na 30.000 evra..za plate..jbt ko NBA...ali dobro treba zabaviti brata, dosadno je u Laktasima...

zasto svu RS ne prepise na sebe, evo nek to odradi ionako je pola privatizovao i ponasa se kao djed mraz, on sve daje i dijeli, kuka, gura, lomi, kakva vlada, skupstina, stranka.., sto ju fino svu ne prepise pa da da malo inspiracije u opravdavanju zmikiju i spiletu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

...бем му купус, добро збориш Регеман. Сунце му калаисано...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:pa ljudi su mjesecne fakture dobijali na 30.000 evra..za plate..jbt ko NBA...u.
Nisu oni imali plate vece od 2000 KM,ostalo su morali da vrate u kesu i to u rekordnom roku na ruke sefu inace im se kamata obracunava,u sljivama. :lol: Sve je to samo jedna velika masinerija za pranje novca.
U sportu je najlakse oprati pare,kupis nekog afrikanca koga su tamu ulovili na drvetu,potpises sa njim ugovor isplatis mu milion na konto na kom imas ponomoc ,a on nema :lol: i onda mu kazes da ce on za uzvrat da ode u evropu bez problema i da ima platu od 1000 € ali pod uslovom da slusa i redovno vraca kusur.On je spreman za vizu 5 godina da radi dzaba,a kad mu se ponudi ovo,on prestigne gazelu od dragosti. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by spile_86 »

svraka wrote:Spile, nije potrebno. Evo, covjek te preduhitri. Zapravo, moze biti da je ovo sve izmisljotina. Negiraj, kad si se vec ukljucio. Negiraj, i postani saucesnik.
Господине Шврака, ако имате сазнања да је предсједник РС нешто присвоји што му не припада предлажем Вам да се консултује са вашом женом,пошто сте на рекли гдје вам жена ради и дотичног пријавите надлежни институцијама са свим доказима и ово што сам написао не односи се само на Вас него на све особе које имају сазнања да је неко нешто присвојио себи што му не припада,ваљда зато и постоје те институције и вјероватно је ваша жена плаћена за тај посао или ја можда гријешим? Даље господине Шврака, ако миле има своје „сејузе“ овдје распоређене и ухљебљене па које Вас овдје распоредио и зашто?Па зар ви мислите да можете овдје писати да је неко плаћен да брани милу,а да се не повуче питање зашто ви овдје пишете против њега,а знамо сви да не пишете због сазнања да је нешто присвоји што му не припада,јер да имате сазнања и доказе давно би га пријавили надлежним институцијама . Пошто сам се ја први нашао уврјеђеним са вашим писањем из разлога што сам радник СНСД-а и „ухљебљен“ на основу тога желим да Вам кажем да ја јесам плаћен да радим послове испред СНСД-а,али писање на форуму није у моме опису радни задатака то радим бесплатно због своји лични ставова и нико ми не брани то да радим,па чак и у току радног времена. И сада када ви можете написати да сам ја овдје распоређен овдје да браним милу, могу ли ја сада написати да сте и ви овдје распоређени да пишете против миле јер Вам пријете да ћете остати без радног мјеста ако не будете писали против њега? Надам се да сте задовољни са мојим одговором, пошто сам се „бар потрудио“? И желим да Вас питам пошто ми никако није јасна једна ствар. Да ли је у опису Вашег радно мјеста писање на форуму?Пошто колико сам ја упућен користење интернета у току радног времена за личне потребе није дозвољено или можда гријешим? Надам се да ће те се „бар потрудити“ да добијем одговоре од Вас пошто ме интрересује зашто грађани Општине Прњавор плаћају порезе,а да радници као ви у току свог радног времена не извршавају своје обавезе и користе интернет да убију досаду на радном времену. Наравно част изузетцима пошто има горе вриједног народа који раде своје послове одговорно и благовремено и не користе интернет у личне сврхе,а имена тих радника нећу овдје писати они заслужују да им то лично кажем. Ето толико од мене Вама и надам се да сада када сте добили бар неке одговоре и имајте бар у обзиру „потрудио сам се“.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

U ovoj zemlji-Nedodjiji,ako neko prisvoji kokos,par cjepanica da se ogrije,kiflu da se najede ili tako nesto slicno,e taj najebe al zestoko,tako to mora da bude,jer se radi o klasicnom malom lopovu koji ima tendenciju da postane profesionalac.A posto je bolje na vrijeme sprijeciti tj.prije nego postanu konkurenti ljudima iz vlasti,onda je valda i razumljivo sto se na njih udara svim silama i sredstvima.Ako covjek uzme,jer kradja je nesto sto sam spomenuo,znaci uzme sto ,dvjesto tristo.....milion,dva trii...onda to nije kradja jer on je bolestan i njemu treba neko ko ce da ga lijeci,naravno u nas lijecenje kosta,i on pola dadne tim strucnjacima,koji su nekad bili kao i on bolesni,ali su se izborili sa bolesti i postali cak i lijecnici,pa oni vise ne uzimaju nego se njima sada daje.Vidite kako su izrazi u stvari slicni ali kako je to sve razlicito,znaci lopovi kradu sicu,bolesni uzimaju ,a kad se izlijece onda postanu i sami doktori (cak i diplomu sebi kupe) i onda im se daje ukradeno i uzeto. :) Ovo se moze nazvati Srpska piramida,i ona je otkrivena u najvecoj ravnici kod nas i to u Laktasima,nije vidljiva golim okom ali je ona tu i na vrhu piramide sjedi doktor nauka faraon Mile. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

Што би Врста рекао: не знам о чему причаш, не односи се на тебе, али ако си се већ препознао... Настрану све, овдје је била ријеч о томе да је Мики ненадмашна лопина. Исписа ти лијепог текста, али то ниси негирао. Ни потврдио. Дипломатски, нема шта. Све у стилу, господо, ако је било нешто, изволите, докажите на суду. То је и Санадер причао док је био на власти. Док је био на власти!
Чисто због информације, у правосудном процесу постоји термин саучесник. Да не буде послије, био близу ватре, огрио се нисам, а на крају печен. Ово је упућено баш теби, као колатералној штети једне криминалне организације. Размисли о свом положају.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by просвјета »


User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

spile_86 wrote:Господине Шврака, ако имате сазнања да је предсједник РС нешто присвоји што му не припада предлажем Вам да се консултује са вашом женом,пошто сте на рекли гдје вам жена ради и дотичног пријавите надлежни институцијама са свим доказима и ово што сам написао не односи се само на Вас него на све особе које имају сазнања да је неко нешто присвојио себи што му не припада,ваљда зато и постоје те институције и вјероватно је ваша жена плаћена за тај посао или ја можда гријешим?
Ово је заиста врхунски безобразлук! Ако заиста у овој земљи постоји неко ко не зна, ево прилике, ја ћу вам очи отворити: Суд рјешава пријаве од овлаштених органа. Суд не гања лопове по улици! Нема пријаве-нема поступка! Овлаштени органи подносе пријаве по којима Суд доноси одлуке. Док је тата на власти, нема пријава, или су фризиране и лоше припремљене. Падају. Стрпи се до јесени. Нагодину. Сви се требамо стрпити до јесени. Нестрпљиви, као ја рецимо, могу само изгубити главу за ово мало времена. До јесени.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by dkrajina »

Пошто сам се ја први нашао уврјеђеним са вашим писањем из разлога што сам радник СНСД-а и „ухљебљен“ на основу тога желим да Вам кажем
To sto si uvrijedjen neznaci nista, sve je dobro dok ne boli.
Protiv Mile nemozemo nista dok je na vlasti, al doce i taj dan da i vi padate kao zrele kruske.
zivot je surov

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by murgo »

primjer: silvio berlusconi :lol: :lol: :lol:
nema zabave bez zena i rakije

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by grlica »

svraka wrote:
spile_86 wrote:Господине Шврака, ако имате сазнања да је предсједник РС нешто присвоји што му не припада предлажем Вам да се консултује са вашом женом,пошто сте на рекли гдје вам жена ради и дотичног пријавите надлежни институцијама са свим доказима и ово што сам написао не односи се само на Вас него на све особе које имају сазнања да је неко нешто присвојио себи што му не припада,ваљда зато и постоје те институције и вјероватно је ваша жена плаћена за тај посао или ја можда гријешим?
Ово је заиста врхунски безобразлук! Ако заиста у овој земљи постоји неко ко не зна, ево прилике, ја ћу вам очи отворити: Суд рјешава пријаве од овлаштених органа. Суд не гања лопове по улици! Нема пријаве-нема поступка! Овлаштени органи подносе пријаве по којима Суд доноси одлуке. Док је тата на власти, нема пријава, или су фризиране и лоше припремљене. Падају. Стрпи се до јесени. Нагодину. Сви се требамо стрпити до јесени. Нестрпљиви, као ја рецимо, могу само изгубити главу за ово мало времена. До јесени.
:smt005 :smt005 :smt005 svrako ti si pozitivno najluđi nik na ovom forumu :D Ti si svaštar , ti se u sve razumiješ i sve ti ide :D i stil i lijepa književnost i sport i šta sve ne .. a pravo ti je onako uz kafu , više ćaskanje :wink: Kad sam pitala Prnjavorčane za tebe svi spominju tvoga oca kao izuzetnog čovjeka , učitelj ako se ne varam :) Uglavnom driješiš ove Miletove igrače onako, baš za 10. Kulturno, tj. pismeno. Čula sam da državni službenici ne bi smjeli biti ddrski (mada ti to nisi -više su prema tebi) tj. pričati "protiv onih gore" :?: :P
jednostavno kao da si siguran da nema Mileta ni na mapi na jesen . Da li će biti baš tako :smt002
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

Bas Svrake briga,uzivio se u forum,jedva ceka da dobije otkaz pa da sa nama besposlicarima moze malo vise vremena da provodi,ups pardon,nismo svi besposlicari,ima i onih koji su ovdje po sluzbenoj duznosti. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by kuzmo »

.........
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:02, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

grlica wrote:jednostavno kao da si siguran da nema Mileta ni na mapi na jesen . Da li će biti baš tako
Daleko od toga da sam siguran. Sanse se realne, a i ljudski je nadati se. Zapravo, ja o Mili uopste nemam lose misljenje, ali u nekim segmentima. Kao prvo, mislim da se radi o inteligentnoj osobi. Mislim i da je pronicljiv i sposoban politicar. Mislim da uopseno gledajuci nije losa osoba, naprotiv. Ima smisla za humor, i cesto se sali i na svoj racun, a to je pak odlika samo velikih karaktera. Ono sto mi se kod Mile ne svidja je njegov bahat odnos prema svemu sto mu smeta i ne pase. Nekultura u komunikaciji sa ljudima takodje. Kocijas. A ono sto ne mogu da mu oprostim je nezajazljivost. Prokletinja, sto bi moja pokojna baba rekla. Daj sve meni, drugi mogu da pocrkaju od gladi, daj da se ja namazem maslom i po g.....! Nema mjere. Bolest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Могу ли и ја да напишем, да ми се свиђа овај пост горе и да се уз то још слажем са свраком :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by svraka »

More ovaj put, al nemoj da ti predje u naviku.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by spile_86 »

svraka wrote:Што би Врста рекао: не знам о чему причаш, не односи се на тебе, али ако си се већ препознао... Настрану све, овдје је била ријеч о томе да је Мики ненадмашна лопина. Исписа ти лијепог текста, али то ниси негирао. Ни потврдио. Дипломатски, нема шта. Све у стилу, господо, ако је било нешто, изволите, докажите на суду. То је и Санадер причао док је био на власти. Док је био на власти!
Чисто због информације, у правосудном процесу постоји термин саучесник. Да не буде послије, био близу ватре, огрио се нисам, а на крају печен. Ово је упућено баш теби, као колатералној штети једне криминалне организације. Размисли о свом положају.
Наравно да сам се нашао прозваним од стране Вас јер сте употребили ријеч „ухљебљени“ и ко би се ту други могао наћи прозваним него особа која је запослана у СНСД-у. Јесте ријечи било о како ви кажете „Микију“ којег представљате као лопова без иједног доказа и зато сте и добили такав одговор какав сте добили,ако имате доказе фино у институције и пријавите,а овако само испада да износите лажи и инсинуације. Пошто већ пишете о Санадеру, шта је са Санадерима прије Милорада Додика када ће ти људи сносити одговорности за своја дјела,а најприје шта ће бити са људима који су опљачкали нашу Општину,а да не причам тек о другим Општинама. Господине Шврака, познат ми је термин у правосудном прецесу под називом саучесник,али да би био саучесник у нечему прво се мора наћи докази да је исти починио кривично дјело, па да чујем гдје су ваши докази на основу чега ви мислите било кога пријавити надлежним институцијама? Када већ спомињете правосудне термине вјеровтно сте и ви чули за термин „Клевета“ и вјероватно знате значење истога и зато пазите да не би и вама било послије,а нарочито зато што немате доказе за ваше тврдње...

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by spile_86 »

svraka wrote:
spile_86 wrote:Господине Шврака, ако имате сазнања да је предсједник РС нешто присвоји што му не припада предлажем Вам да се консултује са вашом женом,пошто сте на рекли гдје вам жена ради и дотичног пријавите надлежни институцијама са свим доказима и ово што сам написао не односи се само на Вас него на све особе које имају сазнања да је неко нешто присвојио себи што му не припада,ваљда зато и постоје те институције и вјероватно је ваша жена плаћена за тај посао или ја можда гријешим?
Ово је заиста врхунски безобразлук! Ако заиста у овој земљи постоји неко ко не зна, ево прилике, ја ћу вам очи отворити: Суд рјешава пријаве од овлаштених органа. Суд не гања лопове по улици! Нема пријаве-нема поступка! Овлаштени органи подносе пријаве по којима Суд доноси одлуке. Док је тата на власти, нема пријава, или су фризиране и лоше припремљене. Падају. Стрпи се до јесени. Нагодину. Сви се требамо стрпити до јесени. Нестрпљиви, као ја рецимо, могу само изгубити главу за ово мало времена. До јесени.
Господине Шврака, ево да Вам ја дам примјер врхунског безобразлука. Радник једне Општине као што сте ви у току радног времена не обавља своје радне дужности и у току истог радног времена пише овдје на форуму на очевид свих читалаца и стиме не прави штету само себи већ и угледу Општине Прњавор као и осталих радника који су запослени у истој. Мени је искрено да кажем жао господине што овако нешто радите и рушите углед наше Општине и правите штету осталим радницима који раде своје послове и онда треба да се чудимо зашто наши грађани имају лоше мишљење о администрацији Општине Прњавор. Желим још да кажем свим читаоцима форума који виде шта исти радник Општине ради да нису сви радници исти има горе доста доброг народа који раде чак и превише,а небитно којој политичкој опцији припадао али због оваквих као што је дотични господин радници Општине су омаловажавани.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodni poslanici iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Не сикирај се за то, црно-бијела птицо :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply