SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by neozbiljan »

blek_stena wrote: Jedina sreća je to što sam u inostranstvu i ne gledam barem svaki dan te protuve!
A pametujes i kukas kao da direktno zavisis od svega tog. Najjaci ste mi vi iz inostranstva, nemate sta raditi kad dodjete kuci pa onda tako malo piskarate i politikanisete kao da ste pokupili svu pamet svijeta....

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Magyar »

Meni to sve nesto izgleda kao da ce opstina "prebiti" to zemljiste za radove na cjevovodu od Povelica. Nisu oni Slobu dzaba tukli. :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Svjedoče, lijepo ti je Vrsta prikazao. Po zadnjoj prodaji muzičke škole, kvadrat je izašao 872 marke ( i da odbijemo vrijednost postojeće zgrade npr. 250 hiljada) onda zemlja izadje 700 maraka po kvadratu. Kada se pomjerimo samo jedan korak niže,( preko međe na parking) kvadrat iznosi 115 maraka. Ne vrijedi ti se pozivati na nekakva pravila licitacije, kada skupština donosi odluku o visini početne cijene, a koliko znam, bilo je prijedloga od razumnih ljudi da kod predhodne prodaje cijena bude mnogo, mnogo veća, samo ovi umni odbornici iz skupštinske većine, na čelu sa načelnikom nisu takve prijedloge prihvatili. Tako da je ova naša lokalna vlast oštetila opštinu za preko dva miliona, kako ti je napisao Vrsta. Da su razumno prodali parking, onda prodaja muzičke škole ne bi ni trebala. Eto, takva je ta vaša ekonomska politika, koju pokušavaš stalno bezuspješno braniti. Odavno u Prnjavoru neće biti učinjen veći EKONOMSKI GENOCID, i sad je već jasno da kod predhodne prodaje ima posla i za istražne organe. Usput da kažem da je novac iz predhodne prodaje, ti 357 hiljada otišao na plate i administraciju.

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by raspaduci »

Sve je to OK, ali ko se krije u pozadini to je pitanje?.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Џаба ћоравом намигиват и глувом објашњават, враћам се на оно,, едукација завршена у предшколским установама''. Ово што се догодило у четвртак је излицитирана цијена земљишта, дакле ,,ЛИЦИТАЦИЈА'' појам из економије кад се за неку ствар или јавно добро надмеће више учесника, физичких или правних лица. Излицитирана цијена мора бити најмање увећана за 1 % од процијењене вриједности. Побједник лицитације мора након завршене лицитације и објављивања побједника у службеним гласилима уплатити излицитирану вриједност према прописаним роковим ( 7 дана у овом случају) . У колико не изврши уплату процијењене вриједности , лицитација се поништава а кауција 10 % од процијењене вриједности задржава власник. Дакле иде се у нову лицитацију, све ово можете научити код мага економских наука Брана Жунића који је продавао нечију земљу (општинску) Металексу, па је неко сконтао и сад новац од тог земљишта иде у општинску касу а не у приватне џепове. Тако дА ће се неколико десетина хиљада марака слити у општинску касу и додатно повећати буџет.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Svjedoče, bojim se za tebe, jer si baš narvozan. Ne zamajavaj čitaoce ovog foruma procedurom oko prodaje. Suština je da je skupština opštine vlasnik zemljišta, a vlasnik svoje može cijeniti koliko god hoće i nema zakona koji ga može u tome ograničiti. Dakle, skupština je mogla formirati cijenu i milion po kvadratu ( teoretski) a ti dokaži gdje postoji propis koji to onemogućava. Pogriješili su ( namjerno) što nisu poslušali one koji su im predlagali da formiraju mnogo veću cijenu. Mislim da je svima očigledno da je predhodna prodaja zemljišta lopovluk koji je izbio preko dva miliona iz budžeta opštine, a ova druga prodaja je korektna i pokazuje kako se izadje na tržišnu cijenu kada se udallje interesi iz sive zone. Kažeš da je Brane Žunić prodao opštinsku zemlju Metaleksu, pa mi je čudno da je Metaleks tako naivan da mu neko može prodati tudju zemlju. Osim toga to bi bilo krivično djelo, pa ne znam što ga niste tužili. Nešto mi tu ne štima Svjedoče, prije bi rekao da si opterećen. Čini mi se da Žunić mnogo muči SDS I SNSD, pa ako je istina to što kažeš onda je dobra prilika da načelnik izadje javno pred gradjane i upozna javnost. Ako nije spreman onda je to izgleda samo dimna bomba, kojom ti liječiš svoju frustraciju.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Svjedoče zaboravih da ti kažem što se inostranstva tiče,i kako sam ja intiligentan da još jednom pojasnim.Nisam ja otišao što mi je bilo dobro ovde već suprotno i nisam popio pamet svog sveta kako ti reče,jer da nisam imao tad pameti veruj da danas nebi imao čim da prehranim dvoje djece a o studentima da i nepričam.Još jednom da podsetim da me je SDS oterao u rat,a SNSD-e od kuće tako da imam pravo da iskomentarišem bilo koga,jer proliti krv za ovu republiku tri puta i dati 23 puta dobrovoljno malolije.Nepada mi napamet da štitim ni tvoje niti bilo čije lopove,bez ljutnje ako može.lep poz

MGM
Posts: 9
Joined: 04.04.2015. 16:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by MGM »

Po Vrstinoj računici izgleda da školu nije sagradio prnjavorski "dobrotvor" već smo mi građani sagradili to prodajući vlastito zemljište po 2.401.476 MANJOJ cijeni od realne pomenutom "dobrotvoru". Čak kruže informacije po gradu na koji način je licitacija naštimana, mislim da bi ovde policija i tužilaštvo imali posla preko glave da ispitaju sve aktere prve licitacije.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Људи муве и људи пчеле!
Старац Пајсије Светогорац wrote:„Из искуства знам да су људи подељени у две категорије.
Трећа категорија не постоји; људи припадају или једној или другој.

Први подсећају на муву. Главна особина муве је да њу привлачи нечистоћа.Када се, на пример, мува нађе у башти пуној цвећа прекрасног мириса, она га неће ни приметити, и зауставиће се на некој нечистоћи коју нађе на земљи. Почеће да кружи унаоколо и осетиће се сасвим лагодно у смраду. Ако би мува могла да говори, а ви затражили да вам у башти покаже ружу, одговорила би: Ја уопште не знам како ружа изгледа.Знам само где да нађем ђубре, клозет и блато.
Постоје људи који подсећају на муву. Људи који припадају овој категорији навикли су да мисле негативно, и у животу увек траже лоше стране, ниподаштавајући и одбијајући присуство добра.
...
Када бисте од пчеле затражили да вам покаже где се налази баштенско ђубре, одговорила би: Не знам. Могу ти рећи само где да нађеш цвеће, сласт , мед и шећер. Она зна само за добре ствари у животу, док су јој оне рђаве непознате.
То је друга категорија људи, која има позитивне мисли и види само добру страну ствари. Они се увек труде да прикрију зло како би заштитили ближње; напротив, људи прве категорије се труде да изложе зло и да га изнесу на површину.
Када неко дође код мене и почне да оптужује друге људе, доведе ме у тешку ситуацију и ја му наведем овај пример.
Тада му кажем да одлучи којој категорији жели да припада, како би могао да нађе људе исте врсте и да се са њима дружи.“
http://www.pasinac.com/index.php?option ... &Itemid=15

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Брате просвјето, у коју ти спадаш групу? Ја бих се изјаснио у ову прву - људи муве. А ти?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Hirurg »

Fali vrsta termiti...ima i za njih kandidata

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Prosvjeto, o druže moj, mislioče nad misliocima, a kako se zovu ljudi koji trče oko Kalabića da im obezbijedi rukovodeće mjesto u nekoj od škola a članovi su SDS-a, ili kako se zovu ljudi koji spiskaju sindikalne pare u jednoj od škola pa umalo zaglaviše u bajbokani. I još nešto: reci nam samo da muva na tebe nikada nije sletila. :smt006

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Одгледај филм, мувице...
Крај је поучан за обојицу. :)
Само је питање бесе.
Много је тешко бити пчела на цвјетној ливади... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Блек_стено, не постављај тако неугодна питања мом брату просвјети, на која он нема одговор :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Брате просвјето, форум је најсуровије мјесто без имало милости. Видиш какви смо сви (па и ти и ја са свима њима).

Него, иде нова сједница СО и нова продаја. Нема изгледа код нас сједнице СО а да се нешто не понуди на продају. Баш смо прави домаћини.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Не жалим се ја теби ни због себе...
Молим се за нас да: Оставите ситне злобе, благи Бог је отац свију...

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by otpor »

Pa šta bi? Uplati li don Corleone novac za školu?

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Važno je da je škola prodana,a pare su na sigurnom,dobar dio u Beogradu kod ovih uspješnih što samo napred idu i usput dijele odlikovanja tim dobrotvorima.Šta ovde nije jasno,sve je po zakonu koji građani velik broj njih ne razumije.Razumjet će samo malo kasnije.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Za tako ozbiljne insinuacije, očekujem da nam izložite razumne argumente.
Ako ne posedujete objašnjenje, dovoljno je izvinjenje x

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by макадам »

Помиње се продаја музичке школе.Неко је на форуму,поменуо да је скупштинска већина оштетила општину за 2 милиона км.
Питам се,како је то могла скупштинска већина да оштети општину,ако је школа продана за 3 пута већу цијену од процијењене :D .
Тако да од продаје овог објекта,новчана средства се могу уложити за враћање дугова,који износе или су износили 20 милиона КМ,које су задужене ономад,а сада имамо ситуацију да се један добар дио задужених средстава отплатио,и то све захваљујући нај начелнику,а притом човјек није МР ЕКОНИМИЈЕ :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

То сам ја споменуо, погледај пошто је парцела испод ове продата. Ко је процијењивао вриједност земљишта. Ко је сада надзорни орган на истом том објекту на изградњи па сабери 1 и 1 :smt002

А бивши начелник је наследио дуг од 16.000.000 КМ

Прњавор оставио у дуговима од 16.000.000 КМ

Тако да је Дарко иза себе оставио рецимо неких 4.000.000 КМ. И све ове некретнине које садашњи начелник распродаје као да му је то ћаћевина.

Баш ме интересује колики дуг и колико власништво ће остати након Синише :D

И још једно неугодно питање, у шта је потрошено оних 350.000 КМ од предходне продаје земљишта? Да није нешто направљено ново, или у плате запослених?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Sad nesto ozbiljno da pitam,kad se vec rasprodaje i ja bi da kupim nesto. :D .Ja sam zainterseovan za jedan objekat koji vec tridesetak godina stoji prazan,neznam kome treba da se obratim,u vlasnistvu je opstine kako sam cuo.Meni ne treba ,ali posto mislim da bi bio jeftin kupio bi ga i renovirao a onda dao djeci,ne samo svojoj nego opcenito,svoj djeci u okolini,da djeca ne sjede po raskrsnicama,vec da imaju nesto svoje gdje bi se mogli sastajati bez straha da ce neko na njih da galami ili da ce im neko zabraniti ulazak ako su bili glasniji ili iz nehata nesto polomili.Ako neko nesto zna ,kome se mogu obratiti i na koji nacin ,neka mi se javi na PP,radi se o dobrom djelu ne o nekom licnom interesu,ili o partijskom zadatku. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

O Julija, jedan mali dodatak za tebe. Koristit će i Kamikazi da vidi kako to ide u našoj opštini oko prodaja prostora. On odmah ide na pošteno da kupi, a može i drugačije, ako se sve upjeva i niko ne kontroliše opet je pošteno. Riječ je o prodaji naše takozvane " državne apoteke" koja je bila do zgrade socijalnog. Na desnoj strani službnog glasnika, opštinskog, se vidi da je donesena odluka o poravnanju, sa firmom iz Banja luke, koja se bavi prodajom lijekova na veoma atraktivnom mjestu u Prnjavoru. Ideš Kamikaza na fiktivan sudski spor, ( kao ovim iz Banja luke) a onda će kobajagi na predlog načelnika, skupština donijeti odluku da se poravnate. Kada gledamo mi koji nismo u toku, rekli bi smo pa šta, sve je u redu. Ali ima i drugi dokument, koji je svjesno zaobiđen, tj. Zakon o stvarnim pravima, koji vrlo jasno kaže u članu 348 u prvoj tački, da se nepokretnostima u jedinicama lokalne samouprave može raspolagati samo javnim konkursom i po cijeni koja je utvrđena na tržištu. Dakle, jasno je da se svojina može prenijeti samo poslije javne prodaje i tamo dostignute cijene, i da ovaj prostor nije smio biti prodan bez te procedure, Nema postupka koji je izad ovog zakona, ako je namjera da bude pošteno. Ovako je ova naša skupština i načelnik zaobišli zakon, a niko se nije htio upuštati da ovo pravno obori i prijavljuje inspekcijama. Treba reći da je tada vladao interes mnogih domaćih apoteka, ali je lakše napraviti lopovluk sa uticajnom firmom sa strane. Možda bi ,o draga Julija, Žuna bio malo bolji u tvojim očima da je htio učestvovati u ovoj lakrdiji. Toliko na tvoje da načelnik vuče naprijed, a Žuna ga sputava. Ovdje je zajednički interes oštećen, zašto ja, a i drugi, nismo došli u poziciju da se natječemo za kupovinu, kako kaže član 348 Zakona.Aposlat 'u i dokument kasnije.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Blek, stvarno cenim tvoje angažovanje i želju da mi približiš procedure vezane za kupoprodaju opštinskog zemljišta.
Međutim u izlaganju si slučajno ili namerno napravio više propusta. Ako tako nastaviš, preusmeriću zainteresovanog Kamikazu da uloži svoj novac po ubrzanom postupku na drugi grad, drugu nekretninu i još na vodi :smt002
PS Po ugledu na voljenog Žunu, i ti opstruiraš Prnjavor i rasteruješ potencijalne kupce

Post Reply