SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Hirurg »

Ovde su ljudi dosli da jedu...kakvi glasaci kakvi bakraci...ali puno kozurina a slabo mesa

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Млади служе...
На годину смо у Прнџи у центру, можемо те ангажовати да поправиш просјек, такав дугачак би био добар конобар... [emoji6]

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Hirurg »

Mozete biti u centru strbaca...i to i gore tesko...nakon ovoliko prevara i lazi...

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svraka »

Плате запослених у СО-е Прњавор се обрачунавају и исплаћују на начин да се коефицијент сваког запосленог (који зависи од стручне спреме и сложености посла који обавља) помножи са цијеном рада. Та цијена рада је законом прописана да не може бити мања од 100 КМ. Од развијености општине зависи колика ће бити цијена рада. Развијенија општина-већа цијена рада. Прњавор тренутно спада у ред развијених општина, но цијена рада је у Прњавору 100 КМ. Ни једна општина у регији нема ову минималну цијену рада. Само Прњавор! Последица тога: нпр. шалтерски радник има 30-так марака већу плату од чистачице која ради 2-3 сата дневно. Или, општински инспектор (било који) има дебело мању плату од позорника ПС Прњавор који има 8 разреда школе и положен курс. Слушам коментаре о прекобројном запошљавању у СО-е Прњавор. Не може се то негирати, само, треба бити реалан, ту цијену прекобројних и непотребних радника не трпе порески обвезници, него запослени у СО-е са чијих се леђа директно скида за нове упосленике.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

svraka wrote: Не може се то негирати, само, треба бити реалан, ту цијену прекобројних и непотребних радника не трпе порески обвезници, него запослени у СО-е са чијих се леђа директно скида за нове упосленике.
Ово си управу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Ma lako bi ja za inspekciju i inspektore,dao bi im proviziju nekih 5% od kazne i kase bi zvecale kao lude,para i za opstinu i za inspektore. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Iris »

Hirurg wrote:Ovde su ljudi dosli da jedu...kakvi glasaci kakvi bakraci...ali puno kozurina a slabo mesa

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

A zašto je republička vlast dovela gradjane u tako jadnu situaciju da idu po stranačkim slavama samo da se najedu?????
Iako, sigurna sam to nije bio slučaj za 12.juli, ali kad tako tvrdiš eto odgovori.

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by arrow »

Iris wrote:
Hirurg wrote:Ovde su ljudi dosli da jedu...kakvi glasaci kakvi bakraci...ali puno kozurina a slabo mesa

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

A zašto je republička vlast dovela gradjane u tako jadnu situaciju da idu po stranačkim slavama samo da se najedu?????
Iako, sigurna sam to nije bio slučaj za 12.juli, ali kad tako tvrdiš eto odgovori.

Zato mi imamo lokalnu da nas spasi od republičke...............kako se olako pojedinci igraju sa životima drugih zarad sitnih ili krupnih ličnih interesa !

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by arrow »

KAMIKAZA wrote:Ma lako bi ja za inspekciju i inspektore,dao bi im proviziju nekih 5% od kazne i kase bi zvecale kao lude,para i za opstinu i za inspektore. :D


Misliš ? A čime bi te kase napunio ? Šta bi zveckalo ? Nadam se da nemisliš novcem !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Zasto ne,djeluje logicno,i ja da sam inspektor nebi htio da se zamjerim sa narodom za neku bjednu platicu,ne kazem ja sada da treba ljude kaznjavati bez veze,ali kad bi se inspektori stimulisali sa provizijom od kazne,mislim da bi bilo daleko vise kaznjavanja,daleko manje korupcije i daleko vise para od tih kazni u kasama ospstine.U njemackoj je mobilna radarska kontrola tako stimulisana,5% od kazne,sad to rade mahom,ali ne sve,bivsi policajci i civili,nema plate jer da je plata oni bi stali negdje u hladovinu i spavali,ovako oni se postavljaju sa vozilima oko puta,traze najbolja mjesta gdje znaju da se pravi najvise prekrsaja i gdje se stvarno ugrozava saobracaj,postave se i pare kapaju. :) Oni zakupljuju uz kauciju opremu koja je bazdirana,kasete su blindirane i oni ih samo mjenjaju i predaju u centralu,nemogu naplacivati kazne na licu mjesta,niti bilo sta korigovati,sve je blindirano i ide u centralu,znaci na njima je samo da postave pravilno radar i da to dokumentuju ,naravno moraju i da ga cuvaju jer ima nas koji volimo dobre kamere. :D Svaki posao mora da se stimulise,ako se od nekoga ocekuje da radi,mora mu se i platiti,ako nema para,mora da se nadje nacin kako da se dodje do njih. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svraka »

Таман помислим да си нормалан, а ти... Ајде сада ова своја непримјерена размишљања пребаци у школство, здравство... Једно је бити духовит, а сасвим нешто друго је бити неозбиљан. ...а како би ти рецимо повећао примања шалтерским радницима у СО-е Прњавор? Примају око 400-450 КМ. Није довољно ни за режије. Да заврћу као конобари? Таксу од 2 КМ да наплаћују по 2,3КМ?
Мислим да је правити шегу од туђе муке јако некоректно.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Ma nisam ja normalan,to vec svi znaju :D ,ali ima nacina za sve,recimo uvede se kanta sa prituzbama pa se nekome smanji a nekome poveca plata,ili sudijama po ucinku,zasto stoji milion nerijesenih slucajeva kad se moze stimulisati rad odredjenim dodatcima.Zasto recimo nebi vatrogasci koji su imali 5 pozara u svojoj smjeni dobili na kraju mjeseca +2% vise od onih koji su imali srece pa su sjedili i cekali,ovi su vise radili pa treba i vise da dobiju,ili dezurni doktor,koji je imao u smjeni 30 pacijenata ,zasto nebi za to "DEZURSTVO" koje nije bilo dezurstvo vec radna akcija,dobio za tu smjenu 20 Km vise,pa da se on obraduje pacijentu a ne da ga gleda kao krava mrtvo tele,i ja bi se jezio na svakoga ko bi mi dosao u smjenu,a mogao je da dodje u koleginu. :D Ma ja bi to sve zakomplikovao da bi oni svi trcali i samo nosali digitrone po hodnicima. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Прави си дигитрон... :D

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svraka »

Ти заправо ниси злонамјерна особа, требало ми је времена да то увидим. Али тако банализујеш неке ствари, ружно и вулгарно, да личиш на слона који је ушао у продавницу порцелана. Како год се окрене, нешто поломи. Без зле намјере. Морам признати, иако тешка срца, да си ми симпатичан. Мени су сви добронамјерни људи сипатични. Ти си добронамјеран лик. Требало ми је времена да схватим да си ти добронамјеран лик, само си тупан.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

:D I ja im to kazem ,ja sam dobronamjeran,ali oni svejedno nece da mi skinu brnjicu. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Јавна опомена за одборника др. Бранка Шиканића

У складу са чланом 26. став 1. тачка б) Пословника Одбора за примјену Кодекса етичког понашања изабраних представника у Општини Прњавор, Одбор обавјештава јавност да је окончан поступак који је вођен пред одбором а против одборника Скупштине општине Прњавор, др Бранка Шиканића, током ког је утврђено да је одборник Шиканић др. Бранко својим поступцима прекршио члан 4, став 2. и члан 28. Кодекса о етичком понашању изабраног представника одборника СО Прњавор. За овај прекршај одбор је др Бранку Шиканићу изрекао санкцију јавне опомене.

Током наставка 34. сједнице, одржане дана 15.07.2015. године Скупштина Општине Прњавор је својим закључком прихватила Извјештај Одбора за примјену Кодекса етичког понашања изабраних представника у Општини Прњавор, са изреченом санкцијом др Бранку Шиканићу, јер не одобрава такво понашање.

Општина Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

:lol: Hoce li to i njemu da stave ovakvu maskicu ? :D

Ja sam za izmjenu kodeksa odjevanja poslanika ,j*bes kravate njima ovo treba. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Да није баш све часно у том кодексу и комисији части, казује и записник са сједнице.

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Ovaj napustio sjednicu,morao je da ide napojiti krave,zega je. :D
Koji je ovo Srbin pisao ???? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Koliko sam ja razumio iz ovog Šikanićevog slučaja, da su članovi komisije glasanjem izuzeli 3 ljudi. Ima dobre logike u izuzeću, jer zaista postupak ne bi bio objektivan. Postavlja se pitanje, ako su se izuzeli, zašto su opet nastavili postupak. U zapisniku koji su objavili u medijima, nema ni traga o ovoj fazi postupka. Vidi se da nešto nije regularno, a ovo mi je neka komisija za kodeks i ponašanje odbornika. Ovo je "kontinuitet politike SDSa i pozitivan primjer djelanja ", kako to voli reći naša Julija. Ovaj zapisnik još jednom potvrdjuje zašto im je Žuna kost u grlu i zašto sva hajka na njega. Šteta što mediji prenose samo ono što im kaže onaj ko ih plaća, a u suštinu ne zalaze. Bilo bi normalno da se i Šikanić, kao druga strana, oglasi o ovome. Ovo je ogledalo SDSa, prekršili su propise i dokument koji su sami donijeli i potpisali , samo da bi javno linčovali nekoga ko im je protivnik.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Зар ово није за дисциплинске !
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

filip
Posts: 26
Joined: 10.01.2011. 23:37

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by filip »

A ima li mozda snimak sta je predhodilo ovakvoj reakciji...nesto mi je tesko pvjerovati da to dr.onakoo iz cista mira...? Pa ako moze da vidimo i taj dio....?
Hvala.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Ne smem ni da zamislim sta bi se tek dogodilo da gospodin Zuna nije sve vreme smirivao situaciju :roll:
Filipe, sta bi po tebi mogla da bude prethodnica incidentu u SO, za koju bi imao razumevanje za ovakav prostakluk?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Ови у Градишци су зезнули ове наше

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

СРС "Војислав Шешељ" Прњавор против скупштинске Одлуке о раду недељом

Image


У поводу недавно одржане сједнице скупштине општине Прњавор а у вези са Одлуком о радном времену у трговинским и угоститељским објектима у Прњавору, ОПШТИНСКИ ОДБОР СРПСКЕ РАДИКАЛНЕ СТРАНКЕ ДР.ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ У ПРЊАВОРУ, жели да саопшти широј јавности сљедеће:

1.Општински одбор Српске радикалне странке др, В.Шешељ у Прњавору изражава велику забринутост и разочарење недавно донесеном Одлукомо раднмом времену кад су у питању радници трговинске струке, јер се њоме присиљавају радници трговинске струке да раде недјељом што је у супротности са начелима морала по којима је недјеља дан за одмор свима па и радницима трговинске струке.

2.Ова одлука има дискриминаторски став према радницима трговинске струке јер их ставља у неравноправан положај са осталим радницима у привреди.

3.За ову одлуку глсасли су поједини искорумпирани одборници из позиције и опозиције а од стране неколцине трговачких моћника у Прњавору а против су били радикали др.Виојслава Шешеља и социјалисти.

4. Став радикала др. Војислав Шешељ је да недјеља буде нерадни дан свима осим угоститељски објеката, бензинских пумама и хитној помоци, јер је недјеља нерадни дан у читавом свијету те ћемо се и у будуће залагати за то.


Предсједник Опстинског одбора:
Славко Вујиновиц

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply